Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Nikoni arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
oswald
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.05.2004




sõnum 27.08.2015 11:48:08 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi on olnud ka otsest kokkupuudet selle 55-300 toruga? Kui aeglane on "aeglane", st kas olite selle toimetamisega enamvähem rahul? 90% ajast olen praeguse MF variandiga rahul, aga huvi pärast tahaks ka midagi "paremat" - arvestusega, hind peaks siiski mõistlik olema.
_________________
Stirlits kõndis mööda öist Berliini. Äkitselt plahvatus ees, taga, paremal, vasemal...
"Dolby surround," mõtles Stirlits.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 27.08.2015 15:02:37 vasta tsitaadiga

No astu mõnest viisakast poest või Nikoni Sossi kontorist läbi ja küsi proovida. Minule pole keegi objektiivi proovimist keelanud. Oma vahetu kogemus on ikka parim.
Ma ei püüa neid odava otsa telesuume maha teha, kuid peaksid siiski arvestama, et sinu praeguse toru 300 mm taset need oluliselt ei ületa.
70-200 f4 või 300mm fiks annaks tajutava kvaliteedihüppe.

Youtube review just ei ole kiita: https://www.youtube.com/watch?v=r2xYD-4WHHs
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heix85
HV kasutaja

liitunud: 30.03.2005




sõnum 04.09.2015 08:22:46 vasta tsitaadiga

Mul on olnud 2 tükki nikoni 55-300 objektiivi ja nüüd kasutan nikoni 70-300mm.

Aeglane on suhteline mõiste, ükski perepilt ei jäänud tegemata, samas linde ja sporti ei pildistanud.

70-300ga olen linde ja ringrajal autosid pildistanud ja tulemusega igati rahul.


300mm
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 05.09.2015 02:24:00 vasta tsitaadiga

Kas see vinjett on töötlusega lisatud või ongi juba originaalis nii tugev?
Mis nende kahe 55-300-ga juhtus?
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heix85
HV kasutaja

liitunud: 30.03.2005




sõnum 05.09.2015 08:16:32 vasta tsitaadiga

See ikka töötlusega lisatud.

55-300ga ei juhtunudki midagi, osteti ära mõlemad mulle sobiva hinna eest.

töötlemata kujul jpg
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DarkSky
HV kasutaja
DarkSky

liitunud: 06.01.2008




sõnum 05.02.2016 21:39:12 vasta tsitaadiga

Sai hiljuti hangitud ka elu esimene digipeegel ehk Nikon D3300. Muidu igati tore kaamera algaja jaoks kuid tasapisi kaameraga tutvudes ja seda katsetades tekib erinevaid küsimusi. Nimelt sooviksin hakata tegelema välkude (ikka selliste mida äikese ajal näeb) pildistamisega ja sai selleks ostetud ka välgule reageeriv päästik selle jaoks.
Päästik ise näeb välja selline:
http://www.ebay.com/itm/261933329263?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Päästikut olen katsetanud teise kaamera välguga sest praegusel aastaajal äikeseid ei esine. Paraku avab see kaamera katiku mõningase viivitusega nii et teise fotoka välku pildile ei jää. Jõudsin üsna ruttu selgusele et asi on kaameras. Kuigi kaamera on täielikult manuaalreziimis tekib signaali saamisest välgutriggerist kuni katiku avamiseni mõningane viivitus. Proovisin kaamera päästikut pooleldi all hoida ja siis tegi kaamera koheselt foto nii kui trigger valgussähvatuse (tuli teise kaamera välgust) tuvastas ja pildile jäi kaamera koos välguga, nii nagu peab. nagu ütlesin on kaamera manuaalreziimis, välku ei kasuta ja ka objektiiv on manuaalfokusseerimise peal.
Kuna ma olen suht algaja siis mis mul võis olla valesti et tekib nii pikk viivitus katiku avamisega ja välk magatakse sõna otseses mõttes maha?
On antud kaamera puhul olemas mõni võimalik alternetiiv sõrme päästiku pooleldi all hoidmise asemel et katik koheselt avaneks kui välku lööb?
Lisan veel et kasutan kitobjektiivi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2016 21:43:19 vasta tsitaadiga

Lühidalt: välku pildistatakse pika säriga, mitte ei üritata õiget hetke tabada. icon_smile.gif

Pikemalt:
http://7vaadet.blogspot.com.ee/2010/08/kuidas-pildistada-aikest.html
ja
http://www.olev.ee/fotoblogi/fototeemad/kuidas_pildistada_valku.html
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janar!
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2016 21:55:08 vasta tsitaadiga

Miks mitte triggerit kasutada välgu püüdmiseks Mark0?
DarkSky kui suur see viivitus on umbes?
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DarkSky
HV kasutaja
DarkSky

liitunud: 06.01.2008




sõnum 05.02.2016 22:08:48 vasta tsitaadiga

Aitäh vastamast. Minu soov on pildistada ka valgel ajal mil pikem säriaeg muudab pildi ülearu ülevalgustatuks. Öösel on kindlasti pikem säriaeg või Bulb reziim välgupildistamiseks ideaalne.
Sooviksin teha just ka lühikese säri pilte et pilvestruktuurid jääksid ka teravalt pildile. Selleks saigi see välgutrigger ka hangitud.
Küsimus on mul endiselt kuida saaks ma oma kaameral lühendada viivitust triggerist saadud signaali ja katiku avamise vahel? Näppu päästikul pooles vinnas pikalt hoida pole just eriti meeldiv.

Janar! kirjutas:
Miks mitte triggerit kasutada välgu püüdmiseks Mark0?
DarkSky kui suur see viivitus on umbes?


Umbes pool sekundit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ampsu
Kreisi kasutaja
ampsu

liitunud: 28.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2016 00:06:26 vasta tsitaadiga

DarkSky kirjutas:
Aitäh vastamast. Minu soov on pildistada ka valgel ajal mil pikem säriaeg muudab pildi ülearu ülevalgustatuks. Öösel on kindlasti pikem säriaeg või Bulb reziim välgupildistamiseks ideaalne.
Sooviksin teha just ka lühikese säri pilte et pilvestruktuurid jääksid ka teravalt pildile. Selleks saigi see välgutrigger ka hangitud.
Küsimus on mul endiselt kuida saaks ma oma kaameral lühendada viivitust triggerist saadud signaali ja katiku avamise vahel? Näppu päästikul pooles vinnas pikalt hoida pole just eriti meeldiv.

Janar! kirjutas:
Miks mitte triggerit kasutada välgu püüdmiseks Mark0?
DarkSky kui suur see viivitus on umbes?


Umbes pool sekundit.

Sõltub kui valges tahad, aga ND filter ajab mingis valguses asja ära.
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008




sõnum 06.02.2016 05:44:02 vasta tsitaadiga

Ei lugenud kuskilt välja kas peegli eellukustus on ikka peal?
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DarkSky
HV kasutaja
DarkSky

liitunud: 06.01.2008




sõnum 06.02.2016 08:16:32 vasta tsitaadiga

Ollaz kirjutas:
Ei lugenud kuskilt välja kas peegli eellukustus on ikka peal?


Ei, ma ei teagi kas Nikon D3300 seda võimaldabki. Vähemalt kasutusjuhendist ei leia ma ühtegi sõna sellest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008




sõnum 06.02.2016 16:55:41 vasta tsitaadiga

Oih, vist ei ole tõesti. My bad.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DarkSky
HV kasutaja
DarkSky

liitunud: 06.01.2008




sõnum 06.02.2016 17:51:01 vasta tsitaadiga

Harisin end veidi ja leidsin mõiste "shutter lag." Seega lootusetu juhtum ja tuleb leppida sõrme pooles vinnas päästikul hoidmisega lootuses et ruttu mõni välk tuleb ja sõrm ära ei väsi päästikul hoidmisest icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.02.2016 23:22:43 vasta tsitaadiga

Tõmba teibiga tükk kustukummi päästiku peale, kui seadistus rohkem ei võimalda. Kuigi ei saa väga pihta, miks täismanuaalses režiimis eelpäästiku järel oodatakse.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DarkSky
HV kasutaja
DarkSky

liitunud: 06.01.2008




sõnum 06.02.2016 23:36:53 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Tõmba teibiga tükk kustukummi päästiku peale, kui seadistus rohkem ei võimalda. Kuigi ei saa väga pihta, miks täismanuaalses režiimis eelpäästiku järel oodatakse.

Nagu eespool mainisin tekib mu kaameral triggerist signaali saamisest katiku avamiseni häiriv viivitus. Selle ajaga võib välk juba kadunud olla. Samas jah niigi näppu päästikul hoides pole täismanuaalsest reziimist tõesti väga kasu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 08.02.2016 02:53:30 vasta tsitaadiga

Erinevalt välklambisähvatusest on looduslikud välgud sageli juhuslikku laadi sähvatust jadad. Tihtipeale sähvatab üksteise järel mitu piksenoolt, seega isegi katikuviivitus ei välista välgu tabamist. Tõsi küll, enamasti on esimene sähvatus tugevam kui järgnevad. Sellepärast saab pika säriga huupi lasts ikkagi efektsemaid, vahel ka mitmest eraldi sähvatusest kokku kombineerunud pilte.

Äikse pildistamiseks lihtsaim tõhus vahend on intervallomeeter. Nt selline: http://www.ebay.com/itm/MC-DC2-Timer-Remote-Shutter-Release-MC-N3-F-Nikon-D5100-D5000-D5300-D3100-D90-/371021059111?hash=item5662941427:g:xmEAAOSwEK9UGTsZ

Võib ka kaamera pideva võtte režiimi panna ja kummiga päästiku allavajutatuks kinnitada. Puhvri täitumiseni laksib siis kiiremini ja siis lasb edasi selles tempos, nagu puhvrisse ruumi tekib. Ehk siis püüab huupi mõnele välgule pihta saada. Kui katikuressursist kahju, siis ei maksa muidugi nii teha.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DarkSky
HV kasutaja
DarkSky

liitunud: 06.01.2008




sõnum 08.02.2016 15:30:25 vasta tsitaadiga

Intervalomeeter täitsa olemas, pealegi juhtmevaba veel.
Ei taha siiski katikut ära piinata, tahan seda rohkem säästa timelapse videode tegemiseks.
Seega loodan siiski välgutriggeri peale ja variant on ka veidi pikema säriga (näiteks paar sekundit) pildistamine mille käivitabki seesama välgutrigger. Siis jääksid ka korduslahendused peale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2016 16:06:26 vasta tsitaadiga

DarkSky kirjutas:
rex kirjutas:
Tõmba teibiga tükk kustukummi päästiku peale, kui seadistus rohkem ei võimalda. Kuigi ei saa väga pihta, miks täismanuaalses režiimis eelpäästiku järel oodatakse.

Nagu eespool mainisin tekib mu kaameral triggerist signaali saamisest katiku avamiseni häiriv viivitus. Selle ajaga võib välk juba kadunud olla. Samas jah niigi näppu päästikul hoides pole täismanuaalsest reziimist tõesti väga kasu.

DarkSky kirjutas:
Proovisin kaamera päästikut pooleldi all hoida ja siis tegi kaamera koheselt foto nii kui trigger valgussähvatuse (tuli teise kaamera välgust) tuvastas ja pildile jäi kaamera koos välguga, nii nagu peab.

Pooleldi all ongi minu mainitud eelpäästik. Sellesse asendisse fikseeridki kustukummi ja teibiga, kui sellest kasu on. Ja siis annad valgustundliku päästikuga minna.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DarkSky
HV kasutaja
DarkSky

liitunud: 06.01.2008




sõnum 08.02.2016 18:33:44 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
DarkSky kirjutas:
rex kirjutas:
Tõmba teibiga tükk kustukummi päästiku peale, kui seadistus rohkem ei võimalda. Kuigi ei saa väga pihta, miks täismanuaalses režiimis eelpäästiku järel oodatakse.

Nagu eespool mainisin tekib mu kaameral triggerist signaali saamisest katiku avamiseni häiriv viivitus. Selle ajaga võib välk juba kadunud olla. Samas jah niigi näppu päästikul hoides pole täismanuaalsest reziimist tõesti väga kasu.

DarkSky kirjutas:
Proovisin kaamera päästikut pooleldi all hoida ja siis tegi kaamera koheselt foto nii kui trigger valgussähvatuse (tuli teise kaamera välgust) tuvastas ja pildile jäi kaamera koos välguga, nii nagu peab.

Pooleldi all ongi minu mainitud eelpäästik. Sellesse asendisse fikseeridki kustukummi ja teibiga, kui sellest kasu on. Ja siis annad valgustundliku päästikuga minna.


Selge siis. Kahju et see võimalus riistvaraliselt-tarkvaraliselt pole antud kaameral olemas vaid tuleb ise leiutama hakata. Variant oleks ka mingi kruviga rakis kus kruvi keerates saaks päästiku piisavalt alla reguleerida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.02.2016 19:16:59 vasta tsitaadiga

Pitskruvi ajab ka kindlasti asja ära, jah. icon_smile.gif Otsi, ehk on Nikonil odavama otsa kaamerate orig. lisavarustusena ka olemas. icon_smile.gif
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
euforia
Kreisi kasutaja
euforia

liitunud: 26.02.2004




sõnum 19.02.2016 14:45:14 vasta tsitaadiga

Küsimus asjatundjatele- mida Nikoni kasutajate seal NIKON 1 AW1'st arvatakse?
Tegemist siis vee-, tolmu- ja põrutuskindla hübriidkaameraga.
Fotovaldkonnas olen üsna algaja, aga olen kasutanud ilmastiku kindlaid kaameraid (Pentax) ja probleem on seni olnud zoomi puudus ja see, et nad on hämaras pea kasutud.
Lollikindlust läheb vaja, kuna aeg ajalt tuleb ette reise nii sooja randa kui ka suusamäele.
Ons' kellelgi AW1'ga kogemust?
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 19.02.2016 20:53:25 vasta tsitaadiga

Kaamerat ennast pole käes hoidnud, kuid puhtalt tehniliste andmete poolest on sind peamiselt huvitavate näitajate osas Nikon COOLPIX AW120 etem kui NIKON 1 AW1. Coolpixil on 5x suum (F=24-120mm 35mm kaadri ekvivalendis) Nikon 1 2,5 kordse (30-74mm) vastu ning Coolpixi ava on vahemikus f/2.8-4.9 Nikon 1 (AW 11-27.5mm f/3.5-5.6 1 NIKKOR objektiivi korral) f/3.5-5.6 vastu (Coolpix on laiemas otsas 2/3 stoppi valgem, pikemas otsas natuke alla poole stopi valgem, kusjuures AW 11-27.5mm maksimaalse fookuskauguse vaatenurga juures on Coolpix ilmselt samuti u 2/3 stoppi valgem). ISO vahemik on kaameratel praktiliselt sama, Nikon 1-l madalama tundlikkuse osas pisut kitsam (160-6400 Coolpixi 125-6400 vastu, Coolpixi üle 1600 ISO-d on küll kasutatavad vaid automaatrežiimis). Ilma reaalselt kõrge isoga pilte kõrvutamata on muidugi keeruline ISO võimekuse kohta mingeid hinnanguid anda.

Rohkem infot Nikon COOLPIX AW120 kohta: http://waterproof-camera-review.toptenreviews.com/

Snapsorti võrdlus kah:
http://snapsort.com/compare/Nikon-1-AW1-vs-Nikon-Coolpix-AW120
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ampsu
Kreisi kasutaja
ampsu

liitunud: 28.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2016 20:58:21 vasta tsitaadiga

No RAW on juba AW1 plussiks, mis paneks mind otsustama.
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 19.02.2016 21:29:33 vasta tsitaadiga

Küsimuse püstitaja ei ole RAW vastu huvi ilmutanud, küll aga suumi ja hämaras pildistamise võimete kohta. Püüaks siiski keskenduda tema huvidele. RAW küll annab mõningase eelise pildi heleduse pushimiseks, kuid kas ka samas ulatuses, kui Coolpixi valgem objektiiv ja optiline+digitaalne pildistabilisaator parandavad Coolpixi hämaravõimekust?
Kahtlemata on Nikon 1 muude objektiivide kasutamisel võimalusterohkem, aga need ju pole ilmastiku-, vee- ja põrutuskindlad ja nende kasutamisel kaob ka kaamera vastupidavus.

Pildikvaliteedi osas annavad mingi võrdluse google pildiotsingud, kuid nagu ikka google puhul, tuleb tulemusi hoolikalt kontrollida, kas tegemist on ikka asjassepuutuvate piltidega või mitte.
https://www.google.ee/search?q=AW1+sample+images&tbm=isch
https://www.google.ee/search?q=AW120+sample+images&tbm=isch

Enamvähem korrektse mudeliinfoga on pildid varustatud Flickris:
AW1 https://www.flickr.com/groups/1nikkor11275/pool/
AW120 https://www.flickr.com/groups/2541916@N24/pool/
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Nikoni arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.