Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Valmiv üliodav sülearvuti Eesti lettidele ei jõua. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.07.2007 20:20:50 vasta tsitaadiga

rauselt hakkab keegi kellama ka seda. oht aint maha sulada.
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.07.2007 21:08:16 vasta tsitaadiga

Maha sulada? Ma kaldun arvama, et see masin sulab nagunii aafrika päikese all ära icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurman
Kreisi kasutaja
Laurman

liitunud: 08.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.07.2007 23:18:22 vasta tsitaadiga

Mis sellise vidina see küll olla võiks? 100mhz prose ja 32mb rami?icon_lol.gif

Kuskilt kõrva jäänd, et selle kalleim osa on lcd.
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.07.2007 23:19:31 vasta tsitaadiga

kas sel polnd mitte mingi 500MHz'ne amd sees? vähemalt mõni aeg tagasi räägiti mingist sellisest variandist ka. ram'i ei oska öelda, aga 128MB on vast ikka ära?
_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rajareits
HV Guru
Rajareits

liitunud: 09.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.07.2007 23:22:52 vasta tsitaadiga

http://laptop.org/laptop/hardware/specs.shtml

Nagu oleks raske otsida. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laurman
Kreisi kasutaja
Laurman

liitunud: 08.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.07.2007 23:46:34 vasta tsitaadiga

Rahvaliit või keski lubasid igale õpilasele läpaka. Äkki tuuaksegi sellised? icon_lol.gif
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 25.07.2007 23:49:32 vasta tsitaadiga

[lauri], Meil käis jutt õpetajatest icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2007 00:02:56 vasta tsitaadiga

IRL lubas nt igale 9. klassi lõpetajale läppari... ma just lõpetasin, kus mu laptop siis on? icon_biggrin.gif

Nüüd hiljem räägit mingist 3000 läpparist õpetajatele jne... ühesõnaga mingi kamm käib ja midagi märkimisväärset siit kahjuks vast ei tule.

_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kose2ik
HV kasutaja
kose2ik

liitunud: 02.05.2002




sõnum 26.07.2007 02:12:13 vasta tsitaadiga

irooniliselt: nüüd mustad hakkavad vist lapsi topelt juurde tegema , et neid läpakaid rohkem kokku saada.
_________________
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aX
Kreisi kasutaja
aX

liitunud: 03.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2007 08:02:21 vasta tsitaadiga

Mälude asemel müüakse Timbuktu ja Kongo poelettidel uusi innovatiivseid väntamisseadmeid. Saab osta ka tandemi, kus 3 neegrit peal väntavad.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TALIBAN
HV kasutaja

liitunud: 23.05.2006




sõnum 26.07.2007 13:22:39 vasta tsitaadiga

ma usun et nad ei hakka selle väntamisega ise jamamagi, ehitavad mingi agregaadi kuhu otsa panevad kaameli kes nende arvutivänta ise edasi ajab, umbes nagu hamster rattas või nii
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2007 13:34:19 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
Jah, kelle jaoks vale, kelle jaoks õige. See on pikk jutt ja selle üle arutleda tuleks vaikselt kuskil raamatukogus ja tundide kaupa. Mina näen asja teistmoodi. Originaalsena, ja targemana. Raamat on püha, mitte et ma usklik poleks, sellel on väärtus. Kui sa ekraanilt mingeid tähti loed, jätab sellel kujul raamat minu külmaks...tal puudu füüsiline pool, tunne kätte vahel, tarkus sinu käes, mis ahvatleb sind seda avama, ammutama. Seda raske seletada siin ja kirjutades. Lapsed peaks õppima joonlauda kasutama mitte php-d looma. Asi tundub it suunitlusega mitte andes kätte lastele selle füüsilise poole ja lasta valida mida nad õpivad. Oleks seal ka internet võimalik keset safarit ja neid suunatakse lugema, otsima, vaatama võimalusi... Kuid mingi tundmatu os, mis hetkel siin monopolide kõrval tuntuks ei saa, ei ole tulevikus neile kasulik...see värviline asi pole laptop...pigem lollus. Jätkata võib kuskil maha istudes...Mina edasi vaidlema ei hakka, kisub kangelt ot-ks hariduse alale ära.
Pigem purustavad nad nendega pähkleid vms.

... sinu mõttekäik pole kuigi ratsionaalne, küsimus ei ole üldse selles, mis on kellegi arvates õige või vale, küsimus on võimalustes. Arenenud riikides pole muidugi sisuliselt ühegi elementaarse vajaduse osas defitsiiti, pigem eksisteerib meeletu võimaluste üleküllus ja sellise lapatsi järgi puudub tõepoolest vajadus. Samas, kui Aafrikas ja kindlasti mitte ainult Aafrikas, valitseb puudus isegi kõige elementaarse osas ehk kohati elatakse endiselt, nagu sadu aastaid tagasi. Keegi ei ole nõus investeerima sellisesse kohta suuri summasid, et infastruktuure üles ehitada, kuna sealsel rahval puudub igasugune arusaam kaasaegsest maailmast ja kuidas seal toime tulla ehk investeerijale kasulik olla. Seega tuleb alustada kõigepealt inimestest ja tõsta nende ühiskonnateadlikus tasemele, kus nad on valmis integreeruma ja ka ise oma olukorra parandamiseks midagi ette võtma. Algust on alati raske ja kulukas teha, kuna see kõik on tänamatu töö, mis esialgu viib kordades rohkem välja, kui tagasi toob. Teemakohane lapatsi projekt on tegelikult väga marginaalne esimene samm, võrreldes kõige sellega, mis veel ees ootab, et projektist ka tegelikult asja saaks. Nimet' lapatsid on lihtsalt väga ratsionaalne viis viia elementaarne teave nendeni, kes seda vajavad, küsimus pole üldse selles, kas sulle meeldiks nii teadmisi omandada või tulevikus oma lastele edasi anda, tegemist on võimalusi ratsionaalselt hinnates tehtud valikuga. Aafriklastel ei ole reeglina häid valikuid, kui nad soovivad ennast oma kodumaal teostada, neil on vaid halvad ja väga halvad võimalused. Raamatukogu üksinda, ei lahenda veel nende inimeste probleemi, kuna raamatukogu vajab sedasama infrastruktuuri efektiivselt toimimiseks, mida keegi pole nõus ehitama. Samas, see lapats ei nõua võrreldes korralikult toimiva raamatugu/kooli vms. haridust pakkuva asutusega, õigupoolest midagi, seda saab kasutada kusiganes seda keegi kasutada soovib ehk teabe ja organiseeritud haridussüsteemi saab viia ükskõik kui keerulistesse tingimustesse ja realiseerida. Olgugi, et tegemist pole nii täisväärtusliku ja humaanse süsteemiga, kui sina harjunud oled, kuid see on ka alles esimene samm, mis peab äratama neis inimestes soovi millegi enama järgi ja panema neid selle suunas tegutsema, et tulevikus istuks nende lapsed juba raamatukogus ja omandaks kõike nii, nagu arenenud riigi tulevasele kodanikule kohane ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
njahh
HV kasutaja


liitunud: 28.02.2007




sõnum 26.07.2007 13:46:10 vasta tsitaadiga

tglt tahaks seda agripuuti oma silmaga näha;)

ma olen vägagi MarioA. nõus!!! see mic ta eespool rrääkis!!

_________________
asd
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2007 13:50:11 vasta tsitaadiga

Vaatasin neid specce ja võttis silmad suureks.

# Viewing area: 152.4 mm × 114.3 mm
# Resolution: 1200 icon_cool.gif × 900 (V) resolution (200 DPI)

Kas ma olen kivi all elanud, või on see tõsine läbimurre? Postkaardile rohkem piksleid kui mu 14' läpakale.
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 26.07.2007 13:53:47 vasta tsitaadiga

Digbeni, kui me saame seda kuskil laua taga arutada, oleks kena aga sinu teksti ma läbi ei loe, ei taha OT-d tekitada siia.

tsiteerin ennast
tsitaat:
Jätkata võib kuskil maha istudes...Mina edasi vaidlema ei hakka, kisub kangelt ot-ks hariduse alale ära.
icon_exclaim.gif


Tehnika koha pealt ise on tal wifi, millest ma aru ei saa, kus seda seal kasutatakse. Ei aafrika on ka rikas maa, ja asustatud linnades ikka on wifi ka, aga seal ei ole lapsed hariduseta, pigem on see mõeldud suurematele küladele aafrikas, wifit sealt küll ei leia. Samas irooniliselt kasulik on otseses päikesevalguses kasutatav ekraan icon_smile.gif Ja jah, isegi päikesepatareiga on võimalik akut laadida...iseasi palju need lisaseadmed maksma lähevad...päikeseplaadid pole just odavad


viimati muutis Mario. 26.07.2007 13:56:48, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2007 13:56:32 vasta tsitaadiga

... misotsast minu jutt OT on icon_eek.gif ? Põmst' sellepärast, mida ma kirjutasin, need arvutid Eestisse ei jõuagi, kuna siin pole nende jaoks vajadust ja neid ei vaadeldagi kui lapatseid vaid kui platvormi, mille abil on võimalik haridus viia kohta, kus muid võimalusi pole või on ebaratsionaalne/suisa võimatu rakendada, kas sellest on siis tõepoolest nii raske aru saada ?
_________________


viimati muutis DigeBeni 26.07.2007 14:18:50, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wader
HV kasutaja
wader

liitunud: 10.03.2004




sõnum 26.07.2007 14:08:46 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... misotsast minu jutt OT on :o ?

Sa kasutasid liiga palju võõrsõnu, ta lihtsalt ei saanud aru, mis sa ütlesid ja teatas sellepeale, et ise oled loll.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2007 14:15:34 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
Vaatasin neid specce ja võttis silmad suureks.

# Viewing area: 152.4 mm × 114.3 mm
# Resolution: 1200 icon_cool.gif × 900 (V) resolution (200 DPI)

Kas ma olen kivi all elanud, või on see tõsine läbimurre? Postkaardile rohkem piksleid kui mu 14' läpakale.


sel ju teistmoodi lcd... tavalisel lcd'l 1 pixel koosneb 3'est värvist r(ed), g(reen) ja b(lue). need on nii:
RGBRGB
RGBRGB
jne.
Sel läpparil oli aga midagi sellist:
RGBRGB
BRGBRG
et tekib nagu diagonaal. Siis tekib selline efekt, et mustvalgelt saab kõvasti suuremat reso kasutada (iga värv saab siis olla must/valge) kui värviliselt. Värvilise pildi puhul pilti bluritakse, antialias'etakse või mis iganes veel tehakse.

Üldiselt võid wikit lugeda, seal oli väga hästi kirjas.

_________________
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Vaata siia, äkki müün midagi põnevat -> https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=listing.seller&q[seller]=jnt
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 99
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2007 14:23:55 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
Tehnika koha pealt ise on tal wifi, millest ma aru ei saa, kus seda seal kasutatakse. Ei aafrika on ka rikas maa, ja asustatud linnades ikka on wifi ka, aga seal ei ole lapsed hariduseta, pigem on see mõeldud suurematele küladele aafrikas, wifit sealt küll ei leia. Samas irooniliselt kasulik on otseses päikesevalguses kasutatav ekraan icon_smile.gif Ja jah, isegi päikesepatareiga on võimalik akut laadida...iseasi palju need lisaseadmed maksma lähevad...päikeseplaadid pole just odavad


... sa mõtled ikka liialt oma arenenud maailma raames, alati ei pea wifi tähendama www -d, wifi on ju loodud eelkõige andmesideks ehk www on vaid üks paljudest võimalikest rakendustest wifi jaoks. wifi kaudu edastab õpetaja, oma täisväärtuslikust raalist, õpinguteks vajaliku materjali ning saab ka füüsiliselt sekkumata kontrollida õpilaste progressi ja neid vajadusel aidata või korrigeerida ...

... riistvara hinna alla toomiseks, ongi tarvis massitellimust, millest ka uudises räägiti ehk rikke korral, vahetakse ümber terve arvuti, kuna inimtöö lapatsi remontimisel juba üksinda, maksaks rohkem kui lapats ise ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 26.07.2007 16:25:17 vasta tsitaadiga

wader kirjutas:
DigeBeni kirjutas:
... misotsast minu jutt OT on icon_eek.gif ?

Sa kasutasid liiga palju võõrsõnu, ta lihtsalt ei saanud aru, mis sa ütlesid ja teatas sellepeale, et ise oled loll.
jaa, ma olen seitsme aastane ajukääbi, te ei teagi või. Valige oma sõnu, mõttetult kellegi kallal lahmida... kõva mees. Hetkel käib teema siiski arvuti ümber, nende haridus ja kuidas oleks õigem viis see kätte toimetada on antud teemas teisejärguline.


digbeni, viimane postitus läheb asja ette kuid kuidas neile haridus kätte toimetada, see on ot ja minu arvamus on, et mitte nii, vaid pigem siis juba
tsitaat:
täisväärtuslikust raalist
nagu sa ütlesid. Ja paremgi veel, õigel viisil.
Kõigepealt tuleks selgeks teha joonlaud, sirkel, ruutjuur ja muu paberil arvutamine, siis suunduda virtuaalsusesse seda kõike sooritama. Samahästi on need lapsed kui kirjaoskamatud, käekirja ei oska, klahve toksida oskavad. Numbreid kirjutada ei oska, klahve toksida oskavad. Nad teavad sümboleid, kuid neid reaalselt kasutada ei oska kui pole midagi millega sümboli käsku (klahvivajutus) täita.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoW
Piiratud kasutaja

liitunud: 15.06.2005




sõnum 26.07.2007 16:57:50 vasta tsitaadiga

tsitaat:
... sa mõtled ikka liialt oma arenenud maailma raames, alati ei pea wifi tähendama www -d, wifi on ju loodud eelkõige andmesideks ehk www on vaid üks paljudest võimalikest rakendustest wifi jaoks.
[/quote]

Ma tean mida sa mõtled. AWW'st on keegi kuulnud? See on Aafrika Wide Web - Nende oma sisevõrk, WiFi kujul mis katab kogu aafrika. jaja, ikka icon_biggrin.gif.

Okei, nüüd tõsiselt icon_biggrin.gif. Õde liigub varsti madagaskarile, ning räägib, et sinnagi peaks need varsti jõudma :O. Jubedalt tahan teada, äkki saaks selle kuidagi endale koju tellida vms.
Haridus ministeerium võiks mulle ka anda. Selle kaudu ma saaks kontrollida oma ilutulestiku süsteemi, ning oleks väga originaalne icon_biggrin.gif.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.07.2007 17:09:55 vasta tsitaadiga

See kollane vänt on jahutamiseks, veab ventikat ringi, afrikas on ju palav
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaarel
HV vaatleja

liitunud: 03.11.2002




sõnum 26.07.2007 18:53:50 vasta tsitaadiga

ma arvan,et vänt on internetis surfamiseks.Sellega saab lehte kerida edasi-tagasi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
denis28
HV veteran
denis28

liitunud: 24.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 26.07.2007 19:48:08 vasta tsitaadiga

See on mõttetu saata neille sinna laptope.Nad hakkavad nende peal istuma või siis pähkleid lahti taguma.Nad seal aafrikas on lambakari ja nad ei tahagi haridust.On rahul oma onnides elamisega ja kitsede jahtimisega.Mõttetu üritus krdi harida neid.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 26.07.2007 20:56:48 vasta tsitaadiga

Julgen sahistada, et need arvutid modifitseerivna j6uavad ka EL-i. Ning peaks olema hind 3000 - 4000 piires.
Lihtsalt üks suurkorp lobises juba ammu va'lja osalemisest odavate arvutite projektis.

Postitatud mobiililt
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Valmiv üliodav sülearvuti Eesti lettidele ei jõua. mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.