Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pentaxi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Janar!
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.06.2016 21:34:16 vasta tsitaadiga

Sellel on tervust ju piisavalt, pigem ajad mingid muud "effekti taga".
Tundub et soovid pigem saada suure avaga tehtud pildi efekti, kus on väike osa pildist terav ja muu fookusest väljas.Näiteks üks google pilt:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.06.2016 22:09:30 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu, aga näita netist mõnda pilti, mis on "vinge peegelkaamera, efekt".
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 22.06.2016 22:34:29 vasta tsitaadiga

Suure avaga saavutatud udune taust meeldib ka, aga seda suudan tekitada kui vaja (muidugi mu objel ei saa ava just suureks keerata - see paneb ka omad piirid ette?). Näiteks kasutaja Kuivati on teinud ka lihtsalt lagendikust pilti, aga see ei ole selline "lame" ja igav. Kas on see saavutatud järeltöötlusega või oskustega, seda ei oska öelda:
.

4M

_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janar!
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.06.2016 22:58:35 vasta tsitaadiga

See ongi looduse/maastiku pildistamine, siin pole mingeid efekte vaja, loodus annab need.Ainuke asi on see et sa pead õigel päeval mine pildistama seda hetke ja see õige päev võib olla aasta viimane päev.
Ja muidugi järeltöötlus ja filtrid aitavad kaasa natuke.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.06.2016 23:40:22 vasta tsitaadiga

Eks järeltöötlus aitab asja pisut efektsemaks teha (värve intensiivsemaks jms), kuid õige rakursi, valguse jne pead ise leidma ja paika saama, et töötlemist vääriv algmaterjal oleks.
kiired variatsioonid pildist (1. on originaal):
Spoiler Spoiler Spoiler

Ja muudkui katsetama ja katsetama...

Ahjaa... peaks ka raw failidega pildistama, mitte jpg. Saab üsna palju ilma eraldi efekte kasutama pilti soovitud suunda sättida.
Ja "põlenud" taevast ei päästa enam mingi lihtsa järeltöötlusega.

_________________
Честных психов можно не лечить...
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 23.06.2016 08:23:41 vasta tsitaadiga

Olen ma õigesti aru saanud, et näiteks minu objega vist selle trakatsi tagust seina uduseks ei saa, sest 3.5 on kõige suurem ava (sein liiga lähedal fookuses objektile)?
RAW formaadis peaks tegema ainult nn kunstilised pildid? Saan aru et jpeg ja raw vahe on, et raw faile kaamera ei töötle ja vajab 100% järeltöötlust, aga lõpptulemus jääb parem.

4M

_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 23.06.2016 14:59:17 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu, hea (sinu konteksis "proffi") pildi eelduseks ei ole mitte tehnika (kuigi see võib kaasa aidata/lihtsustada) vaid kompa ja valgus.
_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 277
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009




sõnum 30.04.2019 15:34:47 vasta tsitaadiga

http://thenewcamera.com/pentax-k-3-iii-coming-with-new-name-sensor-and-image-processor/

ehk järgmine aasta tuleb vb uus APS-C kaamera lõpuks.

Huvitav, palju inimesi veel Pentaxit kasutab? Mis arvamus kogu süsteemist on?

Ma ise arvan, et Pentax on peaaegu kasutuskõlbmatu igasuguste tähtsate piltide jaoks oma SAFOX autofookussüsteemiga.
AF.C võib üldiselt ära unustada, kui keegi kaamera poole jookseb.
AF.S töötab enamasti, kuid paneb ka korralikult ikka mööda vahel. Üleüldse on autofookus väga muutlik olenevalt keskkonnast ja subjektist ning tundub, et reaalsed AF punktid on üüratult suured kaameral. Tihti on taust fookuses thumbs_down.gif
Hetkel kasutan K3 + 50-135 põhiliselt.

Saaks nad oma autofookusega kuidagi järjele võib-olla isegi kaaluks jääda Pentaxile truuks tulevikus.
Arvestades, kuivõrd hästi Sony/Fuji/Canon/Nikon süsteemid fokusseerivad ja kuivõrd väike oli K1'ga AFi edasiminek, siis pole miskit head loota. icon_sad.gif

_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ampsu
Kreisi kasutaja
ampsu

liitunud: 28.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.05.2019 09:45:58 vasta tsitaadiga

Crop sensoril pole mingit turgu enam Pentaxi jaoks. K1 on/oli väga kere ning ikka veel oma madalaks läinud hinnaga hea valik teatud segmendis. ISO perf on ikka väga hea. Üldiselt Pentaxil pidu läbi.
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.05.2019 12:31:29 vasta tsitaadiga

Kuna digipildistamine vajab reaalselt peeglit ja prismat sama palju, kui tänapäevane telekavaatamine suurt luupi ekraani ees, on Pentax paraku hübriididele mitte panustamisega ajale jalgu jäänud. K-01-ga vist mingi aeg prooviti, on pärast seda ka üldse miskit toimunud?

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spooky
HV kasutaja
Spooky

liitunud: 25.02.2005




sõnum 01.05.2019 13:21:17 vasta tsitaadiga

K-1 teravustamine uute DFA* objedega D800 klassis, mis on päris hea juba. Cropi KP on ka täitsa OK.
Kuid kui enda K200D ja K-01 uuendamiseks läheb, võtaks pigem midagi Fuji valikust, nt. X-E3 + 16mm 2.8 ja focal reduceri Heliose jaoks.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009




sõnum 01.05.2019 13:40:55 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Kuna digipildistamine vajab reaalselt peeglit ja prismat sama palju, kui tänapäevane telekavaatamine suurt luupi ekraani ees, on Pentax paraku hübriididele mitte panustamisega ajale jalgu jäänud. K-01-ga vist mingi aeg prooviti, on pärast seda ka üldse miskit toimunud?

Spoiler Spoiler Spoiler


Pentax/Ricoh GR III tuli hiljuti välja. Hübriidfookussüsteem. Kontrast+faas.
Ning uutel peegelkaameratel on pildisensoril ka PDAF sensorid. Küll aga kasutavad neid ainult video jaoks.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.05.2019 14:43:22 vasta tsitaadiga

GR on siiski kompakt. Hübriidi all mõeldakse kokkulepitult vahetatava objega ilma peeglita keret.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009




sõnum 01.05.2019 16:00:07 vasta tsitaadiga

Tehnoloogia sama ehk areng siiski toimub selles suunas. Kõik GR'ist õpitu saab hübriidi ümber tõsta.
K3 järglane võikski olla peeglita kere + adapter vanade läätsede jaoks icon_biggrin.gif

Aga ärme unusta seda: https://pentaxrumors.com/2018/10/09/ricoh-ovf-evf-switchable-hybrid-viewfinder-patent/
Kes teab, mida nad kuuris ehitavad. Hübriidi ja peegli vahepealne.

_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PitBull
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2003




sõnum 06.05.2019 21:18:05 vasta tsitaadiga

Mul on olnud Pentaxid al K10D-st. Umbes aasta tagasi soetasin Sony a7 III. Pentaxi kered ja optika on siiani alles ning sageli kasutan Pentaxit Sony asemel.

Kiirelt paar tähelepanekut, miks vana Pentaxi kasutan.
- Kõige olulisem, et Pentaxi kere ja objektiivid on ilmastikukindlad. Sisuliselt veekindlad.
- Sony-l puudub ülemine display ja pole piisavalt nuppe näppude all kiireks seadete muutmiseks. Läbi menüü seadistamine on kohmaks. Penaxiga on oluliste seadete muutmine kiire. Kahtlen, kas nt profifotograafid (mitte pulmapiltnikud jms harrastajad) ka Sony kasutavad.
- Pentaxil on kaameral välk (vähemalt minu kaameratel on kuni K-5ni). Välku on siiski mõnikord vaja.
- Pentax on käes palju mugavam.
- Mul on palju M objektiive. Pentaxi manuaalfookus on kasutatav, Sony oma minu hinnangul mitte (tõenäoliselt kõigi mirrorlesside häda).
- Pentaxi aku kestab palju kauem. Tõenäoliselt ei saa peegelkaamerat ühegi mirrorlessiga võrrelda, kuna neil tarbivad pildisensor ja LCDd pidevalt voolu.

Sony valisin sellepärast, et nagunii kasutavad kõik brändid Sony kiipe. Parem siis juba kasutada tootja kaamerat. Sonyl on ka pildistabikas kere sees nagu Pentaxil. Kahjuks Pentaxi areng on toppama jäänud. Kunagi oli nt K10D oma hinnaga super kaamera.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009




sõnum 08.05.2019 00:26:53 vasta tsitaadiga

minu arust on manuaalne fookus läbi viewfinderi paras bingo loto.
K50'ga kasutasin live-viewi, kuid selle suurendus polnud 100% ehk raske oli hinnata, kas nüüd fookus on silmal või ninal.
K3 lubab 100% live-views sisse zoomida ja saab fookuse täppi.

A7-III'ga mul palju kogemust pole. Korra sain sain näppida ja AF tundus küll väga tasemel olevat. Aga veidi väike kere on ning jah, menüü ja kasutus tundus imelik.
Nad võiks Pentaxi (või mistahes muu tootja) kere endale eeskujuks võtta.

Võrreldes Nikon D7100/D7500/D3100/D610 ning Canon 550D/70D'ga on minu arust Pentax K3 käes kõige mugavam. K1 isegi parem. Pildistasin ühte pulma sellega. Tundus käes nagu K3, aga veidi suurem. (aga eks enda kaamera tundubki alati kõige paremana icon_smile.gif )

_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PitBull
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2003




sõnum 09.05.2019 00:47:44 vasta tsitaadiga

Mismõttes bingo? Peegelkaameraga sa ju ei fokuseeri viewfinderis ega zoomi midagi, vaid hoiad päästikut all ning keerad objektiivi. Kui kaader on fookuses, siis teeb kaamera pildi: https://www.pentaxforums.com/articles/photo-articles/catch-in-focus-tutorial.html
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.05.2019 07:44:31 vasta tsitaadiga

Kas "kaader on fookuses" tähendab, et fookuses on nina, silm või kõrv? icon_smile.gif

Ma olen sellega tegelikult nõus, et igapäevase tööriista juures on täissuuruses ergonoomiline kere ja iga funktsiooni jaoks eraldi nupp olulisem kui kompaktsus ja äge menüürägastik läbi touch screeni. Elukutselisena väga ei kõhkle ka, kui on vaja 400/2.8 või 200/1.8 osta - võtad sobiva margi kõige uuema toru liisingusse ja töö maksab need kinni. Hobipiltnikuna samas on mõnus, kui saad läbi adapteri praktiliselt iga toru vähemalt manuaalsena ette keerata. Sel juhul on läbi EVF digizoomiga teravustamine väga abiks asi. Eriti vähegi hämaramas - kui ISO üles lükkad, läheb pilt ka otsijas heledamaks.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009




sõnum 09.05.2019 08:41:04 vasta tsitaadiga

catch-in-focus pole piisavalt täpne minu jaoks.
_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 09.05.2019 12:22:15 vasta tsitaadiga

Ca aasta eest ostsin K1MK2 koos 24-70’ga. Objektiivi AF on suht kiire. IQ on minu arust selline keskmine, eriti mis puudutab ava 2,8. Pildid on ISO 1600-12800’ga täiesti kasutatavad, oluline on ainult mitte alavalgustada.
K1MK2 koos tallaga on väga mugav, võibolla nõks väike käes. Kaamera ise on massivne, nagu tank. Ma arvan, et seda kaamerat saab edukalt kasutada ka enesekaitseks.

> DFA50 macro on kõige parem objektiiv mida mina oman, terav, väga mõnusa joonega. Võiks ainult veel veekindel olla. AF on täielik katastroof, nagu ikka. Muidu kindel soovitus
> DFA100 macro’t olen suht vähe kasutanud. IQ ei oska veel kommenteerida, Liiga kitsa nurgaga minu jaoks.
> Kas kellelgi on pildistamis kogemust DA*11-18 klaasiga?
> Kas kellelgi on kogemust Sigma EM-140 DG ringvälguga?

Keegi ei osta ju Pentax’it kiiresti liikuvate subjektide pildistamiseks. Üldiselt tulemus sõltb inimesest, kaamera on töövahend.

Oleks Panasonic DC-S1 aasta varem välja kuulutatud, oleksin tõenäoliselt selle valinud.

Pildid
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
insekas
HV Guru
insekas

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.05.2019 14:49:47 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
... Keegi ei osta ju Pentax’it kiiresti liikuvate subjektide pildistamiseks. ...


... hmm ... väga omapärane üldistus ... ma olen juba üle 10 aasta Pentaxiga flamenco ja mustlastantsu pildistanud ... täitsa rahuldavalt saavad need kaamerad (K200d, K-50, K-5 1.gen) sellega hakkama.
icon_cool.gif

_________________
Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null


viimati muutis insekas 09.05.2019 17:36:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 555 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 465
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PitBull
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2003




sõnum 09.05.2019 17:35:35 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Kas "kaader on fookuses" tähendab, et fookuses on nina, silm või kõrv? icon_smile.gif

Ma pole kursis, kas kõigil Pentaxi kaameratel saab fookusseerimise punkti valida, aga isegi kui saa, siis suunad punkti vastavalt siis ninale, silmale või kõrvale.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009




sõnum 06.06.2019 04:03:16 vasta tsitaadiga

https://thefoxtakespictures.com/2016/07/13/pentax-and-the-af-c/

Lugesin just. Mõtlesin, et jagan siia ka. Väga mõnusalt kirjeldab minu kogemust Pentaxiga, aga ma paneks AF.S'i ka tule alla.

_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 21.09.2019 12:47:16 vasta tsitaadiga

Ricoh-Imaging kirjutab: The K series digital SLR camera currently under development will be exhibited at the PENTAX fan event.

tsitaat:

TOKYO, September 20, 2019-RICOH IMAGING COMPANY, LTD. is pleased to announce a preview showing of the PENTAX K mount digital SLR camera at the "PENTAX Meeting 100th Anniversary Special" scheduled to be held Japan from September 21st.

PENTAX K mount digital SLR cameras

・Model name: to be announced later
・Flagship model of our K-mount digital SLR camera equipped with an APS-C size image sensor
・Currently under development for market launch in 2020
・Price: Not decided
Spoiler Spoiler Spoiler





Veel lugemist:
https://www.imaging-resource.com/news/2019/09/20/pentax-reveals-development-of-new-aps-c-flagship-for-2020

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
labidas
HV veteran
labidas

liitunud: 24.05.2009




sõnum 20.03.2021 02:51:53 vasta tsitaadiga


Link


uus poolkaader lõpuks peaaegu kohal

_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pentaxi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.