Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pentaxi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2007 17:07:19 Pentaxi arutelu vasta tsitaadiga

link :: Objektiiv Photopointis

Tere,

Kuna praegune Sigma 24-135mm f/2,8-4,5 kipub olema (mu jaoks) mõningaste hädadega siis plaanin ta vahetada välja kahe objektiivi vastu(vähemalt nö. standardvarustusena enda fotokotis). Üks saab olema märtsis PMA ajal välja tulev 16-50mm f/2,8 ning tele-otsa oleks ka midagi vaja.

smc PENTAX DA 50-200mm F 4,0-5,6 ED paistab väga meeldiv kandidaat olevat. Kompaktne, hea hinnaga(mis muudab tegelikult natuke ettevaatlikuks), sobiva ulatusega(elu näitas, et 70-300 mm ei sobi mu peakujuga kokku) - kuna olen 50mm fixi kasutanud siis selline kaugus on sobiv, mõnikord aga tahaks nõks kaugemale/lähemale liikuda.

Jah, eks ta pime ole aga samas tuleb nentida, et valge tele läheb KALLIKS. Ehk siis kõnealune kompaktne telezoom tundub justkui sobivat parameetritelt, küll pimeduse kõrgete ISOde ja stabikaga eemale peletab vajadusel :). Aga ega tal mingeid muid hädasid pole? Mulle tohutult meeldiks kui ta ainus miinus oleks pimedus, see on ületatav mure, netist olen suti uurinud aga pole eriti midagi asjalikku leidnud(või pole osanud otsida), näiteks KMP sisaldab vaid parameetreid kahjuks. Photozone.de stiilis leht oleks Pentaxile suhtabiks. Dpreview foorumites vaadatud näidispildid on täitsa ok olnud muidu.

Tänud ette,
Marko

P.S. Ootaks just konkreetse objektiivi kohta kommentaare kuna tahan (võimalusel) digikere ette mõteldud objektiivi soetada, mida konkreetne isend ka on.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 07.02.2007 17:40:04 vasta tsitaadiga

Mul on siuke, töötab küll. Ehitus on kvaliteetne. Pildikvaliteedi kohta ma ei saa veel väga kommenteerida, talv on pime ja väljas ma ei viitsi külmetada fotoaparaadiga. Toas olen teinud enamasti 50 fixiga pilte. Automaatteravustamine on üsna märgatavalt aeglasem kui kitobjega, midagi hullu samas pole.
Siin väidetakse, et on oma hinna kohta hea asi ja terav kõigil fookuskaugustel - http://www.photodo.com/topic_58.html
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
r3nx
HV veteran

liitunud: 24.02.2004




sõnum 07.02.2007 18:38:01 vasta tsitaadiga

See ED 50-200 pidi väga oma hinda väärt olema, Dpreview.com ütluste järgi. Ise oleks selle võtnud, paraku jäi liiga lühikeseks. Ei usu, et kahetseksid seda ostu, juttude järgi igati terav, ja parem kui need 70-300 telesuumid.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rainer99
HV kasutaja
rainer99

liitunud: 23.10.2004




sõnum 07.02.2007 21:30:32 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
Automaatteravustamine on üsna märgatavalt aeglasem kui kitobjega, midagi hullu samas pole.

Ja ülevaates on ka kirjas, et "Autofocus a little frustrating at times". Kas kellelgi on olnud võimalust kasutada koos 50-200 ja mõne tootja (Sigma, Tamron) 70-300 objektiivi? Kumb variant nende (autofookuse) võrdluses peale jääks?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
r3nx
HV veteran

liitunud: 24.02.2004




sõnum 07.02.2007 21:38:17 vasta tsitaadiga

Ma usun, et enam frustreerivam kui on nende odavat 70-300 autofookused ei saa enam üks fookus olla icon_biggrin.gif. Saeb niiet vähe pole, aga kui käe sisse saagimise saab, oskad tunnetada, kuidas õiget fookust saada, aga see selleks. Pentax DA objektiivilt ei ootaks küll aeglast fookust, mina ütleks, et on kindlalt kiirem, kuid proovind pole. Mine proovi poes, kui võimalus on.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2007 23:27:22 vasta tsitaadiga

ihvike, suured tänud!
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
B6
HV Guru
B6

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.02.2007 23:40:52 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kuna praegune Sigma 24-135mm f/2,8-4,5 kipub olema (mu jaoks) mõningaste hädadega

mis hädad tal on icon_rolleyes.gif
müüd äkki soodsalt maha 8)
ja, kas seda annab filmikale ette keerata
Kommentaarid: 181 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
r3nx
HV veteran

liitunud: 24.02.2004




sõnum 07.02.2007 23:49:51 vasta tsitaadiga

B6, ongi algselt filmiobjektiiv icon_smile.gif
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.02.2007 17:29:46 vasta tsitaadiga

B6 kirjutas:
tsitaat:

Kuna praegune Sigma 24-135mm f/2,8-4,5 kipub olema (mu jaoks) mõningaste hädadega

mis hädad tal on :roll:
müüd äkki soodsalt maha 8)
ja, kas seda annab filmikale ette keerata


Toonitaks ette korra, et enamus "agasid" on minu jaoks segavad mitte tingimata üldises mõttes häirivad.

1. Ta on jah filmika ette sobiv ehk siis on üsna raskekaallane.
2. Alumine nurk on digi ees üsna kitsas, sisuliselt sama kui kompaktkaameratel.
3. Minimaalne ava on justkui f/2,8 - 4,5 AGA F/2,8 saab otsa üsna ruttu, umbes 30mm peal või nii.
4. Klaasid pole digi jaoks vääristatud ehk siis näiteks vastuvalgusega tekib piltidele aeg-ajalt halo'sid ja muud sellist.

Ja kuna tahaks mõnikord laiemat nurka ehk siis pikemat telet siis ongi vaja midagi muud. Ning 18-200mm stiilis õnnetusi ei taha endale tasuta ka :).

Objektiiv pole üldsegi mitte paha, oh ei! Ma ütleks, et näiteks algaja jaoks igati ponks, ilmselt filmikaamera ees kaoksid ka paljud "agad" ära. Ma ise koos oma harjumustega olen muutunud. Kui 50-200 ja 16-50 olemas on siis ilmselt läheb 24-135 müüki poole poehinnaga. Dokumendid, karp, harjuk, korgid jms nodi on kõik alles, ostuarvet kahjuks mitte(aga poegarantii peaks niiehknaa läbi olema). Aga sellest kõigest juba tulevikus.

--
LISA: ostsin ära. Esmamulje on objektiiv nagu objektiiv ikka :). Meeldivalt kompaktne.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 19.02.2007 20:48:31 vasta tsitaadiga

Kuna teema algne looja sai oma küsimusele vastuse, siis panin veidi teise pealkirja ja jätkaks Pentaxil sobivate torudega.


Hakkab reaalsuseks k10d tellimine muutuma. Aga torudega veel probleeme.

Olen lugenud kõiksuguseid foorumeid jms laias ilmas, aga siiski ei suuda välja mõelda kas võtta Kit komplekt või ainult kere. Hinnavahe on ~1,5K.

Kui võtaksin ilma kit-objektiivita, siis lisaks kerele võtaks hetkel kas

PENTAX DA 16-45mm F 4,0 ED AL
http://www.photopoint.ee/toode.php?id=3736

või

Sigma AF 17-70mm F2,8-4,5 DC Macro
http://www.photopoint.ee/toode.php?id=10878

Rohkem kaldun tegelikult Sigma poole, netis üsna kiidetakse ja makrovõimalus oleks ka sobilik. Lisaks veel veidi universaalsem, kui esialgu ühe objektiivi peale jääda. 70 mm rahuldab hetkel mu ülemise otsa vajadused kenasti ära, eriti kui 1,5 faktorit ka veel arvesse võtta.

Või on kitobje oma paarituhandest hinda väärt ja annab ülalmainitutega võrreldava tulemuse.

Samas muidugi, kuna tellimisaeg on pikk, siis ehk jõuab turule ka 16-50mm f/2,8. Kuigi ka selle koht räägitakse, et hakkab vist väljatulek venima... Ja noh, kui hind ikka pikalt üle 10K jookseb, siis on veidi karm kah...


Et kui keegi on kasutanud kiti ja nt seda sigma toru, siis ärgu hoidku teadmist vaka all.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
r3nx
HV veteran

liitunud: 24.02.2004




sõnum 19.02.2007 20:57:31 vasta tsitaadiga

Ma olin algul kitita, kasutasin 35mm f2 manuaali. Andsin alla ja ostsin kasutatuna kiti, seni ei kahetse, mitte üldse. Hea terav joonis ja kiire AF, midagi pole ette heita. Maksin alla tuhande ja selle eest objektiivi rohkem kui küll. Siiski ei kahtlegi, et ülalnimetatud parema joonisega on, kuid iseasi kas nad seda hinnavahet ka väärt on. Kui jääb sul tõesti ainsaks objektiiviks, siis vast sigma 17-70 oleks parim sulle? 45mm jääks igaühel viimase piirina tsipa lühikeseks vist?
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.02.2007 20:59:45 vasta tsitaadiga

16-45 kohta mainiks ühte omapärast asjaolu, mida ei osanud oodata - zoom käib tagurpidi. Ehk siis kui objektiiv on "kinnises asendis"(nö. välja sirutamata) siis on ta 45 mm peal. Kui ta pikemaks lahti keerata siis läheb 16mm suunas. Alguses jube harjumatu icon_smile.gif. Käes istub muidu hästi, pildikvaliteeti ei saa veel kommenteerida kuna pole ühtegi pilti teinud.

KIT-objektiivi saaksid muidu ilmselt odavalt eraldi osta kasutatuna. Või kui peaks natuke kitsam lainurk ja pikem tele huvi pakkuma siis mul on Sigma AF 24-135mm F2,8-4,5 müügiks.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 19.02.2007 22:42:52 vasta tsitaadiga

ainukeseks objeks jääb esialgu tõepoolest. Eks edasi vaatab. Aga siis huvitab mind ka rohkem laiem nurk. Midagi alates 10 mm icon_biggrin.gif. Aga see võib isegi mõni vanem manuaalfookusega või hoopis mõni pentaxi pannkoogitest juba olla. Aga see tulevikumuusika, esialgu peab midagi ära tellima. Kui kiti järelturu hind on alla tuhande, siis tõepoolest ei tasu seda komplektina võtta.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kristo.
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.04.2004




sõnum 19.02.2007 23:09:58 vasta tsitaadiga

Olen õnnelik DA 16-45mm kasutaja. Praegu pilte ei hakka otsima, aga soovi korral võin lähitulevikus näidispilte saata.
Kui rahakott kannatab ja huvi on, mida namstoopil kahtlemata on, siis ühe objektiiviga nagunii kaua hakkama ei saa. Sigma on hea, aga DA16-45 on parem. Sellesse Sigma makrosse ka väga uskuda ei tasu, makrosõbrale on spets objektiivid nii või naa parim valik.
Ise kaalusin ka Sigma ja Pentaxi vahel, Pentax meeldis rohkem.

Ahjaa, võibolla tasub kaaluda seda laiemaks objeks:LINK
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
B6
HV Guru
B6

liitunud: 13.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.02.2007 21:36:20 vasta tsitaadiga

on keegi neid Limited objesid proovinud.
mis mulje jääb näiteks sellesama paljukiidetud 16-45mm võrreldes
saan aru küll, et ei saa nii ehk võrreldagi kuid siiski.

ütleme siis näiteks
FA 31/1.8 AL ED Limited
SMC FA 43MM F1.9
Kommentaarid: 181 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2007 10:57:38 vasta tsitaadiga

Käisin polaarjoone ääres fotoretkel ja kommenteeriks mõne sõnaga 16-45 ja 50-200't, mida mõlemat üsna võrdselt kasutasin.

16-45 on tõsiselt mõnusa joonisega ja terav. Ma kasutasin vahepeal paar kuud peamiselt 50mm fixi ja mõtlesin, et peaks soetama fixtele ja fixlaianurga kuid vähemalt laiemas osas ma enam fixi ei taha sest 16-45 joonis on ikka äärmiselt meeldiv. Üks stiilinäide ka. Koostekvaliteet on ka igati OK, varjuk istub hästi küljes, kõva miinusega ei muutu zoom fixiks icon_smile.gif. Ehk siis mõtlen seda, et näiteks Sigmad kippusid meil miinus 20-30 kandis kinni külmuma, zoom ei tahtnud enam eriti töötada. Ning teps mitte odavad torud, 100-300mm F/4,0 muutus näiteks üsna raskesti zoomitavaks. Tootja enda torudega polnud ei pentaxistidel, känonistidel ega nikonistidel muret. Aga see selleks, jutt kaldub pointist kõrvale. Laias nurgas on moonutused muidugi tuntavad, see on tõsi, pilt kisub kergelt kummi küll. Samas mitte häirivalt palju, pealegi saab seda Šopis hiljem korrigeerida. 16mm suudab uskumatult palju peale mahutada, f/4 on ka enam kui küllalt normaalzoomi jaoks... minu arvates on pentaxikasutajatel põhjust rahul olla kuna sellise kvaliteedi ja hinna suhtega toru on raske leida.

50-200 osutus 50-150'ks, mida ise ka ette aimasin. Ehk siis kusagil 135-150mm kandist hakkab pilt pehmeks muutuma, kinniste avadega on küll täitsa kasutatav kuid siiski võimalusel nii sisse ei zoomiks. 50-150 vahel on aga pilt väga ponks ning tegelikult on ka 200mm täiesti kasutatav, ise pildistasin nii vesipappi, laanenääri kui tihast 200mm'iga ja sai pilti küll. Selle raha eest on toru rohkem kui küllalt, arvestades veel lisaks ta kompaktsust siis ise olen ostuga väga rahul. Näidispilti pole hetkel pakkuda, millalgi hiljem sorteerin tsipa matkapilte ja vaatan mõne välja.

Ehk siis nö. laiatarbe pildistamiseks, matkale ja üldse igapäevaseks universaalseks kasutamiseks on nende kahe toru kombinatsioon väga mõnus. Digile optimeeritud, kerged, kompaktsed, piisava valgusjõuga, ei tõmba liigset tähelepanu, hea pildikvaliteediga.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 01.03.2007 11:11:57 vasta tsitaadiga

Mark0, äkki saad mõne selline lainurga pildi üles riputada kus oleks servades miskit sirged asjad a la majad või silmapiir vms. Et saaks seda kumeraks kiskumist hinnata.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kotkas1000
HV kasutaja


liitunud: 13.12.2002




sõnum 01.03.2007 11:47:21 vasta tsitaadiga

anna andeks, ega see "stiilinäide" on minu arvates küll väga pehme joonisega. Ei arva, et 18-55 kit oleks viletsama pildi teinud. icon_rolleyes.gif
Muidu väga huvitav trip võis olla. Tahaks ise ka minna millaski.

_________________
Tõlkis: Luule Zavornok
Teksti luges: Malle Peedo
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2007 11:50:46 vasta tsitaadiga

kotkas1000 kirjutas:
anna andeks, ega see "stiilinäide" on minu arvates küll väga pehme joonisega. Ei arva, et 18-55 kit oleks viletsama pildi teinud. :roll:


Inimesed näevad pilte erinevalt, minu arvates on joonis terav.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 01.03.2007 12:35:11 vasta tsitaadiga

Joonise teravust näeb ikka ainult 100% cropi pealt.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristo.
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.04.2004




sõnum 01.03.2007 18:20:57 vasta tsitaadiga

Moonutus silmapiiril @ 16mm F4
Veel 16mm, 100%
Vahelduseks ka 45mm, 100%
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 01.03.2007 18:25:15 vasta tsitaadiga

silmapiir võiks ikka servas olla, ega siis keskel eriti moonuta. Aga noh majapildilt saab muidugi aimduse kätte.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
razor
HV Guru

liitunud: 02.12.2003




sõnum 01.03.2007 23:29:05 vasta tsitaadiga

lai ots tundub pehme, 45 on hea.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
r3nx
HV veteran

liitunud: 24.02.2004




sõnum 01.03.2007 23:46:59 vasta tsitaadiga

Celllu, sensor sodine icon_razz.gif
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristo.
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.04.2004




sõnum 02.03.2007 00:00:03 vasta tsitaadiga

r3nx kirjutas:
Celllu, sensor sodine icon_razz.gif

Tol korral oli jah, aga see on praegu üsna ebaoluline.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Pentaxi arutelu mine lehele 1, 2, 3 ... 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.