Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  statiivide arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
axeon
HV vaatleja
axeon

liitunud: 09.05.2003




sõnum 22.08.2012 14:06:37 vasta tsitaadiga

On ka odavamaid kelkusid. Ise kasutan manfotto 454 kelku, hammasrataspead 410 ja kesksambata statiivi. Kusjuures pea on nagu kõikse tähtsam
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009




sõnum 22.08.2012 15:08:24 vasta tsitaadiga

axeon kirjutas:
On ka odavamaid kelkusid. Ise kasutan manfotto 454 kelku, hammasrataspead 410 ja kesksambata statiivi. Kusjuures pea on nagu kõikse tähtsam


manfotto 454 on muideks kõige levinum mudel millelt Castel Q-le üle minnakse icon_smile.gif Üle 2:1 suurendustel on stacking praktiliselt võimatu kerimisel, kaader nihkub küljelt tänu loksudele. Päris mitu inimest on seda sama fenomeni kurtnud...
Mugavus lisaks, tahad kelku tavalisele peale vahele visata- loetud hetked ja asi vahetatud icon_smile.gif Sama kaalu sees on kiirkinnitus mis 454 puhul lisandub (ka hinnale) ja too alumise siini pidi liikumine kogu ulatuses mis kasutusmugavusele/kiirusele küllalt palju annab icon_wink.gif pmst 20cm pikkuselt küljele käiv sammas piltlikult :-*
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
axeon
HV vaatleja
axeon

liitunud: 09.05.2003




sõnum 22.08.2012 15:44:44 vasta tsitaadiga

Jaanos kirjutas:
Üle 2:1 suurendustel on stacking praktiliselt võimatu kerimisel, kaader nihkub küljelt tänu loksudele ...
Jah, pinusse ladumiseks pole 454 kõige parem, kerge loks on sees. Samas, olen pinupilte teinud vist ainult korra, pole nagu igapäevane möödapääsmatu vajadus icon_smile.gif Kui fookuse pinutamine on eesmärk, siis võiks 454 mööda vaadata
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009




sõnum 22.08.2012 16:31:40 vasta tsitaadiga

Nõus. Ja ilmselt alla 1:1 toimetades ei ole see loks märgatav ning samas jälle suurusjärgu võrra parem lahendus nendest ebay relssidest. Paraku hinnal on teatud seos omadustega, mõnikord rohkem, mõnikord vähem.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 23.08.2012 10:14:59 vasta tsitaadiga

Jaanos kirjutas:
tsitaat:

on liigutatav kesksammas, midagi sellist oleks vaja


Ma jälle kujutan ette, et sa kujutad ette kui mugav oleks sellise asjaga pildistada icon_biggrin.gif Makrotamine statiivilt ei olegi mugav icon_wink.gif Müügimeeste märg unenägu sest asjade alge meie ümber on sageli erinev kuigi tuleneb vajadusest. Iga vajadus paraku ei ole ajendatud vajadusest asja kasutamiseks, mõni on peenelt varjutatud soovist asja müüa nii, et väliselt justkui täidetakse lubadus mis antud kasutusotstarbelt icon_wink.gif Selline JOKK, teatud asjaolude kokkusattumisel asi tõesti toimib...

Mõtle natuke jõuõlale ja vajalikule stabiilsusele mis tekib puhtalt teravustamiseks mida lähemale liigud. Mida kaugemale tsentrist lähed, kinnituste arvule mis lisanduvad... Ja siis mõtle, et kunagi tulevikus tekib tahtmine mõne raske toruga suhteliselt maapinnalähedalt pildistada- küljepeale käiva samba korral on miinimumkõrgus samba pikkus icon_sad.gif Külje peale viies muutub kogu see asjandus totaalselt ebastabiilseks, lühemaks ka ei saa lõigata- siis muutuks selline süsteem üldse mõtetuks.

Need kallutatava kesksambaga asjad minuarust tekitavad rohkem probleeme kui lahendavad. Väga lühikene etapp millal vajadusi rahuldavad- kerge kaamera/obje ja alla 1:1 suurendused enamasti. Kui tahad suuremaid suurendusi mugavalt ja kindlapeale pildistada on vaja relssi ja head sellist (maksab rohkem kui selline jalg).

Kõik need vahepealsed "poolkõvad" lahendused justkui on abiks aga samahästi võid käelt toimetada ja paremasse valgustusse investeerida mis seda võimaldaks (välk makrotamiseks, selline kaamerast eemale viidav, käepärastest vahenditest softboxiga). Annab rohkem efekti tulemusele (valgusega joonistamine) kui ajutised mugavused millest arenedes kohe välja kasvad icon_wink.gif Ja kui ikka spetsiifiliselt makro huvitab siis ei ole pääsu headest vahenditest.



boldiks tehtud lausega ma väga ei nõustuks, horisontaali keeratava kesksamba saab ju sättida nii, et on kaamera on ikkagi üsn tsentris ja ei muutu ebastabiilsemaks midagi. Ja pigem saab ju madalamale viia kui tavalise kasvõi pooleks käiva kesksamba puhul. icon_rolleyes.gif ja sellega komplektis töötas kenasti:
Spoiler Spoiler Spoiler



Muu jutuga olen üldiselt nõus, ega ma ausalt öelda peale alguse õhina seda horisontaali keeramist eriti enam kasutanud pole ka. Tõesti on lihtsam käelt pilt ära teha icon_lol.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009




sõnum 23.08.2012 12:12:39 vasta tsitaadiga

tsitaat:

horisontaali keeratava kesksamba saab ju sättida nii, et on kaamera on ikkagi üsn tsentris ja ei muutu ebastabiilsemaks midagi. Ja pigem saab ju madalamale viia kui tavalise kasvõi pooleks käiva kesksamba puhul.


No ma ei tea, pigem on selle õige asendi leidmisel rohkem "tagumiku kaudu hambaravi" maik manu. Ka sellise samba korral mis justkui enam seatav on kui XPROB mudelitel mis ainult horisontaali käivad. Vanguardi Alta Pro mudelitel on mingi analoogia Gitzo kunagise mudeliga kus kesksammas käis küljel hambudes (täpset mudelit peast ei mäleta) erinevatesse asenditesse päris laia seadenurga piires.

Saab aga kas selleks on kogu seda koreograafiat nõutav läbi teha mida kuulpea puhul sageli vaja (väljalõige kuuli küljel kipub jääma just selliselt lollakalt, et pead pea liikumist kahes suunas seadma, teistpidi jäävad ääred ette).
"Üsna" on jah selle problemaatika korral täpseim väljend aga määravamaks vist päriselus osutub see "mitte päris" icon_smile.gif Siin on see konks minu jaoks pigem selles, et jalg mida viitsid kaasas kanda on kergem ja peenema profiiliga- järelikult kipakam.

Selle saagimise variandi ja kõrguse osas jäi eile veel üks foorumipostitus silma mis enda arvamusega ühtib #13 postitus nimelt http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=8950 Ei hakka ümber jutustama, sisuliselt on need muud puudused ka ära loetletud icon_wink.gif

Mis loomulikult ei tähenda, et nende küljele käivate sammastega toimetada ei saa. Lihtsalt kui oled kesksambata mudeliga toimetanud siis selles lihtsuses ja kindluses et raskus täpselt laiali asetsevate jalgade tsentsis/pikki jalga maapinna suunas mõjub on too võlu, et saad kergemat jalga 95% juhtudest kasutada.

Näiteks Feisoli CT-3442 mille enda kaal on ca 1kg (28mm jala korral) istub mul sageli EF 300/2.8 IS koos 1D seeria kerega peal. Tegelikult tahaks näha tinistamist mis kuluks sama kombo kindlaks paigutamiseks näiteks 190XPROB mudeli korral (1,8kg !!!) Nii, et see oleks 10cm kõrgusel maapinnast icon_smile.gif Ja et ei oleks "õunad apelsinide vastu" siis peaks 190-l paar jalga eemaldama, et Feisoliga võrdses kaalukategoorias toimetet icon_wink.gif

Isegi kui tehniliselt võimalik leida selline positsioon siis päriselus oleks (säilitusasendist tööasendisse viimiseks) kulunud aeg magnituudi võrra pikem. Kes tahab tehnikaga maadelda ja kes tahab pildistamisele pühenduda...

Aga need on muidugi sellised kasutamise pisiasjad... kes ei ole proovinud ei tea ka tahta icon_wink.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 23.08.2012 12:19:27 vasta tsitaadiga

Jaanos kirjutas:
tsitaat:

horisontaali keeratava kesksamba saab ju sättida nii, et on kaamera on ikkagi üsn tsentris ja ei muutu ebastabiilsemaks midagi. Ja pigem saab ju madalamale viia kui tavalise kasvõi pooleks käiva kesksamba puhul.


No ma ei tea, pigem on selle õige asendi leidmisel rohkem "tagumiku kaudu hambaravi" maik manu. Ka sellise samba korral mis justkui enam seatav on kui XPROB mudelitel mis ainult horisontaali käivad. Vanguardi Alta Pro mudelitel on mingi analoogia Gitzo kunagise mudeliga kus kesksammas käis küljel hambudes (täpset mudelit peast ei mäleta) erinevatesse asenditesse päris laia seadenurga piires.

Saab aga kas selleks on kogu seda koreograafiat nõutav läbi teha mida kuulpea puhul sageli vaja (väljalõige kuuli küljel kipub jääma just selliselt lollakalt, et pead pea liikumist kahes suunas seadma, teistpidi jäävad ääred ette).
"Üsna" on jah selle problemaatika korral täpseim väljend aga määravamaks vist päriselus osutub see "mitte päris" icon_smile.gif Siin on see konks minu jaoks pigem selles, et jalg mida viitsid kaasas kanda on kergem ja peenema profiiliga- järelikult kipakam.

Selle saagimise variandi ja kõrguse osas jäi eile veel üks foorumipostitus silma mis enda arvamusega ühtib #13 postitus nimelt http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=8950 Ei hakka ümber jutustama, sisuliselt on need muud puudused ka ära loetletud icon_wink.gif

Mis loomulikult ei tähenda, et nende küljele käivate sammastega toimetada ei saa. Lihtsalt kui oled kesksambata mudeliga toimetanud siis selles lihtsuses ja kindluses et raskus täpselt laiali asetsevate jalgade tsentsis/pikki jalga maapinna suunas mõjub on too võlu, et saad kergemat jalga 95% juhtudest kasutada.

Näiteks Feisoli CT-3442 mille enda kaal on ca 1kg (28mm jala korral) istub mul sageli EF 300/2.8 IS koos 1D seeria kerega peal. Tegelikult tahaks näha tinistamist mis kuluks sama kombo kindlaks paigutamiseks näiteks 190XPROB mudeli korral (1,8kg !!!) Nii, et see oleks 10cm kõrgusel maapinnast icon_smile.gif Ja et ei oleks "õunad apelsinide vastu" siis peaks 190-l paar jalga eemaldama, et Feisoliga võrdses kaalukategoorias toimetet icon_wink.gif

Isegi kui tehniliselt võimalik leida selline positsioon siis päriselus oleks (säilitusasendist tööasendisse viimiseks) kulunud aeg magnituudi võrra pikem. Kes tahab tehnikaga maadelda ja kes tahab pildistamisele pühenduda...

Aga need on muidugi sellised kasutamise pisiasjad... kes ei ole proovinud ei tea ka tahta icon_wink.gif



No mis puutub õunad versus apelsinid, siis võib ju võrdluse aluseks võtta ka pöördvõrdelise kilohinna, sel juhul on võrreldavad (ehket poole kergem on ka poole kallim) ja ei pea jalgu eemaldama icon_razz.gif icon_lol.gif

Loomulikult mille eest maksad seda ka saad. Mul isiklikult käsi ei tõuse hobipiltnikuna 300+€ statiivi ostma, et heal juhul paar korda aastas saaks 10cm kõrguselt mugavamalt pildistada. Mõnel jälle kindlasti tõuseb. thumbs_up.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
v0ltage
HV kasutaja

liitunud: 15.01.2006




sõnum 25.08.2012 20:39:09 vasta tsitaadiga

Keegi oskaks soovitada statiivi umbes 40 euro kanti (või nati üle) või siis milliste firmade tooteid eelistada. Alles sain esimese peegelkaamera ning sooviks midagi filmimiseks ning pildistamiseks. Sooviks, et see suhteliselt sujuv oleks, kuid samas pole kursis, kas selle raha eest ka midagi enamvähem sobivat saaks. Räägite siin veel eraldi "peadest", egas algul pole vaja midagi eraldi juurde ostma hakata? Tellin amazon.de-st arvatavasti.
Tänud!
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Invention
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.08.2012 21:17:36 vasta tsitaadiga

v0ltage kirjutas:
Keegi oskaks soovitada statiivi umbes 40 euro kanti (või nati üle) või siis milliste firmade tooteid eelistada. Alles sain esimese peegelkaamera ning sooviks midagi filmimiseks ning pildistamiseks. Sooviks, et see suhteliselt sujuv oleks, kuid samas pole kursis, kas selle raha eest ka midagi enamvähem sobivat saaks. Räägite siin veel eraldi "peadest", egas algul pole vaja midagi eraldi juurde ostma hakata? Tellin amazon.de-st arvatavasti.
Tänud!


Mina ostsin kasutajalt raivokarm Vanguard MG8. Olen väga rahul. Kuna olen ka algaja, siis kuulpea järele veel vajadust pole tekkinud, aga statiiv ise on väga stabiilne thumbs_up.gif
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=543413
Võta ühendust ja mine proovi järele icon_wink.gif

_________________
Soovite oma üritusele/pulma kvaliteetset (tantsu)muusikat? Võtke julgelt ühendust!
https://www.facebook.com/danceophones/
www.danceophones.eu
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
v0ltage
HV kasutaja

liitunud: 15.01.2006




sõnum 26.08.2012 02:03:52 vasta tsitaadiga

Ei ela Eestis hetkel. Amazonist vaikselt uurin, kuid egas väg aimu pole, mille järgi ma neid valima peaks icon_smile.gif
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 20.03.2013 01:30:05 vasta tsitaadiga

Lugesin teema läbi ja tundub, et odavalt (alla 60€) statiivi ei isaagi whistle.gif
Kohe infoks ette, et tegu kaameraga Nikon D5100 mingi kaasa tuld objega. (kokku vast maks 800grammi)

Küsin hunniku küsimusi kuna uus teeema enda jaoks.

Tahtsin küsida tegelikut, et kas statiiv üldse filmimiseks hea on (selliseks youtube/vimeo/amatöör/hobi/harjutamiseks)? Kas statiivid pigem mõeldud fotode tegemiseks?
Ilmselt oleneb mida ja kuidas filmida. Äkki stabilisaator siiski mõttekam asi sellise tegevuse jaoks ja elada üldse ilma võteteta mis eeldaks ühe koha peal olekut kaameral.
Kas nende 250€ ja kallimate komplektidega juba saab ka väikest filmimise teemat arendada?
Kas see mida paljud siin kiidavad selliseks tegevuseks juba toidaks http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=191&cid=1256&cgid= ?

Kas sellise kangiga pea on video tegemiseks mõeldud või siiski on see lihtsalt sättimieks http://nownewmedia.com/wp-content/uploads/2011/05/manfrotto701hdvpro.jpg ?

Eks ma lähen lähiajal poodi ka kui välja mõtlen kas hinnaklass jääks siis sobivaks või mitte. Vaevalt tegelikult 200+ asja ostma hakkaks- samas mine tea. Investeering aastateks.
Selle mõtte peale tules arvasin, et suht pohlad milline osta. Teemat lugedes ja netti uurides on selgunud ,et jah- ikka väga pole.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009




sõnum 20.03.2013 23:45:24 vasta tsitaadiga

Nii päris ei saa öelda, et ei saa 60€ eest. Mugavam, kiirem, võimalusterohkem ja vastupidavam asi maksab rohkem. Samas iga toetuspunkt on parem kui mitte midagi.
250€ on peeglile piisavalt hea/vastupidava jala ja korraliku pea eelarve pildistamiseks. Sõltub nüüd pea valikust, ise eelistan kuulpead aga too välistab filmimisel kasutamise. Kui 3D pead kasutada siis ilmselt saab sellise variandi mis mugavuselt hädapärast kannatab pildistamisel kasutada ja hädapärast filmimisel (ilmselt sujuvus võib mitte spetsiifiliselt hea olla). Filmija võib jälle teistpidi kommenteerida ja keegi saab suurepäraselt kõik tehtud 30€ komplekti abil...
Aga see on nii pikk teema, eriti kui video ka mängu tuleb (kui sa juba vastukaaluga pead piilud nagu 701 on) siis on nõuded jala stabiilsusele pöördesuunas vähe teised kui pildistamisel kui kaamera lihtsalt peale toetub ja ei pea sellel pidevalt kättpidi küljes olema (värin sumbub kui katiku viitega pildistada või kaugavajat kasutada).

Põhitõed tasub endale selgeks teha ja siis mingite nüansside kohta uurida icon_wink.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iceincube
HV veteran
iceincube

liitunud: 18.11.2005




sõnum 21.03.2013 01:40:13 vasta tsitaadiga

Endale ilmselt kiirus ja mugavus esialgu ei mägi rolli- pigem ikka rahakoti osa mängib icon_smile.gif Ei pea olema ülikiire ja lightweight värk. Mida raskem- seda stabiilem tundub hoopis. Olen näinud nüüd, et osadel on isegi kesksamba all konks raskuse lisamiseks- selline variant vist juba on päris hea lisafeatuur.
Hetkel olen proovind prsimas ühe lambika peal kaamerat ja esimene asi mis silma hakkas ongi see jalgade värin- kaamerat liigutad kohe on väike võbin seees jalgade tõttu.

Samas selline põranda peal testimine on selline "ideaalsed tingimused" stiilis asi. Mismoodi see asfaltil või metsas või kusigaens käitub vist nii teada ei saagi enne kui ei proovi.

Üldiselt jah- foorum pole vist päris õige koht hetkel- pärnu mnt fotopood tundub parem koht uurimiseks ja proovimiseks.

Üldiselt jah- fotovend poleks- pigem tahaks kätt harjutada videomaterjali püüdmisel.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009




sõnum 21.03.2013 10:53:58 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Üldiselt jah- foorum pole vist päris õige koht hetkel- pärnu mnt fotopood tundub parem koht uurimiseks ja proovimiseks.

Tundub igati mõistlik järeldus olema icon_smile.gif Kuna "toidupoe" valikud on proovitud siis tasub üle vaadata palju vahet on 200+ jalal. Kui poes head müügimeest pelgad siis lihtsalt võtad mõtlemisaega, ei tee kohe ostuotsust. Ning kui ikka kibeleb kas kõige optimaalsema lahenduse leidsid tasub võtta pakkumisi ka teistelt. Minu poole võib julgelt pöörduda kui statiivi/pea või koti ostuga tegu.
Siis saad ise otsustada milline pakkumine õigem tundub hinnalt/vajadustelt.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 01.05.2013 11:38:58 vasta tsitaadiga

Mida arvata järgnevast komplektist:
http://fotoluks.ee/?op=body&id=309&cid=5396&cgid=
http://fotoluks.ee/?op=body&id=896&cid=8399&cgid=

Tarvis oleks universaalset ja tugevat jalga nii õue kui tubaseks kasutamiseks.... Jala tehnilised andmed sellise kaalu kohta on muljetavaldavad...
Pea juures paneb imestama hoobade puudumine (samas kuulpead pole enne kasutanud) , pika toruga pole vahet, saab fotokast väänata aga lühikese objega jääb juhtimine minu jaoks ebaselgeks. Samas lühikese (kerge) obje jaoks on iseenesest lahjem statiiv olemas.

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 01.05.2013 14:16:44 vasta tsitaadiga

See kolmjalg tundub päris asine, kaaluks selle hinna puhul isegi ostmist, kui suht sarnaste näitajatega statiivi (küll ilma kallutatava kesksambata, millest ma paraku ei oska ka puudust tunda) juba olemas ei oleks.
Mis puutub kuulpeasse, siis selle puhul keerad kaamera sobivasse suunda seadmiseks kuuli lukust lahti. Kui on kergem kaamera ja lühem toru, siis keerad lihtsalt rohkem lahti. Kaamerat suunad ikka kaamerast keerates. Ja kui õige asend käes, siis lukustad uuesti. Ainult horisontaaltasapinnas keeramiseks on eraldi lukusti. Video salvestamise jaoks pole selline kuulpea eriti hea, sest liikuvat objekti on raskem sujuvalt jälgida kui 2D peaga.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 01.05.2013 17:48:24 vasta tsitaadiga

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=7111011#7111011
Siin filmipeast pisut juttu thumbs_up.gif. Nagu aru sain siis kuulpeadel on ka olemas need hoovasüsteemid aga suht kallid on need variandid. Mida kuulpea puhul üldse vaadata kui seda valima hakata?

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kraff
HV veteran


liitunud: 10.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.05.2013 17:59:10 vasta tsitaadiga

Ise kasutan statiivina seda , mille ühte jalga saab kasutada ka eraldi monopodina.
Kuulpea valiku juures peab kindlasti vaatama pea kandevõimet ja ka kuuli materjal. Odavamatel nimelt kipub see olema pehmevõitu (fikseerimisel ei jää toru soovitud asendisse vaid nihkub veidi). Samuti ei pruugi pea likumine kuulil olla üleni sujuv.

_________________
Let`s go, let`s go, I`m bored, let`s go!
Kommentaarid: 277 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 01.05.2013 18:55:48 vasta tsitaadiga

korsten kirjutas:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=7111011#7111011
Siin filmipeast pisut juttu thumbs_up.gif. Nagu aru sain siis kuulpeadel on ka olemas need hoovasüsteemid aga suht kallid on need variandid. Mida kuulpea puhul üldse vaadata kui seda valima hakata?

Ma ei ole eriti paljude peadega kokku puutunud, seega asjatundjad (Jaanos jt) võivad täiendada või ümber lükata, aga mõned minu tähelepanekud:
Viidatud teemas Jaanosi poolt mainitud käepidemed on tegelikult kuuli lukustamise ja kuuli hõõrdejõu reguleerimise kruvid. Lukust lahti kuuli saab pöörata määramatu arvu erinevate pöördetelgede ümber, seal pole sangaga suurt midagi peale hakata. Sangaga on pead mugav liigutada 2-3 fikseeritud telje suhtes. Pealegi, peegelkaameraga pildistamisel kipub sang segama. Ma olen sellisel juhul pannud kaamera statiivile nii, et sang jääks ettepoole.
Kuulpea puhul on peamine see, et kandevõime vastaks sinu varustuse kaalule. Liiga väikese läbimõõduga kuul ei jaksa pika ja raske toruga kaamerat kinni hoida. Liiga suurt on jälle raske kaasas tassida.
Eraldi ostes tuleb tähelepanu pöörata, et statiiv ja pea oleksid sama keermemõõduga. Saab kasutada ka adaptereid, kuid stabiilsusele need juurde küll ei anna.
See vahemaa, mis on kiirkinnitusplaadist kuuli keskkohani, on kaamera täpsemal paikapanemisel üsna oluline, sest mida pikem see on, seda rohkem liigub kaamera kaldenurga muutumisel, mis võib makropildistamisel üsna tülikas olla.
Materjal on ka oluline. Mida vähem plastikut, seda kauem pea eeldatavasti kestab.
Kaameraplaadi kiirkinnituse süsteeme on erinevaid. Arca swiss tüüpi kinnitus annab hea kindla ühenduse. Korralikul statiivipeal on kiirkinnitusplaadil ka turvalukustus, et kaamerat kogemata maha ei pillaks.
Loodide ja nurgaskaalade olemasolu on maitseküsimus, ilmselt panoraamide tegemise puhul olulisem. Võiks olla olemas eraldi horisontaalset pööramist (mitte kuulist) võimaldav ja eraldi lukustatav telg.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaanos
HV kasutaja

liitunud: 21.01.2009




sõnum 02.05.2013 08:23:37 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mida arvata järgnevast komplektist:
http://fotoluks.ee/?op=body&id=309&cid=5396&cgid=
http://fotoluks.ee/?op=body&id=896&cid=8399&cgid=


Minuarust sobivad need asjad kokku nagu "sadul sea selga" icon_smile.gif
Eraldi võttes on mõlemad väga head asjad aga kombineerides võimenduvad puudused mis teises kontekstis ilmselt häirima ei hakkaks...

Loogika valida süsinikfiiber jalg eeldab, et minnakse "täispanga peale". Kui vaatad millest statiivi kaal koosneb siis standardiseeritud tootmises on sageli näha, et kui tehakse sarnaseid mudeleid alu/fiiber profiilist jäävad muud osad samaks. Kaal mida võimalik võita tekib ainult "tühja toru" seinamaterjali arvelt icon_smile.gif Hinnavahe samas üldiselt ca kahekordne kui mitte enam. Kuna Benro asjades vähem kodus siis argumenteeriks kahe Sirui mudeli näitel:
http://fotoluks.ee/?op=body&id=896&cid=7769&cgid= 159,90 1,6kg
http://fotoluks.ee/?op=body&id=896&cid=7771&cgid= 349,90 1,3kg
Absoluutselt samad andmed/funktsioonid v.a. kaal. Ehk see 300g = 190 EUR. Sarnane loogika ehk mitte 1:1 peaks ka Benrode vahesid illustreerima.

Kuna statiivi stabiilsus/tugevus sõltub lihtsustatult pea+jalaosa omadustest siis niipea kui üks neist on teist arvestades "metsas" toimib nõrgema lüli seadus. Perfektne sobivus (ka hinda arvestades) on siis kui asjad on optimaalsed/võrdsed. Klausliga- nendes omadustes milles asja kõige sagedamini plaanis kasutada. Jala stabiilsus näiteks on kardinaalselt erinev lõpuni lahti ülemises positsioonis v madalal maas makrotades kui lülid on sees ehk toimetad jämedama profiili toel.

Küljele kallutatava sambaga mudelite puhul on alati kaks aspekti juures- a. üks lisa kinnituspunkt (teoreetiliselt võimalik lõtkude tekkimine) b. raskuspunkt asub optimaalsest eemal (suurendab ebastabiilsust) Suurema raskuse puhul (300/2.8 toru, makrorelsid, mingi raskem valgustite süsteem makrole) tegelikult b. sageli välistab sellise mudeli kasutamise sammas madalas. Oledki olukorras kus sammast lühemaks tahtes kaob makrotamise võimalus ja traditsiooniliselt tsentris kasutades kaob madala asendi võimalus (mille algne müügiargument too samba seadmine on). Kergema võttetehnikaga- pole probleemi. Samas peavalik võib kaalust hoolimata olla küll väga selgelt ja valusalt kasutuskogemust muutev icon_smile.gif

Kui nüüd tuleme tagasi pea juuurde siis:
K30X= 500g kandevõimega 30kg
Eelnevalt me teame, et sellise konstruktsiooniga jala probleemiks võib saada lisalõtk (seega pea poolt antav tugevus ei mängi rolli kui nii peaks juhtuma) ja see kui raskus (mida rohkem seda kriitilisem, antud juhul 500g lisaks kaamerale/objele) asub eemal. Samuti on teada, et kuulpeade kandejõud antakse asendis kus jõud mõjuvad ülevalt alla. Nüüd mõtleme kuulpea ehitusele, hõõrdejõud paljudel mudelitel saadakse suure diameetriga alumise kausi ja ülemises serva sisepinnal jooksva märksa kitsama hõõrdepinna abil. Keerates pea külili jõu suund justkui muutuks... Odavam/väiksem pea mis ülalt/alla istudes oma rolli täidaks justkui ka ei ole raske/stabiilsema pea alternatiiv (just sel moel kasutades). Valikud, valikud...

Et sellisele jalale ideaalis vaataks väiksema kaaluga pea millel kandevõimet kindlasti võimalikult palju. Kui ise peaks valima siis teada/saadaolevatest ehk Photoclam PRO-30NSP=294g sama kandevõimega ehk 30kg. Ei tapa fiibri kaalueelist ja annab piisavalt kandejõudu. Hinnalt jälle ei anna võrrelda tolle 500g Koljatiga icon_sad.gif
Ja K30X näiteks Sirui M-3004-ga annab väga sobiva stabiilsuse/hinnaklassi kellel sellise raskuse/kandevõimega asja vaja...

Puhtalt minu kallutatud arvamus enda eksirännakute põhjal icon_biggrin.gif
Kui vajad abi võid julgelt pöörduda icon_wink.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 02.05.2013 23:51:50 vasta tsitaadiga

Tänud, et võtsite vaevaks tarkust jagada thumbs_up.gif

PRO-30NSP maksab overallis 166 € http://www.overall.ee/tootekataloog/PhotoClam-PRO-30NSP-kuulpea.aspx?id=175208&pid=1968
Vs
Sirui M-3004 185.9 € http://fotoluks.ee/?op=body&id=896&cid=8641&cgid=0&b=0
Arvatavasti läheb väiksem pea kaubaks...

Benro-l tundub see samba küljele kallutamine suht stabiilne olema, ei tohiks olulist lisalõtku tekkida ( http://www.youtube.com/watch?v=OiqD7v9mKPY ) aga jah, pommi sinna otsa ei riputa. Samas makro jaoks (kuna obje nii palju ei kaalu) võiks üldse eraldi pea olla (väiksem)...

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.05.2013 09:34:24 vasta tsitaadiga

korsten, soovitan Jaanos'ga suhelda, äkki leiad veel parema diili ning vahetuma suhtluse.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 03.05.2013 09:34:57 vasta tsitaadiga

Selle küljele kallutatavuse stabiilsuse puhul tundub küsitav, kui palju on võimalik kamerat tsentrist eemale viia ilma stabiilsuses oluliselt kaotamata. Makropildistamise juures häirib mind juba mõnemillimeetrine "läbivajumine", mis toimub mu el cheapo 15 cm pikkuse makroraudtee peal kaamera ühest otsast teise liigutamisel. Kahjuks pole mul kogemust, mis toimub, kui kallutatava kesksambaga statiivil tsentrist nt 30 cm kaugusele viidud kaameraga 1:1 makroülekandega pildistades üritada nt kaamera võttenurka kuulpeast pisut muuta. Kahtlustan, et stabiilne see küll olla ei saa. Seega reaalsuses võib see kallutatavus osutuda märksa väiksema kasutatavusulatusega, kui kesksamba pikkuse järgi tunduda võib.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011




sõnum 03.10.2014 14:41:35 vasta tsitaadiga

Tervist. Pöördun ka siia ome küsimusega. Vaja osta statiiv Pentax K20D' le ja ei tea millist valida (valik lai). Milline on kõige mõistlikum võimalikult väikese raha eest (võib olla ka kasutatud) statiiv peeglile? Hea oleks kui saaks teha ka madalalt pilti thumbs_up.gif .

4M

_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Online

sõnum 03.10.2014 20:01:50 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu, statiiv valitakse ikka "toru", mitte kere järgi icon_wink.gif
_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 359 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  statiivide arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.