Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 166, 167, 168  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Highlander
külaline






sõnum 22.11.2001 23:42:00 Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) vasta tsitaadiga

tahaks lihtsalt näha mida inimesed arvavad!

Valige see, mis on teie arvates hinna ja jõudluse suhtelt parim!
tagasi üles
Andrez
HV veteran
Andrez

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.11.2001 23:46:00 vasta tsitaadiga

AMD
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ed
HV kasutaja

liitunud: 08.11.2001




sõnum 23.11.2001 00:57:00 vasta tsitaadiga

oleneb, palju raha on ja mis arvuti...
endal antud juhul amd
tuleb parim suhe
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 23.11.2001 08:14:00 vasta tsitaadiga

Kui tahad rahulikult lihtsalt arvutiga töötada, siis on intel kindel valik. Kui sihiks klokkida ja igasuguste draiveritega jamada, siis võid amd valida. Hind on kergelt amd kasuks, probleemid amd kahjuks.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomek
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2001




sõnum 23.11.2001 08:37:00 vasta tsitaadiga

AMD. Miks? Odavam hind sama kvaliteedi juures.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hull Orf
külaline






sõnum 23.11.2001 08:53:00 vasta tsitaadiga

XYZ, kas sa juba ära ei väsi? Ise olen AMD prosesid kasutanud aastaid (palju enne Duroni & TBirdi) ja pole siiamaani mingisuguseid probleeme AMDga omal käen kogenud. Ka ei ole kedagi minu tutvusringkonnas, kes omaks negatiivseid kogemusi mõne AMD prosega. Seega, hakkas huvitama, mis on need probleemid, millest sa pidevalt jahud??? Kola netis nac ringi ja loe teema kohta, ennem kui hakkad karjuma.

Mina väidan:

1. Temperatuuriga pole probleeme, kui on korralik cooler/radikas, mis on nõuete kohaselt paigaldatud (termopasta).

2. Ühidavuse (loe "draiveritega) pole minul probleeme esinenud. Tavaliselt on viga ebakvaliteetses emaplaadis/toiteblokis.

3. Hinna/kvaliteedi suhe on ikka päris kõvasti AMD kasuks, kuna kui ikka P4 2GHz jääb alla AMD XP1800+ (tegelikult 1533 MHz) ja hinnavahe on 2X - P4 maksab circa 10k ja XP1800+ circa 5000k (hinnavaatluse andmed), siis miks soetada endale P4? Kõigepealt tuleks ikka mõelda ja asi endale faktide põhjal selgeks teha, mitte aga kuulata mõnda võhikust müügivenda, kes ainult Inteli nime suudab "väljaõppe" päevilt meenutada.

NB! Minu eelpool toodud väide põhineb artiklite põhjal, mida olen netis erinevates saitides lugenud, põhiliselt ANANDTECH ja TOM's HARDWARE. Vajadusel kaevan ka konkreetsed artiklid välja.

[ Seda sõnumit muutis: nevermind on 23.11.2001 09:28 ]
tagasi üles
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 23.11.2001 09:38:00 vasta tsitaadiga

Kas juba amd fanaatikud ära ei väsi käskimast mida keegi peab ostma. Mina ütlen oma arvamuse ja jätan küsija enda otsustada mille kasuks kalduda. Ka minu väidete kinnituseks on leida kuhjade kaupa artikleid ja foorumiteemasid (pluss veel omad kogemused ja kõrvalt nähtud kogemused arvutitega). Pole neid varuks kollektsioneerinud ja eriti ei viitsi ka seda tegema hakata. Samuti ei pea vajalikuks aega raiskama hakata interneti arhiivides tuhnimiseks, et neid taas üles otsida. Edasises vaidluses siin teemas ma tõenäoliselt loobun, mul on piisavalt targematki teha!
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lamp
HV Guru
lamp

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2001 10:34:00 vasta tsitaadiga

Ses mõttes "tava" inimesele "peaks" tõesti soovitama mõnda inteli prosel baseeruvat süsteemi, eeldusel, et ei ole vaja kõige "haiendimat" jõudlust. Probleem selles lihtsalt, et tavainimene ei jaksa ja ei oska tegelda selliste asjadega nagu termopasta ja korraliku kuuleri otsimine ja paigaldamine.
cel 1,2 mingi emmega oleks vast kõige valutum valik, peenelja ei oska ja ei julge soovitada.



_________________
eriti julm
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
erki
külaline






sõnum 23.11.2001 10:56:00 vasta tsitaadiga

Aga "tavainimene" ostab ka ju valmis komplekti ja see termopasta ja kuuler on tema eest juba paika pandud ning tal endal jääb vaid saba seina pista. Sama on ka Inteli prosega masinate puhul. See on nagu Fordi ja BMW võrdlus. Head autod mõlemad, aga vahe on omanikes ja sõidustiilis. Eks igaüks peab valima vastavalt oma huvidele ja eesmärkidele vastavalt ja kindlasti arvestades rahakotti.
tagasi üles
Hull Orf
külaline






sõnum 23.11.2001 11:45:00 vasta tsitaadiga

Kuigi jah....Intel ei ole BMW...heal juhul Ford icon_smile.gif
tagasi üles
Hull Orf
külaline






sõnum 23.11.2001 11:59:00 vasta tsitaadiga

to XYZ...küsimus pole mitte netis trampimises, vaid heaolu maksimeerimises.
tagasi üles
rocket crab
külaline






sõnum 23.11.2001 12:21:00 vasta tsitaadiga

Ma pole siiamaani veel kordagi näinud, et keegi oleks mingeid konkreetseid argumente toonud AMD vastu. Räägitakse midagi temperatuuriprobleemidest ja ühilduvusest... No ei tea, mu miski kolmas arvuti oli juba AMD prosega (486DX2, niiöelda kloon, jooksis palju stabiilsemalt kui Inteli 486, go figure), ja nüüdki on thunderbird. Ei ole millegi üle kurta. Pigem vastupidi. Inteli sõbrad võiksid niisama lahmimise asemel mingeid konkreetsemaid fakte või argumente tuua.
tagasi üles
IceUul
Sinu Ema
IceUul

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2001 12:33:00 vasta tsitaadiga

Yheski firmas ei hakata enne arvuti ostmist seda sinu jaoks klokkima. Muide, praeguna high-end arvuti omab KT266A chipsetiga emmet ja AMD Athlon XP 1900+ proset.
Mõlemad eestis juba müügil icon_smile.gif
Kommentaarid: 210 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lamp
HV Guru
lamp

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2001 15:16:00 vasta tsitaadiga

mul siin tuttav tavainimene ostis xp 1600+ süsteemi ja nüüd peab korpust lahti hoidma sest muidu arvuti pangestus liiga tihti.

_________________
eriti julm
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andrez
HV veteran
Andrez

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2001 15:49:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

23.11.2001 15:16 lamp kirjutas:
mul siin tuttav tavainimene ostis xp 1600+ süsteemi ja nüüd peab korpust lahti hoidma sest muidu arvuti pangestus liiga tihti.


Selleks puhuks ju garantii olemas !
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andrez
HV veteran
Andrez

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.11.2001 15:53:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

23.11.2001 09:38 XYZ kirjutas:
Kas juba amd fanaatikud ära ei väsi käskimast mida keegi peab ostma. Mina ütlen oma arvamuse ja jätan küsija enda otsustada mille kasuks kalduda. Ka minu väidete kinnituseks on leida kuhjade kaupa artikleid ja foorumiteemasid (pluss veel omad kogemused ja kõrvalt nähtud kogemused arvutitega). Pole neid varuks kollektsioneerinud ja eriti ei viitsi ka seda tegema hakata. Samuti ei pea vajalikuks aega raiskama hakata interneti arhiivides tuhnimiseks, et neid taas üles otsida. Edasises vaidluses siin teemas ma tõenäoliselt loobun, mul on piisavalt targematki teha!

Kus krt sa käskimist nägid mees ? "AMD fanaatikud" avaldavad samamoodi arvamust nagu ka sina nii et nurisemiseks ei tohiks põhjust olla. Samuti huvitavad ka mind need AMD probleemid - äkki valgustaksid mind ka ?
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arvo Cobrietti
HV Guru
Arvo Cobrietti

liitunud: 05.11.2001




sõnum 23.11.2001 16:52:00 vasta tsitaadiga

Loomulikult saab kõige parema kompoti AMD prosest, s.t. seda, et ta on tõesti kiire. Aga asi on selles, et sa pead asja ka ise nati jagama. Kui sa lähed Eestis kuskile arvuti riistvaraga tegelevasse poodi ja ütled, et HinnaVaatluses ütles keegi kunn, et amd on kõige parem ja ma nüüd tahan kah seda, siis on tõenäoline, et sa ei saa mitte sellist amd komplekti, mis inteli sarnase masinaga võrreldavalt parem oleks. Põhjus on nimelt selles et eestis on siiski tumbjuuserite ülekaal, kes ostavad poest amd põhjal tehtud sitta ja neile soovitaks tõesti mingit delli või ibm-i valge inimese arvutit.

Teine asi on selles, et tavalist inteli masinat on way lihtsam konfida kui amd oma.

Kolmandaks ei taha amd kasutajad tunnistada, reaktiivi-efekti oma arvuti juures või on arvamusel et kui autol on summutaja katki siis tuleb autosse võimsam tümakas osta.

VOT TAK!

P.s. Ise kasutan amd-d, kuna eelistan kiirust ja raha on kah vähe.


Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 23.11.2001 17:09:00 vasta tsitaadiga

OK, siin teemas on seda käskivat tooni tõesti vähe märgata, ilmselt muude teemade järelmõju. Kahju, et sa ise oma eelistuse nõrkade külgedega nii halvasti tuttav oled. Mina inteli puudujääkidega olen küll: P4 arhidektuurilahendus on võrreldes P3-ga samm tagasi või jäetud töö lõpetamata - selle üle väljaspoolt intel-firmat olevad asjatundad murravad pead tänapäevani ja kahjuks pole suudetud intelilt ausat ülestunnistust saada. Sellest siis see kisa, et P4 jõudlus olevat halb ja jääb kõvasti amd-le alla (eriti testides). RDRAM ei suuda ka asja piisavalt kompenseerida. Näis mis intel välja mõtleb... (Nad lurjused võivad muidugi ka käega lüüa, pannes rõhu täiesti järgmisele põlvkonnale - itanum protsessorile). Ning nali naljaks, aga teist keegi ei oska minu sõnu täiesti lõpuni õigesti tõlgendada --- kui keegi ostab arvuti eesmärgiga seda igal juhul klokkima hakata, siis amd-l on seda kergem teha kui intelil, mis on n.ö. "kõvemini lukus".
Nüüd amd-st: protsessoril endal jääb kuumus ikkagi probleemiks, sest risk võrreldes inteliga arvuti läbikärssamiseks on siiski tunduvalt suurem - piisab ventilaatori ülesütlemisest (ükskõik mis põhjusel), et arvuti saaks tõsiselt kannatada.
Samuti on perifeeria amd-le kirjum ja suures osas halvema kvaliteediga kui intelile pakutav, raskem on head kombinatsiooni leida ja õigeid draivereid leida. Selle suhtes vaata kasvõi siin foorumis esilekerkivaid probleeme ja küsimusi - peaks mõtlemisainet kuhjaga jätkuma.
Rohkem sellel teemal seekord küll kirjutada ei viitsi.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erki
külaline






sõnum 23.11.2001 17:40:00 vasta tsitaadiga

No ei ole mina veel kohanud arvutit või mõnda juppi, mis poleks korralikult töötanud kohe kaasa antavate draiveritega (kogemusi alates 486-test ja mõõdetav aastates). Enamasti on ikka tegu selle kõige levinuma veaga (või on lihtsalt lauaplaat vale värvi või ...). Kes tahab oma arvutiga ekstreemseid asju teha teeb seda omal vastutusel ja siis ei maksaks hädaldada, et tegu viletsa riist- või tarkvaraga.

Sama hästi võiks hakata võrdlema kahe prosetootja erinevate markide põrkeomadusi erinevatelt kõrgustelt alla visates. Või kumb pritsib auto taha lohisema pannes heledamaid sädemeid kas uus Radeon 8500 või Geforce 3 Ti 500.
tagasi üles
priit
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 23.11.2001 18:26:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

23.11.2001 17:09 XYZ kirjutas:

Nüüd amd-st: protsessoril endal jääb kuumus ikkagi probleemiks, sest risk võrreldes inteliga arvuti läbikärssamiseks on siiski tunduvalt suurem - piisab ventilaatori ülesütlemisest (ükskõik mis põhjusel), et arvuti saaks tõsiselt kannatada.
Samuti on perifeeria amd-le kirjum ja suures osas halvema kvaliteediga kui intelile pakutav, raskem on head kombinatsiooni leida ja õigeid draivereid leida. Selle suhtes vaata kasvõi siin foorumis esilekerkivaid probleeme ja küsimusi - peaks mõtlemisainet kuhjaga jätkuma.
Rohkem sellel teemal seekord küll kirjutada ei viitsi.


Soojuseraldusega on tegelt kaunis nigelad lood ka P4 ja Itaniumil: 2Ghz P4 ajab välja max koormuse all 107W eest sooja ja 800Mhz Itanium 120W. AthlonXP 1800+ teeb nende kõrval "kõigest" 66W max. P4 termokaitse on muidugi tore ja ka T-birdidel võiks selline olla, kuid P4'ga arvuti vajab täiendavat korpusejahutust vaata et enamgi kui Athlon hoidmaks kasti sisemust ülekuumenemast. Mida sa mõtled väitega, et "perifeeria on amd'le kirjum"? Firmad, kes teevad korralike emaplaate Inteli prosedele, suudavad reeglina sama pakkuda ka AMD'le. Kui jõud Windoozale draiverite installist üle ei käi, tuleks osta eelistaleeritud softiga masin või paluda lihtsalt appi keegi pädevam inimene.
Kommentaarid: 190 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ed
HV kasutaja

liitunud: 08.11.2001




sõnum 23.11.2001 19:42:00 vasta tsitaadiga

[OFFTOPIC]
n2ide kuidas eesti haridusysteemis raha yle on ja suurfirmad v6imutsevad. kooli ostetaxe 1200mhz`d celeronid ja p22le tahataxe panna windows XP... megairw
see asemel v6iks osta duronid ja panna peale linux.
6ppiks inimesed midagi ja ylej22nud raha eest v6iks osta korralikud monitorid, et laste silmad ei kannatax
[OFFTOPIC]
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pilot
HV kasutaja

liitunud: 05.11.2001




sõnum 23.11.2001 19:45:00 vasta tsitaadiga

AMD temperatuurist rääkides: ma ei näe probleemi mu MSI plate BIOSis tuleb CPU temp alarm ja shutdown maha võtta et prose saaks maha kärsata. Pluss fani seiskumine, karjub ka nii mis hirmus.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Highlander
külaline






sõnum 24.11.2001 00:36:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

23.11.2001 00:57 ed kirjutas:
oleneb, palju raha on ja mis arvuti...
endal antud juhul amd
tuleb parim suhe

Saa mees oled küll sellest värgist väga kaugel amd-l on väga hea support ja ei ole selle ga mingeid jamasid!
tagasi üles
RyDos
külaline






sõnum 24.11.2001 00:50:00 vasta tsitaadiga

Hehe kuhu kooli sul 1.2 G ostetakse???
krt mul koolis 42x200mhz
javanas koolis üldse 100mhz...
Tallinnas
tagasi üles
ed
HV kasutaja

liitunud: 08.11.2001




sõnum 24.11.2001 01:02:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

24.11.2001 00:50 RyDos kirjutas:
Hehe kuhu kooli sul 1.2 G ostetakse???
krt mul koolis 42x200mhz
javanas koolis üldse 100mhz...
Tallinnas


njah meil k2is koolis mingi kontroll ja siis arvutiklassis mingisugune vanamees arvuti6petajaga r22kimas, (kui need kaks r22kisid sellist juttu et ihukarvad t6usid pysti)
yhes6naga niipalju kui ma k6rvu kikkis hoidsin selgus et see raha on mingi netiseeerumis projekti raames, et koolid v2he kasutavad mingit v6imalust jne...
k6igepealt tahetaxe panna 2megane yhendus ja yldse kujutavat see projekt midagi sellist nagu soomes asi on, kus pidi koolidesse 20megane toru tulema jne...
no seda jutu ajasid 2 "t6sist arvutiinimest"
arvuti6petaja ei oska isegi inglise keelt ja soovitab soojalt k6igile XPd, et v2hem muresi ja suur yhilduvus...
amd on tal kysim2rk, linuse nime peale muutub pahasex ja kui ytled et tunnis v6iks magamise asemele midagi teha hakkab mingit erivinget loengut pidama

eip ole uurinud aga 2kki kuskil leidub mingisuguse projekti kohta, need kaks irvitasid seal et v6imalus ja raha on aga keegi ei kasuta...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Intel või Amd? (Uudised, testid, arutelu) mine lehele 1, 2, 3 ... 166, 167, 168  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.