Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Arutlus CPU e. protsessori jahutite osas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 247, 248, 249 ... 267, 268, 269  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003




sõnum 04.03.2018 12:05:25 vasta tsitaadiga

Neil värvi valik on muutunud aga siin mail neid müügil näinud ei ole: https://noctua.at/en/products/product-line-chromax.html

Endal siis hetkel on noctua ventidega vedanud. Oman neid hetkel kokku 7tk icon_redface.gif . Kõik on vaiksed nagu hiired ja kiiruse kontrollile alluvad kenasti.
Hetkel 450D korpus Corsairilt ja kaasa tulnud stock vendid teevad mõnusat "klõbinat" kui öösel kõrv vastu kasti panna icon_lol.gif Kaugelt kuulda ei ole.

Siiani bence uurides on noctua suutnud parima tulemuse anda aga tõsi ta on, et on ka teiste tootjate radikaid kes on pms kohe järel või sarnase tulemusega.

Aga seda, et keegi 2x odavamalt sama asja ära teeb ei usu. Või siis ei ole sellist towerit veel kohanud kui teste olen uurinud.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 04.03.2018 12:48:34 vasta tsitaadiga

Corsair ei ole ise vendi tootja, lihtsalt keelpsu kleepija. Need ei ole tõesti suuremad asjad vendid.

Teste vaadata on üks asi, ise kogeda teine. Testides tehakse juba nii palju valesti. Et saada teada palju metallitükk ise soojust suudab CPU pealt ära liigutada peaks testima teda kas passiivis või kõikidel cooleritel samasuguse vendiga ja sama rpmi peal. Samamoodi peab olema ruumi temperatuur sama koos õhu niiskusega. Tihti need tulemid seal tabelites on tehtud eri aegadel. Tuleb uus cooler, tehakse test ja lihtsalt lisatakse tulem mitu kuud tagasi tehtud teiste coolerite testidele. Paljudel cooleritel mängib rolli ka asend, ehk kas ta on püsti või pikali, või mis pidi cooler peal. Ise kogesin kunagi kus tegin pasta vahetust ja tempid kõrgemad. Aru ei saa, süüdistasin kehvasti pandud pastat. Vahetasin ära ikka sama jama. Siis tuli meelde et ma keerasin radikat 180 kraadi, et liigutada 1cm võrra coolerit teise suunda (cooler polnud päris tsentriline). Tagasi tõstes, temp madalam.
Noctua cpu testides ongi tavaliselt vent full rpmis, aga mitte ükski hing ei taha endale full rpmiga coolerit. Teine suur viga on see, et kasutatakse tootja dB andmeid. Nagu miks? Iga tootja testib oma müra taset erinevalt. Kes mõõdab 1 meetri kauguselt, kes 10 cm kauguselt. Kes kinnises kastis, kes lihtsalt pingis kus ventilaator töötab. Kui testijad teevadki teste, siis neil puudub helikindel ruum selleks ja tulem pole jälle korrektne.

See on kõik üks teoreetiline mula, mis peab küll paika, aga keegi ei viitsi/suuda seda never jälgida. Alati on keegi soodsamates tingimustes ja keegi halvemates. Suures plaanis kui vaadata mitut ülevaadet saad sa siiski mingi pildi ette.
Aga ikkagi, need tulemused on nii väikeste vahedega.
Mu elus oli periood kus ma otsisin kõige jahedamat ja vaiksemat coolerit. Ma ei tea kui palju mul neid lõpuks läbi käis. Aga nüüd ma olen sellele käega löönud, suht savi kas ta on 1 kraad kuumem või jahedam. Pea-asi et ta ära jahutab. Tänapäeval on niikuinii vähe selle 1kg cooleriga teha kui IHS'i all on kivistunud jörr. Samuti on voldid nii alla kukkunud. Sandy aegadel oli selle 700grammise ja 1kg vahe tuntav, enam mitte.

Endiselt soovitan kõigile vaadata disaini kõige ennem ja siis rahakotti. Ventide ja pastatega annab mängida.
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.03.2018 12:55:14 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
Aga seda, et keegi 2x odavamalt sama asja ära teeb ei usu. Või siis ei ole sellist towerit veel kohanud kui teste olen uurinud.


Selel teemaga tekib ju mitu nüanssi ehk:

esiteks - mida jahutatakse - suur vahe kas mingi stock prose või kellatud. Stock prose puhul on 100 eurase noctua ja 35 eurase a'la cryorig'i vahe aint 2-3 kraadi millepuhul tavajuuseril pole küll mõtet lisa 60 eura maksta. Vahe on siis suurem kui prose kellatud kuid ka siis mõjutavad lisaks muud tegurid a'la üldine õhuvoolavus kastis jne.

teiseks - mis on mõistliku jahutuse juures müratase - kui prose stockis ja mõlemad jahutused liigutavad end suht laisalt kuna powwaat küllaga siis mürataseme vahe samuti väike a'la 25 vs. 30 dBa - samas kellatud isendi puhul uhavad mõlemad loadis full ja siis on üks ikkagi igati vaikne 30dBa aga teine juba 50dBa.


Teada on kõikide juppide puhul, et mida high endima poole ronid siis seda rohkem üle maksad iga väikse lisajõudluse eest. Seega kui raha pole ülearu tuleks kindlasti asjad endale selgeks, teha, et ei ostaks jama ja samas, et ei ostaks sääsetapmiseks kallist kahurit. Ehk mis proset hakatakse jahutama ja kas ka kellatakse.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.03.2018 12:57:42 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:

Endiselt soovitan kõigile vaadata disaini kõige ennem ja siis rahakotti. Ventide ja pastatega annab mängida.
Lisan veel, et kui TDP'd lakke ei aja ja klokkida ei plaani siis 65W eest saab tänapäeval meeletult hobujõudu (Ryzen 1700 või i7-8700 näiteks) ning selle jahutab 50-60 eurose passiivjahutusega ära. Kaob kogu ventilaatori-mure.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.03.2018 15:41:51 vasta tsitaadiga

Käisin vahelduseks BIOS'i näppimas ja seadistasin CPU cooleri PWM & Manual peale ning 0,75 PWM value / C ning tüüp viskab CPU cooleri vahepeal üldse seisma, pidin cpu fan fail alarmi välja keerama (tempid väga okeid, kast profiilis).
Sellega seoses mõtlesin uurida, et kas uuemate masinate puhul on idle ja low load passiiv võimalik? Fan curve sättides võiks ju ideeliselt CPU saada passiivi lasta kui kast korraliku jahutusvõimekusega.

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003




sõnum 04.03.2018 19:32:00 vasta tsitaadiga

... teste lugenud sellest valdkonnast kus enamasti pannaksegi üks ja sama vent kõigile peale ning mürataset mõõdetakse reaalselt mitte vaadata karbil olevat infot. Korralikes testides on enamasti kõrvuti stock ja OC olekus prose. Ning on ka tehtud teste kus vaadatakse milline jahutus palju maksimaalselt välja kannatab ennem kui läbikukub (prose läheb liiga kuumaks). Ise pole veel kohanud radikat millel oleks vahe, mis pidi ta on paigaldatud. Või siis ei ole proovinud. Tootja peaks sellisel puhul infot jagama.

Aga eks neid jahuteid on jalaga segada ja igaüks valib endale siis "meeldiva disainiga" juraka välja. Ise ajan taga vaikust seega alati on kogemuse järgi kindla peale minek noctua olnud. Olen ka Coolermaster 30+€ kasutanud ning töö keskkonnas stock prosel teeb see enam kui küll sama asja ära. Aga kui OC prose puhul vaikust taga ajada ning mõistlike (alla 70c) temperatuure siis seni ei ole veel Noctuas pettuma pidanud.

Küsimus:

Mis oleks Teie jaoks siis kõige asjalikum õhk jahutus ja asjalikum vent sinna peale kui eesmärk on vaikus ning head temperatuurid (75c max) OC itud i7 puhul?

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 04.03.2018 20:04:21 vasta tsitaadiga

angel, Ei tea, olen ise neid teste lugenud tonnide viisi, ei ütleks et päris nii on nagu väidad. Mürataset võrreldakse reeglina ka telefoni äpiga icon_smile.gif. Väga väga vähesed kirjutavad juurde toa tempe ja õhu niiskust.

Küsimusele ei oska vastata, sõltub silmailust ja paljudest asjadest.
Enda isiklik kogemus:
Väga kvaliteetne ja jahe cooler (ainult musta värvi oli mul). Lihtne paigaldada. Sobis mulle ideaalselt, sest kaasas ei ole ventikaid. Kuna mina ei ole kohanud veel coolerit kelle vendiga ma rahul olen icon_biggrin.gif Isegi Noctual mitte.
https://www.hinnavaatlus.ee/250397/prolimatech-cpu-cooler-megahalems-cpu-cooler-revc/
Hindan ka väga vaiksust, aga reeglina on cpu cooleritel max rpm 2000+, see ei ole vaikne. Üle 800rpmi on juba välja kannatamatu lärm. Kui ventilaator on mõeldud kõrgetel pööretel käima siis madalasas otsas ei suuda enam õhku liigutada piisavalt. Lihtsalt oma füüsilise ehituse pärast.
Komplektil peal oli 2x noiseblockeri venti, valgete labadega. Mudelit ei mäleta. Komplekt oli nii 3-4 aastat tagasi. Oli silmale ilus ja 400rpmi juures oli hääletu.

Aga tänapäeval, ma ennast kurssi pole viinud. Kasutan ka ITX lahendusi kuhu enam towerid ei sobi, nii et vastuse jään võlgu. Olen isegi madala cooleri (max 65mm) otsingutel.
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003




sõnum 04.03.2018 21:02:38 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
angel, Ei tea, olen ise neid teste lugenud tonnide viisi, ei ütleks et päris nii on nagu väidad. Mürataset võrreldakse reeglina ka telefoni äpiga icon_smile.gif. Väga väga vähesed kirjutavad juurde toa tempe ja õhu niiskust.

Küsimusele ei oska vastata, sõltub silmailust ja paljudest asjadest.
Enda isiklik kogemus:
Väga kvaliteetne ja jahe cooler (ainult musta värvi oli mul). Lihtne paigaldada. Sobis mulle ideaalselt, sest kaasas ei ole ventikaid. Kuna mina ei ole kohanud veel coolerit kelle vendiga ma rahul olen icon_biggrin.gif Isegi Noctual mitte.
https://www.hinnavaatlus.ee/250397/prolimatech-cpu-cooler-megahalems-cpu-cooler-revc/
Hindan ka väga vaiksust, aga reeglina on cpu cooleritel max rpm 2000+, see ei ole vaikne. Üle 800rpmi on juba välja kannatamatu lärm. Kui ventilaator on mõeldud kõrgetel pööretel käima siis madalasas otsas ei suuda enam õhku liigutada piisavalt. Lihtsalt oma füüsilise ehituse pärast.
Komplektil peal oli 2x noiseblockeri venti, valgete labadega. Mudelit ei mäleta. Komplekt oli nii 3-4 aastat tagasi. Oli silmale ilus ja 400rpmi juures oli hääletu.

Aga tänapäeval, ma ennast kurssi pole viinud. Kasutan ka ITX lahendusi kuhu enam towerid ei sobi, nii et vastuse jään võlgu. Olen isegi madala cooleri (max 65mm) otsingutel.


Omanud seda jahutit. Väga hea jahutus oli. Hind on sellel Prolimatech'il sarnases klassis kus noctua aga venti ei olnud kaasas seega natuke kallima poolsem (noctua tuleb koos vendiga). Jahutus omadustelt oli sarnased noctua omale aga mäletamist mööda sai noctua kõrgemate temperatuuride puhul paremini hakkama. Ehk siis vahetasin selle noctua vastu kunagi ammu. Omal ajal oli prolimatech üks parimate hulgast kui välja tuli.

Hm kui googeldada noiseblocker kohta siis rahvas väidab, et noctua vaiksem. Eks peab leidma võimaluse kuidas üks selline vent ligi võtta ja ära proovida eusa_think.gif. Kui disaini eelkõige taga ajada siis Noctua pidavat varsti ka musta värvi vente pakkuma icon_cool.gif

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 04.03.2018 21:17:13 vasta tsitaadiga

Ise hindan Arcticu F12 vente kõrgelt. Just hinna ja kvaliteedi suhtelt. Selle raha eest paremat raske leida. Suurimaks miinuseks pean kaableid. Kui nad need ära sleeviks ja selle jätkamis pistiku ära kaotaksid oleksid super vendid.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003




sõnum 05.03.2018 19:45:27 vasta tsitaadiga

Kas Arctic Cooling on suutnud vahepeal oma kvaliteeti parandada? Aastaid tagasi mäletan, et mingi aeg oli täitsa hea "jõudlus selle raha eest" aga pikapeale väsisid nad ära. Kui õlitamine ei aidanud siis sisuliselt viskasid minema ja ostsid uue.

Odavatest toweritest rääkides coolermaster 212 sai proovitud, täitsa Ok soodsa hinna eest. Vent ainult läks kohe prügikasti kuna tegi häirivat "pirinat". Jahutus omadused stock prose puhul olid OK aga nii kui prosele volti ja Hz'i andma hakkasid oli asi natuke kesine, et igapäevaselt toime tulla icon_neutral.gif Zalmani natuke kallim sai täitsa tublisti juba hakkama aga vent pidi rohkem tööd tegema, et sarnast tulemust saada. Hind muidugist oli soodsam kui kallimatel ja parematel toweritel.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2018 10:22:18 vasta tsitaadiga

OT: 15.03 Noctuast (Austriast) tasuta tellitud AM4 kinnituskomplekt NH-D15S'ile toob kuller kohe ukse taha. Samal päeval 01.ee-st tellitud jahutus ise jõuab eeldatavasti 02.04 icon_neutral.gif
Kommentaarid: 418 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2018 11:50:57 vasta tsitaadiga

Noctua saatis vist lisaks ka tasuta? GG härrased kohalikud kaupmehed, pange oma poed kinni.
Kommentaarid: 486 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 394
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2018 11:51:36 vasta tsitaadiga

Tasuta jah.
Kommentaarid: 418 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 21.03.2018 13:23:09 vasta tsitaadiga

Enermax ka.
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2018 14:02:41 vasta tsitaadiga

AM4 kit käes. Noctua jahuti eest võib juba seetõttu veidi rohkem maksta, et kvaliteet ja järelteenindus on ikka tase thumbs_up.gif

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 418 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 21.03.2018 17:07:26 vasta tsitaadiga

TH on prosejahuteid testima hakanud(enermax ja cm) ka järgi uuritud: http://www.tomshardware.com/reviews/arctic-freezer-33-tr-cpu-cooler-review,5477.html
TR jahuti see küll pole, ei saa Broadwell-e 6tuumasegagi hakkama.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2018 21:36:28 vasta tsitaadiga

Kas keegi on Cooler Masteri AM4 kinnituste tellimisega ka kokku puutunud? On siin kaks tükki, Seidon 120V Ver.2 ja 212EVO. Kodukal natuke klikkisin ja tasuta vist ei saada, €7,50 on transport. Noh, see selleks. Aga ega nad ei taha tõestust stiilis fotot Ryzenist vms? St CPUd pole veel ostetud aga kui läheb ostmiseks siis oleks hea kohe olemasolevaid jahutusid kasutada.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2018 20:10:09 vasta tsitaadiga

Lambivõrdlus Freezer 33 vs Noctua NH-D15S vahel. Kuna prose vendid ja pöörded on veidi erinevad, pole võrdlus väga korrektne. Samuti on suur erinevus termopastas, Freezer 33 puhul kasutasin MX2, Noctua puhul läks kohe Liquid Metal Pro vahele.
Sama on: Ryzen 5 1600 @ 3,6GHz @ 1,21V (BIOSist), sissepuhuvad 2x 140mm Noctua fani. Nii Freezer 33, D15S kui ka sissepuhuvad 2x Noctuat on "low noise" adapteritega. GPU ja PSU vendid on 0 rpm, ükski vent kastist välja ei puhu. Kast asub suhteliselt umbselt seina ja laua vahel: http://ceemic.pri.ee/hardware/arvutinurk.JPG
24/7 kasutan võimalikult vaikset fanide profiili BIOSist. Freezer 33 puhul tähendas see idles prose vent @ 0 rpm ja sissepuhuvad Noctuad @ ~340 rpm. D15S vent ides 0 rpm käia ei oska ning tiksub ~320 rpm peal.

Freezer 33 puhul full loadis prose 71c: http://ceemic.pri.ee/hardware/freezer_24_7_prime95.jpg
NH-D15S puhul full loadis prose 59c: http://ceemic.pri.ee/hardware/noctua_24_7_prime95.jpg (case vendid on väiksemate pööretega madalama prose temperatuuri tõttu, kui Freezer 33 katse puhul)

Tegin mõlema jahutiga ka võrdluse, kui kõik vendid oli max pööretel (aga endiselt "low noise" adapteritega):
Freezer 33 load 63c: http://ceemic.pri.ee/hardware/freezer_full_prime95.jpg
NH-D15S load 54c: http://ceemic.pri.ee/hardware/noctua_full_prime95.jpg

24/7 faniprofiili seadetel on vahe ikka päris märgatav, kuna full loadis on kast PALJU vaiksem ja samas on prose temp ka ~12c madalam.
http://ceemic.pri.ee/hardware/noctua_27.03.18.JPG thumbs_up.gif
Kommentaarid: 418 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.03.2018 21:08:54 vasta tsitaadiga

OT aga lahe setup, no nonsense thumbs_up.gif
Kommentaarid: 486 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 394
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-antero-
HV kasutaja
-antero-

liitunud: 18.12.2006




sõnum 27.03.2018 21:19:13 vasta tsitaadiga

ceemic kirjutas:
Lambivõrdlus Freezer 33 vs Noctua NH-D15S vahel. Kuna prose vendid ja pöörded on veidi erinevad, pole võrdlus väga korrektne. Samuti on suur erinevus termopastas, Freezer 33 puhul kasutasin MX2, Noctua puhul läks kohe Liquid Metal Pro vahele.
Sama on: Ryzen 5 1600 @ 3,6GHz @ 1,21V (BIOSist), sissepuhuvad 2x 140mm Noctua fani. Nii Freezer 33, D15S kui ka sissepuhuvad 2x Noctuat on "low noise" adapteritega. GPU ja PSU vendid on 0 rpm, ükski vent kastist välja ei puhu. Kast asub suhteliselt umbselt seina ja laua vahel: http://ceemic.pri.ee/hardware/arvutinurk.JPG
24/7 kasutan võimalikult vaikset fanide profiili BIOSist. Freezer 33 puhul tähendas see idles prose vent @ 0 rpm ja sissepuhuvad Noctuad @ ~340 rpm. D15S vent ides 0 rpm käia ei oska ning tiksub ~320 rpm peal.

Freezer 33 puhul full loadis prose 71c: http://ceemic.pri.ee/hardware/freezer_24_7_prime95.jpg
NH-D15S puhul full loadis prose 59c: http://ceemic.pri.ee/hardware/noctua_24_7_prime95.jpg (case vendid on väiksemate pööretega madalama prose temperatuuri tõttu, kui Freezer 33 katse puhul)

Tegin mõlema jahutiga ka võrdluse, kui kõik vendid oli max pööretel (aga endiselt "low noise" adapteritega):
Freezer 33 load 63c: http://ceemic.pri.ee/hardware/freezer_full_prime95.jpg
NH-D15S load 54c: http://ceemic.pri.ee/hardware/noctua_full_prime95.jpg

24/7 faniprofiili seadetel on vahe ikka päris märgatav, kuna full loadis on kast PALJU vaiksem ja samas on prose temp ka ~12c madalam.
http://ceemic.pri.ee/hardware/noctua_27.03.18.JPG thumbs_up.gif


Pole paha! icon_cool.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003




sõnum 03.04.2018 18:46:33 vasta tsitaadiga

Kuna sageli räägitakse sellest kuidsa kompressoriga (8bar) on võimalik vente ära rikkuda siis tegin väikse katse Noctua NF-F12 ventilaatoriga. Lasin kompressoriga 8bar võimsusega vendi nii kiiresti käima kui kompressor võimaldas. Ventilaator käis ringi õiges suunas suurema kiirusega kui 12v juures oleks suutnud.
Tulemsu: vent töötab veatult edasi ja mingit probleemi ei täheldanud. Ainult see "kõrin" (kõrva vastas hoides on natuke kuulda mingit click häält) mille pärast vent RMA'sse läks on hetke seisuga kadunud. RMA saatis uue vendi. Ja kui võtta võrdluseks Corsair vendid, mis Corsair korpusega kaasas siis isegi see "vigane" Noctua vent on vaiksem.

hm noctua labad on suht haprad ja kergesti murtavad kui näpitsatega kangutada, rma soov icon_cry.gif

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 05.04.2018 13:34:50 vasta tsitaadiga

Ei teadnud kuhu antud videot panna, kuid väga vinge DIY projekt!

Link
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2018 13:52:08 vasta tsitaadiga

Väga äss thumbs_up.gif
Kommentaarid: 418 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mcjaaxon
Kreisi kasutaja
mcjaaxon

liitunud: 06.03.2010




sõnum 11.04.2018 09:10:14 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Ei teadnud kuhu antud videot panna, kuid väga vinge DIY projekt!

Link


See kutt on teinud mitmeid ülilahedaid projekte . Ta on vaikusefriik ja tegi kunagi praktiliselt hääletu pc kasti , mille pani isoleerituna eemale . See oligi hääletu icon_smile.gif

_________________
Ma olen telekas.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2018 11:22:13 vasta tsitaadiga

link :: be quiet! Dark Rock Pro 4 Review

be quiet! Dark Rock Pro'st on neljas versioon väljas. Paistab, et kõik kolmanda (ise kasutan ja kiidan) head omadused on kaasa tulnud, endiselt äärmiselt vaikne (loe: hääletu) ning kannatab ka voldiga overclockimist mingi piirini. Ära on parandatud kinnitusviis, mis kolmandal versioonil oli ikka paras tüütus. Seega... omas klassis tundub, et ideaalne valik. :)
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Arutlus CPU e. protsessori jahutite osas mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 247, 248, 249 ... 267, 268, 269  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.