Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  MP3 heli automakist märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 05.09.2006 13:19:31 MP3 heli automakist vasta tsitaadiga

Et oma käru lustikummutiks on MD-mängija ja kahjuks pole vahendeid, et vastavaid kassette täita, siis kulges mu suvine eesti tripp üpris vaikselt (eestimaal on piisavalt kohti, kus FM raadiosignaalid ei taha levida).

Kuna koduses majapidamises ringleb piisavalt isesuguseid portatiivseid helitekitajaid(MP3-mängijad, walkmanid, läpakad), siis tekis perverssne plaan panna oma automakk nede elukate poolt tekitatavat heli edastama..

esmase käiguna sai ostetud FM-modulaator, mis siis suvalise heliallika muudab raadiosignaaliks.. kuna aga selle heli oli kaheldava väärtusega, siis lendas asi kolihunnikusse (pole veel maha müünud)

Nüüd sai siis lõplikult hing täis ja kruvisin maki maha.. reol oli küll "bus audio in" pesa, kuid see aktiveeritakse cd-changeri lisamisega või siis kavala vidina "unilink" abil (viimane siis kütab makile läbi pesa ette vajalikke käsklusi, mispeale makk heauskselt hakkab helisid taasesitama). Kuna mul CD-changerit pole, ning kalli hinna tõttu ka ostma ei kipu ning ka unilink kaabli ost (ka isetegemine) osutus kalliks, siis otsustasin makile küüneviha sisse ajada. Kuna eestis ei harrastata AM raadiokanaleid kuulata, siiis otsustasin ära kasutada nende kanalite poolt pakutavad ressursid.
Järgnev häkk sobib seega kõigile digiraadiotele.

Järgnev tegevus on häkk! kedanik, kes seda harrastab, peab andma aru riskidest!

häkk iseenesest lihtne- otsisin maki skeemilt üles sisendi selektori, raiusin AM-detektorist tuleva raja pooleks. Tinutasin külge 3,5" pesaga varustatud kaabli (kaabli ja kivi ühenduse vahele peaks panema ka mõne mikrofaradilise kondeka) ja kogu moos.

nüüdsest kuulan oma mp3- mängijatega kaasakantavat läbi olemasoleva maki LW ja MW aladelt

8)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zbx
Piiratud kasutaja
zbx

liitunud: 25.02.2004




sõnum 05.09.2006 13:44:20 vasta tsitaadiga

variant2:
kassetmakiomanikele
http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=CLP-003
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
-m6mmik-
Kreisi kasutaja
-m6mmik-

liitunud: 24.02.2005




sõnum 05.09.2006 13:52:23 vasta tsitaadiga

See kännuämmelg variant on päris hariv icon_biggrin.gif selleks tuleb vaid veidi matsu jagada. Endal küll CD makk autos, kuid kui vaja sõpradega kuskile minna, ja kellelgi juhtub olema vana kassetikas autos, siis on lahenduseks mul alati kaasas kondoomi kõrval zbx variant. Sest kunagi ei tea, mil musakuulamise soov võib tõsiseks minna icon_wink.gif
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
puna
HV Guru


liitunud: 18.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.09.2006 08:21:03 vasta tsitaadiga

Ise kasutan ka seda kassetti värki ja kvaliteet väga ok thumbs_up.gif
See AM värk on päris hea thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 06.09.2006 10:20:57 vasta tsitaadiga

väike täpsustus asja juurde: häki edukus sõltub seadmes olevast selektorkivist..
nimelt on AM signaal mono.. mõnel puhul(spetsiaalselt portatiivlahenduste jaoks tehtud kõik ühes DSP-d) toimub signaali jagamine kaheks samas lülis, kus FM-stereo dekodeerimine ning säärasel juhul saab külge tinutada ainult ühe välisseadme kanali , mistap pole loota stereoheli vaid lihtsalt kõikidest kõlaritest kostuvat heli 8)

alguses kirjeldatud puhul jooksis aga AM signaal kommutaatorkiva kahele sisendile, mistõttu kannatas stereod saada küll


seega, enne maki lammutamist proovige leida elektriskeem, ning selle järgi selgeks teha asja keerukus ning võimalik tulem
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Remu
HV kasutaja

liitunud: 26.09.2002




sõnum 28.09.2006 08:42:21 vasta tsitaadiga

Kuna ise olen kasettid ajalukku nimetanud ja kassette enam ei kuula, siis lammutasin raadiomaki laiale, kakkusin kassetimängimismehanismi välja, tinutasin helikaabli jupikese peale võimendikivi. Ümberlülituse ehitasin ise mingi lüliti abil, helikaabli otsa toppisin MP3 mängija. Heli suhteliselt korralik ja kuulatav.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 29.09.2006 17:46:33 vasta tsitaadiga

gnt tarnib vähemalt hetkel taas miskeid jupstükke, mis levitavad ilusast 3,5 stereopistikust fm levialasse oma maitsele sobivat muusikat. kuni 9m leviala peaks auto vms raadioga koha jaoks pädema küll. hind mõnesaja krooni kanti oli minu kui tehnikakauge inimese (icon_biggrin.gif) jaoks täitsa sobiv.

edit: omg, ma pean diagonaalis lugemise ära lõpetama, osa juttu jääb niimoodi alati vahele icon_sad.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 29.09.2006 17:51:52, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 29.09.2006 17:46:39 vasta tsitaadiga

kui Sa tähelepanelikult jälgid esmapostis kirjutatut, siis leiad ka põhjuse, miks ma häki kasuks otsustasin.
BTW- mul üks selline imevigur müüa 8)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
8
HV Guru

liitunud: 27.04.2005




sõnum 29.09.2006 17:58:38 vasta tsitaadiga

Ma ka ei soovita neid odavaid FM-modulaatoreid. Selle hinna eest pole võimalik teha modulaatorit, mille helimodulatsioon oleks piisavalt kvaliteetne. Ning igal juhul, ka parima tehnika korral, moduleerimine ja seejärel raadiovastuvõtjas taas demoduleerimine lisavad helile paraja taseme mittelineaarmoonutusi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zaddam
HV vaatleja

liitunud: 16.10.2006




sõnum 06.01.2007 22:27:49 vasta tsitaadiga

ma ka lihtsama vastupanu teele läinud, kogu kasseti asjanduse välja ja siis lisasin lüliti et raadiol sisse lülitada "TAPE" funktsioon, siis on kõik vaikne ja vaja ainult signaal sisse lasta kuskilt. Signaali sisestamise sain kõige kvaliteetsemalt Volume nupu juurest.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
confu
HV vaatleja
confu

liitunud: 03.01.2007




sõnum 06.01.2007 23:05:33 vasta tsitaadiga

ma ka kasutasin ka seda kasseti adapterit. muidu on okei aga kui katki läheb juhe siis hakkab laskma väga huvitavaid helisid. mul nt lasi ainuult stereot vahepeal, siis ainult vokaali. igatahes naljakas aga mitte autosõidu ajal. see tõesti ajab närvi kui see pullib.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
XCX
Kreisi kasutaja
XCX

liitunud: 24.03.2005




sõnum 06.01.2007 23:11:51 vasta tsitaadiga

Enne kui mul ka kassetmakk oli kasutasin samuti seda nn "juhtmega kassetti", aga enam ei vaheta midagi cd mängija+cd box vastu icon_biggrin.gif
Mugavus ja kvaliteet thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rallitaja
HV veteran

liitunud: 16.09.2006




sõnum 07.01.2007 17:47:17 vasta tsitaadiga

Muidugi, kassettmakile saab anda ka helipea juhtmetesse nõrgemat sorti signaali. Ja see töötab. Tugevama signaali sisselaskmisel on oht mingist maki detaili(hunniku)st lahti saada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 07.01.2007 20:16:31 vasta tsitaadiga

asja mõte ongi selles, et ei peaks "nõrgemat signaali" urruauku vms ajama vaid tüüpsignaal jookseks kohta, kuhu sobib.
potekate (helivaljusregulaatori otstele) saab signaali pista ainult analogmakkide puhul.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marti118
HV kasutaja
marti118

liitunud: 11.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.09.2007 08:26:07 vasta tsitaadiga

soovitan sigaretisüütajasse käivat seadeldist, mis paneb USB mälupulgal olevad lood kindla sagedusalaga levima (88,7Mhz) ning raadio püüab need ilusti kinni. Seadeldis 450.- ja lugude arv sõltub mälupulga mahust. Kvaliteet hea ning tundide jagu muusikat garanteeritud thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 04.09.2007 11:22:44 vasta tsitaadiga

marti118 kirjutas:
soovitan sigaretisüütajasse käivat seadeldist, mis paneb USB mälupulgal olevad lood kindla sagedusalaga levima (88,7Mhz) ning raadio püüab need ilusti kinni. Seadeldis 450.- ja lugude arv sõltub mälupulga mahust. Kvaliteet hea ning tundide jagu muusikat garanteeritud thumbs_up.gif

kui Sa esimest posti loeksid, näeks, et taoline asi sai kehva helikvaliteedi tõttu kõrvale visatud.. 8)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marti118
HV kasutaja
marti118

liitunud: 11.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.09.2007 11:35:37 vasta tsitaadiga

väga hea tähelepanek thumbs_up.gif
Ise olen üle aasta seda tarbinud ning ikkagi julgen seda soovitada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
khan
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.11.2003




sõnum 04.09.2007 23:38:07 vasta tsitaadiga

No mina ostsin selleks puhuks lihtsalt endale ühe Blaupunkti kasutatud maki, kus oli võimalus lisada aux in juhe tagant. Nüüd tuleb juhe armatuuri tagant tuhatopsi ja ei pidanud isegi ühtegi auku puurima sellele. Samas alati on võimalus see ära peita täielikult. Kokku läks kompott maksma alla 1300 krooni.

See kassetti julla on oma elueaga. Paar kuud mängib normaalselt, aga siis hakkab läbi minema. Mõtlesingi, et mida ma raiskan teist sadat krooni sellele, kui võib juba midagi okeimat otsida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005




sõnum 08.09.2007 20:14:41 vasta tsitaadiga

Tahaks ka täiega saada seda võimalust autosse, et annaks MP3 playerit makiga kasutada. Oleks mingi tavaline ärakougitav makk autos, siis isegi prooviks seda häkkida, aga krt seda built-in makki ei julge väga näppima hakata, samas see käib igatahes kuidagi konsoolist välja.

Edit: homme igatahes kisun raadio autost välja ja uurin järele mis võimalused ühenduseks on. Kui ise ei oska sobivat lahendust leida, siis teen pilt tagapaneelist, äkki keegi oskab nõu anda icon_smile.gif


viimati muutis Lotharius 08.09.2007 20:32:44, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mehikene
HV kasutaja
Mehikene

liitunud: 18.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.09.2007 20:21:09 vasta tsitaadiga

http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi?artnr=!962-202 thumbs_up.gif väga hea asi
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.09.2007 15:47:02 vasta tsitaadiga

Ise olen taolise süsteemi BMW e39 navisse ehitanud, kiskusin kogu krempli armatuurist välja ja jootsin heli sisendi kasseti eelvõimu külge. Kui keegi huvi tunneb kuhu mida joota siis andku teada.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tegelane5
HV vaatleja
tegelane5

liitunud: 02.04.2005




sõnum 11.09.2007 16:02:22 vasta tsitaadiga

Ise tegin natuke keerulisema süsteemi- FM plokist mis läheb sinna eelvõimu kivisse otsisin üles 4,5 uf konded. (L ja R jaoks mõlemil 1) Kondedel see ots mis eelvõimu kivi poole jääb kinni, teine ots lahti joota. Lahtine konde ots relee/lüliti klemmi külge mille külge kumbagi klemmi lülitatakse. See klemm mis relee puhul väljalülitades koos on juhtmega sinna kus enne konde jalg oli. Ülejäänud relee/lüliti ots ongi nüüd sinu AUX sisend. Teise poolega samamoodi. Relee puhul on eeliseks see et audiojuhtmed saavad olla võimalikult lühikesed ja pleierit häkkides saab panna selle releed juhtima.thumbs_up.gif
Kõigepealt soovitan makk laiali võtta - kõikide kivide pealt numbrid maha kirjutada ja googeldada kas on üldse eraldi ekva kivi. Vanemal Sony kassetikal oli, aga uuemal heal CDkal oli juba mingi über kivi mis võttis nii FM kui AM raadiosignaalina vastu thumbs_down.gif

_________________
Maailm oleks puhas ja süüta
kui poleks õllejogurtit
- Õ.Õ.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.09.2007 19:02:34 vasta tsitaadiga

Ääää miks nii keeruliselt asju ajada. Mina tegin ühe automaki juba 10a tagasi cd pleierit mängima. Otsisin raadio modulaatori väljundil ülesse koha, mis läks võimendisse. Sinna jootsin vahele 3.5mm lülitusega stereo pistiku. Lühidalt kuulad raadiot. Viskab kopa ette, viskad juhtme sisse ja ongi automaatselt pleieri heli makis. Samamoodi mingi köögisang sai ka ümber tehtud.
Ja kasettmakil on ju hea lahendus kaseti>>3.5mmstereo adapter
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tegelane5
HV vaatleja
tegelane5

liitunud: 02.04.2005




sõnum 14.09.2007 11:34:47 vasta tsitaadiga

Asja mõte on see et siis ei tolgenda mingeid juhtmeid sul esipaneeli vahel, kassetika mootor ei ulu lõpmatut linti ringi ajades. Eest näeb välja kõik stock ise mõtled kuhu lüliti ja pleieri paned.
Kõik vidinad kokku maksavad ka alla 100 krooni, skeem pole ka miski ime keeruline. Pmtslt jootekolbi, juhet,releed ja google't vaja.

_________________
Maailm oleks puhas ja süüta
kui poleks õllejogurtit
- Õ.Õ.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 14.09.2007 14:27:19 vasta tsitaadiga

tegelane5 kirjutas:
Asja mõte on see et siis ei tolgenda mingeid juhtmeid sul esipaneeli vahel, kassetika mootor ei ulu lõpmatut linti ringi ajades. Eest näeb välja kõik stock ise mõtled kuhu lüliti ja pleieri paned.
Kõik vidinad kokku maksavad ka alla 100 krooni, skeem pole ka miski ime keeruline. Pmtslt jootekolbi, juhet,releed ja google't vaja.

minu puhul oli lahendatud ümberlülimine maki oma ressurssidega,
ThedEvil puhul mehaanilise ümberlülimisega
ja Sinu enda puhul rakendatud lisaks releesid, mida omakorda tuleb toita ja juhtida...
pistikud, kaablid jms träni on kõikidel juhtudel disainielement ja aru ma ei taipa, mis see kasseti mootor peaks urisema jääma, kui vähegi loomingulisemalt asjale läheneda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  MP3 heli automakist mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.