Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Autoriõigused märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.05.2006 15:48:08 vasta tsitaadiga

raxz, avalikus kohas on pildistamine lubatud, mujal omaniku loaga.
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 14.05.2006 15:48:59 vasta tsitaadiga

Linnas pildistan kedagi, ta ei taha, et ma pildistan. Mis juhtub?
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristo.
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.04.2004




sõnum 14.05.2006 16:00:56 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Linnas pildistan kedagi, ta ei taha, et ma pildistan. Mis juhtub?

Mitte midagi(va. vihastanud kodaniku kallaletung).
Kui avalikus kohas teed pilte, siis ei pea pildi avaldamiseks mitte kellegilt luba küsima, ka mitte pildil olevatelt isikutelt.
Samas kui keegi on suurelt esiplaanil, siis oleks kena kui sa ka tema seisukohta uuriksid.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
punktiir
HV Guru

liitunud: 20.07.2004




sõnum 14.05.2006 16:13:29 vasta tsitaadiga

Ardo kirjutas:
raxz, avalikus kohas on pildistamine lubatud, mujal omaniku loaga.


et kui näiteks oled metsas ead riigimetsa keskusest või mujalt küsima, et oi ma siin teie metsas, kas tohin toda seent pildistada.

mis puudutab piltide müümisse, siis müü milliseid pilte tahes, kui sul need autoriõigusega kaitstud on.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 14.05.2006 16:15:46 vasta tsitaadiga

Aga kui ma teda pildistan ja müün pildi maha (loe: saan tema pildil olemise eest raha)? Siis võib ta seaduse järgi mingit raha ka nõuda?
Ja millised kohad on avalikud kohad. Linnatänavad on avalikud kohad. Millised hooned? Koolimaja on avalik koht? Riigiasutused?

Autoriõigusega kaitsutud tähendab, et mina olen selle pildi teinud (nupule vajutanud)?
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristo.
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.04.2004




sõnum 14.05.2006 16:41:02 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Aga kui ma teda pildistan ja müün pildi maha (loe: saan tema pildil olemise eest raha)? Siis võib ta seaduse järgi mingit raha ka nõuda?
Ja millised kohad on avalikud kohad. Linnatänavad on avalikud kohad. Millised hooned? Koolimaja on avalik koht? Riigiasutused?

Autoriõigusega kaitsutud tähendab, et mina olen selle pildi teinud (nupule vajutanud)?

Minuteada ei või ta sult midagi küsida, kuna foto on siiski fotograafi vara, see kes/mis seal on ei puutu asja.
Mis on ja ei ole avalik koht on veidi hägune ka minu jaoks, võibolla mõni pädevam isik seletab lahti. Mina olen senimaani lähtunud sellest, et eravaldus pole avalik koht, kõik muu on avalik(linnatänavad, kauplused, muuseumid jms) ning võib pilti teha, kui pole sätestatud vastupidi(nt. muuseumis objektide säästmiseks välgu kasutamine keelatud vmi).

Edit: Raha võib ta nõuda sult juhul, kui on sõlmitud leping, et ta esineb su pildil(modellina). Vastasel juhul on ta seal heast tahtest või juhuslikult.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prints
Kreisi kasutaja


liitunud: 11.09.2004




sõnum 15.05.2006 02:17:05 vasta tsitaadiga

Ardo kirjutas:
Huvi poolest küsin, et ehk keegi teab mõnda tasuta programmi, millega nt. kaustatäiele piltidele watermark peale lüüa ilma, et pildi kvaliteet kannataks?


oleks sama küsimus
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 15.05.2006 08:36:40 vasta tsitaadiga

Celllu kirjutas:
raxz kirjutas:
Aga kui ma teda pildistan ja müün pildi maha (loe: saan tema pildil olemise eest raha)? Siis võib ta seaduse järgi mingit raha ka nõuda?
Ja millised kohad on avalikud kohad. Linnatänavad on avalikud kohad. Millised hooned? Koolimaja on avalik koht? Riigiasutused?

Autoriõigusega kaitsutud tähendab, et mina olen selle pildi teinud (nupule vajutanud)?

Minuteada ei või ta sult midagi küsida, kuna foto on siiski fotograafi vara, see kes/mis seal on ei puutu asja.
Mis on ja ei ole avalik koht on veidi hägune ka minu jaoks, võibolla mõni pädevam isik seletab lahti. Mina olen senimaani lähtunud sellest, et eravaldus pole avalik koht, kõik muu on avalik(linnatänavad, kauplused, muuseumid jms) ning võib pilti teha, kui pole sätestatud vastupidi(nt. muuseumis objektide säästmiseks välgu kasutamine keelatud vmi).

Edit: Raha võib ta nõuda sult juhul, kui on sõlmitud leping, et ta esineb su pildil(modellina). Vastasel juhul on ta seal heast tahtest või juhuslikult.


Kauplus ei ole ju avalik koht, kah reeglina eraterritoorium.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tim
HV kasutaja
tim

liitunud: 06.10.2002




sõnum 15.05.2006 11:16:38 vasta tsitaadiga

küsimused ja vastused autor.ee portaalist:
Kas avalikus kohas tehtud fotot, millele on jäädvustatud inimene, võib kasutada konkurssidel (või ärilistel eesmräkidel), ilma pildile jäänud isikule teatamast?
Inimesel on põhiseaduslik õigus eraelu puutumatusele, mis laieneb ka inimese kujutise kasutamisele pildis. Seega võib isikut pildistada juhul kui isik on sellega nõus või võib eeldada, et inimene on sellega nõus. Inimese nõusolekut pildistamiseks võib eeldada näiteks avaliku ürituste puhul, kus üritusel osalejad on teadlikud, et neist võidakse teha fotosid või filmida (näiteks laulupidu). Nõusolekut ei ole vaja juhul kui inimese kujutis pildil ei ole seostatav konkreetse isikuga. Inimese nõusolekut on vaja foto kasutamisel reklaamis. Reklaamiseaduse § 7 lg 1 sätestab, et reklaamis ei tohi ilma isiku nõusolekuta kasutada pildimaterjali või nimelist viidet ühegi füüsilise isiku kohta.

Nii, et kui inimene ei taha, siis ikka ei saa, ja nii see peakski ju olema!!!

_________________
---
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.05.2006 15:32:56 vasta tsitaadiga

tim, see tekst on pehmelt öeldes ümmargune...


Olen turist, teen raekojast pilti, mingi joodik jääb juhuslikult pildile, panen pildi netti ja joodikul on õigus nõuda selle eemaldamist?

Ja kuidas mõista "Inimese nõusolekut pildistamiseks võib eeldada näiteks avaliku ürituste puhul, kus üritusel osalejad on teadlikud, et neist võidakse teha fotosid või filmida (näiteks laulupidu)." ? Tänav on ka avalik koht ja kui seal pildistamine lubatud, siis võib ka ju eeldada, et keegi pilti teeb? icon_confused.gif
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 15.05.2006 15:41:11 vasta tsitaadiga

Ardo, kysimus on siis selles et kas pilt on tehtud raekojast, kus ka inimene pealev õi on pilti tehtud inimesest... aga... kes otsustab siis mida pildil olevast pildistada on tahetud?
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.05.2006 15:46:38 vasta tsitaadiga

Death, seljuhul oleks loogiliselt pilt "joodik raekoja taustal". Ükskõik, kumba ma pildistan, lõpptulemus oleks ju see. icon_confused.gif
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tim
HV kasutaja
tim

liitunud: 06.10.2002




sõnum 15.05.2006 16:00:37 vasta tsitaadiga

Selle jutu põhimõtte on selles, et kui ma ei taha et must pilti tehakse siis ma saaks seda keelata. Kui ma näen, et tehakse pilti ja ei reageeri, järelikult võib eeldada, et ma ei ole vastu.

Tõsi raske teema ja tihti tõlgendamise küsimus, aga mingi õigus tuleb anda inimesele enda eraelu kaitsmiseks

_________________
---
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.05.2006 16:09:17 vasta tsitaadiga

Sellel teemal saab ilmselt maailma lõpmatu aja arutleda.

Seadused ei ole konkreetsed, räägivad üksteisele vastu jne.
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
punktiir
HV Guru

liitunud: 20.07.2004




sõnum 17.05.2006 08:09:45 vasta tsitaadiga

kui pildistad raekoda ja pildile jäävad inimesed või inimene, siis on see nö. juhuste kokkulangevus. kui aga pildilt on näha, et rohkem on objektiiv suunatud inimesele, siis võib seda võtta kui inimese pildistamist.

jumalapärast ärge kinoplakatite juures pildistage, kes neid summasi jõuab kinni maksta, mis lollivuudi näitlejad tahavad saada, kuna sa "teda" pildistasid
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
okpoiss
HV kasutaja
okpoiss

liitunud: 07.11.2001




sõnum 01.06.2006 22:40:35 vasta tsitaadiga

Kusjuures avalikuelutegelasi avalikes kohtades võib pildistada ilma nendelt luba küsimata. Mitteavalike tegelaste käest peab aga luba küsima icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
punktiir
HV Guru

liitunud: 20.07.2004




sõnum 02.06.2006 09:59:14 vasta tsitaadiga

eesti on väike nagu peldik, siin on kõik avaliku elu tegelased
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vipu
HV veteran
vipu

liitunud: 15.09.2004




sõnum 06.06.2006 01:43:41 vasta tsitaadiga

eestis on olukord ikkagi rohkem kui nutune. seadused nagu oleks kuid neis pole konkreetsusts, pretsedendid meil ka puuduvad.
vot mina isiklikult ei näe mingit vahet kus sa pildi teed sest pilt on pilt. võid naabrit magamistoas ka pildistada kui ta kardinaid pole ettetõmmanud...
pole ju vahet kui see mida silm näeb on sama mida fotoaparaat näeb, mälujärgi võid ka joonistada seda mida nägid, kas seda saab keelata? võime, aga kuhu me siis väljajõuame, narrusteni
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mTim
HV Guru
mTim

liitunud: 19.10.2004




sõnum 06.06.2006 01:57:56 vasta tsitaadiga

Ardo kirjutas:
Death, seljuhul oleks loogiliselt pilt "joodik raekoja taustal". Ükskõik, kumba ma pildistan, lõpptulemus oleks ju see. icon_confused.gif


Siis kui paned pealkirjaks "joodik reakoja taustal" sis on joodikul õigused sul munad pihku võtta,
kui paned pildile "raekoda joodiku taustal" sis ei ole icon_razz1.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
punktiir
HV Guru

liitunud: 20.07.2004




sõnum 06.06.2006 02:01:37 vasta tsitaadiga

mtimmo kirjutas:
Ardo kirjutas:
Death, seljuhul oleks loogiliselt pilt "joodik raekoja taustal". Ükskõik, kumba ma pildistan, lõpptulemus oleks ju see. icon_confused.gif


Siis kui paned pealkirjaks "joodik reakoja taustal" sis on joodikul õigused sul munad pihku võtta,
kui paned pildile "raekoda joodiku taustal" sis ei ole icon_razz1.gif


siis tulevad raehärrad su munade kallale
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mTim
HV Guru
mTim

liitunud: 19.10.2004




sõnum 06.06.2006 02:10:08 vasta tsitaadiga

no jah, seda kah, vähemalt on raehärradel pehmemad käed - ok ärge pange tähele, et ma nii kirjutasin icon_lol.gif
_________________
"I have never followed a rule. That is my rule. Do you follow? I don't." The Joker
Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
punktiir
HV Guru

liitunud: 20.07.2004




sõnum 06.06.2006 02:22:13 vasta tsitaadiga

OT:
ma olen kindel, et see on viimane kord kui Mtimmo siin postitab. sest nüüd raehärrad kaebavad ta kohtusse laimu pärast.

Aga autoriõiguste kohta nii, et ega kui sa suvaliselt pildistad näiteks inimene möödus just sel ajal kui teid pildi, siis ei ole sinna midagi parata. ma küll ei usu, et keegi end su ildilt ära tundes hakkab karjuma. no jah mõni tõesti, aga siis võtad lihtsalt pildi avalikust kasutusest maha ja muud polegi.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mTim
HV Guru
mTim

liitunud: 19.10.2004




sõnum 06.06.2006 02:33:57 vasta tsitaadiga

ok, ilmselt küll, või sis võtavad HV moded mu munad pihku OT-i eest.

A tegelt tekkis oopis küsimus, et kui pildi autor riputab pildi netti lingi alla wallpapers ja sis kirjutab lehe alumisse äärde copyright märgi, mis sis tegema peab?
saatma meili, et tohib sis alla laadida su pilti või ei?

_________________
"I have never followed a rule. That is my rule. Do you follow? I don't." The Joker
Lexuse summutist tuleb vaid lilleõisi ja ükssarvepeeru - HV foorum
M: E36 varuosad
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
punktiir
HV Guru

liitunud: 20.07.2004




sõnum 06.06.2006 02:38:38 vasta tsitaadiga

no kui ta on selle pannud lingi alla wallpapers ja link tuleb wallpapersi suurusega lahti, siis on see sinna selleks pandud, et sa seda omale taustaks paneks. copyright ei näita vaid seda, et sa seda endale võtta ei tohiks, aga pigem netimajanduses seda, et sa seda enda nime all maha ei müüks.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.06.2006 12:30:09 vasta tsitaadiga

mtimmo, see copyright märk pole tegelikult absoluutselt oluline, sest autoriõigused on sul pidevalt olemas. Koos märgiga on hiljem lihtsam tõestada.
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Autoriõigused mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.