|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Kristo05
HV kasutaja

liitunud: 29.09.2004
|
28.04.2006 16:20:29
K: Kuidas identifitseerida protsessorit? |
|
|
Tervist!
Paluks abi protsessori kindlaks tegemisel. Nimelt paberite järgi peaks arvutis olema Athlon XP 2800+ protsessor. Varem näitas Everest v2.20, et protsessor on õige (2800+). Nüüd käis arvuti garantii korras K-Arvutisalongis ja sealt tagasi tulles, näitab Everest et protsessor on 2200+. Enne oli kordaja 12,5 ja 166mhz, nüüd aga 12,5 ja 133mhz. Tekkiski küsimus, et kas kartulisalongi tehnikud otsustasid protsessori ära vahetada või muuta sagedust ilma mind sellest teavitamata? Kas sageduse muutmisest muutub kohe ka protsessori nimetus Athlon mudelitel? Kuidas teha kindlaks, et protsessor on 2800+ või 2200+?
Ette tänades,
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
28.04.2006 16:21:21
|
|
|
| tõsta biosist FSB 166-e peale ja korras ta ongi
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristo05
HV kasutaja

liitunud: 29.09.2004
|
28.04.2006 20:03:55
|
|
|
| Küsimus oli nimelt selles, et ehk ongi ta originaalis kõigest Athlon 2200+ mitte aga 2800+ nagu peaks?
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
28.04.2006 20:26:50
|
|
|
| Kristo05 kirjutas: |
| Küsimus oli nimelt selles, et ehk ongi ta originaalis kõigest Athlon 2200+ mitte aga 2800+ nagu peaks? |
võta proovi, Athlon 2200+ pole olemas
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aix
HV Guru

liitunud: 02.06.2004
|
28.04.2006 20:30:30
|
|
|
mõned emaplaadid armastavad muuta FSB kiirust
mul kunagi mingi MSI plate tõmbas näiteks 166MHz pealt lausa 100MHz peale
tõsta 166 ja peaks korras olema
|
|
| Kommentaarid: 416 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
346 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristo05
HV kasutaja

liitunud: 29.09.2004
|
28.04.2006 22:06:31
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
| Kristo05 kirjutas: |
| Küsimus oli nimelt selles, et ehk ongi ta originaalis kõigest Athlon 2200+ mitte aga 2800+ nagu peaks? |
võta proovi, Athlon 2200+ pole olemas |
Googeldamine annab küll päris mitu vastust: http://www.google.com/search?hl=et&q=Athlon+2200%2B&lr=
Igatahes ma proovin siis ise 166 peale tõsta.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eXacTy
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.10.2004
|
28.04.2006 22:50:36
|
|
|
| Athlon 2200+ on olemas mul 2 astat tagasi oli... minulke andis ka 2200+ 1200mhz defauldis.. ise pead bioses panema õige sageduse ja ongi korras.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
28.04.2006 23:41:24
|
|
|
| eXacTy, Athlon XP on olemas!
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristo05
HV kasutaja

liitunud: 29.09.2004
|
29.04.2006 08:51:40
|
|
|
| Jutt ongi XP'st, see mul kirjas ka tegelikult.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
29.04.2006 11:29:20
|
|
|
2200+ oli 13,5x133 mitte 12,5.
Aga millega ta garantiis käis? Vahest tõmmati nimelt kiirus maha et asi korda saaks.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristo05
HV kasutaja

liitunud: 29.09.2004
|
29.04.2006 13:07:05
|
|
|
| Garantiis käis ta sellepärast, et Everest näitab teist emaplaati kui peaks tegelikult olema.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
razor
HV Guru
liitunud: 02.12.2003
|
29.04.2006 13:23:18
|
|
|
| ning emaplaat vahetati välja?
|
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sahib
HV veteran

liitunud: 25.08.2003
|
29.04.2006 13:24:37
|
|
|
Saata Everesti pärast asi garantiisse Prosest: Võta jahutus maha ja kae järgi mis numbrid seal kirjas on - see kõige kindlam autentimise viis
Kuigi jah, tõenäoliselt on viga siinikiiruses.
#Kas sageduse muutmisest muutub kohe ka protsessori nimetus Athlon mudelitel?# Vastus on jah, on võimalik ka väga huvitavaid mudelinumbreid saada
_________________ Mõtet harutades võib jõuda mõttetuseni ... |
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
29.04.2006 13:48:54
|
|
|
| Kristo05 kirjutas: |
| Jutt ongi XP'st, see mul kirjas ka tegelikult. |
Athlon XP ka lai mõiste, arvatavasti oli sul AMD XP 2800+ Barton, mida CPU-Z su protsessorist pajatab, pilt oleks abiks
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristo05
HV kasutaja

liitunud: 29.09.2004
|
30.04.2006 11:02:16
|
|
|
razor ja Sahib: Ei emaplaati ei vahetatud välja, sest K-salong leiab et täitsa õige emaplaat on sees, kuigi Everest näitab teistpidi. Ma ise mõtlesingi, et ehk on mõni muu viis, kuidas saaks kindlaks teha mis protsessoriga on tegu. Ei julge enam üldse sinna garantiisse saata, äkki vahetavad nii "igaksjuhuks" mingeid muid juppe ka välja. Ise kahtlustasin seda, et ehk lasid nad BIOS'e üle, et arvuti näitaks selle emaplaadi olemasolu, mis paberite järgi kirjas peaks olema, ning siis läkski FSB 133Mhz peale, kui selline asi võimalik on?
Marie:
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ik2
Kreisi kasutaja
liitunud: 15.04.2002
|
30.04.2006 11:49:35
|
|
|
| Kristo05 kirjutas: |
razor ja Sahib: Ei emaplaati ei vahetatud välja, sest K-salong leiab et täitsa õige emaplaat on sees, kuigi Everest näitab teistpidi. Ma ise mõtlesingi, et ehk on mõni muu viis, kuidas saaks kindlaks teha mis protsessoriga on tegu. Ei julge enam üldse sinna garantiisse saata, äkki vahetavad nii "igaksjuhuks" mingeid muid juppe ka välja. Ise kahtlustasin seda, et ehk lasid nad BIOS'e üle, et arvuti näitaks selle emaplaadi olemasolu, mis paberite järgi kirjas peaks olema, ning siis läkski FSB 133Mhz peale, kui selline asi võimalik on?
Marie:
 |
pane see leht everestist kus on kogu masina kirjeldus olemas(summary) http://www.zone.ee/i22k/masina%20prf..pdf selline
_________________ No Face, No Name, No Number |
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
30.04.2006 11:50:25
|
|
|
Protsessor õige , kui temperatuur (46C kuni 56C) normaalne siis BIOS_es vaja vaid FSB 166 peale tõsta ja võib olla ka mälu seadeid vaja muuta aeglasemaks
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
30.04.2006 12:04:57
|
|
|
jumal küll nagu lasteaed - nutt ja hala
ammu oleks võinud biosis käia ja fsb 166 panna
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
30.04.2006 12:12:56
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
jumal küll nagu lasteaed - nutt ja hala
ammu oleks võinud biosis käia ja fsb 166 panna |
. Kõik pole sinu taolised vägevad ülekiirendajad , paljudele on arvuti kui mingi imemasin 8) ja BIOS , seda pole enamus tavakasutajaid näppinud , ega tea kuidas sinna saab või mis ime koht see veel on
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mtv23
Kreisi kasutaja
liitunud: 06.03.2004
|
30.04.2006 12:16:26
|
|
|
Olen päri eelkõnelejaga, et ammu aeg see fsb kiirus tõsta vähemalt 166 MHz- ni
Minul on selleks kiiruseks 200 Mhz-i... Mida veel? (vahekord 1 :1 -le)
Ah jaa enamasti loeb siin ka see missugused mälud su arvutis kas nad kannatavad klokkamist...
Mõndadel emaplaatidel tuleb jumperid ümber tõsta ja asi klaar? (seda ka muuseas)
Oluline on siin ainult see kui palju arvuti välja kannatab siini kiiruste tõstimist
_________________ @Dj |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WerteX
HV Guru
liitunud: 31.03.2004
|
30.04.2006 12:22:19
|
|
|
| Ma tooks veel sellise võimaluse, et peab paar jumperit emaplaadil ümber tõsta, et siinikiirus paika läheks. Igastahes minu emaplaadil see oli nii.
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
306 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mirko27
HV veteran

liitunud: 29.06.2002
|
30.04.2006 12:27:39
|
|
|
Küsimus e ole selles ju hetkel, et kas saada see kiirus kätte. Küsimus on default kiiruses.
Ta tahab jooksutada defaulil ning seepärast küsibki, et kuidas kindlaks teha, kas 2200+ või 2800+. Kui tegi oleks
siiski 2200+`ga siis K oleks ju cheatinud. Miks ta peaks ülekiirendatult kasutama sama kiirust, mis peaks olema defauldis.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renx09
HV Guru

liitunud: 28.09.2004
|
30.04.2006 12:31:50
|
|
|
mirko27, barton proset pole ju 2200+ olemas
_________________ !! |
|
| Kommentaarid: 315 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
252 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ik2
Kreisi kasutaja
liitunud: 15.04.2002
|
|
| Kommentaarid: 59 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sahib
HV veteran

liitunud: 25.08.2003
|
30.04.2006 16:31:22
|
|
|
Osadel emaplaatidel oli siinikiirus veel jumperiga 133/166 - ei pea Biosisse minemagi. Tutvu manuaaligamirko27, See ei tähenda ju ülekiirendamist (selle vaste oleks alakiirendamine ja sellega ongi hetkel tegu).
_________________ Mõtet harutades võib jõuda mõttetuseni ... |
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristo05
HV kasutaja

liitunud: 29.09.2004
|
30.04.2006 17:59:31
|
|
|
| Mirko17 sai asjale pihta, igatahes tänud kõigile vastamast. Tuli välja, et ikka õige protsessor on.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
30.04.2006 20:47:22
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
jumal küll nagu lasteaed - nutt ja hala
ammu oleks võinud biosis käia ja fsb 166 panna |
See remondikoht on jah üks lasteaed kus seda ei tehtud, miks peaks tavakasutaja kes ei ole asjaga nii väga kursis, mingeid kiiruse seadeid näppima kui masin on värskelt tulnud oma ala proffesionaalide käest (mida peavad ühe suure firma garantiimehed olema).
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
30.04.2006 20:49:55
|
|
|
| elukaz, mõni emaplaat resetib ise settingud kui pikemat aega vooluvõrgust väljas on
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
01.05.2006 10:40:45
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
| elukaz, mõni emaplaat resetib ise settingud kui pikemat aega vooluvõrgust väljas on |
reeglina seda siiski ei juhtu... õnneks uute A64 prosedega vähemalt jamasid pole(selles suhtes, et fsb/HTt valeks läheks by default... vähemalt ostja saab ikka sellel kiirusel arvuti mida ta tahtis).
Selles suhtes oli Socket A aeg huvitav... ikka päris paljudel oli kiirustamise tõttu jäetud arvuti 133 või 166 peale määramata jäetud... plaadi biosi kaela saab vähesed asjad ajada... kuigi jah osadel plaatidel tõesti on kalduvus süüa patakas tühjaks ja selle tõttu reset teha... näiteks 1h vooluvõrgust väljas toimib ilusti, aga üle selle juba bios resetitud
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
01.05.2006 14:57:39
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| Winterwind kirjutas: |
| elukaz, mõni emaplaat resetib ise settingud kui pikemat aega vooluvõrgust väljas on |
reeglina seda siiski ei juhtu... õnneks uute A64 prosedega vähemalt jamasid pole(selles suhtes, et fsb/HTt valeks läheks by default... vähemalt ostja saab ikka sellel kiirusel arvuti mida ta tahtis).
Selles suhtes oli Socket A aeg huvitav... ikka päris paljudel oli kiirustamise tõttu jäetud arvuti 133 või 166 peale määramata jäetud... plaadi biosi kaela saab vähesed asjad ajada... kuigi jah osadel plaatidel tõesti on kalduvus süüa patakas tühjaks ja selle tõttu reset teha... näiteks 1h vooluvõrgust väljas toimib ilusti, aga üle selle juba bios resetitud  |
Ma ei näe selles jutus loogikat, kui BIOS ennast ära resetiks siis by default oleks protsessori originaal kiirus või kui BIOS ei suutaks protsessorit tuvastada , siis võimalikust madalaim, nii kordaja kui fsp suhtes ja sellisel juhul oleks see protsessor pidanud fsp 100 peal töötama ehk siis lukus kordaja puhul 12,5x100=1250Mhz, minu lahtise kordajaga AMD XP Barton-M by default töötab 100x6=600MHz
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
01.05.2006 19:57:17
|
|
|
Kuidas pole loogikat? bios reset võtab kordaja by default ja siini lükkab 100 peale (reeglina) ja nii ongi... mis siin nii rasket ja ebaloogilist on
Sinu Barton pole ka miski müstika - default kordaja sel järelikult 6...
Ja lõpetuseks... tee selgeks, et vaid A64 puhul kehtib pea 100% see, et peale reseti on sul prose default kiirusel(kiirus mis karbil, arvel või reklaamlehel kirjas)
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
01.05.2006 20:16:37
|
|
|
| Magic kirjutas: |
Kuidas pole loogikat? bios reset võtab kordaja by default ja siini lükkab 100 peale (reeglina) ja nii ongi... mis siin nii rasket ja ebaloogilist on
Sinu Barton pole ka miski müstika - default kordaja sel järelikult 6...
............ |
Teema algataja XP Barton töötab 133x166 see küll by default ei ole, pigem K-arvutisalongi tehnikute võllanali
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
01.05.2006 20:27:24
|
|
|
kui kordaja on muudetud, siis kahtlane jah
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
01.05.2006 20:38:03
|
|
|
| Magic kirjutas: |
kui kordaja on muudetud, siis kahtlane jah  |
kordajat polnud muudetud ju...
fsb oli 166 asemel 133
ja miks ta 100 peale ei lähe nagu tavaliselt? äkki selleks, et emaplaatidel on fsb jumperid ja see juhuslikult 133 peal?
biosist pandi 166 aga vahepeal resettis 133-e peale ehk siis mobo defaulti kuna jumper 133
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
01.05.2006 20:48:57
|
|
|
jah siis on nii nagu sa ütlesid...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|