Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  AMD vs. nVidia (küsitlus nullitud 28.12.2015) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 101, 102, 103 ... 115, 116, 117  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

AMD vs nVIDIA
AMD
46%
 46%  [ 178 ]
nVIDIA
53%
 53%  [ 206 ]
hääli kokku : 384

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.05.2023 19:30:08 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Yau TLOU on nüüd fixed.

8GB kaardi omanikud saavad veel hingetõmbeaega. Sest ega 8GB kaartidel põhjustavad probleeme ju AINULT halvasti optimeeritud pordid ja tegu pole üldise trendiga. 8GB FOREVAA thumbs_up.gif

Ühtlasi Nvidial hämmastav diil tulemas kus 440€ eest saab uue ja sigakiire 8GB kaardi icon_cool.gif


Diablo 4 beta ei jooksnud mängitavalt ultra tekstuuridega 16GB kaartidel. Kas me võime seega järeldada, et beetat kui sellist ei parandata sest me ei tea ka see parandatakse (sinu ja sinu seltskonna loogika, after all) ning seega on basically kõik kaardid peale halo produktide obsolete?

Sa võid muidugi tuua välja ka mängud, mille funktsionaalsed pordid/native PC versioonid ei tööta alla 4K Ultra sätetel 8GN kaartidel ilma jõudluse taha kinni jooksmata, aga eks me mõlemad teame, et natuke raskeks läheb.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 21.05.2023 22:02:45 vasta tsitaadiga

Steamis on far cry 6 alega praegu. Vaatasin mis huvitavat seal kirjas on:
tsitaat:

Please note that the minimum requirement for running the HD Texture Pack for Far Cry 6 is 12GB of VRAM. For 4K configurations, you will need 16GB of VRAM.
If you download and run the HD Texture Pack with lower VRAM capabilities, you will encounter performance issues while playing.

8gb kaartide omanikele sobiv teema: https://www.youtube.com/watch?v=pRJrohM6BdI icon_lol.gif

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 22.05.2023 10:41:25 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:

Diablo 4 beta ei jooksnud mängitavalt ultra tekstuuridega 16GB kaartidel. Kas me võime seega järeldada, et beetat kui sellist ei parandata sest me ei tea ka see parandatakse (sinu ja sinu seltskonna loogika, after all) ning seega on basically kõik kaardid peale halo produktide obsolete?


Teised mängisid ikkagi teades, et see on BETA? Mina mäletan täpselt, et ma ikkagi mängisin betad läbi ka (esimesed kaks ja madalama tekstuuride sättega selle tõttu). Sellest olid D4 ametlikus foorumis teemad, et isegi Nvidia ENDA 4090 kaardid võtsid üle 20gb VRAM ja vist isegi max mingitel juhtudel 24gb. Scart no pagan võtaks, kui kaua sa ennast lolliks siin teed?
Kas me saame sellest järeldada, et kui mingi mäng BETA staadiumis ja on lõplikult optimeerimata, siis Scart tuleb siia ja hakkab hädaldama, et näe AMD ka obselete... doh.gif

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.05.2023 00:06:08 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Scart kirjutas:

Diablo 4 beta ei jooksnud mängitavalt ultra tekstuuridega 16GB kaartidel. Kas me võime seega järeldada, et beetat kui sellist ei parandata sest me ei tea ka see parandatakse (sinu ja sinu seltskonna loogika, after all) ning seega on basically kõik kaardid peale halo produktide obsolete?


Teised mängisid ikkagi teades, et see on BETA? Mina mäletan täpselt, et ma ikkagi mängisin betad läbi ka (esimesed kaks ja madalama tekstuuride sättega selle tõttu). Sellest olid D4 ametlikus foorumis teemad, et isegi Nvidia ENDA 4090 kaardid võtsid üle 20gb VRAM ja vist isegi max mingitel juhtudel 24gb. Scart no pagan võtaks, kui kaua sa ennast lolliks siin teed?
Kas me saame sellest järeldada, et kui mingi mäng BETA staadiumis ja on lõplikult optimeerimata, siis Scart tuleb siia ja hakkab hädaldama, et näe AMD ka obselete... doh.gif


Kuidas sa tead, et see probleem oli ainult beetas? See on siinse seltskonna loogika ju, me hindame nüüd kõike ainult praegusel hetkel saadaoleva versiooni põhjal. Aga lase edasi, nalja peab ka ju saama. Sest ilmselgelt, kui Sony ja ND ütlevad ise paar päeva peale mängu release'i, et port on katki, meie viga, teeme korda, siis tegelikult nad seda korda ei tee. Sest muidu ei saaks ju AMD unboxed clickbaiti toota.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.05.2023 00:48:09 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
hindame nüüd kõike ainult praegusel hetkel saadaoleva versiooni põhjal.

Nii tulebki hinnata nii rauda kui ka softi. Jah kui hiljem midagi parandatakse, siis see on tervitatav aga mina ei soovita kellelgi osta midagi lootuses, et ehk aja jooksul muutub see palju paremaks.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 23.05.2023 01:06:01 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:


Sa ikka ei saa aru. kopp.gif
Sel hetkel oli neil õige info, isegi siis ei olnud edasiminekut, kui tuli mingi esimene "fix" välja. Alles nüüd 1+ kuu hiljem suudeti asi ära optimeerida enamvähem toimivaks. Ja endiselt Hogwarts'is ei tee midagi eriti 8GB kaardiga!
Mitte kordagi ei edastanud nad valet infot ja kordasid, et võibolla mingil hetkel tuleb täielikult toimiv mäng ka 8GB kaartidel, aga sellele ei saa kindel olla.

Kuid endiselt on 8GB väga vähe tänapäeva mõistes ja midagi siit paremaks ei lähe. Kui just ei taha 1080p med sätetel mängida. Ning 8GB on täiesti OK low end kaardi jaoks. Mitte midrange jaoks- seda juba väga ammu. Kuid Nvidia järjekindlalt toppis seda oma midrange kaartidele.


Sellel hetkel oli neil õige info - kui isegi minusugune amatöör saab aru, et mängul on VRAM-i kasutusega tõsised probleemid peaksid HUb tegijad seda teadma ja mitte kunagi seda mängu tollel hetkel võrdluses kasutama. See , et sina sellest aru ei saa näitab muidugi väga palju.
Arvestades video väljatuleku aega ja kuidas see tehtud oli on mul täielik õigus tegijate motiivide üle küsimusi ja kahtlusi avaldada.
Isiklikult eeldan lehtedelt nagu HUb objektiivsust ja põhjalikke teadmisi. Konkreetses videos polnud tegelt kumbagi.


Järgmiseks - 8 GB teemaga tuli AMD välja. Kui seda vähe on , siis milleks nüüd 8 GB kaart. Kui seda on piisavalt, milleks see plõksimine? Kõige olulisem kogu teem juures on
Võrdluses kasutati nvidia kaarti mis peaks jõudluselt 7600 lähedale jääma.
Kas ma peaks pool kuud hiljem ära unustama mida nad rääkisid ? 3070 puhul on 8 GB vähe ja sama jõudlusega 7600 on 8 GB piisavalt. ?
Kas te üritate mulle seletada, et kui küsime 100 eurot vähem ja siis on 8 GB VRAM-i piisav ?
(veits rumal olukord. Tegelt pole mul suurt aimu kuhu 7600 jõudluse poolest maandub, aga peaks sinna 3070 kanti jääma)

Mainin veel korra.Mu probleem on ainult AMD kahepalgelgeline ja räpane turundus poliitika. Olen üritanud seda siin seletada, aga usklikutega pole teadupärast mõtet vaielda.
Ma olen ka seda siin paarkorda kirjutanud, et 8 GB VRAM-ist alati ei piisa, aga see oleneb eelkõige kui palju detaile ja mis kvaliteediga, need korraga ekraanile lastakse.


ohh ja keegi kobises midagi protsessoritest . Ma oskan ainult ühte üelda.
... need olid head ajad kui samaväärse AMD protsessori Inteli omast 100 euri odavamalt said.
ja XMP profiiliga ei saa inteli proset maha põletada. (see oli kaks, aga ma kohe ei saanud seda ütlemata jätta)

PS. ma ei eeldagi et te viitsisite mu posti läbi lugeda ja ootan rõõmsaid vastu hõikeid.
" Nvidia müüb ju oma asju 100 euri kallimalt. Muu pole oluline.
text is sent from Iphone"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.05.2023 01:32:00 vasta tsitaadiga

SirAskAlot kirjutas:
Arvestades video väljatuleku aega ja kuidas see tehtud oli on mul täielik õigus tegijate motiivide üle küsimusi ja kahtlusi avaldada.

See sama keda sa ebaobjektiivsuses süüdistad soovitas hiljutises võrdluses Nvidia kaarti (pole meeles milliseid kaarte täpselt võrreldi) ja ütles ka RX 7900 launchil, et ärge ostke mitte lubaduste vaid hetke olukorra põhjal AMD kohta.
SirAskAlot kirjutas:
Kas te üritate mulle seletada, et kui küsime 100 eurot vähem ja siis on 8 GB VRAM-i piisav ?

200€ vähem ikka kui võrrelda 3070 ja 7600 MSRP. Isegi rohkem arvestades seda, et väga vähesed said krüptobuumi ajal 3070 MSRP eest.
Seda enam on 3070 8GB jama, et A4000 mis on sama kivi workstation versioon omab 16GB ja et nõrgem 3060 omab 12GB.
SirAskAlot kirjutas:
Mainin veel korra.Mu probleem on ainult AMD kahepalgelgeline ja räpane turundus poliitika. Olen üritanud seda siin seletada, aga usklikutega pole teadupärast mõtet vaielda.

Ja Nvidia ei ole kahepalgeline pannes DLSS 3 numbrid ja arvutades jõudlusekasvu selle pealt?
Kui sulle ei meeldi turundus, siis tegelikult pole sul kedagi valida. Mingil hetkel on kõik tootjad sellega patustanud.
SirAskAlot kirjutas:
ohh ja keegi kobises midagi protsessoritest . Ma oskan ainult ühte üelda.
... need olid head ajad kui samaväärse AMD protsessori Inteli omast 100 euri odavamalt said.

Ja praegu ei saa?
SirAskAlot kirjutas:
ja XMP profiiliga ei saa inteli proset maha põletada.

Ei. Muidugi mitte. Inteli puhul on teised probleemid sellega, et socket bending jms toimub. Lisaks on ka Inteli omasi kärsanud minevikus. Lisaks XMP "warranty void" on täpselt sama ebamäärane käsitlus nagu EXPO "warranty void".
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 23.05.2023 10:38:46 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Zonerman kirjutas:
Scart kirjutas:

Diablo 4 beta ei jooksnud mängitavalt ultra tekstuuridega 16GB kaartidel. Kas me võime seega järeldada, et beetat kui sellist ei parandata sest me ei tea ka see parandatakse (sinu ja sinu seltskonna loogika, after all) ning seega on basically kõik kaardid peale halo produktide obsolete?


Teised mängisid ikkagi teades, et see on BETA? Mina mäletan täpselt, et ma ikkagi mängisin betad läbi ka (esimesed kaks ja madalama tekstuuride sättega selle tõttu). Sellest olid D4 ametlikus foorumis teemad, et isegi Nvidia ENDA 4090 kaardid võtsid üle 20gb VRAM ja vist isegi max mingitel juhtudel 24gb. Scart no pagan võtaks, kui kaua sa ennast lolliks siin teed?
Kas me saame sellest järeldada, et kui mingi mäng BETA staadiumis ja on lõplikult optimeerimata, siis Scart tuleb siia ja hakkab hädaldama, et näe AMD ka obselete... doh.gif


Kuidas sa tead, et see probleem oli ainult beetas? See on siinse seltskonna loogika ju, me hindame nüüd kõike ainult praegusel hetkel saadaoleva versiooni põhjal. Aga lase edasi, nalja peab ka ju saama. Sest ilmselgelt, kui Sony ja ND ütlevad ise paar päeva peale mängu release'i, et port on katki, meie viga, teeme korda, siis tegelikult nad seda korda ei tee. Sest muidu ei saaks ju AMD unboxed clickbaiti toota.


Palun tee endale selgeks mida tähendab beta staatus mängudel. Kui port on katki, siis see on mängutootja enda huvides see paremaks teha, mitte sinu halamine ,et näe PC port järelikult teeme maha. Kui sulle HUB ei meeldi, siis see on ka sinu mure. Nemad teevad ülevaateid RELIISITUD asjadest ja hetkeseisust. Kui midagi parandatakse ära, siis nad ka mainivad järgmistes videodes. Näita mulle mõni nende video, kus nad teevad review beta reliisidele.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 27.07.2002




sõnum 23.05.2023 15:23:19 vasta tsitaadiga


Link


Kõige mõttetum kaart mille Nvidia on välja lasknud.
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003




sõnum 23.05.2023 15:46:44 vasta tsitaadiga

HUB mainis, et Nvidia esindajatega diskussioonist mainiti talle 4060Ti on mõeldud 1080p segmendi jaoks ja sellepärast on tal 8GB ainult aga hind on 400 daala icon_lol.gif


Link

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.05.2023 15:36:43 vasta tsitaadiga

440€ eest 8GB kaart. Uskumatu "diil" ikka. Ja seda veel 1080p jaoks (ja mitte max sätetel). Vaadates 1440p monitoride hindu võiks arvata, et 2023 aastal 440+ eest uut kaart ostes suudaks see jooksutada 1440p mõistlike sätetega aga ei.
144Hz 1440p monitori saab juba 255€ eest kätte. 240Hz 1440p algab 400€ pealt aga 440€ kaart ei suuda seda mõistlikult vedada. Piinlik.

300 eest oleks see veel ääriveeri talutav aga tegelikult peaks selle 440+ eest saama 16GB mälu. Ja üllatus-üllatus - ekstra L2 ei aita mitte kuidagi olukordades kus 8GB-st väheks jääb. Nagu ma arvasin on sellest kasu rohkem RT perfile.

EDIT:

Suured AMD Unboxed shillid oma video väljastanud 7600 kohta /s.
Ainus mis on parem vs see DOA 4060 Ti 8GB on hind. Vähemalt AMD oskab ruumi lugeda ega väljasta 2023 aastal 440+ maksvat 8GB kaarti:

Link
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 24.05.2023 16:33:28 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
SirAskAlot kirjutas:
Arvestades video väljatuleku aega ja kuidas see tehtud oli on mul täielik õigus tegijate motiivide üle küsimusi ja kahtlusi avaldada.

See sama keda sa ebaobjektiivsuses süüdistad soovitas hiljutises võrdluses Nvidia kaarti (pole meeles milliseid kaarte täpselt võrreldi) ja ütles ka RX 7900 launchil, et ärge ostke mitte lubaduste vaid hetke olukorra põhjal AMD kohta.

Ei hakka su väidetesse süvenema, aga eelpool kirjutatud ainult kinnitab, et antud tegija on ebakompetentne ja tootjate pool mõjutatav.

tsitaat:
tsitaat:
Kas te üritate mulle seletada, et kui küsime 100 eurot vähem ja siis on 8 GB VRAM-i piisav ?

200€ vähem ikka kui võrrelda 3070 ja 7600 MSRP. Isegi rohkem arvestades seda, et väga vähesed said krüptobuumi ajal 3070 MSRP eest.
Seda enam on 3070 8GB jama, et A4000 mis on sama kivi workstation versioon omab 16GB ja et nõrgem 3060 omab 12GB.

Küsimus oli - Kas 100 eurot odavam hind muudab 8GB VRAM-i piisavaks. Loe oma vastus läbi. Koolis oleks sellise vastuse eest 2 saanud.

tsitaat:
tsitaat:
Mainin veel korra.Mu probleem on ainult AMD kahepalgelgeline ja räpane turundus poliitika. Olen üritanud seda siin seletada, aga usklikutega pole teadupärast mõtet vaielda.

Ja Nvidia ei ole kahepalgeline pannes DLSS 3 numbrid ja arvutades jõudlusekasvu selle pealt?
Kui sulle ei meeldi turundus, siis tegelikult pole sul kedagi valida. Mingil hetkel on kõik tootjad sellega patustanud.

Ma polegi kunagi Nvidiat moraali kohalt kiitnud. Paljude siinsete postide aretus põhineb, et Nvidia on moraalselt nii põhjas ja ainuke õige otsus on AMD-d osta. Ma olen alati väitnud, et mõlemad on kapitalistid ja neid huvitab ainult kasum.

tsitaat:
tsitaat:
ohh ja keegi kobises midagi protsessoritest . Ma oskan ainult ühte üelda.
... need olid head ajad kui samaväärse AMD protsessori Inteli omast 100 euri odavamalt said.

Ja praegu ei saa?

i9-13900k ?
Ma saan aru et kogu cpu teema on mitme tasandiline ja ilmselt oleks mõttekas kogu komplekti koos vaadata. Kui sul mõni link on kus inteli ja AMD prosede viimase 10 aasta hinna võrdlused sees on võid seda siin jagada.

tsitaat:

tsitaat:
ja XMP profiiliga ei saa inteli proset maha põletada.

Ei. Muidugi mitte. Inteli puhul on teised probleemid sellega, et socket bending jms toimub. Lisaks on ka Inteli omasi kärsanud minevikus. Lisaks XMP "warranty void" on täpselt sama ebamäärane käsitlus nagu EXPO "warranty void".

Intelil põles kunagi midagi. Enam ei põle. Järelikult õpiti vigadest ja parandati probleem.
AMD-l põleb sellel aastal ja see patchiti tarkvaraliselt. Järelikult on probleem ikka alles.
See probleem on sellisel tasemel, et see ei oleks kunagi tohtinud kvaliteedi kontrollist läbi minna.

Järgmine on lihtsalt arutluse tasemel arvamuse avaldamine. AMD-l tundub kuskil tootmis ahelas mingi probleem olevat.
2 fakti põhjal
põlevad prosed ja see et nad olid enne uue GPU põlvkonna välajalaset sunnitud kiiruseid mahavõtma. (viimane info on kuulujutu tasandil)
Mul pole õrna aimugi mis see võiks olla ja loodame , et me ei pea selle arvamuse juurde kunagi tagasi tulema.


vahepeal on siis 7600 ülevaated ka välja tulnud.
Tundub et AMD ja Nvidia on laskunu võislusesse. Kumb suudab viletsama-vähemoodatud toote välja lasta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.05.2023 18:27:05 vasta tsitaadiga

SirAskAlot kirjutas:
Intelil põles kunagi midagi. Enam ei põle. Järelikult õpiti vigadest ja parandati probleem.

Ja mitu Zen põlvkonda varem on põlenud? Vastus on null.
SirAskAlot kirjutas:
AMD-l põleb sellel aastal ja see patchiti tarkvaraliselt. Järelikult on probleem ikka alles.

Eeldad, et AMD ei õpi vigadest ja nüüd hakkavab iga põlvkond põlema või millel selline tulevikku puudutav ennustus põhineb?
Hetkel paistab, et peamine probleem on ikka ASUS ise. Keerasid SoC voldi lakke, et saaks suuremaid mälu kiiruseid reklaamida (mist sest, et üle 6400 niikuinii ei lähe praegu).
Gigabytel on kah mingi probleem, et GUI ei toimi korralikult.

Samas pole kuulnud veel, et MSI'l probleeme oleks. Kui see oleks AMD süü ekslusiivselt, siis esineks probleem kõigi tootjate plaatidega.
Ja nagu Nvidia 12WHPWR ühendusega paistab, et reaalselt RMA'd vajavate juhtumite hulk on võrdlemisi väike.
GN testis ja leidsid, et seda saab esile kutsuda, aga nad pidid seda spetsiaalselt üritama, täpselt nagu selle kaablijama puhul.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 25.05.2023 13:47:07 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
SirAskAlot kirjutas:
Intelil põles kunagi midagi. Enam ei põle. Järelikult õpiti vigadest ja parandati probleem.

Ja mitu Zen põlvkonda varem on põlenud? Vastus on null.
SirAskAlot kirjutas:
AMD-l põleb sellel aastal ja see patchiti tarkvaraliselt. Järelikult on probleem ikka alles.

Eeldad, et AMD ei õpi vigadest ja nüüd hakkavab iga põlvkond põlema või millel selline tulevikku puudutav ennustus põhineb?
Hetkel paistab, et peamine probleem on ikka ASUS ise. Keerasid SoC voldi lakke, et saaks suuremaid mälu kiiruseid reklaamida (mist sest, et üle 6400 niikuinii ei lähe praegu).
Gigabytel on kah mingi probleem, et GUI ei toimi korralikult.

Samas pole kuulnud veel, et MSI'l probleeme oleks. Kui see oleks AMD süü ekslusiivselt, siis esineks probleem kõigi tootjate plaatidega.
Ja nagu Nvidia 12WHPWR ühendusega paistab, et reaalselt RMA'd vajavate juhtumite hulk on võrdlemisi väike.
GN testis ja leidsid, et seda saab esile kutsuda, aga nad pidid seda spetsiaalselt üritama, täpselt nagu selle kaablijama puhul.


Loomukikult AMD õpib, muidu poleks nad Intelile kunagi järele jõudnud. (teadjamad inimesed Inteli sise-elust on nõus selle väite üle muidugi veits vaidlema.)

See prosede põlemise asi oli rohkem "liiga hea, et ütlemata jätta peale protsessorite jutuks tulekut".
Ebameeldiv - muret tekitav - tegijatel juhtub ikka ja loodame, et enam ei juhtu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 25.05.2023 14:39:19 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
HUB mainis, et Nvidia esindajatega diskussioonist mainiti talle 4060Ti on mõeldud 1080p segmendi jaoks ja sellepärast on tal 8GB ainult aga hind on 400 daala icon_lol.gif

Tuleb loota et pimestatud nvidioodid ei osta seda selle raha eest, muidu tuleb järgmine gen 1080p jaoks optimeerituna juba 500 daala icon_neutral.gif
Samas võibolla on see hea et nvidia jamab niimoodi, teeb ukse lahti konkurentidele ja see ju meile hea icon_biggrin.gif

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.05.2023 15:38:59 vasta tsitaadiga

Kusjuures ilmneb, et Nvidia üritas midagi sarnast 8+ aastat tagasi väljastatades tugevalt kärbitud GTX 960.
Paar screenshotti MLID videost kus video alguses on sellest juttu:
Spoiler Spoiler Spoiler


Link


Siis pidid samuti mitu kuud hiljem väljastama topelt VRAM-ga mudeli. Sarnasusi on teisigi.
Ja irooniline on ka see, et kuigi mängud on muutnud nõudlikumaks, siis tänane 4060 Ti 8GB on sobilik väidetavalt ainult 1080p high refreshrate jaoks, samas kui 8 aastat tagasi kõlbasid 970 jms ka 1440p jaoks.
Loodame siis, et järgmine põlvkond on 5060 vms tunduvalt parem nagu 1060 oli üle 960. Ja et ei ole jälle mingit kahe mälumahuga mudelit vaid üks ja korralik mis kasutab 16GB ja ei ole mingi 64bit ribalaiusega vms absurdset.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 25.05.2023 22:45:56 vasta tsitaadiga

Krt, mul ikka pikad juhtmed: https://www.youtube.com/watch?v=9e8XBqvM_C0
ei suutnud 1+1 kokku panna ja aru saada miks nvidia kärpis oma gaming seeria kaartide videomälu suurust.
tsitaat:

The first and most important requirement for selecting GPUs for machine learning is more RAM.
Deep learning necessitates intense GPU memory capacity. For example, algorithms that use long videos as training data sets require GPUs with greater memory.

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.05.2023 07:00:11 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Ja irooniline on ka see, et kuigi mängud on muutnud nõudlikumaks, siis tänane 4060 Ti 8GB on sobilik väidetavalt ainult 1080p high refreshrate jaoks, samas kui 8 aastat tagasi kõlbasid 970 jms ka 1440p jaoks.


Lihtsalt on kuidagi sedasi juhtunud, et asju mis määravad seda kui hästi mäng jookseb on juurde tulnud ehk siis resosi, mollid mille refresh rate ülisuur, RT jne.

Ehk siis see vahepealne aeg kus pmst iga kaardi jaoks oli mängudes 1080p @ultra cakewalk enam ei kehti kuna ka selle 1080p peal saab olla sätteid mis tahavad kõvasti jõudu saada. Mõneti on see ka arusaadav, sest kui näiteks eeldame, et mollide max Hz oleks siiani 144/165, eeldame, et RT'd pole ja eeldame, et tipp mängurite mollid on 1440p resoga siis tekiks küsimus, et aga mis point oleks siis üldse 4090/7900 ja tulevastel kaartidel? Eeldus ju on, et tootjad peavad tegema edasiarendust aga kesse uut kallist kaarti ostaks kui eelmise genni kaart veab niikuinii kõike põhjas?

Seega on vaja juurde tekitada kõiksugu jura, et nö. igavene nõudlus järjest kiiremate kaartide jaoks ikkagi säiliks.

Oma osa on ka sellel, et ilmselgelt on ka devvid muutunud vähe laisaks mis puudutab optimeerimist - lastakse asju läbi loogikaga, et "küll ta läheb kui jõud taga". See kehtib küll tippriistavara omanikele aga samas kes evivad lahjemat rauda nendejaoks on see nutune.

Ja no üks mõttetera on ju veel ja nimelt see, et sisuliselt sellist asja nagu entry level kaardid pole enam olemas nagu kunagi - on miski halo tier, high end ja midrange ja kogu moos. Ehk siis 8GB mälu võiks olla ok miski 250 eura maksva a'la 4050 kaardipeal aga kõrgematel võiks ka mälu siis vastvalt rohkem olla a'la 3060 12GB, 4070 16GB, 4080 20GB ja siis tipp 24 vms. No aga lootust on, et tegu siukse üleminekuajaga kus vähe segadust ja järgmise genniga loksub paika.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.05.2023 08:45:36 vasta tsitaadiga

sant kirjutas:
Zonerman kirjutas:
HUB mainis, et Nvidia esindajatega diskussioonist mainiti talle 4060Ti on mõeldud 1080p segmendi jaoks ja sellepärast on tal 8GB ainult aga hind on 400 daala icon_lol.gif

Tuleb loota et pimestatud nvidioodid ei osta seda selle raha eest, muidu tuleb järgmine gen 1080p jaoks optimeerituna juba 500 daala icon_neutral.gif
Samas võibolla on see hea et nvidia jamab niimoodi, teeb ukse lahti konkurentidele ja see ju meile hea icon_biggrin.gif


Õnneks on ju AMD, mis annab low endi ära sotiga, mid tieri kolmesajaga ja high endi viiesajaga... oh, wait.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
HV kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 26.05.2023 09:57:42 vasta tsitaadiga

sant kirjutas:
Zonerman kirjutas:
HUB mainis, et Nvidia esindajatega diskussioonist mainiti talle 4060Ti on mõeldud 1080p segmendi jaoks ja sellepärast on tal 8GB ainult aga hind on 400 daala icon_lol.gif

Tuleb loota et pimestatud nvidioodid ei osta seda selle raha eest, muidu tuleb järgmine gen 1080p jaoks optimeerituna juba 500 daala icon_neutral.gif
Samas võibolla on see hea et nvidia jamab niimoodi, teeb ukse lahti konkurentidele ja see ju meile hea icon_biggrin.gif


Et siis ootame Intelilt midagi
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 26.05.2023 10:54:29 vasta tsitaadiga

Poisid , te peaksite siin pundiga oma gaafika kaartide tootmise firma tegema.
Kõik on nii lihtne ja kasumit kühveldad labidaga kokku.

Mõne inimese juttu lugedes tekib kahlus, et nad pole elus ühtegi mängu mänginud. Vaatavad ainult youtube ja arendavad sellepõhjal kuskil oma vandenõu teooriaid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
HV kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 26.05.2023 11:20:09 vasta tsitaadiga

SirAskAlot kirjutas:
Poisid , te peaksite siin pundiga oma gaafika kaartide tootmise firma tegema.
Kõik on nii lihtne ja kasumit kühveldad labidaga kokku.

Mõne inimese juttu lugedes tekib kahlus, et nad pole elus ühtegi mängu mänginud. Vaatavad ainult youtube ja arendavad sellepõhjal kuskil oma vandenõu teooriaid.


Aga vb ongi parem, kui inimesed niipalju ei mängi, sest viimaste aastate trend mängumaailmas on sisutühjad multiplayerid, games a service ja katkised pc pordid.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 26.05.2023 12:25:27 vasta tsitaadiga

ei ole need mängumaailma trendid midagi nii mustad. need loetletud asjad saavad lihtsalt keskmisest rohkem tähelepanu kõikvõimalikes mängu- ja sotsiaalmeediakanalites.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
HV kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 26.05.2023 12:48:01 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
ei ole need mängumaailma trendid midagi nii mustad. need loetletud asjad saavad lihtsalt keskmisest rohkem tähelepanu kõikvõimalikes mängu- ja sotsiaalmeediakanalites.


Trend juba pikemat aega sisutühjad open world mängud või siis micro transactionitest täis multiplayer mängud. Häid single player mänge teeb hetkel ainult Playstation. Kõige suuremad lüpsilehmad Fortnite, Fifa, Call of Duty, AC etc.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 26.05.2023 14:19:00 vasta tsitaadiga

IBOX4REAL kirjutas:
londiste kirjutas:
ei ole need mängumaailma trendid midagi nii mustad. need loetletud asjad saavad lihtsalt keskmisest rohkem tähelepanu kõikvõimalikes mängu- ja sotsiaalmeediakanalites.


Trend juba pikemat aega sisutühjad open world mängud või siis micro transactionitest täis multiplayer mängud. Häid single player mänge teeb hetkel ainult Playstation. Kõige suuremad lüpsilehmad Fortnite, Fifa, Call of Duty, AC etc.

Võid ju proovida väljapool mainstreami: Stalker Anomaly, tasuta ka veel thumbs_up.gif Üldse oleks praegu mõistlik vaadata väljaspoole suurtootjaid, nad on ahnusega pilli lõhki ajanud.

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  AMD vs. nVidia (küsitlus nullitud 28.12.2015) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 101, 102, 103 ... 115, 116, 117  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.