Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  AMD vs. nVidia (küsitlus nullitud 28.12.2015) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 87, 88, 89 ... 115, 116, 117  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

AMD vs nVIDIA
AMD
46%
 46%  [ 178 ]
nVIDIA
53%
 53%  [ 207 ]
hääli kokku : 385

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2020 15:09:15 vasta tsitaadiga

londiste,
londiste kirjutas:
rmc kirjutas:
londiste, ja sõltumatud ülevaadete tegijad saidki sellepärast pähe, et RT-le (nvidia fookuse järgi võetuna) piisavalt tähelepanu ei andnud, mis ongi kogu selle tõmbluse sisu?!?!
jah. täpselt.

Siit nähtub nagu sa saaks ise ka aru, et RT on asja tuum. Ei? Äkki sa selgitad, mis on sinuarust asja tuum, sest minuarust on see RT, mis on hetkel gimmick-staatuses, kuivõrd nii early phase asi, tugi väike ja perfhit liiga suur, et olla mainstreamiks valmis.
Ja probleem ongi selles, et NVIDIA nõuab RT-le paremat kohtlemist kui hetkeoleku vääriline.

Etjah, võtame siis sammhaaval ja vaatame, äkki saab nii, et sa selgitad asja sisu, katkestamata ja korrutamata, kuidas pole mõtet, jne., samas korrutades mõttetumat juttu.

Mis on selle NVIDIA vs. üldsus (üksikute eranditega) teema põhiprobleem ja tuum?

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009




sõnum 14.12.2020 15:16:16 vasta tsitaadiga

Mina kui tavauser kes kasutab keskmist rauda (või noh steami mõistes üle keskmise rauda)ei ole RT'st midagi saanud peale u 2x hinnatõusu GPUdele. kahjuks....
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 14.12.2020 15:21:30 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Mis on selle NVIDIA vs. üldsus (üksikute eranditega) teema põhiprobleem ja tuum?

üldsus?

londiste kirjutas:
nvidia ja hub vahelise looga?
seal on rt (koos dlss ja reflex ja nvenc jne) tegelikult kõrvaltegelane.
nvidial on arvamus, et hub ei kajasta piisavalt nende müügi suuri bulletpointe - ei ole öeldud, et see peaks olema põhiosa ega ainukene asi, ei ole ette kirjutatud mingeid konkreetseid juhiseid ega nõudeid. olen toonud näiteid, et sellel arvamusel on tegelikult ka mõnevõrra alust, millest ühegiga sa ei nõustu, suures plaanis argumendiga, et rt on gimmick.

ma üsna sihilikult ei ole sihtinud su rt teemalist arvamusearvaldust, sest see ei olnud praegusel juhul mu jutu fookus.
sinu arvamust aktsepteerin muidugi, sul on täielik õigus arvata, et rt on gimmick. aga pane tähele, et ma räägin nvidia arvamusest vs hub arvamus (ja selle mõju antud featuuri kajastusele).

londiste kirjutas:
rmc, hub vs nvidia teema? ei, selle peamine sisu ei ole rt.
selle peamine sisu on ülevaadete tegijate sõltumatuse küsimus.


londiste kirjutas:
rmc kirjutas:
londiste, ja sõltumatud ülevaadete tegijad saidki sellepärast pähe, et RT-le (nvidia fookuse järgi võetuna) piisavalt tähelepanu ei andnud, mis ongi kogu selle tõmbluse sisu?!?!
piirdusin jahiga lühiduse mõttes aga tahtsin pikemalt kirjutada.
siin on tähelepanu väärt just see sõna "sõltumatu". ja see vaidlus või probleem ei ole mitte uus vaid on käinud läbi aastakümnete ning veel pikemalt ajakirjanike sõltumatuse osas.

kas ülevaate autor on sõltumatu kui ülevaate objekt on tootja poolt talle (kasutamiseks) antud?
kas ja milliseid piiranguid tohib tootja ülevaate autorile toodet (kasutada) andes esitada?
vastused on (või peaks ideaalis olema) ei ja ei mingeid.
praktikas... on terve hulk halli alla.

videokaartide juures on tootja poolt eraldatud kaartide juures võtmeküsimuseks ajastus. tootja pakub kaarti enne selle ametlikku müügile ilmumist, mis võimaldab sisutootjal oma lugu saada valmis õigeks hetkeks ja selle abil saada rohkem populaarsust ja/või sissetulekut.
selle varjukülg on muidugi esitatavad tingimused. sellise pakkumisega kaasneb näiteks kindlasti nda. kui tootjale su sisu ei meeldi, ei pea ta sulle järgmine kord kaarti eraldama - nagu antud juhul.
sellest võib kirjutada palju-palju pikemalt ning näited leiab ühest või teisest hetkest praktiliselt kõigi tootjatega lävimisest.

muud eridiilid sinna otsa, näiteid ampere pealt:
- 3080 preview, mille vist tuntumatest ainult digital foundry vastu võttis.
- 3090 ja 8k lood, mida tegid päris mitmed.

siit tekivad huvitavad küsimused, kuidas oleks tootjal õige käituda kui leiab, et nende toote ülevaade või ülevaated ei vasta nende soovidele? kas neil ei peaks olema õigust toodet mitte jagada? miks?

praeguse loo juures - kas selles, et nvidia kaarti ei jaga, on probleem?
siia - ei bänni, ei blacklisti. lihtsalt ei anna kaarti. aib-delt saab kaarte edasi ja nvidia muudele ressurssidele ligipääsu ei piira. see on samas kirjas ja täna 3060ti review pealt võib öelda, et peab ka paika.
kindlasti on probleem selles kirjas, mis saadeti. "editorial direction should change" on väljendina nagu punane rätik härjale ja mul on raske uskuda, et see ei olnud sihilik.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 14.12.2020 15:48:15 vasta tsitaadiga

Teil on liiga palju vaba aega! icon_biggrin.gif
Päris lõbus on lugeda kuidas mõni mees üritab sitast saia teha ja nVidia PR ämbrit õigustada või üldse olematuks rääkida. See mõni mees lihtsalt ei saa aru mis tegelikult juhtus ja miks see juhtum sellise reaktsiooni sai...

_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 14.12.2020 15:50:25 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
See mõni mees lihtsalt ei saa aru mis tegelikult juhtus ja miks see juhtum sellise reaktsiooni sai...
palun tee lühikokkuvõte?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2020 15:57:12 vasta tsitaadiga

londiste, kas sa ei saa väga hästi aru, et need bullet-pointid, millele NVIDIA apelleerib ONGI RT+DLSS? Need kaks ongi vaidluse tegelik tuum, sest neile antakse tähelepanu nagu early stage gimmick-itele ja NVIDIA ei ole rahul, tahab täit tähelepanu, et inimesi poolikut lahendust tarbima-aktsepteerima panna.

Äkki võiksid siiski selgitada lühidalt ja konkreetselt, mis on probleemi tuum ja kui alusteks ei ole RT+DLSS-i pushimine, ehk RT+DLSS mõlemad ise, siis, mis on?

Jah, üldsus. NVIDIA ja rohelusest pimestatud inimesed vs. üldsus. Ent ära sellele keskendu. Keskendu sellest arusaamisele, et RT+DLSS ONGI peategelased, mida surutakse.

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 14.12.2020 16:00:10 vasta tsitaadiga

rmc, võtame ühe hüpoteetilise olukorra. ütleme, et olukord oleks vastupidine - hub keskendub reviews rt-le ja nvidia kirjutab, et õu, rohkem fookust rasterization jõudlusele.
- kuidas sinu arvamus sel juhul kujuneks?
- kas ja milles näeksid probleemi ning probleemi sisu?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 14.12.2020 16:09:11, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2020 16:08:36 vasta tsitaadiga

No ütleme mis minul kui lõpp-tarbijalt sellest et firma käitus inetult ühe review kanaliga?

Ega's sellepärast nüüd siis kaart ostmata jää. Minu arvates see "üldsus" on see keda ei kõiguta see draama mis toimus ja ostab poest tarbeelektroonika hoolimata sellest mis suhted on tootjal revieweritega.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AlvinL
Kreisi kasutaja
AlvinL

liitunud: 04.03.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2020 16:09:01 vasta tsitaadiga

Minu (naiivsest) vaatevinklist on probleem asjaolus, et nvidia dikteerib(s), kuidas meedia peab toimima (or else). Olgu selle RT-ga, kuidas on.
_________________
Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 14.12.2020 16:16:35 vasta tsitaadiga

AlvinL kirjutas:
Minu (naiivsest) vaatevinklist on probleem asjaolus, et nvidia dikteerib(s), kuidas meedia peab toimima (or else). Olgu selle RT-ga, kuidas on.
absoluutselt nõustun sinu vaatevinkliga.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2020 17:08:02 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
rmc, võtame ühe hüpoteetilise olukorra. ütleme, et olukord oleks vastupidine - hub keskendub reviews rt-le ja nvidia kirjutab, et õu, rohkem fookust rasterization jõudlusele.
- kuidas sinu arvamus sel juhul kujuneks?
- kas ja milles näeksid probleemi ning probleemi sisu?


Kui seda kirjutataks sellisel viisil nagu praegu, siis oleks see ikkagi taunitav.
Kuigi kui asjade seis sisulises osas oleks sama nagu praegu (st. RT arenduses olev early phase gimmick staatuses ja rasterization üldkasutuses olulisem), siis oleks see sisuliselt põhjendatud pahameel, jne., ent ikkagi taunitav jõupositsiooni kasutamine.

heretic666, see, et sa tarbijana ei ole absoluutselt kõigutatud tootjate käitumisest, on sinu isiklik asi. GPU-de puhul on keeruline, kuna pole väga valikut (2 tegijat), ent üldiselt on asi ikkagi oluline.

AlvinL, NVIDIA dikteerimises asi ongi, ent 100% oluline on ka see, mida dikteeritakse - dikteeritakse, et rohkem rõhku tuleb panna asjadele, millele NVIDIA ise rõhku paneb, ent laiemalt on selle vastu huvi üpris leige, kuna see on early phase, in development staatuses reaalelus vähest kasutust olulise perfhitiga omav gimmick-lik asi.

Ehk minuarust on ikkagi probleem kahes asjas, mis mõlemad olulised:
1) NVIDIA dikteerib jõupositsioonilt, kuidas reviewerid oma materjali koostama peaksid.
2) NVIDIA surub reviewereid andma üldistes reviewdes suuremat tähelepanu hetkeseisuga erilist mõttekust mitteomavale tehnoloogiale.

londiste, tahab väita, et mu seisukoht RT osas on vale, ma tahaks saada aru, mille alusel, sest on ju tõde, et tugi on hetkel käputäites mängudes ning selle tulemus on kohati bugine, üleüldiselt VÄGA olulise performance-hit-iga, mis tähendab, et selle fookusesse asetamise mõte hetkel on pehmelt öeldes küsitav. Tegemist on reaalselt early phase ja in development gimmick-staatuses asjaga, mitte reaalselt laiaks tarbeks valmis asjaga.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 14.12.2020 17:25:02 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
londiste, tahab väita, et mu seisukoht RT osas on vale
minu arust saime me juba ammu aru, et meie seisukohad rt teemal on väga erinevad.
ma ei ole väitnud, et sinu seisukoht on vale. küll aga olen kirjutanud, miks minu seisukoht erineb. lisaks seda, et antud seisukohtade erinevus ei ole hub vs nvidia skandaali tegelik tuum.
rmc kirjutas:
Ehk minuarust on ikkagi probleem kahes asjas, mis mõlemad olulised:
1) NVIDIA dikteerib jõupositsioonilt, kuidas reviewerid oma materjali koostama peaksid.
2) NVIDIA surub reviewereid andma üldistes reviewdes suuremat tähelepanu hetkeseisuga erilist mõttekust mitteomavale tehnoloogiale.
räägime sellest jõupositsioonist. miks ja kuidas nvidia sõltumatute ülevaadete kirjutajatele jõupositsioonil on?
palun loe mu tsitaatidega postist siin lehel ülalpool viimast, pikemat tsitaati.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2020 17:30:33 vasta tsitaadiga

londiste, ma ei saa aru, milline su seisukoht on ja, millel see seisab? Mu väidete alusteks on reaalne maailm ja nt. ka viimases postis spoileris olev. Selgelt not ready for wide adoption.

NVIDIA jõupositsioon seisneb selles, mida nad kasutada saavad. Selle kasutamise mõttekus või toimimine on iseasi. Õnneks on reviewerid päriselt sõltumatud.

Su pikemale postile on ju ka vastatud, et AIB-dele loeb ka väidetavalt NVIDIA blacklist ning mingi mõju siiski ligipääsu piiramisel on, kuigi eks ebayst jne. kohtadest aetakse engineering sampleid jne. välja siiski.

Ma ei saa aru, mida sa öelda tahad.. RT on ready for mass adoption ja NVIDIA-l puuduvad hoovad, millega seda eitavat sõltumatut ja objektiivset review-kogukonda "kiusata"?

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 14.12.2020 17:49:50 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
rmc, hub vs nvidia teema? ei, selle peamine sisu ei ole rt.
selle peamine sisu on ülevaadete tegijate sõltumatuse küsimus.

londiste kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
hkurujo88r kirjutas:
Aib kaarte ei oleks saanud ju edaspidi ka. Kõik listid vaatab Nvidia ennem üle, kui nvidia blacklistis nime pole, siis võib Aib alles kaardi välja saata.
Täpselt. Lõppsõna on ikkagi Nvidial. AIB partnerid ei tee midagi oma tagatoas. Kõik käib Nvidia heakskiiduga.
küsimus puuduva kaardi kohta, mille vastuseks tsiteeritud kiri oli, käis väidetavalt 3060ti kohta, mille fe-d hub ei saanud. 3060ti review on olemas, aib kaartide põhjal. nad ei tundu blacklistis olema ja see oleks juba eraldi skandaal arvestes kasvõi sedasama kirja, mis soovitas aib-dega koos töötada.


edit:
rmc kirjutas:
NVIDIA-l puuduvad hoovad, millega seda eitavat sõltumatut ja objektiivset review-kogukonda "kiusata"?
kusjuures, jah. see on sul hea lause. väidan, et nvidial puuduvad hoovad, millega sõltumatut ja objektiivset (või mitte objektiivset, vahet pole) review-kogukonda kiusata.
need hoovad tulenevad praegusel juhul sellest, et review-kogukond ei ole sõltumatu.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2020 18:48:41 vasta tsitaadiga

londiste, kui RT täiesti ära kaotada, siis ei ole ju ka seda tegijate sõltumatuse küsimust, mille aluseks on NVIDIA soov toorest tehnoloogiat laiema kajastuse alla tuua?
VEEL ei olnud AIB piirangu all, ent võimalus ju ka seda teha.
Sõltumatut oma kajastuses, st. loomevabadena mitte absoluutselt kõigest maailmas.

Sa nagu tahaks meelega igalpool täpselt piisavalt mööda rääkida, et saaksid enda seisukoha juurde jääda, kuigi iga mõistlik inimene peaks aru saama, et see on bs laveerimine.

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 14.12.2020 19:02:50 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
londiste, kui RT täiesti ära kaotada, siis ei ole ju ka seda tegijate sõltumatuse küsimust

londiste kirjutas:
siin on tähelepanu väärt just see sõna "sõltumatu". ja see vaidlus või probleem ei ole mitte uus vaid on käinud läbi aastakümnete ning veel pikemalt ajakirjanike sõltumatuse osas.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 14.12.2020 19:13:43 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
review-kogukond ei ole sõltumatu.

Tõesti? Millel selline väljaütlemine põhineb? icon_eek.gif

Btw, HUB lasi täna välja pikema video kogu saagast. Lingin siia 21m42 sekundi pealt. Kust 5min lõpuni, soovitan selle osa ära vaadata. 5min enda vabast ajast ei ole palju palutud.
Eriti just nendel, kes arvavad, et HUB on mingi punaste prllide punt.
http://www.youtube.com/watch?v=wdAMcQgR92k&t=22m02s


viimati muutis Viilutaja 14.12.2020 19:14:34, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 14.12.2020 19:14:06 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
londiste kirjutas:
review-kogukond ei ole sõltumatu.

Tõesti? Millel selline väljaütlemine põhineb? icon_eek.gif

londiste kirjutas:
kas ülevaate autor on sõltumatu kui ülevaate objekt on tootja poolt talle (kasutamiseks) antud?
kas ja milliseid piiranguid tohib tootja ülevaate autorile toodet (kasutada) andes esitada?
vastused on (või peaks ideaalis olema) ei ja ei mingeid.
praktikas... on terve hulk halli alla.

videokaartide juures on tootja poolt eraldatud kaartide juures võtmeküsimuseks ajastus. tootja pakub kaarti enne selle ametlikku müügile ilmumist, mis võimaldab sisutootjal oma lugu saada valmis õigeks hetkeks ja selle abil saada rohkem populaarsust ja/või sissetulekut.
selle varjukülg on muidugi esitatavad tingimused. sellise pakkumisega kaasneb näiteks kindlasti nda. kui tootjale su sisu ei meeldi, ei pea ta sulle järgmine kord kaarti eraldama - nagu antud juhul.
sellest võib kirjutada palju-palju pikemalt ning näited leiab ühest või teisest hetkest praktiliselt kõigi tootjatega lävimisest.

siit tekivad huvitavad küsimused, kuidas oleks tootjal õige käituda kui leiab, et nende toote ülevaade või ülevaated ei vasta nende soovidele? kas neil ei peaks olema õigust toodet mitte jagada? miks?

praeguse loo juures - kas selles, et nvidia kaarti ei jaga, on probleem?
siia - ei bänni, ei blacklisti. lihtsalt ei anna kaarti. aib-delt saab kaarte edasi ja nvidia muudele ressurssidele ligipääsu ei piira. see on samas kirjas ja täna 3060ti review pealt võib öelda, et peab ka paika.
kindlasti on probleem selles kirjas, mis saadeti. "editorial direction should change" on väljendina nagu punane rätik härjale ja mul on raske uskuda, et see ei olnud sihilik.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AlvinL
Kreisi kasutaja
AlvinL

liitunud: 04.03.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2020 19:22:15 vasta tsitaadiga

Meil on tõesti liiga palju vaba aega icon_neutral.gif

Zonerman kirjutas:

Oled sa üldse teadlik kuidas nvidia RT reklaamib ja massidesse soovib saada oma visiooni? Nvidia MAKSAB peale arendajatele ja mängutootjate partneritele, et nad kasutaks nende tehnoloogiat.

Tundub elementaarne, sest mängutootja esmane eesmärk on ju mängutootmisega tegeleda. RT või mõni muu tehnoloogia peaks olema mängutootja seisukohalt teisejärguline. Tootja pigem ei tööta RT implenteerimise kallal aitähi eest.

Zonerman kirjutas:

Ühesõnaga nvidia pushib oma rahaga ja lisaks üritas kaartide hindajaid samuti suunata võttes oma trumbiks õiguse ära võtta kaartide jagamisel launch päevaks.

Pushib oma rahaga - fair enough, ei saa ümbar lükata. Kas pushib või maksab teenuste eest? Võimalik, et sünonüümid. Aga edasi läheb proportsioonist välja. Kas sellist vetotamist juhtub siis tech-review maailmas tihti? Miks sa väljendud mitmuses, kui 'probleem' olevat konkreetselt HUB-ga? Kas nvidia on sääraseid tempe korduvalt teinud? Heatahtlikkuse huvides olgu see ilukirjanduslik liialdus.

Zonerman kirjutas:

Nvidia tahab RT suunata mängurite ajusse, et see on ainuõige tee ja arusaadav kuna konkurents on tugev.

Siin jääb mulje, et leiad põhjuse ja mõtled juurde saatanliku narratiivi, mis pole leitud põhjusega vastuolus (mitte ilmtingimata kooskõlas). Nad on ju investeerinud RTsse, seega on loomulik, et RT promotakse. Liialdatud reklaamid ei ole värske innovatsioon. RT reklaam on kvalitatiivselt võrreldav reklaamiga, kus määrdunud pliidi pesemiseks uue ja revolutsioonilise Ajaxiga piisab vaid ühest tõmbest ja pliidipind sillerdab. (Erinevus on muidugi selles, et RT areneb, kuid pliiti küürid ikka sama kaua). Väitmaks aga, et nvidia eesmärk on mingit massilist ajupesu teha on väga pikk hüpe. (Eeldus nagu oleks, et suurfirmad on, vähemalt suure tõenäosusega, KÕIK vereimejad ja seega nvidia on suuretõenäosusega vereimeja.. ). Kas tagasihoidlikema potentsiaalsete põhjendustega ei võiks alustada?

_________________
Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 14.12.2020 19:23:35 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
londiste kirjutas:
review-kogukond ei ole sõltumatu.

Tõesti? Millel selline väljaütlemine põhineb? icon_eek.gif

londiste kirjutas:
kas ülevaate autor on sõltumatu kui ülevaate objekt on tootja poolt talle (kasutamiseks) antud?
kas ja milliseid piiranguid tohib tootja ülevaate autorile toodet (kasutada) andes esitada?
vastused on (või peaks ideaalis olema) ei ja ei mingeid.
praktikas... on terve hulk halli alla.

videokaartide juures on tootja poolt eraldatud kaartide juures võtmeküsimuseks ajastus. tootja pakub kaarti enne selle ametlikku müügile ilmumist, mis võimaldab sisutootjal oma lugu saada valmis õigeks hetkeks ja selle abil saada rohkem populaarsust ja/või sissetulekut.
selle varjukülg on muidugi esitatavad tingimused. sellise pakkumisega kaasneb näiteks kindlasti nda. kui tootjale su sisu ei meeldi, ei pea ta sulle järgmine kord kaarti eraldama - nagu antud juhul.
sellest võib kirjutada palju-palju pikemalt ning näited leiab ühest või teisest hetkest praktiliselt kõigi tootjatega lävimisest.

siit tekivad huvitavad küsimused, kuidas oleks tootjal õige käituda kui leiab, et nende toote ülevaade või ülevaated ei vasta nende soovidele? kas neil ei peaks olema õigust toodet mitte jagada? miks?

praeguse loo juures - kas selles, et nvidia kaarti ei jaga, on probleem?
siia - ei bänni, ei blacklisti. lihtsalt ei anna kaarti. aib-delt saab kaarte edasi ja nvidia muudele ressurssidele ligipääsu ei piira. see on samas kirjas ja täna 3060ti review pealt võib öelda, et peab ka paika.
kindlasti on probleem selles kirjas, mis saadeti. "editorial direction should change" on väljendina nagu punane rätik härjale ja mul on raske uskuda, et see ei olnud sihilik.


Jah, on sõltumatu. Sest see on tootja huvi, et nende toodet kajastuse saaks võimalikult paljudest erinevatest kanalitest.
Youtuberid teevad tihti sponosored videosi ka, mille eest nad reaalselt saavad pappi ja tooteid. Linus teeb seda pidevalt ja siis ta video alguses ütleb ka, et on sponsored. Sama on teinud ka HUB.
Siis kajastatakse üldiselt positiivselt ja vahel visatakse sekka mingi minor improvment koht tootest.

Steve ise vastab sinu küsimusele tänases videos, kas neile on oluline day1 review või mitte. Lühidalt ei ole! Näiteks RTX2060 video tegid nad palju hiljem kui day-1 (ka Nvidia bani tõttu), aga said ikka samapalju vaatamisi... ning pealegi enamus vaatamisi tuleb nende follow-up videodest alati, kus tehakse mingi 36 mängu test ja võrreldakse teiste kaartidega jne. Ning seal videos Steve juba korrutas korduvalt üle, millele paljud endiselt pihta ei saa. Asi pole tasuta kaardis vaid, selles tõigas et Nvidia dikteeris iseseisvale ülevaatajale ette, et mida ta üle vaatama peab or else!
https://www.youtube.com/watch?v=wdAMcQgR92k&t=16m45s


viimati muutis Viilutaja 14.12.2020 19:29:39, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 14.12.2020 19:23:58 vasta tsitaadiga

AlvinL kirjutas:
Kas sellist vetotamist juhtub siis tech-review maailmas tihti? Miks sa väljendud mitmuses, kui 'probleem' olevat konkreetselt HUB-ga? Kas nvidia on sääraseid tempe korduvalt teinud? Heatahtlikkuse huvides olgu see ilukirjanduslik liialdus.
ei juhtu just tihti aga ikka juhtub. nvidia on sääraseid tempe korduvalt teinud. sama lugu on ette tulnud ka muudel tootjatel, kasvõi amd-l.

Viilutaja kirjutas:
Steve ise vastab sinu küsimusele tänases videos, kas neile on oluline day1 review või mitte. Lühidalt ei ole! Ning seal videos Steve juba korrutas korduvalt üle, millele paljud endiselt pihta ei saa. Asi pole tasuta kaardis vaid, selles tõigas et Nvidia dikteeris iseseisvale ülevaatajale ette, et mida ta üle vaatama peab or else!
https://www.youtube.com/watch?v=wdAMcQgR92k&t=16m45s
steve tsiteerib (nähtavasti linust, kes leiab), et see on oluline. järgi ütleb, et nemad konkreetselt on leidnud, et paar päeva hiljem aitab vaadatavusele kaasa.
see dikteerimine on ilma tasuta kaardi jagamiseta ju päris keeruline? need asjad on seotud.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 14.12.2020 19:29:37, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.12.2020 19:27:57 vasta tsitaadiga

londiste, kas väidad, et kui võrrandist RT+DLSS välja võtta jääb sellest konkreetsest probleemepisoodist midagi alles?
Sest see "RT pole oluline" ju seda öelda tahab?

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 14.12.2020 19:38:03 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
londiste, kas väidad, et kui võrrandist RT+DLSS välja võtta jääb sellest konkreetsest probleemepisoodist midagi alles?
Sest see "RT pole oluline" ju seda öelda tahab?
jah, jääb. ülevaate tegija sõltumatuse küsimus.

nagu Viilutaja just siin seda sõnastas:
Viilutaja kirjutas:
Asi pole tasuta kaardis vaid, selles tõigas et Nvidia dikteeris iseseisvale ülevaatajale ette, et mida ta üle vaatama peab or else!
või AlvinL ülevalpool
AlvinL kirjutas:
Minu (naiivsest) vaatevinklist on probleem asjaolus, et nvidia dikteerib(s), kuidas meedia peab toimima (or else). Olgu selle RT-ga, kuidas on.
või Tomorrow kuskil palju eespool
Tomorrow kirjutas:
Siin ei ole küsimus tasuta kaartide jagamises. Siin on asi selles, et kui sa meie rida ei aja, siis me karistame sind.
või
londiste kirjutas:
rmc, hub vs nvidia teema? ei, selle peamine sisu ei ole rt.
selle peamine sisu on ülevaadete tegijate sõltumatuse küsimus.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 14.12.2020 19:38:59 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
steve tsiteerib (nähtavasti linust, kes leiab), et see on oluline. järgi ütleb, et nemad konkreetselt on leidnud, et paar päeva hiljem aitab vaadatavusele kaasa.
see dikteerimine on ilma tasuta kaardi jagamiseta ju päris keeruline? need asjad on seotud.


HUB'l, Linusel, Jay'l on toetajad, kes igakuiselt maksavad läbi Patreoni vms platvormi. Nemad saavad lubada endale seda, et tootja ei saada kaarti- pole hullu.
Kuid Youtube on täis väikseid kanaleid kes ka ju teevad ülevaateid ja saavad neid kaarte Nvidia käest (enamasti ainult laenuks). Mis sa arvad, kas neil on sellist powerit Nvidiale vastu hakata või mitte alluda nende dikteerimisele?

Näiteks mingi 3000-10000 subsc kanal. On pidevalt pommitanud Nvidia pr inimesi, et olen siin alustav kanal ja heameelega teeksin day1 review.
Lõpuks siis tuleb Nvidia vastus, et palun siin on kaart kuid review peab olema selline or else! Mis sa arvad, kui paljud on nõus Nvidia tingimustega, et mitte oma kanalit juba sünnis tappa. icon_rolleyes.gif


viimati muutis Viilutaja 14.12.2020 19:41:51, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 14.12.2020 19:47:32 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Kuid Youtube on täis väikseid kanaleid kes ka ju teevad ülevaateid ja saavad neid kaarte Nvidia käest (enamasti ainult laenuks). Mis sa arvad, kas neil on sellis powerit Nvidiale vastu hakata või mitte alluma dikteerimisele?
ehk siis - nad ei ole sõltumatud. mis on kõik, mida ma olen üritanud öelda.
lõigun sama tsitaati veel lühemaks:
londiste kirjutas:
siit tekivad huvitavad küsimused, kuidas oleks tootjal õige käituda kui leiab, et nende toote ülevaade või ülevaated ei vasta nende soovidele? kas neil ei peaks olema õigust toodet mitte jagada? miks?
praeguse loo juures - kas selles, et nvidia kaarti ei jaga, on probleem?


edit:
Viilutaja kirjutas:
Sest see on tootja huvi, et nende toodet kajastuse saaks võimalikult paljudest erinevatest kanalitest.
see on tarbija või sinu või minu vaade asjale. ideaalis see nii on.
tootjal võib olla igasuguseid muid huvisid, saadud tulemuse mitte meeldimine või lihtsalt väiklaseid tahtmisi kedagi karistada. ütleme näiteks negatiivse sisu eest? icon_biggrin.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  AMD vs. nVidia (küsitlus nullitud 28.12.2015) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 87, 88, 89 ... 115, 116, 117  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.