Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Kasulikud näpunäited »  KLOKKIMINE - mis ja kuidas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
wicked
HV Guru
wicked

liitunud: 06.11.2001




sõnum 10.12.2002 00:13:02 KLOKKIMINE - mis ja kuidas vasta tsitaadiga

http://www.hot.ee/qwerty009/ sealt -> Kasulikku ja o/c
_________________
I prepared Explosive Runes this morning
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.05.2003 14:09:46 vasta tsitaadiga

mis seal ikka: paned arvuti käima vajuta del nuppu siis tuleb bios ette seal vali cpu speed (midagi taolist ) seal panen seal võid tõsta core voltage kui tahad.ja tõsta usb kordajat siis panen save ja asi klaar kui sa niiga palju tõsid siis tuleb teha clear cmos ehk jumberid tõsta. Vist peaks kõik olema
_________________
{ Talu/suvila blogi }
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.05.2003 14:10:58 vasta tsitaadiga

Mis on klokkimine (overclock)

Overclockimise tulemusena pannakse protsessor tööle suuremal sagedusel kui ta tehasest välja lasti. Kogu overclockimise pőhimőte ongi selles, et vähema raha eest saada kiirem arvuti. Kuigi protsessori kiirus ei ole ainuke, millest sőltub arvuti üldkiirus, kuid siiski etendab selles suurt osa. Protsessori kiirus, millel ta töötab on korrutis, mis saadakse kui korrutatakse omavahel protsessori sisene kordaja (multiplier) ja siini kiirus (FSB - Front Side Bus). Protsessori kordaja on tootja poolt ette määratud ja seda uuematel protsessoritel muuta ei saa. (Muuta ei saa seda uuematel Inteli protsessoritel, kuid AMD protsessoritel on see võimalik). Enne klokkima asuumist peaksid veenduma, et su protsessori jahutus ka uue kiiruse juures töötava protsessori ilusti ära suudaks jahutada. Kui temp on üle 65C ei tasu proset eriti näppida. Protsessor hävib u.95C temperatuuri juures. Ja ei pea vist mainima, et mina teie tegude eest ei vastuta. Samas ei laiene ka garantii klokkides riknened prosele või emaplaadile.

Kuidas klokkida?

Enamik uusi emaplaate on JumperFree st. kõiki riistvaraga seotud muudatusi on võimalik teha biosest. Et biosesse saada tuleb arvuti käivitudes vajutada DEL klahvi. (Ekraanile tuleb ka käivitudes kiri "press DEL to enter setup"). Biosest tuleb ülesse otsida SeePU Setup (mõnel emaplaadil on see teise nime all, kuid bios on lihtne ja õige koha leidmine ei tohiks probleem olla). Vajutades SeePU Setup'il peaks avanema midagi taolist:

.
Erinevatel emaplaatidel võib see pilt veidi erinev välja näha. (Kas rohkem või vähem võimalusi, nimetused veidi erinevad näiteks sellel emaplaadil on CPU Host Clock Control. Minu omal aga CPU HOST/Sprd Spec/SDRAM.)

CPU Host Clock Control võimaldab tõsta protsessori siini kiirust, mis on tihti ka ainukeseks protsessori klokkimise võimaluseks. (Seda uuematel Inteli prosedel. AMD protsessoritel on võimalik kordajat muuta kuid selleks tuleb protsessor "unlock'ida" millest ka hiljem räägitud saab).Klokkides tõsta siini kiirust järk-järgult natukese haaval niikaua kui masin ebastabiilseks muutub (windows ja muud proged hakkavad kokku jooksma). Kui see ebastabiilsuse piir on teada saadud siis tuleb siini kiirust mõne Mhz võrra langetada, et masin stabiilselt töötaks. NB! Tõstes siini kiirust tõuseb ka PCI (def: 33Mhz) ja AGP (def: 66Mhz) töö kiirus. Selle hea külg on see, et kogu süsteem töötab kiiremini kuid miinuseks on see, et asi muutub ka ebastabiilsemaks. (Kõige tundlikumad klokkimise suhtes on võrgukaardid, mis ei taha siini kiiruse tõstes eriti stabiilselt töötada.) Parematel emaplaatidel saab AGP, PCI ja prose siini kiiruse suhet muuta. Tänu sellele Ei lähe AGP ja PCI kiirused liiga suureks. Siini kiirust muutes on tähtis omada ka häid mälusid mis uuel kiirusel ilusti töötada suudaksid. Näide: võtame 1000Mhz Celeron protsessori mille siini kiirus on 100Mhz ja kordaja 10. Tõstes siini kiirust näiteks 116Mhz'ni saame prose uueks kiiruseks 1160Mhz (10x116).

CPU overvoltage control võimaldab tõsta protsessori pinget. See aitab saavutada klokkides paremaid tulemusi. Kui me tõstame pinget 1,5V 1,85V'ni siis eraldab protsessor 50% rohkem soojust. Siinkohal tuleks jälgida, et temperatuur liiga kõrgeks ei läheks. Klokkima hakates ei tasu kohe pinget tõstma hakata. Seda tuleks teha alles siis kui masin Default pingega ebastabiilseks muutub.

CPU multiplier võimaldab muuta protsessori kordajat. Juhiks tähelepanu ka sellele, et selline asi on võimalik ainult AMD protsessoritel, kuid selleks tuleb protsessor "unlock'ida" ehk protserroril asuvad sillad ühendada või ühendus rikkuda. (kordajat on võimalik muuta ka Inteli protsessoritel mis on valmistatud enne 1997a. oktoobrit.Protsessori kordajaga saab sarnaselt siini kiirusega protsessori kiirust tõsta.Selle eeliseks on see, et tõuseb ainult protsessori kiirus ja tekkinud probleemid on seotud ainult protsessoriga. (Mälu, PCI ja AGP jäävad stabiilseks kuna nende kiirust ei muudetud). Miinuseks on aga see, et sama kloki kiiruse juures ei saada nii head tulemust nagu siini kiirusega klokates. Näide: võtame 600Mhz Duroni protsessori mille kordaja on 6 ja siini kiirus 100Mhz. Kui me tõstame kordaja 6,5'ni saame protsessori kiiruseks 650Mhz. Kui tõstame siini kiirust 108Mhz'ni saame kiiruseks 648Mhz mis on jõudluselt kiirem kui kordajaga saadud 650Mhz. Teiseks miinuseks on see, et kordajat muuta pead sa enne oma CPU unlockima.

NB! Kui klokkida liiga palju võib juhtuda see, et arvuti ei "boodi" ja sa ei saa biosesse tagasi, et kloki kiirust vähendada. Kuid midagi pole veel katki. Paljudel emaplaatidel saab default prose kiiruse tagasi hoides bootimise ajal all mingeid nuppe. (Täpsemalt saad seda lugeda oma emaplaadi manualist). Teiseks võimaluseks on teha "Clear CMOS". Seda saab teha kui emaplaadil teatud jumper ümber tõsta (jällegi peab manuali lugema).



Vanemate protsessorite klokkimine.

Vanemat tüüpi emaplaatidel biosest tavaliselt klokkimisega seonduvat ei leia. Et nende emaplaatidega protsessorit klokkida peab emaplaadil "Jumper'eid" ümber tõstma. Kasuks tuleb see, kui emaplaadil on olemas manual, kuid ka selle puudumisel saab hakkama kuna jumperite asetused ja sellega kaasnevad setingud on emaplaadil kirjas. Tavaliselt sellega seonduva jumperi lähedal

_________________
{ Talu/suvila blogi }
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hotsepp
Kreisi kasutaja
hotsepp

liitunud: 22.10.2002




sõnum 06.05.2003 15:28:38 vasta tsitaadiga

See informatsioon on tore küll aga l6hnab plagiaadi järele icon_eek.gif .
Kui tavaliselt nurisetakse siin piraatluse teemadel ja peetakse seda tabuks siis kas teie arvates on plagieerimine syytum asi!!!
M6elge!
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
plugger
Kreisi kasutaja


liitunud: 06.06.2002




sõnum 06.05.2003 15:40:33 vasta tsitaadiga

hotsepp kirjutas:
See informatsioon on tore küll aga l6hnab plagiaadi järele icon_eek.gif .
Kui tavaliselt nurisetakse siin piraatluse teemadel ja peetakse seda tabuks siis kas teie arvates on plagieerimine syytum asi!!!
M6elge!


Tead, mind isiklikult hakkab juba närvi ajama, et need kasutajad kellel midagi targemat teema kohta öelda ei ole...leiavad, et kui nad nüüd iga kord panevad maha pika arutelu autorikaitseseaduste üle siis on nad jube asjalikud sepad ja postitus läks asja ette. Eesti riigis on inimene ikka seni süütu kuni tema süüd on tõestatud, nii, et järgmine kord kas tõesta ära, et jutt on mahakirjutatud, või palun ära postita. Muideks, alusetu süüdistamine on Eesti riigi seaduste kohaselt samuti karistatav....
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.05.2003 15:53:00 vasta tsitaadiga

NO SORRY SIIS (TAHTIN TEHA INIMESELT ELU KEREMAKS )
_________________
{ Talu/suvila blogi }
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spott
HV Guru
Spott

liitunud: 08.10.2002




sõnum 06.05.2003 17:09:08 vasta tsitaadiga

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=25418
miks topeltteemat vaja?
Sulgen selle.

_________________
Kingitused internetist - NetiKink - tellige endale näiteks HV avatariga ja kasutajanimega tass, t-särk või mõni muu huvitav kingitus sünnipäevaks või muuks tähtpäevaks.
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 134
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Hinnavaatlus »  Kasulikud näpunäited »  KLOKKIMINE - mis ja kuidas
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.