|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
marko
HV Guru

liitunud: 06.02.2003
|
15.12.2005 10:40:05
Veel pettuste vältimisest ja autentimisest HV foorumis |
|
|
Parem kaotaks ära selle "Seadusega Pahuksis" foorumi sellisel kujul nagu ta on. Teeks hoopis "suletud" foorumi kus on kaks teemat:
1. Hoiatus Hoiatus Hoiatus äri ajamisel + turvalise äri põhimõtted
2. Kui oled ikka petta saanud siis kas lähed kohe avaldusega politseisse või hoiad üldse suu kinni. Lisada veel märkus, et HV pole koht kus arutada Eesti seadusandluse jms politsei töövõime üle. Ehk siis step by step, kuidas õieti toimida sellises olukorras.
selline soovitus.
ID kaarti mul ei ole ja ei taha seda ka hetkel tegema hakata. Pooldaks mingit muud varianti ka mille alusel inimesed saaksid ennast autentida.
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
161 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko
HV Guru

liitunud: 06.02.2003
|
15.12.2005 10:52:49
|
|
|
Mille jaoks on vaja hoida seda Seadusega pahuksis foorumit?
PS. lisaks oma pakutavale variandile ka teema nr. 3: "Petturlusega vahele jäänud isikute nimed ja aliased"
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
161 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko
HV Guru

liitunud: 06.02.2003
|
15.12.2005 11:37:44
|
|
|
ok.
Nojah, siis võiks teema nr. 3 olla: Petturluses kahtlustatavad isikud ja nende aliased
ja teema nr. 4: Varastatud asjad
Rohkem teemasid võimalik teha poleks, ja postitada saaks ainult teemasse nr. 4 asjakohast teksti.
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
161 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
15.12.2005 13:28:00
|
|
|
| marko kirjutas: |
Parem kaotaks ära selle "Seadusega Pahuksis" foorumi sellisel kujul nagu ta on. Teeks hoopis "suletud" foorumi kus on kaks teemat:
1. Hoiatus Hoiatus Hoiatus äri ajamisel + turvalise äri põhimõtted
2. Kui oled ikka petta saanud siis kas lähed kohe avaldusega politseisse või hoiad üldse suu kinni. Lisada veel märkus, et HV pole koht kus arutada Eesti seadusandluse jms politsei töövõime üle. Ehk siis step by step, kuidas õieti toimida sellises olukorras.
|
Et nagu mitte mingit arutamist...?
Lihtsalt list nimedest ja korras? - sellist asja ei poolda, sest nii mõnigi kord on just arutlusest tulnud välja nii mõnigi huvitav nüanss... selles mõttes pole mõtet kandepinda vähendada...
Loomulikult on õige politseisse minna, aga minu meelest nii mõnigi kasutaja läinud tänu HV foorumi teiste kasutajate hurjutamisele politseisse...
Seega mingeid tumi reegleid ja soovitusi küll ei poolda... las olla ikka avatud suhtlus...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prints
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.09.2004
|
15.12.2005 13:44:20
|
|
|
| Magic, olen sinuga täitsa nõus
|
|
| Kommentaarid: 35 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
4 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
15.12.2005 13:58:27
|
|
|
| tsitaat: |
| igatahes teen ettepaneku, et seadusega pahuksis teemad ei kajastuks enam HV avalehel! |
|
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko
HV Guru

liitunud: 06.02.2003
|
15.12.2005 14:01:07
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| marko kirjutas: |
Parem kaotaks ära selle "Seadusega Pahuksis" foorumi sellisel kujul nagu ta on. Teeks hoopis "suletud" foorumi kus on kaks teemat:
1. Hoiatus Hoiatus Hoiatus äri ajamisel + turvalise äri põhimõtted
2. Kui oled ikka petta saanud siis kas lähed kohe avaldusega politseisse või hoiad üldse suu kinni. Lisada veel märkus, et HV pole koht kus arutada Eesti seadusandluse jms politsei töövõime üle. Ehk siis step by step, kuidas õieti toimida sellises olukorras.
|
Et nagu mitte mingit arutamist...?
Lihtsalt list nimedest ja korras? - sellist asja ei poolda, sest nii mõnigi kord on just arutlusest tulnud välja nii mõnigi huvitav nüanss... selles mõttes pole mõtet kandepinda vähendada...
Loomulikult on õige politseisse minna, aga minu meelest nii mõnigi kasutaja läinud tänu HV foorumi teiste kasutajate hurjutamisele politseisse...
Seega mingeid tumi reegleid ja soovitusi küll ei poolda... las olla ikka avatud suhtlus... |
Kui sa õieti aru said siis pakkusin välja, et asi oleks "suletud teema", seega saaks seda nimekirja parandada vaid moded ja mitte mingit ilma asjata lisamist ei toimuks. See selleks, teema on vist ammendatud.
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
161 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soodent
HV Guru

liitunud: 10.04.2002
|
15.12.2005 14:31:24
|
|
|
See politseiise minek tuleks ka ümber sõnastada.Politsei on ju tunnistanud foorumi pettused tsiviilõigusseaduse rikkumiseks millega peab otse kohtusse pöörduma ja politsei sellega ei tegele.Tanel teab seda ka hästi ,ent ikka kutsub inimesi politseisse pöörduma.Tuleks kirjutada- pöörduge tsiviilhagiga kohtusse.Sa Marko enne kui teed postitusi katsu asju ka petetu seisukohast näha ja mitte ainult foorumi otsustajatele meelepärane olla.Pettus pole alati must- valgelt lihtne skeem kus üks on loll ja teine suli.Petuteemade peitmine kergendab sulide tegevust.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 822 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko
HV Guru

liitunud: 06.02.2003
|
15.12.2005 14:50:26
|
|
|
| oot aru ma nüüd ei saa... millal see siis nüüd toimus? Enam politsei üldse sidevahendi teel toimepandud pettustega ei tegele? st. avaldusega/kaebusega kohe kohtusse?
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
161 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
15.12.2005 16:17:31
|
|
|
Tanel pigem on tegemist kasutajate noorusega.
selle avalehel teema näitamise keelamine oli ju ammu juba jutuks...
mis siin ikka küsida enam.ära keelata ja asi vask.seadusega pahuksis foorumi teemad
puudutavadki ju vaid HV foorumit-mitte avalehte.nii et ei näe ka põhjust miks peaks
nad avalehel tilpnema.
|
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
15.12.2005 16:22:46
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Kui asi eriti hulluks peaks minema võimalike pettustega, siis kehtestame ärifoorumites kohustusliku ID-kaardiga autentimise
Over and out. |
a miks seda veel ei ole?
millised on vastuargumendid?
Kas siis teine tehingu pool peab ka olema IDkaardistatud?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
15.12.2005 16:24:08
|
|
|
| tsitaat: |
Kas siis teine tehingu pool peab ka olema IDkaardistatud?
|
kui lepingut soovitakse teha ja digitaalselt allkirjastada, millega võetakse mõlemapoolne vastutus, siis jah.
Muudel juhtumitel ostjal pole otsest vajadust, kui ta just enda usaldusväärsust müüja silmis ei taha tõsta.
Vastu ollakse ID-kaardi kasutuselevõtule seetõttu, kuna ei raatsita investeerida paarisaja kroonisesse ID-kaardilugejasse.
(ID-kaart on niigi iga kodaniku kohustuslik isikuttõendav dokument)
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
viimati muutis Tanel 15.12.2005 16:25:27, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
soodent
HV Guru

liitunud: 10.04.2002
|
15.12.2005 16:24:58
|
|
|
| marko kirjutas: |
| oot aru ma nüüd ei saa... millal see siis nüüd toimus? Enam politsei üldse sidevahendi teel toimepandud pettustega ei tegele? st. avaldusega/kaebusega kohe kohtusse? |
Politsei nõuab kahepoolset elektroonilist allkirja netitehingute politseisse pöördumise aluseks- Dr.Peep näiteks sobiks neile.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 822 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
19 :: |
6 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
15.12.2005 17:20:02
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Vastu ollakse ID-kaardi kasutuselevõtule seetõttu, kuna ei raatsita investeerida paarisaja kroonisesse ID-kaardilugejasse.
(ID-kaart on niigi iga kodaniku kohustuslik isikuttõendav dokument) |
Mul veel pass kehtib seega pole küll kiiret(2010 vaja alles välja vahetada)... kui tekib tappev vajadus, siis lasen ka teha...
Passi ma kaasas ei kanna... juhiluba on selleks otstarbeks...
See lugeja hind on kindlasti ka põhjus, aga lugejad on viimasel ajal ikka üsna odavaks muutunud... seega ilmselt ikka kõik taandub sellele, et ei viitsita jännata...
Näiteks mul on absoluutselt kõik tehingud positiivse hinnangu saanud seega enda poolt ma sellel mõtet ei näe... usaldatakse piisavalt Milleks see ID kaart siis veel...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
15.12.2005 17:25:10
|
|
|
ei usu ka et lugeja hinna taha asi jääb-see ju nii odav.pigem hoopis id kaardi taha jääb.
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mobileman
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
15.12.2005 17:58:13
|
|
|
Kui aitab sellest, et on vaja ainult korra ID-kaardiga ennast ära identifitseerida, siis usun, et paljud inimesed, kes seda tahaksid, saaksid kas koolis või tööl seda kaardilugejat vajadusel korra kasutada. Isiklikult oleksin ID-kaardiga identifitseerimise poolt, isegi kui ma selle kaardilugeja peale paarsada krooni peaksin kulutama. Aga ei tea kui problemaatiline oleks näiteks internetipanga kaudu identifitseerimine? See vist vähe keerulisem asi kuna HV peab siis pankadega kokkuleppe tegema vms ja äkki mingit tasugi maksma?
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hõljuk
Kreisi kasutaja
liitunud: 18.08.2004
|
15.12.2005 18:00:23
|
|
|
| Mobileman kirjutas: |
| internetipanga kaudu identifitseerimine |
Sellest on juttu olnud, seda ei juhtu.
ID kaarti ega lugejat mul pole, muretseks küll need, kui vajadus tekib.
|
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
FPSrulez
HV kasutaja
liitunud: 13.06.2005
|
15.12.2005 18:08:00
|
|
|
| Ega see identifitseerimine petmise probleemi täiesti ära ei kaota. Raha ettemaksmisel saadab sulle bullshit kauba vastu, politseile näitab saatmisdokumenti ning keegi ei hakka midagi menetlema, kuna tõestada ei ole võimalik midagi, et üks pool ei saatnud kokkulepitud kaupa vastu (sõna-sõna vastu).
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mobileman
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.04.2005
|
15.12.2005 18:59:49
|
|
|
| FPSrulez kirjutas: |
| Ega see identifitseerimine petmise probleemi täiesti ära ei kaota. Raha ettemaksmisel saadab sulle bullshit kauba vastu |
Kes petta tahab, see saab seda teha niikuinii, aga petmiste arvu ja võimalust petta saada vähendaks ikka palju. Seda seetõttu, et siis on isegi igale lollile potentsiaalsele petturile selge, et tema tegelik isik on teada. Ja enamus (nö tahtlikke) petmisi on ikkagi toime pandud skeemi järgi "saada raha (või ettemaks), siis saadan kauba" või siis "saada kaup, siis saad raha" see mittetöötava kauba saatmine on vast suhteliselt harvem, tavaliselt petturitel lihtsalt ei olegi lubatavat kaupa olemas, isegi mitte mittetöötavat, lihtsalt lubavad.
viimati muutis Mobileman 15.12.2005 19:01:42, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taifunk
HV Guru

liitunud: 06.01.2005
|
15.12.2005 19:00:57
|
|
|
Ma nagu katkine grammofon juba mitmendat korda korrutan:
Lihtsalt selle lepingu põhja koostamine oleks samm lähemale turvalisema äri ajamiseks
Seoses aga nende id-kaardi lugejate puudumisega lõi üks uitmõte pähe: kas mingit suurema koguse id-kaardi lugejate tellimist ei saaks organiseerida? Ühiku hind tuleks kindlasti odavam ning ehk ka laisad "kahtlejad" tulevad kaasa selle lugeja soetamisega. Kas seda toorest mõtet tasuks arendada
_________________ Remember this day, men, for it will be yours for all time. |
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko
HV Guru

liitunud: 06.02.2003
|
15.12.2005 19:02:58
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Vastu ollakse ID-kaardi kasutuselevõtule seetõttu, kuna ei raatsita investeerida paarisaja kroonisesse ID-kaardilugejasse.
(ID-kaart on niigi iga kodaniku kohustuslik isikuttõendav dokument) |
Eksid Ainuke minupoolne vastuargument ID kaardile on: turvarisk. Lugeja või jändamine on täiesti kõrvalised ja marginaalsed küsimused. Sellest on siin pikalt ja laialt arutatud ka erinevates alafoorumites.
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
161 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko
HV Guru

liitunud: 06.02.2003
|
15.12.2005 19:23:00
|
|
|
veel ei ole tõesti... aga niikaua kui meie riigi seadusandlus veel arengule järgi pole jõudnud on igati soodustatud sellised kuriteod jms "väärteod". Ma ainult imestan, et veel pole mingit suuremat kolakat kuulda olnud. Peale selle, et isegi tavalise võõra nime ja isikukoodi pähe õppides võid ennast esitleda kellena tahes.
Kui ma saaksin näiteks tulla järgmisel HV kokkutulekul sinu või nevermindi juurde, näidata oma ID kaarti ja sellega asja korda ajada oleks kõik super.
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
161 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko
HV Guru

liitunud: 06.02.2003
|
15.12.2005 19:28:27
|
|
|
| marko kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
Vastu ollakse ID-kaardi kasutuselevõtule seetõttu, kuna ei raatsita investeerida paarisaja kroonisesse ID-kaardilugejasse.
(ID-kaart on niigi iga kodaniku kohustuslik isikuttõendav dokument) |
Eksid Ainuke minupoolne vastuargument ID kaardile on: turvarisk. Lugeja või jändamine on täiesti kõrvalised ja marginaalsed küsimused. Sellest on siin pikalt ja laialt arutatud ka erinevates alafoorumites. |
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
161 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Death
HV Guru

liitunud: 06.09.2003
|
15.12.2005 21:33:24
|
|
|
Tanel, marko on häbelik. Ta ei taha oma nime asjadele külge panna. marko, Kas sa tead mis on avalku/salajase võtme krüpto ja kuidas see toimib?
_________________ "To be or not to be?" is a question of when, not if. |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
16.12.2005 01:39:22
|
|
|
marko
| tsitaat: |
| 2. Kui oled ikka petta saanud siis kas lähed kohe avaldusega politseisse või hoiad üldse suu kinni. Lisada veel märkus, et HV pole koht kus arutada Eesti seadusandluse jms politsei töövõime üle. |
kas sa ise ka annad endale aru mida see tähendaks?kui kõik pettasaanud hoiaks oma lõuad kinni ..siis saaks HV-st ju petturite paradiis.ja see märkuse asi politsei töövõime koha pealt paneb mind kulmu kergitama..ons meil juba politseiriik-et ei või arutada seda ..?
minu arust seadusega pahuksis foorum-oma senisel kujul nagu ta on -toimib ilusti.välja võiks sealt vaid rookida sellised asjad nagu mingid msn aadressid ja kuldse börsi petturid.
nagu ma aru saan on herr marko mure ajendatud probleemist nimega id-kaart.
mu meelest tanel on juba vist sajas kohas toonitanud et id-kaart on eesti vabariigis kohustuslik dokument
millest on veel raske aru saada
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko
HV Guru

liitunud: 06.02.2003
|
16.12.2005 09:29:11
|
|
|
"lõuad kinni" nagu sina ilmekalt seda asja väljendad, oleks inimestele kes tulevad sellise tekstiga: "ajame kamba kokku lähme peksame hambad kurku" vms. Ja inimesed kes niisama virisevad, aga kui vaja tegutseda kaovad kõik nagu kirbud karu p*rsse.
Selline mõttetu möla jääks ära, oleme vist kõik sellest väsinud?
Asjadest on sul väga imelik arusaam. ID kaart on just oluline samm sinu "politseiriigi" suunas. ID kaart on kohustuslik, aga sertifitseerimine ja digiallkirja andmine POLE. Mõttetu on arutada jälle teemat mis isegi siin foorumis on arutatud, kasuta väheke otsingut ja loe selle kohta.
Ja Seadusega pahuksis foorum täidab oma eesmärki vaid niipalju, et inimesed saavad ennast välja elada. Kurat, iga sekund upitakse konkreetse petturi teemat ja siis tuleb jälle konkreetse petturi poolt tünga saanud lollikesi oma halaga.
HV pole koht kus arutada teemal: Eesti riigi järelvalveorganite töövõime. Kui sul on selletarvis bitchida vaja siis pane oma vastav foorum kuskile püsti ja ela ennast välja. See oleks ainuke tühine eesmärk mille sa sellega saavutaksid, kuna reaalne tegutsemisvõime on eestlasele niisama omane nagu telepaatia.
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
161 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taurix
Piiratud kasutaja

liitunud: 16.08.2004
|
16.12.2005 10:08:51
|
|
|
hm, ei ole hetkel aega et tervet teemat l2bi lugeda.
pangalink sai tekitatud, kas panga kaudu autentimist pole v6imalik ehitada? v6i n6uab see j2lle lisaraha?
endal kehtib ka veel pass aastani 2010 ja hetkel ei n2e vajadust id-kaardi j2rele.
_________________ müüa e-sigarett (500.-), info privas
what would jesus do? |
|
| Kommentaarid: 172 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
131 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
16.12.2005 10:12:54
|
|
|
| tsitaat: |
hetkel ei n2e vajadust id-kaardi j2rele.
|
Aga see on ju kohustuslik.
Ok, sertide kasutamine mitte ja kaardi omamine küll
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taurix
Piiratud kasutaja

liitunud: 16.08.2004
|
16.12.2005 10:19:10
|
|
|
mille jaoks ta kohustuslik on? siiamaani olen saanud k6ik asjad good-old passiga /vahest ka lubadega/ 2ra saanud ajada. pole veel keegi mainind, et oot-oot kas teil id-kaarti polegi
_________________ müüa e-sigarett (500.-), info privas
what would jesus do? |
|
| Kommentaarid: 172 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
131 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
16.12.2005 10:25:51
|
|
|
http://www.mig.ee/est/KKK/
| KKK kirjutas: |
1: Kas ID-kaart on kohustuslik?
ID-kaart on Eesti elaniku siseriiklik kohustuslik dokument. Vastavalt Isikut tõendavate dokumentide seadusele peab ID-kaart olema Eestis elaval, vähemalt 15-aastasel Eesti kodanikul. Samuti peab ID-kaart olema Eestis kehtiva elamisloa alusel elaval välismaalasel, sõltumata vanusest
|
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taurix
Piiratud kasutaja

liitunud: 16.08.2004
|
16.12.2005 10:28:41
|
|
|
milleks see pass meil siis hea on?
aga kui kohustuslik, siis peab ikka tegema 8)
_________________ müüa e-sigarett (500.-), info privas
what would jesus do? |
|
| Kommentaarid: 172 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
131 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marko
HV Guru

liitunud: 06.02.2003
|
16.12.2005 11:11:11
|
|
|
| Pass on vajalik välisreiside jaoks...... ID kaart ei ole ju üle maailma tunnustatud dokument...veel.
|
|
| Kommentaarid: 178 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
161 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
16.12.2005 11:14:06
|
|
|
| taurix kirjutas: |
mille jaoks ta kohustuslik on? siiamaani olen saanud k6ik asjad good-old passiga /vahest ka lubadega/ 2ra saanud ajada. pole veel keegi mainind, et oot-oot kas teil id-kaarti polegi  |
Seni kuni vana hea pass kehtib ei saa sundida sind ID kaarti omama... kirjutagu nad mida tahes...
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
16.12.2005 11:33:19
|
|
|
| tsitaat: |
Seni kuni vana hea pass kehtib ei saa sundida sind ID kaarti omama... kirjutagu nad mida tahes...
_________________
|
Minu meelest nõme vastuseista ID kaardile? Mis selles siis nii halba on?
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
16.12.2005 11:38:01
|
|
|
marko kui sa väsinud oled-miks oled veel siin ? mine võta paar ja puhka oma väikest peakest
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
16.12.2005 11:39:13
|
|
|
selle nimi on punk
Tegelikult olen mina ka IDikaardi vastu.
Ja ka eelolevatel põhjustel.
Mind lihtsalt häirib poolfabrikaatne üllitis, mille ma pean kohustuslikus korras ostma.
Kui valmiks lõpuks kõik ühes kaart, mis ka ei pidanud enam kaugel olema, siis sellega ma oleksin juba päri.
Minimaalselt peab see sisaldama juhilube ja idikaarti sama lätakana.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
16.12.2005 11:45:07
|
|
|
pass on ka kohustuslik..häirib?
korraldage küsitlus id kaardi suhtes
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taurix
Piiratud kasutaja

liitunud: 16.08.2004
|
16.12.2005 11:45:18
|
|
|
| Max Powers kirjutas: |
| tsitaat: |
Seni kuni vana hea pass kehtib ei saa sundida sind ID kaarti omama... kirjutagu nad mida tahes...
_________________
|
Minu meelest nõme vastuseista ID kaardile? Mis selles siis nii halba on? |
halba pole midagi. lihtsalt ma ei n2e p6hjust miks ma peaksin maksma riigil6ivu, millegi eest mida mul otseselt hetkel vaja pole.
_________________ müüa e-sigarett (500.-), info privas
what would jesus do? |
|
| Kommentaarid: 172 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
131 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
16.12.2005 11:47:07
|
|
|
| alliance kirjutas: |
pass on ka kohustuslik..häirib?
korraldage küsitlus id kaardi suhtes |
pass ei ole mu teada kohustuslik.
pass on vajalik, kui reisidokument.
pass otseselt ei häiri. ta täidab oma funktsiooni piisavalt.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004
|
16.12.2005 11:47:46
|
|
|
mingi variant oleks läbi panga autentida ärifoorumites.pangakonto on vast kõigil olemas
_________________ --- |
|
| Kommentaarid: 531 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
431 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
16.12.2005 11:52:18
|
|
|
| taurix kirjutas: |
halba pole midagi. lihtsalt ma ei n2e p6hjust miks ma peaksin maksma riigil6ivu, millegi eest mida mul otseselt hetkel vaja pole. |
jah sama arvamus... kui leian asjale otstarbe, siis käin teen ära... mis ta mul niisama tolmu kogub...
Rahaliselt pole see ju suur väljaminek, kuid pole mõtet osta asja, et see "ära raamida" ja oma aega ootama panna
Järgmine aasta ilmselt teen omale selle ära, aga eks näis
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
16.12.2005 11:52:23
|
|
|
| Magic, millist isikuttõendavat dokumenti sa kaasas kannad?
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
16.12.2005 11:56:01
|
|
|
juhiluba
piisavalt väike ju ja läheb oluliselt rohkem vaja ka
Ilmselt ID kaart ei hakka kunagi täitma juhiloa funktsioone...
promoks ju seda räägiti, aga hiljem öeldi, et EI
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|