Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Parem HV »  Veel pettuste vältimisest ja autentimisest HV foorumis märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
marko
HV Guru
marko

liitunud: 06.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2005 10:40:05 Veel pettuste vältimisest ja autentimisest HV foorumis vasta tsitaadiga

Parem kaotaks ära selle "Seadusega Pahuksis" foorumi sellisel kujul nagu ta on. Teeks hoopis "suletud" foorumi kus on kaks teemat:

1. Hoiatus Hoiatus Hoiatus äri ajamisel + turvalise äri põhimõtted
2. Kui oled ikka petta saanud siis kas lähed kohe avaldusega politseisse või hoiad üldse suu kinni. Lisada veel märkus, et HV pole koht kus arutada Eesti seadusandluse jms politsei töövõime üle. Ehk siis step by step, kuidas õieti toimida sellises olukorras.

selline soovitus.

ID kaarti mul ei ole ja ei taha seda ka hetkel tegema hakata. Pooldaks mingit muud varianti ka mille alusel inimesed saaksid ennast autentida. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.12.2005 10:45:41 vasta tsitaadiga

praegu läheb variant 2. käiku, ehk seadusega pahuksis teemad kaovad avalehelt.
EDIT: tehtud

Magic,
tsitaat:

kuigi jah eks iga firmaomanik tahab neg. kriitikat vältida...
neg.kriitikat mille kohta? Et populaarses HV foorumis oma ettevaatamatusest petta võib saada? Hoiatused/õpetused on ju igal pool üleval.
ID-kaardiga autentimist te ju ei soovi.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 15.12.2005 11:00:34, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marko
HV Guru
marko

liitunud: 06.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2005 10:52:49 vasta tsitaadiga

Mille jaoks on vaja hoida seda Seadusega pahuksis foorumit?

PS. lisaks oma pakutavale variandile ka teema nr. 3: "Petturlusega vahele jäänud isikute nimed ja aliased"
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.12.2005 10:56:59 vasta tsitaadiga

marko, konkreetsetele nimedele ei saa petturisilti enne süüdimõistvat kohtuotsust külge kleepida.
Seniks aga neid kohtuotsuseid ei tulegi, kuniks kasutajad siin HV-s soiguvad, kuid politseisse ei pöördu ja avaldust ei kirjuta.

Seadusega pahuksis foorumis kajastatakse ka informatsiooni varastatud asjade kohta

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marko
HV Guru
marko

liitunud: 06.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2005 11:37:44 vasta tsitaadiga

ok.

Nojah, siis võiks teema nr. 3 olla: Petturluses kahtlustatavad isikud ja nende aliased

ja teema nr. 4: Varastatud asjad

Rohkem teemasid võimalik teha poleks, ja postitada saaks ainult teemasse nr. 4 asjakohast teksti.

thumbs_up.gif
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 15.12.2005 13:28:00 vasta tsitaadiga

marko kirjutas:
Parem kaotaks ära selle "Seadusega Pahuksis" foorumi sellisel kujul nagu ta on. Teeks hoopis "suletud" foorumi kus on kaks teemat:
1. Hoiatus Hoiatus Hoiatus äri ajamisel + turvalise äri põhimõtted
2. Kui oled ikka petta saanud siis kas lähed kohe avaldusega politseisse või hoiad üldse suu kinni. Lisada veel märkus, et HV pole koht kus arutada Eesti seadusandluse jms politsei töövõime üle. Ehk siis step by step, kuidas õieti toimida sellises olukorras.

Et nagu mitte mingit arutamist...?
Lihtsalt list nimedest ja korras? - sellist asja ei poolda, sest nii mõnigi kord on just arutlusest tulnud välja nii mõnigi huvitav nüanss... selles mõttes pole mõtet kandepinda vähendada...
Loomulikult on õige politseisse minna, aga minu meelest nii mõnigi kasutaja läinud tänu HV foorumi teiste kasutajate hurjutamisele politseisse...
Seega mingeid tumi reegleid ja soovitusi küll ei poolda... las olla ikka avatud suhtlus...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prints
Kreisi kasutaja


liitunud: 11.09.2004




sõnum 15.12.2005 13:44:20 vasta tsitaadiga

Magic, olen sinuga täitsa nõus
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.12.2005 13:45:47 vasta tsitaadiga

Seadusega pahuksis alamfoorum jääb alles senisel kujul, lihtsalt teemasid ei kajastata enam HV avalehel.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2005 13:58:27 vasta tsitaadiga

tsitaat:
igatahes teen ettepaneku, et seadusega pahuksis teemad ei kajastuks enam HV avalehel!

icon_wink.gif
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marko
HV Guru
marko

liitunud: 06.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2005 14:01:07 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
marko kirjutas:
Parem kaotaks ära selle "Seadusega Pahuksis" foorumi sellisel kujul nagu ta on. Teeks hoopis "suletud" foorumi kus on kaks teemat:
1. Hoiatus Hoiatus Hoiatus äri ajamisel + turvalise äri põhimõtted
2. Kui oled ikka petta saanud siis kas lähed kohe avaldusega politseisse või hoiad üldse suu kinni. Lisada veel märkus, et HV pole koht kus arutada Eesti seadusandluse jms politsei töövõime üle. Ehk siis step by step, kuidas õieti toimida sellises olukorras.

Et nagu mitte mingit arutamist...?
Lihtsalt list nimedest ja korras? - sellist asja ei poolda, sest nii mõnigi kord on just arutlusest tulnud välja nii mõnigi huvitav nüanss... selles mõttes pole mõtet kandepinda vähendada...
Loomulikult on õige politseisse minna, aga minu meelest nii mõnigi kasutaja läinud tänu HV foorumi teiste kasutajate hurjutamisele politseisse...
Seega mingeid tumi reegleid ja soovitusi küll ei poolda... las olla ikka avatud suhtlus...


Kui sa õieti aru said siis pakkusin välja, et asi oleks "suletud teema", seega saaks seda nimekirja parandada vaid moded ja mitte mingit ilma asjata lisamist ei toimuks. See selleks, teema on vist ammendatud. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 15.12.2005 14:31:24 vasta tsitaadiga

See politseiise minek tuleks ka ümber sõnastada.Politsei on ju tunnistanud foorumi pettused tsiviilõigusseaduse rikkumiseks millega peab otse kohtusse pöörduma ja politsei sellega ei tegele.Tanel teab seda ka hästi ,ent ikka kutsub inimesi politseisse pöörduma.Tuleks kirjutada- pöörduge tsiviilhagiga kohtusse.Sa Marko enne kui teed postitusi katsu asju ka petetu seisukohast näha ja mitte ainult foorumi otsustajatele meelepärane olla.Pettus pole alati must- valgelt lihtne skeem kus üks on loll ja teine suli.Petuteemade peitmine kergendab sulide tegevust.
_________________
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marko
HV Guru
marko

liitunud: 06.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2005 14:50:26 vasta tsitaadiga

oot aru ma nüüd ei saa... millal see siis nüüd toimus? Enam politsei üldse sidevahendi teel toimepandud pettustega ei tegele? st. avaldusega/kaebusega kohe kohtusse?
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2005 16:17:31 vasta tsitaadiga

Tanel pigem on tegemist kasutajate noorusega.
selle avalehel teema näitamise keelamine oli ju ammu juba jutuks... icon_confused.gif
mis siin ikka küsida enam.ära keelata ja asi vask.seadusega pahuksis foorumi teemad
puudutavadki ju vaid HV foorumit-mitte avalehte.nii et ei näe ka põhjust miks peaks
nad avalehel tilpnema.
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.12.2005 16:20:59 vasta tsitaadiga

noorus või mitte, kuid siis ei tuleks neid üldse arvuti taha lastagi ja selliseid asju teha thumbs_down.gif

Mina rohkem neid teemasid ei puutu.

Kui asi eriti hulluks peaks minema võimalike pettustega, siis kehtestame ärifoorumites kohustusliku ID-kaardiga autentimise icon_exclaim.gif

Over and out.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2005 16:22:46 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:


Kui asi eriti hulluks peaks minema võimalike pettustega, siis kehtestame ärifoorumites kohustusliku ID-kaardiga autentimise icon_exclaim.gif

Over and out.

a miks seda veel ei ole?
millised on vastuargumendid?
Kas siis teine tehingu pool peab ka olema IDkaardistatud?

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.12.2005 16:24:08 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kas siis teine tehingu pool peab ka olema IDkaardistatud?

kui lepingut soovitakse teha ja digitaalselt allkirjastada, millega võetakse mõlemapoolne vastutus, siis jah.
Muudel juhtumitel ostjal pole otsest vajadust, kui ta just enda usaldusväärsust müüja silmis ei taha tõsta.

Vastu ollakse ID-kaardi kasutuselevõtule seetõttu, kuna ei raatsita investeerida paarisaja kroonisesse ID-kaardilugejasse.
(ID-kaart on niigi iga kodaniku kohustuslik isikuttõendav dokument)

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 15.12.2005 16:25:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 15.12.2005 16:24:58 vasta tsitaadiga

marko kirjutas:
oot aru ma nüüd ei saa... millal see siis nüüd toimus? Enam politsei üldse sidevahendi teel toimepandud pettustega ei tegele? st. avaldusega/kaebusega kohe kohtusse?

Politsei nõuab kahepoolset elektroonilist allkirja netitehingute politseisse pöördumise aluseks- Dr.Peep näiteks sobiks neile.

_________________
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 15.12.2005 17:20:02 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:

Vastu ollakse ID-kaardi kasutuselevõtule seetõttu, kuna ei raatsita investeerida paarisaja kroonisesse ID-kaardilugejasse.
(ID-kaart on niigi iga kodaniku kohustuslik isikuttõendav dokument)

Mul veel pass kehtib seega pole küll kiiret(2010 vaja alles välja vahetada)... kui tekib tappev vajadus, siis lasen ka teha...
Passi ma kaasas ei kanna... juhiluba on selleks otstarbeks...

See lugeja hind on kindlasti ka põhjus, aga lugejad on viimasel ajal ikka üsna odavaks muutunud... seega ilmselt ikka kõik taandub sellele, et ei viitsita jännata...
Näiteks mul on absoluutselt kõik tehingud positiivse hinnangu saanud seega enda poolt ma sellel mõtet ei näe... usaldatakse piisavalt thumbs_up.gif Milleks see ID kaart siis veel...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2005 17:25:10 vasta tsitaadiga

ei usu ka et lugeja hinna taha asi jääb-see ju nii odav.pigem hoopis id kaardi taha jääb.
_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mobileman
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2005 17:58:13 vasta tsitaadiga

Kui aitab sellest, et on vaja ainult korra ID-kaardiga ennast ära identifitseerida, siis usun, et paljud inimesed, kes seda tahaksid, saaksid kas koolis või tööl seda kaardilugejat vajadusel korra kasutada. Isiklikult oleksin ID-kaardiga identifitseerimise poolt, isegi kui ma selle kaardilugeja peale paarsada krooni peaksin kulutama. Aga ei tea kui problemaatiline oleks näiteks internetipanga kaudu identifitseerimine? See vist vähe keerulisem asi kuna HV peab siis pankadega kokkuleppe tegema vms ja äkki mingit tasugi maksma? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hõljuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.08.2004




sõnum 15.12.2005 18:00:23 vasta tsitaadiga

Mobileman kirjutas:
internetipanga kaudu identifitseerimine

Sellest on juttu olnud, seda ei juhtu.
ID kaarti ega lugejat mul pole, muretseks küll need, kui vajadus tekib.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
FPSrulez
HV kasutaja

liitunud: 13.06.2005




sõnum 15.12.2005 18:08:00 vasta tsitaadiga

Ega see identifitseerimine petmise probleemi täiesti ära ei kaota. Raha ettemaksmisel saadab sulle bullshit kauba vastu, politseile näitab saatmisdokumenti ning keegi ei hakka midagi menetlema, kuna tõestada ei ole võimalik midagi, et üks pool ei saatnud kokkulepitud kaupa vastu (sõna-sõna vastu).
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mobileman
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2005 18:59:49 vasta tsitaadiga

FPSrulez kirjutas:
Ega see identifitseerimine petmise probleemi täiesti ära ei kaota. Raha ettemaksmisel saadab sulle bullshit kauba vastu


Kes petta tahab, see saab seda teha niikuinii, aga petmiste arvu ja võimalust petta saada vähendaks ikka palju. Seda seetõttu, et siis on isegi igale lollile potentsiaalsele petturile selge, et tema tegelik isik on teada. Ja enamus (nö tahtlikke) petmisi on ikkagi toime pandud skeemi järgi "saada raha (või ettemaks), siis saadan kauba" või siis "saada kaup, siis saad raha" see mittetöötava kauba saatmine on vast suhteliselt harvem, tavaliselt petturitel lihtsalt ei olegi lubatavat kaupa olemas, isegi mitte mittetöötavat, lihtsalt lubavad. icon_confused.gif


viimati muutis Mobileman 15.12.2005 19:01:42, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2005 19:00:57 vasta tsitaadiga

Ma nagu katkine grammofon juba mitmendat korda korrutan:
taifunk kirjutas:
Kasutan võimalus ja tuletan meelde/promon uuesti ostu/müügi lepingut mida võiks kasutada koos elektrooniliste allkirjadega. Kui vaid keegi teeks need väikesed parandused veel ära icon_rolleyes.gif icon_wink.gif

icon_exclaim.gif https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=2065923#2065923 icon_exclaim.gif

Lihtsalt selle lepingu põhja koostamine oleks samm lähemale turvalisema äri ajamiseks icon_neutral.gif




Seoses aga nende id-kaardi lugejate puudumisega lõi üks uitmõte pähe: kas mingit suurema koguse id-kaardi lugejate tellimist ei saaks organiseerida? Ühiku hind tuleks kindlasti odavam ning ehk ka laisad "kahtlejad" tulevad kaasa selle lugeja soetamisega. Kas seda toorest mõtet tasuks arendada icon_question.gif

_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marko
HV Guru
marko

liitunud: 06.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2005 19:02:58 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:

Vastu ollakse ID-kaardi kasutuselevõtule seetõttu, kuna ei raatsita investeerida paarisaja kroonisesse ID-kaardilugejasse.
(ID-kaart on niigi iga kodaniku kohustuslik isikuttõendav dokument)


Eksid icon_exclaim.gif Ainuke minupoolne vastuargument ID kaardile on: turvarisk. Lugeja või jändamine on täiesti kõrvalised ja marginaalsed küsimused. Sellest on siin pikalt ja laialt arutatud ka erinevates alafoorumites.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.12.2005 19:05:51 vasta tsitaadiga

marko, id-kaarte on väljastatud üle 800 000. Oled sa kuulnud mõnest elektroonilisest väärkasutusest?
Liialt paranoiline ka ei maksa olla, põhimõtteliselt on ID-kaart tänapäeval turvaline küll icon_wink.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marko
HV Guru
marko

liitunud: 06.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2005 19:23:00 vasta tsitaadiga

veel ei ole tõesti... aga niikaua kui meie riigi seadusandlus veel arengule järgi pole jõudnud on igati soodustatud sellised kuriteod jms "väärteod". Ma ainult imestan, et veel pole mingit suuremat kolakat kuulda olnud. icon_confused.gif Peale selle, et isegi tavalise võõra nime ja isikukoodi pähe õppides võid ennast esitleda kellena tahes. icon_eek.gif

Kui ma saaksin näiteks tulla järgmisel HV kokkutulekul sinu või nevermindi juurde, näidata oma ID kaarti ja sellega asja korda ajada oleks kõik super. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.12.2005 19:25:59 vasta tsitaadiga

marko, kui sul id-kaart juba olemas on, miks sa avalikus internetipunktis end ära ei autendi?
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
marko
HV Guru
marko

liitunud: 06.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2005 19:28:27 vasta tsitaadiga

marko kirjutas:
Tanel kirjutas:

Vastu ollakse ID-kaardi kasutuselevõtule seetõttu, kuna ei raatsita investeerida paarisaja kroonisesse ID-kaardilugejasse.
(ID-kaart on niigi iga kodaniku kohustuslik isikuttõendav dokument)


Eksid icon_exclaim.gif Ainuke minupoolne vastuargument ID kaardile on: turvarisk. Lugeja või jändamine on täiesti kõrvalised ja marginaalsed küsimused. Sellest on siin pikalt ja laialt arutatud ka erinevates alafoorumites.


icon_redface.gif icon_razz1.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.12.2005 19:30:30 vasta tsitaadiga

marko, kakoi turvarisk?
Kardad, et AIP on saastunud mingi ussiga vms?
Peale ühekordset autentimist ei toimu ju enam midagi sinu ID-kaardi ega sertifikaatidega

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Death
HV Guru
Death

liitunud: 06.09.2003




sõnum 15.12.2005 21:33:24 vasta tsitaadiga

Tanel, marko on häbelik. Ta ei taha oma nime asjadele külge panna. marko, Kas sa tead mis on avalku/salajase võtme krüpto ja kuidas see toimib?
_________________
"To be or not to be?" is a question of when, not if.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2005 01:39:22 vasta tsitaadiga

marko
tsitaat:
2. Kui oled ikka petta saanud siis kas lähed kohe avaldusega politseisse või hoiad üldse suu kinni. Lisada veel märkus, et HV pole koht kus arutada Eesti seadusandluse jms politsei töövõime üle.

kas sa ise ka annad endale aru mida see tähendaks?kui kõik pettasaanud hoiaks oma lõuad kinni ..siis saaks HV-st ju petturite paradiis.ja see märkuse asi politsei töövõime koha pealt paneb mind kulmu kergitama..ons meil juba politseiriik-et ei või arutada seda ..?
minu arust seadusega pahuksis foorum-oma senisel kujul nagu ta on -toimib ilusti.välja võiks sealt vaid rookida sellised asjad nagu mingid msn aadressid ja kuldse börsi petturid.
nagu ma aru saan on herr marko mure ajendatud probleemist nimega id-kaart.
mu meelest tanel on juba vist sajas kohas toonitanud et id-kaart on eesti vabariigis kohustuslik dokument icon_exclaim.gif
millest on veel raske aru saada icon_confused.gif

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marko
HV Guru
marko

liitunud: 06.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2005 09:29:11 vasta tsitaadiga

"lõuad kinni" nagu sina ilmekalt seda asja väljendad, oleks inimestele kes tulevad sellise tekstiga: "ajame kamba kokku lähme peksame hambad kurku" vms. Ja inimesed kes niisama virisevad, aga kui vaja tegutseda kaovad kõik nagu kirbud karu p*rsse.

Selline mõttetu möla jääks ära, oleme vist kõik sellest väsinud?

Asjadest on sul väga imelik arusaam. ID kaart on just oluline samm sinu "politseiriigi" suunas. ID kaart on kohustuslik, aga sertifitseerimine ja digiallkirja andmine POLE. Mõttetu on arutada jälle teemat mis isegi siin foorumis on arutatud, kasuta väheke otsingut ja loe selle kohta.

Ja Seadusega pahuksis foorum täidab oma eesmärki vaid niipalju, et inimesed saavad ennast välja elada. Kurat, iga sekund upitakse konkreetse petturi teemat ja siis tuleb jälle konkreetse petturi poolt tünga saanud lollikesi oma halaga. icon_rolleyes.gif

HV pole koht kus arutada teemal: Eesti riigi järelvalveorganite töövõime. Kui sul on selletarvis bitchida vaja siis pane oma vastav foorum kuskile püsti ja ela ennast välja. See oleks ainuke tühine eesmärk mille sa sellega saavutaksid, kuna reaalne tegutsemisvõime on eestlasele niisama omane nagu telepaatia.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taurix
Piiratud kasutaja
taurix

liitunud: 16.08.2004




sõnum 16.12.2005 10:08:51 vasta tsitaadiga

hm, ei ole hetkel aega et tervet teemat l2bi lugeda.
pangalink sai tekitatud, kas panga kaudu autentimist pole v6imalik ehitada? v6i n6uab see j2lle lisaraha?
endal kehtib ka veel pass aastani 2010 ja hetkel ei n2e vajadust id-kaardi j2rele.

_________________
müüa e-sigarett (500.-), info privas
what would jesus do?
Kommentaarid: 172 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 131
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2005 10:12:54 vasta tsitaadiga

tsitaat:

hetkel ei n2e vajadust id-kaardi j2rele.



Aga see on ju kohustuslik. icon_rolleyes.gif
Ok, sertide kasutamine mitte ja kaardi omamine küll
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taurix
Piiratud kasutaja
taurix

liitunud: 16.08.2004




sõnum 16.12.2005 10:19:10 vasta tsitaadiga

mille jaoks ta kohustuslik on? siiamaani olen saanud k6ik asjad good-old passiga /vahest ka lubadega/ 2ra saanud ajada. pole veel keegi mainind, et oot-oot kas teil id-kaarti polegi icon_rolleyes.gif
_________________
müüa e-sigarett (500.-), info privas
what would jesus do?
Kommentaarid: 172 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 131
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2005 10:25:51 vasta tsitaadiga

http://www.mig.ee/est/KKK/


KKK kirjutas:

1: Kas ID-kaart on kohustuslik?
ID-kaart on Eesti elaniku siseriiklik kohustuslik dokument. Vastavalt Isikut tõendavate dokumentide seadusele peab ID-kaart olema Eestis elaval, vähemalt 15-aastasel Eesti kodanikul. Samuti peab ID-kaart olema Eestis kehtiva elamisloa alusel elaval välismaalasel, sõltumata vanusest
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taurix
Piiratud kasutaja
taurix

liitunud: 16.08.2004




sõnum 16.12.2005 10:28:41 vasta tsitaadiga

milleks see pass meil siis hea on?
aga kui kohustuslik, siis peab ikka tegema 8)

_________________
müüa e-sigarett (500.-), info privas
what would jesus do?
Kommentaarid: 172 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 131
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marko
HV Guru
marko

liitunud: 06.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2005 11:11:11 vasta tsitaadiga

Pass on vajalik välisreiside jaoks...... ID kaart ei ole ju üle maailma tunnustatud dokument...veel.
Kommentaarid: 178 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 16.12.2005 11:14:06 vasta tsitaadiga

taurix kirjutas:
mille jaoks ta kohustuslik on? siiamaani olen saanud k6ik asjad good-old passiga /vahest ka lubadega/ 2ra saanud ajada. pole veel keegi mainind, et oot-oot kas teil id-kaarti polegi icon_rolleyes.gif

Seni kuni vana hea pass kehtib ei saa sundida sind ID kaarti omama... kirjutagu nad mida tahes...
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2005 11:33:19 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Seni kuni vana hea pass kehtib ei saa sundida sind ID kaarti omama... kirjutagu nad mida tahes...
_________________



Minu meelest nõme vastuseista ID kaardile? Mis selles siis nii halba on?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2005 11:38:01 vasta tsitaadiga

marko kui sa väsinud oled-miks oled veel siin ? mine võta paar beer_yum.gif ja puhka oma väikest peakest
_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2005 11:39:13 vasta tsitaadiga

selle nimi on punk icon_lol.gif
Tegelikult olen mina ka IDikaardi vastu.
Ja ka eelolevatel põhjustel.
Mind lihtsalt häirib poolfabrikaatne üllitis, mille ma pean kohustuslikus korras ostma.
Kui valmiks lõpuks kõik ühes kaart, mis ka ei pidanud enam kaugel olema, siis sellega ma oleksin juba päri.
Minimaalselt peab see sisaldama juhilube ja idikaarti sama lätakana.

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2005 11:45:07 vasta tsitaadiga

pass on ka kohustuslik..häirib?
korraldage küsitlus id kaardi suhtes

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taurix
Piiratud kasutaja
taurix

liitunud: 16.08.2004




sõnum 16.12.2005 11:45:18 vasta tsitaadiga

Max Powers kirjutas:
tsitaat:

Seni kuni vana hea pass kehtib ei saa sundida sind ID kaarti omama... kirjutagu nad mida tahes...
_________________



Minu meelest nõme vastuseista ID kaardile? Mis selles siis nii halba on?

halba pole midagi. lihtsalt ma ei n2e p6hjust miks ma peaksin maksma riigil6ivu, millegi eest mida mul otseselt hetkel vaja pole.

_________________
müüa e-sigarett (500.-), info privas
what would jesus do?
Kommentaarid: 172 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 131
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2005 11:47:07 vasta tsitaadiga

alliance kirjutas:
pass on ka kohustuslik..häirib?
korraldage küsitlus id kaardi suhtes

pass ei ole mu teada kohustuslik.
pass on vajalik, kui reisidokument.
pass otseselt ei häiri. ta täidab oma funktsiooni piisavalt.

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter
alliance

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2005 11:47:46 vasta tsitaadiga

mingi variant oleks läbi panga autentida ärifoorumites.pangakonto on vast kõigil olemas
_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 16.12.2005 11:52:18 vasta tsitaadiga

taurix kirjutas:

halba pole midagi. lihtsalt ma ei n2e p6hjust miks ma peaksin maksma riigil6ivu, millegi eest mida mul otseselt hetkel vaja pole.

jah sama arvamus... kui leian asjale otstarbe, siis käin teen ära... mis ta mul niisama tolmu kogub...
Rahaliselt pole see ju suur väljaminek, kuid pole mõtet osta asja, et see "ära raamida" ja oma aega ootama panna
Järgmine aasta ilmselt teen omale selle ära, aga eks näis icon_smile.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2005 11:52:23 vasta tsitaadiga

Magic, millist isikuttõendavat dokumenti sa kaasas kannad?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 16.12.2005 11:56:01 vasta tsitaadiga

juhiluba icon_wink.gif
piisavalt väike ju ja läheb oluliselt rohkem vaja ka icon_razz.gif

Ilmselt ID kaart ei hakka kunagi täitma juhiloa funktsioone...
promoks ju seda räägiti, aga hiljem öeldi, et EI
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Parem HV »  Veel pettuste vältimisest ja autentimisest HV foorumis mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.