Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Vaidlused »  Parem HV »  Ärifoorumi kasutajad märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2011 12:54:19 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Täiendan reegleid järgmiselt iga ärialafoorumi kohta: - hinnakommentaare/viiteid võib anda vaid Eesti füüsilistele poodidele, kus on kaup reaalselt laos olemas (st. saab kohe kätte).

"Füüsilistele" tuleks ära jätta ja "saab kohe kätte" tuleks asendada "saab kohe kätte või on tellitav". See on küll tähenärimine, aga teksti saaks parandada kõigest mõne sõnaga. Kui kaup on laos olemas, siis on see samahästi kui tellitav ning käes (kuigi mõni päev kulub asja transportimiseks eestisse). Tellitavate asjade hulka ei saa kuuluda asjad, mida turul saada pole. Muu on kõik OK.

Alla alghinna pakkujad on väga thumbs_down.gif thumbs_down.gif thumbs_down.gif Nende kahju on suurem, kui nende abi teema tõstmisel. Sama lugu on müüjatega, kes müüvad peaaegu poehinnaga. Foorumis müüb kasutaja kaupa eraisikuna, millele ei anta seaduslikku garantiid. Ja kui kaup on pakist lahti võetud, võib sama hästi riskina eeldata, et kaup võib olla rikutud (muljumised, niiskus, kukkumised jms) või kasutatud. Välja võib arvata kaubad, mida pole võimalik pakist välja võtta ilma pakendit lõhkumata ning uuesti pakend kokku panna nii, et pole aru saada, et kaup oleks välja võetud. Samas ei saa sellistele müüjatele ka midagi ette heita, sest lõppude lõpuks on ikkagi ostja see, kes otsustab. :S
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 05.12.2011 13:17:47 vasta tsitaadiga

keevitus kirjutas:
..
Lihtsalt kohatu on võrrelda kauba hinda meil ja mujal. Esiteks ooteaeg, teiseks garantiiga seonduv, kolmandaks transpordi kulu...


Saksamaalt on enamik kaupa tulnud alla 5 päeva, britistanist üle nädala, mujalt ei saa selgelt stati teha. Samas on tihti tulnud eestist oodata kaupa üle nädala ja seda kah läbi pidevate vabanduste kuulamise.
Garantiiga on nii ja naa. Viimase 10+ aasta jooksul pole ise garantiid kasutama pidanud.
Ka transpordikulu on EU kahe otsaga asi.

Tõin selle välja lihtsalt seetõttu, et viimastel aastatel pole viitsinud hindade pärast enam eesti kaubandusse süveneda, mitte seetõttu, et mind jubedalt huvitaks teiste müügiteemade kommenteerimine.
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008




sõnum 05.12.2011 13:40:32 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Alla alghinna pakkujad on väga
-mina näen seda jällegi teistmoodi (ka ilma õlleta)... et kui on teema ja mitte ühtegi pakkumist ei ole...siis teen pakkumise millega mina oleksin nõus ostama ...


Jutujätkuks-Üks nõme asi on siis HV-S veel mida mainiks.. tihti tehakse pakkumisi PM-I, mis on väga häiriv... konkreetsed pakkumised võiksid olla siiki Teemasse

_________________
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2011 13:50:08 vasta tsitaadiga

Wusses kirjutas:
tsitaat:
Alla alghinna pakkujad on väga
-mina näen seda jällegi teistmoodi (ka ilma õlleta)... et kui on teema ja mitte ühtegi pakkumist ei ole...siis teen pakkumise millega mina oleksin nõus ostama ...


Jutujätkuks-Üks nõme asi on siis HV-S veel mida mainiks.. tihti tehakse pakkumisi PM-I, mis on väga häiriv... konkreetsed pakkumised võiksid olla siiki Teemasse


Täpselt! Mul ka üks kuulutus (elus praktiliselt esimene) ja üks pakkus privas. Privas pakkujad hoopis hoopis aidata teemat tõsta, aga see ei ole ju nende huvides ... icon_confused.gif Ja ma ei saa teistele teatada, kui palju mulle privas pakuti, kuna ma ei saa oma esimest postitust rohkem muuta. Õnneks ma (praegusel hetkel) sellele ainsale pakkujale ei müüks ka, sest 95% kindel, et ta tulevane pettur, sest ta on varem avaldanud soovi heategevust saada ja sellisele head tegema ei hakkaks. :S

Alghind peaks kindlasti olema. Kasvõi seetõttu, et teatada potentsiaalsetele ostjatele hinna, millest allapoole toode põhimõtteliselt ei liigu.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 05.12.2011 13:57:49 vasta tsitaadiga

tsitaat:

95% kindel, et ta tulevane pettur

äkki saadad mulle info privasse?

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008




sõnum 05.12.2011 14:02:39 vasta tsitaadiga

Üks kasutaja pakkus ka minule suhtelist hea hinda SFF kasti eest ..plausin teha pakkumise teemasse et ka teised näeksid.....polegi teinud... icon_idea.gif
_________________
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2011 14:40:19 vasta tsitaadiga

Wusses kirjutas:
tsitaat:
Alla alghinna pakkujad on väga


Jutujätkuks-Üks nõme asi on siis HV-S veel mida mainiks.. tihti tehakse pakkumisi PM-I, mis on väga häiriv... konkreetsed pakkumised võiksid olla siiki Teemasse


Kui sa selle teema esimest postitust vaataks, siis näeks, et ka nemad on mainitud icon_smile.gif
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2011 14:52:21 vasta tsitaadiga

keevitus kirjutas:
Wusses kirjutas:
tsitaat:
Alla alghinna pakkujad on väga


Jutujätkuks-Üks nõme asi on siis HV-S veel mida mainiks.. tihti tehakse pakkumisi PM-I, mis on väga häiriv... konkreetsed pakkumised võiksid olla siiki Teemasse


Kui sa selle teema esimest postitust vaataks, siis näeks, et ka nemad on mainitud icon_smile.gif

... nende pakkumiste vastu pole keskkonna eripära tõttu suurt midagi võimalik ette võtta, võib ju reeglitega keelata, kuid füüsiliselt ära piirata ei saa sest pole võimalik vahet teha äriliste sõnumite ja muude vahel. Seega jääbki üle vaid teada anda, kui keegi muutub eriti tüütuks või teeb kahtlust äratavaid pakkumisi ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2011 14:54:03 vasta tsitaadiga

Mario. kirjutas:
Tanel kirjutas:
Täiendan reegleid järgmiselt iga ärialafoorumi kohta: - hinnakommentaare/viiteid võib anda vaid Eesti füüsilistele poodidele, kus on kaup reaalselt laos olemas (st. saab kohe kätte).

Ostjana soovin teada, miks pärsitakse Minu võimalust omandada kaup soodsamalt, keelamaks kõrvaliste allikate kajastuse äriteemas?
- mis huvitav motiiv saab olla, et e-poed ja ülemaailmsed oksjonikeskkonnad, kust tuleb tihtilugu uus kaup ka soodsam, kui lgp. Kasutaja siin müüb, ei ole argumendid ja seda eelkõige müüjale?
Kui Mina Ostjana väärtustan kauba kohest kohalolu, ega viitsi tegeleda posti- ja ooteajaga, on ju kõik korras, aga kui otsin eos võimalikult odavat diili, on teiste ostukeskkondadele viitamise keelamine ebaviisakas ostja rahakoti ja usalduse vastu.
.


Oi oi , kas see mitte sina polnud kes alati punaselt ja mustalt oma myygiteemades keelas negatiivsete ähvardusel mistahes kõrvalisi postitusi teha, kui vaid hinna pakkumine?
Seega kerge demagoogia sul siin hetkel.


Wusses kirjutas:



Jutujätkuks-Üks nõme asi on siis HV-S veel mida mainiks.. tihti tehakse pakkumisi PM-I, mis on väga häiriv... konkreetsed pakkumised võiksid olla siiki Teemasse


See on tegelikult sinu oma viga. Pane kohe märge et aksepteerid vaid avalikke pakkumisi.

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2011 15:04:22 vasta tsitaadiga

alliance kirjutas:

See on tegelikult sinu oma viga. Pane kohe märge et aksepteerid vaid avalikke pakkumisi.

Siit tekkis mul kiire mõte. Kuulutuse lisamisel tuleks kõige peale mõelda - garantii, AH ja OK hind, seisukord, koduleht, info, kättetoimetamine, pakkumiste tingimused jne jne, siis võiks olla näiteks link lehele, kus on tüüpküsimuste nimekiri. Näiteks: "Kas kaup on kasutatud või mitte", "Kas toode on terve", "Kui pikk on garantii", "Mis on alghind ja ostakohe hind" jne. Need küsimused peaksid andma vihjet selle kohta, millist infot võiks kuulutus veel sisaldada. Kuulutust saab küll mingi aja muuta, aga siiski. Iseküsimus on see, kas see küsimuste nimekiri peaks olema mingi lingi taga või kuidagi teisiti - eesmärk peaks olema see, et müüja (ka ostja, kui ostukuulutus) märkaks seda.

Näiteks mina - kuulutuse tegin juba mitu tundi varem mustandina valmis ja mõtlesin, et nüüd on tehtud, kuid teisi kuulutusi sirvides tuli palju asju siiski kuulutusse lisaks. Eks ma olen kobakäpp ka pisut. icon_sad.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RaleStinre
külaline






sõnum 05.12.2011 15:29:35 vasta tsitaadiga

Kuulutuse vormistamine on muidugi omaette küsimus, sageli ei viitsita isegi müüdava eseme andmeid välja kirjutada vaid pannakse lihtsalt "müüa sülearvuti Dell Latitude" ja pannakse mingi suvaline umbmäärane link kust peab potentsiaalne ostja mitme lehekülje jagu mõttetuid andmeid läbi töötlema enne kui huvitava info kätte saab. Rääkimata siis garantiist vms.
tagasi üles
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2011 15:38:52 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
alliance kirjutas:

See on tegelikult sinu oma viga. Pane kohe märge et aksepteerid vaid avalikke pakkumisi.

Siit tekkis mul kiire mõte. Kuulutuse lisamisel tuleks kõige peale mõelda - garantii, AH ja OK hind, seisukord, koduleht, info, kättetoimetamine, pakkumiste tingimused jne jne, siis võiks olla näiteks link lehele, kus on tüüpküsimuste nimekiri. Näiteks: "Kas kaup on kasutatud või mitte", "Kas toode on terve", "Kui pikk on garantii", "Mis on alghind ja ostakohe hind" jne. Need küsimused peaksid andma vihjet selle kohta, millist infot võiks kuulutus veel sisaldada. Kuulutust saab küll mingi aja muuta, aga siiski. Iseküsimus on see, kas see küsimuste nimekiri peaks olema mingi lingi taga või kuidagi teisiti - eesmärk peaks olema see, et müüja (ka ostja, kui ostukuulutus) märkaks seda.

Näiteks mina - kuulutuse tegin juba mitu tundi varem mustandina valmis ja mõtlesin, et nüüd on tehtud, kuid teisi kuulutusi sirvides tuli palju asju siiski kuulutusse lisaks. Eks ma olen kobakäpp ka pisut. icon_sad.gif


seda on juba arutatud, a pole prioriteet vms
tegelt võid sa seda ise teha.teed omale plangu valmis ja siis saad igakord kasutada seda

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi©
Piiratud kasutaja
Taavi©

liitunud: 28.08.2006




sõnum 05.12.2011 16:49:48 vasta tsitaadiga

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=517667 hea näide jälle, inimene määrab hinna ja hakatakse 10x odavamate pakkumistega pihta, see kui siin foorumis pole numbritele ostjaid ei tähenda, et peaks selle tasuta ära andma, olen ise numbreid müünud ja neid vahendanud, tean mis midagi maksab.
_________________
Inflatsioon on maksustamine ilma seadusandluseta
Kommentaarid: 377 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 1 :: 328
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
_marek
HV Guru
_marek

liitunud: 31.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2011 16:59:25 vasta tsitaadiga

Taavi© kirjutas:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=517667 hea näide jälle, inimene määrab hinna ja hakatakse 10x odavamate pakkumistega pihta, see kui siin foorumis pole numbritele ostjaid ei tähenda, et peaks selle tasuta ära andma, olen ise numbreid müünud ja neid vahendanud, tean mis midagi maksab.


Palun väga, osta see 250ga kui soovid.
Inimene määras OSTAKOHE hinna, mis võibki jääda tema soovunelmaks kui turg olukorda nii ei hinda.
TURG ei ole mitte müüja tahe, vaid reaalne müügihind, mida ostja on valmis maksma.

Antud näite puhul ei ole tegu isegi mitte "alla alghinna pakkumisega", vaid täiesti reaalsete hinnapakkumistega väga ebalikviidse toote puhul.
Keegi ei sunni ju müüjat müüma. Las ta istub oma teema otsas siis aastaid kui ostjaid ei leidu.
Kui ostjaid 250ga leidub, palun väga, las müüb. Aga halada selle üle, et keegi pakub 25 euri pole küll mõtet...
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2011 17:45:02 vasta tsitaadiga

Taavi©, alghind puudub, kõiki pakkumisi võib teha. Oleks ta pannud kasvõi näiteks 50€ ja alla selle oleks pakutud, siis oleks mina määranud pakkujatele hoiatuse (müüja palvel muidugi).
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wusses
mehine eesti muffin
Wusses

liitunud: 31.03.2008




sõnum 05.12.2011 17:53:58 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
Taavi©, alghind puudub, kõiki pakkumisi võib teha. Oleks ta pannud kasvõi näiteks 50€ ja alla selle oleks pakutud, siis oleks mina määranud pakkujatele hoiatuse (müüja palvel muidugi).


Just... ma oleksingi pakkunud 25eur kuna olen loll maapoiss ja kus ma pean teadama palju antud väärt on..


tsitaat:
See on tegelikult sinu oma viga. Pane kohe märge et aksepteerid vaid avalikke pakkumisi.


Ei vaidle vastu icon_idea.gif

_________________
Kommentaarid: 316 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 259
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006




sõnum 05.12.2011 18:05:04 vasta tsitaadiga

tegelikult võiks olla kohustuslik kõigil oma profiili asukoht märkida, või kui ringi liigub, siis müügikuulutusse asjade asukoht.
_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 05.12.2011 20:14:43 vasta tsitaadiga

alliance kirjutas:
Mario. kirjutas:
Tanel kirjutas:
Täiendan reegleid järgmiselt iga ärialafoorumi kohta: - hinnakommentaare/viiteid võib anda vaid Eesti füüsilistele poodidele, kus on kaup reaalselt laos olemas (st. saab kohe kätte).

Ostjana soovin teada, miks pärsitakse Minu võimalust omandada kaup soodsamalt, keelamaks kõrvaliste allikate kajastuse äriteemas?
- mis huvitav motiiv saab olla, et e-poed ja ülemaailmsed oksjonikeskkonnad, kust tuleb tihtilugu uus kaup ka soodsam, kui lgp. Kasutaja siin müüb, ei ole argumendid ja seda eelkõige müüjale?
Kui Mina Ostjana väärtustan kauba kohest kohalolu, ega viitsi tegeleda posti- ja ooteajaga, on ju kõik korras, aga kui otsin eos võimalikult odavat diili, on teiste ostukeskkondadele viitamise keelamine ebaviisakas ostja rahakoti ja usalduse vastu.
.


Oi oi , kas see mitte sina polnud kes alati punaselt ja mustalt oma myygiteemades keelas negatiivsete ähvardusel mistahes kõrvalisi postitusi teha, kui vaid hinna pakkumine?
Seega kerge demagoogia sul siin hetkel.


Olin.
Tingimuseks pelgalt asjaolu, et ennemuiste oli harjumuseks kauba iseärasusi laialt müügiteemades arutada ja need kippusid sügavateks tootearvamusteks - hinnaargumentatsioone ma vältida ei püüdnud, ega saagi.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.12.2011 20:30:01 vasta tsitaadiga

Taavi© kirjutas:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=517667 hea näide jälle, inimene määrab hinna ja hakatakse 10x odavamate pakkumistega pihta, see kui siin foorumis pole numbritele ostjaid ei tähenda, et peaks selle tasuta ära andma, olen ise numbreid müünud ja neid vahendanud, tean mis midagi maksab.

Antud näite puhul ei saa nõustuda, nagu siin ka juba vihjatud, tegemist on müügiartikliga, mille väärtus on üsna personaalne ja hind kujunebki reeglina pakkumise käigus. Määratud OK hind on ilmselgelt spekulatiivne ja kuna minimaalset hinda pole märgitud, siis ei ole alust teemas sisalduvaid pakkumisi eelmainitud põhjusel kritiseerida.

Juhul, kui miskit tundub siiski kohatu ja soov sellest märku anda, tuleks kasutada moderaatorite teavitamise nuppu teema päises . Teemas kommenteerimine tekitab vaid tarbetult teravaid olukordi ja võib tuua ka kommenteerijale endale karistuse, kui üle piiri minnakse. Seega, parem jätke korra hoidmine ikka moderaatorite hooleks, juba üksnes teavitamine on moderaatoritele suureks abiks thumbs_up.gif

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Vaidlused »  Parem HV »  Ärifoorumi kasutajad mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.