Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  -Watercooling- märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 351, 352, 353 ... 356, 357, 358  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009




sõnum 04.02.2022 12:49:14 vasta tsitaadiga

Ma ise pole viitsinud oma olukorda siia välja kirjutada kuigi vast juba pool aastat arvuti ringitegemisest möödas aga eks panen nüüd kirja lihtsalt infoks, et pole mõtet raha kulutada inimestel.

Aasta tagasi panin arvuti kokku,
Lian Li O11 Dynamic XL sisse 5900X ning Kraken X73. Videokaardiks oli algselt tavaline 3080 aga hiljem läks see vahetusse ASUS EKWB 3070 vastu millel siis oma loop.
Algusest peale oli probleem, et ei suutnud prose temperatuure vaos hoida, idles oli need alati vat et 50-60 kraadi vahel. Sel ajal küll mõtlesin, et äkki asi lihtsalt AIO's, õhuke radikas ju, äkki sitt plate nu ja radikas ise kah üleval niiet pmst puhuti sooja õhku läbi selle välja.
Läks siis sügisel ringitegemiseks, nüüd ühes loopis CPU ja GPU. Prose peale läks EK-Quantum Magnitude, radikateks 2x EK-CoolStream Classic PE 360, mõlemad push-pull konfis, üks all, teine külje peal.

Mis siis tulemus on?
Spoiler Spoiler Spoiler

Pilt on siin aga kui näitajatest rääkida, siis erinevus varasemaga üsna suur null.
GPU'ga pole kunagi probleemi olnud, võib 100% koormusega kaevandada/mängida ja temp jääb 40 kraadi juurde, see oli nii varem mil oli ainukesena loopis kui ka praegu CPU'ga koos.
CPU'd ei suuda ära taltsutada ka praegu. Ja ma ei hakka isegi mingeid stressteste jooksutama, sest mul sellest suva, enamus ajast ei tee arvuti midagi sellist mis tal prose isegi üle 5% ajaks. Ma räägin sellest, et kui arvuti power mode on balanced ja arvuti idles, siis temp on 45-50 vahel.
Spoiler Spoiler Spoiler

Piisab hiire liigutamisest ja alla 50 kraadi pigem ei jää. Kui nüüd lahti teha Chrome või noh, piisas ka snipping tool ette võtta, siis kohe temp kuni 60. See isegi ei ole nt mängimisel probleemiks, ma pole temperatuuri üle 80 kraadi näinud, vaid justnimelt idles või igapäevastes toimingutes. Öösiti oli võimatu töötava arvutiga magama minna kuna arvuti niisama midagi taustal kopitsedes hoidis tempe 70-75 kraadi juures ja vendid kohe uhisesid. Loomulikult võis ka pöörded maha keerata aga siis tekkiski küsimus, et mille järgi üldse kontrollida vente. Enne olid eraldi loopid, siis iga radikas iga komponendi kohta, nüüd aga kui panna GPU järgi, siis see ju isegi 100% koormuse puhul üle 40 kraadi ei lähe ja selleks ei pea ka vente (vähemalt talvel) üle 800rpm laskma. Siis ju aga oht, et äkki CPU on põlemas kõrval. Teisalt aga kui panna CPU järgi see aga iga suva asja peale on 70+, siis jäädki vuhisemist kuulama või siis lepid asjaoluga, et see ongi norm temp ja ei hakkagi jahutama mille peale temp tõuseb veelgi. Ise nagu ei pea õigeks, et stabiilne temp mitte midagi tehes peaks olema 60+ kraadi.
Läbi said proovitud nii PBO, CTR kui Hydra. Jah, need on abiks sama tempi juures parema jõudluse saamiseks aga need ei aita miinimum tempida alla toomiseks, siis oli nii, et alla 50 kraadi ma temperatuure ei näinud.
Niiet ainuke lahendus mis seni kasutusel ongi ikkagi see, et Windowsis power saver peale ning nüüd on idles nt nii. (Tegelt isegi pole päris idles, taustal kümmekond Chrome akent lahti mis balanced mode pildi ajal polnud avatud)
Spoiler Spoiler Spoiler

Isegi kui GPU kaevab 100%'ga ja ma samal ajal arvutis toimetan, siis jääb CPU temp 40 kraadi juurde. Ainuke miinus ongi, et aegajalt tunned nagu rakendused (nt Outlook) tuimavad. Üllataval kombel mängimisel pole väga vahet näinud ning ei viitsi isegi enam selleks ajaks balanced peale panna, pigem ikka GPU bottleneck. PBO'st olen loobunud kuna selle kasutamisel arvuti power saverit eirab. Sama lugu oli kahjuks ka Windows 11'ga niiet peale kuu aega selle kasutamist installisin tagasi Windows 10, peale seda hakkas power saver mode jälle korrektselt toimima.

Ise vaevalt, et midagi valesti teen kuna aasta jooksul arvuti 5-6 korda lahti käinud, erinevaid termopastasid proovinud nii AIO kui ka Magnitude CPU ploki'ga, pole temperatuuris erinevusi näinud. Samuti asub arvuti umbes meetri kaugusel rõdu uksest mis on aastaläbi natukenegi avatud, isegi praeguste miinuskraadidega; korpusel ka kõik küljepaneelid (kui ka pealmine) maas niiet jahutust saab ta piisavalt ka juba puht külmast õhust, rääkimata siis 12x120mm vendist mis sisse puhuvad ja 1x120mm+2x140mm ventidest mis välja puhuvad. Samuti ei läbi kuum õhk ühtegi radikat. Niiet kas ongi lihtsalt alati sitt kontakt CPU ja ploki vahel või siis lihtsalt liiga kuum prose ja ei sobi tavakasutuseks. Niipalju siis minu arvamusest, et ostes võimsama CPU saab temaga tühised tegevused teha palju lihtsamalt ja seetõttu ka jahedamalt. Hetkel olen juba leppinud sellega aga kohe kui tuleb uus CPU seeria välja, siis läheb asemele 6600X vms.
Nagu näha polnud ka kallitest juppidest kasu, oleks võinud ka AIO juurde jääda (kes tahab võin ilma ventideta x73 odavalt ära anda, polnud isegi pool aastat kasutuses) aga vähemalt oli lahe kogemus esimest korda vesijahutusega tegelemisega. Poleks nii kallis, siis ainult nokitsekski veel icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Estnx
HV Guru
Estnx

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2022 16:05:34 vasta tsitaadiga

Evil kirjutas:
Estnx kirjutas:

Kuidas sa nii madala CB tulemuse said?
Tempid ise on suht ok, kuna uuel AMD 5000 seeria käituvad väga imelikult. (Vanakooli kiirendajale isegi kohati ebaloogiliselt)


Paned äkki enda tulemused ka siia või midagi. icon_rolleyes.gif
Skoor ei olnud oluline. 30 minutilise stress testiga tulebki madalam skoor. Vähemalt nii palju kui mina testisin. Üksiku testina võib isegi 200 punkti suurem tulemus tulla.
Mulle absoluutselt see amd boost värk ei istu. See oleneb mobost, konkreetsest cpu-st ja jahutusest väga palju. Intel võib ahi olla aga perf on suht kivisse raiutud. icon_smile.gif
Kui mul poleks olnud 2019 aastast ostetud mobo, siis arvatavasti oleks juba inteli peal. icon_rolleyes.gif


Väike error tegelikult. Vahe oli ~3000p. (Vaatasin valesti, et sul 5950 icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif )
Sul 22k mul 25k.

Enda tulemus:


Jahutuseks BQ Silent loop 360 1 gen. (pump, max Ventikad max 60%)
Toas 23C

Aga AMD OC on imelik. Vanakool käsitisi tuunimist praktiliselt teha ei saa.
Auto tuuning võtab juba suht viimast.

_________________
Ei ole nii lolli inimest, kes ei oskaks teist õpetada.
Kommentaarid: 234 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 199
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 04.02.2022 16:38:35 vasta tsitaadiga

Estnx kirjutas:
Väike error tegelikult. Vahe oli ~3000p. (Vaatasin valesti, et sul 5950 icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif )
Sul 22k mul 25k.

Enda tulemus:


Jahutuseks BQ Silent loop 360 1 gen. (pump, max Ventikad max 60%)
Toas 23C

Aga AMD OC on imelik. Vanakool käsitisi tuunimist praktiliselt teha ei saa.
Auto tuuning võtab juba suht viimast.


Ma vaene jap, mul 5900X. icon_lol.gif See Auto ja PBO on tegelt jura värk. Curve optimizeriga saab parima tulemuse kui see boost ikka meeldib.
Mul on muidugi all core oc vanakooli stiilis. icon_smile.gif Klokk on stabiilselt paigas. Tänu sellele on load temp madalam, vrm temp on madalam ja kuna ma pelan vahest 4k peal siis ei anna see single core boost mu gameplay-le midagi juurde.

Clover, sul tundub proseploki ja prose vaheline probleem olevat. Äkki isegi core ja ihs-i vaheline kontakt kehv. Parim variant oleks oma prose ajutiselt kellegagi ära vahetada testimiseks. Ja muidugi see rämekiidetud amd boost teeb olukorda hullemaks. Täiesti lampi kütetakse julm vcore läbi, ime pole siis et tempid kõrged.
All core oc madalama vcore-ga annaks parema tulemuse kui single core boost oluline pole. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Snaxez
Kreisi kasutaja
Snaxez

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.02.2022 12:48:43 vasta tsitaadiga

Evil kirjutas:
Snaxez, väga ilus. thumbs_up.gif
Kuidas EK Velocity ja 5900x-ga temperatuurid loadi all on?
Ma panin kõik 4x360 radikatel olevad vendid+2xd5 pumbad põhja ja lasin 30 minutit R23 auto+pbo enabled settingutel:

Toas 25c. Ma tean, et võiks parem olla. icon_smile.gif
umbes 75c läheb CPU loadiga ja GPU 45c aga see oli 2190Mhz peal. Stockina on madalam.
Mul CPU-le oli mingi täke sisse tulnud mingi aeg, ja oli suur tahtmine kast kokku saada. Järgmine kord kui drainimiseks läheb, siis peab selle välja lihvima.
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 05.02.2022 21:51:29 vasta tsitaadiga

Keegi Mayhems Pastel vedelikke ka kasutab omal loopis? Ilusad näevad välja. Ise kunagi kasutasin aga pärast puhastamine oli ikka p*sk.
Nüüd 2020 algusest saadik Aquacomputeri Double Protecti kasutanud. Hea coolant aga visuaalselt lahja võrreldes pastel coolantiga. Hetkel on vasega samas loopis isegi üks alumiiniumplokk ja tundub, et vedelik teeb head tööd. icon_smile.gif
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.02.2022 15:19:52 vasta tsitaadiga

Korralik loom vesijahutusele icon_biggrin.gif https://www.youtube.com/watch?v=xkP4ZZvhPHQ
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 16.02.2022 15:31:43 vasta tsitaadiga

Kole ja kallis icon_biggrin.gif
Nagu öeldakse, et raha eest maitset ei osta icon_lol.gif
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 16.02.2022 15:41:49 vasta tsitaadiga

Hakkab see graafikakaardi hinnatrend korpustele ka liikuma. Selleks, et 500 eurot pole enam mingi raha vist. icon_smile.gif
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.02.2022 17:25:33 vasta tsitaadiga

Evil, Ma selle pärast väga ei muretseks. Kallieid korpuseid on alati tehtud. Mäletan kunagi olid custom painted korpused 1000+ kui oli soovi.
Põhiline, et erinevalt graafikakaartidest ei ole odavaimad uued korpused 300+

Lisaks korpuseid on palju lihtsam toota (kuigi custom lahendused võivad suurtes kogustes ikkagi viiekohalise summa maksta tootjale kui pole soov copy-paste teha).
Seega ei kao odavad ja korralikud kah kuhugi tulevikus.

Pealegi USA tariifide tõttu ol korpustel juba hinnatõus ära enne pandeemiat.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 17.02.2022 22:16:00 vasta tsitaadiga

Evil, Intelil oleneb samuti mobo tootjast, kas keevitatakse 300w peal pl1&pl2 limiidi kaotamisega või mitte.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2022 14:53:06 vasta tsitaadiga

Lian-Li https://lian-li.com/product/pc-o11d-rog/ mis maksab 250.- tundub nüüd päris odav icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 18.02.2022 16:03:16 vasta tsitaadiga

m8markus kirjutas:
Lian-Li https://lian-li.com/product/pc-o11d-rog/ mis maksab 250.- tundub nüüd päris odav icon_biggrin.gif


Korpused võiksid ikka korpuste teemasse panna. Vahet pole, et antud korpused kõlbavad väga hästi custom vee jaoks. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2022 16:36:02 vasta tsitaadiga

Evil kirjutas:
m8markus kirjutas:
Lian-Li https://lian-li.com/product/pc-o11d-rog/ mis maksab 250.- tundub nüüd päris odav icon_biggrin.gif


Korpused võiksid ikka korpuste teemasse panna. Vahet pole, et antud korpused kõlbavad väga hästi custom vee jaoks. icon_rolleyes.gif


Vesijahutuse jaoks nad tehtud ongi ja sellepärast siia paningi, kellelgi pole vaja sellist korpust vente täis laduda...
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 18.02.2022 17:14:38 vasta tsitaadiga

m8markus kirjutas:
Vesijahutuse jaoks nad tehtud ongi ja sellepärast siia paningi, kellelgi pole vaja sellist korpust vente täis laduda...


Pea peale kukkusid vahepeal? icon_rolleyes.gif See, mis sinna korpusesse läheb, on ikkagi ostja otsustada. Igasse korpusesse saab vajadusel vesijahutuse ehitada, see ei tähenda et siia teemasse võiks pikemat korpuste arutelu teha. Korpuste jaoks on minu arust see teema:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=424308
Või siis mõni moderaator võiks siin puhastust teha.
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2022 10:15:40 vasta tsitaadiga

Evil kirjutas:
m8markus kirjutas:
Vesijahutuse jaoks nad tehtud ongi ja sellepärast siia paningi, kellelgi pole vaja sellist korpust vente täis laduda...


Pea peale kukkusid vahepeal?


Väga viisakas tõesti...
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 21.02.2022 22:34:50 vasta tsitaadiga

m8markus kirjutas:
Väga viisakas tõesti...


Ega ei olnud jah. Sry about that. Lihtsalt korpused võiks korpuste teemasse minna. Kui sul on midagi ägedat rääkida enda vesijahutuse kohta või midagi, siis oleks äge kuulata. Võibolla kaasa isegi rääkida. thumbs_up.gif

Ise veidi uurisin cpu plokkide kohta ja see ülikole alphacool eisblock xpx on ikkagi parem kui mu watercool heatkiller. Mingi aeg mõtlen tagasi ehitada. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2022 22:59:22 vasta tsitaadiga

mis vahet seal on kui 1c on vahet ? reaalselt mittemidagi, see heatkiller ei näe vähemalt välja nagu mingi 3 eurone plastik mänguasi.
Kommentaarid: 486 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 394
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 21.02.2022 23:07:59 vasta tsitaadiga

Oi blää kuidas sa seda alpha ploki välimust ikka vihkad. icon_lol.gif Vahe oli tegelt ikka rohkem kui 1c. Ja sinu arvamust ei saa ikkagi arvesse võtta kuna sa pole oma tellitud plokki ikkagi ära testinud. icon_smile.gif
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2022 00:09:17 vasta tsitaadiga

olen ikka lihtsalt 5900x -> 12400 ryzeni peale ei viitisnudki seda panna, nüüd inteli peal on see heatkiller iv pro ja mounting süsteem on kindlasti 3x parem kui sellel aquaero cuplex kryos omal aga noh 12400f vesijahutamise point on muidugi kahtlane, ainult sellepärast panin, et video ikka hea jahe/vaikne edasi oleks ja 4k peal anyway suurt vahet pole mis prose kasutusel thumbs_up.gif
Kommentaarid: 486 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 394
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 22.02.2022 00:17:56 vasta tsitaadiga

Selle watercooli mounting süsteem on tõesti hea ja visuaalne pool samuti. Jama, et perf on sitem kui sellel plastmass junnil. Ni, et kolisid 5900x-i pealt 12400 peale. Eks kui vaja pole, siis miks omada. Aga teades sind siis max 6 kuu pärast kolid kindlasti millegi muu peale jälle. icon_lol.gif Jääme ootama. icon_smile.gif
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sants
HV veteran
Sants

liitunud: 31.08.2014




sõnum 22.02.2022 09:33:08 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
mis vahet seal on kui 1c on vahet ? reaalselt mittemidagi, see heatkiller ei näe vähemalt välja nagu mingi 3 eurone plastik mänguasi.

Disainiauhindu vast ei võida, aga no nii jube ka ei ole icon_biggrin.gif https://www.instagram.com/p/B2QiD4kAKH9

_________________
Lehtplastiku painutus, casemod, vesijahutus. Küsi julgelt!
Valmistan sleevitud ja tavalisi ATX kaableid!
Tehtud tööd -->> https://www.facebook.com/SantsCustomDesigns/ ja https://www.instagram.com/santscustoms/
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bunny
HV kasutaja
Bunny

liitunud: 02.09.2018



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.03.2022 16:40:41 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009




sõnum 03.03.2022 15:43:45 vasta tsitaadiga

Evil kirjutas:
Lihtsalt korpused võiks korpuste teemasse minna. Kui sul on midagi ägedat rääkida enda vesijahutuse kohta või midagi, siis oleks äge kuulata.


Võib-olla on see liiga vastuoluline arvamus, aga oma vesijahutuse kadalippu alustades oli korpuse valik esimene otsus, mis teha tuli kui tingimused lõpplahendusele paika said pandud. Seega korpus on ikka väga oluline osa vesijahutamisest ja siin teemas täitsa omal kohal kui räägitakse korpustest just konkreetselt vesijahutuse kontekstis.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 03.03.2022 20:59:45 vasta tsitaadiga

Rauno266 kirjutas:
Võib-olla on see liiga vastuoluline arvamus, aga oma vesijahutuse kadalippu alustades oli korpuse valik esimene otsus, mis teha tuli kui tingimused lõpplahendusele paika said pandud. Seega korpus on ikka väga oluline osa vesijahutamisest ja siin teemas täitsa omal kohal kui räägitakse korpustest just konkreetselt vesijahutuse kontekstis.


Sama siin. Kunagi oli tõesti haruldus leida korpus, mis üldse midagi mahutaks. TT Kandalf/Armor oli näiteks üks, mis mahutas korpusesse 360 radika. Chiefteci full towerid olid vesijahutuse poole pealt populaarsed. Aga kahjuks tänapäeval ei ole see mitte midagi erilist. Tänapäeval mahutavad enamus korpuseid 360 aio ära ja selleks ma arvan, et korpuste jaoks on vastav teema. Kui hakkad custom vett ehitama, siis ostja ise nagunii teeb uuringud korpuste puhul.
Ja kui ei suvatse uurida, siis ta ei tohiks open loopi üldse ehitada. Ma uurisin ka näiteks, mis korpus mahutaks võimalikult palju vett ja poleks väga kirves. TT Core X71 mahutab 4x360radikat ilma modimata ära kui 360 radika bracket osta.
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.03.2022 10:21:21 vasta tsitaadiga

Sa võid seal uurida kodulehel jah, aga lõpptulemus on see, et mahub küll 360 radikas ära, aga ainult kõige õhem ja lisaks kõige õhemad vendid sinna peal ja siis pead neid ka veel lõikuma nagu mu Corsairi Obsidani puhul...Tahad emaplaadi toite juhtmeid lahti teha, kisu radikas ja kõik maha...sellepärast üritasin siin uurida Lianli kohta, aga vabandust Evil.
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  -Watercooling- mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 351, 352, 353 ... 356, 357, 358  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.