Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  KÕVAKETTAD (HDD) - Statistika, Võrdlus, Testid, Soovitused, Info märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 152, 153, 154 ... 163, 164, 165  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 04.11.2020 08:30:01 vasta tsitaadiga

Timoha, Endal sama HC530 ketas lauaarvutis. Väga kuulda ei ole. Muidugi NAS on hulga vaiksem ja seal ilmselt on kuulda. Idee poolest peaks see 6TB IronWolf olema vaiksem küll jah.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.11.2020 12:48:26 vasta tsitaadiga

WD RED EFRX on legendaarsed kettad müra poolest. Ise proovisin WD HC320 10TB kettaid ja nende vilisemine ja vibra oli liiga vali. Valisin asemele kõige mahukamad 6TB WD EFRX kettad.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.11.2020 19:56:57 vasta tsitaadiga

Tomorrow, skyTronic, tänud infi eest. thumbs_up.gif beer_yum.gif
Hetkel siis tellisin Seagate IronWolf 6TB (ST6000VN001). Eks vaatab milline müra vahe on.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2020 10:58:17 vasta tsitaadiga

sai siis WD80EFAX juurde ostetud. Minu (eba)meeldivaks üllatuseks, pole tegu enam heeliumiga täidetud kettaga ja võrreldes mu WD20EFRX-ga, ketas teeb kordades rohkem müra. Sai küll nii palju uuritud enne ostmist, et tegu poleks WD kenjaaalse SMR kettaga, aga selliste asjade peale küll ei tulnud, et uurida kui palju müra 5400RPM ketas teeb. Tundub, et tänapäeval ei saa enam mitte midagi osta, kui just ei tee kuu aega põhjalikku eeltööd. thumbs_down.gif
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2020 13:12:06 vasta tsitaadiga

Uuemad WD RED "5400 RPM Performance Class" kettad võivad hoopis 7200 RPM kiirusel töötada: https://arstechnica.com/gadgets/2020/09/western-digital-is-trying-to-redefine-the-word-rpm/

WD60EFRX on suht kindla peale minek vaikuse poolest. Miinuseks on see, et üle 8 ketta ei soovitata kasti panna vibra kompenseeriva tehnoloogia puudumise tõttu. Ja kättesaadavus pole samuti kindel, kuna uued WD60EFAX kettad on asemele tulnud, mis on aga ebasoovitatav valik SMR tehnoloogia tõttu.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2020 13:20:33 vasta tsitaadiga

Nüüd lahendati see SMR probleem ära sellega, et tuli kõrgema hinnaga WD RED PLUS kettad välja, mille saadavus on küll olematu, aga vähemalt küsivad rohkem raha. Praegu on masinast 2 HDD-d, üks siis vana WD20EFRX, mis on haudvaikne ja nüüd see mölisev 8TB. Kardan, et pean ikkagi NAS-i ära ostma, sest kui tahaks et arvuti teeks häält, siis poleks investeerinud nii palju erinevatesse mürasummutavatesse korpustesse ja kallimatesse jahutustesse. icon_evil.gif
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timoha
HV kasutaja
Timoha

liitunud: 19.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.11.2020 21:50:52 vasta tsitaadiga

Sain siis nüüd oma Seagate IronWolf 6TB (ST6000VN001) kätte....njah, suur vahe ikkagi vaikuse poolepealt senise 14TB Ultrastar DC HC530 (WUH721414ALE6L4)'ga. Nüüd siis küsimus, kui soov on midagi suurema mahuga kui 6TB ja sama vaikne osta siis kas WD RED sarjast mis on kiirusega 5400RPM (näiteks WD Red WD120EFAX 12TB) oleks mõistlik ost? icon_rolleyes.gif
Ehh...nüüd peab maha müüma see 14TB icon_cry.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 13.11.2020 22:25:57 vasta tsitaadiga

see ironwolf on 5400rpm vs ultrastar dc 7200rpm.
ehk jah, pöörlemiskiirus on müra juures oluline tegur.
datacenter ketastega tuleks müra koha pealt samuti ettevaatlik olla, see pole data centeris prioriteet.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.11.2020 22:51:02 vasta tsitaadiga

WD muudab RED "5400 RPM-class" mudelite SKU-sid:

8 TByte: WD80EFBX (-68AZZN0) instead of WD80EFAX (-68KNBN0)
10 TByte: WD101EFBX (-68B0AN0) instead of WD101EFAX (-68LDBN0)
12 Tbytes: WD120EFBX (-68B0EN0) instead of WD120EFAX (-68UNTN0)
14 TByte: WD140EFGX (-68B0GN0) instead of WD140EFFX (-68VBXN0)

https://www.tomshardware.com/news/wd-changes-5400-rpm-hdd-model-numbers

Siin pole muutus veel kajastunud. 8TB+ Red Plus kettad peaksid nüüd 7200 RPM näitama.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 04.12.2020 14:29:59 vasta tsitaadiga

Seagate likely to launch 24TB hard drive in 2021
https://www.techradar.com/uk/news/seagate-likely-to-launch-24tb-hard-drive-in-2021

No vaatame. Hetkel pole neil isegi 20TB versiooni.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 11.04.2021 11:21:50 vasta tsitaadiga

Loodan, et on õige teema kust nõu küsida kõvaketaste kohta.
Alustaks sellest, et mida arvate sellest kõvakettest ?
https://www.1a.ee/p/seagate-barracuda-8tb-5400rpm-sataiii-256mb-st8000dm004/97?mtd=search&pos=regular&src=searchnode


Nagu välja loen on tegemist SMR kettaga, ehk siis see, mis kirjutab read osaliselt üle ja seetõttu kettale kirjutades, pidevalt kustutab ära ja kirjutab uuesti.
Ehk siis pidavat olema aeglasem ja minu talupoja loogika ütleb, et selline asi peaks tegema ka asja keerukamaks ja kulutama kiiremini.
Oletame, et mind aeglus ei häiri, mis ilmselgelt ka nii aeglane nüüd ei ole, kas ma peaksin kartma mingit töökindluse eluea probleemi?
Võrreldes siis tavalise kõvakettaga CMR vist ?
Tahaksin selle panna igapäeva kasutusse.

Mul ka oli üks selline ketas, mis läks kahjuks tuksi, aga see oli ilmselgelt praak, mitte ketta viga, mistõttu mõtlengi nüüd, kas prooviks uuesti, kuna see on odav.
Nüüd mõtlengi, kas see ketas sobib ainult arhiveermiseks või ka igapäeva kasutuseks?



Siis oleks küsimus, ka selle ketta kohta.
https://www.1a.ee/p/western-digital-purple-surveillance-hdd-8tb-256mb-sataiii-wd82purz/5c53?mtd=search&pos=regular&src=searchnode

See on CMR nagu aru saan.
Välismaa foorumitest leidsin väiteid, et videovalve kõvaketas ei sobi igapäeva kasutuseks lauarvutisse, kuna veaparandust ei pidavat olema ja tarkvara võib kergemini korrupteeruda, on sel mingi tõepõhi all?
Ma olen 4TB WD Purple kettaid kasutanud aastaid ja on olnud ka paar väikest probleemi, kuid üldiselt on hästi käinud ja ei ole tarkvara kordagi kaotanud.
Kas peaksin kartma sellist ketast või võin julgelt kasutada igapäevaselt lauaarvutis?
Kuna teine variant oleks osta WD Purple 8TB.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2021 11:46:36 vasta tsitaadiga

220€ eest saad 12 TB enterprise ketta: https://geizhals.de/toshiba-enterprise-mg07aca-12tb-mg07aca12te-a1812533.html
Ise ostsin jacob.de-st.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 11.04.2021 12:07:24 vasta tsitaadiga

Ei hakka sealt küll tellima midagi ja ei taha nii suurt.
Ma ostan selliseid asju ainult Eestist ja mugava toimiva garantiiga.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2021 12:19:54 vasta tsitaadiga

al101 kirjutas:
Ma ostan selliseid asju ainult Eestist ja mugava toimiva garantiiga.

Kui ketas garantiiliseks muutub, siis andmetest rohkem pole kahju? Kolm 4 TB ketast RAID5 või RAIDZ konfiguratsioonis annab 8 TB kasutatavt ruumi ja mõningat kindlust, et saad ühe katkise ketta korraga ära vahetada ja andmed jäävad alles.
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2021 12:20:43 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Mul ka oli üks selline ketas, mis läks kahjuks tuksi, aga see oli ilmselgelt praak, mitte ketta viga, mistõttu mõtlengi nüüd, kas prooviks uuesti, kuna see on odav.
Tarkade tunnus pidi olema et oskavad teiste vigadest õppida, lollid ei õpi ka enda omadest... icon_lol.gif
Aga noh, kui andmed ja su enda aeg sulle midagi väärt pole siis osta aga.

Ja see 1a.ee on samapalju Eesti pood nagu seda on jacob.de icon_lol.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 160 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 11.04.2021 13:07:05 vasta tsitaadiga

SkyTronic
Ma teen nagunii varukoopiaid, ei hoia kõike ühel kettal.

Bladerunner
See kõvaketas ei kujuta endast mulle mingit erilist ajakulu, küsimus oli pigem töökindluse kohta ja küsisin tegelikult kahe ketta kohta, konkreetsed lingid seagate ja WD.
Mismõttes ei õpi? See, et mul antud kõvaketas 6 kuuga tuksi läks, on ilmselge praak ja sain ka asja garantiisse, see ei tähenda, et see ketas olekski selline.
Sama seeria 4TB ketas käib mul siiani, enam ei ole küll pidevas kasutuses, aga on kogu aja olnud töökorras.

Kas sa ise saad aru, kui mööda sa panid praegu 1A-ga? Kuna antud osakond asub Eestis, siis allub ta Eesti tarbijakaitseseadusele, ehk siis nende kahe osas on tegemist täiesti Eesti poega.

Tegelikult pöörduks minu küsimuse poole nüüd tagasi, küsisin kahe kõvaketta kohta, mille kohta andsin ka lingid.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2021 14:14:30 vasta tsitaadiga

al101,

https://www.seagate.com/gb/en/internal-hard-drives/cmr-smr-list/
https://blog.westerndigital.com/wd-red-nas-drives/

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 11.04.2021 15:30:20 vasta tsitaadiga

Seda ma juba tean, milline ketas on smr ja cmr, aga küsisin hinnanguid neile ketastele ja vastuseid oma küsimustele.
Ehk siis, kas smr on probleemiks ja kas WD videovalve ketas tõesti ei kõlba igapäevakasutuseks lauaarvutisse või pole sellega siiski probleeme ?
NAS-i ma ei kasuta.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2021 16:23:44 vasta tsitaadiga

Kas SMR on nii palju soodsama hinnaga, et peaks üldse kaaluma selle ostu?
https://blog.westerndigital.com/wp-content/uploads/2020/07/WD_SMR_SKUs_vDS.pdf

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
al101
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2011




sõnum 11.04.2021 16:26:34 vasta tsitaadiga

Antud Seagate ketas on tõesti tükkmaad soodsam, kui linke vaatad.
Ma ise eelistaks ka pigem seda WD, aga siiski valin nende kahe vahet.
Samuti jäi õhku küsimus, mida arvata sellest, et WD Purple on videovalge ketas.

Nagu juba kirjeldasin, siis WD Purple kettad 4TB on mul mitu aastat käinud, väikseid probleeme on olnud, isegi üks fail korrupteerus ära, aga laias laastus nagu midagi erilist mitte.
Välismaa foorumites väideti, videovalve kettal pole veaparandust ja tarkvara võib kergemini korrupteeruda, kopeerides näiteks.
Ma nüüd üritangi seda uurida, mida teadjad oskavad selle kohta rääkida, kas on tõesti videovalve kettal midagi viga lauarvutis igapäeva kasutuse osas ?

Seagate 162,16 ja WD Purple 221,13 hindadega.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2021 16:37:25 vasta tsitaadiga

Katki lähevad nad ühel hetkel kõik, ma sellele üldse ei panustakski, et "milline HDD peab kõige kauem vastu". Mul on näiteks ajaliselt WD Green kõige kauem vastu pidanud - no mida nüüd selle teadmisega peale hakata? Samamoodi pole kusagilt võtta usaldusväärset nimekirja, et "vali see ja see, need ei lähe katki". Üks loto kõik.

https://www.backblaze.com/b2/hard-drive-test-data.html - siit näeb mingit statistikat, see on küll siis pilveteenust pakkuva firma oma, ei kajasta kodukasutust.

Mina hoolitseks ise varukoopiate eest ning võtaks selle, mida HV müügifoorumis parasjagu on, soovitavalt kiles eksemplar ning usaldusväärselt müüjalt.

Ahjaa, tasub arvestada ka sellega, et HDD on lärmakas, osad veel eriti lärmakad. Võib osutuda oluliseks faktoriks lauaarvutis.

WD purple jätaks ostmata, vähemalt nende marketingi-jutt ei isuta.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2021 16:49:40 vasta tsitaadiga

Ketas mis andmeid iseenesest rikub kõlbab ainult prügikasti.
WD Purple-l on oma kindel kasutusvaldkond. Ükski normaalne inimene ei topi seda omale lauaarvutisse igapäevatööks.
"fail korrupteerus ära, aga laias laastus nagu midagi erilist mitte." - kui sul andmetest suva siis osta aga.

Mul pole ühegi töötava kettaga probleeme olnud. Ma muidugi igat kõige odavamat junni ka omale masinasse ei topi.
Andmekandja peab usaldusväärne olema. Nagu pankki.

Hoiaksid raha pangas mulle kohta räägitakse, et "väikseid probleeme on olnud, isegi osa rahast kadus ära, aga laias laastus nagu midagi erilist mitte." icon_lol.gif

Variant on ka osta https://www.hinnavaatlus.ee/1255066/western-digital-wd-elements-desktop-black-8tb/
8TB peaks sisaldama HGST Ultrastar ketast.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 160 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2021 17:04:03 vasta tsitaadiga

Selles küll Ultrastar polnud. White label Red oli, 5900rpm. Hetkel mul neid 5tk eri suurustes.
Ultrastar 7200rpm on WD Black Game Drive sees. Olen ka seda avanud ja kasutuses.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mfdoom
HV vaatleja

liitunud: 22.03.2021




sõnum 11.04.2021 17:16:28 vasta tsitaadiga

Tekkis plaan serveri kettaid lisada vaikuse poolest ma olen kasutanud WD100EFAX seek on natuke kuulda aga üldselt päris hea. WD140EFGX (14TB) peaks olema nüüd see "uus 5400 class drive" hinna poolest päris krõbe võrreldes enterprice ketastega. kas oleks sama helirõhuga alternatiive ? 14TB peaks vähemalt olema ketas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 31.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.04.2021 17:19:57 vasta tsitaadiga

See SMR/Purple teema siin on hea näide sellest, et inimene küsib nõu mitte selleks et targemaks saada, vaid selleks, et keegi tema juba tehtud otsuseid takka kiidaks.
Antud juhul "Ma tahan osta vale asja et hoida kokku paar kümpsi, kulu, mida ma tegelikult järgmisel nädalal enam ei mäletaks. Ma ei taha endale aru anda, et ma ostan ketta mitmeks aastaks ja see 0,2-0,5 senti ketta kasutamise päeva kohta, mida ma kokku hoida tahan, et ole väärt probleeme, mida see vale ketas mulle põhjustada võib. Ma lähen internetti ja otsin kellegi, kes õnnitleb mind minu hea plaani eest." "Oh üllatust, inimesed internetis näevad minu plaanis võimalikke halbu külgi. Ma proovin igaks juhuks neid ümber veenda."

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  KÕVAKETTAD (HDD) - Statistika, Võrdlus, Testid, Soovitused, Info mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 152, 153, 154 ... 163, 164, 165  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.