Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Soovitage välku 350D-le märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 05.09.2005 13:53:09 Soovitage välku 350D-le vasta tsitaadiga

Sellist harjukeskmist, kuna 350d välk jääb suuremate ruumide korral tispa pimedaks...äkki isegi kellelgi pakkuda midagi?
teinekord vaja ka pimdas toimuvatel autoüritustel autod peale saada ja kiirelt võiks laadida samuti icon_biggrin.gif

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 05.09.2005 14:07:11 vasta tsitaadiga

430 EX
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
3001
Kreisi kasutaja
3001

liitunud: 05.11.2001




sõnum 06.09.2005 08:59:51 vasta tsitaadiga

Põhimõtteliselt on sul kaks valikut

Üks täisautomaatne (mida vist mingimääral saad kaameraga juhtida – ei tunne seda 350 nii hästi) ja teine võimalus on täis manuaalne (st kaamera ja välk omavahel ei suhtle) – kumba soovid??
Üks mugavam (piirab loomingulisi vabadusi) ja teine tülikam käsitleda ja osad pildid lähevad metsa (muidugi paneb automaatika ka mööda)

_________________
Strobist
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
nevermind
HV Guru
nevermind

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.09.2005 09:23:48 vasta tsitaadiga

3001 kirjutas:
Põhimõtteliselt on sul kaks valikut

maailm ikka natuke laiem ning ka välkude hulgast leiab selliseid, millega saab mõlemat moodust kasutada - vajadusel automaatne, vajadusel manuaalne

mind alati huvitanud, et kui pimedas võidu kihutavast autost välguga pilti laksata, mida juht sellest võib arvata?

_________________
AHV ei tea, mis AHV teeb
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 06.09.2005 09:39:18 vasta tsitaadiga

3001 kirjutas:
Põhimõtteliselt on sul kaks valikut

Üks täisautomaatne (mida vist mingimääral saad kaameraga juhtida – ei tunne seda 350 nii hästi) ja teine võimalus on täis manuaalne (st kaamera ja välk omavahel ei suhtle) – kumba soovid??
Üks mugavam (piirab loomingulisi vabadusi) ja teine tülikam käsitleda ja osad pildid lähevad metsa (muidugi paneb automaatika ka mööda)


et mis? icon_confused.gif
mul on 550EX ja ma saan ysna vabalt sellega teha seda mida tahan ja täisautomaatne on ta kah icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
3001
Kreisi kasutaja
3001

liitunud: 05.11.2001




sõnum 06.09.2005 10:11:43 vasta tsitaadiga

Ma eeldasin et soovitakse midagi odavat nii umbes 2k eest
Aga jah lugesin uuesti läbi – minu viga

Et inimesed kes kulutavad reeglina 7k välgu peale ei tule siia nõu küsima

Siis oleks küsimus kui palju tahetakse kulutada?

nevermind, kuna välk ise kestab umbes 1/10 000 sekundist ja kui pildistada pimedas siis tekib väga terav kujutis aga arvestama peab sellega et auto peab lähedal olema – kui juba objekt asub üle 10 m kaugusel ei ole välgul mõtet

_________________
Strobist


viimati muutis 3001 06.09.2005 10:18:41, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 06.09.2005 10:14:40 vasta tsitaadiga

ega jah tegelt, 2K välgu puhul vist peab jah kaaluma asja nagu Sa, 3001, mainisid ...
ma pole nende odavamate välkudega kursis icon_redface.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 07.09.2005 13:20:03 vasta tsitaadiga

Vot ei ole küll eriti selliste väikeste välkudega kursis, aga millegipärast on tunne, et mingit mõeldavat kasutegurit selline ost ei annaks. Esiteks nende välkude juhtarv... kui kaameral endal on 13, 430-l oleks 43. Ma kujutan ette, et selle 2k rahaga saaks vist ainult mingi On/Off nupuga välgu, mil muid funktsioone polegi.. Ja see lõhnab juba matemaatika ja manuaalprogrammi järele.

Pealegi, kas neil odavatel välismaistel a la nagu unomat, pole see läitepinge liiga kõrge, et võib kaamera ära küpsetada?

AGA: canon speedlite 420EX peaks saksa internetipoodidest kätte saama suurusjärgus 2,5k raha eest. Pakuvad juba transat eestise kah otse... 10 euri eest.

Sel välgul on ikka juhtarv kaamera enda omast piisavalt suurem (42) ja oskab tema enda loogika järgi ikka välgu tugemust hinnata E-TTLi kasutades... ja allub kaamera menüüs olevale Välgu Säri Kahvlile. Ise peaks seda minimaalseks variandiks, kui tahad kaamerat ikka (ka) automaatprogrammides kasutada.

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 07.09.2005 13:37:04 vasta tsitaadiga

ma võtaks siis juba 430EX ligi ... sellel juba E-TTL II peal ...

ei tea mis ta maksab muidugi, kui liiga suur hinnavahe on siis piisab 420 kah muidugi thumbs_up.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
3001
Kreisi kasutaja
3001

liitunud: 05.11.2001




sõnum 07.09.2005 21:45:21 vasta tsitaadiga

daddo kirjutas:
Vot ei ole küll eriti selliste väikeste välkudega kursis, aga millegipärast on tunne, et mingit mõeldavat kasutegurit selline ost ei annaks. Esiteks nende välkude juhtarv... kui kaameral endal on 13, 430-l oleks 43. Ma kujutan ette, et selle 2k rahaga saaks vist ainult mingi On/Off nupuga välgu, mil muid funktsioone polegi.. Ja see lõhnab juba matemaatika ja manuaalprogrammi järele.

Pealegi, kas neil odavatel välismaistel a la nagu unomat, pole see läitepinge liiga kõrge, et võib kaamera ära küpsetada?


icon_smile.gif
Mhh sellist juttu ajavad inimesed kes pole asja(odavaid välke) ise kasutanud

Mul endal oli (tegelt siiamaani on) Soligori mingi 1000kr välk -lasin kogu aeg täisvõimsusega (manuaalselt reguleerida ei saanud) automaatika pani rämedalt mööda jne jne ühesõnaga selle välguga oli üks õnnetus teise järgi – aga sellegi poolest oli lõbus ja ma arvan et ma õppisin nii mõndagi ja ma arvan et isegi rohkem kui oleks mingi täis automaatsega – selle automaatikaga on see oht et inimene hakkab arvama et seal toimub mingi hull tuumafüüsika ja normaalne inimene sellest nagunii aru ei saa – aga muidugi ei ole see nii – kusjuures fotograafiaas ei ole mitte ühtegi tehniliselt rasket asja

ja netis on mingi sait kus kirjas need pinged (sellel konkreetsel soligoril olid normis)

Mis kõrgem matemaatika see on tegelikult väga lihtne ja pärast mingit aega paned kõhu tunde järgi õige ava ja iso

Noh jah tööd selle välguga teha ei saa

Ja üks kõik kui odav väline välk teeb parema pildi kui see sisse ehitatud – ma arvan et kõik on nõus!?(või tahab keegi vaielda sellel teemal?)

_________________
Strobist
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.09.2005 01:06:31 vasta tsitaadiga

3001 kirjutas:

Ja üks kõik kui odav väline välk teeb parema pildi kui see sisse ehitatud – ma arvan et kõik on nõus!?(või tahab keegi vaielda sellel teemal?)


mina vaidleks hea meelega icon_smile.gif
VÄLK ei tee pilti, kaamera teeb. välk lihtsalt annab valgust juurde. aga selle koha pealt olen nõus, et väline välk valgustab rohkem/paremini kui see väike tuluke kaamera küljes.

endal on 350d/rebel xt ja 420ex
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
3001
Kreisi kasutaja
3001

liitunud: 05.11.2001




sõnum 08.09.2005 07:57:50 vasta tsitaadiga

lauri kirjutas:

VÄLK ei tee pilti, kaamera teeb. välk lihtsalt annab valgust juurde.

Ei - kaamera ei tee pilti – valgus teeb
Fotograafia on valgusega maalimine!

_________________
Strobist
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 08.09.2005 15:32:12 vasta tsitaadiga

3001, ma ei saa su posti poindile pihta. See, et odava välguga, mille automaatika mööda pani, oli lõbus täislaksuga panna, aga tööd teha ei saanud? Või miks sa heidad mulle ette, et ma pole kursis odavate välkudega, kui ma oman kallimat välku?


Ja mis arvutamisest sa räägid? Või on sul vasaku silma asemel flashmeter, et sa nagu valguse ka mõõdetud saaks, et neid kergeid arvutusi tegema hakata?

tsitaat:
Ja üks kõik kui odav väline välk teeb parema pildi kui see sisse ehitatud – ma arvan et kõik on nõus!?(või tahab keegi vaielda sellel teemal?)


Ja siis? Asi pole selles, kas väline juhtarvuga 14 välklamp teeb ära kaamera välgule, mis juhtarvuga 13. Asi pole üldse selles.

Ja miks lahmida teemal, et kumb teeb pildi, kas kaamera või valgus. Läheneme asjale nii, et samades valgustingimustes teevad kaamerad väga erinevat pilti... Aga s*tast kaamerast sa hea valgusega ka midagi välja ei võlu.

350d ja 550EX

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 08.09.2005 15:40:28 vasta tsitaadiga

kui aus olla siis ma pole siiamaani kindel et ma seda 550ex-i valdan.

sa daddo, selle strobo kohta oskad midagi rääkida?
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
3001
Kreisi kasutaja
3001

liitunud: 05.11.2001




sõnum 08.09.2005 17:19:22 vasta tsitaadiga

daddo kirjutas:
3001, ma ei saa su posti poindile pihta. See, et odava välguga, mille automaatika mööda pani, oli lõbus täislaksuga panna, aga tööd teha ei saanud?

Tahtsin öelda et sellise välguga on väga hea õppida ja ei ole vaja seda kõige kallimat – töö all ma mõtlen seda et ei ole professionaal pildistan endale ja seda mida ja millal meeldib
daddo kirjutas:
Või miks sa heidad mulle ette, et ma pole kursis odavate välkudega, kui ma oman kallimat välku?

Ei heida ma sulle midagi ette – kui pole asja kasutanud pole mõtet seda maha teha


Või on sul vasaku silma asemel flashmeter – mhh – noh kes nüüd siis lahmib – oled sa ise seda proovinud??

daddo kirjutas:
Ja siis? Asi pole selles, kas väline juhtarvuga 14 välklamp teeb ära kaamera välgule, mis juhtarvuga 13. Asi pole üldse selles.

mida – ma ei saa aru millest sa räägid – näita mul üks ilus pilt mis on tehtud kaamera sisseehitatud välguga

daddo kirjutas:
Läheneme asjale nii, et samades valgustingimustes teevad kaamerad väga erinevat pilti... Aga s*tast kaamerast sa hea valgusega ka midagi välja ei v .

muidugi kaamera on süüdi kui minu pildid on jamad – ahh sellel teemal on tegelikult nii palju juba vaieldud

näiteks see pilt
http://static.flickr.com/17/19857978_96f2fc892c_o.jpg
on tehtud canon a200 (2Mp ilma zoomita digisee)

_________________
Strobist
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 08.09.2005 17:36:54 vasta tsitaadiga

kr6ll kirjutas:
daddo, selle strobo kohta oskad midagi rääkida?


No niipalju, kui mina aru olen saanud, siis loodud ta nagu pika säriga kaadrite puhul, kus taust on tume. Et siis kaadris liikuvat objekti mitu korda jäädvustada... ehk taust ja kompositsioon säritatakse nagu üldvalgusest kogu säriaja jooksul.. aga objekt on lähedal (loe: välgu mõjualas) ja saab siis mitu korda eri kohtades valgustatud... ehk nagu filmi eostes: kaadrit ei kerita edasi, tehakse ühte kaadrisse mitu võtet. Aga see on minu arusaam... huvitav on aga see modelleeriv välk, kui säri on mõõdetud ja sügavusteravuse nupule vajutad: välk põleb 1 sekundi jooksul @ 70 Hz. icon_biggrin.gif

tsitaat:
Ei heida ma sulle midagi ette – kui pole asja kasutanud pole mõtet seda maha teha


Siinkohal ära unusta, et nendes odavates välkudes pole midagi, mida pole kallimates... eeldusel, et mõeldakse ikka funktsioone, mis töötavad. Seega ilmselt ikka kallima välgu omanik oskab ette kujutada odavama tööd paremini, kui vastupidi: ühe jaoks on see funktsionaalsuse tagasiulatuv ettekujutus, teise jaoks aga fantaasia, et mis funktsioonid ja omadused sel kallimal võiks olla...

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nevermind
HV Guru
nevermind

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.09.2005 23:32:44 vasta tsitaadiga

stoboga ise ka natuks üritanud aga kahjuks tulemused nõutuks teinud - 15 laksuga jääb kuidagi liiga pimedaks, samas normaalse välguga on kõik OK
_________________
AHV ei tea, mis AHV teeb
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kr6ll
HV Guru
kr6ll

liitunud: 13.09.2003




sõnum 09.09.2005 09:56:59 vasta tsitaadiga

nevermind, a seda võimsust saab ka strobo puhul regullida, äkki saab juurde kruttida?
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 09.09.2005 12:09:09 vasta tsitaadiga

saab küll jah... mida võimsam laks, seda väiksem koguarv lihtsalt.
_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 21.09.2005 23:40:48 vasta tsitaadiga

ostsin Canon 420EX-i siiani igati rahul, eriti teravustamisega(infrapuna kiirte järgi tervustab, mitte nagu stock välk, mis pimedas klõpsis vägluga, kuni sai teravaks) ja ka laadimis aeg on igati OK
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Jacek
HV vaatleja

liitunud: 13.10.2005




sõnum 13.10.2005 08:59:26 vasta tsitaadiga

Soovitan Sigma EF 500 DG Superit. Hinne: 4300 EEK-i. Saadaval Tallinnas erinevates kohtades. Täisautomaatne, kuid ühe hea omadusega - saab kasutada nn. master/slave reziimis. See tähendab - panete ta tuppa teise kohta (võrreldes fotoka tavavälguga) ja ta teeb nn. lisavälgu. See vähendab (olenevalt slave asukohast) kergestitekkivad varje, lisades ka valgusjõudu. Samas - kui Teil pole nimetatud välke 2 või rohkem, annab ta lisavälgu kõikidele selles ruumis välguga pildistajatele (erinevad programised). Juhtarv 50 annab ka õues distantsiks ca 10 meetrit (oluliselt sõltub objektiivist (loe: max avast).
Canonil endal on ka 58-se juhtarvuga välk, kuid kas hindade vahe tasub selle ostmist, on iga piltniku enda otsustada.
Ah veel - selle Sigma min. fookuskaugus on 17mm (hajutusega muidugi), nii et toas fotokale pealepanduna võiks nagu tavafotode jaoks piisata. Kasulik hankida muidugi juhend ja see enne valiku tegemist läbi lugeda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 31.10.2005 12:28:42 vasta tsitaadiga

Peale mõningast kasutamist on selgunud 420EX-i poole pealt:
+Akud peavad üle 800 pildi vastu(enamus tehtud toas ja ka mitmed õues "täislaksuga") ning tühjenemis märke polnud tunda veel
+Kannatab teha umbes 6-7 võtet järjest ~0.5 sekiste vahedega
+Väga kiire teravustamine (no pole väga kallite välkudega küll kokku puutunud, aga võrreldes 350d enda teravustamis kiirusega ja seda ka pimedas)
-Kui pole täis laadinud siis automaat rezhiimis olles teeb fotokas tihti 3-4seki pikkuse säriga pilte
-Võibolla on mul liiga head kõrvad, kuid häirib see piiksumine, mis näitab, et välk on täis laetud
-Zoomimisel võiks vaiksem olla

Aga kokkuvõttes olen rahul selle 3800 kroonise väljaminekuga igati mis kuukene tagasi sai tehtud..soovitan teistelegi thumbs_up.gif

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HNRL
HV kasutaja

liitunud: 23.02.2003




sõnum 31.10.2005 19:54:27 vasta tsitaadiga

daddo kirjutas:
huvitav on aga see modelleeriv välk, kui säri on mõõdetud ja sügavusteravuse nupule vajutad: välk põleb 1 sekundi jooksul @ 70 Hz. icon_biggrin.gif
Kui mõttele pihta ei saa, siis see peaks olema see, et kui hästi lühike säri on, siis on ühe välgu laksuga raske pihta saada. Siis lastakse välja hunnik välke umbes selleks ajaks kui katik avatud olema peaks. Välk ei ole lihdsalt nii täpne.
Ärge pahandage kui väga mööda panen, sest endal kahjuks veel sellist välku soetatud ei ole (ja egas ei ole eriti selle tehisvalguse fänn ka)
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
.Scorps.
HV Guru
.Scorps.

liitunud: 24.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.10.2005 20:01:41 vasta tsitaadiga

HNRL kirjutas:
daddo kirjutas:
huvitav on aga see modelleeriv välk, kui säri on mõõdetud ja sügavusteravuse nupule vajutad: välk põleb 1 sekundi jooksul @ 70 Hz. icon_biggrin.gif
Kui mõttele pihta ei saa, siis see peaks olema see, et kui hästi lühike säri on, siis on ühe välgu laksuga raske pihta saada. Siis lastakse välja hunnik välke umbes selleks ajaks kui katik avatud olema peaks. Välk ei ole lihdsalt nii täpne.
Ärge pahandage kui väga mööda panen, sest endal kahjuks veel sellist välku soetatud ei ole (ja egas ei ole eriti selle tehisvalguse fänn ka)

Seda kindlasti mitte. Välku juhib ju kaamera ise ning kaamera on raudselt võimeline õigel ajal välgule signaali andma. Ja küllap välgudki nii ehitatud on, et nõutud hetkel laksu teevad.

wirx kirjutas:
-Kui pole täis laadinud siis automaat rezhiimis olles teeb fotokas tihti 3-4seki pikkuse säriga pilte

icon_eek.gif
Tahtsid vist ikka öelda, et enne pildistamist mõtleb (laeb välku) 3-4 sekundit?

_________________
Tere hommikust! icon_smile.gif
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HNRL
HV kasutaja

liitunud: 23.02.2003




sõnum 31.10.2005 20:10:07 vasta tsitaadiga

Natuke ikkagi vaidlen vastu, sest egas see et fotikas saadab teate välgule et tee nüüd välku ei tähenda seda, et ta siis täpselt samal ajal kohe teeb. Mingi süsteem ikkagi on nende välkudega. See käib tegelt nii kiiresti, et inimese silm saab aru et toimub vaid üks välk, aga tegelt umbes 50. Ma kuskilt targemate (loe: elukutseliste fotograafide) käest kuulsin kunagi.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Soovitage välku 350D-le mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.