Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Turvalisus »  Firewall märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
JT17
Kreisi kasutaja
JT17

liitunud: 07.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.08.2003 10:43:00 F-Sec antiviirus ja tulemüür vasta tsitaadiga

Kontori tööd tehes ning Internetis surfides küll aru ei saa, et F-Sec antiviirus ja tulemüür ropult masina ressursse ära võtaksid. Algul oli mul tööl Celeron400 (mälu 256MB, Win98SE), sellel oli jah veidi tajutav vahe masina reageerimiskiiruses, kui kasutasin näiteks skannerit, kui eelpool nimetatud programm oli aktiivne ja vastavalt väljalülitatud. Ent tavalise töö tegemisel mingit vahet küll ei ole (tekstitöötlus, internetis surfimine). Praeguse Pentium4 2,4GHz (512MB. WinXP) ei ole mitte mingit vahet märgata.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spcvnd
Aeg maha 10

liitunud: 21.10.2002




sõnum 24.08.2003 13:57:52 Re: Firewall vasta tsitaadiga

Raivar kirjutas:
Küsimus on selline ,et milline oleks kõige parem FIREWALL teie arvates ja miks..........


annax hääle tiny personal firewall'ile... tundub päris asjalik icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tim
HV kasutaja
tim

liitunud: 05.10.2002




sõnum 24.08.2003 15:59:12 vasta tsitaadiga

Kas sellisest asjast nagu Trend Micro PC-cillin2002-ga kaasa tulevast personal firewallist on miskit kasu?
Või on vaid ilusaks vidinaks kaasa antud? icon_rolleyes.gif

_________________
---
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arvutisõber
HV veteran
arvutisõber

liitunud: 31.07.2002




sõnum 13.01.2004 16:49:07 vasta tsitaadiga

Ise panin praegu ZONE peale

Mul win98 ja see krdi Norton internet security PRO tahtis mingit uuemat Internet Explorerit
no mis krdi kasu sellest firewallist on, kui ma ei saa seda k'ivitada ilma netti [hendamata ja ilma p'ris pikka aega netis viibimist icon_evil.gif

Kas see ZONE firewall l2heb muidu Default Win98 IExploreriga toole icon_question.gif

_________________
...
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 22.01.2004 02:46:48 vasta tsitaadiga

arvutisõber kirjutas:
[...] Kas see ZONE firewall l2heb muidu Default Win98 IExploreriga toole icon_question.gif
ZA läheb tööle kõigega millega juhtud iNetti ronima.

A muidu paar mõtet erinevate müüride headusest:

ZoneAlarm - OK
Outpost - OK
NIS - OK
XP Firewall - BAD
BlackICE - BAD
Kerio - OK
Sygate - OK
Look'n'Stop - OK

Ise jooksutan hetkel Outposti ja jään igati rahule... Aga kuna mälu vähevõitu, siis kõigi märkide järgi peale lähipäevil ettevõetavat kõvakettatühjendust Look'n'Stopi juurde.

_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
deep
HV vaatleja

liitunud: 08.01.2004




sõnum 22.01.2004 08:21:41 vasta tsitaadiga

miks xp firewall bad on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tim
HV kasutaja
tim

liitunud: 05.10.2002




sõnum 22.01.2004 10:17:53 vasta tsitaadiga

kuidas ikkagi siis see Trend Micro PC-cillin2002 firewall on? thumbs_up.gif / thumbs_down.gif
_________________
---
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 22.01.2004 10:37:51 vasta tsitaadiga

deep kirjutas:
miks xp firewall bad on?
Lühidalt öeldes: töötab vananenud põhimõtetel. XPst on kasu siis, kui "paha tüüp" su masinat väljaspoolt skännb. Ta ei tee aga midagi, kui sul on viirus/trooja juba masinas ning too otsustab koju helistada. Ning just seda kõik arukamad hobud tänapäeval teevadki.
See tegelikult ka põhjuseks, miks BlackICE'i samamoodi hindasin. Too nimelt samuti ei tegele väljamineva liiklusega (ehkki programmi reklaam väidab vastupidist).

_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
deep
HV vaatleja

liitunud: 08.01.2004




sõnum 22.01.2004 10:47:41 vasta tsitaadiga

jah, selle peale ei olegi nii mõelnud. aga eks siis tuleb oodata järgmist windoosa varianti koodnimega longhorn. seal töötab mõlemat pidi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomek
HV kasutaja

liitunud: 07.11.2001




sõnum 22.01.2004 10:54:41 vasta tsitaadiga

Sai seda LH 4051 proovitud ja kogetud, et Longhornile (4051) ei ole võimalik teisi tulemüüre LH oma kõrvale installeerida ja seda isegi mitte siis kui sisseehitatud tulemüür ära keelata. Sellised lood siis. Kui keegi on selle versiooni mõne teise tulemüüriga käima saanud, siis andku teada, kuidas ta seda tegi.

Samuti ei ole võimalik nimetet LH peal spybot'i jooksutada.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MadMan
Kreisi kasutaja
MadMan

liitunud: 05.11.2001




sõnum 22.01.2004 16:03:07 vasta tsitaadiga

Kasutan Trend-Micro Internet Securityt ja olen suht rahul. Kuigi mälu võtab hirmsasti protsesside all - u. 30 MB näitab. Siiamaani kõik viirused kinni pidanud ja hoiatanud ka kui mõni asi üritab monitoorida mu toimetusi. Palju vidinaid on, aga sättida väga palju ei saa ja ei huvita ka eriti. Update'i teeb päevas vähemalt 2 korda icon_biggrin.gif
_________________
Ikka Saab
~~NetMusique~~
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 22.01.2004 21:15:03 vasta tsitaadiga

Tomek kirjutas:
Sai seda LH 4051 proovitud ja kogetud, et Longhornile (4051) ei ole võimalik teisi tulemüüre LH oma kõrvale installeerida ja seda isegi mitte siis kui sisseehitatud tulemüür ära keelata.[...]
Olen üpris kindel, et probleem seotud sellega, et Longhorn alles testimisjärgus. Lõppversioonis kindlasti kõik juba töötab.
Ja isegi kui asjad peaksid nii radikaalselt ümber tehtud olema, et muud müürid ei jookse, siis peab lihtsalt veidi ootama, küll ka Longhorni-põhised jubinad tulevad (võin oma parema käe peale kihla vedada, et Symantec ei lase kogu sel NISi arendamise alla pandud papil lihtsalt tuulde lennata, sama kehtib ka Kapersky kohta, kelle Anti-Hacker alles on jalgu alla saamas).

_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
PC Spioon
HV vaatleja

liitunud: 26.06.2002




sõnum 25.01.2004 00:24:19 vasta tsitaadiga

HacaX kirjutas:
Look'n'Stop - OK

Ise jooksutan hetkel Outposti ja jään igati rahule... Aga kuna mälu vähevõitu, siis kõigi märkide järgi peale lähipäevil ettevõetavat kõvakettatühjendust Look'n'Stopi juurde.


Mul on see Look'n'Stop millegi pärast kahe silma vahele jäänud icon_rolleyes.gif Kas see on kõige vähem ressursse nõudev tulemüür icon_question.gif Nende kodukal ringi vaadates jäi mulje, et sel ei saa eraldi programmidele port haaval ruule teha icon_confused.gif Kas ongi nii icon_question.gif Muidu tundub hea lihtne junn olema, aga kas ka töötab, nagu vaja icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 25.01.2004 10:05:39 vasta tsitaadiga

PC Spioon kirjutas:
Mul on see Look'n'Stop millegi pärast kahe silma vahele jäänud icon_rolleyes.gif Kas see on kõige vähem ressursse nõudev tulemüür icon_question.gif Nende kodukal ringi vaadates jäi mulje, et sel ei saa eraldi programmidele port haaval ruule teha icon_confused.gif Kas ongi nii icon_question.gif Muidu tundub hea lihtne junn olema, aga kas ka töötab, nagu vaja icon_rolleyes.gif
Vat ei oska öelda kas just *kõige* pisem, aga võrreldes teiste testitutega võttis ikka sigavähe mälu - midagi 4 mega kanti (W98SE peal Norton System Informationi väitel). Igale rakendusele eraldi pordireegleid saab teha küll, lihtsalt asi käib teist pidi kui harilikult kombeks: mitte ei defineeri rakendust ja siis tollele reegleid, vaid kirjutad reegli valmis ja siis määrad, et see aktiveeritaks mingi kindla rakenduse peale. Tegelikult on L'n'Si konfimine natuke tüütu, sest (kui mu vana mälu mind just ei peta) ei hakka ta uue iNetti ronija peale üleüldse midagi küsima vaid keelab kohe ära, kui sobivat reeglit ei ole. Nii et tuleb ise kõik vajalik valmis kirjutada ja alles siis saad nettuda. Outlook on selle koha pealt hulka parem (logist rääkimata), aga tahab samas ka 18+ mega mälu...
Et sa asjast kuulnud ei ole pole mingi ime, sest esiteks on L'n'S erinevalt ZAst, Outpostist ja Sygate'ist tasuline (jaosvara), teiseks päris võhikule/pohhuistile ta ka ei sobi.

Edit: ma hakkan siin vaikselt kahtlema, et kas ikka tasub Outpostist loobuda. On küll teine jah naca suur, aga ZA+ tahtis ka sama palju ja tollega elasin tükk aega igatpidi ilusasti... Ja Outposti lisad (DNS cache, WHOIS klient ja isegi võrguliikluse indikaator) teevad kogu ettevõtmise igatpidi meeldivaks...

_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
PC Spioon
HV vaatleja

liitunud: 26.06.2002




sõnum 25.01.2004 12:50:30 vasta tsitaadiga

HacaX kirjutas:
teiseks päris võhikule/pohhuistile ta ka ei sobi.


See käis siis minu kohta või icon_rolleyes.gif Aga selle tulemüüri screenshote vaadates jääb küll mulje, et kui näit. mingi pordi kaudu netti ronimise lubad, siis kehtib see kõigile programmidele, millele on netti pääs lubatud ja ei saa ikka nii, et valid ainult ühe programmi, mis seda porti võib kasutada icon_confused.gif Aga võibolla on selline võimalus seal kuskile ära peidetud icon_rolleyes.gif Peab vist ikka ise järgi proovima icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 25.01.2004 13:33:50 vasta tsitaadiga

PC Spioon kirjutas:
HacaX kirjutas:
teiseks päris võhikule/pohhuistile ta ka ei sobi.


See käis siis minu kohta või icon_rolleyes.gif Aga selle tulemüüri screenshote vaadates jääb küll mulje, et kui näit. mingi pordi kaudu netti ronimise lubad, siis kehtib see kõigile programmidele, millele on netti pääs lubatud ja ei saa ikka nii, et valid ainult ühe programmi, mis seda porti võib kasutada icon_confused.gif Aga võibolla on selline võimalus seal kuskile ära peidetud icon_rolleyes.gif Peab vist ikka ise järgi proovima icon_smile.gif
Ei käinud, see käis *minu* kohta icon_smile.gif Muidu seal piltide peal ei ole jah näha, ja vahest niisama ei saanudki, aga vähemalt siis, kui proge Advanced resiimi lülitada pakub välja ka võimaluse reegli aktiviseerimiseks konkreetse rakenduse peale.
_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sergay
HV kasutaja

liitunud: 14.12.2003




sõnum 04.02.2004 20:11:47 vasta tsitaadiga

Offtopic, aga kas näiteks XP firewall takistab ka msn`is downloadi kiirust.Jube aeglane on mul see download seal.
Ja kuidas seda maha võtta icon_rolleyes.gif icon_razz.gif
EDIT:Juba sain aru ja tagusin pähe et otsingut vaja kasutada icon_razz.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
equ
HV vaatleja

liitunud: 03.01.2004




sõnum 09.02.2004 18:24:45 sorry, et teemasse sekkun... vasta tsitaadiga

kuna siin räägitakse tulemüüridest ja üldse arvuti kaitsmisest, siis küsiksin, kas xp enda tulemüür ka turvalisust tagab. kas piisab xp omast. Ja kas keegi oskab mulle öelda, kuidas neid setinguid seal seadistada. ja üldse, mis on xp müüril head, ja mis halba...?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 09.02.2004 23:29:02 vasta tsitaadiga

No veits eespool on minu *isiklik* arvamus XP tulemüürist välja toodud.
Korrates ütleks, et XP enda omast ainult ei piisa, parem on asi üleüldse maha võtta ja mõni 3nda osapoole jubin (nagu Sygate, ZoneAlarm, Outpost, etc.) hankida.
Head küljed: väidetavalt ei söö resursse... mida mina küll eriti ei usu. Võib-olla ta mingit lisamälu ei söö, aga mingil määral prose- ja netikiirust ikka.
Halb külg: *ei tegele* väljamineva liiklusega.
Nii et ehkki hoiab ära mõne käkerdisehakatise sinu pihta sooritatava pordiskänni (lootusega leida mõni installitud tagaauks) ei tee müür teist nägugi, kui mingi su masinas olev trooja koju helistab (kavatsusega peremehele kõik su paroolid ja iNetipanganumbrid ette kanda).

_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kalapala
HV kasutaja


liitunud: 15.11.2001




sõnum 12.02.2004 16:38:23 vasta tsitaadiga

Soovitan Sygate Personal Firewall 5.5-e. Võtab vähe ressursse, kiire, mugav, stabiilne, turvaline, tasuta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
phoenix
HV kasutaja
phoenix

liitunud: 26.04.2003




sõnum 13.02.2004 17:59:15 vasta tsitaadiga

Kerio tulemüüriga seoses avastasin huvitava asja - kui see mul taustal jookseb ja ma 3dmark'i shadereid kasutavaid või fill rate teste teen, hakkab fps jõnksutama (mitte fps ei lenda madalaks, vaid iga paari-kolme sekundi tagant teeb jõnksu - nagu väike lag). Peale tulemüüri sulgemist tõusis punktisumma 3dM03's 300 silma võrra.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
S.S.D.D
HV vaatleja


liitunud: 29.11.2003




sõnum 19.02.2004 18:59:04 vasta tsitaadiga

kalapala kirjutas:
Soovitan Sygate Personal Firewall 5.5-e. Võtab vähe ressursse, kiire, mugav, stabiilne, turvaline, tasuta.


Yeah, mul ka Sygate tasuta versioon taustal tiksumas NIS ja NAV `ile lisaks. Nukker ainult see, et tasuta Sygate tulemüür ei lase teha update options`i alt... või olen mina lammas. Aru igatahes ei saanud kuidas tasuta versioonile update teha edukalt.

Siiani on NIS end suht tublilt näidanud, eriti muidugi kusagil ei kola ega tõmba ka suurt midagi.

_________________
BS jätke enda teada icon_smile.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 20.02.2004 14:15:49 vasta tsitaadiga

Sul kaks tulemüüri *korraga* töös??? Masina/neti kiirusele ei mõju laastavalt?
_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
S.S.D.D
HV vaatleja


liitunud: 29.11.2003




sõnum 21.02.2004 11:08:42 vasta tsitaadiga

HacaX kirjutas:
Sul kaks tulemüüri *korraga* töös??? Masina/neti kiirusele ei mõju laastavalt?


Kui see nüüd mulle suunatud oli...siis ei, siiamaani ei ole interneti kiirus küll halb olnud...mul muidugi väga kiire ühendus ka kodus. PC-l ka ~25% kogu ressursist alles kasutatud, ei ole probleeme ilmnenud aeglusega.

_________________
BS jätke enda teada icon_smile.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reixx
HV veteran
Reixx

liitunud: 11.07.2003




sõnum 29.02.2004 10:33:25 vasta tsitaadiga

mul 1 kysimus....et kas mcafee 7.0 endal ka firewall peal on ja on see turvaline?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Turvalisus »  Firewall mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.