Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Vaidlused »  Parem HV »  Ettepanek HV pealehe suhtes märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Lorien
HV kasutaja
Lorien

liitunud: 30.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2005 19:19:35 Ettepanek HV pealehe suhtes vasta tsitaadiga

Tervist, tulin just HV-sse, pealehele, kui äkki tuli mul mõttesähvatus, mis loodetavasti ka teistele meeldib. Avalehe sektsiooni "Foorumi viimased teemad" võiks muuta real-timeis jooksvaks. Kas siis mõne Javascripti vms. abil. Et ei pea iga kord refreshi vajutama, et näha, mis teemad hetkel aktuaalsed on. Mõelge ise....tulete pealehele, näete viite viimati arutatud teemat....kasutaja Platoon teeb kuskil postituse, et ta sai uued überkellad oma kaardile, postitab selle ja automaatselt läheb pealehel need viis viimast teemat edasi, kuvades pealmisena just seda Platooni postitust (võiks näidata ka väikese fondiga vms. kelle poolt viimane post on tehtud). Selline siis minu väike ettepanek.. icon_rolleyes.gif

Tagasisidet oodates,

Lorien.

_________________
Live and let die.
\,,/
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Muhvini
külaline






sõnum 10.10.2005 19:32:02 vasta tsitaadiga

Enamus vaatab foorumit ilmselt linkide:
vaata lugemata postitusi
või
vaata enda postitusi
või
vaata vastamata postitusi
abil.
tagasi üles
-sSs-
HV kasutaja

liitunud: 12.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2005 19:34:09 vasta tsitaadiga

Lorien, minuarvates on see täitsa hea mõte beer_yum.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2005 19:35:11 vasta tsitaadiga

ma arvan, et see sööks jubedalt ressursse kui kõik HV-lased live-s postitusi vaatavad icon_neutral.gif
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RKsilver
HV Guru

liitunud: 08.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2005 19:35:44 vasta tsitaadiga

-sSs- kirjutas:
Lorien, minuarvates on see täitsa hea mõte beer_yum.gif thumbs_up.gif


täpselt sama mõte oli ka siin pool aga kartsin teha teemat kuna ühed hakkaksid siin rääkima,et teema prükkarisse jne.
aga mina toetan sind nii,et edu thumbs_up.gif
Kommentaarid: 172 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bmwturbo
Kreisi kasutaja
bmwturbo

liitunud: 30.10.2004




sõnum 10.10.2005 19:38:01 vasta tsitaadiga

heikis kirjutas:
ma arvan, et see sööks jubedalt ressursse kui kõik HV-lased live-s postitusi vaatavad icon_neutral.gif


ise arvan ka seda, siiani olen hakkama saanud "vaata postitusi alates viimasest külastusest" lingiga, sellest täiesti piisab
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lorien
HV kasutaja
Lorien

liitunud: 30.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2005 19:43:43 vasta tsitaadiga

No minu arvates oleks see praktiline ja kaasaegne. HV kajastab ju "the latest" sündmusi IT-maailmast ja miks mitte selline väike uuendus teha? icon_rolleyes.gif Pealegi, kui sul on näiteks. kiire, lendad avalehele ja ei ole aega sisse logida, siis sellega suureneks väga kõvasti šanss, et just see teema, mis sulle huvi pakub hüppab ise ette ja saad selle kiiruga üle vaadata (mõeldes ka näiteks. et oh, Ho-Ho vastas just, kindlasti on tegu targa jutuga, või siis et kurat, mingi xxx---olen--noob kasutaja vastas, ei viitsi/jõua hetkel seda teemat vaatama hakata icon_smile.gif )

Lorien.

_________________
Live and let die.
\,,/
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2005 22:43:58 Re: Ettepanek HV pealehe suhtes vasta tsitaadiga

Lorien kirjutas:
Tervist, tulin just HV-sse, pealehele, kui äkki tuli mul mõttesähvatus, mis loodetavasti ka teistele meeldib. Avalehe sektsiooni "Foorumi viimased teemad" võiks muuta real-timeis jooksvaks. Kas siis mõne Javascripti vms. abil. Et ei pea iga kord refreshi vajutama, et näha, mis teemad hetkel aktuaalsed on. Mõelge ise....tulete pealehele, näete viite viimati arutatud teemat....kasutaja Platoon teeb kuskil postituse, et ta sai uued überkellad oma kaardile, postitab selle ja automaatselt läheb pealehel need viis viimast teemat edasi, kuvades pealmisena just seda Platooni postitust (võiks näidata ka väikese fondiga vms. kelle poolt viimane post on tehtud). Selline siis minu väike ettepanek.. icon_rolleyes.gif

Tagasisidet oodates,

Lorien.

aga viimati uuendatud teemad ju kajastuvadki HV avalehel reaalajas icon_rolleyes.gif
Jälgi hoolikamalt icon_wink.gif

Lisaks, kui oled HV avalehel registreerunud ja sisse loginud, siis saad teemade arvu suurendada 25-ni icon_wink.gif
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lorien
HV kasutaja
Lorien

liitunud: 30.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2005 22:44:33 vasta tsitaadiga

Jah, aga selleks peab ikkagi ju browserile refreshi tegema, et see list ka ennaks uuendaks ju icon_smile.gif
_________________
Live and let die.
\,,/
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2005 22:49:12 vasta tsitaadiga

Lorien kirjutas:
Jah, aga selleks peab ikkagi ju browserile refreshi tegema, et see list ka ennaks uuendaks ju icon_smile.gif

aa, eiei, sellist reaalajas asja nüüd küll ei saa icon_smile.gif sry, sain valesti aru icon_razz1.gif

Aga asi see siis F5 vajutada?

Pigem siis logi HV avalehelt sisse ja pane teemade arvuks 25 icon_wink.gif
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lorien
HV kasutaja
Lorien

liitunud: 30.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2005 23:57:07 vasta tsitaadiga

Nohjah, kui ei saa, siis ei saa icon_smile.gif Lihtsalt selline mõte oli. Eks kui veel midagi uut ja huvitavat mõttesse tuleb, siis annan teada.
Minu poolest võib siis see teema lukku minna....

_________________
Live and let die.
\,,/
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
AMD
HV veteran
AMD

liitunud: 29.07.2003




sõnum 11.10.2005 09:52:14 vasta tsitaadiga

Ideepoolest ei tohiks sellise asja tegemine ju väga raske olla...
Nt mingi java applet teha vms.

Avalehel saab nime max pikkus olla ju 4 tähemärki icon_sad.gif

_________________
From now on, the forum is owned by AMD.That means that you are NO LONGER allowed to talk about, or even mention *ntel.
Kommentaarid: 335 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 145 :: 3 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lorien
HV kasutaja
Lorien

liitunud: 30.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2005 10:25:02 vasta tsitaadiga

Idee poolest ei tohiks jah raske olla...kuna ju on olemas juba süsteem, mis kuvab viimati vastatud teemad pealehele....ja Tanel, kas sulle endale ei meeldiks, kui näeksid kohe avalehel ära, kes on X teemas viimane kommenteerija? icon_rolleyes.gif
_________________
Live and let die.
\,,/
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Muhvini
külaline






sõnum 11.10.2005 10:26:44 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kui näeksid kohe avalehel ära, kes on X teemas viimane kommenteerija



Ma ei saa ikkagi aru, mis selles avalehes nii erilist on, et peab sealt kaudu vaata?
Kasutades linki vaata lugemata postitusi on kogu vajalik info olemas
tagasi üles
Lorien
HV kasutaja
Lorien

liitunud: 30.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2005 11:33:36 vasta tsitaadiga

No see on ju pmst. sama, miks on ajalehtedes esileheküljel lühidalt tähtsad uudised ja all pisike kiri "loe edasi lk.2" vms...et võiks sama hästi küsida, milleks see, kui võiks lihtsalt lehe lahti lüüa ja lugeda...Mugavus, kiirus on märksõnadeks icon_smile.gif
_________________
Live and let die.
\,,/
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2005 12:56:06 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Tanel, kas sulle endale ei meeldiks, kui näeksid kohe avalehel ära, kes on X teemas viimane kommenteerija?

kui avan www.hv.ee avalehe, siis ju kuvab viimati uuendatud teemad. Tõsi, viimase kommenteerija asemel näitab teemaalgataja nime (kui hiirega peale minna) Nagu ma aga aru olen saanud, siis Nevermind väitel pidi päris reaalajas kuvamine olema üpris koormav serverile või siis muul viisil raskendatud.
Parandagu mind, kui eksin icon_rolleyes.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lorien
HV kasutaja
Lorien

liitunud: 30.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2005 15:15:20 vasta tsitaadiga

Minu arust ei tohiks olla ju? Praegu ka ju kuvab server neid n.ö. reaalajas...lihtsalt kasutaja peab ise refreshima....kui mingi java appl. teha et ta "päris päris" reaalajas näitaks, ei tohiks see minu arust serverit koormata....
P.S. Kuna töötan Elionis, siis võin alati hankida kokkulepete küsimuste teel serveri(te)le lisavõimu spets HV hinnaga... icon_smile.gif

Lorien

_________________
Live and let die.
\,,/
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RKsilver
HV Guru

liitunud: 08.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2005 15:17:49 vasta tsitaadiga

Lorien kirjutas:

P.S.Kuna töötan Elionis, siis võin alati hankida kokkulepete küsimuste teel serveri(te)le lisavõimu spets HV hinnaga... icon_smile.gif

Lorien


see on ju tore siis
Kommentaarid: 172 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 11.10.2005 15:19:57 vasta tsitaadiga

tsitaat:
P.S.Kuna töötan Elionis, siis võin alati hankida kokkulepete küsimuste teel serveri(te)le lisavõimu spets HV hinnaga.
Minu teada ei kasuta HV enam Elioni teenuseid kuna nendega olevat probleeme olnud icon_rolleyes.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lorien
HV kasutaja
Lorien

liitunud: 30.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2005 15:20:27 vasta tsitaadiga

Oleneb inimestest, kellega tegeletakse.... icon_rolleyes.gif
_________________
Live and let die.
\,,/
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2005 15:21:16 vasta tsitaadiga

Hv kasutab nüüd oma serverit, kuid endiselt Elion ühendust
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mirko27
HV veteran
mirko27

liitunud: 29.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2005 15:23:05 vasta tsitaadiga

Arvan, et see ei oleks nii koormav ühti serverile.
Ise võiksin ka jõu ja nõuga aidata.
Mina näeksin asja nõnda:
Java Applet, MouseAdapterEventile reageeriv - kasutaja liigutab hiirt appleti sees esitatakse päring HV SQL serverile
ning kuvatakse uued andmed.
Overhead väiksem kui refreshides(vaid viis kirjet terve lehe asemel).
Ootan vastukaja...
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bjand
HV kasutaja
bjand

liitunud: 12.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2005 15:30:34 vasta tsitaadiga

mina oleks ka poolt, kui saaks vahtida jooksvalt viimaseid asju.
näiteks ma pidevalt refreshin avalehte, et näeks mis viimane värk oli.

just laiskusest - sest iseenesest isegi sisse logida ei viitsi avalehele kuna postitan ma ikkagi foorumisse, siis ma login nö foorumi useriga.

Iseenesest kui oleks "remember me" värk avalehel, et teatud kasutaja oleks pidevalt sees ja uuesti tulles oleks ka. küpsisega vms. siis oleks vähe parem.

java applet on minu jaoks mõttetu vidin (sun java tõmbab ennast suht kaua käima ja windoooosa java pidi ära kaduma vist mingi aeg - ja kui polegi javat installitud) - pigem siis juba mingi iframe autorefreshment vms ...


arvatavasti jääb nagu on.

_________________
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mirko27
HV veteran
mirko27

liitunud: 29.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2005 15:31:11 vasta tsitaadiga

Mille poolest on Java Applet mõttetu asi? Selle poolest, et ta oma funktsiooni täidab?
Iframe asi ongi selles, et ta peaks kogu aeg refreshima, ja selline refresh tekitaks serverile
tõesti koormust. See-eest saaks Java Appleti kaudu ajada asju nõnda, et päring esitatakse vaid SQL serverile
mitte http serverile, mille kiirus / overhead kõvasti väiksem.
Samas võimaldab Java Applet ka leiutada strateegia, millal on kasulik uuendada jms.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2005 15:34:09 vasta tsitaadiga

bjand,
tsitaat:

Iseenesest kui oleks "remember me" värk avalehel, et teatud kasutaja oleks pidevalt sees ja uuesti tulles oleks ka. küpsisega vms. siis oleks vähe parem.

see on kogu aeg olemas olnud, sa pead selle lihtsalt oma HV avalehe profiilist sättima

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2005 15:35:01 vasta tsitaadiga

Lorien, mirko27, ütleme nii, et praegu on selle teostamiseks vähemalt ajaline ressurssipuudus icon_neutral.gif
Tähtsamad asjad on vaja enne teha

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lorien
HV kasutaja
Lorien

liitunud: 30.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2005 15:36:29 vasta tsitaadiga

No selge, seega jääb see projekt hetkel "ootel" staatusesse?
_________________
Live and let die.
\,,/
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bjand
HV kasutaja
bjand

liitunud: 12.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2005 15:38:16 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
bjand,
tsitaat:

Iseenesest kui oleks "remember me" värk avalehel, et teatud kasutaja oleks pidevalt sees ja uuesti tulles oleks ka. küpsisega vms. siis oleks vähe parem.

see on kogu aeg olemas olnud, sa pead selle lihtsalt oma HV avalehe profiilist sättima


thanx, kohe uurin.

edit: töötab jah icon_smile.gif bro ...

_________________


viimati muutis bjand 11.10.2005 15:45:36, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2005 15:38:25 vasta tsitaadiga

Lorien, selle võib to-do listi lisada icon_wink.gif
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=203344

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mirko27
HV veteran
mirko27

liitunud: 29.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2005 15:43:23 vasta tsitaadiga

Ma just pakkusin, et võin ka JÕUGA aidata. Väike panus pole ju eriti aeganõudev:)
PS huvi kohta palun.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taifunk
HV Guru
taifunk

liitunud: 06.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2005 16:37:21 vasta tsitaadiga

Aga kui asi lahendada rss-iga?? Seda on ka varem arutatud ent katki on jäänud mitmetel pühjustel. Ressursi nõudlikkuse koha pealt võrreldes Java Applet-iga ei oska kahjuks midagi kosta icon_rolleyes.gif

HV live bookmark'id e. rdf feed firefoxi!
RSS feed enda postituste sektsioonile
E-maili teavitamise lõpetamine

_________________
Remember this day, men, for it will be yours for all time.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2005 17:07:29 vasta tsitaadiga

oeh... julgen siis natuke optimistlikke arvamusi jalgealla talluda.

1. Mida tähendab reaalajas andmete uuendamine? Iga 1/100 sekundi jooksul (100x sekundis) küsitakse serverilt ega midagi uut tekkinud ei ole? Kas tõesti arvate, et see ei koorma serverit? Korrutage see nüüd siis veel korraga avalehel olevate kasutajate arvuga. 100 kasutajat = 10000 päringut sekundis. icon_eek.gif

2. Java appletti kasutamine? icon_eek.gif icon_rolleyes.gif Aga kui mul ei ole Javat installitud? Kui mul on natuke vanem arvuti? Teate ka kui kaua võtab aega Java appleti tööleminek? Mis tööd kliendi arvutilt nõuab? ... mina avalehte ei külastaks enam icon_confused.gif

3. RSSi olemusest oled taifunk vähe alesti aru saanud vist icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lorien
HV kasutaja
Lorien

liitunud: 30.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2005 17:09:50 vasta tsitaadiga

ma arvan, et päringu esitamine 5 korda sekundis on küll täiesti piisav icon_smile.gif Ja kas peale java appleti ei oleks võimalik seda teha? ei ole just progemise tippspetsialist, aga arvan, et mingi hea lahendus on kindlasti olemas icon_smile.gif
_________________
Live and let die.
\,,/
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2005 17:13:16 vasta tsitaadiga

e. siis 500 päringut sekundis ... ja seda kulutada nimekirja peale mida vaataks paljud? 1%?
Lisaks veel kasutaja masina koormamine. Kasutaja netiühenduse koormamine (dial-up, GPRS jmt kasutajate rõõm).

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mirko27
HV veteran
mirko27

liitunud: 29.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2005 17:52:05 vasta tsitaadiga

Esiteks toetavad enamus browsereid Javat. Teiseks võiks see olla lihtsalt optinal võimalus, mida enda profiili alt sisse lülitada.
Anyway nagu mainisin on võimalik strateegia välja töötada optimaalse ajakulu jaoks.
Mõni refreshib päris tihti ning ka see tekib overloadi.
MInu idee oli lihtsalt hiire liigutamise peale reageerida, või panna nuppu get data automatically(iga HV enda hinge peale jääks asi ja saab spämmeri kasutajad
ka üles leida).
Nii Java Appleti vastane ka ei tasuks olla. Laialt arenev tehnoloogia ning igati interaktiivne ning kiire lahendus.
Samas saab aru ka nõrkade masinatega inimestest - neile võikski asi optional olla.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 11.10.2005 18:01:30 vasta tsitaadiga

Lorien kirjutas:
ma arvan, et päringu esitamine 5 korda sekundis on küll täiesti piisav
Ma arvan et piisaks ka üks päring ~30s tagant.
Renka kirjutas:
Lisaks veel kasutaja masina koormamine. Kasutaja netiühenduse koormamine (dial-up, GPRS jmt kasutajate rõõm).
Keegi pole ütelnud et se by default on lubatud.

Ma ise arvan et java applett võib isegi üks efektiivseimaid lahendusi olla serveri koormamise suhtes.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tint
HV veteran

liitunud: 26.01.2003




sõnum 11.10.2005 18:02:48 vasta tsitaadiga

Minu ettepanek oleks ikkagi see (ma vahepeal kustutasin oma posti), et kui klikata "Foorumi viimased teemad" mingit linki, viiks see viimase postituse juurde.
kui postituste arv mahub ühele lehele, see toimib, kuid kui on juba mitmeid lehekülgi, siis viiakse sind esimese posti juurde.
Kui saaks selle ka "korda".. 8)
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ups
HV kasutaja

liitunud: 06.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2005 18:51:25 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
oeh... julgen siis natuke optimistlikke arvamusi jalgealla talluda.

1. Mida tähendab reaalajas andmete uuendamine? Iga 1/100 sekundi jooksul (100x sekundis) küsitakse serverilt ega midagi uut tekkinud ei ole? Kas tõesti arvate, et see ei koorma serverit? Korrutage see nüüd siis veel korraga avalehel olevate kasutajate arvuga. 100 kasutajat = 10000 päringut sekundis. icon_eek.gif


sellist asja oleks mõistlikum siis teistmoodi lahendada. mitte, et iga külastaja kohta päritakse eraldi andmeid, vaid skript, mis iga n sekundi järel teeb päringu ja esilehele include'takse see samune lehekülg. ehk siis saja inimese kohta: 100 vs 1 päringut sekundis, on vahe märgatav.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.10.2005 21:12:32 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
e. siis 500 päringut sekundis ... ja seda kulutada nimekirja peale mida vaataks paljud? 1%?
Lisaks veel kasutaja masina koormamine. Kasutaja netiühenduse koormamine (dial-up, GPRS jmt kasutajate rõõm).

... samas, kui seda kasutavad tõepoolest vaid see 1% ja funktsioon tuleb eraldi oma seadete alt sisse lülitada, siis ehk polekski koormus nii suur icon_rolleyes.gif kuigi sellisel juhul oleks asja teostamise mõte küllaltki hägune st. nagu varemgi välja öeldud - paljud märksa asjalikumad ja praktilisemad lisad/funktsioonid ootavad veel oma järge ...

_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lorien
HV kasutaja
Lorien

liitunud: 30.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.10.2005 01:04:32 vasta tsitaadiga

DigeBeni, et pmst. peaks siis teada saama (a la hääletama) kui palju HV foorumlastest oleks selle poolt, palju vastu?
_________________
Live and let die.
\,,/
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2005 12:06:59 vasta tsitaadiga

Mul oleks HV pealehe suhtes sihuke ettepanek, et kas need "special" pakkumised saaks ehk iFrame sisse panna
Hetkel on pilt sihuke: http://no.spam.ee/~offf/snapshot1.png
Muud reklaamid saab edukalt blokeerida, aga eripakkumiste juures saab ainult pildist lahti.

A.

Saasta (reklaami) vabamat p2eva soovides.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2005 12:10:05 vasta tsitaadiga

OFFF, selle "Saasta (reklaami)" najal HV üldse eksisteeribki icon_exclaim.gif
Kui poleks reklaamiostjaid (ja selle tarbijaid), siis HV-d poleks icon_neutral.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RKsilver
HV Guru

liitunud: 08.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2005 12:18:29 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
OFFF, selle "Saasta (reklaami)" najal HV üldse eksisteeribki icon_exclaim.gif
Kui poleks reklaamiostjaid (ja selle tarbijaid), siis HV-d poleks icon_neutral.gif


ninh kui pole HV-d siis teate mis edasi juhtub,allkirjas on mul öeldud 8)
Kommentaarid: 172 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
386
Kreisi kasutaja
386

liitunud: 09.11.2003




sõnum 18.10.2005 12:18:38 vasta tsitaadiga

Uudiste refresh. Miks peab iga 5 seki tagant refreshima? Refresh tehakse ainult siis, kui keegi on midagi sisestanud...
Isa samasugune "laisk" kasutaja kuiLorien, ja toetan tema ideed. Muidugi võib selle apleti mitte avalehele panna, vaid eraldi lingi all. Siis ei koorma "tavalist HV pealehte".

_________________
Minu klaviatuur vihkab mind...
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2005 13:14:08 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
OFFF, selle "Saasta (reklaami)" najal HV üldse eksisteeribki icon_exclaim.gif
Kui poleks reklaamiostjaid (ja selle tarbijaid), siis HV-d poleks icon_neutral.gif


N6us. Inimesed ostavad reklaami ja need kes tahavad, need vaatavad. Kysimus on pigem nendes inimestes, kes reklaami _ei taha_ Ilmselt on peale minu veel suur hulk inimesi, kes reklaami blokeerivad ja l2bi lipsanud infomyra ajus alateadlikult filtreerivad. isiklik kogemus ytleb, et peale 3 kuu adblocki kasutamist sattusin korra v66ra masina taha -- loen delfit ja _alatedlikult_ tunnen - miski segab, taust on justkui liiga kirju. L6puks taipan - Delfi rekaalmisodi. Nagu n2ha on aju tegelikult v2ga võimas filter, filtreerib myra paremini kui "adblock".
Minu seisukoht on selline, et inimestele kes EI TAHA reklaami peaks j22ma v6imalus sellest reklaamist vabanaeda - ettev6tte seisukohast on see postiivne. Mul ei teki nende pealetykkivast ajuloputusest tylgastust ja kui mul t6esti midagi VAJA on, siis ei t6mba ma seda ettev6tet potentsiaalsete tarnijate nimekirjast maha.

L6ppeks on tegu ainult ettepanekuga, milleks 2rrituda icon_wink.gif

A.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2005 13:18:18 vasta tsitaadiga

OFFF, vastu olen sellele, et teha HV ümber selliseks, mis võimaldab kõigil hõlpsalt reklaamidest hoiduda.
HV ja eriti foorum on olnud suures osas sotsiaalprojekt, st. suurt tulu pole sellest kunagi saadud. Seega on iga rahaline toetus reklaami näol HV-le väga oluline.
Kui reklaamijad näevad, et reklaami ei näidatagi enam või selle vaatajaskond on oluliselt kahanenud, siis paraku ei osta nad HV-lt enam reklaami.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RKsilver
HV Guru

liitunud: 08.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2005 13:19:13 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
OFFF, vastu olen sellele, et teha HV ümber selliseks, mis võimaldab kõigil hõlpsalt reklaamidest hoiduda.
HV ja eriti foorum on olnud suures osas sotsiaalprojekt, st. suurt tulu pole sellest kunagi saadud. Seega on iga rahaline toetus reklaami näol HV-le väga oluline.
Kui reklaamijad näevad, et reklaami ei näidatagi enam või selle vaatajaskond on oluliselt kahanenud, siis paraku ei osta nad HV-lt enam reklaami.


deem just tahtsin kirjutada aga täpselt nii ta on. icon_confused.gif
Kommentaarid: 172 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 18.10.2005 13:28:49 vasta tsitaadiga

Mul on vist aegade jooksul ka ilma filtriteta mingi adblock ajus välja kujunenud. Kui asi aga tundub huvitav, siis aju nagu paneb märkama. Aga eks te katsuge ajust võimsamat filtrit teha icon_wink.gif Kui ikka adblock mingi asja läbi laseb, tunneb aju selle ikka ad'na ära.
Aga üldiselt... OFFF, kui oled nõus kõik HV kulud ise ära katma siis ma usun, et isegi nõustutaks reklaami ära kaotamisega icon_smile.gif

_________________
GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.10.2005 13:30:23 vasta tsitaadiga

just, et kui te leiate alternatiivsed finantseerimisallikad, siis mul pole midagi reklaamide kaotamise vastu icon_biggrin.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Vaidlused »  Parem HV »  Ettepanek HV pealehe suhtes
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.