Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Kasulikud näpunäited »  Import EU'sse märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kalekom
HV kasutaja
kalekom

liitunud: 04.03.2002




sõnum 20.04.2005 16:50:50 Import EU'sse vasta tsitaadiga

Teadmiseks kõigile kes plaanivad või juba tellisid kauba USA'st või mujalt riigist väljaspool EU'd.

Lisaks sellele et käibemaksuseaduse alusel teilt nõutakse kauba väärtuselt 18% (kauba väärtus = kauba hind + transport) võidakse vastavalt kehtestatud tollitariifidele teilt ka tollimaksu nõuda.

Selleks et sellist võimalust vältida soovitaks eelnevalt tutvuda tolliameti poolt kasutatava andmebaasiga aadressil http://emts.emta.ee:7303/emts/do/index.

Endal oli hiljuti vastav kogemus kus tellisin MP3 mängija koos raadioga. Kui asja oleks sisse deklareerinud raadio nime all oleks sellele lisandunud 10% tollimaksu.

P.S sõltuvalt firmast on arve vormistus erinev, selle tulemusena võite pääseda osaliselt ka käibemaksust kuna näiteks arvel on toodud vaid kauba hind ilma transpordita...

Ei taha siin firma nimesid mainida kuna kindlasti on siin aegajalt ka tolliametikud ringi surfamas.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2005 03:39:25 vasta tsitaadiga

Kasulik on lugeda ka järgmisi viiteid:
http://www.emta.ee/?id=951
http://www.emta.ee/?id=1353
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002




sõnum 27.06.2005 08:31:58 vasta tsitaadiga

Ühest teisest teemast: "EL ja Toll"

markus808 kirjutas:
mul on selline küsimus kui ma tellin EL-ist asju näiteks 100.-euro väärtuses ja kõik tooted on ühesugused, kas ei ole see siis juba mitte kaubanduslik ettevõtmine ja ma pean selle eest midagi tollis maksma? Tegelikult vist enamikku kaupadest ei maksustata topelt, või eksin ma, tegu pole elektroonikaga(raadioosad).
voyager_est kirjutas:
markus808 kirjutas:
no aga käibemaks on ju nende eest juba EL-i ühiskassasse makstud, pole ju topeltkäibemaksustamist?


Käibemaksu maksad automaatselt ära nagu Eestistki ostes.
Aga nüüd on minu arvates kaks võimalust olenevalt siis sellest, kumma riigi käibemaks suurem on - kas ostukoha riigi või Eesti käibemaks. Kui ostukoha riigi käibemaks on väiksem, siis jäta asjad nii nagu on - ütleme nii, et ostsid oma jupid seal riigis tarbimiseks ja Eestisse tulles võtsid lihtsalt oma maise vara kaasa. Kui aga Eesti käibemaks on väiksem, siis maksa siine maks ilusti ära ja küsi selle kohta tõend. Seejärel esita see tõend ostukoha riigi vastavatele instantsidele, kes on kohustatud selle alusel algselt kinni peetud maksu tagasi maksma, kuna kaup reaalselt nende riigist eksporditi. See tuleneb topelt maksustamise vältimise põhimõttest. Samas see ekspordi manööver sealses riigis tähendab automaatselt importi Eestisse. Kui vanasti oleks tulnud maksta selle liigutuse eest tollimaksu, siis nüüd oleme me je EL'is, kus liidu piires mingeid tolle enam ei rakendata. See ongi Liidu üks suur pluss ja juhtmõte, mille nimel me liitusime. Liitumata jätmisel oleks meil kõigi liikmesriikidega tollid alles jäänudja uute liikmesriikidega tekkinud sh Läti ja Soome. See on minu tagasihoidlik arusaam, mida soovitan kindlasti Maksu- ja tolliametilt üle kontrollida.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Kasulikud näpunäited »  Import EU'sse
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.