|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
nmk
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.09.2003
|
20.03.2005 12:36:11
küsimus: 512MB vs 1024MB RAM |
|
|
et siis selline küsimus oleks- kui mõttekas oleks kaks 512MB mälu osta? varsti plaanis siis arvuti uuendamine peamiselt mängimiseks ja tahaks teada näiteks milliste mängude juures või kus üldse vahet tunda oleks? ülejäänud kraam tuleks-
VNF4 Ultra
6600GT
Athlon 64 3000+
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
20.03.2005 12:57:48
|
|
|
Tänapäeval 1GB mälu peaks ühele mänguhuvilisele miinimum olema. Räägitakse ka mängudest mis tahtvat 2 GB sujuvaks mängimiseks ... eks näis
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nmk
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.09.2003
|
20.03.2005 13:09:33
|
|
|
| aga ütleme näiteks HL2 ja Doom3 oleks kohe märgatav vahe sees 1GB mäluga? saab siis settinguid juurde keerata või niisama jookseb paremini?
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arvo Cobrietti
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
20.03.2005 13:23:58
|
|
|
| kuskil oli see Doom3 test ka (xbits vist), kus mäluhulka võrreldi ja 512->1024 mõni FPS vist isegi tuli juurde, suur mäluhulk eelkõige laadamisaegu lühendab.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prayer
HV veteran

liitunud: 30.01.2002
|
20.03.2005 13:32:06
|
|
|
HL2 miinimumnõuded on 256MB mälu.
Olin mõnda aega 256MB mälu peal ja proovisin mängida Far Cry'd, laadimisajad olid väääääga pikad ja kippus jõnksutama. Ostsin siis 256MB juurde ning laadimisajad lühenesid märgatavalt ja jõnksutamine kadus ära aga mõnes kohas tegelane oleks nagu kummillimiga põranda küljes kinni - võibolla jääb video lahjaks, võibolla aitaks lisamälu. Peaksin oma 2x512MB DC komplekti garantiist nädala alguses kätte saama, eks siis annab tunda.
Mõni aeg tagasi oli ka teema kus sama asja arutleti, ise ei viitsi otsida praegu, ja jõuti vist isegi kokkuleppele et 3x256MB oleks miinimum. Kui aga panna Dual Channelisse jooksma siis muidugi 2x512MB, sest praegu müügil olevad A64-d ei oska 3 ja 4 mälupulgaga midagi peale hakata.
viimati muutis Prayer 20.03.2005 13:43:07, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 232 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
phleg
HV kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
20.03.2005 13:40:56
|
|
|
ei tea kas see doom3 on just kõige "targem" viis võrrelda 512 vs 1G
fx53, 6800U ja 800x600 reso
- 512mb fps 101,3
- 1G fps 102,8
- 2G fps 101,7
ehk siis d3 ja fps seisukohast olematu vahe
IMHO Le Inc pingutab yle selle 1G miinimumiga
räägitakse ka mehitatud lennust marsile
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arvo Cobrietti
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
20.03.2005 13:55:35
|
|
|
| tsitaat: |
ei tea kas see doom3 on just kõige "targem" viis võrrelda 512 vs 1G
fx53, 6800U ja 800x600 reso
- 512mb fps 101,3
- 1G fps 102,8
- 2G fps 101,7
|
kust sa need numbrid said muidu? et suuremal mäluhulgas reaalselt mängimise ajal eelist oleks, peaks ikka mingi min 1280 reso ja AA'd ka kõvasti olema ja et textuure ja värke mällu laetaks ohtralt.
|
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
20.03.2005 13:59:09
|
|
|
| Nad võiks eri rammi hulgaga ka laadimisaegu võrrelda. Kuigi laadimist mõjutab kõvaketta kiirus vist märksa rohkem kui mälu hulk
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raiksman
HV veteran

liitunud: 25.11.2003
|
20.03.2005 14:01:24
|
|
|
Ma näiteks hiljuti võtsin 2x256Mb juurde ja on ka kokku 1gb nüüd.Mingit kiiremaks minekut ei ole märgata.Cossacka mängus kui üle 3000 üksuse on hakkas pilt nõksuma (512MB seda ei olnud).UT 2003 mängides ja winampist kuulates interneti raadiot siis winampi musa nõksub ka.512MB seda ka ei olnud
PCMARK04 langes 4400p > 4000p
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
145 |
|
| tagasi üles |
|
 |
phleg
HV kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
20.03.2005 14:06:43
|
|
|
| Arvo Cobrietti kirjutas: |
kust sa need numbrid said muidu? et suuremal mäluhulgas reaalselt mängimise ajal eelist oleks, peaks ikka mingi min 1280 reso ja AA'd ka kõvasti olema ja et textuure ja värke mällu laetaks ohtralt. |
AnandTech: Doom 3 Buyer's Guide
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pl1600
HV Guru
liitunud: 29.01.2002
|
20.03.2005 14:09:30
|
|
|
| raiksman kirjutas: |
Ma näiteks hiljuti võtsin 2x256Mb juurde ja on ka kokku 1gb nüüd.Mingit kiiremaks minekut ei ole märgata.Cossacka mängus kui üle 3000 üksuse on hakkas pilt nõksuma (512MB seda ei olnud).UT 2003 mängides ja winampist kuulates interneti raadiot siis winampi musa nõksub ka.512MB seda ka ei olnud
PCMARK04 langes 4400p > 4000p  |
mis kiirusel need 3 pulka sul nüüd käivad
viimati muutis pl1600 20.03.2005 14:10:45, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olc
HV Guru

liitunud: 28.11.2001
|
20.03.2005 14:10:42
|
|
|
panin raali veel 512MB juurde ja nüüd 1GB ja on küll puhtam ja kuivem tunne. kui mängul keerata graafika sätteid high peale siis on need mällu laetavad textuurid ka suuremad, neid ei pakita enam nii koledal kombel
farcrys oli mul see just tunda kui pidin mängima mediumiga. kui high peale keerasin siis kõvaketta tuluke peaaegu et põles pidevalt
ahjah, seda tahcin ka ära märkida et mälu hinnad on nii ropult alla läinud et 512MB maxab alla 800.- eeku juba
|
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Krizto
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.07.2003
|
20.03.2005 14:13:35
|
|
|
eks ikka rohkem mälu on parem.
vaatasin neid teste, kõik tehtud resol 800x600 ja medium quality-l
|
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
phleg
HV kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
20.03.2005 14:33:04
|
|
|
| Krizto kirjutas: |
eks ikka rohkem mälu on parem.
vaatasin neid teste, kõik tehtud resol 800x600 ja medium quality-l :lol: |
egas jah, ysna ebaõnnestund ja kesine reso valik - samas ta annab (vähemalt mulle) mingi arusaama asjast
eestlased on suured "varese"_sõbrad, igas 2 majapidamises peaks doom3 olema
pange siis reso 1280*midagi,AA ja AF, high settingud, 1G ja 1G+ omanikud sättige siis ultrahigh (oli vist olemas?)
ilus vaadata exole? mõningase actioni puhul on fps ilmselt alla 50ne
imho ilus pilt seda ära ei tasu
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olc
HV Guru

liitunud: 28.11.2001
|
20.03.2005 14:36:51
|
|
|
| phleg kirjutas: |
| Krizto kirjutas: |
eks ikka rohkem mälu on parem.
vaatasin neid teste, kõik tehtud resol 800x600 ja medium quality-l  |
egas jah, ysna ebaõnnestund ja kesine reso valik - samas ta annab (vähemalt mulle) mingi arusaama asjast
|
mis arusaama see sulle annab siis? 800x600 medium vs 1024x768 high on ikkagi päris kole vahe
|
|
| Kommentaarid: 142 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nmk
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.09.2003
|
20.03.2005 17:02:23
|
|
|
| nujah paistab et tuleb see teine mälupulk ka siis ikka komplekti sisse pigistada.
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Terror
HV veteran

liitunud: 08.11.2001
|
20.03.2005 17:15:47
|
|
|
| 1GB on tänapäeval mänguarvutile jah nö miinimum. Vahepeal olin ise 512MB peal ja näit FarCry'd proovides võttis asja kohati tõkkama. Eriti kui midagi uut oli vaja laadida (näit laskma hakkamise hetkel). Pärast proovisin 1GB mäluga ja jooksis nagu nii mis mühises.
|
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
20.03.2005 18:05:31
|
|
|
| phleg kirjutas: |
pange siis reso 1280*midagi,AA ja AF, high settingud, 1G ja 1G+ omanikud sättige siis ultrahigh (oli vist olemas?)ilus vaadata exole? mõningase actioni puhul on fps ilmselt alla 50ne
imho ilus pilt seda ära ei tasu |
Ultra high doomis vajab 512 mega videomälu.Kui kaart nõrgaks jääb siis vahet pole kas 1 või 4 giga süsteemimälu masinas.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raiksman
HV veteran

liitunud: 25.11.2003
|
20.03.2005 18:06:10
|
|
|
| pl1600 kirjutas: |
| raiksman kirjutas: |
Ma näiteks hiljuti võtsin 2x256Mb juurde ja on ka kokku 1gb nüüd.Mingit kiiremaks minekut ei ole märgata.Cossacka mängus kui üle 3000 üksuse on hakkas pilt nõksuma (512MB seda ei olnud).UT 2003 mängides ja winampist kuulates interneti raadiot siis winampi musa nõksub ka.512MB seda ka ei olnud
PCMARK04 langes 4400p > 4000p  |
mis kiirusel need 3 pulka sul nüüd käivad |
220
Kas peaks alla võtma
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
145 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rait021
HV kasutaja

liitunud: 28.03.2003
|
20.03.2005 21:47:24
|
|
|
| tsitaat: |
VNF4 Ultra
6600GT
Athlon 64 3000+
|
sellise konfi juures võiks ikka 2x512MB olla
Win XP ise sööb juba ca 200 mega ära
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arvutisõber
HV veteran

liitunud: 01.08.2002
|
20.03.2005 22:49:14
|
|
|
Igasugu mmo-rpg -d tahavad palju mälu ja WIN XP sööb seda nagunii metsikult...
_________________ ... |
|
| Kommentaarid: 55 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
53 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v2hja
HV Guru

liitunud: 14.03.2003
|
20.03.2005 23:45:25
|
|
|
nt UT2004 võib eduliselt võtta 750mb mälu kui tahab ...... ja siis kui 1GB ei ole siis oleks rõve sväppimine
yhesõnaga 1GB on miinimum normaalseks pelamiseks
_________________ www.ninjatune.net
RIP Monkey Radio |
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nmk
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.09.2003
|
21.03.2005 09:30:51
|
|
|
| jah sain juba aru, panin monitori arvelt teise mälu komplekti sisse, võtan 8ms asemel 12ms monitori.
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
predator
HV Guru

liitunud: 08.12.2001
|
21.03.2005 10:29:32
|
|
|
| nmk kirjutas: |
| jah sain juba aru, panin monitori arvelt teise mälu komplekti sisse, võtan 8ms asemel 12ms monitori. |
Mälu saab hiljem kergelt juurde lisada, monitori ringivahetus on vähe kulukam ...
|
|
| Kommentaarid: 177 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
154 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nmk
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.09.2003
|
21.03.2005 10:37:31
|
|
|
ei taha hiljem midagi ringi vahetada ega lisada kui siis kahe kolme aasta pärast.
kas see 8ms on nii oluline siis?
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Terror
HV veteran

liitunud: 08.11.2001
|
21.03.2005 10:49:42
|
|
|
| LCD'd ei saa alati just nende ms järgi vaadata, kuna iga tootja kipub neid omamoodi mõõtma. Räägi parem konkreetselt sellest mille vahel valid.
|
|
| Kommentaarid: 100 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
91 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.03.2005 10:49:50
|
|
|
| nmk kirjutas: |
ei taha hiljem midagi ringi vahetada ega lisada kui siis kahe kolme aasta pärast.
kas see 8ms on nii oluline siis? |
Mine poodi ja vaata järgi, ei usu et vahe nii suur on
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
predator
HV Guru

liitunud: 08.12.2001
|
21.03.2005 11:12:32
|
|
|
| nmk kirjutas: |
ei taha hiljem midagi ringi vahetada ega lisada kui siis kahe kolme aasta pärast.
kas see 8ms on nii oluline siis? |
Mida väiksem, seda parem , monitori disaini ja ergonoomilisust ka ei tohiks alahinnata. DVI sisend peaks ikka monitoril olemas olema, samuti jala kõrgus võiks reguleeritav olla, Pivot funktsioon pole vast väga oluline, HDTV tugi ka paha ei teeks.
|
|
| Kommentaarid: 177 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
154 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nmk
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.09.2003
|
21.03.2005 11:21:34
|
|
|
monitor- Samsung SM 710T 17" TFT, 600:1, 300, 12MS, 160/160, HAS TCO-03, DVI, Pivot - 4950.- Dr.Peep
varem plaanisin viewsonicu 8ms monitori miks maksab 5550.- selle arvelt saab ilusti ühe mälu lisada ja see samsung tundub ka päris hea.
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
predator
HV Guru

liitunud: 08.12.2001
|
21.03.2005 11:27:25
|
|
|
| nmk kirjutas: |
monitor- Samsung SM 710T 17" TFT, 600:1, 300, 12MS, 160/160, HAS TCO-03, DVI, Pivot - 4950.- Dr.Peep
varem plaanisin viewsonicu 8ms monitori miks maksab 5550.- selle arvelt saab ilusti ühe mälu lisada ja see samsung tundub ka päris hea. |
Peaks mängimiseks see 710T sobima küll, ehki VP171b oleks parem. Samsungil paraku ei saa monitori kõrgust lauapinnast reguleerida ja kas tal ka digi TV standardi (HDTV) tugi ka olemas on, ei tea.
|
|
| Kommentaarid: 177 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
154 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wilts
HV veteran
liitunud: 07.02.2002
|
21.03.2005 11:41:55
|
|
|
Sims 2 tapab mälu.. ja EVE online üle 2 accoundi... Everquest 2 tõmbas üldse arvuti kooma kui kõik põhja lükkasin, video üpris vana juba
_________________ L.A.M.P/ LAMP "Loose Association of Mercenaries & Privateers" |
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
21.03.2005 11:52:52
|
|
|
710T sobib mängimiseks väga hästi, ise kasutan ja pole ühtegi paha sõna öelda kui välja arvata see, et sellise kõige jaoks hea pildi seadistamine võtab aega.
| tsitaat: |
| Samsungil paraku ei saa monitori kõrgust lauapinnast reguleerida |
Mis jutt see on?Saab küll kõrgust reguleerida.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
phleg
HV kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
21.03.2005 12:21:01
|
|
|
voeh, need kes tõsimeeli arvavad, et alla 1G normaalselt pelada ei saa - tulge maapeale tagasi
need kelle XP röögatult mälu õgib, vaadake yle, kas kõik see mis "taustal" jookseb on ikka vajalik
lihtsalt kui loed neid "1G on miinimum!" poste siis mõni tegelane võib tõega mõista/mõelda, et elu ja pelamine ilma selle 1G on lõppenud
ysna loomulik on/oleks uue masina komplekteerimisel võiks arvestada 1G mäluga, eriti kui see saab olema mingi odav PC3200nonameshitCL3 ja millelt midagi rohkemat ei oodata
| olc kirjutas: |
| phleg kirjutas: |
| Krizto kirjutas: |
eks ikka rohkem mälu on parem.
vaatasin neid teste, kõik tehtud resol 800x600 ja medium quality-l  |
egas jah, ysna ebaõnnestund ja kesine reso valik - samas ta annab (vähemalt mulle) mingi arusaama asjast
|
mis arusaama see sulle annab siis? 800x600 medium vs 1024x768 high on ikkagi päris kole vahe |
eks ikka seda mis fps-i on oodata oma masinas...
kui sa mingit fps online ei pela (mida sa ilmselt ei tee) siis ei saa sa ka sellest aru
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nmk
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.09.2003
|
21.03.2005 12:29:49
|
|
|
| PQI PC3200 DDR400 CL 2,5 mäludest käib jutt.
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
phleg
HV kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
21.03.2005 12:46:41
|
|
|
| nmk kirjutas: |
| PQI PC3200 DDR400 CL 2,5 mäludest käib jutt. |
ära saa valesti aru :_P
kui "kellata" masinat ole plaanis on PQI PC3200 igati sobilik valik, 1500_1600.- eest saad 1G mälu mis ajab asja igati eduliselt ära
endal samuti uue (1G jagu) mälu ostmine plaanis ainult, et alla 3k ma kindlasti ei saa seda mida ma tahan
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.03.2005 12:50:52
|
|
|
| lõpuks vaatasin et mu masinas istub PQI 512M pulk mille 200MHz default timingud on 3-4-4-8 kuid hetkel töötab ilusti 254MHz @ 2.5-3-3-6 @ 2.8v Pole need pqi'd nii kehvad midagi kuid eks see oleneb õnnest ka kuigipalju
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
razor
HV Guru
liitunud: 02.12.2003
|
21.03.2005 14:06:25
|
|
|
World Of Warcraft on igatahes 512 rammi juures piinarikas
|
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
21.03.2005 14:30:31
|
|
|
| Everquest2 ägas kuigipalju isegi 1GB'ga.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Wilts
HV veteran
liitunud: 07.02.2002
|
21.03.2005 14:37:44
|
|
|
| phleg kirjutas: |
| voeh, need ..... sa ka sellest aru |
oled proovind või võtad lambist???
üldiselt üritasin minna tagasi 512 peale aga kõik tundus kuidagi aeglasem.. võibolla see tunne oli mu peas.. aga jah.
ja on mänge mis tarbivad kenasti mälu alt+ctrl+del panen kõik proged kinni mis jooksevad... 5-6 jääb lahti ja siis jääb asi kuskile 1,2-1,3gb peal pidama
sama hästi võiks ka video kohta õelde milleks GT kui saab ka mx 400 32mb'ga hakkama (muide ta üritas sellega isegi riddicut mängida )
_________________ L.A.M.P/ LAMP "Loose Association of Mercenaries & Privateers" |
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
phleg
HV kasutaja

liitunud: 08.11.2001
|
21.03.2005 18:11:17
|
|
|
| Wilts kirjutas: |
| phleg kirjutas: |
| voeh, need ..... sa ka sellest aru |
oled proovind või võtad lambist???
üldiselt üritasin minna tagasi 512 peale aga kõik tundus kuidagi aeglasem.. võibolla see tunne oli mu peas.. aga jah.
ja on mänge mis tarbivad kenasti mälu alt+ctrl+del panen kõik proged kinni mis jooksevad... 5-6 jääb lahti ja siis jääb asi kuskile 1,2-1,3gb peal pidama
sama hästi võiks ka video kohta õelde milleks GT kui saab ka mx 400 32mb'ga hakkama (muide ta üritas sellega isegi riddicut mängida ) |
küll teile ikka meeldivad need äärmused
tõsine pärl - võrrelda omavahel 512 vs 1G ja 6800GT vs mx400_32mb (see selleks)
tõsi, ma ei ole pelanud wow-d ega Everquest2 ja ei ole omas masinas nende 2 peal 512 ja 1G vahet võrrelnud
olen täiesti kindel, et osad uued mängud, mis textuuride ja muu stuffi jaoks rohkelt mälu vajavad, õgivad 1G ära
see ilmaelu liigub küll sinnasuunas igast soft jne. sööb järjest rohkem resursse aga sinna me veel jõudnud ei ole ,et 1G oleks entry level või low-end
kui Auron (v keegi teine) sätib reso 1280 juurde, igast eyecandy peale ja textuurid_max ja vaatab kuidas Everquest2 sööb 1G ei tähenda veel seda ,et 1G oleks "tänapäeva mänguarvuti miinimumi" etalon :_D
btw xp "sättimine" ei alga mitte alt+ctrl+de-st :_P
|
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
21.03.2005 18:56:25
|
|
|
| phleg kirjutas: |
kui Auron (v keegi teine) sätib reso 1280 juurde, igast eyecandy peale ja textuurid_max ja vaatab kuidas Everquest2 sööb 1G ei tähenda veel seda ,et 1G oleks "tänapäeva mänguarvuti miinimumi" etalon :_D
btw xp "sättimine" ei alga mitte alt+ctrl+de-st :_P |
Mul näiteks ongi kogu XP ära twiigitud ja jookseb ainult masina tööks vajalik Mis puutub EQ2'te, siis eyecany't ei saa niikuinii hullult peale keerata, sest kaart ja prose ei vea lihtsalt välja.Samas peale mõneajalist mängimist swappimine lõppes alles mälu 1GB pealt 1,5GB suurendamisega.512 megaga on samuti mänguitav aga mingi paaritunniste vahedega pead lihtsalt restart vahepeal tegema.Loomulikult on tegu suht erandiga ja sellise mängutüübiga mis meeleult mälu neelab.Igast suvaline jama nagu doom3, farcry, mingi ralli jne.mängud jooksevad loomulikult 1GB'ga ilusti.Lihtsalt kasti soetades need kes pidevalt jubinaid ei osta/vaheta ostavad ju kasti mõttega, et peale seda miski paar aastat ei vaheta eriti midagi ja siis on küll kasulik 1GB mälu võtta.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sponge
HV Guru

liitunud: 28.08.2004
|
21.03.2005 19:16:04
|
|
|
| no kui on võimas video näiteks 6800/x800 siis kindlasti jääb 512mb s väheks, kogemused... aga samas kui on selline über kaart nagu x300 ja 1gb mälu siis eriti küll vahet pole kas 512mb v 1gb
|
|
| Kommentaarid: 398 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
4 :: |
323 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
22.03.2005 15:40:54
|
|
|
Tavaliselt neelab XP ise 150..250 MB mälu ära (ilma "triikimata" XP), jääb järele 750 MB, mis pole enam teab mis utoopiline number. Tänapäeva mängud (eelkõige need mis on värskelt välja ja kohe tulemas) söövad 500 MB vabalt ära (eelroog), tõstes mängu resolutsiooni, lisades "silma ilu" tilu-lilu ja ongi see 700 MB ka alla närtitud. Näiteks vanake Operation flashpoint õigib muretult 650 MB mälu, kui view distance sättida 3 km ja tõsta tekstuuride (puud, majad, maastik jne.) arvu.
Pealegi on kõvaketta kiiruse vs. mälu kiiruse vahe tõusnud kordi suuremaks. Näituseks Athlon 64 dua-channel laseb vabalt 7300 MB/s läbi (1 GB), mis on kohati suurem läbilaske võimsus kui mõne mehe videokaardil. 2 ketta RAID saab vast 70...90 MB/s hakkama.
Samas viib ju punktist A punkti B mosse sama hästi kui mersugi
viimati muutis Le Inc 29.03.2005 09:44:25, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Boot
HV kasutaja

liitunud: 15.11.2001
|
28.03.2005 15:54:44
|
|
|
| Le Inc kirjutas: |
| Näituseks Athlon 64 dua-channel laseb vabalt 7300 MB/s läbi (1 GB) |
vabalt tähendab sinu jaoks 2x285 peale klokitud mälu + sandra buffered (ülimalt mittepraktiline) benchmarki?
|
|
| Kommentaarid: 27 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tolm
HV kasutaja

liitunud: 01.01.2005
|
28.03.2005 17:39:11
|
|
|
| razor kirjutas: |
World Of Warcraft on igatahes 512 rammi juures piinarikas  |
ma sain 256mbga kah OBs hakkama, ei tõkkanud üldsegi ._.
aga 1gb oleks imo parem juba, pole see aeg enam niikaugel kui need mäluõgardid pelad tulevad. kas unreal engine 3 mitte 3,2ghz proset ja 512mb videot ei tahtnud vms? =p
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
29.03.2005 09:54:57
|
|
|
| Kui see inimene kes paar aastat ei taha hiljem midagi muuta, on teema autor, siis pole ju küsimust kas 512 või 1024...
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
29.03.2005 09:57:41
|
|
|
| Boot kirjutas: |
| Le Inc kirjutas: |
| Näituseks Athlon 64 dua-channel laseb vabalt 7300 MB/s läbi (1 GB) |
vabalt tähendab sinu jaoks 2x285 peale klokitud mälu + sandra buffered (ülimalt mittepraktiline) benchmarki? |
Antud juhul teooria kinnitab praktikat. See "ülimalt mittepraktiline" nö. sünteetiline mälutest on kõige lihtsam viis kuidas fikseerida mälukiirust. Igatsugu mängude, mingite programmide (Super PI, specviewperf jne.) võrdlemine on suhteliselt tülikas (kuigi adekvaatsem). Pealegi olen ma 100% kindel, et arvuti mäluskooriga (sama cpu takti juures) 7 GB/s jooksutab programme kiiremini kui 5 GB/s. Kas vahe on 1,4 korda (vaevalt) või mitte saab teada tehes konkreetseid teste.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|