Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  IT eriala kas kutseharidus või ülikool märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kui läheksid It'd millise tee valiksid
gümnaasium -->> ülikool
62%
 62%  [ 143 ]
Kutsekool
37%
 37%  [ 86 ]
hääli kokku : 229

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Raztafaari
HV kasutaja
Raztafaari

liitunud: 21.01.2004




sõnum 01.03.2005 20:30:27 IT eriala kas kutseharidus või ülikool vasta tsitaadiga

Millise neist valiksid .. tahan teada kuna mõtlen millist teed valida kuna olen keskmine õpilane niiöelda 1he kolmega siis kui minna kutsekasse siis saab garantii et tööle saad ja võid hiljem kõrghariduse omandada kuid gymnaasiumiga on on selline värk et kui pärast guymnaasiumi sisse ei saa kõrgkooli ja plekki napib siis tööle ka ei taheta võtta naq jääd passima niisama
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
g3n1us
HV veteran
g3n1us

liitunud: 31.10.2004




sõnum 01.03.2005 20:34:59 vasta tsitaadiga

Siis pingutad gümnaasiumis nii, et higistad telliskive, küll sisse saad. Samas võid ju ka mõne muu eriala valida ülikoolis ja õppida IT-d kusagil kõrvaliselt.
Kommentaarid: 116 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kraaks
HV kasutaja


liitunud: 04.02.2002




sõnum 01.03.2005 20:40:51 vasta tsitaadiga

ennem mine kutsekasse IT-d õppima, eeldan , et see huvitab sind.
vägisi pärast ülikooli"mingi" eriala kõrvalt IT-d õppida, kahtlen, kas on hea mõte.
pärast kutsekat saad ka ülikooli thumbs_up.gif

tsitaat:
Samas võid ju ka mõne muu eriala valida ülikoolis ja õppida IT-d kusagil kõrvaliselt.
arvan, et teema algatajat huvitab IT.
_________________
lillekasvatus.ee
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 01.03.2005 20:53:29 vasta tsitaadiga

Ma ütleks ka, et kui tahad tööle, siis mine kutsekasse.
Peale seda võid, jah, minna ka ülikooli kui soovi on, aga tööd saad.

_________________
GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 01.03.2005 20:55:22 vasta tsitaadiga

icon_rolleyes.gif ga miks ei võiks gümnasijunnis pingutada ja kui konkurents kõrgkooli ukse taha jätab, siis kutsekas ametit omandada proovida -saad nati harid(t)ust manu ja võid ju iga kell uuel aasatl uuesti unelmatekooli sissesaamist proovida.. lisaks on see piisav aeg leidmaks oma tõelise suundumuse alged õige tee alustamiseks
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 01.03.2005 21:48:25 vasta tsitaadiga

no mul oli tunnistusel neid kolmesi ikka oma 4 põhikoolis, keskkooli lõpuks vist 3, keskmine jäi sinna 4 kanti ning ülikooli saamisega probleeme polnud. Hinded ei näita suurt midagi, eksamid loevad.

Kui ala tõsiselt huvitab siis miks mitte üritada ülikooli saada? Kui vähegi viitsimist õppida on või oled lihtsalt lahtise peaga ei tohiks probleemi olla. Häid IT töölisi on alati tarvis. Seda kui suur tasemete vahe on kutse ja ülikooli vahel ei oska kommenteerida.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
WerteX
HV Guru

liitunud: 31.03.2004




sõnum 01.03.2005 21:52:27 vasta tsitaadiga

Endal seisis samasugune valik Põhikooli lõpus, valisin ikkagi Gümnaasiumi, sest pärast võimalused suuremad.

Tuleb tööd teha ja vaeva näha, siis tuleb ka tulemus thumbs_up.gif .
Kommentaarid: 371 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 304
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 01.03.2005 22:28:30 vasta tsitaadiga

Vali gümnaasium, saad parema hariduse ja ka tulevikus on paremad väljavaated.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mr.Cool
HV vaatleja

liitunud: 20.11.2003




sõnum 01.03.2005 23:38:11 vasta tsitaadiga

Peale gümnaasiumit saab ka ju kutsekasse minna, siis rohkem erialasid kah valida.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
escucha
HV veteran
escucha

liitunud: 30.12.2002




sõnum 01.03.2005 23:43:41 vasta tsitaadiga

kõigepealt gümnaasium ikka.
sinuvanuses ma eeldan, et pole erilised huvid veel välja kujunenud.
gümnaasiumi lõpus vaatad, mis meeldib.
aga üldiselt ülikooli ei soovita minna, kui õppida ei viitsi ja eriala vastu huvi ei tunne.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 02.03.2005 01:12:11 vasta tsitaadiga

No selle vanuse kohta ei saa kindel olla, see sõltub inimesest. Nägin arvutit esimsest korda 5'ndas klassis, 9'ndas oli qbasicu progemise algkursus nign poole aasta pealt olin surmkindel mida tahan edaspidi tegema hakata. Kahju oli vaadata 2nädalat enne 12kl eksameid kui klassikaaslastel polnud õrna aimugi mida edasi teha icon_biggrin.gif.Kuid ssiin ma nüüd olen: ttü informaatika ning IT-alal tööl, suvel ehk ka progejana senise sysadmini asemel
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 02.03.2005 10:08:54 vasta tsitaadiga

noh... ise võtaks endale tööle küll iseõppinud tegelase, ülikoolist tulnud "itimehi" olen küllaga näinud, neid ei soovi ilmselt keegi icon_wink.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.03.2005 10:12:57 vasta tsitaadiga

kõigepeal gümnaasium ja siis kutsekas. miks? aga sellepärast, et kutsekates kipub keskkooli osa väga nõrgaks jääma, kuid eriala ja praktika on väga tugevad (eriti praktika).
_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Krizto
Kreisi kasutaja
Krizto

liitunud: 29.07.2003




sõnum 02.03.2005 10:13:44 vasta tsitaadiga

võid esialgu kutsekasse minna. ülikooli ei soovita, võid ümber mõelda. kui kutsekoolis ka asjad nii ei lähe, nagu tahaksid, võid ju paberid välja võtta ning gümnaasiumi või õhtukasse edasi minna
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.03.2005 16:12:30 vasta tsitaadiga

Meil üks suur MAMMUT teema juba sellisel teemal tehtud.

Ise pead asja ära tundma. Praegu võid küll vaadata, et hinded keskmised ja ei viitsi eriti õppida.
Aga gümnaasiumis õppides võib vaikselt see tahtmine uuesti peale tulla icon_smile.gif
Mina ütlen, et kui Sa kindel ei ole, siis mine kutsekooli... sealt edasiõppima minna on samasugused
võimalused. Enda arvates on selline asi täielik ajaraisk kui lähed gümnaaisumi ja vead ennast sealt
kolmedega läbi ja pärast lähed ikka kutsekooli. Parem mine kohe ja saa mingi amet endale selgeks.
Saad ju sealt keskhariduse ka siiski ju - kaks asja ühe hoobiga. Kuigi ... õppeained on seal nii miinimumini
viidud kui veel olla saab, enda kogemusest. Aga see hea, et sealt kõrvalt saad igasuguste asjadega tegeleda.

_________________
raamatupidamine | laadakalender
Kommentaarid: 181 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.03.2005 16:19:50 vasta tsitaadiga

ma räägin ka ju enda kogemusest, sai pool gümnaasiumi ära käidud ja siis kutsekas (täislaks icon_razz.gif ) - krt siiamaani kahetsen, et pooleli jäi icon_sad.gif kutseka tase selle koha pealt väga nõrk, rohkem pühendutakse erialale. ja ei ütleks, et ajaraisk on - gümnaasiumi baasil ju kutseka õppeaeg lühem (tavaliselt põhikooli baasil 4a ja gümnaasiumi baasil 2a õppeaega).
_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 02.03.2005 16:22:25 vasta tsitaadiga

vend õpib kutsekas automehaanikat, hinded on head kuid teadmised üldainetest on nigelavõitu. Kutsekast ülikooli edasi saamiseks on vaja endal meeletult tööd teha, märksa rohkem kui keskkoolis
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Djomka
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.12.2003




sõnum 02.03.2005 16:28:12 vasta tsitaadiga

kui lähed peale gümnaasiumit kutsekasse on sul rohkem võimalusi ka IT'ga tegeleda
minu teada oli mingi IT valdkonna jaoks kohe vaja, et sa oled gümnaasiumi lõpetanud
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bmwturbo
Kreisi kasutaja
bmwturbo

liitunud: 30.10.2004




sõnum 02.03.2005 19:14:43 vasta tsitaadiga

kui viitsid siis ikka keskkool->ülikool aga tegelt ega kutsekal ka midagi viga ei ole thumbs_up.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pyromaan
HV kasutaja
pyromaan

liitunud: 01.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.03.2005 19:29:36 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Kutsekast ülikooli edasi saamiseks on vaja endal meeletult tööd teha, märksa rohkem kui keskkoolis


õige. samas erialaliselt annab hea kutsekas ikka meeletult juurde. kui jutt on tehnilisest kõrgharidusest ja bakalauruseõppest, siis veel enam. näiteks TTÜ's eeldatakse et mingid teadmised on olemas kuigi keegi seda otseselt välja ei ütle. ja mida rohkem alguses tead, seda lihtsam on. mitte midagi teades on alguses ikka suht kirves. muidugi, IT on vääga lai mõiste. kui huvi kattub IT kolledzis õpetatavaga, siis pole eelnev kogemus nii oluline, seal on tegu rakendusliku kõrgharidusega.
me @ omad kogemused

_________________
[img:]https://foorum.hinnavaatlus.ee/images/200x40_HV.gif[/img:]
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 02.03.2005 19:31:14 vasta tsitaadiga

erialaselt saab eelteadmisi ka iseseisvalt hankida. Mina pole näiteks IT aladel veel suurt midagi ttü's juurde õppinud mida ma enne kooli poleks juba teadnud.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
neros
HV Guru
neros

liitunud: 26.11.2003




sõnum 02.03.2005 21:11:38 vasta tsitaadiga

Kuulge rääkige kas keegi polütehnikumist ka midagi oskab rääkida? Mul nagu keskkoolis kõige etemini ei lähe icon_biggrin.gif (kunsti-, muusika- ja ajalugu keeravad lausa täiega), ning oleks hoopis huvi TPT-sse minna sügisel icon_smile.gif (st. praegu üldse pooleli jätta, sest muidu ma ära ei lõpetaks icon_smile.gif)
Samuti - kui praegu leiaks tööd kusagil arvutifirmas vms, läheks hoopis õhtukooli icon_razz.gif
Aga jah... mida teate polütehnikumist rääkida?

_________________
GitHub
.NET Core & Azure baasil lahendused ja arhitektuur - kontakt.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 02.03.2005 21:21:06 vasta tsitaadiga

teaks sulle rääkida küll, aga see oleks rohkem "Liivimaa Kroonika" väärtusega.. värskematest vendadest võiks Konn Sulle kogemusi heietada
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.03.2005 21:23:37 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
erialaselt saab eelteadmisi ka iseseisvalt hankida. Mina pole näiteks IT aladel veel suurt midagi ttü's juurde õppinud mida ma enne kooli poleks juba teadnud.

sama siin.. ise ka koolis miskit märkimisväärset juurde ei õppind. ikka ise end arendand ja praktiseerind.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Krizto
Kreisi kasutaja
Krizto

liitunud: 29.07.2003




sõnum 02.03.2005 21:53:46 vasta tsitaadiga

ega polütehnikumis tõesti midagi erilist lihtsalt kohalkäimisega juurde ei õpi. ok ok, saad teada mis on transistor jne. ma pakun, et kasutaja konn on kooliga rahul, kuna ta ise tegeleb progemisega ning küsib õpetajatelt nõu. ega kõik õpsid ise ka s*ttagi ei tea, mõni loeks nagu raamatust teksti maha. siis kui asja uuesti küsida, loeb täpselt sama asja ette ning ütleb, et nüüd peaks küll selge olema, see asi ju nii lihtne. õpetajad on ajast üsnagi maha jäänud. õpetaja Puhang, arvutiõpetaja ning minu kunagine rühmajuhataja ( õppisin konnaga samal kursusel, kuid võtsin paberid välja ), ei oska õpetada, tunnistas mulle seda isiklikult. ta teeb tahvli ees väga palju vigu, tema õppematerjal on vananenud. õpetaja Helinurm on närvihaige (õpetas algoritme ning kolmandal kursusel levinumaid programme). suht tobe, kui sulle õpetab AutoCad-i üle 60 aasta vanune õpetaja. nooremat õppejõudu on sinna kõvasti vaja. tore tegelane paistab olevat suht pohhuist õpetaja Veeremaa, kes meile õpetas linuxit (mäletan et linuxi käskude peale oli töö) ning windows xp-d. temaga oli nii, et puudujaid ta ei märkinud, aga jutt mis ta räägib, on arusaadav. see, kes teda kuulab, saab ka asjast aru.
aga ma ei tea, mis seal koolis viimasel aastal toimunud on. on seal mõned vanad õpetajad ära läinud ning uuemad asemele tulnud, ei tea.

sa võid ju polütehnikumi minna. sealt saad sa paberi, kuid kõige tähtsam on ise praktiseerida, õpetajatega asju arutada ning kõvasti ise juurde õppida. see kool annab sulle teadmise, et selline asi on olemas ning võibolla oskad ka mõningaid asju teha, kuid spetsialistiks see kool ei tee. eriti tore oli kokku panna 386-e, millel pooled jupid olid vigased.

ma arvan et päris segane tekst tuli, kuid kel vaja, saab ka miskit aru.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  IT eriala kas kutseharidus või ülikool mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.