Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
autor |
|
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
27.12.2004 04:54:50
nLite ehk saadame Windowsi dieedile! |
|
|
Hmm, mida ma üldse öelda tahtsingi. Ahjaa, täna tuli mu juurde järjekordne abivajaja, mu sugulane, kes kurtis, et tal üks vanem masin ja et oleks vaja "kiireks teha". Ok, mis seal siis ikka - see mind seda teemat tegema panigi. Oligi jah mingi vanem masin - konfist ma lobisema ei hakka, kuna see pole selle teema eesmärk - ja oli sellele siis vaja Windows XP Professional selga ajada. Nüüd annakski näpunäiteid sellise programmi nagu nLite kasutamise kohta, millest siin foorumis häbematult vähe juttu on olnud (otsinguga leidsin ainult kolm teemat, kus seda proge vaevalt mainitud, see on nüüd neljas). Lühidalt öeldes on nLite mõeldud Windowsi kärpimiseks. Miks just see programm? Kuna ma arvan, et see on momendil kõige põhjalikum kui mitte parim. Peamine, et see on tasuta. Suurim konkurent on vast XPlite, kuid too langeb kohe välja, kuna selle puhul tehakse muudatused alles siis kui Windows juba kõikide kellade-viledega peale installitud ning see on ka tasuline.
Programmist:
Koduleht: http://www.nliteos.com
Foorum: http://www.msfn.org/board/index.php?showforum=89
Momendil kõige uuem versioon: 1.0 BETA 4
Kasutusalad: Saad sellise installika nagu sina tahad! Kui kõvaketta ruumi napib... Sobib ideaalselt kellajatele ja benchmarkijatele (must have thingy! ). Vanemal arvutil Windows väledamalt tööle panna. Niisama mõttetuid asju eemaldada, mida sa iial ei kasuta, tõstes sellega töökindlust ja turvalisust.
Ise tegin veel nii, et kirjutasin Windowsi 8cm väiksele plaadile - nagu minidisc - võtab vähe ruumi. Eks vaadake ise kumb mugavam on:
http://zone.ee/myfiles01/nLite/vordlus.jpg?2
1. Selline ta siis on:
2. Ise eelistan sellist valikut, kuna Service Pack on juba eelnevalt integreeritud. Unattended installi ei soovi iga kord, kuna vahest võibolla vaja midagi oma käe järgi seada, näiteks partitsioonid. Draivereid ei hakanud integreerima, kuna need tahan ise manuaalselt panna ja tihti tuleb uusi ja paremaid peale. Eraldi paranduspakette seekord ei lisanud. Samas maitse asi nagu öeldakse:
3. Kopeerisin oma Windowsi CD eelnevalt kõvakettale:
4. Komponentide eemaldamine. Hea võimalus kellad-viled juba enne installi eemaldada - hiljem on vähem teenuseid ja muid tüütuid asju, mida alati vaja kinni keerata. Suuremat tähelepanu tasuks pöörata neile, mis on punase kirjaga:
NB! Vaata kindlasti ka seda LINK (eestikeelne seletus kõikide asjade kohta, mida võimalik eemadada)
nLite foorumist veel lisa: What Not To Remove For Some Programs ja Huge filelist of other removable things
5. Siit saad valida eraldi faile, mis alles jätta või siis eemaldada. Eemaldamisele läheb Blaster ussikese parandaja ja Windowsi analoogkella animatsioon ning alles jäävad "must" ekraanisäästja ja msconfig utiliit:
6. Väga kasulikud seaded ja tviigid. Paljud asjad saab eelnevalt paika panna ja hoiab hiljem kõvasti aega kokku:
7. Alustab uue installika tegemist:
8. Valmis, kokkuhoid missugune!
9. Teeme siis ISO ka juba. Loomulikult on see CD pärast ka buuditav
10. Windows XP Professional CD maht ENNE ja PÄRAST:
NB! Võibolla vajaminev lisamaterjal, kui tekib küsimusi teenuste eemaldamise osas:
- http://www.blackviper.com/WinXP/servicecfg.htm (Win XP SP2 teenuste kirjeldus, ingliskeelne)
- http://www.theeldergeek.com/services_guide.htm (sama, mis eelmine...)
- http://www.blackviper.com/WIN2K/servicecfg.htm (Win 2000 SP4 teenuste kirjeldus, ingliskeelne)
NB! Osad teenused, mis võiks peale installi sulgeda (Disable):
- Adobe LM Service: võib vabalt kinni keerata, ei hakka Adobe programmide tööd segama
- ASP.NET State Service: keerasin selle kinni, siiani pole täheldanud mingeid kõrvalnähtusid
- Computer Browser: suht mõttetu teenus, eriti veel kui arvuti ei asu mingis kohtvõrgus
- Distributed Transaction Coordinator: keerasin selle kinni, siiani pole täheldanud mingeid kõrvalnähtusid
- HID Input Service: keera kinni kui sa ei kasuta klaviatuuril ja hiirel lisanuppe (hotkeys, mediakeys), laptopidel jätke puutumata, kuna touchpad lakkab ilmsel töötamast
- Macromedia Licensing Service: võib vabalt kinni keerata, ei hakka Macromedia programmide tööd segama
- Net Logon: vajalik ainult Domaini logimisel, Workgroupis/koduvõrgus pole vaja
- Network Connections: see teenus on vajalik tegelikult ainult võrguseadete näppimiseks
- Network Local Awareness (NLA): seda vajab Windows Firewall ja ICS, kui neid ei kasuta, siis võib kinni panna
- Network Provisioning Service: vajalik ainult doomenitega võrgu puhul, kodus vaevalt et vaja läheb
- NT LM Security Support Provider: vajalik ainult Message Queuing ja Telnet teenuste jaoks
- Office Source Engine: keerasin selle kinni, siiani pole täheldanud mingeid kõrvalnähtusid
- Portable Media Serial Number Service: kui te kaasaskantavat meediapleierit ei oma, siis pole vaja
- Remote Access Auto Connection Manager: vajalik siis kui arvuti ise loob dial-up või PPPoE ühenduse, riistvaralise gateway puhul (ruuter) pole vaja
- Remote Access Connection Manager: sama mis eelmine
- Routing and Remote Access: võib kinni keerata kui juba ei ole kinni
- Smart Card: kui sa ID-kaardilugejat ei kasuta, siis keera kinni
- Telephony: vajalik siis kui arvuti ise loob dial-up või PPPoE ühenduse, riistvaralise gateway puhul (ruuter) pole vaja
- Windows User Mode Driver Framework: tuleb kaasa WMP10-ga, mina keerasin selle kinni ja kõrvalnähte pole täheldanud
NB! Ahjaa! Väga hea on see, et programm jätab meelde eelmine kord tehtud valikud (Last Session), seega hea järgmine kord muutusi teha ja ei pea uuesti nuputama hakkama.
ps: kui kellelgi küsimusi/soovitusi tekib, siis pange aga kirja või saatke ps.
- Skeptik
_________________ 17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
6/4/2025, RFK Jr: "The most effective way to prevent the spread of measles is the MMR vaccines."
viimati muutis SKG 02.07.2005 02:38:29, muudetud 28 korda |
|
Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
tagasi üles |
|
 |
Zoig
HV veteran

liitunud: 22.02.2003
|
27.12.2004 05:09:24
|
|
|
palju see poogitud XP peale installi ka ruumi võttis?
fresh install XP pro&sp1 võttis mu 1.2gb kettal täpselt 1.19GB ruumi
_________________ Et oleks raskem! |
|
Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
27.12.2004 05:36:35
|
|
|
Zoig kirjutas: |
palju see poogitud XP peale installi ka ruumi võttis?
fresh install XP pro&sp1 võttis mu 1.2gb kettal täpselt 1.19GB ruumi  |
kahjuks ei oska täpselt öelda, aga kokkuvõttes võib lõpptulemus ikka kõvasti väiksem tulla. ma ei saa praegu sulle objektiivset vastust anda, kuna mul muud programmid kah peal. eks järgmisel korral panen kirja.
igatahes peale installi kui Windows ennast üles laeb ja see sinine ussike peaks seal mustal tasutal logo all jooksma, siis sida ette ei tulnudki ja desktop tuli kohe ette.. tavalise installiga ikka paar korda viskab eest läbi. oleneb kõvaketta kiirusest ja mis sul seal muud vaja käima tõmmata. kas IP antakse automaatselt või on juba paigas jne.. BootVis hea mõõtja selle jaoks.
_________________ 17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
6/4/2025, RFK Jr: "The most effective way to prevent the spread of measles is the MMR vaccines." |
|
Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
tagasi üles |
|
 |
Zoig
HV veteran

liitunud: 22.02.2003
|
27.12.2004 05:54:54
|
|
|
ip on mul ikka automaaltselt. kiire kettaga tuleb tavaliselt 1.5 triibuga ülesse, praegune 1.2gb aeglane ketas laseb ikka mõnuga kauem oodata.
huvipärast tahtsingi teada, et palju ikkagi peale installi see lite versioon kaalub, siis kui teinekord XP-d vaja mingile väiksele kettale surada, saaks selle lahjendatud versiooni teha
_________________ Et oleks raskem! |
|
Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
27.12.2004 06:10:35
|
|
|
Zoig kirjutas: |
ip on mul ikka automaaltselt. kiire kettaga tuleb tavaliselt 1.5 triibuga ülesse, praegune 1.2gb aeglane ketas laseb ikka mõnuga kauem oodata.
huvipärast tahtsingi teada, et palju ikkagi peale installi see lite versioon kaalub, siis kui teinekord XP-d vaja mingile väiksele kettale surada, saaks selle lahjendatud versiooni teha |
nu enamusel inimestel, kes kodus istuvad pole vaja vähemalt 2/3 teenustest. rääkimata veel sellest, kui sa ei oma skännerit, printerit, id-kaardi lugejat jt. lisaseadmeid - siis saab ikka tohutult resursse kokku hoida. mul jookseb näiteks 12 Windowsi teenust taustal pluss antiviirus ja videokaardi klokkimise jubin.
edit: parimatel päevadel näitab peale restarti: free physical memory ~900MB. kõik oleneb siiski, mis sa alguses käima tõmmad, kahjuks on palju vajalikke asju
_________________ 17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
6/4/2025, RFK Jr: "The most effective way to prevent the spread of measles is the MMR vaccines." |
|
Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
tagasi üles |
|
 |
Mirkel
HV veteran

liitunud: 25.08.2004
|
03.01.2005 11:55:52
|
|
|
kuidas sa said lõppfailiks 140mb ?
ma sain algfailist mingi ~150mb ainult vähemaks...
aga huvitab et keelte valikul sai ruumi üksjagu kokku hoida.
mis keeli meil vaja on igapäevasel surfamisel. vene keel võiks ka olla.
kas see multilanguage värk (mis võtab ca. 90mb) on oluline?
|
|
Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
57 |
|
tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
03.01.2005 15:41:43
|
|
|
Stärmän kirjutas: |
kuidas sa said lõppfailiks 140mb ?
ma sain algfailist mingi ~150mb ainult vähemaks...
aga huvitab et keelte valikul sai ruumi üksjagu kokku hoida.
mis keeli meil vaja on igapäevasel surfamisel. vene keel võiks ka olla.
kas see multilanguage värk (mis võtab ca. 90mb) on oluline? |
no ma 90% asju võtsin maha. ei kasuta neid.
_________________ 17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
6/4/2025, RFK Jr: "The most effective way to prevent the spread of measles is the MMR vaccines." |
|
Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
tagasi üles |
|
 |
aise
HV Guru

liitunud: 02.10.2003
|
03.01.2005 15:50:20
|
|
|
päris kasulik vidin, ruumi pärast ei muretse aga speedi võiks alati rohkem olla
|
|
Kommentaarid: 189 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
172 |
|
tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
03.01.2005 15:52:23
|
|
|
aise kirjutas: |
päris kasulik vidin, ruumi pärast ei muretse aga speedi võiks alati rohkem olla  |
sellega saab mõlemat ikka korralikult juurde
_________________ 17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
6/4/2025, RFK Jr: "The most effective way to prevent the spread of measles is the MMR vaccines." |
|
Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
tagasi üles |
|
 |
Mirkel
HV veteran

liitunud: 25.08.2004
|
03.01.2005 15:54:11
|
|
|
aga kas me igapäeva netis surfamises kasutame seda multilanguage supporti?
|
|
Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
57 |
|
tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
03.01.2005 18:49:59
|
|
|
Stärmän kirjutas: |
aga kas me igapäeva netis surfamises kasutame seda multilanguage supporti? |
seda pole vaja kui sul ingisekeelne windows on
_________________ 17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
6/4/2025, RFK Jr: "The most effective way to prevent the spread of measles is the MMR vaccines." |
|
Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
tagasi üles |
|
 |
olc
HV Guru

liitunud: 28.11.2001
|
03.01.2005 19:06:53
|
|
|
proovisin ka sellega w2k'd kärpida. lõpux jäi ~140MB järgi, peaks installi ka proovima, et kuidas jooma hakkab
|
|
Kommentaarid: 137 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
125 |
|
tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
03.01.2005 19:08:49
|
|
|
olc kirjutas: |
proovisin ka sellega w2k'd kärpida. lõpux jäi ~140MB järgi, peaks installi ka proovima, et kuidas jooma hakkab |
kui midagi vajalikku ära ei nudinud, siis jookseb kenasti - ise sain w2k sp4 vist alla 90MB isegi...
_________________ 17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
6/4/2025, RFK Jr: "The most effective way to prevent the spread of measles is the MMR vaccines." |
|
Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
tagasi üles |
|
 |
Mirkel
HV veteran

liitunud: 25.08.2004
|
03.01.2005 19:18:55
|
|
|
assa nuga.
ma sain win xp pro sp2-st 200mb vähemaks. suht korralikult vaatasin kõik asjad läbi. sai palju targemaks. kõik seal mainitud servicid ja värgid sai pähe nüüd.
anyway. tegin siis formati. win uuesti peale. ning win nagu võttis pea samapalju ruumi.
aga speed boost on meeletu.
asi teeb shut downi max 4 sekiga.
ning üles boodib max 20 sekiga. bootvis-ga võtsin aega...
kle suured tänud selle proge eest. asjal nagu mingeid vigu pole esinenud. mis siis et asi beta...
|
|
Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
57 |
|
tagasi üles |
|
 |
olc
HV Guru

liitunud: 28.11.2001
|
03.01.2005 19:19:13
|
|
|
Skeptik kirjutas: |
olc kirjutas: |
proovisin ka sellega w2k'd kärpida. lõpux jäi ~140MB järgi, peaks installi ka proovima, et kuidas jooma hakkab |
kui midagi vajalikku ära ei nudinud, siis jookseb kenasti - ise sain w2k sp4 vist alla 90MB isegi...  |
siis pidid küll kolepalju välja viskama, ka vajalikku
|
|
Kommentaarid: 137 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
125 |
|
tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
03.01.2005 19:20:42
|
|
|
Stärmän kirjutas: |
assa nuga.
ma sain win xp pro sp2-st 200mb vähemaks. suht korralikult vaatasin kõik asjad läbi. sai palju targemaks. kõik seal mainitud servicid ja värgid sai pähe nüüd.
anyway. tegin siis formati. win uuesti peale. ning win nagu võttis pea samapalju ruumi.
aga speed boost on meeletu.
asi teeb shut downi max 4 sekiga.
ning üles boodib max 20 sekiga. bootvis-ga võtsin aega...
kle suured tänud selle proge eest. asjal nagu mingeid vigu pole esinenud. mis siis et asi beta... |
kas võtsid draiverid ka maha mida ei kasuta?
versioon 1.0 on iga hetk tulemas..
_________________ 17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
6/4/2025, RFK Jr: "The most effective way to prevent the spread of measles is the MMR vaccines."
viimati muutis SKG 03.01.2005 19:22:55, muudetud 1 kord |
|
Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
03.01.2005 19:21:28
|
|
|
olc kirjutas: |
Skeptik kirjutas: |
olc kirjutas: |
proovisin ka sellega w2k'd kärpida. lõpux jäi ~140MB järgi, peaks installi ka proovima, et kuidas jooma hakkab |
kui midagi vajalikku ära ei nudinud, siis jookseb kenasti - ise sain w2k sp4 vist alla 90MB isegi...  |
siis pidid küll kolepalju välja viskama, ka vajalikku  |
jah.. tegin ühele internetiarvuti - enamus asju viskasin välja.
_________________ 17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
6/4/2025, RFK Jr: "The most effective way to prevent the spread of measles is the MMR vaccines." |
|
Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
tagasi üles |
|
 |
TzigaLind
HV veteran
liitunud: 12.01.2002
|
03.01.2005 20:53:52
|
|
|
Väga lahe vidin, kui dumbjuuserid seda on kasutanud, võtab TzigaLind 300EEKu rohkem masina taas töökorda panemise eest.
Kasutage aga, meile see meeldib
_________________ Piix! |
|
Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
14 |
|
tagasi üles |
|
 |
olc
HV Guru

liitunud: 28.11.2001
|
03.01.2005 21:25:12
|
|
|
krt mix ta mulle bootivat isot ei tee? pakub küll rõõmsalt et make bootable iso aga lõpptulemus ei tööta. kas ma pean terve w2k plaadi talle siis ette andma algul. pakkusin talle vaid i386 kataloogi
EDIT: ohjah. juhend ytleb et copy kogu kama ikka. RTFM yhesõnaga
|
|
Kommentaarid: 137 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
125 |
|
tagasi üles |
|
 |
Wiki
Kreisi kasutaja
liitunud: 14.11.2003
|
03.01.2005 23:33:24
|
|
|
WinXp Pro installikas 168 MB ja installitult 473 MB
|
|
Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
100 |
|
tagasi üles |
|
 |
olc
HV Guru

liitunud: 28.11.2001
|
04.01.2005 00:04:47
|
|
|
njah, w2k tegi setupi ära aga masin pysti ei lähe, mingihetk teeb restardi. oleks pidanud vist midagi rohkem alles jätma, samas seal pole midagi nii kriitilist nagu ja masin ise ka väga simpel P2. võrgu asjad mängivad vist mäkra, peale preparing networki viskab restardile
|
|
Kommentaarid: 137 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
125 |
|
tagasi üles |
|
 |
Zoig
HV veteran

liitunud: 22.02.2003
|
04.01.2005 00:49:07
|
|
|
kui ma nüüd ketta korda saaks, siis tuleb ka üks unatended lite plaat valmis teha, juba kopa viskab see pidev installimine ette
ps:Wiki, alla 500MB on hea uudis
_________________ Et oleks raskem! |
|
Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
tagasi üles |
|
 |
circles
HV kasutaja

liitunud: 20.12.2003
|
04.01.2005 01:39:24
|
|
|
teema ise on väga hea, ma arvan, et selle võiks kunagi kasulike näpunäidete alla tõsta või kusagile sticky'ks teha, tundsin just sellisest progest puudust.
_________________ Võtke õuna! |
|
Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
tagasi üles |
|
 |
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees

liitunud: 27.01.2003
|
04.01.2005 01:42:39
|
|
|
circles kirjutas: |
teema ise on väga hea, ma arvan, et selle võiks kunagi kasulike näpunäidete alla tõsta või kusagile sticky'ks teha, tundsin just sellisest progest puudust. |
ta oligi alguses seal, aga tõsteti siia
_________________ 17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
6/4/2025, RFK Jr: "The most effective way to prevent the spread of measles is the MMR vaccines." |
|
Kommentaarid: 373 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
313 |
|
tagasi üles |
|
 |
XYZ
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
04.01.2005 09:34:40
|
|
|
circles kirjutas: |
teema ise on väga hea, ma arvan, et selle võiks kunagi kasulike näpunäidete alla tõsta või kusagile sticky'ks teha, tundsin just sellisest progest puudust. |
Nii hullu dumbiede läbuga teema sinna ei kõlba, vähemalt 90% tuleb enne kasti saata!
Vaata ka mida TzigaLind eespool on kirjutanud ja mõtle veidi.
|
|
Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
12 :: |
56 |
|
tagasi üles |
|
 |
|