Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  Elisa Elamus (TV teenused, coax, fiiber ja üle õhu lahendused) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 558, 559, 560 ... 885, 886, 887  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 17.02.2016 17:18:44 vasta tsitaadiga

siis lased linnukese ära võtta ja saad jälle telefonineiuga pahandada
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kempi
HV veteran

liitunud: 13.01.2002




sõnum 17.02.2016 17:37:21 vasta tsitaadiga

ot:

Markos kirjutas:
tsitaat:
Sa sebi omale Starmanis linnuke "see klient teab värki" ja kõne vastuvõtmisel on suhtumine umbes selline: "Ahah. Teie. Oodake palun, kohe suunan edasi" icon_biggrin.gif


Lõpuks jõuad võrguarhitektini välja ja saad aru, et sa ei tea tegelikult mitte midagi.

Ja nõnna õhtul Youtube vaatamine läbi Starmani korda saigi?

_________________
All there is to do - recon...
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 18.02.2016 09:28:58 vasta tsitaadiga

Minu ainus kaebus on , et L1 võiks teada, mis asi on käsklus "ping" ja "traceroute". L2 poole mul pretensioonid puuduvad. Kippus teine pisut liialt jutustama telefoni otsas.

Esitasin kaks küsimust. A) Kas sel ajahetkel esines teadaolevaid probleeme AS Starmani võrgus, kuna mtr järgi võis oletada probleeme? B ) Kas asi on seotud modemiga?

Kuna minupoolse otsa mtr-ist pole mingit kasu, siis palusin L2 teenindajal teha Starmani võrgust minu purgi pihta ja järeldused teha.

Probleem on selguse saanud. Mikrokatkestused iga paari tunni sees, kus modem "kaob" liinilt. Laenasin coax testri ja käisin juhtmed üle. Arvatvasti EPC2100 aka Webstar kaputt. Esmaspäeval tuuakse uus modemruuter.

Ma ei teagi Starmani võrguarhitektuurist midagi. Abiks oleks vähemalt teadmine, kui pikalt "DHCP lease" hoitakse, kuna oma tulemüüri purgi logi uurides jääb mulje, et katkestus tekib viimase uuendamise ajal.

Ma ei taha detektiivi tööd teha, kui mul on see info võimalik lihtsalt küsides saada.

Oma võrguarhitektuuri hoian ma 99.996% ajast töökorras. beer_yum.gif

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.02.2016 15:30:33 vasta tsitaadiga

EPC2100 EPX suremise üks indikaator on madalaks minev downSNR.. ta ei erista kasulikku signaali enam mürast ja hakkab katkestama.
näita huvi pärast modem.starman.ee screeni.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 18.02.2016 15:35:38 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
EPC2100 EPX suremise üks indikaator on madalaks minev downSNR.. ta ei erista kasulikku signaali enam mürast ja hakkab katkestama.
näita huvi pärast modem.starman.ee screeni.


Ma pole kodus, kuid sNR mälu järgi kõikus -58.5 ja -62 vahel.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 18.02.2016 15:43:48 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Minu ainus kaebus on , et L1 võiks teada, mis asi on käsklus "ping" ja "traceroute". L2 poole mul pretensioonid puuduvad. Kippus teine pisut liialt jutustama telefoni otsas.

Esitasin kaks küsimust. A) Kas sel ajahetkel esines teadaolevaid probleeme AS Starmani võrgus, kuna mtr järgi võis oletada probleeme? B ) Kas asi on seotud modemiga?

Kuna minupoolse otsa mtr-ist pole mingit kasu, siis palusin L2 teenindajal teha Starmani võrgust minu purgi pihta ja järeldused teha.

Probleem on selguse saanud. Mikrokatkestused iga paari tunni sees, kus modem "kaob" liinilt. Laenasin coax testri ja käisin juhtmed üle. Arvatvasti EPC2100 aka Webstar kaputt. Esmaspäeval tuuakse uus modemruuter.

Ma ei teagi Starmani võrguarhitektuurist midagi. Abiks oleks vähemalt teadmine, kui pikalt "DHCP lease" hoitakse, kuna oma tulemüüri purgi logi uurides jääb mulje, et katkestus tekib viimase uuendamise ajal.

Ma ei taha detektiivi tööd teha, kui mul on see info võimalik lihtsalt küsides saada.

Oma võrguarhitektuuri hoian ma 99.996% ajast töökorras. beer_yum.gif


Ai rsk, lohakas. 0,004%, mis sellest sai?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 18.02.2016 15:47:47 vasta tsitaadiga

Üldise iseloomuga rike, mis kumulatiivselt kestis 20 minutit. Tegin kogemata näpuka Radiuse konfiguratsioonis. Viimase peale kukkusid internetiühenduse sessioonid ära ja tulemuseks üldrike.

Jäi viimase 0.004% aja sisse.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 22.02.2016 16:00:27 vasta tsitaadiga

Vanguard kirjutas:
Vael kirjutas:
Scart kirjutas:
Online mänge hetkel näiteks mängida pole võimalik. Eesti-sisesesse CS:GO serverisse on ping 10, aga packet loss on nii räige, et tegelased karglevad edasi ja tagasi.

Ma mõtlesin, et ainult mina, aga 2h mänguajast on jah packetloss suur. Samas kui teistel lääg polnud,tegemist siis välismaa serveriga. Olen tähele pannud, et just kindlatel aegadel, kusagil suur ülekoormus?

Viimased nädal-paar on asi ikka suht hull olnud, sisuliselt ei ole mänge (TF2, CS:GO) võimalik mängida. Praegu tegin proovi kolme serveriga nendes kahes mängus (asuvad Prantsusmaal, Soomes, Rootsis) ja tulemus on masendav. Kas viskab aegajalt pingi 1200-2400 ms peale või viskab paketikao sisse (5-6%). Maksad 100mbit ühenduse eest aga kvaliteet on nagu 64kbit ISDNil. Pole just minu arusaam ideaalsest lahendusest.

Saadame nüüd kurjad kirjad Starmani poole teele, selline teenus ei kõlba lihtsalt kasutada.

EDIT: Äkki mainite ära ka, kellel probleemid online mängudes pingi/paketikaoga on, et kus te asute? Mina Tallinnas kesklinnas.

Vanalinn, enamvähem sama asi. Omal ajal diagnoosisin põhjuseks Cogent Communications ja Level 3 odavate võrgusõlmede kasutamise. Võrdluseks, elion kasutab nlayer communications teenust. Olles kuulnud, et praeguseks mure lahendatud mõtlesin uuesti proovida magusate eripakkumiste taustal mis hetkel käib kuid paistab, et tuleb see avaldus vist katkestada enne kinnitamist, kuna sellise Jitteriga võrguteenus ei ole aktsepteeritav. Esimest korda juhtisin tähelepanu probleemile aastal 2005 enne Elioni DigiTV tulekut millal sai internetiühendus väljavahetatud nende vastu, teistkorda ca. aasta ja natuke peale tagasi. Paistab, et miskit pole muutumas.

enigma kirjutas:
Starmani affid võtsid jälle Tallinnas,Lillekülas interneti ära.Ei mingit ette teatamist ja kogu lugu.

Mitte ainult, kogu Vanalinnas ka ning sellega veel ka teleka lisaks icon_wink.gif

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 22.02.2016 17:58:53 vasta tsitaadiga

Mul käidi modemit vahetamas. Otsad vaadati üle. Signaal on OK. Sain tunnikene hõisata. Nüüd on paketikadu alates Sõle sõlmest taas. icon_evil.gif

Leksustega kõvatamise asemel võiks võrgu korda teha.

Cogent Communications NOC on tasemel, hinnatasemelt odavpakkuja.

Level 3 omast võid kivist vett pressida, kuid hinnatase on asja väärt.

Probleem on kas võrguseadme rauas või softis või asjaolus, et broneeritud porti müüakse ilmselgelt üle.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.02.2016 15:45:28 vasta tsitaadiga

Teen vaikselt plaane panna akna taha IP kaamera. Kas Starmani modem EPC3825 saaks pideva pildi vahendamisega hakkama? Teise võrgu pessa paneks RASPBERRY hdd peale salvestama. Teine küsimus, et ega starmani modem 12V mööda võrgukaablit ei edasta? Ehk puudub Ethernet PoE tugi.
Ethernet PoE toe probleemi saab küll kergelt lahendatud aga uut ruuterit küll ei tahaks paigaldada.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kjaups
MeesKesTuliMetsast
kjaups

liitunud: 02.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.02.2016 15:54:10 vasta tsitaadiga

pois11, Saab, endal oli üks Vivotek ja üks Xiaomi, pordid avatuks ja pole probleemi.
_________________
SNAP pildipank
Mul võivad mõned asjad viitega tulla, prioriteedid paigas.
M: Nodi
Kommentaarid: 160 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inczp
HV kasutaja

liitunud: 09.06.2014




sõnum 28.02.2016 21:18:12 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi ka Cisco ühtäkki lambist vilistama hakkab. Mõnikord lihtsalt niisama, teinekord peale restarti (aitab korduv restartimine).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
StanceW
HV kasutaja
StanceW

liitunud: 08.05.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.02.2016 21:22:12 vasta tsitaadiga

Oli üks selline Cisco mul ka. Helistasin Starõimänni ja tuli tehnik, vahetas seadme välja. Põhjuseks ütles, et tarkvara uuendus polnud tehtud (mina jäin mõtlema, et vilin pole ju sellest kuidagi tingitud...). Mul oli muidugi renditud EPC3925 ka.

viimati muutis StanceW 28.02.2016 21:44:21, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.02.2016 21:38:34 vasta tsitaadiga

ühe mis korralikult vilistas olen ise kunagi välja vahetanud. tüüpviga ei ole.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ragnar7474
HV veteran

liitunud: 14.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.02.2016 14:25:41 vasta tsitaadiga

Samas, mis seal vilistada saab peale punnis kondekate? Ehk siis riistvaraline viga eeldatavasti.
_________________
O: Kaevurikraami - Toiteplokid, riserid, emaplaadid, FAN controllerid jms
O/M: NVIDIA 10xx 20xx 30xx videokaarte.
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.02.2016 20:08:29 vasta tsitaadiga

Ragnar7474, kondensaatorid sul küll nüüd ei vilista.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Joel
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2007




sõnum 01.03.2016 17:20:33 vasta tsitaadiga

Tere

Mõlgub mõte kontoris Tallinna kesklinnas Telia valguskaablist tulev 50/50 mbit/s internet vahetada Starmani 400/40 vastu. Hind enam-vähem sama, üleslaadimise kiirus veidi langeb, kuid alla jälle tõuseb tohutult. Kuigi Starmani inimesed reklaamisid seda kui mööda optilist kaablit tulevat internetiühendust, selgus nüüd, et kontorihoone sideruumist tuleb vedada eraldi koaksiaalkaabel. See paneb küsima, et kui neil meie majja sisse tuleb optika, siis mis nad sellest antennikaablist sinna vahele topivad, vähemalt olukorras kus meil maja sideruumist kontorisse tuleb korralik patch kaabel. See muidugi poleks takistus, küll saame vajadusel ka antennikaabli paigaldatud, kuid muretsema paneb see, et see siis päris optikal ei põhine (ei imestaks kui see ka majja mööda koaksiaali tuleb), mis tõttu sealt võib tulevikus suurema üleslaadimiskiiruse väljapigistamine probleemiks osutuda. Optika puhul ei oleks see mingi probleem.

Siit minu küsimus, ehk keegi targem teab, kas loota suuremat üleslaadimiskiirust on reaalne?
Ning kuidas on üleüldiselt Starmani interneti kvaliteet (kiirused, katkestused, jms)? Telia kvaliteet on olnud väga hea, kiirused vastavad lubatule, katkestusi võibolla paar tk aastas, samuti ka asjaajamine ja teenindus väga head. Nii palju kui Starmaniga hetkel sel teemal rääkinud, siis teenindus tundub olevat nõrgem, kuid hind võrreldes Elioniga on suuremal allalaadimiskiirusel oluliselt parem. Iseasi kas see tasub end ära?
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 01.03.2016 17:28:29 vasta tsitaadiga

Joel, eks sa ise vaatad. Nii nagu maksad, nii ka teenust saad.... Enamus äritarbijaid ei utliseeri isegi 50/50 ära. Lisaks toimib interneti arveldus päeva põhiselt. Mõni mõis , siis iseteeninduses ajutiselt 300/300 või 500/500 peale panna.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2016 18:00:23 vasta tsitaadiga

kas teie maja sideruum on teie oma? ma pole ärikliendipoolt teinud starmanis rohkem kui niiviisi, et kodukontorisse pandi tavakliendiseadmed ja lepingul oli allakirjutajal volitus firma eest allkirja anda. seadmed ei erinenud. mis neid takistab panna optikast tuleva paarimeetrise koaxi otsa modemi ning sealt siis catiga edasi tuua? seda sa pead ilmselt ärikliendina neilt küsima. mina endise tehnikuna saan aru, et sul on sisuliselt cat5 peal infra ju olemas. sinu idee on lihtsalt kilbiruumis oma cat5 ots ühe seadme tagant teise taha visata.

teenuse kvaliteet on iseasi.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ragnar7474
HV veteran

liitunud: 14.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2016 18:43:47 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Ragnar7474, kondensaatorid sul küll nüüd ei vilista.
Väga edukalt tekitavad vilinat. https://www.google.ee/search?q=high+pitch+noise+from+capacitors&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=prjVVv_0FYma6ATHnZOQCg
_________________
O: Kaevurikraami - Toiteplokid, riserid, emaplaadid, FAN controllerid jms
O/M: NVIDIA 10xx 20xx 30xx videokaarte.
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 01.03.2016 19:19:35 vasta tsitaadiga

Ragnar7474, elektrolüütkondensaatorid ei vilista. Keraamilised teoreetiliselt võivad, aga need ei lähe jällegi punni.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maemees
HV vaatleja

liitunud: 28.02.2012




sõnum 02.03.2016 00:03:21 vasta tsitaadiga

Starman edastab oma pressiteadetes pakette XRUS ja XLRUS, ent nende kodulehel neid pakette ei näe - on vaid üks RUS. Millest see erinevus neil pakettidel seisneb?
http://www.starman.ee/firmast/teated/starmani-kanalivalikusse-lisandub-uus-spordikanal-fight-sports-hd
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.03.2016 00:16:26 vasta tsitaadiga

vali keeleks rus ja tulevad mingid asjad välja.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ragnar7474
HV veteran

liitunud: 14.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.03.2016 12:33:03 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Ragnar7474, elektrolüütkondensaatorid ei vilista. Keraamilised teoreetiliselt võivad, aga need ei lähe jällegi punni.
No mida sa vaidled icon_biggrin.gif. Olen ise vilisevaid pinisevaid elektrolüütkondesid vahetanud edukalt.
_________________
O: Kaevurikraami - Toiteplokid, riserid, emaplaadid, FAN controllerid jms
O/M: NVIDIA 10xx 20xx 30xx videokaarte.
Kommentaarid: 93 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.03.2016 13:24:49 vasta tsitaadiga

Ma panustan ka viliseva kondensaatori peale. Olen vahetanud isegi SMD kondensaatori mis paneb sellist vilet, et jube.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  Elisa Elamus (TV teenused, coax, fiiber ja üle õhu lahendused) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 558, 559, 560 ... 885, 886, 887  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.