Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Kasulikud näpunäited »  Digivideo töötlus (compress) algajatele märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.05.2004 13:36:33 Digivideo töötlus (compress) algajatele vasta tsitaadiga

Vahepeal tuli välja uus versioon ja seaded vajavad veel kohati ülevaatamist, põhimõtteliselt jääb asi samaks

Kuna suhteliselt paljud ei ole kokku puutunud siiani video töötlemisega, siis ei oska nad ka korraliku kvaliteediga lõpptulemust saavutada. Esialgu ma ei räägiks pikemalt, kuidas video arvutisse saada üldse (picvideo mjpg koodek on väga asjalik investeering kval18 aga on ka tasuta variante).
Samuti ei räägi pikemalt, kuidas video töödelda (üleminekuefektid, subtiitrid jne). Võimalik, et nendest räägin edapsidi pikemalt siinsamas teemas. Kuna olen selleks tööks vaid windowsiga arvutit kasutanud, siis linuxi kohta ei oska midagi suurt öelda aga oleks väga tänulik, kui keegi viitsiks samasuguse õpetuse ka seal töötamiseks.

Samuti pean vajalikuks öelda, et kuna nii töös, kui eraelus puutun kokku algajamate arvutikasutajate juhendamisega, siis on mu väljendusviis võibolla paljude oskamajate jaoks naljakalt detailne ja puustetteningpunaseks stiilis aga mis teha, selliseks elu mind juba kujundanud on.

Nüüd siis asja juurde.
Nüüd siis asja juurde.
Meil on vaja programmi, millega kõike mugavalt ja graafiliselt läbi viia. Selleks sobib suurepäraselt VirtualdubMod. Programmiga on võimalik ka lihtsamat videotöötlust teha, näiteks home ja end klahvidega määrate soovitud lõigu ja seda lõiku on siis võimalik nagu tavalist sõnagi lauses kustutada, kopeerida, ümber tõsta jne.
Veel on meil vaja koodekeid nii pildi kui ka heli jaoks.

Xvid seadistamine
Video jaoks on parim valik xvid, millest on äsja ka lõplik versioon 1.1 välja tulnud. Minu õpetustega täpselt sobiva versiooni saab tõmmata siit. Selle installeerimine on lihtne nagu iga teisegi windowsi programmi paigaldus.
Kuid nüüd paljude jaoks keerulisem asi, kuidas seadistada. Seadistamine on ühekordne tegevus peale uue xvid versiooni paigaldamist.
Avage virtualdubmod ja valige
Video->Compression ja antud nimekirjas peaks olemas olema ka XviD. Valige see ja paremalt nupust Configure.
1. Profile @ Level vajuta nuppu More
siin on vajalik linnuke B-vops ette ja quantization type jäägu H.263
sulge see aken ok nupust
2. Alt 2. nupurea ainuke nupp on Advanced options
Siin oleks sobilikud valikud
6-Ultra High
1- Mode Decition
linnukesed use choma motion ja turbo ette

Teine Tab "Quantization"
2
31
2
31
2
31
pole

Kolmanda tabi alt võib ära võtta linnukese Display encoding status, kui hakkab häirima compressimisel avanev lisaaken

4 Kliki nupul, et seal oleks kiri Target Size (Kbytes)

5 ja 6 Need punktid sõltuvad konkreetsest juhtumist ja vaatleme neid töö käigus.

Sellega ongi meil xvid seadistatud ja rohkem neid meil muuta ei tule, kuni me xvidi mingil põhjusel uuesti või üle ei installeeri.
Täpsemalt kõigi seadete kihta võid lugeda siit.
Seal siis lisaks xvid seadetele ka muud juttu, millel meia jaoks hetkel tähtsust pole.

Lame mp3 seadistamine
Audio jaoks võiks kasutada Lame mp3 koodekit. Selle saab tirida näiteks siit. Antud zip failis sisalduvast huvitab meid ainult lame.exe fail. Kuna tegemist on käsureal töötava programiga, siis asja lihtsustamiseks soovitan teha bat faili. Selleks kopeeri tõmmatud lame.exe fail omal kuhugi sobivasse kohta (D:\video on selleks kohaks minu näites) ja nimeta fail ümber näiteks lame396.exe. Siis teed notepadiga tavalise tekstifaili, paned selle sisuks:
lame396.exe -m s -h --vbr-new -V 3 %1 %2
või kui teil on tegemist monoheliga, siis
lame396.exe -m m -h --vbr-new -V 3 %1 %2
pane kindlasti tähele ka suur ja väiketähti.
kõigi võimaluste nägemiseks tuleb käsureale kirjutada (loomulikult meie töökataloogis olles) lame396.exe --longhelp
See tekstifail salvestaga samuti oma töökataloogi nimega lame.bat.
Täpsemat kasutamist räägin hiljem töö käigus.
Vihje! antud meetodil saab väga edukalt ise ka suvalisi helifaile mp3 formaati kokku pakkida.

Video lõikamine
Nüüd kui meil kõiv vahendud on teada, tõmmatud, paigaldatud ja seadistatud ei jäägi meil muud üle, kui hakata põhilisega pihta.
Avame virtualdubmodi ja File->Open video file.
Avaneb 2 pilti, esimene neist näitab, milline on video alguses ja teises näeme pilti peale töötlemist.
Vihje! esimese video võib parema klikiga valides väikseks teha, nii et meid eriti huvitav väljundipilt oleks kenasti ekraanil näha.
Nüüd tuleks ära teha kõik video lõikamised ja ümbertõstmised, kuna pärast saab videot poolitada ainult nn võtmekohtade kohapealt (kaadrihaaval saab liikuda edasi ja tagasinooltega, võtmepunktide vahel liikumiseks shift+nooleklahvid ja algusesse ja lõppu liiikumiseks vajuta koos nooleklahviga alla ctrl klahv). Nagu näed on täissuuruses või kadudeta kokkupakitud videol iga kaader ka võtmepunktiks, lõpptulemusena saadaval Xvid failil see enam aga nii ei ole kahjuks.

Audio eraldamine
Kui video on valmis just selisena nagu ta ka lõpuks välja nägema peab (pean siinkohal silmas, et kõik üleliigne on vahelt välja lõigatud) siis tuleb salvestada videoklipi heli.
selleks vali Streams->stream list
Siin on reas kõik audiokanalid, mis antud videol on, üldjuhul on neid seal ainult üks, mis on ka juba valitud.
Tuleks siis valida soovitud audio ja vajutada nupule save wav, algab tegevus, mis võtab mõne aja, kui valmis saab, siis vahepeal avanenud dialoog sulgub.

Audio mp3-ks tegemine
Samal ajal võib hakata ettevalmistusi tegema salvestatava heli mp3 formaati muutmiselks. kirjutage Start-menu->Run alla command
avaneb käsurida, seal tuleks liikuda meie valitud töökataloogi, kuhu me panime oma lame failid ja salvestasime ka audio
D: <-liigub soovitud kettale
cd .. <- liigub kataloogides 1 aste ülespoole
cd video <- liigub aktiivsest kataloogist selle alamkataloogi video
olles nüüd kohal meie töökataloogis tuleb sinna kirjutada
lame failinimimillegahelisalvestasime.wav väljundfailinimi.mp3
ja nüüd tuleb entri vajutamisega veel veidi oodata, kuna enne peab ju meil taustal tegema jäänud audio eraldamine lõpule jõudma. Alles seejärel võb käsureale sisestatud käsu täide viia enter klahvi vajutamisega.
Algab tegevus, kus kuvatakse teil kõikvõimalikku infot, las see jääb meil nüüd rahulikult tegutsema ja siirdume tagasi virtualdubmodi ja katsume ka pildiga kuidagi ühelepoole saada.

Deinterlace ja resize filtrid
Meil on ees veel see streams list, siit paneme kõikidele audiokanalitele disable ja sulgeme selle akna
Nüüd me peame teadama, kas meie videoklip vajad deinterlacemist ehk maakeeli televiisoriformaadist arvutile paremini arusaadavamaks muutmist.
Seda võib otsida oma tehnika juhenditest aga on ka 1 visuaalne meetod. Otsige oma videost virtualdubis välja mõni koht, kus toimub kiirem liikumine, soovitatavalt võiks pilt olla heledates toonides ja kui teile tundub, et pilt on kuidagi triibuline, siis vajab teie video järgmist sammu, kui aga pilt igati korralik paistab, siis liikuge kohe edasi pildi suuruse muutmise juurde.
Deinterlace filtri lisamiseks valige video->filters->Add ja nimekirjas peaks olema deinterlace valige see ja Ok vajutades avanevast seadistusdialoogist valige kõige ülemine vihjega (best) ja vajutage OK

Samuti on mõttekas muuta video suurust, kui see meil on liiga suur, nimelt suure pildi jaoks on vaja oluliselt suuremat videofaili, samas väiksem video üle ekraani suurendades annab parema efekti, kui suur pilt, mis on suuruse huvides rohkem kokku pakitud. Ehka ma soovitan kasutada seda, kui teie pilt on suurem, kui näiteks 640*480
Selleks valige taas video->filters->Add ja nimekirjas peaks olema resize. Nüüd tuleks valida mingi suurus pikslites, see tuleks teil omal valida ja tuleb jälgida, et mõõtude suhe ei muutuks. Enamus kaameraid teeb tavaliselt pildi täisekraanis suhtega 4:3. Mina näiteks kasutan antud juhul resolutsiooniks 576x432
Filter mode kasutan Bilinear
Nüüd veel enne kui sulgeme filters akna, tahetakse võibolla ära lõigata pildil mingeid servi või kaamera jäetud musti ääri servades, selleks valige filters dailoogiaknast Cropping (peab olema lisatud vähemalt 1 filter, et seda kasutada saaks)
Avanevas aknas saategi numbreid suurendades kõik üleliigse igast servast ära lõigata.
seejuures on üks oluline nüans, millega tuleb arvestada. kui me kuskilt ära lõikame nii, et pildi servade suhe oluliselt muutub, siis tuleb ka resize filter uuesti ümber seadistada. Selleks toimiga järgnevalt:
Lahutage paremalt ja vasakult ära lõigatavast summast ülevalt ja alt ära lõigatav summa, ümardage see arvu 16 kordseks (näiteks kui saite 3 siis ümardub 0-ks, kui 15 siis 16ks, kui 40, siis 32-ks kui 50 siis 48-ks jne) ja siis resize filtril võtke see saadud arv vastavast mõõtmest vähemaks.
Sellega on meil filtrid nüüd paigas.

XviD pass1
Vaadake, et video menüüs oleks linnuke Full processing mode ees ja valige Video->Compression nimekirjast otsiga ja valige Xvid ja vajutage configure
Nüüd punktist 2 vasakule jäävasse kasti valige Twopass 1st pass
Sulgege OK nupu abil avanenud dialoogid
Nüüd tuleb see etapp meie tööst ära salvestada.
selleks valige file->save As
valige sobiv asukoht ja nimeks võiksita panna näiteks pass1.avi
Veenduge, et oleks linnuke, dont run this job now... ees ja vajutage save, dialog sulgub ja midagi ei toimugi rohkem

Xvid pass2
nüüd valige Video-Compression->xvid->configure ja seal kus eelnevalt panime Twopass pass1 muutke nüüd Twopass pass2
Vajutage nupule 5 ja nagu näeme on tegijatel siinkohal viga tehtud ja puudub bitrate calkulator (mis veel eelmises betaversioonis oli täitsa olemas), seega pole nupule 5 mõtet vajutada
avage hoopis start menu->programs->Xvid->Nics minicalc (või bitrate calculator vms)
ülemisse kasti kirjutage oma videoklipi pikkus (näeb virtualdubmodis, kui kursor viia kõige lõppu), oluline on ka, et alla tunni pikkuste puhul kirjutataks ette tunnid
näiteks 2 minutit ja 3 sekundit video jaoks kirjutaga 00.02.03 (nupu5 all asuvas kalkulaatoris oleks iga ajaühiku jaoks oma lahter)
kohe paremalt valige oma video kaadrisagedus (eestis tavaliselt 25 aga ei pruugi, sõltub jällegi teie tehtud algsest videost)
Audio sektsioonis viige see mumm audio Filesize ette ja otsige välja browse nupuga oma valmistatud mp3 fail, selle suuruse leiab programm ise (enne veendu, et käsueal on mp3 valmistamine kindalsti lõpule jõudnud)
Lahtrisse final size tuleks panna oma soovitud video lõppsuurus megabaitides (nupu5 all oleks vaja sisestada see suurus kilobaitides, selleks korrutage lihtsalt megabaidid 1024-ga). Siinkohal tuleks silmas pidada mõningaid asju. Kui lõplik suurus on oluline (tahate video 700MB cd plaadile mahutada pärast) siis pange konkreetne suurus, kuid jälgige, milliseks kujuneb teie lõplik video average bitrate. Tavaolukorras oleks normaalne number 900 (see teeb minuti video pikkuseks umbes 8MB) kuni 800 hädaolukorras oleks ka veel kuidagimoodi talutav, kuid alla selle kindlasti mitte (oleneb muidugi ka teie valitud pildi resolutsioonist). Samuti kui teie video sisaldab palju kiiret liikumist, siis oleks mõistlik seda numbrit suurendada kasvõi kuni 2000 peale.
Kui teile aga pole oluline videoklipi lõplik suurus, siis sisestage see katseeksitus teel umbes jälgides et average bitrate oleks normi piirides.
kui need andmed kõik paika pandud, siis lahtrisse Xvid video size tekib number, mis tuleks teil kopeerida lahtrisse 6 (nupu5 alt pole vaja kopeerida kuna ok vajutades pannakse see number sinna automaatselt)
sulgege dialogid ok nupust
ja jällegi file->save As
valige sobiv asukoht ja nimeks võiksita panna näiteks ilmahelita.avi
Veenduge, et oleks linnuke, dont run this job now... ees vajutage save ja jällegi dialog sulgub

Job manager
Vajutage F4 ja avanevas dialoogis on reas kõik tööd, ka meie justloodud 2 tööd peaksid seal olema statusega waiting
pange tähele, et võetakse ette nimekirjas esimene statusega waiting töö, seega kui teil on seal eelmistest kordadest midagi pooleli jäänud, siis oleks soovitatav need postphone nupu abil statuses tulevikku edasi lükata.
Seejäral vajutage start
Nüüd läheb olenevalt video pikkusest ja arvuti võimsusest natuke aega
minu barton 3200 512MB ram ja 7200 rpm kõvaketas kulutab aega umbes 1,5-2Xniipalju, kui pikk video oli
Veateadete korral tuleks mõlema meie töö järel postphone nupuga muuta status waiting ja alustada uuesti, kui viga kordub, siis on midagi väga paha ja tuleks kuskilt nõu küsida. Üksikuid vigu juhtub teinekord kahjuks ikka.
Kui meie lisatud tööde järele pika ootamise peale viimaks ilmub status Done, siis oleme peaaegu valmis, kuid on vaja veel pilt ja heli ühendada.

Pildi ja heli ühendamine
Sulgege ok nupust tööde nimekiri
Valige File->open video-> ilmahelita.avi
valige streams->stream list->Add-> väljundfailinimi.mp3
Valige Video->Direct stream copy
Valige File->Save As->Lõpukometilõplikvalmisfail.avi eemaldage linnuke dont run this job now... eest (võite ka jätte, kuid siis peate töötlemist alustama jällegi F4 nupust jub manageri alt) ja vajutage save
Nüüd läheb veidi aega kuni pilt ja heli seotakse ja töö lõ****s ongi meil olemas kena ja normaalmõõtmetes xvid avi fail arvutis vaatamiseks.
Minul kulub kõige selle jaoks umbes 2X niipalju aega, kui pikk video ise on ja enamus ajast tegutseb arvuti üksi.

Kuna puutun ise asjaga suht sageli kokku, siis võisin ,midagi olulist ka unustada öelda, küsige ja ajame korda asja

_________________
Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda.


viimati muutis Spacefly 13.02.2006 03:13:22, muudetud 5 korda
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003




sõnum 26.05.2004 13:44:23 vasta tsitaadiga

lihtsalt veidi lisainfot...
Kelle jaoks VirtualDubMod liiga keeruline tundub, siis on veel teine tore progejupike nimega Vidomi. Lihtne konfida, mugav kasutada. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
suur13
HV veteran
suur13

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.05.2004 16:57:56 vasta tsitaadiga

Digivideo puhul (mis siis on interlaced materjal), soovitan
soojalt resize ära jätta. PAL signaali puhul kasutada
ainult kahte ridade arvu - 576, või äärmisel juhul 288.
Viimasel juhul visatakse üks poolkaader ära ja deinterlace
pole vaja teha.

NTSC puhul oleks 640x480 tõesti parim, aga paljudel selline
kaamera ikka on.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 173
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laevus
HV kasutaja
laevus

liitunud: 29.10.2003




sõnum 29.05.2004 17:23:27 vasta tsitaadiga

Kõige lihtsam variant algajatele oleks vast Dr Divx (www.divx.com/drdivx/), kuid selle hind on ka väga suur ($39.99). leheküljelt saab tõmmata 15-päevase triali, tasub proovida.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.05.2004 17:44:30 vasta tsitaadiga

suur13 kirjutas:
Digivideo puhul (mis siis on interlaced materjal), soovitan
soojalt resize ära jätta. PAL signaali puhul kasutada
ainult kahte ridade arvu - 576, või äärmisel juhul 288.
Viimasel juhul visatakse üks poolkaader ära ja deinterlace
pole vaja teha.

NTSC puhul oleks 640x480 tõesti parim, aga paljudel selline
kaamera ikka on.


ja just sellepärat ma panendgi deinterlace filtri enne resizet
interlacediks pole aga asja arvutis vaatamise jaoks mitte mingit mõtet jätta.

1 asi veel, et kui mistahes hetkel sa avad virtualdubmodis VBR audioga faili sult küsitakse olenevalt seadistusest, kas tahad VBR headeri alles jätta või teine võimalus on, et küsitakse, kas tahad VBR headeri üle kirjutada.
Meie tahame igal juhul asja puutumatuks jätta ja tuleb siis valida sobiv Yes või No, kui ma ei eksi, siis defaultseadetel on vastus No

See ka veel ,et igasugused koodekpakid ma jätaks kõrvale
XviD
AC3
ja ffdshow, millel on keelatud mängida kaht ülalmainitud koodekit on vägagi piisav

_________________
Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003




sõnum 30.05.2004 19:09:26 vasta tsitaadiga

see Dr. Divx on paras jura... kuna tegu DivX'i firma loominguga, siis võimalik temaga teha ainult DivX formaadis asju. Sellepärast Vidomit soovitatud saigi... icon_smile.gif Pealegi tegu vabavaraga... thumbs_up.gif
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaarelcool
Kreisi kasutaja
kaarelcool

liitunud: 17.11.2001




sõnum 09.06.2004 21:04:52 vasta tsitaadiga

Link on maas ja mina ei ole ühtegi sarnaste setingutega Xvid Codecit kuskilt leidnud.Proovisin nii 0.8,0.9,1.0,1.01 versioone.
Seega ma digitöötlust teha ei saagi... icon_sad.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.06.2004 21:22:20 vasta tsitaadiga

Monday, 07.06.2004 07:10h METThe first bugfix release, XviD-1.0.1, is available. All bugs are really minor, even if the bug descriptions sound bad. Enjoy!
tirimise link on http://www.roeder.goe.net/cgi-bin/fetch?file=XviD-1.0.1-05062004.exe
ja alati on olemas tirimiseks http://www.koepi.org/
kahjuks pole ise veel tirida jõudnud ega saa garanteerida, et need seaded võimalikud on, ilmselt on

_________________
Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.09.2004 13:04:34 vasta tsitaadiga

Spetsid räägivad et deinterlace filtrid söövad pildi kvaliteedi ära ja nende kasutamine ebasoovitatav. Peaks ju olema võimalik lisada video mängijale deinterlace filter ning filtreerimine toimuks reaalajas. Olen katsetanud nii ja naa ning ka kõige "paremad" ja "arenenumad" filtrid soperdavad pildi ära, eriti kui filmi vaadata arvutist, kuigi TV suudab konarused ära siluda pole ju teleka tarbeks seda protseduuri läbi viia.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahto42
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2003




sõnum 01.11.2004 19:25:18 vasta tsitaadiga

mina sain küll dr.divx'ga ilusti 7gb dvd filmi 3 800mb aviks teha. seal on mingi valik et kui suurteks ja mitmeks failiks tahad teha, sealt ka kvaliteedi küsimus. minu silm küll mingit vahet ei teinud
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raal
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.12.2003




sõnum 13.02.2006 01:10:26 vasta tsitaadiga

Väga hea õpetus, aga kui tõesti ei oska kasutada, siis võiks õpetuses ka pildid funksida icon_wink.gif
http://spacefly.autonet.ee/xvid.jpg <--kutupiilu
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.02.2006 03:12:29 vasta tsitaadiga

nuh, ligi 2 aastat vana teema kah, autoneti hosting isegi hingusele läind, äkki nüüd sai nõksu kaasaegsemaks
_________________
Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahto42
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2003




sõnum 14.02.2006 22:16:23 vasta tsitaadiga

magic word: dr.divx
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oks
HV vaatleja

liitunud: 29.09.2005




sõnum 16.02.2006 15:34:56 vasta tsitaadiga

väga hea ülevaade, sain kõik tehtud, kuid mõningad rumalad küsimused:
1. kuidas saab video mingeid lõike märgistada ja siis ümber tõsta või kustutada, ebavajalikke kustutasin seni delete nupuga, kuid see ebamugav ju kaadrihaaval.
2. Mismoodi saab kaks näiteks videomakist mpeg2-te lindistatud videot omavahel liita, valides open video file, avab ta ju automaatselt uue projekti. otsisin küll, aga ei suutnid leida. ja kas saab liita juba xvid-iks kokku pakitud lõike?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.02.2006 18:55:11 vasta tsitaadiga

1. valid väljalõigatava jupi 1. laadri, vajutad home, valid väljalõigatavast jupist 1. allesjääva kaadri, vajutad end, del nupuga kustutad
üldiselt uuri lähemalt edit menüüd

2.avad 1. klipi, seejärel paned append segment, kahjuks saab liita aint sama kaadrisagedusega klippe, ka heli peab sama olma

juba xvidiks tehtud juppe saab ikka liita, kui nad on sama kiirusega, kuid juba tehtud xvidi saab lõigata vaid keyframede kohalpealt (nende vahel liikumiseks shift+nooleklahvid)

_________________
Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.02.2006 19:59:43 vasta tsitaadiga

Krt kas see on minu viga või mis aga sama bitrate ja 2nd pass'i kasutades (virtualdub) saan Xvid märksa parema pildi kui DivX pakkides, seda siis DivX 5. seeriaga ...
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raal
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.12.2003




sõnum 18.03.2006 01:51:16 vasta tsitaadiga

Mul on video 448 x 384 tahtes l6igata ääri saan croppingust saan ma x1-4 ja y1-61 x2-0 ja y2-62
Mida ma siis rezise filtris muutma pean. Krt pea ei jaga enam matsu välja
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fort
HV kasutaja
fort

liitunud: 09.11.2001




sõnum 26.03.2006 13:22:38 vasta tsitaadiga

VirtualDub on ja jääb kindlasti programmiks, millega digivideo töödelda. Proffide poolt tunnistatakse aga parimaks Avisynth nimelist programmikeelt. Teisisõnu on Avisynth Windows keskonnas töötav kood, mis "söödab" (inglk. frameserves) programmidele ette video töötlemise filtreid ning parameetreid. Ta asub justkui töötlemata videofaili ja programmi vahel.
Installimisel asetatakse pisike .dll Windows/System kataloogi.
Lihtsalt valmistatakse ette lihtne tekstifail laiendiga .avs ning avatakse VirtualDub-s, Media Player-s jne.

Spacefly jutt näeb minu jaoks välja selline:

LoadPlugin("C:\Program Files\AviSynth 2.5\plugins\SmoothDeinterlacer.dll")

AVISource("C:\HRL2005\Video 1.avi")
SmoothDeinterlace()
Crop(2, 6, -2, -6)
BilienarResize(576,432)


NB! Tegemist ei ole pakkimisega. Encodimine on eraldiseisev protsess ning toimub ikkagi VirtualDub-s.
Filtrid tuleb ise otsida. Näiteks Smooth Deinterlacer filtrer.
Suurim kollektsioon AviSynth Filter Collection

Deinterlace põhjalik ülevaade, testid ja näited, kuigi aegunud, saab siit http://www.100fps.com
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Kasulikud näpunäited »  Digivideo töötlus (compress) algajatele
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.