Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Kasulikud näpunäited »  Win XP startup aja lühendamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jossi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.11.2001




sõnum 19.08.2002 10:08:00 Win XP startup aja lühendamine vasta tsitaadiga

Siin keegi kunagi kurtis win xp startup aegluse üle. Et nagu päevas mitu restari vaja teha jne. ... et win98 või ME olevat kiiramad. Muide selgus, et xp korral ei jääda ootama võrgu initsialiseerimist, mis näiteks win9x korral kui pole määratud fikseeritud IP aadressi kohutavalt aega võtab. Kuid parem ka xp all IP käsitsi panna.

Igaasi vajab natuke sättimist:

1. BIOSis keelake need kettad ära mida teil ei ole (secondary slave näiteks). Ärge jätke IDE suhtes midagi auto peale, vaid määrake ära mis kettaga tegu või siis hoopis CDROM.
2. Boot järjekorras võib panna kohe IDE0 (HDD0 või kuidas igas biosis nimetus parasjagu on) esimeseks ja flopy üldse ära jäta. Teine ning kolmas ära keelata. Kui on vajadus flopy või CDROM pealt buutida, siis saab ju alati selleks korraks järjekorda muuta. Neid serial ja paralleelporte mida ei kasuta ka ära keelata, samuti üleliigsed usb-d.

3. Vast kõige suurema efekti annb kui ka win xp device manageris-> IDE/ATAPI controllers-> Primary(ja Secondary) IDE Channel->Advanced Settings need Device`d ära keelata mida ei ole. Seega Device Type alla rippmenüüst Auto Detectioni asemele valida None. Peale seda restart. Kui midagi muutsite peaks juba tunduvalt kiiremaks minema.

4.Avada regedit ja otsida:
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftDfrgBootOptimizeFunction

paremal peaks olema String value nimega "Enable" ja väärtusega "Y" ilma jutumärkideta. See optimiseerib defragnendi käigus buutfaile kettal. Kui muutsite, siis jälle restart või logout, et asi jõustuks. Tehke defragment ära.

5.Microsoftil on välja lastud üsna põnev programmike bootVis-tool. Selle kohta saab ka lisa lugeda siit.

Allalaaditud ja lahtipakkitud bootvis-tool tuleb panna "Ptools" nimelisse folderisse ning käivitada. Ülalt menüüst Trace valida Next Boot ja ilmuvas aknas pole vaja midagi muuta. Süsteem restardib 10 sek pärast. Peale restarti oodata kuni Bootvis käivitub ja siis saate umbes sellise pildi:


Selle pealt hea analüüsida mille peale käivitamisel aeg kulus ja palju aega läks. Näiteks kui mul oli Device Manageris kasutamata IDE kanal Auto peal, siis Disk initialization aeg oli kogunisti 42sek ja koguaeg umbes 52 sek. Peale kasutamata IDE kanali keelamist oli see aeg aga kõigest 0,7sek ja koguaeg veidi üle 11 seki.
Nüüd veel võimalik Bootvis menüüst Trace->Optimize System ja jällegi tehakse restart ja oodata peale restarti kuni Bootvis oma töö lõpetab. Peale seda sain koguajaks 10,96sek. Mul oli enne ka defrag tehtud, seega eriti vähemaks ei saanud. Samuti saab üksikasjalikult vaadelda draiverite, service`te ja startup progedele kulunud aega ja prose kasutust.


Kes on aga palju programme peale ja maha lasknud võiks ära kustutada kõik failid WINDOWSPrefetch alt. Sinna kogunevad windowsi poolt startupi ajal mällulaetavad failid. Päeva või kahe pärast tüüpilisel kasutusel on seal ainult vajalik kraam.

Head katsetamist. Eelpool mainitud Bootvis dokumendist saab palju lisaks lugeda. Sealt selgub ka, et kiiremini tuleb üles süsteem milllel 128MB mälu ja 5400rpm HDD kui kiirem HDD 7200rpm ja mälu ainult 64MB. Nagu varemgi mainitud winxp jaoks on 256MB miinimum minu arvates. See pole lõplik tõde ja laske aga täiendustel tulla.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2002 11:28:00 vasta tsitaadiga

Mul olid k6ik need tehtud. XP stopperiga 19.00s ja bootvis ka 19s. ME 12.31s. M6lemal bootlogod keelatud ja mittevajalikud serviced kah kinni keeratud. M6lemas on internet ja kyllalt programme. Startup on enamv2hem tyhi kuna mulle ei meeldi systemtrays vahtivad asjad. XPs on ka welcome screen keelatud ja m6lemas automaatne login. M6lemad yhel partitsioonil niiet kummalgi pole erilit eelist ketta kiiruses.

NTFS muidugi kiirendaks bootup timei ja need IDE asjad ei muuda minu jaoks midagi ajas.

Milleks peaks BootVis olema Ptools folderis? Ei pea minuteada ja kontrolli oma lingid yle, ainult 1 on korras.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
palle
HV veteran

liitunud: 10.05.2002




sõnum 19.08.2002 12:00:00 vasta tsitaadiga

Kiirendada saab masinaid millel pole "SelfTeste". Profimasinatel, millel SelfTest jookseb, on see tihti üsnagi pikk protsess.



[ Seda sõnumit muutis: palle on 19.08.2002 12:00 ]
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jossi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.11.2001




sõnum 19.08.2002 15:40:00 vasta tsitaadiga

Võibolla ei peagi olema Ptools kataloogis, võtsin selle viidatud dokumendist. Ja lingid proovisin praegu läbi ning need toimivad kõik 3tk. Oma winxp kohta, et bootlogo lubatud ja pole ühtegi servist kinni keeranud (fresh install). Autologon on küll olemas. Panen Bootvis pildi ka siia, siis saad võrrelda. XP on eraldi ntfs partitsiooni peal kettal kaugemal kui win98. Peaks aeglasem olema ketta lugemisel. Win 98 ei läinud Bootvis käima. Stopperiga pole mõõtnud.

Enne Device manageris kasutamata IDE kanali keelamist.
pilt1
Ja peale keelamist

pilt2
Eks vaata ja näed kus sul toppama jääb võrreldes sellega.

Loomulikult BIOSi selftestid võiks ka ära keelata (mälu lugemine) - quick P.O.S.T vms.

[ Seda sõnumit muutis: jossi on 19.08.2002 15:56 ]
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 19.08.2002 15:44:00 vasta tsitaadiga

mul aga arvab see programm et diskwrite cache on disabletud - pakun et p6hjus on promise IDE kontrolleris

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2002 15:47:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

19.08.2002 15:40 jossi kirjutas:

Võibolla ei peagi olema Ptools kataloogis, võtsin selle viidatud dokumendist. Ja lingid proovisin praegu läbi ning need toimivad kõik 3tk. Oma winxp kohta, et bootlogo lubatud ja pole ühtegi servist kinni keeranud (fresh install). Autologon on küll olemas. Panen Bootvis pildi ka siia, siis saad võrrelda. XP on eraldi ntfs partitsiooni peal kettal kaugemal kui win98. Peaks aeglasem olema luhemisel. Win 98 ei läinud Bootvis käima. Stopperiga pole mõõtnud.
Loomulikult BIOSi selftestid võiks ka ära keelata (mälu lugemine) - quick P.O.S.T vms.


See esimese porsti pilt ei t88ta: You are not authorized to view this page

Mul ka m6lemad tutikad installid, yleeilsed nimelt. Lihtsalt tweakimine kestis 2p ja et k6ik programmid uuendatud ja installitud saaks. BootVis ongi spets. XP jaoks tehtud proge ja ei t88ta mujal. Sul oli jah p2ris suur muutus see IDE, eks p2rast v6in oma pildid v6i testid ka yles panna.

_________________
Intel stands for intelligence..

[ Seda sõnumit muutis: CMaster on 19.08.2002 15:48 ]
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jossi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.11.2001




sõnum 19.08.2002 15:54:00 vasta tsitaadiga

link :: tip

tsitaat:

19.08.2002 15:44 libekala kirjutas:
mul aga arvab see programm et diskwrite cache on disabletud - pakun et p6hjus on promise IDE kontrolleris


Järsku aitab:
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Troll
HV Guru
Troll

liitunud: 01.06.2002




sõnum 19.08.2002 15:59:00 vasta tsitaadiga

Väga huvitav info, tänud Jossile, proovin ka mitmed asjad järele. Kas keegi oskaks samasuguse infi ka Win98 SE kohta üles panna?

_________________
TÜMPA, TÜMPA...EEST ÄRA, TROLL TULEB!!!
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 19.08.2002 16:05:00 vasta tsitaadiga

ei - perfoormantsi yle ei kurda, kuid imelik et ta seda v2idab, muide mul seda disk cache varianti ei ole seal, aga IBM tool ytleb et cache on peal

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jossi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.11.2001




sõnum 19.08.2002 16:06:00 vasta tsitaadiga

link :: link

tsitaat:

19.08.2002 15:47 CMaster kirjutas:
See esimese porsti pilt ei t88ta: You are not authorized to view this page


Eks proovi siis seda linki, kust see pilt pärit.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
palle
HV veteran

liitunud: 10.05.2002




sõnum 19.08.2002 16:08:00 vasta tsitaadiga

Ehk leiab sellelt lingilt mõne sobiva näpunäite ja soovituse.
http://www.xteq.com/
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
agent53
HV veteran
agent53

liitunud: 26.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2002 16:19:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

19.08.2002 11:28 CMaster kirjutas:
M6lemal bootlogod keelatud ja mittevajalikud serviced kah kinni keeratud. Startup on enamv2hem tyhi kuna mulle ei meeldi systemtrays vahtivad asjad. XPs on ka welcome screen keelatud ja m6lemas automaatne login.



Tahaks teada:
Kuidas saab bootlogo keelata?
Millised on mittevajalikud serviced ja kuidas need kinni saab?
Kuidas saab startupi muuta?
Kuidas welcome screeni disableda?

OS on XP Pro. Suur tänu, kui viitsid vastata. Neid asju oskan ma kõiki ise teha progede abil, aga selleks peab jälle proge installima ja ma tahaks et arvuti oleks võimalikult puhas. TNX

_________________
HL forever
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 1 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
TzigaLind
HV veteran

liitunud: 12.01.2002




sõnum 19.08.2002 16:30:00 vasta tsitaadiga

Paljusi asju saab lubada ,keelata,puua ja
maha lasta W XP-es kasutades W XP-s
olevaid administreerimis vidinaid.
run-ist tipi
gpedit.msc=global policie edit(kõige karmim
confimise vidin W XP-s)
services.msc=service-de confimine
Kasutades neid saab teha pea et kõike
mida need sharewarez optimiseerimis
proged teevad,installimata igatsugu
kahtlaseid progejuppikesi.

[ Seda sõnumit muutis: TzigaLind on 19.08.2002 16:30 ]
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
agent53
HV veteran
agent53

liitunud: 26.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2002 16:43:00 vasta tsitaadiga

aga kuidas saab neid progesi disableda, mis windowsi startides traysse lähevad?

ja millised serviced võib disableda windows xp's?
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 1 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2002 16:44:00 vasta tsitaadiga

[quote]
19.08.2002 16:19 agent53 kirjutas:
tsitaat:


Tahaks teada:
Kuidas saab bootlogo keelata?
Millised on mittevajalikud serviced ja kuidas need kinni saab?
Kuidas saab startupi muuta?
Kuidas welcome screeni disableda?

OS on XP Pro. Suur tänu, kui viitsid vastata. Neid asju oskan ma kõiki ise teha progede abil, aga selleks peab jälle proge installima ja ma tahaks et arvuti oleks võimalikult puhas. TNX


C:boot.ini ja seal on /fastdetect, sinna l6ppu pane tyhik ja /noguiboot See v6ibolla ei anna enam algul scandisk akent ette kui vaja, ma pole selles kindel. Soovitan ka scandisk wait time 10s asemel 1s peale panna, run > cmd > chkntfs/t:1

start > run > services.msc Aitab see lehekylg. Need mis on manual, neid pole erilist m6tet k2ppida (on ka erandeid), sest need ei hakka t88le, aga automatic hakkab. Omal mul on paberil kirjas ja seega l2heks siia trykkimine raskeks.

start > run > msconfig > startup, aga soovitan kasutada yht sommi tehtud proget RegCleaner.

start > run > control userpasswords2 > untick 'users must enter a user name and password to use this computer'
minul passwordiks on enter.

Kui tahad nagu win NT/2000 logida siisse siis: control panel > user accounts > change the way users log on or off > use the welcome screen. Samuti saab selle akna siis kui vajutada tavalise sisselogimise ajal 2x CTRL+ALT+DEL.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jossi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.11.2001




sõnum 19.08.2002 16:45:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

19.08.2002 16:05 libekala kirjutas:
ei - perfoormantsi yle ei kurda, kuid imelik et ta seda v2idab, muide mul seda disk cache varianti ei ole seal, aga IBM tool ytleb et cache on peal



Võib arvata jah, et Promise kontrolleri ja ketta koosluse tõttu.

NOTE: Some hard disks do not support the option to disable the write cache on a permanent basis, and report that the write cache is enabled again after the computer is restarted. This is because some drives do not have Non-Volatile Random Access Memory (NVRAM) to enable you to save the disable cache setting.

Other disks may show the Write Cache Enabled check box as not available for disk. This is disabled if the property page cannot retrieve the current disk write cache setting from the disk.

You should also be aware of the following issue:

Q281672 Possible Data Loss After You Enable Write Caching
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jossi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.11.2001




sõnum 19.08.2002 16:50:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

19.08.2002 16:44 CMaster kirjutas:
CAitab see lehekylg.

Tahtsin sama lehte viidata
tsitaat:

start > run > control userpasswords2 > untick 'users must enter a user name and password to use this computer'
minul passwordiks on enter.


See vähendab security taset.
tsitaat:

Kui tahad nagu win NT/2000 logida siisse siis: control panel > user accounts > change the way users log on or off > use the welcome screen.

Kaob ära fast user switching.

[ Seda sõnumit muutis: jossi on 19.08.2002 16:56 ]
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2002 16:56:00 vasta tsitaadiga

Noh, eks igayks valib omale sobivad asjad. Mul arvutis ainult administrator user, guest vist on ka. Fast useri v2rgi service ma paneks nagunii kinni.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jossi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.11.2001




sõnum 19.08.2002 17:31:00 vasta tsitaadiga

Adminnina masinat kasutada pole hea. Eriti security tõttu, täpselt samuti nagu linuxi all root alt sees olles. Loe Helpi.

võimalik teha uus limited user ja selle account type muuta poweruseri omaks. Fast userswitching nüüd vajalik, et saaks kasutada "Run as" käsklust adminni õigustega protsessi käivitamiseks.

Siin mul on aga üks küsimus ka.
Nimelt winxp teeb installi käigus nagunii Administrator kasutaja mida ta logon screenil ei näita ja saab sisse logida 2x ctrl+alt+del vajutades. Ja samas installi käigus tehtud user ütleme Ülemus on ka adminni õigustes. Kui rohkem usereid ei tehta, siis welcome screeni ei ilmugi. Kuid nüüd ta ei luba useri tüüpi muuta adminni omast millekski muusse. Control PAnel->user acounts alt teavitab, et Ülemus account type ei ole muudetav kuna vajalik, et keegi adminn oleks. NO MIDA KURADIT? Computer Management->SystemTools->localusers and groups->users on ju Administrator olemas (Built-in account for administering the computer/domain).

Sellest ei ole ma veel üle saanud. Eelmise installiga, mis pidas vastu sügisest siiani oli mul Ülemus(adminn) ja Alamus(power user) ja mingi nipiga saavutasin ka autologon ilma welcome screenita ning koos fast user switchinguga. Samas aga ju see built-in adminn on ka nagunii.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2002 17:46:00 vasta tsitaadiga

TÄITSA piixS! SÕNUM JÄLLE LÄKS, OEH, TEEME SIIS LÜHIDALT...

tsitaat:

19.08.2002 17:31 jossi kirjutas:
Adminnina masinat kasutada pole hea. Eriti security tõttu, täpselt samuti nagu linuxi all root alt sees olles. Loe Helpi.

võimalik teha uus limited user ja selle account type muuta poweruseri omaks. Fast userswitching nüüd vajalik, et saaks kasutada "Run as" käsklust adminni õigustega protsessi käivitamiseks.

Siin mul on aga üks küsimus ka.
Nimelt winxp teeb installi käigus nagunii Administrator kasutaja mida ta logon screenil ei näita ja saab sisse logida 2x ctrl+alt+del vajutades. Ja samas installi käigus tehtud user ütleme Ülemus on ka adminni õigustes. Kui rohkem usereid ei tehta, siis welcome screeni ei ilmugi. Kuid nüüd ta ei luba useri tüüpi muuta adminni omast millekski muusse. Control PAnel->user acounts alt teavitab, et Ülemus account type ei ole muudetav kuna vajalik, et keegi adminn oleks. NO MIDA KURADIT? Computer Management->SystemTools->localusers and groups->users on ju Administrator olemas (Built-in account for administering the computer/domain).

Sellest ei ole ma veel üle saanud. Eelmise installiga, mis pidas vastu sügisest siiani oli mul Ülemus(adminn) ja Alamus(power user) ja mingi nipiga saavutasin ka autologon ilma welcome screenita ning koos fast user switchinguga. Samas aga ju see built-in adminn on ka nagunii.


Esimesne kasutaja, mida h2kker prooviks, oleks administrator ja teine admin - loogiline. Aga mulle sobib nii paremini. Muidu tegin ikka Windowsi setupi ajal omale uue kasutajanime ning kasutasin seda. Aga nüüd kirjutan sinna system ja teeb ainult administrator accounti. See paistis ka welcome sceenil ja kui ei pasita, saab alati panna.
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
oxymoron
HV vaatleja

liitunud: 07.08.2002




sõnum 28.08.2002 00:22:00 vasta tsitaadiga

Mu arust kõige kiiremini buudib xp siis üles kui võrgukaardile ip määrata.command promtist kirjutad ipconfig.Vaatad local area connectioni ip aadressi ära.Siis lähed network connectionisse ja parem klõps ja properties local area connectioni peal.Sealt valid TCP/IP ja jälle properties.Ja paned sinna ip aadressi ja subnet maski mis sa ennist ipconfiguga vaatasid.Uh võibolla teadsite võibolla mitte,aga mul buudib pärast seda ülikiiresti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jossi
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.11.2001




sõnum 28.08.2002 01:04:00 vasta tsitaadiga

Sellest on mul päris esimese posti alguses juttu. Teoreetiliselt win xp ei oota buutides IP aadressi omistamist ja on võimeline seda ka peale buutimist saama, kuid parem loomulikult käsitsi panna.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jyrgen
Kreisi kasutaja
jyrgen

liitunud: 05.11.2001




sõnum 28.08.2002 01:41:00 vasta tsitaadiga

Selline võimalus ka, et võrgukaardil TCP/IP ära keelata (linnuke protokollilt eest ära). Siis ka ei otsi bootides. Seda saab näiteks siis kasutada, kui võrgukaarti muuks otstarbeks ei kasuta kui ainult ADSL tarbeks.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oxymoron
HV vaatleja

liitunud: 07.08.2002




sõnum 28.08.2002 07:37:00 vasta tsitaadiga

link :: Xp Tweaking Guide

A muideks vaata linki.Väga hea asi.See pole mingi proge mis tavaliselt su XP registri sassi lööb(a la TweakXP,Xp Optimizer),vaid tavaline rich text.Ise saad registrist XP-d tweakida.Ja kui midagi peppu läheb siis süüdistada saad ainult mind.IRW
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K-MaN
HV vaatleja

liitunud: 29.08.2002




sõnum 30.08.2002 15:29:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

28.08.2002 01:04 jossi kirjutas:
Sellest on mul päris esimese posti alguses juttu. Teoreetiliselt win xp ei oota buutides IP aadressi omistamist ja on võimeline seda ka peale buutimist saama, kuid parem loomulikult käsitsi panna.

Teoreetiliselt jah, praktiliselt aga on mul endal ADSL Kodutöö ja koos arvutiga lülitatakse sisse ka ADSL-modem. Kui desktop on praktiliselt laetud, läheb aega veel umbes 40 sekundit selleks, et asi tööle hakkaks, kui aga võrgukaabli lahti ühendan, lupsab asi tööle üsna kiiresti, ADSL-modemi väljalülitamine miskil põhjusel ei aita (kuigi LAN-i koha pealt näitab, et võrgukaabel on lahti ühendatud)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Kasulikud näpunäited »  Win XP startup aja lühendamine mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.