Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  IP-telefon märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
raimo21
HV kasutaja

liitunud: 10.09.2004




sõnum 15.11.2004 16:55:28 IP-telefon vasta tsitaadiga

oleks vaja infot IP-telefoni tööpõhimõtetest.. kas keegi oskaks ise midagi rääkida või lisaks mõne lingi kust saaks täpsemat infot selle kohta

tänud icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
[Pec]
HV kasutaja

liitunud: 13.09.2003




sõnum 15.11.2004 20:04:41 vasta tsitaadiga

http://www.fcc.gov/voip/
_________________
www.kolkbeer.ee
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 31.12.2007 11:53:08 vasta tsitaadiga

mitmel puhul on räägitud VOIP korral enda numbri kaasa vedamisest sõltumata asukohast. Kuidas see võimalik on? Ning kui mul on palju suhtlemist just näiteks Rootsiga, siis kas tasuks mul vaadata mone Rootsi VOIP teenusepakkuja poole, kellel on Rootsis server ning tänu millele oleks mul Rootsi sisesed ning Rootsi mobiilivõrku võimalikult odavad hinnad?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 31.12.2007 12:01:34 vasta tsitaadiga

mightythor: Digiajastul pole põhimõõteliselt mingit tähtsust kuskohas oma telefoni / numbriga oled 8) Iseasi ehk - erinevate operaatorite vahel liikumine ja nende omavaheline suhtlemine ja infovahetus.

Head Vana aasta lõppu beer_yum.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mks
HV veteran

liitunud: 27.09.2004




sõnum 31.12.2007 12:21:34 vasta tsitaadiga

mightythor kirjutas:
mitmel puhul on räägitud VOIP korral enda numbri kaasa vedamisest sõltumata asukohast. Kuidas see võimalik on? Ning kui mul on palju suhtlemist just näiteks Rootsiga, siis kas tasuks mul vaadata mone Rootsi VOIP teenusepakkuja poole, kellel on Rootsis server ning tänu millele oleks mul Rootsi sisesed ning Rootsi mobiilivõrku võimalikult odavad hinnad?


Asi toimib tegelikult nii, et liitumisel antakse sulle mingi serveri aadress, kasutajanimi ja parool, ning need pead sa oma VOIPtelefoni või adapterisse sisse toksima. Ühendus luuakse selle serveriga ning sealt edasi, seega on ka hinnad odavamad...

Arvutit kasutades soovitan Skype'i poole vaadata, ka võrdlemisi mõistlikud hinnad imho...
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mightythor
HV veteran
mightythor

liitunud: 02.12.2004




sõnum 31.12.2007 13:02:14 vasta tsitaadiga

mks kirjutas:
mightythor kirjutas:
mitmel puhul on räägitud VOIP korral enda numbri kaasa vedamisest sõltumata asukohast. Kuidas see võimalik on? Ning kui mul on palju suhtlemist just näiteks Rootsiga, siis kas tasuks mul vaadata mone Rootsi VOIP teenusepakkuja poole, kellel on Rootsis server ning tänu millele oleks mul Rootsi sisesed ning Rootsi mobiilivõrku võimalikult odavad hinnad?


Asi toimib tegelikult nii, et liitumisel antakse sulle mingi serveri aadress, kasutajanimi ja parool, ning need pead sa oma VOIPtelefoni või adapterisse sisse toksima. Ühendus luuakse selle serveriga ning sealt edasi, seega on ka hinnad odavamad...

Arvutit kasutades soovitan Skype'i poole vaadata, ka võrdlemisi mõistlikud hinnad imho...

aga kas siis Skype'l on servereid üle maailma paljudes riikides, et sõltuvalt sellest, kuhu riiki mina helistan, siis selle serveri otsa ma helistan ning sealt suunatakse minu kõne juba mööda tavatelefoniliini edasi?

Ehk siis selline tüüpiline VOIP skeem võiks välja näha sedasi: valin Eestist VOIP WIFI telefoniga numbri Austraalias olevasse serverisse -- Asterix server Austraalias registreerib minu kõne -- Asterix serverist läheb minu kõne juba mööda tavatelefoniliini pidi Austraalias mobiili omava adressaadini?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 53
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mks
HV veteran

liitunud: 27.09.2004




sõnum 31.12.2007 13:14:03 vasta tsitaadiga

hindade kohta saad täpsema info vastava pakkuja kodulehelt... Skype'i hinnad leiad http://www.skype.com/intl/en/prices/callrates/
Skype on natuke teistmoodi süsteem, kui tavaline VOIP, aga põhimõtteliselt ei olene, kustkohast helistad, hind on ikka sama...
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rasmus
HV veteran

liitunud: 30.12.2002




sõnum 31.12.2007 21:07:27 vasta tsitaadiga

mightythor kirjutas:
Ehk siis selline tüüpiline VOIP skeem võiks välja näha sedasi: valin Eestist VOIP WIFI telefoniga numbri Austraalias olevasse serverisse -- Asterix server Austraalias registreerib minu kõne -- Asterix serverist läheb minu kõne juba mööda tavatelefoniliini pidi Austraalias mobiili omava adressaadini?


Just täpselt nii. Server ei pruugi muidugi Asterix olla. Erinevaid protokolle on olemas: RFC3611, SIP, H.323, H.248.30 jne. Samuti kasutavad erinevad VoIP telefonijaamad erinevaid voice koodekeid ja telefon peab neid toetama. Multikasutus on ka loomulikult võimalik. Erinevad koodekid seavad tingimusi võrguühendusele, mõni tahab suuremat ribalaiust kui teine. Levinuimad on: GSM, iLBC, ITU G.711 (alaw/ulaw), PCMA.

Täpsemat infot koodekite kohta saad siit ja VoIP-i kohta saad siit

_________________
Rakvere parasiit
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  IP-telefon
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.