Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Videotöötlus - kuidas ja millega märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 08.08.2005 15:56:25 vasta tsitaadiga

vallo kirjutas:
Mul muude progedega peale pinnacle suuremad kogemused puuduvad.

Ok pole midagi.. thumbs_up.gif
Kõigepealt pean sellest crashimisest ikkagi lahti saama.. icon_smile.gif

_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fiocchi
HV kasutaja
Fiocchi

liitunud: 04.01.2005




sõnum 08.09.2005 15:33:38 vasta tsitaadiga

Lugesin siin seda teemat ja pakutud on palju programme. Meil kooli projektina vaja korraldada oma kooli Eurovisioon. Asi päris grandioossne plaanitud. Seega oskab keegi öelda milline videotöötlus programm oleks sobivaim nende vaheklippide komponeerimiseks. Samuti oleks vajalik võimalus teksti, kujundeid jms. video alla lisada. Videode kvaliteet on selline, nagu õnnestub digikaameraga filmida, ehk siis koduvideo pmst. Kuna ise ei ole sellise asja suhtes eriti asjatundja ja ei tea ka kedagi kes oleks, siis oleks vajalik ka, et programm oleks võimalikult lihtne.

Samuti oskab keegi öelda kuidas lisada reaalajas videole mingeid kirjasid ja kujundeid. Ehk siis, et kui saalis kaamera filmib esinejat või õhtujuhti, siis läbi arvuti lastes, saaks sellele mingeid täpsustavaid või kaunistavaid asju juurde lisada ning läbi projektori 2-le ekraanile saata.

Ehk oskab keegi öelda ka kui võimast või kui mitut arvutit sellise asja jaoks vaja oleks?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
minion
HV vaatleja

liitunud: 23.11.2001




sõnum 09.09.2005 13:20:37 vasta tsitaadiga

Reaalajas projektorile minevat pilti ei tasu läbi arvuti lasta kui projektor on samas ruumis kus üritus, tekib sünkrooni probleem. Pilt tuleb arvutist tükmaad hiljem kui päriselus. Parem laena kuskilt video mixerpult siis saad esiteks filmida mitme kaameraga, mis annab palju juurde. Ja ühendada ühe sisendi külge ka arvuti kust saad lasta igasugu vaheklippe.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fiocchi
HV kasutaja
Fiocchi

liitunud: 04.01.2005




sõnum 09.09.2005 17:48:28 vasta tsitaadiga

minion kirjutas:
Reaalajas projektorile minevat pilti ei tasu läbi arvuti lasta kui projektor on samas ruumis kus üritus, tekib sünkrooni probleem. Pilt tuleb arvutist tükmaad hiljem kui päriselus. Parem laena kuskilt video mixerpult siis saad esiteks filmida mitme kaameraga, mis annab palju juurde. Ja ühendada ühe sisendi külge ka arvuti kust saad lasta igasugu vaheklippe.

Vot taolist asja vaja oligi. Aga kas sellise puldiga on võimalik ka reaalajas pildile tekste ja kujundeid lisada?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
minion
HV vaatleja

liitunud: 23.11.2001




sõnum 09.09.2005 19:19:41 vasta tsitaadiga

On pulte millel on ka subtiitrite lisamise võimalus. Hinnad kuskil 50000 kr. ja rohkem. Ei tea kas Tallinnas ka keegi neid rendib.
Lihtsam on kätte saada pulte mida kasutavad turvafirmad turvakaamerate pildi vahetamiseks. Nende puhul tuleb pildi vahetamisel küll väike plõks sisse aga ma arvan, et kooli ürituseks käib küll.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001




sõnum 10.09.2005 10:44:53 vasta tsitaadiga

Tegelikult on ka arvuti jaoks reaalaja töötluse kaarte, aga noodki pole odav lõbu. icon_sad.gif
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fiocchi
HV kasutaja
Fiocchi

liitunud: 04.01.2005




sõnum 11.09.2005 22:45:07 vasta tsitaadiga

Siiski endiselt õhus küsimus, milline programm oleks kõige parem koduvideo kvaliteediga videode lõikumiseks, kokku panemiseks ja tekstide/kujundite lisamiseks? Mis oleks ka kasutajasõbralik või lihtsam, kuna pole eriti tegelenud sellise asjaga.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marvex
HV kasutaja


liitunud: 24.09.2003




sõnum 13.09.2005 12:45:06 vasta tsitaadiga

krt pinaccle on hea ja Marduuhin, kui ikka õige asja oled soetanud on neid efekte üleminekuks hunnikus kaasas.. -
aga to:vallo, - kas Sa ei ole täheldanud et näiteks DVD-ks tegemine võtab tal ikka üle mõistuse kaua aega.. hakkasin taas ise Pinnaclet kasutama, aga DVD tegema pannes meenus miks hakkasin kunagi alternatiive otsima..

ja kõiki koos selektida .. Win-i all on peaaegu alati toimiv mudel Ctrl+"A" - selektib kõik aktiivseks..
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
vallo
HV veteran
vallo

liitunud: 27.11.2001




sõnum 13.09.2005 15:07:15 vasta tsitaadiga

võtab aega jah. Aga vägapalju sõltub ka sellest, kui palju igasugu efekte oled lisanud, need lisavad aega märgatavalt. Üldiselt videotöötlus on aeganõudev tegevus ja priuh-prauh head tulemust ei saa. Loomulikult on pinnaclest paremaid pakkijaid, tmpgenc näiteks, aga kvaliteetsesse reziimi ajades pakib ka see kaua. Kiirus saab tulla kas kvaliteedi või raua arvelt.
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pähkel
HV kasutaja
pähkel

liitunud: 02.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.09.2005 22:45:40 vasta tsitaadiga

Fiocchi kirjutas:
Siiski endiselt õhus küsimus, milline programm oleks kõige parem koduvideo kvaliteediga videode lõikumiseks, kokku panemiseks ja tekstide/kujundite lisamiseks? Mis oleks ka kasutajasõbralik või lihtsam, kuna pole eriti tegelenud sellise asjaga.

Ise olen kokku puutud Adobe Premieri, Ulead Mediastudio Pro ja Ulead Videostudio-ga. Kõige kasutajasõbralikum on Ulead Videostudio neist, mida kasutan siiamaani (ver. 9 siis praegu). Selle progega saad põhimõtteliselt ilma manualita hakkama.
Premieril ei leidnud näiteks sellist kohta kus saaks sissetõmmatava video rec/stop kohtade järgi juppideks teha.
Kui Ulead Videostudioga videofaili teed siis paneb ta millegipärast vaikimisi 70% kvaliteeti - customi alt saab 100% peale.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fiocchi
HV kasutaja
Fiocchi

liitunud: 04.01.2005




sõnum 23.09.2005 22:44:25 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi PowerDirector 3'ga on kogemusi? Sain selle plaadi videokaardiga kaasa, aga installides küsib cd-keyd, mida ma kuskilt ei leia. Tahaks siis teada, kas on mõtet sellega tõmmelda või hankida kohe eelnevalt mainitud Ulead Videostudio?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 23.09.2005 22:54:05 vasta tsitaadiga

Said selles valges ymbrises?? Seal all nurgas peaks olema valgel "karbil"
Yks lihtsamaid ja kasutajas6bralikumaid programme minu arust.. icon_smile.gif

_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fiocchi
HV kasutaja
Fiocchi

liitunud: 04.01.2005




sõnum 24.09.2005 16:44:39 vasta tsitaadiga

Marduuhin kirjutas:
Said selles valges ymbrises?? Seal all nurgas peaks olema valgel "karbil"
Yks lihtsamaid ja kasutajas6bralikumaid programme minu arust.. icon_smile.gif

Oligi jah. Programm on tõesti lihtne ja arusaadav. Kiirelt jagasin asja ära, kuidas midagi saab teha. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.11.2011 17:47:33 vasta tsitaadiga

Videode konvertimine on minu jaoks pidevalt üks suur peavalu ja probleem. Kuna ette satuvad erinevad formaadid, siis tuleb palju katsetada. Üks programm kahandab liiga palju kvaliteeti, teine teeb hästi, kuid kolmas programm ei tunne seda ära või jookseb kokku. Seekord siis probleemiks:

Mul on mkv fail. Sellele oli integreeritud mitu pealelugemist, kuid Avi-mux gui'ga sain need kuidagi sealt nii kätte, et video kvaliteet kannata ei saanud, kuid kuna mkv maht on algusest peale 4 GB, siis tahaks selle normaalseks 1 GB kanti saada. Helitugevust ka natukene juurde. Proovisin ImTOO-ga, kuid see keeras heli pekki. Oli küll valitud stereo, kuid osa helist tuleb ühest kõlarist ja osa tuleb teisest. Harva tuleb mõlemast, kuid sedasi ei anna filmi kuulata. icon_sad.gif

MKV formaadiks on H264, audio on mingi liba52, sample rate 48000 Hz ja Channels 6.

Oskab keegi soovitada mingit head proge, mis võiks saada aru filmi kvaliteedist või mida oleks lihtsam kasutada. Või nõuannet, millisesse formaati see konvertida. Ise arvasin, et MP4 on laialtlevinud, et selleks konvertida. Või sobiks AVI. Heameelega katsetaks, aga filmi konvertimine võtab mitmeid tunde aega ning ma ei tea head programmi, millega võiks sellest teha lühike jupp, et selle abil katsetada.

ja milline oleks kõige õigem bitikiirus (bit rate)? 1200?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skorzeny
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.11.2011 20:35:24 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
Videode konvertimine on minu jaoks pidevalt üks suur peavalu ja probleem. Kuna ette satuvad erinevad formaadid, siis tuleb palju katsetada. Üks programm kahandab liiga palju kvaliteeti, teine teeb hästi, kuid kolmas programm ei tunne seda ära või jookseb kokku. Seekord siis probleemiks:

Mul on mkv fail. Sellele oli integreeritud mitu pealelugemist, kuid Avi-mux gui'ga sain need kuidagi sealt nii kätte, et video kvaliteet kannata ei saanud, kuid kuna mkv maht on algusest peale 4 GB, siis tahaks selle normaalseks 1 GB kanti saada. Helitugevust ka natukene juurde. Proovisin ImTOO-ga, kuid see keeras heli pekki. Oli küll valitud stereo, kuid osa helist tuleb ühest kõlarist ja osa tuleb teisest. Harva tuleb mõlemast, kuid sedasi ei anna filmi kuulata. icon_sad.gif

MKV formaadiks on H264, audio on mingi liba52, sample rate 48000 Hz ja Channels 6.

Oskab keegi soovitada mingit head proge, mis võiks saada aru filmi kvaliteedist või mida oleks lihtsam kasutada. Või nõuannet, millisesse formaati see konvertida. Ise arvasin, et MP4 on laialtlevinud, et selleks konvertida. Või sobiks AVI. Heameelega katsetaks, aga filmi konvertimine võtab mitmeid tunde aega ning ma ei tea head programmi, millega võiks sellest teha lühike jupp, et selle abil katsetada.

ja milline oleks kõige õigem bitikiirus (bit rate)? 1200?

e-ee ...
sul jäi üks asi mainimata - milleks on konvertimine vajalik, icon_razz.gif
sest iga konvertimine halvendab kvaliteeti, sinu puhul ilmselt lausa katastroofiliselt.
Külasta palun doom9.org; videohelp.com etc taolisi foorumeid, et edaspidi teaksid üleüldse, millest räägid.
näiteks heli kättesaamine ei vaja mingit konvertimist.Selle asja nimi on demuximine ja loomulikult sel puhul videokvaliteet ei kannata, kuna videoga midagi ei tehta, icon_biggrin.gif
Samuti ei ole konteinerivahetus avi->mkv ; mp4-> avi; avi->m2ts etc etc konvertimine vaid konteinerivahetus, kus ei video ega helifaili ei töödelda ...
Üldiselt, tee kõigepealt selgeks, mida sa tahad ja milleks tahad ja siis küsi uuesti.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.11.2011 23:47:59 vasta tsitaadiga

Kahte lihtsat asja - väiksemat mahtu ja 125% helitugevust. Ega see lõplik formaat polegi oluline. Võib see mkv kah olla, kuid ta on jõledama suur. Programm võiks ka tunnistada, kui on mitu subtiitrit või audio kanalit ja lubaks kasvõi vaikimisi heli valida.

Edit: võimatu missioon?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skorzeny
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.11.2011 08:36:55 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
Kahte lihtsat asja - väiksemat mahtu ja 125% helitugevust. Ega see lõplik formaat polegi oluline. Võib see mkv kah olla, kuid ta on jõledama suur. Programm võiks ka tunnistada, kui on mitu subtiitrit või audio kanalit ja lubaks kasvõi vaikimisi heli valida.

Edit: võimatu missioon?

Ei ole.Tõenäoliselt lihtsalt ei viitsita isiklikult sinu jaoks õpetusi kirjutada, icon_razz.gif
nett neid ju täis.Sulle anti aadressid, kuskohast saad ise vaadata.
Kuniks õpid, sikuta oma HD versiooni asemel, mille tõttu su mkv nii suur on, SD versioon ja ole rahul.
Muuseas, mkv ei ole formaat vaid konteiner.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2011 16:59:22 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
Ma ei tahagi mingeid õpetusi. Tahaks lihtsalt soovitusi, millist programmi kasutada ja millisesse formaati (või konteinerisse) oleks mõistlik antud film konvertida. HD ja SD versioonist võib ainult unistada - netis liigub ainult see mkv või siis 1 gigane, kuid väga ebakvaliteetne video. Miks ma programmi soovitusi küsin, on põhjus, et ImTOO keeras heli lihtsalt pekki. Tahaks programmi, mis ei rikuks heli ära.

Videoks on It takes two (1995). Kui kellelgi on seda filmi normaalses mahus ning ilma pealelugemiseta ja pealekirjutatud subtiitriteta, siis võiks palun PM saata. icon_razz.gif

Küsin siis igaks juhuks veel kolmandat moodi: Avi-mux GUI abil saan video demuxida, aga mismoodi saan need asjad kokku tagasi muxida? Ma ei oska lühemalt ja selgemalt küsida. icon_sad.gif Ma ei vaja programmi kasutamisjuhendit, vaid kogemustele tuginevat nõuannet programmi kohta, mis videot oma suva järgi ära ei riku. Saan aru, et video puhul on kvaliteet selline, milline ma tahan, et see oleks, aga kõrgeima kvaliteeti puhul peaks jääma kvaliteet ju samaks ... icon_sad.gif


Pean tõdema, et pole olemas muud programm videode töötlemiseks, kui seda on MeGUI. Kasutasin seda ka kunagi varem, aga programm on väga keeruline kasutada ning kui unustada midagi ära (näiteks heli märkida), siis mitme tunni tulemus on see, et miski viga on ikka sees. Lisaks on seal nii palju vidinaid, milles ma ei saa aru ei ööd ega mütsi. icon_sad.gif
Kunagi salvestasin TV kanaleid Hypermediacenteriga .ts failiks ja praktiliselt mitte ükski programm kas ei osanud sellega midagi peale hakata või tegi rämpsu. MeGUI leidis selle video kvaliteedi üles ning suutis selle normaalses mahus mulle salvestada.

Probleemi lahendasin siiski ise ära. Video jätsin mkv peale, kuna mp4-ks konvertimine oleks võtnud üle 6 tunni aega ning maht liiga suur, kuid MKV puhul kvaliteet on sama, heli on korras ning mahuks on 1,1GB. Ja see võttis aega alla 3 tunni. Heli jäi naljakal kombel sama tugevaks, AVI-mux gui muutis selle millegipärast vaiksemaks.

MeGUIs tegin siis seda Tools -> One click encoder abil. Input ja Output file on see .mkv, Audio track on eelistatud heli. Siis Go ning ülesanded ilmuvad MeGUIsse, vahelehele Queue, kust vajutades Start alustab video konvertimist. icon_smile.gif

Tuumateadus ... :S
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skorzeny
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2011 19:53:37 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
LiivaneLord kirjutas:
Ma ei tahagi mingeid õpetusi. Tahaks lihtsalt soovitusi, millist programmi kasutada ja millisesse formaati (või konteinerisse) oleks mõistlik antud film konvertida. HD ja SD versioonist võib ainult unistada - netis liigub ainult see mkv või siis 1 gigane, kuid väga ebakvaliteetne video. Miks ma programmi soovitusi küsin, on põhjus, et ImTOO keeras heli lihtsalt pekki. Tahaks programmi, mis ei rikuks heli ära.

Videoks on It takes two (1995). Kui kellelgi on seda filmi normaalses mahus ning ilma pealelugemiseta ja pealekirjutatud subtiitriteta, siis võiks palun PM saata. icon_razz.gif

Küsin siis igaks juhuks veel kolmandat moodi: Avi-mux GUI abil saan video demuxida, aga mismoodi saan need asjad kokku tagasi muxida? Ma ei oska lühemalt ja selgemalt küsida. icon_sad.gif Ma ei vaja programmi kasutamisjuhendit, vaid kogemustele tuginevat nõuannet programmi kohta, mis videot oma suva järgi ära ei riku. Saan aru, et video puhul on kvaliteet selline, milline ma tahan, et see oleks, aga kõrgeima kvaliteeti puhul peaks jääma kvaliteet ju samaks ... icon_sad.gif


Pean tõdema, et pole olemas muud programm videode töötlemiseks, kui seda on MeGUI. Kasutasin seda ka kunagi varem, aga programm on väga keeruline kasutada ning kui unustada midagi ära (näiteks heli märkida), siis mitme tunni tulemus on see, et miski viga on ikka sees. Lisaks on seal nii palju vidinaid, milles ma ei saa aru ei ööd ega mütsi. icon_sad.gif
Kunagi salvestasin TV kanaleid Hypermediacenteriga .ts failiks ja praktiliselt mitte ükski programm kas ei osanud sellega midagi peale hakata või tegi rämpsu. MeGUI leidis selle video kvaliteedi üles ning suutis selle normaalses mahus mulle salvestada.

Probleemi lahendasin siiski ise ära. Video jätsin mkv peale, kuna mp4-ks konvertimine oleks võtnud üle 6 tunni aega ning maht liiga suur, kuid MKV puhul kvaliteet on sama, heli on korras ning mahuks on 1,1GB. Ja see võttis aega alla 3 tunni. Heli jäi naljakal kombel sama tugevaks, AVI-mux gui muutis selle millegipärast vaiksemaks.

MeGUIs tegin siis seda Tools -> One click encoder abil. Input ja Output file on see .mkv, Audio track on eelistatud heli. Siis Go ning ülesanded ilmuvad MeGUIsse, vahelehele Queue, kust vajutades Start alustab video konvertimist. icon_smile.gif

Tuumateadus ... :S

Kle, loe siiski õpetusi.Praegu ajad sa lausjama.
mp4'st mkv'sse ei ole vaja konvertida!!!See on konteinerivahetus ja võtab aega paar minutit.
Samuti on konteiner ts., mis sisaldab (DVB-T Eesti kanalite) puhul h264 video ja mp2 audio 160kbps.
Mida krdit sa konverdid, kui konteinerit vahetad?!Kuidas saab konteinerivahetus avi'st mkv'ks või ts'st avi'ks muuta video kvaliteeti?!Mis jura sa ajad?
Marss õpetusi lugema, siis räägime edasi, icon_cool.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2011 20:17:19 vasta tsitaadiga

Skorzeny, mis pagana õpetustest sa räägid? Ütle siis üks õpetus ja ma loen selle läbi ja väga huvitaks, kuidas ma saan vahetada konteinerit ilma konvertimata. Kuidas käib konteineri vahetamine? On siis tõesti nii raske lühidalt öelda, mida kuidas tegema pean? Eelistatavalt eestikeelne, sest ma pole nigu venelane, kes eesti koolis peab eesti keeles saama selgeks matemaatika. icon_sad.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2011 20:30:32 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:

Kunagi salvestasin TV kanaleid Hypermediacenteriga .ts failiks ja praktiliselt mitte ükski programm kas ei osanud sellega midagi peale hakata või tegi rämpsu. MeGUI leidis selle video kvaliteedi üles ning suutis selle normaalses mahus mulle salvestada.
Megui EI salvesta mitte midagi. Megui Pakib!

LiivaneLord kirjutas:

Pean tõdema, et pole olemas muud programm videode töötlemiseks, kui seda on MeGUI. Kasutasin seda ka kunagi varem, aga programm on väga keeruline kasutada ning kui unustada midagi ära (näiteks heli märkida), siis mitme tunni tulemus on see, et miski viga on ikka sees..
Heli saab hiljem eraldi pakkida kui miskit sellega nihu või unues kohe pakkima panna vms. Ning seejärel videole juurde lisada ning kõik jääb OK

LiivaneLord kirjutas:

Probleemi lahendasin siiski ise ära. Video jätsin mkv peale, kuna mp4-ks konvertimine oleks võtnud üle 6 tunni aega ning maht liiga suur, kuid MKV puhul kvaliteet on sama, heli on korras ning mahuks on 1,1GB. Ja see võttis aega alla 3 tunni.
Möh icon_eek.gif
MKV vs MP4 vs M2TS vs AVI ei mängi pakkimisajas mitte mingisugust rolli. Rolli mängib mis profiili sa oled valinud. Kas Slower või Faster jne. Iga profiil on erinevalt seadistatud ja sellest tulenevalt ka oleneb pakkimiskiirus.

üleüldse sa EI SAA konvertida mkv-ks, mp4-ks jne. Need pole mingid formaadid vaid suht lihtlabased konteinerid vaid mis sisaldavad erinevaid formaate. kui sa ütled et pakkisid MP4-ks siis mulle ei ütle see kahjuks mitte midagi. Ma ei tea kas see mp4 sisaldab sul XviD-i, H264 AVC või miskit kolmandat asja.

Ning videohelp.com on igati tore sait, ära karda kasutada. õpetusi igasuguseid.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2011 20:50:51 vasta tsitaadiga

salatoimik, ega kiiremini ei saa kui protsessor võimaldab. icon_smile.gif Rohkem ei oska ma midagi öelda, kui et profiiliks valisin x264: *scratchpad*, audio koodeksiks Nero AAC: NDAAC-LC-96Kbps. Kuna video mahtu oli vaja vähendada, siis arvasin, et seda peab konvertima.

Sain oma probleemi enam kui lahendatud, kuid kui tulevikus tuleb videosid veel töödelda, eks siis võtan rohkem aega ning õpin selle asjanduse selgeks, et ei peaks siin äärmiselt rumalaid küsimusi esitama. icon_smile.gif

Tänan ja vabandan, et tülitasin. icon_smile.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.11.2011 21:22:04 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
salatoimik, ega kiiremini ei saa kui protsessor võimaldab. icon_smile.gif

Saab ikka, tuleb igasugu pudipadi vähemaks võtta (millega langeb ka kvaliteet aga kasvab kiirus) icon_razz.gif
Mu rekord 2 pass on 104 FPS (profiilimasinaga), muidugi kvaliteet oli kh paras mobiiliekraanilt vaatamiseks vaid

Aga jah, tundub et sul vist plegi x264 profiile kuna update ei paista neid enam pakkuvat.
Neid saab siit pakist http://megui.org/auto/x264_presets_v59.zip
Tuleb lahti pakkida megui kaustas ->allprofiles->x264

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.11.2011 21:44:19 vasta tsitaadiga

salatoimik, seda olen jah kogenud, et kvaliteet kaotab kiirusele. Minu oskamatust kasutamisest ja/või millegi muu tõttu töötlevad erinevad programmid ühte ja sama faili erinevalt. Tihtilugu on faili maht röögatu, kuid kvaliteet väga vilets. Teine kahandab arusaamatul põhjusel kaadrisagedust, kolmas midagi muud. Seetõttu olen skeptiline selles suhtes, et mida suurem maht või konvertimiseks kuluv suurem aeg tähendab paremat kvaliteeti. MeGUI on mulle näidanud, et see ei ole temps mitte nii ja seetõttu mõõdan videotöötlusprogramme MeGUI pulgaga.

Tänan nende profiilide eest. icon_smile.gif Läks meelest ära jah, et x264 profiile MeGUI ei uuenda.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skorzeny
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.11.2011 07:38:32 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
salatoimik, seda olen jah kogenud, et kvaliteet kaotab kiirusele. Minu oskamatust kasutamisest ja/või millegi muu tõttu töötlevad erinevad programmid ühte ja sama faili erinevalt. Tihtilugu on faili maht röögatu, kuid kvaliteet väga vilets. Teine kahandab arusaamatul põhjusel kaadrisagedust, kolmas midagi muud. Seetõttu olen skeptiline selles suhtes, et mida suurem maht või konvertimiseks kuluv suurem aeg tähendab paremat kvaliteeti. MeGUI on mulle näidanud, et see ei ole temps mitte nii ja seetõttu mõõdan videotöötlusprogramme MeGUI pulgaga.

Tänan nende profiilide eest. icon_smile.gif Läks meelest ära jah, et x264 profiile MeGUI ei uuenda.

Selle jutu ikka lugesid läbi?
ja selle?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Videotöötlus - kuidas ja millega mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.