Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Traadita andmeside (WiFi, 4G, 5G, Starlink) »  Elisa võib piirata filme tõmbavate m-interneti kasutajate andmesidekiirust märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Hendrique
HV kasutaja
Hendrique

liitunud: 16.12.2003




sõnum 29.05.2011 12:42:58 vasta tsitaadiga

Tiim kirjutas:
ma ei mõista neid inimesi, kes ei saa sellest aru et torrent ja muud suuremahulised tirimised peaks toimuma ikkagi kaabli taga...


Iga internetiühendus jõuab kuskil "kaabli taha", aga seadmetesse jõuab internet juba aastaid enamsati kaablita. Kliendi jaoks pole seejuures vahet, mis tehnoloogia või protokolliga andmeid liigutatakse.

Samuti reklaamib mõni operaator oma mobiilset internetti kui püsiühendust koju ja annab selleks otstarbeks ka tasuta 3G ruuteri kaasa.

Peamine probleem on siinkohal minu arvates aga see, et inimesed otstaksid hea meelega kalleid mobiilse interneti pakette, kui teenus vastab reklaamitule. Samas kui nad teaksid, et selle teenusega pole peale meili ja uudiste lugemise suurt midagi peale hakata, piirduksid nad kõige odavama paketiga.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ariel, MM
HV vaatleja

liitunud: 13.07.2008




sõnum 30.05.2011 17:44:56 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Peamine probleem on siinkohal minu arvates aga see, et inimesed otstaksid hea meelega kalleid mobiilse interneti pakette, kui teenus vastab reklaamitule. Samas kui nad teaksid, et selle teenusega pole peale meili ja uudiste lugemise suurt midagi peale hakata, piirduksid nad kõige odavama paketiga.

Kui ma kolisin ja kohekohe oli netti vaja, siis võtsin Elisa netipulga. Ja siis vastas küll müüja mu küsimusele "Kallimat pole mõtet võtta, sest niikuinii ma neid kiiruseid ei näeks, eksole?" jaatavalt icon_razz.gif
Lubatud 2 Mbit/s olen ära näinud, 50 GB andmemahtu kuus ka ei tekita, nii et pmst võiks rahul olla, aga... Probleem on hoopis reklaamlauses "Elisa mobiilse internetiühenduse pakettidega MiNT saad olla internetis kõikjal üle Eesti." Ja see kõikjal üle Eesti ei laiene kahjuks mu vanemate kodule, kus selle pulgaga saab kätte enam-vähem 0.3G ehk siis google'i avalehe saab avatud keskmiselt kolmandal katsel. Jah, EMT jookseb nagu jänku, aga telefoniekraan pole ikka see mis arvutil, nii et...
Nii et Elisa võiks:
a) reklaamis olevat "Pakettide erinevus põhineb allalaetava info kiirusel, mahupiiranguid MiNT pakettidel Eesti-siseselt pole." täpsustada selles osas, et kiirust ei ole ja maht piiratakse
b) mitte viriseda EMT-i suunas, et see valetab oma leviala suuremaks
c) something something something darkside
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anti666
HV kasutaja

liitunud: 27.04.2006




sõnum 30.05.2011 18:33:58 vasta tsitaadiga

Samuti võiks ka ära märkida, et vastavalt võrgu koormusele võib neti kiirus varieeruda. Ehk siis kui liiga palju inimesi laeb samaaegselt filme alla, siis nende kiirus ka "keeratakse madalamaks" vältimaks kogu võrgu umbe jooksmist.

Kuumahu järgi piiramine on tegelikult üsna mõttetu võrgu stabiilsuse vaatepunktist. icon_rolleyes.gif

_________________
Siin on siis signatuur, mis lisatakse soovikorral minu sõnumitele icon_razz.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wiinanina
HV kasutaja

liitunud: 27.02.2003




sõnum 07.06.2011 00:33:26 vasta tsitaadiga

Ariel, MM kirjutas:
....Kui ma kolisin ja kohekohe oli netti vaja, siis võtsin Elisa netipulga. Ja siis vastas küll müüja mu küsimusele "Kallimat pole mõtet võtta, sest niikuinii ma neid kiiruseid ei näeks, eksole?" jaatavalt icon_razz.gif ....


Eks pulkade valimisel on erinevaid põhjuseid.
Hind ja maksimaalne kiirus....

Üks tuttav tahtis ka mobiilset netti.
Läks EMT esindusse.

Vaatas, rääkis, uuris ja lahkus, kui selgus, et kõik saadaolevad netipulgad olid valget värvi.
Samas kaubanduskeskuses oli ka Elisa esindus. Sealt sai musta värvi pulgaga interneti.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mrmadness
HV vaatleja

liitunud: 20.07.2011




sõnum 20.07.2011 20:57:37 hmm vasta tsitaadiga

50 Gb on tegelikult suht normaalne maht ,aga sellegipoolest kehv selline piiramine ,sellepärast et endal sai ka just mint soetatud. Pole just väga suur tõmbaja ja torrent koguaeg ei jookse nii ,et esimene kuu endal maht oli kuskil 30 gb ,sest streamides igasugustes käin suht tihti.
Nüüd tegelikult on selle mindiga tekkinud ka juba selline probleem ,et nädal aega on olnud neti allalaadimis kiirus nulli lähedane. Esimesed kuu aega jooksis mint ilusti maximumi lähedal(medium pakett 3,5mb alla ja 1üles) ,aga nüüd hea kui mailigi saab vaadata ,uploadi kiirus pole aga muutunud ,see ikka maximumi lähedane. Võib-olla neil mingi strateegia see ,et alguses kiirus üleval ja pärast enam ei saa pm midagi teha. Kui oleks teadnud ,et nii juhtub oleks kohe tagasi viinud ,aga jah alguses töötas lausa laitmatult. Ennem oli kõu ,aga see oli elisaga võrreldes ligi 4x aeglasem ja elisa hind parem ,sellepärast vahetasin. Kohati tunne ,et kiirust on hakatud piirama vms ,sest kui ennem oli kiirus kõikumiseta hea ,nüüd on kõikumiseta kehv. Keegi oskab öelda millest võib selline kiirus järsku tulla 3,5mbst muutub 0,2mbs? icon_neutral.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Priidik199
HV kasutaja
Priidik199

liitunud: 14.11.2005




sõnum 20.07.2011 21:01:14 vasta tsitaadiga

Mul ka kiirust piiratud.
Eriline tõmbaja pole aga väikevend on Youtube sõber - ju siis sai 50gb 20 päevaga täis.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mrmadness
HV vaatleja

liitunud: 20.07.2011




sõnum 20.07.2011 21:09:45 vasta tsitaadiga

Mul hetkel näitab allalaaditud materjali 15,56 GB sellel kuul ainult ,sellesuhtes suht wtf noh
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Priidik199
HV kasutaja
Priidik199

liitunud: 14.11.2005




sõnum 20.07.2011 21:12:04 vasta tsitaadiga

Arvatavasti mul polegi limiit täis, Elisal endal on probleemid: http://www.e24.ee/504564/elisa-minti-kasutamine-on-hairitud/
Äkki teevad nüüd kuu arve ka mingi % soodsamalt? thumbs_up.gif

Ühenduse levi on hea, istub 3G masti otsas, ping on ~150 ja dl kiirus on 2G tasemel ehk ~25kb/s.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mrmadness
HV vaatleja

liitunud: 20.07.2011




sõnum 20.07.2011 21:21:34 vasta tsitaadiga

väga hää mul vb sama probleem siis ,sest 50gb ma pole hetkel küll alla laadinud ,aitäh lingi eest. Mul täpselt sama asi muidu... ennem oli ping mingi 50 nüüd 150 ligi samuti...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Villemk2
HV veteran
Villemk2

liitunud: 10.11.2010




sõnum 20.07.2011 21:33:03 vasta tsitaadiga

pärnus probleemi pole icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Traadita andmeside (WiFi, 4G, 5G, Starlink) »  Elisa võib piirata filme tõmbavate m-interneti kasutajate andmesidekiirust mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.