Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Internetipankade koodikaardid võivad kaduda märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 01.10.2007 20:00:11 Re: Igasugu mõtteid teemal ja selle laiendustel. vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
Kasutasin Panasonic NVGS200 kaamerat madala laua kõrval statiivil ja kaader oli suumitud vaid läppari klaviatuuri ja ekraani peale, kuid videosalvestiselt ei ole võimalik tuvastada, mis järjekorras ma klaviatuuri numbripadilt numbreid sisse löön.


Milles sa meid sellega veenda tahad? Selles, et sa koduste vahendite tõestasid ära, et need videona PIN-i salvestamised on linnalegend? Räägi seda neile, kes on siiski sellise asja ohvriks langenud. See kui mingi kaamera ei oska automaatprogrammis selliseks luuramiseks õiget ava valida, on hoopis teine teema.

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 01.10.2007 20:34:17 Re: Igasugu mõtteid teemal ja selle laiendustel. vasta tsitaadiga

daddo kirjutas:
Milles sa meid sellega veenda tahad? Selles, et sa koduste vahendite tõestasid ära, et need videona PIN-i salvestamised on linnalegend? Räägi seda neile, kes on siiski sellise asja ohvriks langenud. See kui mingi kaamera ei oska automaatprogrammis selliseks luuramiseks õiget ava valida, on hoopis teine teema.


Ma väidan seda, et selleks, et pinikalkulaatori avamiseks parooli videokaamera abil salaja filmides teada saada, peab see kaamera olema ikka väga tõsine spioonikaamera, milliseid tavakäibes eriti ei liigu. Kui tead mõnd juhust, kus kellegi pinikalkulaatori koodid on videokaamera abil kätte saadud, siis võiksid selle kohta täpsemat infot anda või viidet.

Kaamera kasutamine pinikalkulaatori pini teadasaamiseks on samaväärne kui selle kasutamine ID-kaardi pini teadasaamiseks. Et mõlemal juhul on vaja varastada ka seade (id-kaart või pinikalkulaator), on ka selles osas seis võrdne. Kuna aga enamik Eestis kodukasutuses olevaid ID-kaardilugejaid on sõrmiseta, saab IDkaartide koode püüda ka lihtsa keyloggeriga. Seega on Pinikalkulaator turvalisem.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 01.10.2007 20:43:46 Re: Igasugu mõtteid teemal ja selle laiendustel. vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
Kuna aga enamik Eestis kodukasutuses olevaid ID-kaardilugejaid on sõrmiseta, saab IDkaartide koode püüda ka lihtsa keyloggeriga. Seega on Pinikalkulaator turvalisem.


Teoreetiliselt tõesti. Ja sedagi eeldades, et igas koduses arvutis on mingi trooja või keylogger sees. Mina nii pessimistlik ei oleks. Samuti ei kannaks ma koduste arvutite halba kaitstust kohe ID-kaardi miinuseks, sest ID kaart pole selle põhjuseks.
Pealegi on võimalik ka oma kodune arvuti hoida sellisest liigsest kraamist puhas.

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
priitr
HV kasutaja

liitunud: 17.06.2004




sõnum 01.10.2007 20:56:57 vasta tsitaadiga

Ma ei viitsi enam seda teemat jälgida. Minule teadaolevalt pole keyloggeriga pihta pandud ID-kaardi koodidega veel raha varastatud. MITM rünnet kasutades aga küll. PIN-kalkulaator ei kaitse MITM-ründe vastu. See teadmine on minu jaoks piisav.
_________________
Tšudes ne bõvajet.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2007 21:03:18 vasta tsitaadiga

priitr, jälgi ikka ja postita ka, sinu argumenteeritud juttu on hea ja mõnus lugeda thumbs_up.gif
Ma saan aru küll, et tuuleveskitega on raske võidelda, kuid mõnikord tuleb seda teha, kuna muidu võtab võimust paranoia ja teadmatusest tulenev hirm.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 01.10.2007 21:39:37 vasta tsitaadiga

priitr kirjutas:
Minule teadaolevalt pole keyloggeriga pihta pandud ID-kaardi koodidega veel raha varastatud.

Pretsedendi loomine seisab üksnes minu seaduskuulekuse taga. Muidu korraldaks 24 tunni jooksul ära.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.10.2007 21:46:46 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Pretsedendi loomine seisab üksnes minu seaduskuulekuse taga. Muidu korraldaks 24 tunni jooksul ära.

Parafraseerin: Inimeselt pimedal tänaval raha varastamine seisab üksnes minu seaduskuulekuse taga. Muidu korraldaks 24 tunni jooksul ära.

Kui see nii lihtne peaks olema (ilma, et seadusevastaselt ID-kaardi omanikuks saaks), miks seda varem pole ära siis tehtud?
See, et sa vanaema ID-kaardi "pihta paned" pole mingi näitaja. Samahästi võiks ka koodikaardid/PIN kalkulaatori enda valdusse saada.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 01.10.2007 21:50:13 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Kui see nii lihtne peaks olema (ilma, et seadusevastaselt ID-kaardi omanikuks saaks), miks seda varem pole ära siis tehtud?
See, et sa vanaema ID-kaardi "pihta paned" pole mingi näitaja. Samahästi võiks ka koodikaardid/PIN kalkulaatori enda valdusse saada.


a. Ma ei ole sugugi kindel, et pole tehtud.
b. Ka vanaema ID-kaardi pihtapanemine on näitaja
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 01.10.2007 22:14:40 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
b. Ka vanaema ID-kaardi pihtapanemine on näitaja


Kes millega oma vajalikkust endale tõestab. Eeldades, et seadusekuulekaid inimesi on siiski suurem osa, siis ongi see ID-paranoia rohkem üksikute, kuid foorumites ja kommentaariumites kõva häälega kisajate pärusmaa. Kui te muidu rahu ei saa, võtke peale kaardi saamist vasar ja purustage see kiip. Ilmselt saate hiljem isegi aru, et natuke paranoiline samm...

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 01.10.2007 22:19:32 vasta tsitaadiga

daddo kirjutas:
Kes millega oma vajalikkust endale tõestab. Eeldades, et seadusekuulekaid inimesi on siiski suurem osa, siis ongi see ID-paranoia rohkem üksikute, kuid foorumites ja kommentaariumites kõva häälega kisajate pärusmaa. Kui te muidu rahu ei saa, võtke peale kaardi saamist vasar ja purustage see kiip. Ilmselt saate hiljem isegi aru, et natuke paranoiline samm...

Kui kõik oleks seaduskuulekad, poleks andmeturbele vaja sellist rõhku pööratagi.
Ega mul pole ID-kaardi vastu suurt midagi. Mulle ei meeldi, kui seda inimestele peale sunnitakse. Kas siis kõva häälega karjudes, meelitades, hirmutades või lihtsalt alternatiive ära keelates.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 01.10.2007 22:43:00 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
Kui kõik oleks seaduskuulekad, poleks andmeturbele vaja sellist rõhku pööratagi.
Ega mul pole ID-kaardi vastu suurt midagi. Mulle ei meeldi, kui seda inimestele peale sunnitakse. Kas siis kõva häälega karjudes, meelitades, hirmutades või lihtsalt alternatiive ära keelates.


Absoluutselt igal ID-kaardi omanikul on võimalus oma sertifikaadid peatada või koguni paranoiliselt rikkuda kaardi kiip, kui hirm on nii suur. Ehk valiku võimalus on ka ID-kaarti mitte kasutada ja ajada kõiki oma asjaajamisi traditsioonilisel viisil panka vantsides (ka välismaalt, kui soovite).

Kuna jutt on alles 2009-ndast aastast, siis on tegelikult igal inimesel piisavalt aega õppida elementaarseid teadmisi arvutiturvalisusest, et sinu teooriad kõik utoopiaks muutuks.

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 01.10.2007 23:05:23 vasta tsitaadiga

daddo kirjutas:
Ehk valiku võimalus on ka ID-kaarti mitte kasutada

Mis muud, kui lootkem, et selline võimalus ja õigus ka pärast 2009. aastat kehtima jääb! ID-kaarti soovitan kõigil kasutada nii vähe kui võimalik, sest rääkimata sellest, et selle kiip on nii vilets, et isegi paarist kasutamisest rikki läheb (pole vaja haamriga töödelda), on selle kasutamise infrastruktuur ebaturvaline, sisaldades ebaturvalisi tarkvara-, riistvara- ja inimkomponente.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 02.10.2007 00:33:37 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
ID-kaarti soovitan kõigil kasutada nii vähe kui võimalik, sest rääkimata sellest, et selle kiip on nii vilets, et isegi paarist kasutamisest rikki läheb (pole vaja haamriga töödelda),
on sul reaalselt nii juhtunud või on sul tuua mõni kinnitatud juht sellise juhtumise kohta ?
Sults kirjutas:
sisaldades ebaturvalisi ... inimkomponente.
see on kiibi viga, et kasutaja peast soe on ?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 02.10.2007 01:33:41 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
on sul reaalselt nii juhtunud või on sul tuua mõni kinnitatud juht sellise juhtumise kohta ?

Kui palju on kiibi riknemisi ette tulnud, oskab ilmselt hinnata Sertifitseerimiskeskus või KMA, kes peaks omama ülevaadet kaartide asendamiste kohta. Küsige sealt! Mina neid õnnetuid ID-kaardiomanikke nimeliselt nimetama ei hakka.

mikk36 kirjutas:
see on kiibi viga, et kasutaja peast soe on ?

Inimkomponendi all pean silmas kaardi väljastamisel, sertifikaatide majandamisel jne. osalevat inimkomponenti, mis on kasutajast sõltumatu.
See ei puutu küll päris otseselt asjasse, kuid kas pole nt. naljakas, kui mingi arvutikaitse.ee turvalisuse teemal korduvalt "algoritmi" asemel "logaritm" kirjutab? Jube mõelda, millisel tasemel võib olla sellise inimese andmekaitse alane nõuanne, kui ta elementaartermineidki ei tea!
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 02.10.2007 01:38:12 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
mikk36 kirjutas:
on sul reaalselt nii juhtunud või on sul tuua mõni kinnitatud juht sellise juhtumise kohta ?

Kui palju on kiibi riknemisi ette tulnud, oskab ilmselt hinnata Sertifitseerimiskeskus või KMA, kes peaks omama ülevaadet kaartide asendamiste kohta. Küsige sealt! Mina neid õnnetuid ID-kaardiomanikke nimeliselt nimetama ei hakka.
ehk siis tõid välja väite, mille kohta sul tegelikke andmeid pole võtta ?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 02.10.2007 01:49:23 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
ehk siis tõid välja väite, mille kohta sul tegelikke andmeid pole võtta ?

Mida sa pead tegelikeks andmeteks? Kui tahad teada, palju on riknenud kiibiga kaarte asendatud, tee KMA-le teabenõue! Mina ei ole otseselt selle süsteemi inimene ja mul pole õigust siin nimesid nimetama hakata.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.10.2007 15:27:42 vasta tsitaadiga

jah, kiipe on ikka riknenud, kuid v2hemalt sihip2raselt kasutusel olnud kaart (ilma fyysiliste vigastusteta) vahetatakse v2lja IMO riigi kulul
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 02.10.2007 19:03:00 vasta tsitaadiga

Tekkis küsimus, et mismoodi rahvas tulevikus hakkama kavatseb saada, kui PIN-koodid muutuvad 128/256/512 sümboliseks icon_biggrin.gif

Sel juhul eelistan mina küll Biomeetriat 15-20 minutilisele sümbolitejada kirjutamisele thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vendeur
HV vaatleja

liitunud: 08.10.2004




sõnum 03.10.2007 00:14:16 vasta tsitaadiga

Seda, et elusate kudede pidev mõõtmine nende kudede elutegevust ja normaalset funktsiooni ei muuda, ma ei usu. Kui neid iga päev, päevast päeva iga nurga taga mõõta. Biomeetria ohutuse mõttes inimtervisele peaks siis võtma ikkagi koetükile vastava personaalse koodi/pildiriba vmt kasutusele.

Biomeetria ohutus inimesele väärib omaette diskussiooni asjatundjate tasemel. Kel IT-st veel keerukamates elusa looduse teadustes (meditsiin, füüsika, bioloogia) vähemalt doktorikraad ja asja vastu huvi, tasuks lähemalt mõtteid vahetada. Teadmisi asja uudsuse tõttu on maailmas veel vähe. Mis ei tähenda, et ei leidu elektrijäneseid, aktiivselt leekivaid valvevõhikuid, kes mullitavad ja muljetavad poolteadmisi. Asjalikud oma arust ja teadjamate naeruks-haletsuseks. Tegelikult oleks parem kõigil teemadel, kus teadmisi vähe - kas asja uudsuse või isiklikel põhjustel - rahumeeli poolikult mitte sõna võtta. Kõigil vähem müra, rohkem teadlikkust ja villa. Kaasa leekimata, nõustun ette igaühe õigusega uskuda, mida ise tahab icon_smile.gif


viimati muutis vendeur 03.10.2007 01:10:11, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 03.10.2007 00:32:02 vasta tsitaadiga

vendeur kirjutas:
Mis ei tähenda, et ei leidu elektrijäneseid, aktiivselt leekivaid valvevõhikuid, kes mullitavad ja muljetavad poolteadmisi. Asjalikud oma arust ja teadjamate naeruks-haletsuseks. Tegelikult oleks parem kõigil teemadel, kus teadmisi vähe - kas asja uudsuse või isiklikel põhjustel - rahumeeli poolikult mitte sõna võtta. Vähem müra, rohkem teadlikkust ja villa. Kaasa leekimata, nõustun ette igaühe õigusega uskuda, mida ise tahab icon_smile.gif


ot:
Siin on vist väga lugupeetud doktor vendeur ka mind silmas pidanud... Vabandan maestro ees, et olen arvanud, et HV foorum on mõttevahetuse foorum, kus kõik sõna võivad võtta. Aga tuleb hoopis välja, et vaid anonüümsed doktorid ja akadeemikud. Muidugi on üks filosoofiline küsimus see, et miks need "teadjamad" ei aja oma arutelu näiteks akadeemilises seltskonnas, vaid käivad tavainimeste foorumis sädelemas ja naermas ja haletsemas viimaste üle.

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vendeur
HV vaatleja

liitunud: 08.10.2004




sõnum 03.10.2007 02:11:37 vasta tsitaadiga

Relax, daddo. Vastuseks viimasele postile biomeetria kohta oli see, ei mõelnud otseselt sind ega kedagi konkreetset. Enne kirjutamist läbi lugedes selguks ! Sinu vabadust sõna võtta keegi ei piira ja piirata ei saa. Pidasin silmas eestikeelsetes foorumites ja avalikus diskussioonis laiemalt levivat totaalset tühileekimist. Ja see komme võiks tasapisi muutuda. Hea tava arenedes ingliskeelsete tehnikafoorumite eeskujul vm, mida haldajad ja kasutajad vajalikuks peavad. Teadmine ja arvamus on ise asjad, mõttevahetus ja plärtsumine samuti. Kui neil vahet teha, on asjatud kõik väljamõeldud piirangute kujutlused, kes kus võivad sõna võtta.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 03.10.2007 02:20:36 vasta tsitaadiga

Aga näita ise eeskuju! Sest kui ma nüüd ei eksi (ei viitsi teemat enam uuesti läbi lugeda), siis olid ju sinugi postitused sinu isiklik seisukoht, millel oli "mulle ei meeldi ja ärgu teised ka kasutagu" maik juures ja ei midagi enamat. Ja sellisel juhul ei saa ma nagu sellest sinu moraalist eriti aru. Et keda see aitama peaks?

Anyway... teema on end minujaoks ammendanud.

_________________


viimati muutis daddo 03.10.2007 02:39:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vendeur
HV vaatleja

liitunud: 08.10.2004




sõnum 03.10.2007 02:40:49 vasta tsitaadiga

Ei puutu minusse kinnisideed, mida sa külge poogid, või see mida sa lugemata arvad end välja lugevat.
Lugu pidades foorumikülastajatest, keda see dialoog ei pea huvitama, võiks enne lugeda ja otse küsida privas.


viimati muutis vendeur 03.10.2007 02:53:39, muudetud 5 korda
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 03.10.2007 02:43:09 vasta tsitaadiga

Aga mis see ID kaardi pealesurumise jutt siis oli? Sinul kui indiviidil on ju alati olnud ja jääb võimalus ID kaarti mitte mingil moel kasutada. Ja teised otsustagu enda peaga, ehk nende eest mingist pealesurumisest rääkida... pole nagu põhjust.
_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vendeur
HV vaatleja

liitunud: 08.10.2004




sõnum 03.10.2007 03:08:15 vasta tsitaadiga

Uudis mõttega veelkord läbi. Sisuliselt tahab Parts ID käsu korras muuta ainukohustuslikuks. Vaid ID ja MobiilID. ID ei saaks sel juhul mitte ühelgi eesti internetipanka kasutaval indiviidil jääda vabalt mittekasutatavaks, nagu sa pakud. Minu põhjendused ja vastuväited polnud mitte ID, vaid ID ainulahendusena pealesurumise ebaotstarbekuse vastu. Koos põhjendatud vajadusega PIN kalkulaatori säilitamiseks.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Internetipankade koodikaardid võivad kaduda mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.