Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 136, 137, 138 ... 154, 155, 156  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2021 17:35:19 vasta tsitaadiga

see väga hea leid, selles mõttes, et saab ilusti slaideriga reaalajas lükata üles alla thumbs_up.gif olen siiani lihtsa ja kiire testimise jaoks kasutanud alati mingit sellist soft genekat, kus peab iga kord eraldi käsitsi soovitud sageduse ette andma...mis on üsna ebamugavja ajamahukas icon_biggrin.gif

minu kuulmisevahemik on 20-15.5 selle geneka järgi. VÄGA imestan samas kui superilus ja superflat on nende naine sony klappide alumine ots, millega siin testisin praegu. hämmastav lihtsalt. all the way right down to 20hz.
eks muidugi taustamüra oli ka väga suur ja eriliselt palju db peale ei keeranud...aga ennegi proovinud mitmeid kordi, et ega reaalselt üle 16k pigem ikka ei kuule küll. ja samas ei tunne ka väga puudust

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2021 17:45:39 vasta tsitaadiga

15hz- 16khz. A see tulemus tuleb ju erinev olenevalt volüümist.
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2021 17:59:49 vasta tsitaadiga

tuleb, aga mingilt maalt ülesse poole enam sisuliselt vahet ei ole, SPL mõttes. või sa mõtled seda, et kui sul esitaval seadmel on ülemises otsas räme dropoff sagedusjoonel? (lisaks kõrva tundlikkuse dropoffile, mis on nii ehk naa)

muide, 15hz juures sa ilmselt kuulsid vaid elemendi distortionit icon_biggrin.gif
Manus


_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2021 18:07:44 vasta tsitaadiga

Ei tea.Klappidega testisin.Kui volüümi üle poole keerata oli juba 10-st Hz kuulda/tunda,aga 15 Hz ikka täitsa kuuldav jaa
_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2021 18:36:39 vasta tsitaadiga

selle generaatoriga oleks päris põnev testida ja võrrelda sellist A,B'd et default läpaka helikaardi väljundist vs. siis mingi übermegagiga väline DAC+klapivõim. kahjuks pole über dac'i ja klapivõimu endal kuskilt võtta...peab vist minema mõnda kauplusesse demoma. ah kurat, kõik on ju kinni icon_lol.gif
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 30.03.2021 19:06:55 vasta tsitaadiga

Wiltz, sony klapid ongi head. sai elektroonikapoes käidud igasuguseid klappe kuulamas alates 10 eurist kuni 1000 eurini välja, millest viimane oli mingi ääretult mainekas tundmatu boutique toode... ja mis kõlas nagu sitt. veits alla sotase hinnasildiga sony inearid teevad väga palju kallimatele klappidele tuule alla.

SilQ kirjutas:
SKG, Mina oma klappidega küll mingit vahet tööl ei teinud. Mõne looga nagu tajus, aga üldiselt sai suvalt panna

kas need "flac on sitt stuudioformat on hoopis teine maailm" mehed ka seda testi teha julgevad?

p.s.

mis puudutab minu rocki lembust... keegi siin kommenteeris minu teksti, et tema rocki täiesti absoluutselt totaalselt üldse ei kuula... point on selles, et selle teema kontekstis ma kuulangi muusikat täiesti valesti. minu jaoks on tähtis, et muusikast tuleks välja kirg ja tuli, mis selle loomise ajendas. võtame näiteks kaks lugu, mis räägivad n*ikku tegemisest. huntress - i want to f*uck you to death ja lady antebellum - i need you now...

üks on nii kuradi näljane cougar, et sul ei jäägi midagi muud üle, kui toiming ära kannatada... teine lugu on mingi inisev tüütu idioot, kes lihtsalt ei jäta rahule, kui seletad, et "ei ole minu maitse"

mitterock/metal, mis veel istub on nannaanananananaaaa.... seee, mis ta riask oligi... perturbator... korralik synthwave... AGA ainult esimesed paar plaati... hiliseim oli minu meelest juba jamps, ei köida üldse. head popi ka näiteks call me maybe... but i digress.... või noh... time is 3 past beer soooouuuu... LILLATÄPPIMEEEEEESSSS AAEEE????

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2021 19:12:03 vasta tsitaadiga

kusjuures...see formaaditest on idee poolest väga huvitav, kuid tarkvaraliselt ÜLIkehvasti lahendatud ja üles ehitatud. näiteks ei saa testi tegija kiirelt switchida A,B ja X soundi vahel. või no õigemini ei saagi üldse switchida...ma ei mõista ausalt öeldes, kas see ongi taotluslik või miks see nii on, aga mind isiklikult tohutult häiris.
lisaks ei ole mingit võimalust ka play/pause'da neid sampleid ja niimoodi kasvõi ükshaaval siis kuulata endale sobivas mahus eraldi ja suvalises järjekorras. paned ühe käima siis pead kõik selle ~15 sekundit ära kuulama iga kord, mis on ikka väga häiriv ja total waste on time minumeelest. 5 korda JÄRJEST sama testi korrata tundub ka suht arulage. max 3'st piisaks maa ja ilm.

aga põhiline nali tegelikult minu jaoks oli see, et reaalselt ma kuulasin ja võrdlesin iga pala puhul vaid esimesel ringil, kõik ülejäänud 4 ringi sinna otsa panin täiesti lambist klõpsklõps ära icon_lol.gif ja ka nende puhul, mida läbi kuulasin siis 5'st vaid 2 pala puhul tegelikult olin võrdlemisi kindel, et kuulsin mingit erinevust. tulemuseks aga justkui "üsnagi arvestatav" 70%. reaalselt peaks selle testi tulemus ilmselt tulema minimaalselt kuskil 95%, et keegi saaks tõsimeeli kinnitada kuidas ta teeb losslessil ja pakitul vahet, kõik alla selle võib sama hästi ka heaks juhuseks tembeldada

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 30.03.2021 19:23:54 vasta tsitaadiga

tsitaat:
NATAS999, Wiltz, sony klapid ongi head. sai elektroonikapoes käidud igasuguseid klappe kuulamas alates 10 eurist kuni 1000 eurini välja, millest viimane oli mingi ääretult mainekas tundmatu boutique toode... ja mis kõlas nagu sitt. veits alla sotase hinnasildiga sony inearid teevad väga palju kallimatele klappidele tuule alla.


Kusjuures kuulasin ka iga hinnaklassi kõrvaklappe, need, mille ostmiseks rahagi pole, kõlasit tõesti nagu, noh, kehvasti minu kuulmismeele jaoks. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 30.03.2021 19:55:23 vasta tsitaadiga

NATAS999, Mina ütlesin seda, ma ei kommenteerinud sinu muusika maitset vaid seda, et seda stiili mina kohe üldse ei taha kuulata. Neid stiile on veel, kust tuleb välja kirg ja tuli, ei ole see ainult rockis.

Wiltz, Nõustun, üsna halb test oli. Olen sarnast paremat näinud, aga ei suutnud ennist üles leida. Proovin millalgi veel.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2021 20:35:19 vasta tsitaadiga

Wiltz, Arvutis klaviatuuriga saab kiirklahvidega vahetada, instruktsioonide all õpetus seal.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 30.03.2021 20:42:36 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Wiltz, Arvutis klaviatuuriga saab kiirklahvidega vahetada, instruktsioonide all õpetus seal.

Mhh, peab siis uuesti tegema icon_smile.gif

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2021 21:45:24 vasta tsitaadiga

võtan ka siis uuesti ette. nüüd jõudsin koju ka, et saab proovida erinevate päris kõlarsüsteemide ja muude vidinate kaudu icon_biggrin.gif aga noh võin samas juba ette 99% kindlusega ära öelda, et vaevalt küll ma seda vahet seal tajun. 192 mp3 ja flaci puhul on küll mõnede lugude puhul võimalik eristada ka reaalses nö. tavakasutuses...kuigi kindlasti ja kaugeltki mitte kõigi lugude sest suur osa muusikast on siiski üsna kehvasti produtseeritud nagu siin ennegi juttu oli
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 30.03.2021 22:02:05 vasta tsitaadiga

Üritasin kah klappidega abx.digitalfeed.net lühitesti aga paraku pole minus piisavalt audiofiili icon_cool.gif ,
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 30.03.2021 23:14:55 vasta tsitaadiga

marcor1, milles see kõrvade loputamine seisneb, kui küsida tohib? icon_biggrin.gif

e: igaks juhuks selgitan, et minu näited rockist/metalist pole mõeldud kellelegi midagi peale sundida või muid zhanreid halvustada. täiesti mõttetu kedagi konvertida kellekski, kes ta ei ole. i digress... kuna ma ise muud eriti peale metali/rocki ei kuula, siis ei oska muud kommenteerida ja ei võtagi nende suhtes sõna. SilQ'ga täiesti nõus, et igas zhanris on lugusi/esitajaid, kes annavad oma loominguga seesmise tulevärgi edasi. näiteks mingi aeg tagasi sai kuulatud rahva omakaitset ja seal mängiti Rita Rayd, eesti soul, kes ei tea... ja mulle avaldas see niipalju muljet, et saates välja hõigatud livele sai ennast kohale veetud.

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik


viimati muutis NATAS999 30.03.2021 23:29:39, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.03.2021 23:21:29 vasta tsitaadiga

NATAS999, Mina tean küll. Päris lahe elamus. Soovitan kõigile!
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 30.03.2021 23:22:32 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
marcor1, milles see kõrvade loputamine seisneb, kui küsida tohib? icon_biggrin.gif


normaalne nuusika paneb tal kõrvad sitavett jooksma. kui see juhtub siis peab sobivama kraamiga loputama.

mul juhtub sama nähtus selle saundiga, millele tema viitas.....
tagasi üles
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 30.03.2021 23:32:50 vasta tsitaadiga

SSD, pagan, jokutasin oma postituse muutmisega... mille kohta see nüüd käis? icon_biggrin.gif

olavsu1, ahaa, selge thumbs_up.gif icon_biggrin.gif

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 31.03.2021 08:34:13 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
Kui paljud siinsed aktiivsemad sõnavõtjad on teinud seda pimetesti? (320 kbps AAC vs lossless FLAC)
http://abx.digitalfeed.net


Õpet palun seda kasutama, ma kas pime või... ma ei leia ühtegi hotkeyd.

Edit: Leidsin ülesse selle audio testi, mida ma kunagi teinud olen:

https://www.npr.org/sections/therecord/2015/06/02/411473508/how-well-can-you-hear-audio-quality?t=1617168801907

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 31.03.2021 09:49:19 vasta tsitaadiga

ot:
olavsu1 kirjutas:
NATAS999 kirjutas:
marcor1, milles see kõrvade loputamine seisneb, kui küsida tohib? icon_biggrin.gif


normaalne nuusika paneb tal kõrvad sitavett jooksma. kui see juhtub siis peab sobivama kraamiga loputama.

mul juhtub sama nähtus selle saundiga, millele tema viitas.....


Kui Pantera või artistid "Marlena Shaw´st Patricia Barberini ... ansamblid Doorsist Deep Purpleni" on ebanormaalne muusika siis olen õnnelik, et normaalne pole icon_lol.gif
Testist: näiteks avapala Killersilt - autoraadiost OK kuulda aga kui pannakse kuulamistesti avalooks ja kohe karjub kõrva tugevalt kompressitud dünaamikaga pala siis on "sissejuhatus" olemas. Kui äärmustesse laskuda siis Patricia Barber, Album Cafe Blue Year 1994: max dyn range 20dB average 15; The Killers Album Battle Born (Deluxe Edition) Year 2012: max dyn range 7dB average 6 icon_eek.gif ;
Üks teine selline õnnetu bänd on Kaiser Chiefs - klappidega ei kannata kuulata just meeletu kompressimie pärast, muidu tore.

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2021 11:42:32 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:


Edit: Leidsin ülesse selle audio testi, mida ma kunagi teinud olen:

https://www.npr.org/sections/therecord/2015/06/02/411473508/how-well-can-you-hear-audio-quality?t=1617168801907
4× wav
2× 320
0× 128
Kuna bt klapid LDACi ei söö, siis võib rahule jääda, et vähemalt eristab selle kõikse kehvema ära

Selle Hz testiga oli õhkõrna madalat otsa kuulda 11-12 juures, aga distortionit oli omajagu
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2021 00:23:24 vasta tsitaadiga

SilQ, sinu lingitud testis panin 4 6'st täppi, aga selle testi puhul oli suht huvitav see, et kõigi nende täppi pandud 4 puhul ma olin oma valikus ka üsna kindel ja 2 mööda pandu puhul ma ka reaalselt mingit vahet ei kuulnud. samas oli ka umcomp ja 320 vahel erinevuse kuulmine minu jaoks täiesti võimatu. aga seda olen ma alati teadnud, et neid erinevusi ma ei kuulegi
_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2021 02:53:43 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
SKG kirjutas:
Kui paljud siinsed aktiivsemad sõnavõtjad on teinud seda pimetesti? (320 kbps AAC vs lossless FLAC)
http://abx.digitalfeed.net


Õpet palun seda kasutama, ma kas pime või... ma ei leia ühtegi hotkeyd.

Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2021 02:21:50 vasta tsitaadiga

Tahaks ühte boomboxi teha. Mul on 3-ribalised kõlarid üle. Paneks 10" suppari ka. Mõõtsin, et 300x300x300 kuubikusse mahuks kõik ära. Woofer ühele küljele ja teised kõlarid otse mängima.
Aga olen kuulnud, et võrdkülgne kast ei ole hea. Mis teema sellega tegelt on?
Kas vaheseina peaks ka wooferile tegema?
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2021 02:07:36 vasta tsitaadiga

Tükk aega otsisin aktiivseid monitore, mis ei sisiseks. Sai proovitud Presonus (väga halb), Genelec (parem, aga ikka häiriv) kõlareid ja jäin Neumann KH 80 DSP juurde. Lisaks ostsin Neumann KH 750 DSP subwooferi. Subil on integreeritud DAC, millel coax input ja seetõttu sai hangitud USB -> coax converter Topping D10s näol. Sai päris kick ass setup lõpuks.

Ruumi akustika ja seisulained canceldasid teatud kohtades istudes suure osa bassist nii ära, et seda ei kuulnud ükskõik kui palju heli juurde keerata. Proovisin kahte toa nurka bassilõkse paigaldada, see eriti ei aidanud. Aitas kuulamispositsiooni muutmine seisulaine sõlmest mujale.

"Hiss List" on kasulik resource aktiivmonitoride omamüra (sisisemine) võrdluseks.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2021 05:39:15 vasta tsitaadiga

heh, ma tahtsin just küsida, et äkki keegi teab presonuste kohta...lugesin just kuskilt kasutajaarvamusest, et olevat jube sisin olnud icon_biggrin.gif

mis mudelit täpsemalt proovisid? ja kas sisin häiris vaid siis kui sisendis midagi ei mänginud või ka näiteks vaiksemalt midagi kuulates pressis esile?

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.04.2021 07:41:33 vasta tsitaadiga

Kehva kaabeldus või maandamata signaaliallikas kui sisisevad.

endal vinüülikas lärmab kui vinüülika korpuse maandus on lahti või kehvalt ühendatud.

monitoride omamüra ei häiri. pc CPU ventikas häirib rohkem.

skyTronic, see list on tühjaks tehtud. on vaid viide foorumile, paar pilti ja kõik.
tagasi üles
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2021 12:14:27 vasta tsitaadiga

olavsu1, äkki siis vajutad 'Data' sheeti peale seal dokumendis?
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2021 13:14:28 vasta tsitaadiga

Aktiivmonitooridel ongi "self noise", sest need on pidevalt max output võimenduse peal. Korralikuma võimendi implementatsiooniga on see müra väiksem. Ainult voolukaabel on ühendatud, sisendis midagi pole, ja sisisisevad. Proovisin Presonus R65. Ei soovita üldse, olen näinud, et ka teises suuruses selles R seerias on probleem. Oli kuulda ka siis kui vaiksemalt midagi mängida.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2021 14:09:24 vasta tsitaadiga

skyTronic, sõltub monitoridest, minu omadel on ka Volume olemas, seega ei uhata kogu aeg maksimumi peal.
Kuskil ei sisise samuti midagi, täielik vaikus on, kui signaali pole.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.04.2021 14:25:14 vasta tsitaadiga

Etz, sama siin. vol nupp on 50% peal ja ei mingit omamüra 1m peal ja kaugemal. 20cm ja ligemal kuuleb et mingit vaikset üminat teevad.
tagasi üles
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2021 14:27:30 vasta tsitaadiga

Tavakasutajale suunatud aktiivkõlaritel (Microlab, Klipsch, Edifier jms) on output leveli reguleerimise võimalus olemas, aga stuudiomonitorid vajavad üldjuhul eraldi preampi, millega kõlarite input signaali tugevust reguleeritakse.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.04.2021 14:36:45 vasta tsitaadiga

skyTronic, rumal jutt . kõigil aktiivsetel monitoridel on VOL nupp olemas.

vaikimisi on küll põhja keeratud, kuid ei pea teda sinna jätma.
tagasi üles
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2021 14:47:55 vasta tsitaadiga

Miks rumal jutt? Stuudiomonitore müükse ühekaupa ja neil on input trim, millega saab natuke input signaali volüümi muuta, aga väga väikeses ulatuses ja mitte täiesti vaikseks. See on mõeldud kahe erineva kõlari volüümi matchimiseks, et helipilt keskel oleks. Minu Neumannidel on nelja positsiooniga nupp, millega saab tõesti output leveltit muuta, aga selle miinimum on 94 db, mis on ikka päris vali. Seetõttu saab nende sisisemist samuti vaiksemaks reguleerida.

Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.04.2021 15:00:57 vasta tsitaadiga

aga kas sa näed seal nuppu, mille juures kirjas

INPUT GAIN

see ongi see nupp millest me räägime. miks ta sul on maksimaalse peal? keera ta -5 peale ja olen kindel, et omamüra väheneb.
tagasi üles
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2021 15:17:38 vasta tsitaadiga

Nagu ütlesin, et see input signaali reguleerimine on väikeses ulatuses, see ei elimineeri omamüra nii, et see ei häiriks nende kõlaritega, millega mul probleem oli. Genelecil ei muutunud omamüra pea üldse kui input trimi muutsin ühte või teist pidi. See on stock image, pole minu konkreetne kõlar.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.04.2021 15:19:06 vasta tsitaadiga

skyTronic, sa ei teinud seda mis ütlesin.

mida INPUT GAIN tähendab?
tagasi üles
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2021 15:26:34 vasta tsitaadiga

Kas saad aru, et see INPUT GAIN ei ole 0% - 100% ulatuses volüüminupp? Sellega saab sissetulevat signaali kuni 15 db vaiksemaks keerata, mis pole 100% vaiksemaks. Mul ei ole nende Neumann kõlaritega omamüraga probleemi, kuna nad on selle poolest palju vaiksemad kui teiste tootjate mudelid.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.04.2021 15:30:53 vasta tsitaadiga

skyTronic,

siis sa lased kõlarisse liiga valjut signaali eks.
tagasi üles
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2021 15:59:48 vasta tsitaadiga

Presonus R65-ga oli ainult voolukaabel ühendatud, INPUT GAIN min positsioonil ja sisises ebameeldivalt.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2021 16:11:14 vasta tsitaadiga

Ma ükspäev maadlesin Geneleci kõlariga, millel ainult RJ45 pesa. Volüüminuppu ka ei olnud. Dante ja POE ühe kaabli kaudu.
Aga õnneks vist ei olnud päris monitorid, pigem installikad.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 14.04.2021 16:44:35 vasta tsitaadiga

Mul on kõik kolm paari aktiivmonitore, mida ma kasutanud olen, rohkemal või vähemal määral sisisenud ning seda ka ilma igasuguse sissetuleva audiosignaalita. Juttu siis Adam A7X, Genelec 8040B ja Neumann KH120A kõlaritest.

Oma piiratud teadmiste juures kahtlustasin, et see on äkki toite- ja kõlarielementide lähestikku paiknemisest tingitud. St toide pole 100% varjestatud.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2021 17:02:18 vasta tsitaadiga

skyTronic kirjutas:
Miks rumal jutt? Stuudiomonitore müükse ühekaupa


Kust selline väide?
On ka selliseid, mis tulevad paari kaupa.

kristjan* kirjutas:
Mul on kõik kolm paari aktiivmonitore, mida ma kasutanud olen, rohkemal või vähemal määral sisisenud ning seda ka ilma igasuguse sissetuleva audiosignaalita.


Minu "säästu" iLoudid igatahes ei sisise, kui siis anult sel juhul kui volüüm tõesti põhja keerata ja kõrv vastu panna.
Vol'i ennast hoian muidu igapäevaselt täpselt keskel, ehk siis 0'i peal.
Normaalsel helitugevusel kasutades (nii et kõrvad veel peast ei kukuks) igatahes mingedi häireid nendega ei ole esinenud.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2021 17:05:09 vasta tsitaadiga

tsitaat:
skyTronic kirjutas:
Miks rumal jutt? Stuudiomonitore müükse ühekaupa

Kust selline väide?

Omast kogemusest, olen kolm erinevat mudelit ostnud ja kõik on ühekaupa olnud. On ka selliseid, mis tulevad paaridena jah.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2021 17:05:32 vasta tsitaadiga

see on ei midagi muud kui sitt (suhtelises mõistes muidugi..) ja odav võimendi, mis nendele aktiivsetele kõlaritele sisse on ehitatud.

on ju teada värk, et seal on reegline põhimõtteliselt lausa 2 võimendit per üks kõlar, ja aktiivfilter nende ees, mis jagab signaali kaheks ühele ning teisele võimendile/kõlarielemendile. arvestades nende kõlarite tihtipeale üsna minimaalset hinda siis ega midagi imestada pole ka, et need sisse ehitatud võimud pole just ultra kvaliteetsed iga nurga alt

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 275 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.04.2021 17:48:58 vasta tsitaadiga

kui te monitore ilma signaali kaablita proovite siis peab sisendid lühistama. jätate otsad lahti siis muidugi jõrisevad.

ja kas te ikka oma maanduskontuuri olete kontrollinnud?

teemast näeb et pioneer s-dj60x on parem kui enamus kõvasid nimesid lähivälja monitoride turul.
tagasi üles
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 14.04.2021 18:25:23 vasta tsitaadiga

Tööl paar JBL LSR305 monitore. Saab nupust normaalselt keerata, nii et ei sahise.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 14.04.2021 18:49:48 vasta tsitaadiga

von Wu, kunagi kaks helifoorumit, produtsendid ja rada7 kiitsid neid JBL'e taevani.
tagasi üles
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 14.04.2021 19:00:26 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
see on ei midagi muud kui sitt (suhtelises mõistes muidugi..) ja odav võimendi, mis nendele aktiivsetele kõlaritele sisse on ehitatud.

on ju teada värk, et seal on reegline põhimõtteliselt lausa 2 võimendit per üks kõlar, ja aktiivfilter nende ees, mis jagab signaali kaheks ühele ning teisele võimendile/kõlarielemendile. arvestades nende kõlarite tihtipeale üsna minimaalset hinda siis ega midagi imestada pole ka, et need sisse ehitatud võimud pole just ultra kvaliteetsed iga nurga alt


Genelecide hinda ja mainet arvestades ikkagi eeldaks, et ei sahise icon_smile.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skyTronic
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2021 19:04:51 vasta tsitaadiga

jaank kirjutas:
Genelecide hinda ja mainet arvestades ikkagi eeldaks, et ei sahise icon_smile.gif

Selle loogika järgi proovisin isegi Genelec kõlareid, aga tuleb välja, et hoopis odavama otsa monitooridel on täie ulatusega volüüminupp, millega saab sahina vaikseks keerata.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kristjan*
Kreisi kasutaja
kristjan*

liitunud: 18.08.2008




sõnum 14.04.2021 19:29:44 vasta tsitaadiga

Kui skyTronic poolt lingitud tabelit uskuda, siis sahisevad sisuliselt kõik enamlevinud stuudiomonitorid. Seal on neid kokku üle saja testitud.

Mu enda jaoks on tegu pseudoprobleemiga. Neumannide puhul on sahin kuuldav ainult siis kui seisad vaikses keskkonnas kõlarite lähedal (<1 meeter). Muul juhul sulandub see taustamürasse.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Rahvas võrdleme oma (arvuti) helisüsteeme mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 136, 137, 138 ... 154, 155, 156  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.