Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Eesti internetikiirused ja tehnika areng märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 21.06.2023 16:45:41 vasta tsitaadiga

Kusagilt kuuldud jutt, et operaatorid seavad Speedtesti prioriteediks muu liikluse üle, et suuremat kiirust näidata. Kas see on õige?
_________________
Müüa 3D-printer
Hunnik DVD filme oksjonil: link
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 21.06.2023 17:36:15 vasta tsitaadiga

Loomulikult saab seadistada kiirusetestid priority tippu, ja tean ka mõnesid kes on seda teinud. Kas selleks on praegu vajadust ka, ma kahtleks, aga see ei välista nii tegemist.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.06.2023 18:53:31 vasta tsitaadiga

Kes tahab võib priva saata ja võin korra lbrespeed lahti teha. Hetkel testin sellega vaid lokaalvõrgu(wifi) kiirust. Mul hetkel on kirjade järgi kodus gigane ühendus, oleks endal ka huvitav teada kui kiiresti kaks kodust ühendust omavahel andmeid suudavad liigutada icon_wink.gif Sellele vast ISP prioriteete ei sea.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.06.2023 10:02:19 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Markos, tegelasega kes võtab koduühenduse jaoks 2GB mahuga kõnekaardi ja siis tuututab, et talle on tünga tehtud kuna see maht saab loetud minutitega täis ja siis on morse, pole eriti mõtet dialoogi astuda.


kus sa seda lugesid, et ma võtsin kõnekaardi? ma lihtsalt puutusin sellega kokku ja teenuste tingimused tänasel päeval on pehmelt öeldes üllatavad. tee see speed lahti jah, vaatan kas sul saab 100gbps täis.

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Spezz
HV veteran

liitunud: 21.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.06.2023 23:31:31 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
napoleon kirjutas:
Markos, tegelasega kes võtab koduühenduse jaoks 2GB mahuga kõnekaardi ja siis tuututab, et talle on tünga tehtud kuna see maht saab loetud minutitega täis ja siis on morse, pole eriti mõtet dialoogi astuda.


kus sa seda lugesid, et ma võtsin kõnekaardi? ma lihtsalt puutusin sellega kokku ja teenuste tingimused tänasel päeval on pehmelt öeldes üllatavad. tee see speed lahti jah, vaatan kas sul saab 100gbps täis.

Kle aga pajata, mis su mure reaalselt on?
Sa maksad iga kuu viiekohalise summa aga pole ikka rahul?
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 23.06.2023 00:22:35 vasta tsitaadiga

RCC mure on ju teemades piisavalt läbi käinud.
Foorumi info kollektsioon, võibolla luuletasin veidi juurde, aga sisu on põhimõtteliselt sama:

Tema on üks väheseid!! väga väheseid õnnelikke kelle maakoha maja väravast läks mööda ELASA operaatorineutraalne toru. Vähe sellest, ta on veel õnnelikum, lähedal on ka kaev, kus on võimalik liitumine tekitada.
Toru sisaldab nelja puhutavat fiibritoru, sellest üks on kasutusel sideoperaatorite mobiilimastide ja sidesõlmede ning KOV hoonete tarbeks, nii nagu ette nähtud. Sellest kaablist saab teha ka liitumist mõnele kliendile kui tegemist on lähedal oleva jätku!-kaevuga, antud juhul ilmselt ei ole.
Teised torud on vabad, puhumaks sinna kaablit klientidele võrkude jaoks lähimast liitumispunktist.
RCC pöördus sideoperaatorite poole ja sai üllatava vastuse, ta peab oma ühe eramu jaoks ise tellima fiibri lähimast liitumispunktist mis mingi paar km. Hinda ei mäleta, aga see oleks meiesugustele taskukohane, eriti kui soovid on suured.
Härra pole sellega muidugi nõus, ta sooviks liituda oma maja väravast ja mitte maksta puhumise eest sidesõlme.
Vastuseks sideoperaatoritelt on, et seal pole rohkem maju naabruses, kes sooviksid liituda, ja tema on ainus, seega isiklik kasutus.
Pakkumine sisaldas aga seda, et kaabel mille ta tellib ei jää tema omandiks vaid sideoperaatori omandusse kelle partner haldab ELASA võrku ja teeb sellele järelvalvet, hooldust ja tagab toimimise ka peale kaabli lõhkumist jms.
Peremees arvas, et kui tema maksab kaabli eest, siis see peaks tema oma olema. (tähendaks muidugi riski ja kohustusi) aga see on tehniliselt teostamatu. Ei saa tulla kaks erinevat kaablifirmat remontima ELASA trassi juhul kui see oleks lõhutud.

Ehk selline on see ulmeline eesti kiire interneti areng, võimalused on loodud, aga ei kasutada ei taheta. Ja ma ei ütle RCC kohta midagi halvasti, mõnes mõttes õige mõtlemine, mina maksan, minu oma. Aga igas osas seda teostada ei saa. Ja nii see 2G vingunn jätkub.
Pealegi, tänaseni näen, on kortermaju, on eramaju, on keeldujaid kes ei võta vastu ei tasuta sideoperaatori optilist võrku, ega ka enefit vms. projekti võrku. Avastatakse aasta hiljem, et ega selle vaskkaabliga enam ei saa ja õhulahendustega pole kindel kiirus. Siis hiljem, tuleb aga rohkem maksta.. arvestades inflatsiooni, venitades, maksad alati rohkem.

Aga nüüd, pange turvavööd valmis, kohe on vastus tulemas, ja see, ei jää tulemata. Põhjendus võiks olla, et kui tellib kaabli, ei saa ikka 100Gbit/s tellida vms.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.06.2023 09:38:45 vasta tsitaadiga

Ei turvavööd ei ole vaja. Ma natuke täpsustan fakte, sest indropro ikkagi eksib mõnega.
kõigepealt vastus spezzile, ei ma ei maksa viiekohalist summat. Arvutuste kohaselt maksaks täna nett eestis jah 73 000, aga mul ju ei ole seda netti (arvutuskäik on ühes teises teemas) ja sellist summat ei ole ka otstarbekas maksta.

1, Transiitkaev on kinnistu piiriks, st on tõesti tee otsas, nn. värava taga. sealt majani on veetud samamoodi 14/10 mikrotoru 140m mis ühendatakse transiitkaevuga samade tööde käigus, kui tuleb liitumispunktist 48kiudu. maksumus koos kaevetöödega 250+150 euri jämmelt.
2. liitumispunkt asub 1,7km kaugusel. (ehk siis liitumiskaev) kogu trass läheb mööda tee äärt, mis on riigimaal ja elasa omandis!
3. torus on vaid põhi ehk baasvõrgu kaabel, seega pmst 3 on tühjad.
4. maju on naabruses 6, ehk koos minuga kokku 7, kuid nagu hajakülas ikka on need suhteliselt kaugel, mis aga ei oleks suur probleem, sest elektrilevi postid on ju olemas.
5. Alguses pakutud hind telialt (kui telia ei teadnud veel, et liitumispunkt on 1,7km) 5000, fiberup 14 000 (ei tea kuskohast) siis connecto vastavalt 4300 ja 4800 , uus hind on jällegi sutsu kallim.
uut hinda on vaja ttja järjekordsele toetusmeetme lollusele.
6. tõepoolest kaabel ei jää isiklikku kasutusse, kuna selle omanikuks saab ELASA mitte operaator! elasa on riigi poolne sihtasutus, mistõttu ma tõesti ei näe vajadust riigile nende võrgu finantseerimist omast taskust. elasa abil ehitati välja mobiilivõrgu alusühendused (ilma rahata saadud) seega miks ma peaks sinna ise investeerima? riik tehku ikka oma osa ise ära. seega ma olen KOHE NÕUS maksma, kui kaabel jääb ISIKLIKUKS kasutuseks.
7. seda lõhkumise hirmu mina küll ei tunne, see on mingi linnalegend, et keegi käib ja pidevalt lõhub.
8. seega teostada saab ja see ka teostatakse, sest aastaks 2030 on lairiba plaani järgi igalühel vähemalt sajane võimekus. see eeldab muidugi kompetentsi mida täna isikutel, kes toetusmeetmeid välja töötavad veel ei ole. aga kirjade järgi on näha, et asi areneb.
9. telial on piisavalt aega ja ka raha, mida tal ei ole - on tahtmist. aga see varsti muutub. kui ikka sügisel on valida kas 16 euri eest piraatnett või kaks kilo kartulit, siis tuleb neile meelde, et kõikide hädade põhjus "panemata nett" on see, millele tuleb tähelepanu pöörata.
10. see 100 on orientiir, kuhu on nett arenguga jõudnud; 100 fibre versus eesti 64kbps telia diil.
11. seetõttu vingunn jätkubki, et kõik operaatorid (eriti telia, mille kannupoiss indropro on) ei väsi end kiitmast, kui head me oleme. icon_smile.gif vingunn jätkub seniks, kuni tänapäevastele nõuetele ja vajadustele (sh ka õige tehnilise lahendusega) nett saab pandud
12. operaatoritel omad naljad, minul omad.

kuna indropro märkis, et meiesugustele on see taskukohane, siis olete kõik meiesugused teretulnud proovima! maksate ju otse connectole, mitte mulle. ehk paneme selle neti lõpuks ära!

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 23.06.2023 13:45:39 vasta tsitaadiga

Ehk siis kokkuvõtvalt ei saa üks tegelane seda, mida tahab ja üldistab sellega meelevaldselt kogu eesti internetiseerituse taset. Ma toon omalt poolt näite elust. Meil on küla sissesõidu juures "rullis" operaatorineutraalne kaabel. Külatänav on kaasomandis ja leidub isegi ettevõte, kes on nõus täiesti tasuta ja isegi ilma liitumislepinguta kaabli aia taha tooma. Selleks paraku on aga vaja kõikide kaasomanike nõusolekut ja notarisse minekut. Külas on natuke üle kümne majapidamise, on paar aktiivset huvitatut, aga ülejäänusi lihtsalt EI HUVITA, elavad rahulikult oma 4G otsas ja sellest näikse piisavat. Ehk selle näite varal võib täiesti vabalt võtta, et eesti interneti kiirused on korrelatsioonis tarbijate tegelike vajadustega ja ülikiired ühendused on vähemuste pärusmaa. Kui ma veel rohkem andmesidega kokku puutusin, siis huvitas kliente eelkõige teenuse hind, seejärel stabiilsus ja kiirus tuli alles kõige lõpus. Pigem suurenenevad ühenduste kiirused naturaalsel moel tehnoloogia põlvkondade vahetumisel.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.06.2023 14:14:52 vasta tsitaadiga

Suvilasse tõmmati läbi õhuliini ehk elektripostide kaudu fiiber ära... maksma läks 199eur icon_razz.gif
RCC pole lihtsalt jopanud elukohaga, mis muud..

_________________
{ Talu/suvila blogi }
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 23.06.2023 14:30:37 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:

8. seega teostada saab ja see ka teostatakse, sest aastaks 2030 on lairiba plaani järgi igalühel vähemalt sajane võimekus.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Divisor
HV kasutaja

liitunud: 05.05.2013




sõnum 24.06.2023 02:37:02 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
woozy kirjutas:
Betamax kirjutas:
Etz kirjutas:
ot:
Huvitav, kuhu RCC jääb… icon_rolleyes.gif icon_lol.gif

Pls can you don't?

Kirjutab postitust icon_razz.gif


ei kirjutanud, tegelesin asukohaga, kus on PÄRIS nett, kujutate ette. Aga teemasse, 1 aprill peaks läbi olema, sest netiareng eestis on pmst üks suur anekdoot. aasta 1995. 9600bps isa modem. BBS oli kuum sõna. sealt sai cdmanni ja kõike muud. 1998 hakkas Eesti telefon mingit umbluud ajama, et kohe kohe saame kõik netti. saimegi. üle analoogliini 33kbps modemi ja seda pakkus hoopis eenet. enne seda oli mingi aeg veel 14kbps, mida sa isharega jagatud. sama oli ka linnades, tavaline diil-upp. sajandivahetusel hakkas levima ühest küljest adsl teisest küljest wlan (näiteks külatee) külatee oli ikka päris õnnetu 128kilobitti kuskilt võsavahelt. enne adsli oli veel isdn, samamoodi 128kbps. vahepeal pakkus eesti telefon atlas statust, see oli siis esimene PÄRIS internet garanteeritud kiirusega püsiühendus hinnaga 20 000 krooni kuus. 2002-2004+ hakkas turutõrkepiirkond näitama ilmselget mahajäämust. külatee kiirused üle poole mega ei küündinud. poole mega eest tuli maksta 1900 krooni. mingi moment oli kasutusel ka ras1000, mis oligi sisuliselt morse. siiamaani meeles kuidas nett oli "superkiire"! kaablivõrgus sai 2005/2006 kasutada sdsl-i , mis oli "nagu päris". selle hind oli 1200 krooni, aga ainult sellepärast, et paberite järgi oli pordi kiirus mega, torust tuli aga niipalju kui seade võimaldas 2,3!

2010 oli saada gprs, või 3g, ja mõni kohalik pakkus ka mingit wirelessi virelemiseks. sisuliselt vahemik kuni 2010-2020 oligi võimalus ainult vireleda üle mõistuse kalli paketi otsas, seda ka 3g ja 4g osas, kui arvestada paketi kiirusi, kvaliteeti ja hinda. seadmeid ei olnud saada ja neid pole saada ka eriti siiani, ning nad on kallid. kullaketrajate (radionet, unitcom, levikom) keskmine paketikiirus oli 5/1 (saime lõpuks 5/5 peale) ja hind 30+ eurot.
SAMAL AJAL mujal maailmas toimus HÜPPELINE areng! 100gigabitti on tänaseks standard, ilma ohkimata

Eestis on kasutada telia KVALITEETNE (loe seda kolm korda) 4G 5/1 hinnaga 16 eurot , või diili tillikas 2GB mahu täitumisel 128/64 KILOBITTI. ehk sisuliselt 23 aastaga ei olegi midagi muutunud. Lairiba plaan aastaks 2023 on et IGA majapidamine saab vähemalt 100/100, milles julgen küll kahelda. läbitud on 4 toetusmeedet + lugematu hulk teisi. viimane positmehe uudis oli, et lõuna eestisse ei tulnud keegi kaablit pakkuma, mis ei ole ka midagi üllatavat, sest kõigil on siiiber sellest lollitamisest.


https://twitter.com/HollowPoiint/status/1672304997084672000 - Äkki 25 a pärast on sul ka kõva nett olemas icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
HV kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 14.07.2023 11:58:34 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Ehk siis kokkuvõtvalt ei saa üks tegelane seda, mida tahab ja üldistab sellega meelevaldselt kogu eesti internetiseerituse taset. Ma toon omalt poolt näite elust. Meil on küla sissesõidu juures "rullis" operaatorineutraalne kaabel. Külatänav on kaasomandis ja leidub isegi ettevõte, kes on nõus täiesti tasuta ja isegi ilma liitumislepinguta kaabli aia taha tooma. Selleks paraku on aga vaja kõikide kaasomanike nõusolekut ja notarisse minekut. Külas on natuke üle kümne majapidamise, on paar aktiivset huvitatut, aga ülejäänusi lihtsalt EI HUVITA, elavad rahulikult oma 4G otsas ja sellest näikse piisavat. Ehk selle näite varal võib täiesti vabalt võtta, et eesti interneti kiirused on korrelatsioonis tarbijate tegelike vajadustega ja ülikiired ühendused on vähemuste pärusmaa. Kui ma veel rohkem andmesidega kokku puutusin, siis huvitas kliente eelkõige teenuse hind, seejärel stabiilsus ja kiirus tuli alles kõige lõpus. Pigem suurenenevad ühenduste kiirused naturaalsel moel tehnoloogia põlvkondade vahetumisel.


Küsimus ei ole ju ainult kiirustes, vaid ka ühenduse kvaliteedis. Ja isegi kui inimestel pole hetkel vaja selliseid ühendusi, siis baasvõrku selles suunas peaks ikkagi arendama. Kui me seda alles siis teeme kui laialdane vajadus tekib oleme juba hiljaks jäänud.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Eesti internetikiirused ja tehnika areng mine lehele eelmine  1, 2, 3
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.