|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Creative5
HV kasutaja
liitunud: 15.03.2006
|
28.03.2020 19:31:16
|
|
|
| laurx kirjutas: |
dellil on F12 temporary boot device..
sa pane see 500 gigane ketas pigem enne masinasse ja pane see vana ketas usb ga külge. siis rebuudi ajal rebid usb ja buudib kohe või ei buudi. |
Kümneid kordi lahti kokku kruttima arvuti ei hakka enam kui jälle ei õnnestu. kohe proovin . selge F12 tänud
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
28.03.2020 19:46:06
|
|
|
enne alumist kaant tagasi ei pane kui pilt ühel või teisel kujul ees on. täna õnne, et see sul mingi inspiron pole, millel kogu ülemine pool ära eemaldada tuleb ketta vahetuseks.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creative5
HV kasutaja
liitunud: 15.03.2006
|
28.03.2020 19:46:28
|
|
|
| laurx kirjutas: |
dellil on F12 temporary boot device..
sa pane see 500 gigane ketas pigem enne masinasse ja pane see vana ketas usb ga külge. siis rebuudi ajal rebid usb ja buudib kohe või ei buudi. |
Sain bootidud usblt. Hakkas kloonima, ja jälle error. aja närvi mustaks.
Error- 0 unable to match partition - Drive 2. Start sector 1261568-MFT corrupt - error code =6. Please runchkdisk C: R
otsin kohe googlest ise ka selle kohta
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
28.03.2020 19:51:01
|
|
|
kettal on bad. mis tootja ketas on?
ma pole badiga ketta otsa veel läinud, tavaliselt saab kuskilt progele öelda, et " force".
sul on vaja algatuseks ketas tootja utikaga näiteks üle kontrollida. tegelikult oskab macriumi PE ka seda skänni teha. võtad "exploreri", kus ta kettaid näitab, lähed kettale, teed paremklõpsu ja saad sealt windowsi kettavaate ette, seal paned linnukese " attempt to recover pad sectors" ja lased skännida. tootja utiliit on kindlam selles suhtes.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creative5
HV kasutaja
liitunud: 15.03.2006
|
28.03.2020 20:01:01
|
|
|
| laurx kirjutas: |
kettal on bad. mis tootja ketas on?
ma pole badiga ketta otsa veel läinud, tavaliselt saab kuskilt progele öelda, et " force".
sul on vaja algatuseks ketas tootja utikaga näiteks üle kontrollida. tegelikult oskab macriumi PE ka seda skänni teha. võtad "exploreri", kus ta kettaid näitab, lähed kettale, teed paremklõpsu ja saad sealt windowsi kettavaate ette, seal paned linnukese " attempt to recover pad sectors" ja lased skännida. tootja utiliit on kindlam selles suhtes. |
Arvutis ADATA 120GB 2,5'' SATA SSD, vanus teadmata.
EDIT: googles ka pakutud Error code = 6 et kloonitav ketas vana vigane
viimati muutis Creative5 28.03.2020 20:06:16, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creative5
HV kasutaja
liitunud: 15.03.2006
|
28.03.2020 20:07:35
|
|
|
Kuidas ma teen sedas? "" attemt to repair bad sector"
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
28.03.2020 20:14:03
|
|
|
all vasakul peaks olema " explorer" seal klõpsidaes saad ketta vaate, mis sarnaneb windowsile. seal näed kettaid, ketastel paremaga klõpsides tuleb sulle ka tuttav vaade. sealt " tools " sealt check for errors sealt valid linnukese " attempt to fix bad sectors" ja minek..
sellel tegelikult peaks kuskil " advanced" all olemas ka selline rida: ignore bad sectors when creating images".
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creative5
HV kasutaja
liitunud: 15.03.2006
|
28.03.2020 20:19:00
|
|
|
| laurx kirjutas: |
all vasakul peaks olema " explorer" seal klõpsidaes saad ketta vaate, mis sarnaneb windowsile. seal näed kettaid, ketastel paremaga klõpsides tuleb sulle ka tuttav vaade. sealt " tools " sealt check for errors sealt valid linnukese " attempt to fix bad sectors" ja minek..
sellel tegelikult peaks kuskil " advanced" all olemas ka selline rida: ignore bad sectors when creating images". |
C>Properties>Tools>Error Checking? Check?
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
28.03.2020 20:23:43
|
|
|
jep.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creative5
HV kasutaja
liitunud: 15.03.2006
|
28.03.2020 20:27:34
|
|
|
Tänud kannatlikuse eest. See mul varemalt korduvalt tehtud, ütleb kohe et erroreid ei ole
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
28.03.2020 20:28:31
|
|
|
oleks sa selle toopäev kargosse pannud, oleks tulemus sul käes juba.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
28.03.2020 21:01:38
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| oleks sa selle toopäev kargosse pannud, oleks tulemus sul käes juba. |
las pusib, saab kogemuse võrra targemaks. saab hiljem ehk ise rohkem otsimisega probleemid lahendatud. ise leiutasin oma raspberri pi 4 media server+torrentboxi, headless raspbian light, spanned volume 4st hdd'st, juurikas ssd peal. aega võttis ja probleeme oli, aga lõpuks tulemus 98% selliselt töötav hunnik-soolikaid-toa-nurgas nagu tahtsin.
e: easeus partition master tundub samuti lihtne ja asjalik olema. sain sellega sd+kaardilt raspbiani ssd peale kolitud. ext4 partitsiooni resize tuli muidugi windowsi saamatuse tõttu linuxis teha. easeus oskab windowsi parte ise resizeda.
easeus on migrate os to hdd/ssd valik ka olemas, sellega ei tohiks partitsiooni suurustega probleeme tulla.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
28.03.2020 21:25:20
|
|
|
tal ilmselt juba varem lendas sinna sektori errori otsa see asi puruks.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creative5
HV kasutaja
liitunud: 15.03.2006
|
29.03.2020 01:43:47
|
|
|
Kuidas? Viimast korda üritades mõeldes, sulgesin ajutiselt Avast kontrollid, tulemüüri ning arvuti lennuprofiili. Arvuti C kettale viimast korda errorite kontroll ning seekord oligi midagi, restart ning win ise parandas miskit ära. Saingi kloonitud vist mingi tosin või enam korda proovinud.
Kohe vahetan kettad ka ümber, vaatame kas oli ka edukas kloon.
EDIT: uus ketas
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arny
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.01.2012
|
29.03.2020 09:36:19
|
|
|
lihtsalt huvist küsin, et ka seda sama puuduvat faili vanalt kettalt uuele lihtsalt ümber tõsta ei saa. Osade asjade puhul töötab.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
29.03.2020 09:57:56
|
|
|
Selle adata skännisid millegagi üle? Selle pulgaha saad kopeerida kettalt kettalw ju..
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
acl
HV vaatleja
liitunud: 02.12.2019
|
29.03.2020 10:26:58
|
|
|
| Viimati, kui winload.efit ei leidnud, siis originaal ketas ka peale kloonimist ei hakanud bootima. Lõpuks olin nii palju tunde raisanud selle peale, et tasus teha kloonimise asemel lihtsalt puhas install. Proovisin ka seda, et tõstan näiteks selle faili lihtsalt uuele kettale, aga see ei läinud mitte. Vahel oleneb ketta tootjast ka, samsungi ssd'ga on positiivsem kogemus.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creative5
HV kasutaja
liitunud: 15.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
29.03.2020 10:41:15
|
|
|
| kui juba nii katki on, siis tee windows media creation tooliga usb pulgast installikas ja lase uuele kettale puhas windows peale.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
29.03.2020 10:43:34
|
|
|
Ilmselt on adata peal mingi vuss. Mul oli lähtekettaks ca 12 aastat vana 80gb sata. Kui veel huvi, adata kettautika ja wini enda chdsk ga läbi lasta ja uuesti teha, b puhas install ja kasutaja andmed usb otsas üle.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creative5
HV kasutaja
liitunud: 15.03.2006
|
29.03.2020 12:21:17
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| Selle adata skännisid millegagi üle? Selle pulgaha saad kopeerida kettalt kettalw ju.. |
Ei saa kopeerida, ja seal 500GB kettal oli ka juba see winload.efi file olemas.
'
EDIT: tasub proovida interneedusest allalaadida?
https://www.exefiles.com/en/efi/winload-efi/
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
29.03.2020 12:22:18
|
|
|
sa teed seda nüüd windowsi või selle rescue media all? sa ei saa seda töötavas süsteemis kopeeridfa, sest see võib olla kasutuses ehk ei lasta süsteemi enda sees süsteemifailidega majandada. kloonitud süsteemidest neid asju kopeerides pole vaja neid uuesti registreerida.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creative5
HV kasutaja
liitunud: 15.03.2006
|
29.03.2020 12:30:44
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| sa teed seda nüüd windowsi või selle rescue media all? sa ei saa seda töötavas süsteemis kopeeridfa, sest see võib olla kasutuses ehk ei lasta süsteemi enda sees süsteemifailidega majandada. kloonitud süsteemidest neid asju kopeerides pole vaja neid uuesti registreerida. |
Windowsi all proovisin
rescue media olen juba ära kustutanud pulgalt
Mis registreerida?
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
29.03.2020 12:38:07
|
|
|
süsteemifailidega on selline lugu, et need ei taha suvalisest masinast kopeerides käia. failiga on kaasas veel natuke atribuute aga sul on sama süsteem kahel kettal.
mina tegeleks sinu asemel praegu selle adata ketta sellisesse korda ajamisega, et sealt pealt kloonida oleks võimalik. (juhul KUI sa ei saa ilma puhta installita, aega on kulunud väga palju, hetkel oleks selle protsessiga sellisel kujul edasi minek vaid eneseharimine kui just mingi tarkvara installtud pole, mille käima saamine on ütleme, keeruline. )
su eelmisel kettal oli w10 aktiveeritud? sa saad puhta installiga teisele kettale aktiveeringu siis kui see netti saab.
see macriumi rescue media on sisuliselt plaadiwindows. windowsi analoog plaadilinuksitele. LIVE keskkond, mis muus osas väga ei erine.
rescue medial on ka olemas nn fixboot mis teeb kiirelt teatud liigutused. hiljuti testisin ühe uuendusega pildituks jäänud masina peal mis ei leidnud operatsioonisüsteemi üldse, töötas küll.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creative5
HV kasutaja
liitunud: 15.03.2006
|
29.03.2020 12:45:00
|
|
|
| laurx kirjutas: |
süsteemifailidega on selline lugu, et need ei taha suvalisest masinast kopeerides käia. failiga on kaasas veel natuke atribuute aga sul on sama süsteem kahel kettal.
mina tegeleks sinu asemel praegu selle adata ketta sellisesse korda ajamisega, et sealt pealt kloonida oleks võimalik. (juhul KUI sa ei saa ilma puhta installita, aega on kulunud väga palju, hetkel oleks selle protsessiga sellisel kujul edasi minek vaid eneseharimine kui just mingi tarkvara installtud pole, mille käima saamine on ütleme, keeruline. )
su eelmisel kettal oli w10 aktiveeritud? sa saad puhta installiga teisele kettale aktiveeringu siis kui see netti saab.
see macriumi rescue media on sisuliselt plaadiwindows. windowsi analoog plaadilinuksitele. LIVE keskkond, mis muus osas väga ei erine.
rescue medial on ka olemas nn fixboot mis teeb kiirelt teatud liigutused. hiljuti testisin ühe uuendusega pildituks jäänud masina peal mis ei leidnud operatsioonisüsteemi üldse, töötas küll. |
Arvutiga kaasas olnud 120GB kettal oli Win10, vist aktiveeritud sest sain nende kodulehelt allalaetud Windows 10 iso file, kolmandale varukettale. (tegin suvel igaksjuhuks) Kas sellega saab intallida uus windows 500GB? Kui eile sealt bootisin siis pakkus küll " Install now" v alikut.
Ahjaa,,täna kui arvuti tööle panin selle 120Gb kettaga siis ... "Scanning and repairing drive (C " Ise automaatselt seda tegi.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
29.03.2020 13:02:47
|
|
|
jah, saab installida, kas 60 või 600, 2, 3 tb.. piirangut selles mõttes pole.
tegi selle ära, võid uuesti proovida.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creative5
HV kasutaja
liitunud: 15.03.2006
|
30.03.2020 14:17:53
|
|
|
| laurx kirjutas: |
jah, saab installida, kas 60 või 600, 2, 3 tb.. piirangut selles mõttes pole.
tegi selle ära, võid uuesti proovida. |
Ma ei mõelnud selle uue win istallist et kas see 500GB ketas nagu piisav on vaid kas see ISO on piisav 100% installiks vms..
Viimast korda tegin uue clooni ja protsessi sai tehtud probleemitult taas aga kui kettad vahetasin arvutis arvuti ei käivitu, ikka see sinine pilt recovery valikutega. Kõik! Nädal aega oma närve kui aega sellele raisanud! Suured-suured tänud abistajatele siin foorumi!!!!
Tegelikult viimane küss veel: Kui installin USBlt selle iso filest windowsi arvutisse pandud sellele uuele ostetud 500GB kettale aga siis jälle midagi valesti (millegi arusaamatul põhjusel jälle!!) läheb siis saan alati selle algse 120GB ketta tagasi panna ja arvuti sellega edasi kasutada nagu praegu? Nii vanale arvutile driverite leidmisega ei tule probleeme? (DELL LATITUDE E5540)
Ma ei ole kunagi ennem windowsit installinud ega kokkuouudet olnud. Tavaliselt läpakad ostetuna olnud win kaasas ning enne ära koolenud ise kui peatarkvara windosit vaja vahetada on olnud.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
target
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.08.2003
|
30.03.2020 14:20:46
|
|
|
Win leiab enamasti ise draiverid.
Aga soovitan on panna peale dell command update, see leiab ka kõik vajaliku.
_________________ PSN: powwa25 |
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creative5
HV kasutaja
liitunud: 15.03.2006
|
30.03.2020 20:12:43
|
|
|
| Aga kui uuele kettale see install ära teha ja...vana 120GB kettaga ei saa vajadusel arvutit normaalselt tööle nagu enne/praegu?vb tõesti järjekordne loll küsimus aga ma ei jaga seda asja..
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
30.03.2020 20:16:42
|
|
|
kui sa vana installiga ketta arvutist välja võtad, ei mõuta uus install seda teisele kettale mitte kuidagi.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Creative5
HV kasutaja
liitunud: 15.03.2006
|
15.04.2020 21:48:10
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| kui sa vana installiga ketta arvutist välja võtad, ei mõuta uus install seda teisele kettale mitte kuidagi. |
SUURED tänud! Tegin uuele suurele kettale uue windosi peale. valikutes ainult next>next ja kogu muusika koos driveritega peal. Lihtne.
Ei tulnud sellest kloonimisest lõpuni midagi välja..
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
0 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|