Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Internet Explorer 8 lubab hakata veebistandardeid järgima märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Rain01
HV kasutaja
Rain01

liitunud: 02.09.2005




sõnum 23.09.2008 18:11:06 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Rain01, mis sul viga on? icon_rolleyes.gif

Igati positiivne on see ju thumbs_up.gif Ütleks selle peale: "lõpuks ometi"

Või ma ei saa ru mis seal halba on?

Sa vist ei saa aru mis seal kirjutatud on ja sa vist ei ole kunagi tegelenud ühegi html'iga?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.09.2008 18:21:47 vasta tsitaadiga

Rain01, tegelen suht igapäevaselt ja minu jaoks on see positiivne uudis icon_rolleyes.gif

Aga palun põhjenda ära miks see siis halb on?

Minu teooria on, et sa oled minevikus (olevikus?) hulga veebilehti teinud mis vastavad ainult "IE standarditele" ja nüüd IE8 väljatulekuga kukub su maailm kokku?

_________________
There is no place like 127.0.0.1


viimati muutis Renka 23.09.2008 18:22:07, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Rain01
HV kasutaja
Rain01

liitunud: 02.09.2005




sõnum 23.09.2008 18:21:51 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Rain01, tegelen suht igapäevaselt ja minu jaoks on see positiivne uudis icon_rolleyes.gif
sorry sul vist ikka ei jõua kohale icon_razz.gif pole midagi
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.09.2008 18:46:33 vasta tsitaadiga

Rain01, lõbusta meid oma arvamusega mis seal halba on icon_rolleyes.gif

EDIT: tundub, et sa ei tea ise ka mida räägid ja üritad lihtsalt miskit juttu liikvele lasta, et MS ja IE on järjekordselt pahad thumbs_down.gif

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Rain01
HV kasutaja
Rain01

liitunud: 02.09.2005




sõnum 23.09.2008 19:04:43 vasta tsitaadiga

aa... sa oledki see kes ei kirjuta standarditele vastavat koodi siis muidugi on see sinu jaoks hea uudis, vabandust
aga mu arvamus sellest kirjast siis ehk jõuab sulle ka siis kohale
põhimõtteliselt seal kirjas on, et "Microsoft kui standartide hull "järgija ja looja" on alati standardeid toetanud ja nüüd kus väidetavalt lõpuks tuleb kõigile standarditele vastav browser siis enamus lehti internetis on standardeid ignoreerides ehitatud ja microsoft ulatab nüüd oma abistava käe ja parandab kõik teie vead."
Nüüd aga kus mina olen alati üritanud võimalikult standatset ja funktsionaalset koodi kirjutada ja tohutult "verd ja higi" valanud kõige selle pasa pärast mis on põhjustanud meil kõige ees IE6 ja õnneks mitte nii hull aga ka IE7'e pärast, tulevad nad ütlema, et hoopis nemad on alati kõik õigesti teinud ja meie veebi ehitajad oleme kehva koodi kirjutanud

Kui kõik browserid kuvaks veebi täpselt ühte moodi ilma igasuguste tweakimisteta siis oleks maailm palju parem koht... aga mida rohkem neid erinevaid juurde tuleb seda raskemaks meil läheb.

-edit-

Renka kirjutas:
Rain01, lõbusta meid oma arvamusega mis seal halba on icon_rolleyes.gif

EDIT: tundub, et sa ei tea ise ka mida räägid ja üritad lihtsalt miskit juttu liikvele lasta, et MS ja IE on järjekordselt pahad thumbs_down.gif

mismõttes järjekordselt? mis ajast nad head olid?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.09.2008 20:56:45 vasta tsitaadiga

Rain01, kui sul on miski personaalne viha MS vastu siis see on sinu mure. See ei tähenda, et see funktsionaalsus seal brauseris nüüd halb oleks.

Pigem hea ja aitab valutumalt brauseimaailmas sammu edasi astuda. Kujutad sa ette mis juhtuks kui MS teeks standardeid järgiva brauseri ja sellist fallback võimalust sisse ei jääks? Päris suur hulk lehti oleks hetkega metsas. Siin ei olegi MSil muud võimalust kui teha miski fallback võimalus, et olemasolevad rakendused saaks suurema vaevata uue brauseri peal tööle. Nüüd jäb üle loota, et IE8 hakkab tõesti nüüd ka standardeid korrektselt järgima ja tulevikus (lähiaastatel) muutub GUI joonistamine veebiaplikatsioonidele lihtsamaks.

"järjekordselt pahad" selles mõttes, et on hulk inimesi kes arvavad, et kui pressiteates/uudises on midagi seotud Microsoftiga siis võib lambist lahmima hakata kuna kõik mis sealt firmast tuleb on paha. Inimene kes ei süvene teemasse arvab sellist kommentaari lugedes jälle, et saadigi miski käkiga hakkama ja lõpuks on maa ja ilm täis arvamust, et see uus toode on ikka ilge kräpp.

Eriti huvitav fenomen on muidugi see, et kõik suured MS mahategijad kasutavad rahulikult MS tooteid edasi.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Rain01
HV kasutaja
Rain01

liitunud: 02.09.2005




sõnum 23.09.2008 22:15:12 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Rain01, kui sul on miski personaalne viha MS vastu siis...
kle pasara**s kuidas sa kujutad ette ma oma tööd pean tegema ilma nendeta? Muidugi ma pean neid edasi kasutama ja muidugi on mul personaalne viha nende vastu, sest nad on kõigi nende browseritega kena sita mulle kokku keeranud ja ma pean igapäevaselt nii mitu korda rohkem tööd tegema, et kõik lehed korralikult töötaks igalpoole kõigis neis browserites... seni kuni microsoft jätkab IE6 toetamist ja inimesed neid browsereid kasutavad PEAN ma ka neid kasutama. Ma oleks jumala õnnelik ja armastaks ilmselt neid kui nad sunniks kogu rahvastikul kes ikka veel vanu browsereid kasutavad vahetama need uute vastu aga nagu näha seda nad niipea veel ei juhtu.
Mul on muidugi hea meel, et nad lõpuks ehitavad midagi standarditele vastavat browserit aga mis kasu sellest on kui kõik vanad jäävad samale kohale alles.
Ja kui nüüd päris aus olla siis mind isklikult jätab täiesti külmaks see fallback võimalus... kujutan täiesti ette kui seda poleks siis hakkaks lõpuks ka kõik kes siiani pole viitsinud ennast veebi standarditega kurssi viia (nagu näiteks sina) lõpuks korralikku standardset koodi kirjutama ehk või siis jätma selle töö proffesionaalide kätte.

Aga jah üldiselt ma armastan vähemalt Windowsi selle positiivsete külgede poolest, et ega ma täielik anti-ms ka pole icon_biggrin.gif

Ja kõige lõpuks... sa pole ikka mu esimesele kurjale postitusele pihta saanud... sul lihtsalt ei jõua kohale?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.09.2008 22:52:36 vasta tsitaadiga

Rain01, päris huvitav lähenemine on hakata inimesi sõimama kui ei suuda selgeks teha milles halb uudis seisneb icon_rolleyes.gif Ja siis veel kommenteerida minu töö kvaliteeti kuigi sa sellest mitte midagi ei tea icon_eek.gif

Lase aga edasi thumbs_up.gif

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 23.09.2008 23:08:08 vasta tsitaadiga

Rain01, oled sa proovinud IE8't või lugenud selle standardite arusaamise ning eri reziimide kohta ?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rain01
HV kasutaja
Rain01

liitunud: 02.09.2005




sõnum 23.09.2008 23:36:18 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Rain01, päris huvitav lähenemine on hakata inimesi sõimama kui ei suuda selgeks teha milles halb uudis seisneb icon_rolleyes.gif Ja siis veel kommenteerida minu töö kvaliteeti kuigi sa sellest mitte midagi ei tea icon_eek.gif

Lase aga edasi thumbs_up.gif

boohoo, cry me a river
ma lihtsalt ei kannata inimesi kes mängivad lolli
ja mul on tunne, et ma juba millegi pärast siiski tean su töö kvaliteeti... kui ma tõesti eksin siis vabandan

mikk36 kirjutas:
Rain01, oled sa proovinud IE8't või lugenud selle standardite arusaamise ning eri reziimide kohta ?

ei ole proovinud aga lugenud olen küll ja minuarust väga lahe browser tuleb aga ikkagi täpselt on kirjutatud ka, et hakkab toetama ka mitte standartseid koode ehk, et keegi ei peagi pingutama oma veebi paremaks muutmisel vaid võivad samas taktis edasi panna, sest kõik tehakse ühe nupu liigutusega "standartseks"
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.09.2008 23:52:11 vasta tsitaadiga

Rain01 kirjutas:
mikk36 kirjutas:
Rain01, oled sa proovinud IE8't või lugenud selle standardite arusaamise ning eri reziimide kohta ?

ei ole proovinud aga lugenud olen küll ja minuarust väga lahe browser tuleb aga ikkagi täpselt on kirjutatud ka, et hakkab toetama ka mitte standartseid koode ehk, et keegi ei peagi pingutama oma veebi paremaks muutmisel vaid võivad samas taktis edasi panna, sest kõik tehakse ühe nupu liigutusega "standartseks"

seda enam peaksid sa siis ju mõistma, et sellist järsku muutust ei saa MS üleöö teha... icon_rolleyes.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.09.2008 23:54:52 vasta tsitaadiga

Rain01 kirjutas:
tsitaat:
Microsoft on ajalooliselt olnud veebistandardite liidri rollis.

Paras pullikaka icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rain01
HV kasutaja
Rain01

liitunud: 02.09.2005




sõnum 24.09.2008 00:14:47 vasta tsitaadiga

gan3b kirjutas:
Rain01 kirjutas:
tsitaat:
Microsoft on ajalooliselt olnud veebistandardite liidri rollis.
Paras pullikaka icon_lol.gif

täpselt!!! see oligi mu jutu iva ja enam selgemalt seda välja tuua polekski saanud
tänan icon_biggrin.gif

Skeptik kirjutas:
seda enam peaksid sa siis ju mõistma, et sellist järsku muutust ei saa MS üleöö teha... icon_rolleyes.gif

millist muutust täpsemalt? seda, et ei toetaks ebastandartesid koode muutust? seda ma just ei mõistagi :S kui nad seda teeksid, et kaotaksid kõik oma standardi vaesed borwserid ja nende toed siis ei oleks enam probleemi, et üks asi töötab ühes browseris ja teistes mitte

mu kolleeg just reply's kõige paremini selle microsofti kirja kohta mis me saime
tsitaat:
Mikrosoftil on ikka päris palju jultumust, ma vaatan. Minumeelest on just nemad alati need olnud, kes kõik ilusad standardsed asjad on tuksi keeranud. Vist igaüks, kes kunagi veebi on teinud, on kuulnud midagi sellist: "ok, asi valideerub. nüüd jääb veel IEga tööle panna." või "väga seff lahendus, ainult, et me ei saa seda kasutada, kuna IE ei toeta neid standardeid, mis juba 7 aastat tagasi välja tulid"

Arvan, et meie veebilehed on hästi tehtud ja meie lehtedele küll pole vaja "me-toodame-crappi-koodi-palun-rederdage-meid-ikka" meta-tag'e icon_smile.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.09.2008 08:49:30 vasta tsitaadiga

Rain01, oleks võinud siis ennast selgelt väljendada, et sulle see standardiliidri jutt ei meeldi - see on pullikaka muidugi.

Aga selle tagi maha tegemine on küll üks lollus. Tundub, et sina ja su tööaaslane ei oska vaadata oma ninaotsast kaugemale. Maailmas on miljoneid veebilehti mis IE8 peal "katki" on kui see välja tuleb. Siia hulka tuleb lugeda ka kõikvõimalikud firmade intrnanetid/CRMid/ERPid ja misiganes veel. Üldiselt selline tarkvara tellitakse üks kord ja siis kasutatakse lisaarendusi tellides pikka aega. Kusjuures enamus sellistest süsteemidest on loodud ainult IE peal töötavana. Ükski firma ei ole ka huvitatud suurte summade maksmisest, et lasta süsteem brauseri uue versiooni väljatulekga ümber progeda. Neil on lihtsam seda brauserit näiteks mitte installida ja kasutada IE6 või IE7 rahulikult edasi. Ja kui suurkorporatsioonid brauseriuuendusega kaasa ei lähe siis muutub versioonivahetus päris pikaks ja valuliseks protsessiks.

Kujutad sa ette kui lahe on siis veebilehti progeda kui IE6, IE7 ja IE8 peaksid pikemalt paralleelselt kasutusse jääma? Hetkel on juba olukord kus peab kolme erineva IE peal oma tööd testima ja fixe leidma. Loodetavasti on uus peale ametlikku releasi piisavalt standardisõbralik ja ka kasutatav, et vähemalt IE6 varsti turult kaoks.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Rain01
HV kasutaja
Rain01

liitunud: 02.09.2005




sõnum 24.09.2008 09:28:34 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Rain01, oleks võinud siis ennast selgelt väljendada, et sulle see standardiliidri jutt ei meeldi - see on pullikaka muidugi.

Aga selle tagi maha tegemine on küll üks lollus. Tundub, et sina ja su tööaaslane ei oska vaadata oma ninaotsast kaugemale. Maailmas on miljoneid veebilehti mis IE8 peal "katki" on kui see välja tuleb. Siia hulka tuleb lugeda ka kõikvõimalikud firmade intrnanetid/CRMid/ERPid ja misiganes veel. Üldiselt selline tarkvara tellitakse üks kord ja siis kasutatakse lisaarendusi tellides pikka aega. Kusjuures enamus sellistest süsteemidest on loodud ainult IE peal töötavana. Ükski firma ei ole ka huvitatud suurte summade maksmisest, et lasta süsteem brauseri uue versiooni väljatulekga ümber progeda. Neil on lihtsam seda brauserit näiteks mitte installida ja kasutada IE6 või IE7 rahulikult edasi. Ja kui suurkorporatsioonid brauseriuuendusega kaasa ei lähe siis muutub versioonivahetus päris pikaks ja valuliseks protsessiks.

Kujutad sa ette kui lahe on siis veebilehti progeda kui IE6, IE7 ja IE8 peaksid pikemalt paralleelselt kasutusse jääma? Hetkel on juba olukord kus peab kolme erineva IE peal oma tööd testima ja fixe leidma. Loodetavasti on uus peale ametlikku releasi piisavalt standardisõbralik ja ka kasutatav, et vähemalt IE6 varsti turult kaoks.

ma ei tea mida ma siis enne teha üritasin? icon_biggrin.gif

aga jah, tõsi ta on... nii nõme kui see ka pole enamus läheb kergema vastupanu teed

praegu nagu mu arust ongi kus peab kõigi nende borwserite peal paraleeleselt kontrollima juba pikemat aega olnud nii ja aina jätkub see
kui IE6 kaoks... thats my biggest dream... aga nagu ma aru olen saanud seda ka ei juthu veel niipea icon_sad.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.09.2008 10:40:44 vasta tsitaadiga

Renka: Rain01: IE6 ei kao enne mitte kuhugi, kui on ajalukku jäädavalt kadunud Win98, WinMe ja Win2000 masinad. Neil lihtsalt ei jookse IE6-st uuemad variandid.
Ja oma tutvusringkonna põhjal võin vabalt väita, et lähimatel 3-5 aastal on kindlasti veel kasutusel vanemad masinad, milledel jooksevad eelpooltoodud Windowsid.

Lisaks siis veel, et paljudel turvaga seotud firmadel maailmas pole seinini olemas turvasertifikaate / turvalahendusi IE7 jaoks olemas. Ning turvaühenduste / turvalehtede korral olen sunnitud kasutama IE6-t.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Traf
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.12.2007




sõnum 24.09.2008 10:54:39 vasta tsitaadiga

Enne oli ju teema, et IE7-mode on vaikimisi ja IE8 mode tuleb meta-tagiga, nüüd on vastupidi. Iseenesest väga positiivne uudis. thumbs_up.gif

See, et nende veebistandardite jutt pullikaka on - loomulikult, ega nad ei kirjutakski ju, et "sorri jah, keerasime s..a kokku". Kogu sellest PR-mölast tuleb osata mööda vaadata, mitte leili minna.

IE6 ei kao lähiajal veel kuskile, kuna IE7 requirements on minu teada XP SP2 ja päris paljud istuvad vanade versioonide taga, rääkimata veel nendest, kes ei taha "uut brauserit" IE7 näol sest see näeb väga teistsugune välja või ei läbi op-süsteem IE7 installeripoolset valideerimist. Ma ei tea, mina olen rõõmus, et 5.x ajad läbi on. Oli ka aeg kus pidi nendega arvestama.

Kokkuvõttes on MS standardite jälgima hakkamine ainult positiivne. Kunagi tuli see suur samm ette võtta ja kuigi MS on teinud minevikus halbu otsuseid ei tohiks pahaks panna nende püüdu seda parandada - ma usun, et samasugune vingumine oleks lahti läinud kui MS oleks välja tulnud uue brauseriga stiilis "just another Internet Explorer".
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
duplex
Kreisi kasutaja
duplex

liitunud: 06.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.09.2008 14:17:18 vasta tsitaadiga

Explorerit nagu kõike microsoftiga seonduvat on laimatud minuarust ülekohtuselt palju. Eks ta ole teatud mõttes seda väärt ka aga kui aus olla siis tänased moodsad internetilehitsejad on tänu IE-le just sellised nagu nad seda on. Konkurents on see mis sunnib firmasid oma tooteid arendama. Mõtlen, et kunagi 95 või 96 aastal oli igal tegelasel arvutis Netscape mille CSS tugi oli pidune ja tabelitöötlus väga algeline võrreldes tolle aja IE-ga. Ometigi oli ta väga populaarne. Netscape tõi kasutusele mitmeid huvitavaid tage mida IE näiteks ei toetanud nagu <blink></blink> jms. Mozilla oli siis praktiliselt lehitsejate sõja võitnud. Navigatori kasutajaid oli 80-90% netisurfajatest. Siiski vaimustus sai pikapeale üle ja IE muutus uuesti populaarseks. Peale seda pole IE enam oma populaarsust nii kergelt loovutanud. Nii see asi käib, kord IE peal ja Mozilla all ja kord Mozilla peal ja IE all. Mäletamist mööda oli IE üks esimesi kes võttis CSS-i käskude genereerimise peaaegu 100% ulatuses kasutusse. Ka IE jscript võimaldas näiteks kaugelt varem juba ehitada korralikku "What You See Is What You Get" veebieditori samal ajal kui Navigatorile söödava javascriptiga pidi koodima ennast halliks, et saavutada poolt samast funktsionaalsusest. Lihtsalt üks lehitseja ei tahtnud tunnustada teise loodud keeli ja teine ei tahtnud samamoodi teist tunnustada. Nüüd on asi ikka kordades parem kui vanasti aga ikka ei olda rahul. Oehh.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.09.2008 14:36:27 vasta tsitaadiga

duplex, thumbs_up.gif

Kui mälu ei peta siis nn. Ajax on näiteks IE kätetöö otsene järglane ja suht ammu funktsionaalsusena saadaval. Isegi vist aastast 1999 icon_rolleyes.gif Arendasid nad selle XMLHttpRequest() meetodi vist OWA veebiliidese jaoks.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.09.2008 16:50:19 vasta tsitaadiga

Aga alati võib ju masinas mitut "surfamisprogrammi" jooksutada. Mul siin masinas on olemas nii IE, Firefox, Opera kui ka Crome. Selle võtan, mis parajasti ette jääb või kuidas tuju sel momendil on...
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.09.2008 16:52:43 vasta tsitaadiga

tahanteada, ja see kommentaar läheb praeguse teemaga kokku kuidas? icon_rolleyes.gif
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.09.2008 19:43:05 vasta tsitaadiga

Renka: Aga läheb ju selle teemaga kokku. Minul pole küll vajadust, et kodulehtede tegijad peavad ilmtingimata tegema kümneid kordi oma kodulehti ümber, et need igasuguste brauseritega avatavad oleksid. Ei ava üks browser mulle vajalikku lehte, siis avan selle mõne teisega. Ja mina saan selliselt ikka endale vajaliku info kätte.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 25.09.2008 08:48:05 vasta tsitaadiga

Kordan ka siin teemas oma arvamust. Brauseri võime ka vigaseid lehti vaadatavaks teha on tarbija seisukohalt võttes vaid tervitatav. Samas võiks alati vea avastamisel olla all status-baril infotekst või mingi ikoonike, et leht on tegelikult ebastandartne. Kõik töövahendid aga peaksid lausa kriiskama vigade suhtes, et lehtede valmistajad võtaksid vaevaks ära parandada.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
connor
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2003




sõnum 26.09.2008 09:59:00 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
Kordan ka siin teemas oma arvamust. Brauseri võime ka vigaseid lehti vaadatavaks teha on tarbija seisukohalt võttes vaid tervitatav.
Lühemas perspektiivis võibolla küll aga pikemas kindlasti mitte. Nn "värdlehed" netis just sellepärast ongi et IE erinevad versioonid neid ilusti näitavad. Milleks parandada kui asi IE'l töötab?
XYZ kirjutas:
Samas võiks alati vea avastamisel olla all status-baril infotekst või mingi ikoonike, et leht on tegelikult ebastandartne.
Kui need infotekstid oleks haruldased, oleks asjal mõtet. Hetkeseisuga aga võib minna täpselt nagu sertifikaatidega - nett on täis self-signed sertifikaate millele kasutaja rõõmsalt accept->yes klikkab huvitumata miks see nii on ning mis selle ohud on.

Pigem meeldiks mulle ff3 sertifikaatide aktsepteerimise sarnane lahendus - tuleb kole error, millest saab mööda, kuid kasutaja on ära teavitatud (hirmutatud icon_smile.gif).
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 26.09.2008 10:04:13 vasta tsitaadiga

connor kirjutas:
XYZ kirjutas:
Kordan ka siin teemas oma arvamust. Brauseri võime ka vigaseid lehti vaadatavaks teha on tarbija seisukohalt võttes vaid tervitatav.
Lühemas perspektiivis võibolla küll aga pikemas kindlasti mitte. Nn "värdlehed" netis just sellepärast ongi et IE erinevad versioonid neid ilusti näitavad. Milleks parandada kui asi IE'l töötab?
XYZ kirjutas:
Samas võiks alati vea avastamisel olla all status-baril infotekst või mingi ikoonike, et leht on tegelikult ebastandartne.
Kui need infotekstid oleks haruldased, oleks asjal mõtet. Hetkeseisuga aga võib minna täpselt nagu sertifikaatidega - nett on täis self-signed sertifikaate millele kasutaja rõõmsalt accept->yes klikkab huvitumata miks see nii on ning mis selle ohud on.

Pigem meeldiks mulle ff3 sertifikaatide aktsepteerimise sarnane lahendus - tuleb kole error, millest saab mööda, kuid kasutaja on ära teavitatud (hirmutatud icon_smile.gif).
Niipalju kui ma tean on nn. päris sertifikaadi hankimine kallivõitu lõbu. Selles on pigem põhjus, et neid oma serte nii massiliselt kasutatakse icon_wink.gif
Kui ma eksin ja neid kuskil lausa tasuta või ainult paarikroonise kuluga välja antakse, siis korrigeeri mind.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Internet Explorer 8 lubab hakata veebistandardeid järgima mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.