Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  .ee domeenid tulevast aastast tasulised märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
hanz
HV kasutaja
hanz

liitunud: 31.03.2005




sõnum 17.12.2006 01:20:45 vasta tsitaadiga

a1 kirjutas:
sevenhugs kirjutas:
a1 kirjutas:
Max Powers kirjutas:
d3t kirjutas:
igaljuhul on jama. Kui praegu sai tasuta siis nüd peab pülekkima! Bullshit!


300.- aastas sellise asja eest on siis palju?


Arvestades minu vajaduse ja küsitava hinna suhet, siis mina ei maksaks.


aga millised vajadused sul siis on?


mulle piisab IP aadressist icon_wink.gif
kui sellega saan siduda ka mingi nime, on hea, kuid raha ma selle eest ei maksaks.
iseasi, kui ma peaks selle IP-ga seonduvalt äri tegema.

ega keegi ei sunni sind ju seda ostma, sa võid oma ipdega edasi mässata. Isiklikult leian, et 300 on vägagi mõistlik hind (ega ta praegugi tasuta pole, hetkel maksavad lihtsalt kõik maksumaksiad ühiselt selle eest, et paar firmat saaks netilehte mängida. Kui tasuliseks läheb, maksavad vaid need, kes tõesti seda domeeni vajavad.) ja kavatsen nii mõnegi .ee registreerida kohe kui võimalik (perekonnanimi emaili aadressi jaoks ja paar teist oma netilehtedele, mis juba .com, .net või .info all tegutsevad)
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
8
HV Guru

liitunud: 27.04.2005




sõnum 17.12.2006 04:00:58 vasta tsitaadiga

hanz kirjutas:
8 kirjutas:
hanz kirjutas:
Mis kõigil nende domeenispekulantide vastu on? See on ju äri nagu iga teine icon_rolleyes.gif

Ainult et tegemist on ebaeetilise äriga. Elus on asju, mida pole ilus rahaks teha ja rahaga mõõta. Lõpuks müüme juba kogu riigi ja rahvuse ka koos saba ja sarvedega maha...

aga mis vahet seal on kas inimene ostab näiteks korteri ja müüb selle hiljem kallimalt maha? või ostab aktsia ja müüb selle hiljem kallimalt maha? või ostab domeeni ja müüb selle hiljem kallimalt maha?
kui domeenidega äritsemine on ebaeetiline, siis on ka kõik muu vahendusega seonduv ebaeetiline (Saastamarket ostab ju ka õunakilo krooniga poolast sisse ja müüb viiega hiljem maha, kas pole mitte sead. või kartulisalong, kes ostab CD tooriku vaid mõne krooniga sisse, aga meile lollikestele müüb tunduvalt kallimalt, naughty-naughty icon_rolleyes.gif )
saan aru, et kõike pole ilus rahaks teha, aga ma ei usu, et domeenid nende hindamatute väärtuste alla kuuluvad

1. Domeeninimed on piiratud ressurss, see pole mitte sama mis suvaline kaup (korter ega õunad ega CDtoorikud). Lisaks unikaalsus, s.t. sa võid ehitada kaks ühesugust maja, kuid ei saa kasutada kahte ühesugust domeeni.
2. Domeeninimed (need mis ainult ühe riigiga seotud) on riikliku identiteedi väljendusvahend, mõnes mõttes ka nagu etikett ja süsteem. Lõhkudes hästi väljaarendatud ja ülevaatliku süsteemi, läbustame ka domeeninime väärtuse.

Juhul kui teha .ee domeeninimi tasuliseks, siis mina paneksin hinnaks vähemalt 5000 krooni (pigem isegi 10000) aastas ja see raha võiks minna kasvõi riigieelarvesse. Loomulikult ei takista ka see hind spekuleerimist, kuid takistab liigset läbustamist ja paneb nii mõnelgi juhul rohkem eelnevalt läbi mõtlema.

EDIT:
Kõige õigem oleks panna hind sõltuma domeeninime sümbolite arvust. Kahesümbolilised maksaks väga-väga palju, samas ütleme näiteks üle 25 sümboli pikkused võiks olla juba võileivaraha eest...
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hanz
HV kasutaja
hanz

liitunud: 31.03.2005




sõnum 17.12.2006 04:55:57 vasta tsitaadiga

8 kirjutas:

1. Domeeninimed on piiratud ressurss, see pole mitte sama mis suvaline kaup (korter ega õunad ega CDtoorikud). Lisaks unikaalsus, s.t. sa võid ehitada kaks ühesugust maja, kuid ei saa kasutada kahte ühesugust domeeni.

Meil koolis majanduskursust alustati sõnadega "kõik ressursid on piiratud" (ja siis peab nendega enda vajadusi maksimaalselt rahuldama icon_rolleyes.gif ), ei ole miskid õunad ega CDd mingiks erandiks, ka need saavad kunagi otsa.
Pigem on domeene piiramatult, enamikel laienditel kolmest kuni oioi kui paljude tähemärkideni (only sky is the limit), mõnel puhul ka 2 tähemärki lubatud ja kunagi sai isegi 1 märgiga .com'e (x.com). Jah, tõesti pole võimalik kahele erinevale inimesele registreerida sex.ee, aga samas pole võimalik ka kahele inimesele müüa seda ilusa vaatega Tallinna vanalinnas asuvat katusekorterit, saab ikka esimene, isegi kui ta ostab selle selleks, et hiljem kallimalt maha müüa (vaevalt ta selle eest risti lüüakse).

8 kirjutas:

2. Domeeninimed (need mis ainult ühe riigiga seotud) on riikliku identiteedi väljendusvahend, mõnes mõttes ka nagu etikett ja süsteem. Lõhkudes hästi väljaarendatud ja ülevaatliku süsteemi, läbustame ka domeeninime väärtuse.

Keegi ei lõhu saja domeeni registreerimisega parkimiseks või edasimüügiks veel mingit süsteemi ja kindlasti ei läbusta ta sellega laiendi väärtust. com'iga 'läbustatakse' ju kõige rohkem, aga peetakse seda siianii kõige väärtuslikumaks domeeniks meie väiksel planeedil. Identiteedist saan aru ja nõustun, et ega .ee'd Eestist välja pole tõesti mõtet viia. Samas .cc'd, mida võib igaüks registreerida, on isegi nimetatud järgmiseks .com'iks.

8 kirjutas:

EDIT:
Kõige õigem oleks panna hind sõltuma domeeninime sümbolite arvust. Kahesümbolilised maksaks väga-väga palju, samas ütleme näiteks üle 25 sümboli pikkused võiks olla juba võileivaraha eest...

seda varemgi proovitud (näiteks .la), kvaliteedi tagamise asemel suretab see hoopis domeeni välja (miks ma peaks firmanimi.ee eest maksma väga-väga palju, kui samal ajal võiksin tunduvalt odavamalt saada firmanimi.com või .eu. Nii jäävadki järgi vaid eesti.ee ja neti.ee, ma ei tea kas see siis ongi see niinimetatud kvaliteet? icon_rolleyes.gif )

Ja kui sa muretsed, et keegi registreerib sinu kaubamärgi .ee ja hakkab seda sulle suure raha eest edasi müüma, siis ära mmuretse - selliste kurjamite vastu on reeglid.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Speedee
HV kasutaja
Speedee

liitunud: 23.04.2003




sõnum 19.12.2006 13:55:43 vasta tsitaadiga

Tänases Äripäevas on artikkel sellest, et Porsche ametlik esindaja Eestis, Baltijas Sporta Auto, sai kohtu kaudu porsche.ee domeeni endale. Selle oli varem endale registreerinud Premium Motors, kes ei ole selle margi ametlik esindaja Eestis (kasutab ka ilma Porsche AG loata selle firma logosi ja fotosi) ning on püüdnud seda suure summa eest Baltijas Sporta Autole maha müüa. Vot nii spekuleerijad! thumbs_up.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
8
HV Guru

liitunud: 27.04.2005




sõnum 20.12.2006 05:29:59 vasta tsitaadiga

Speedee kirjutas:
Selle oli varem endale registreerinud Premium Motors [...] ning on püüdnud seda suure summa eest Baltijas Sporta Autole maha müüa.

Kas üldse praeguse korra järgi tohibki .ee domeeni raha eest edasi müüa? Oli vist nagu EENet'i ehk siis riigi omand, mida antakse vaid tasuta kasutada kindlale kasutajale.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 20.12.2006 12:40:13 vasta tsitaadiga

8 kirjutas:
Speedee kirjutas:
Selle oli varem endale registreerinud Premium Motors [...] ning on püüdnud seda suure summa eest Baltijas Sporta Autole maha müüa.

Kas üldse praeguse korra järgi tohibki .ee domeeni raha eest edasi müüa? Oli vist nagu EENet'i ehk siis riigi omand, mida antakse vaid tasuta kasutada kindlale kasutajale.
elion samuti ostis endale elion.ee domeeni ühelt väikefirmalt, kes sama kaubamärki kasutas
põhimõtselt ükski firma ei omanda domeeninime, vaid ainult rendib kasutusõigust ja antud juhul tehti leping kasutusõiguse ülekandmiseks teisele firmale
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Speedee
HV kasutaja
Speedee

liitunud: 23.04.2003




sõnum 20.12.2006 16:42:09 vasta tsitaadiga

Jah, EENeti reeglistik räägib ainult .ee tippdomeeni teise taseme alamdomeenide registreerimisest ja valdamisest, mitte müügist. Ma ei tea Premium Motorsi ja Baltijas Sport Auto juhtumi üksikasju, aga oletan, et Premium Motors andis võimaluse porsche.ee domeen käest lasta sellega, et pakkus seda domeeni müüa. Vale sõnastus ja ongi võimalik seda ära kasutada.

Muidu kehtib praegu reegel, kes ees see mees. Nagu 9.2 on kirjas, et: "Domeeninime valdamine ei oma kaubamärgi staatust. Registreerimine ei piira teiste õigusi nimele, mida kasutatakse domeeninimena." Sellest johtuvalt ei tasu uskuda spekuleerijate juttu, kui nad püüavad kärbseid pähe ajada, rääkides võrdelisusest domeeni nime, firma nime ja/või kaubamärgi vahel.

Eks näis, millised saavad olema uued reeglid.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Marek Säde
HV veteran

liitunud: 19.05.2004




sõnum 21.12.2006 08:43:28 vasta tsitaadiga

Oh jah, kehv uudis. Pean oma kaks ee-d käest andma. Ei taha küll 600 aastas niisama lendu lasta. Mina pakun välja, et kui ikka aadress on seotud firmaga siis see üks võiks olla tasuta ja järgmised tasulised. Piiranguid ma ei toeta aga mille pärast peaks kogu süsteemi ümber lagastama. Stabiilsus eelkõige olemasolevatele klientidele. Uute võitmiseks tehke mida tahate. Krdi ajukääbikud!
_________________
Tehingud Soomes, müük ja ost ja saatmine/toomine pisikese % eest. Küsi järgi!
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
julmu
HV kasutaja
julmu

liitunud: 20.12.2004



Online

sõnum 21.12.2006 09:19:57 vasta tsitaadiga

Linnapea kirjutas:
Oh jah, kehv uudis. Pean oma kaks ee-d käest andma. Ei taha küll 600 aastas niisama lendu lasta. Mina pakun välja, et kui ikka aadress on seotud firmaga siis see üks võiks olla tasuta ja järgmised tasulised. Piiranguid ma ei toeta aga mille pärast peaks kogu süsteemi ümber lagastama. Stabiilsus eelkõige olemasolevatele klientidele. Uute võitmiseks tehke mida tahate. Krdi ajukääbikud!

Kas mõne firma jaoks on 300 krooni aastas tõesti nii palju? icon_confused.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stuff
HV kasutaja

liitunud: 02.05.2004




sõnum 21.12.2006 13:42:14 vasta tsitaadiga

julmu kirjutas:
Linnapea kirjutas:
Oh jah, kehv uudis. Pean oma kaks ee-d käest andma. Ei taha küll 600 aastas niisama lendu lasta. Mina pakun välja, et kui ikka aadress on seotud firmaga siis see üks võiks olla tasuta ja järgmised tasulised. Piiranguid ma ei toeta aga mille pärast peaks kogu süsteemi ümber lagastama. Stabiilsus eelkõige olemasolevatele klientidele. Uute võitmiseks tehke mida tahate. Krdi ajukääbikud!

Kas mõne firma jaoks on 300 krooni aastas tõesti nii palju? icon_confused.gif



2 firmat ja 600 kr aastas palju?
Imelik

_________________
https://dn.ee
https://raha.ee
https://host.ee
https://aktiva.ee
https://investor.ee
https://dns.ee
https://kiirlaen.ee
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hanz
HV kasutaja
hanz

liitunud: 31.03.2005




sõnum 21.12.2006 16:58:40 vasta tsitaadiga

stuff kirjutas:
julmu kirjutas:
Linnapea kirjutas:
Oh jah, kehv uudis. Pean oma kaks ee-d käest andma. Ei taha küll 600 aastas niisama lendu lasta. Mina pakun välja, et kui ikka aadress on seotud firmaga siis see üks võiks olla tasuta ja järgmised tasulised. Piiranguid ma ei toeta aga mille pärast peaks kogu süsteemi ümber lagastama. Stabiilsus eelkõige olemasolevatele klientidele. Uute võitmiseks tehke mida tahate. Krdi ajukääbikud!

Kas mõne firma jaoks on 300 krooni aastas tõesti nii palju? icon_confused.gif



2 firmat ja 600 kr aastas palju?
Imelik

Tekkis sama küsimus, kas on tõesti võimalik, et Eestis on firma, mis ei jaksaks maksta vähem kui krooni päevas domeeni eest. Kui äri tõesti nii kehvasti läheb, siis äkki tuleks pood kinni panna icon_rolleyes.gif
Ja ma vist olen seda korra juba öelnud, aga ega see varemgi tasuta polnud, siis pidid lihtsalt kõik maksumaksiad selle ühiselt kinni maksma, uue süsteemiga maksaksid vaid need, kes ka tegelikult domeene kasutavad.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Marek Säde
HV veteran

liitunud: 19.05.2004




sõnum 21.12.2006 17:05:40 vasta tsitaadiga

ei, firma jaoks ei ole palju aga need on ju minu kasutuses. St et iga firma sai regida 1 tasuta .ee aga neil polnud vaja neid, nii et ma kasutasin. Muide, ega .ee ei pea olema sama nimega mis firma!
_________________
Tehingud Soomes, müük ja ost ja saatmine/toomine pisikese % eest. Küsi järgi!
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ceemic
24/7@kalal
ceemic

liitunud: 21.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.12.2006 17:24:05 vasta tsitaadiga

ceemic kirjutas:
Huvitav kas tekib hostingupakkujate(nt netpoint.ee) poolt võimalus, et .pri.ee .ee vastu vahetada?

? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 418 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 321
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
hanz
HV kasutaja
hanz

liitunud: 31.03.2005




sõnum 21.12.2006 18:19:50 vasta tsitaadiga

Linnapea kirjutas:
ei, firma jaoks ei ole palju aga need on ju minu kasutuses. St et iga firma sai regida 1 tasuta .ee aga neil polnud vaja neid, nii et ma kasutasin. Muide, ega .ee ei pea olema sama nimega mis firma!

ega see kroon päevas ka füüsilist isikut tapa icon_rolleyes.gif
Endalgi 20 +/- 5 com/net/org/info domeeni ja hinna üle ei kurda (need muidugi ~100 EEKi aastas, aga 100*20=2000), pigem olen õnnelik, et need siiski kordades odavamad kui serveri rent.
ja miks sa arvad, et maksumaksja peab sinu domeenid kinni maksma? icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
borru
HV veteran
borru

liitunud: 21.12.2003




sõnum 21.12.2006 19:59:52 vasta tsitaadiga

oggy kirjutas:
lõpuksometi icon_smile.gif thumbs_up.gif

ju siis statistika on näidanud, et aeg on kyps.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stuff
HV kasutaja

liitunud: 02.05.2004




sõnum 21.12.2006 22:27:31 vasta tsitaadiga

Linnapea kirjutas:
Muide, ega .ee ei pea olema sama nimega mis firma!


see on tõesti suur uudis

_________________
https://dn.ee
https://raha.ee
https://host.ee
https://aktiva.ee
https://investor.ee
https://dns.ee
https://kiirlaen.ee
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mattiaza
HV kasutaja
mattiaza

liitunud: 15.07.2002




sõnum 23.12.2006 12:59:05 vasta tsitaadiga

Domeeninimed pole ühesugune kaup, mida saaks võrrelda õunte või korteritega. Selles on väga olulisel kohal unikaalne nimi ja selle mulje inimesele: google.ee ja goofvwqxad.ee ei ole samaväärsed. Praktiliselt on ainult 1-3 sobivat nime. Ehk on see rohkem sarnane hauaplatsiga oma suguvõsa kõrval - hangeldajal selle eest rohkem kui keskmise platsi eest küsida tundub ebaeetiline, omamoodi väljapressimine.

Teistmoodi on lugu abstraktsete nimedega, nagu raha.ee või auto.ee, mis on niisama huvitavad ja ostetakse lihtsalt edevusest. Nendega hangeldamises midagi halba ei näegi.

Nimede müük võiks küll lubatuks saada, kui on piisavad reeglid firma nime, kaubamärgi, pri.ee all näiteks perenime omamise korral eelisõiguse saamiseks. Eeltoodud porsche.ee lugu on just täpselt vajalik. Elion muide ei ostnud domeeninime iseenesest - ta ostis ära kogu väikefirma, et selle firmanime endale võtta.

hanz kirjutas:
Meil koolis majanduskursust alustati sõnadega "kõik ressursid on piiratud" (ja siis peab nendega enda vajadusi maksimaalselt rahuldama icon_rolleyes.gif ), ei ole miskid õunad ega CDd mingiks erandiks, ka need saavad kunagi otsa.
Pigem on domeene piiramatult, enamikel laienditel kolmest kuni oioi kui paljude tähemärkideni (only sky is the limit), mõnel puhul ka 2 tähemärki lubatud ja kunagi sai isegi 1 märgiga .com'e (x.com). Jah, tõesti pole võimalik kahele erinevale inimesele registreerida sex.ee, aga samas pole võimalik ka kahele inimesele müüa seda ilusa vaatega Tallinna vanalinnas asuvat katusekorterit, saab ikka esimene, isegi kui ta ostab selle selleks, et hiljem kallimalt maha müüa (vaevalt ta selle eest risti lüüakse).
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hanz
HV kasutaja
hanz

liitunud: 31.03.2005




sõnum 24.12.2006 02:20:31 vasta tsitaadiga

mattiaza kirjutas:

Nimede müük võiks küll lubatuks saada, kui on piisavad reeglid firma nime, kaubamärgi, pri.ee all näiteks perenime omamise korral eelisõiguse saamiseks. Eeltoodud porsche.ee lugu on just täpselt vajalik. Elion muide ei ostnud domeeninime iseenesest - ta ostis ära kogu väikefirma, et selle firmanime endale võtta.

Aga selleks on reeglid juba olemas, kellegi kaubamärki ei või ilma loata registreerida ja kui mõni loll seda tõesti teeb, siis tavaliselt jääb ta sellest domeenist lihtsalt ilma, aga halvemal juhul võib ta ka kenakesest rahasummast ilma jääda. Proovi näiteks registreerida fuckpaypal.com ja vähem kui kuu jooksul saad eBay'lt hoiatava kirja, et kui sa hakkad sinna midagi tegema või seda müüma, siis läheb sul kehvasti. Ja kui sa tõesti hakkad sellega toimetama, siis sul läheb ka kehvasti.

mattiaza kirjutas:

Domeeninimed pole ühesugune kaup, mida saaks võrrelda õunte või korteritega. Selles on väga olulisel kohal unikaalne nimi ja selle mulje inimesele: google.ee ja goofvwqxad.ee ei ole samaväärsed. Praktiliselt on ainult 1-3 sobivat nime. Ehk on see rohkem sarnane hauaplatsiga oma suguvõsa kõrval - hangeldajal selle eest rohkem kui keskmise platsi eest küsida tundub ebaeetiline, omamoodi väljapressimine.

ega google.com kõlas enne google loomist Samuti imelikult nagu goofvwqxad, aga tänu heale promole on saanud sellest mis ta on praegu. Sama võiks teha goofvwqxad.com'iga, kui kellelgi oleks mõni hea idee, ainult et w, q ja x ei ole domeenis eriti head tähed. Hauaplatsiga pole siin midagi võrrelda, vaevalt sa kedagi neti matma hakkad. Pigem on see nagu kinnisvara - pole ühtegi täiesti ühesugust maja/korterit.

aga millist süsteemi te siis tahaksite? mille järgi te otsustaksite kellel on õigus domeenile ja kellel mitte? kui on näiteks domeen jukumuna.ee ja maailmas on 50 Juku Muna, kes siis selle domeeni peaks saama?
või siis google.com, miks peaks selle saama just Google Inc (või mis iganes selle firma nimi pole), selle kaubamärgi said nad ka ju tänu sellele, et registreerisid selle esimesena, ega see ju ei tähenda, et neil oleks sellele rohkem õigust kui minul icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mattiaza
HV kasutaja
mattiaza

liitunud: 15.07.2002




sõnum 24.12.2006 15:41:26 vasta tsitaadiga

Kogu jutu mõte oli, et domeeninimesid on kahte liiki: juba olemasoleva nime (kaubamärk vms) domeenina kasutusele võtmine, ning uue või üldise, mitteseotud nime tegemine. Viimaste suhtes piiranguid seada ei ole põhjust, küll aga leian, et on ebaeetiline ning väljapressimine kellegi teise nimi registreerida plaaniga see talle hiljem maha müüa või seal eksitavat või konkureerivat teenust pakkuda.

Google.com oli suvaline tähekombinatsioon, kui ta alustas. Aga siis poleks ka vahet olnud, kui nad oleks nimeks valinud näiteks guugmo.com. Tänapäeval on ilmselge vahe google.ee ja guugmo.ee nimedel - esimese registreerija ei ole kindlasti selle peale niisama ise tulnud, et sinna oma reklaamidega otsingumootor panna.

Hauaplatsi võrdlusest ei saanud sa aru. Kahte täiesti absoluutset samasugust korterit ei ole, aga inimestel ei olegi tavaliselt absoluutseid nõudmisi korteri suhtes. Sobib umbes paraja suuruse, hinna, ja asukohaga korter. Hauaplats oli valitud näitena kinnisvarast, mille väärtus võib just täiesti täpsest kohast oleneda, ning see koht on nagu domeeninimedel igaühe jaoks isiklik: minul on ei ole mingit soovi saada enda jaoks suvalist tähekombinatsiooni emt.ee, EMTl aga väga. telefon.ee on mõlema jaoks ehk huvitav, aga mittevajalik nimi. Ma ei arva, et jukumuna.pri.ee domeenide puhul peaks nende 50 Juku Muna üle millegi järgi otsustama - esimene registreerija saab. Aga et esimene Juku Muna saaks selle Kalle Tammelt soovi korral ära võtta.

Kaubamärkidega on tegemist ainult esimese registreerija õigusega, aga seal on ka tingimused palju karmimad kui domeenidel - tuleb osutada kaubamärgi all teenust, ning oma nime eest aktiivselt võidelda, et keegi teine seda ei kasutaks, muidu kaotab märk kehtivuse. Igaks juhuks varuks või müügiks on kaubamärke palju vähemtõhus teha.

See porsche.ee juhtum ja ka su enda kinnitused vastavate reeglite olemasolust näitavad, et vaidlusel pole praegu mõtet - selle peale on juba mõeldud ning ei lubata teiste nimede kasutamist.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hanz
HV kasutaja
hanz

liitunud: 31.03.2005




sõnum 24.12.2006 16:52:56 vasta tsitaadiga

mattiaza kirjutas:
minul on ei ole mingit soovi saada enda jaoks suvalist tähekombinatsiooni emt.ee, EMTl aga väga.

vaevalt sa nii ükskõikne oleks, kui sa oleks emt.ee registreerinud enne emt kaubamärgistamist, pigem oleks sul vägagi soliidne summa pangakontol juures jõulukingituste ostmiseks.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mattiaza
HV kasutaja
mattiaza

liitunud: 15.07.2002




sõnum 24.12.2006 17:12:17 vasta tsitaadiga

Kindlasti ei oleks ükskõikne. Aga kas ma peaksin saama selle pealt raha teenida? Soliidse summa võib saada ka nt. ähvardades EMT kontori aknad sisse visata, aga selle vastu on seaduslikud abinõud.

Kindlasti ei peaks ma saama nime endale jätta, kui olen selle registreerinud peale EMT kaubamärki. Kui enne seda, siis.. võibolla. Kui ma seal Eriti Mõnusaid Tuletikke müüks, siis ei oleks vist mingisugust probleemi. Kaubamärgiks kusjuures ei saa muuta juba avalikult tuntud nime. Aga kui asi peaks minema kohtuvaidluseni, siis usun, et arvestataks konkreetse juhtumi asjaolusid (nt. emt.ee suunamine elisa.ee peale oleks halb idee).
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stuff
HV kasutaja

liitunud: 02.05.2004




sõnum 25.12.2006 12:25:24 vasta tsitaadiga

mattiaza kirjutas:
Kindlasti ei oleks ükskõikne. Aga kas ma peaksin saama selle pealt raha teenida? Soliidse summa võib saada ka nt. ähvardades EMT kontori aknad sisse visata, aga selle vastu on seaduslikud abinõud.

Kindlasti ei peaks ma saama nime endale jätta, kui olen selle registreerinud peale EMT kaubamärki. Kui enne seda, siis.. võibolla. Kui ma seal Eriti Mõnusaid Tuletikke müüks, siis ei oleks vist mingisugust probleemi. Kaubamärgiks kusjuures ei saa muuta juba avalikult tuntud nime. Aga kui asi peaks minema kohtuvaidluseni, siis usun, et arvestataks konkreetse juhtumi asjaolusid (nt. emt.ee suunamine elisa.ee peale oleks halb idee).


3 täheliste domeene on väga raske käest võtta. Sest 3 tähelised lühendieid on väga palju. N. võib ju emt tähendada ka Eesti Meremeeste Töötajad jne.
PWc.com Wipo case http://www.wipo.int/amc/en/domains/decisions/html/2002/d2002-0087.html
Ei saanud isegi käest ära võtta pargitud domeeni.
Viimasel ajal on mõned case`id ka ikka õnnestunud. Kuid üldiselt mitte.
Muidugi oleneb palju ka sellest, kuidas seda eestis tegema hakatakse. Kas on mingi vahekohus kes otsustab jne

_________________
https://dn.ee
https://raha.ee
https://host.ee
https://aktiva.ee
https://investor.ee
https://dns.ee
https://kiirlaen.ee
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 30.12.2006 16:18:31 vasta tsitaadiga

Kurb uudis küll! See 300 krooni aastas võiks kehtida lisadomeeni korral, esimene peaks ikka tasuta olema. Minu poolest tehku süsteem, et 1. tasuta 2. 300kr 3. 600 kr. 4. 900 kr jne

Aga uudise pealkirja võiks küll keegi ära parandada. Ei ole soliidne kirjavigadega pealkirju esilehel esitada.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tsernobil
HV kasutaja
Tsernobil

liitunud: 17.09.2004




sõnum 31.12.2006 05:16:31 vasta tsitaadiga

Suht mõttetu asi see EE lõpuga nimi eraisikutele. Ise ostsin domeeni nii et mingeid isikuandmeid ei avalikustata WhoIs abil (eraldi teenus).
Nimeserverite hoidmiseks on, vastandina EENETist, samuti olemas eraldi teenus, koos veel mailide kogujaga redundant MX kirje puhul, plus
veel kõikvõimalikke teenuseid mida vajagi ei läinud. Ja ikka tuli odavam kui see ilma teenusteta EE.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hanz
HV kasutaja
hanz

liitunud: 31.03.2005




sõnum 01.01.2007 03:29:33 vasta tsitaadiga

Tsernobil kirjutas:
Suht mõttetu asi see EE lõpuga nimi eraisikutele. Ise ostsin domeeni nii et mingeid isikuandmeid ei avalikustata WhoIs abil (eraldi teenus).
Nimeserverite hoidmiseks on, vastandina EENETist, samuti olemas eraldi teenus, koos veel mailide kogujaga redundant MX kirje puhul, plus
veel kõikvõimalikke teenuseid mida vajagi ei läinud. Ja ikka tuli odavam kui see ilma teenusteta EE.

aga mida see whois protection sulle ikka annab? 98% inimestest ei te ju mis see whois on, 1% ei oska selle infoga midagi teha ja ülejäänud, noh mõni võib täitsa kasulik olla ja võimalus, et mõni pervert sulle helistama või komme saatma hakkab on suhteliselt väike (endal pole veel juhtunud). Muide registerfly.com'is saab whois protectioni ja igast muud jama vaid $9.99 per aasta.
Aga ülldiselt eestlastele suunatud lehed olek soovitav siiski .ee alla lükata, kuna keskmine eestlane ei tea ikka mitte [ropp sõna] neist .com'idest ja .net'idest.
Ja see 300 pole midagi nii palju, eile registreerisin ühe .ac, mis maksis $99 aastas (domainsite.com, mujal võib hind pisut odavam/kallim olla)
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  .ee domeenid tulevast aastast tasulised mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.