|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
27.06.2017 21:42:55
|
|
|
Suur osa EIK-sse sisse astujatest on juba aastaid tööl käinud. Palgatõusu ja/või ametikõrgenduse jaoks on paberit vaja.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 900 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
674 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rocky-b
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.06.2010
|
27.06.2017 22:00:07
|
|
|
| Enda kogemusest on esimese IT-töö(analüütik) eest mõistlik max tonn küsida.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
K3NERT
HV vaatleja
liitunud: 15.03.2014
|
10.05.2018 01:48:33
Tartu Kutsehariduskeskus |
|
|
Tervist!
Kes käinud TKHK-s mingit IKT ala omandamas, palun öelge kuidas oli tase, kogemus, sissesaamine, mis baasilt läksite, õpilaskodud, õpetajad jms.
Oleks tänulik
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KurjaJuur
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2007
|
14.05.2018 01:00:21
|
|
|
Mis selle õppima mineku baasi all mõtled? Põhi- või keskharidus? Vahet pole, eriala saad sama palju, lihtsalt põhikooli baasil saad kesk-eri. Sissesaamisega mingit probleemi ilmselt pole, kui ütled, et tahad õppima minna ja lugeda ka oskad (mingi test tehti).
Mingi põhja saab kätte, aga kui ise asja juba veits jagad, siis midagi seal teha peaaegu polegi. Võibolla saad mingi asja paigaldada kuhugi, mida varem teinud pole. 3 aastat tagasi sai mingisugune Mikrotiku sert tehtud seal, praegu tundub, et õpetatakse Ciscot.
Üldiselt on nii, et kui endal huvi jne ning meeldib ka ise asjasse süveneda, siis saab mingi taseme kutsetunnistuse sealt lihtsalt kätte ja ehk veel miski paberi või paar.
Tase - noh, pannakse mingeid Noormeistri jms võistlusi kinni, seega äkki on rahuldav? Ilmselt need võidud tulevad isikliku huvi põhjalt.
Ei tea, kas tasub rohkem kirjutada, isiklikult üsna pettunud selles asjas seal, aga ehk on aastatega kuskilt otsast paremaks läinud. Eriala oli vist IT-süsteemide spetsialist vms.
_________________ Steam|Last.fm| |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
owndyaa
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.11.2006
|
16.05.2018 23:28:37
|
|
|
| KurjaJuur kirjutas: |
Mis selle õppima mineku baasi all mõtled? Põhi- või keskharidus? Vahet pole, eriala saad sama palju, lihtsalt põhikooli baasil saad kesk-eri. Sissesaamisega mingit probleemi ilmselt pole, kui ütled, et tahad õppima minna ja lugeda ka oskad (mingi test tehti).
Mingi põhja saab kätte, aga kui ise asja juba veits jagad, siis midagi seal teha peaaegu polegi. Võibolla saad mingi asja paigaldada kuhugi, mida varem teinud pole. 3 aastat tagasi sai mingisugune Mikrotiku sert tehtud seal, praegu tundub, et õpetatakse Ciscot.
Üldiselt on nii, et kui endal huvi jne ning meeldib ka ise asjasse süveneda, siis saab mingi taseme kutsetunnistuse sealt lihtsalt kätte ja ehk veel miski paberi või paar.
Tase - noh, pannakse mingeid Noormeistri jms võistlusi kinni, seega äkki on rahuldav? Ilmselt need võidud tulevad isikliku huvi põhjalt.
Ei tea, kas tasub rohkem kirjutada, isiklikult üsna pettunud selles asjas seal, aga ehk on aastatega kuskilt otsast paremaks läinud. Eriala oli vist IT-süsteemide spetsialist vms. |
Ühe IT-süsteemide spetsialisti sõnul pani ta noormeistri võistlusi kinni seepärast, et enamus ei viitsinud võistlustel miskit teha ja neil polnud huvi süsteemide vastu. Ühe õpetaja sõnul on hakatud Mikrotikut rohkem propageerima / õpetama.
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
62 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zadoc
HV kasutaja

liitunud: 03.02.2008
|
18.06.2018 15:31:41
|
|
|
| Uuriks, kas keegi oskab kommenteerida, Kuressaare ametikooli vs. Viljandi kutseõppekeskuse 'noorem tarkvaraarendaja' õpet, põhikooli baasil. Pärnus vist programmeerimise osale niipalju rõhku ei panda.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
18.06.2018 16:36:46
|
|
|
Zadoc, reaalsuses väga suurt vahet pole. Teed nagunii seal paberit mis aitab esimese töökoha leida ja saad natuke algteadmisi kui neid enne veel pole. Kui asja vastu huvi on, siis teed kõik vajaliku endale nagunii ise selgeks, mõne üksiku asja puhul võtad eraldi koolituse, et kiiremini edasi saada. Kui huvi pole, siis arendajat sinust ei saa, mine ükskõik kui vingesse kooli. Väga piltlikult öeldes - kirjutama võib ju iga inimene õppida, aga kirjanikku igast inimesest ei saa. Tegelikult on tarkvara arendus samamoodi loominguline tegevus, kus kool õpetab natuke kirjutama, aga romaani pead ikka oma tarkusest kokku panema
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rocky-b
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.06.2010
|
18.06.2018 17:00:08
|
|
|
Ma soovitaks ikkagi keskkooli läbi käia. Poleks isa natuke karmimalt mind keskkooli suunanud, siis ma ilmselt oleksin automekanikuks õppima läinud ning teades hetkel ennast kui siidinäppu siis ilmselgelt poleks sellest midagi välja tulnud ja kõik elu oleks halb - küll tuli palju olekseid ja polekseid, julm.
Praegu aga töötan süsteemianalüütikuna ja elu päris lill pole, samas masendust ka ei taju.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
18.06.2018 17:30:01
|
|
|
| rocky-b kirjutas: |
Ma soovitaks ikkagi keskkooli läbi käia. Poleks isa natuke karmimalt mind keskkooli suunanud, siis ma ilmselt oleksin automekanikuks õppima läinud ning teades hetkel ennast kui siidinäppu siis ilmselgelt poleks sellest midagi välja tulnud ja kõik elu oleks halb - küll tuli palju olekseid ja polekseid, julm.
Praegu aga töötan süsteemianalüütikuna ja elu päris lill pole, samas masendust ka ei taju. |
keskkool läbi tehtud, täissiidinäpp, suht siidinäpu töö = räme mase... võimalik depressioon, pole arstil käind sellega, küll välja mädaneb.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zadoc
HV kasutaja

liitunud: 03.02.2008
|
18.06.2018 18:35:25
|
|
|
Eks teroretiseerida võib nii ja naa. Siiski on koolidel vahe sees, mõni alles õpib ise õpetama. Lisaks on ka erinevus keskhariduse osas erinevatel kutsekoolidel, mõnes saad korraliku baasi ka edasiõppimise jaoks. Kuna endal pole lähimaid tuttavaid, kes nendes koolides oleks käinud, loodan kaasfoorumlaste peale.
PS. tean mitut "automekanikut" kes on väga rahul ametiga.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
K3NERT
HV vaatleja
liitunud: 15.03.2014
|
18.06.2018 18:44:25
|
|
|
| Zadoc kirjutas: |
| Uuriks, kas keegi oskab kommenteerida, Kuressaare ametikooli vs. Viljandi kutseõppekeskuse 'noorem tarkvaraarendaja' õpet, põhikooli baasil. Pärnus vist programmeerimise osale niipalju rõhku ei panda. |
Kas koolid välja valitud elukohavaliku järgi?
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zadoc
HV kasutaja

liitunud: 03.02.2008
|
18.06.2018 19:14:20
|
|
|
| Elukoht on Pärnu, uurin lähemat ümbrust.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rocky-b
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.06.2010
|
18.06.2018 21:06:40
|
|
|
| NATAS999 kirjutas: |
| rocky-b kirjutas: |
Ma soovitaks ikkagi keskkooli läbi käia. Poleks isa natuke karmimalt mind keskkooli suunanud, siis ma ilmselt oleksin automekanikuks õppima läinud ning teades hetkel ennast kui siidinäppu siis ilmselgelt poleks sellest midagi välja tulnud ja kõik elu oleks halb - küll tuli palju olekseid ja polekseid, julm.
Praegu aga töötan süsteemianalüütikuna ja elu päris lill pole, samas masendust ka ei taju. |
keskkool läbi tehtud, täissiidinäpp, suht siidinäpu töö = räme mase... võimalik depressioon, pole arstil käind sellega, küll välja mädaneb. |
Homme tõmban oksa jah end
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
23.06.2018 21:49:10
|
|
|
| Natuke imelik küsimus aga mis arvate, kas aastaga teeb laia matemaatika omale nii selgeks, et kevadel riigieksami 60+ punkti peale teeks ? Olen alati matas suht lammas olnud aga kui soov ttü mingit it värki õppima minna siis ilma laia mata tulemuseta ei saa. Oleks võimalik ka eraõpetaja juures käia kord/paar nädalas sellele eksamile eelneva aja jooksul. Mõnes koolis peaks saama seda eksamit teha, siis saaks seda tulemust igalpool kasutada, mitte ainult ttü sissesaamiseks.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
23.06.2018 21:56:22
|
|
|
| TTÜs on matemaatika sellisel tasemel ITs, et keskkoolis kuidagi läbivedamine on nohu. Seega pole mõtet niisama läbi vedada, TTÜs on sein ees.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
owndyaa
Kreisi kasutaja
liitunud: 28.11.2006
|
24.06.2018 01:37:36
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| Natuke imelik küsimus aga mis arvate, kas aastaga teeb laia matemaatika omale nii selgeks, et kevadel riigieksami 60+ punkti peale teeks ? Olen alati matas suht lammas olnud aga kui soov ttü mingit it värki õppima minna siis ilma laia mata tulemuseta ei saa. Oleks võimalik ka eraõpetaja juures käia kord/paar nädalas sellele eksamile eelneva aja jooksul. Mõnes koolis peaks saama seda eksamit teha, siis saaks seda tulemust igalpool kasutada, mitte ainult ttü sissesaamiseks. |
On küll võimalik. Aga kõik sõltub sinust endast. Pead ise väga-väga palju tööd tegema. Arvesta, et matad sinna ikka sadu tunde
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
62 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
24.06.2018 04:43:47
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| Natuke imelik küsimus aga mis arvate, kas aastaga teeb laia matemaatika omale nii selgeks, et kevadel riigieksami 60+ punkti peale teeks ? Olen alati matas suht lammas olnud aga kui soov ttü mingit it värki õppima minna siis ilma laia mata tulemuseta ei saa. Oleks võimalik ka eraõpetaja juures käia kord/paar nädalas sellele eksamile eelneva aja jooksul. Mõnes koolis peaks saama seda eksamit teha, siis saaks seda tulemust igalpool kasutada, mitte ainult ttü sissesaamiseks. |
Küsimus on vast pigem, et kas laisk või lammas kui nii võib öelda. Laisal inimesel, kellel pea võtab, piisab vaid soovist ise sinna saada. Sellisel juhul on see tehtav isegi vähemaga. Kui aga matemaatika nõrk ja väga pea ei võta ka, siis vaja tõsiselt tööd teha. Mõlemal juhul ütleks, et see on täiesti tehtav, vaja vaid kätte võtta ja järjepidev olla.
Infoks nii palju, et TTÜs on matemaatika sisseastumiskatsed, mis asendavad laia matemaatika eksami - ei pea eraldi raha maksma ja käima tegemas. Samuti on TTÜs olemas koolitused, mis on mõeldud just laia matemaatika eksami või sisseastumiskatse läbimiseks. Koolitused on tasulised https://www.ttu.ee/kooliopilasele/riigieksamiks-ettevalmistamine/riigieksamiks/matemaatika/.
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Flavius
HV Guru
liitunud: 25.12.2005
|
24.06.2018 05:46:42
|
|
|
| TTÜ's on septembris matemaatika täiendõpe ained, mis kestavad 5 nädalat, tunniplaanis saad vaadata ja minna loengutesse vabakuulajana.
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
118 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
24.06.2018 15:50:21
|
|
|
| KillerXP kirjutas: |
| pots4t4j4 kirjutas: |
| Natuke imelik küsimus aga mis arvate, kas aastaga teeb laia matemaatika omale nii selgeks, et kevadel riigieksami 60+ punkti peale teeks ? Olen alati matas suht lammas olnud aga kui soov ttü mingit it värki õppima minna siis ilma laia mata tulemuseta ei saa. Oleks võimalik ka eraõpetaja juures käia kord/paar nädalas sellele eksamile eelneva aja jooksul. Mõnes koolis peaks saama seda eksamit teha, siis saaks seda tulemust igalpool kasutada, mitte ainult ttü sissesaamiseks. |
Küsimus on vast pigem, et kas laisk või lammas kui nii võib öelda. Laisal inimesel, kellel pea võtab, piisab vaid soovist ise sinna saada. Sellisel juhul on see tehtav isegi vähemaga. Kui aga matemaatika nõrk ja väga pea ei võta ka, siis vaja tõsiselt tööd teha. Mõlemal juhul ütleks, et see on täiesti tehtav, vaja vaid kätte võtta ja järjepidev olla.
|
Kui inimene ongi matemaatikas lammas mitte lihtsalt laisk, siis on tegelikult keeruline. Jah, selle keskkooli riigieksami võib püüdlik ja kohusetundlik lammas ka suht headele punktidele ära teha kui piisavalt pingutab. Aga päris elu ei ole matemaatika kontrolltöö, mille saab siis ka maksimumhindele ära teha kui asjad lihtsalt pähe tuupida ilma et sisuliselt aru saaks. IT maailm eeldab samuti üldiselt loogiliselt mõtlemist ja asjadest sisuliselt arusaamist. Kas üldse on mõtet IT peale mõelda, seda võib testida näiteks https://courses.cs.ut.ee/2018/progmaa/spring/Main/PARTI kas suudad iseseisvalt seal olevad ülesanded lahendada. Kursust otseselt vist hetkel käimas ei ole ehk paberit sealt praegu ei saa, aga ülesanded ja materjalid paistavad netis üleval olema.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
24.06.2018 17:13:54
|
|
|
| Olgu nii, tänud vastamast, lähen ja uurin, samas mõtlesin avatud ülikooli raames nüüd õppima minna, pole vaja selle eksamiga spetsiaalselt jaurama hakata.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v0ltage
HV kasutaja
liitunud: 16.01.2006
|
05.07.2018 18:10:07
|
|
|
Tervist!
Keegi oskab rääkida Tallinna Ülikooli Informaatika kohta üldiselt, sisseastumiskatsete ja õppejõu kohta?
Enamus kindlasti tulevad otse peale gümnaasiumi õppima, endal vanust pea 27. Mõlenud, kas on seal ka vanemaid õpilasti, oleks toredam ehk.
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rocky-b
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.06.2010
|
05.07.2018 18:47:41
|
|
|
| Kindlasti mõni vanem ka on, näiteks TTÜs erinevatel baka IT-eriaaldel suht palju +25 inimesi. Eriti palju on selliseid, kes teist bakat tegema tulevad. Vaevalt TLÜ's pilt väga palju erinev on.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
v0ltage
HV kasutaja
liitunud: 16.01.2006
|
05.07.2018 19:05:25
|
|
|
Sama lugu on ka siin. Läheb ehk teise baka tegemiseks
Tänapäeval ongi ehk pilt vähe teine. Pole Eesti ülikoolidega kokkupuudet olnud, aga hea teada
|
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
slax
HV kasutaja
liitunud: 04.06.2013

|
05.07.2018 21:54:20
|
|
|
| v0ltage kirjutas: |
Tervist!
Keegi oskab rääkida Tallinna Ülikooli Informaatika kohta üldiselt, sisseastumiskatsete ja õppejõu kohta?
Enamus kindlasti tulevad otse peale gümnaasiumi õppima, endal vanust pea 27. Mõlenud, kas on seal ka vanemaid õpilasti, oleks toredam ehk. |
Loogikaküsimused olid katsetes, mingeid silmaringi küsimusi väga polnud. Taipu on ja eksamitulemused on korras, oled sees.
Vestlusel pidid ingliskeelse teksti tõlkima eesti keelde. Sisaldas ka IT termineid natuke.
Katsed tegin 2016 aga valisin teise kooli.
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tuuker
HV kasutaja
liitunud: 30.08.2003
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
08.08.2018 20:51:27
|
|
|
| Teab keegi kas avatud ülikoolis ja kaugõppes saab ka õppepuhkust võtta ?
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
08.08.2018 22:43:29
|
|
|
Jah. Aga igaks juhuks arvesta alati 9. paragrahviga.
https://www.riigiteataja.ee/akt/111072013019
| tsitaat: |
§ 8.
(1) Töötajale ja avalikule teenistujale antakse koolituses osalemiseks õppepuhkust.
(2) Koolitusel osalemiseks antakse töötajale või avalikule teenistujale koolitusasutuse teatise alusel õppepuhkust kuni 30 kalendripäeva kalendriaasta jooksul.
(3) Tasemekoolitusega ja tööalase koolitusega seotud õppepuhkuse ajal makstakse töötajale ja avalikule teenistujale keskmist töötasu 20 kalendripäeva eest.
(4) Tasemekoolituse lõpetamiseks antakse täiendavalt õppepuhkust 15 kalendripäeva, mille eest makstakse töötajale ja avalikule teenistujale töölepingu seaduse § 29 lõike 5 alusel kehtestatud töötasu alammäär.
(5) Käesoleva paragrahvi lõigetes 2 kuni 4 sätestatut kohaldatakse töötajatele ja avalikele teenistujatele, kes osalevad ka tasemekoolituse statsionaarses õppevormis ja täiskoormusega õppes.
[RT I, 02.07.2013, 1 - jõust. 01.09.2013]
§ 9. Tööandja võib õppepuhkuse andmist edasi lükata juhul, kui üle 10 protsendi töötajatest või teenistujatest on samaaegselt õppepuhkusel.
[RT I 1999, 60, 617 - jõust. 26.07.1999] |
_________________ M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W |
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bjorn17
HV kasutaja

liitunud: 02.11.2003
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
23.08.2018 14:30:30
|
|
|
Mitte ühelgi reaalainetega seotud erialal ei pääse sa kõrgemast matemaatikast. Kes ennast sellest läbi närida ei suuda, pole kraadi väärt.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rocky-b
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.06.2010
|
23.08.2018 14:35:01
|
|
|
| See juhtimise eriala tundub kahtlane.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
23.08.2018 20:03:15
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
Mitte ühelgi reaalainetega seotud erialal ei pääse sa kõrgemast matemaatikast. Kes ennast sellest läbi närida ei suuda, pole kraadi väärt. |
Kirjelduse järgi näeb välja pigem nagu gümnaasiumi matemaatika. Võib-olla veidi teise nurga alt lihtsalt...
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KurjaJuur
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2007
|
23.08.2018 21:27:12
|
|
|
Ilmselt saab teada, et sellised asjad on olemas ja neid saab kuidagi kasutada kuskil. Väljundid on ka sellised, et pea iga asja kohta võiks veel omakorda 3EAP-ne aine olla või isegi rohkem.
_________________ Steam|Last.fm| |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TeaMeTzu
HV veteran
liitunud: 10.10.2011
|
22.02.2019 15:20:32
|
|
|
Olen mõned aastad iseseisvalt tegelenud logode/kodulehtede/äppide disainimisega ja nüüd mõtlen, et kui "fassaad" on olemas, siis peaks vundamendi ja tugipostid ka toetuseks saama. Olen aru saanud, et sellist valdkonda Eestis ülikoolis ei õpetata eriti (va mõni valikkursus).
Et Eestis tööd leida, siis mis haridust oodatakse? Internetis läbitud diplomitega kursused? Ega vist ainult Illustratorile ja disainile fokusseeritud eriala eraldi pole ka välismaa ülikoolides.
_________________ M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Klooose
HV vaatleja

liitunud: 14.12.2007
|
22.02.2019 15:34:45
|
|
|
| TeaMeTzu kirjutas: |
Olen mõned aastad iseseisvalt tegelenud logode/kodulehtede/äppide disainimisega ja nüüd mõtlen, et kui "fassaad" on olemas, siis peaks vundamendi ja tugipostid ka toetuseks saama. Olen aru saanud, et sellist valdkonda Eestis ülikoolis ei õpetata eriti (va mõni valikkursus).
Et Eestis tööd leida, siis mis haridust oodatakse? Internetis läbitud diplomitega kursused? Ega vist ainult Illustratorile ja disainile fokusseeritud eriala eraldi pole ka välismaa ülikoolides. |
Töötades selles valdkonnas, võiksin väita, et diplomitest olulisem on korraliku portfoolio olemasolu / proovitöö teostus - diplomi võib kuidas iganes kätte saada, aga see veel ei taga, et inimene antud ala valdab. Korralik portfoolio seljatab nii mõnedki diplomid - kuigi, tõesti kui lõpuks on valikus sarnaste oskustega ning imekombel sarnase sobivusega inimene, siis tõesti vaadatakse diplomeid.
_________________ Ära arva kunagi, et see on täiuslik. |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TeaMeTzu
HV veteran
liitunud: 10.10.2011
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
luik24h
HV kasutaja

liitunud: 02.01.2006
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heikis
HV Guru
liitunud: 17.03.2003
|
|
| Kommentaarid: 338 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
4 :: |
290 |
|
| tagasi üles |
|
 |
luik24h
HV kasutaja

liitunud: 02.01.2006
|
01.03.2019 01:49:21
|
|
|
Ei ole välistatud!
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prozer
HV kasutaja

liitunud: 09.10.2008
|
03.07.2019 12:12:09
TTÜ IT-süsteemide arenduse IT pädevuste test |
|
|
Silmaringi avardamise ja programmeerimise süvendamise õppe vaates plaan astuda sügisel TTÜ IT-süsteemide arenduse erialale. Kaugõppes on sisseastumise eelduseks IT pädevuste testi (EUCIP erialane test) ja teemad on ülimalt lakooniliselt välja toodud siin: https://www.ttu.ee/sisseastujale/abituriendile/vastuvott/sisseastumiskatsed-abituriendile/it-susteemide-administreerimise-it-susteemide-arenduse-kaugoppe-sisseastumiskatsed/
Kas kellelgi on aimu, mis tüüpi küsimused antud testis esinevad? Googledamine ei andnud selle kohta vähimatki tulemust, sisuliselt tuleb sinna minna mütsiga lööma. Äkki kellelgi säilinud eelmiste aastate näidisküsimused, et teaks vähemalt, mille vastu ennast valmistada, või oskavad teadjamad mehed viidata analoogsete testide näidistele. Hetkeseisuga pole ei programmeerija, arendaja ega ka kasutajaliideste disainer, seega 100% must maa
_________________ Sidevõrkude ja tehnilise infra arendus. |
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KurjaJuur
HV kasutaja

liitunud: 17.07.2007
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Prozer
HV kasutaja

liitunud: 09.10.2008
|
03.07.2019 15:37:28
Re: TTÜ IT-süsteemide arenduse IT pädevuste test |
|
|
Suurepärane! Mucias gracias, vähemalt mingi alus, mille baasil ette valmistuda!
_________________ Sidevõrkude ja tehnilise infra arendus. |
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raidz
HV vaatleja
liitunud: 22.07.2009
|
16.07.2019 09:31:50
|
|
|
Mida polütehnikumi katsed endast kujutavad keskhariduse baasil IT erialale? Et mida võiks üle korrata Tänud ette!
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-=Px=-
Kreisi kasutaja
liitunud: 13.01.2004
|
07.10.2019 19:06:43
|
|
|
Seoses mõtetega kuidas teatud aspekte oma praegusel erialal efektiivsemaks muuta, olen hakanud veeretama mõtet IT hariduse osas (samuti tuleviku kindlustamine). Oma mõtete teoks tegemiseks on eeldatavasti tarvis osata mõnda programmeerimiskeelt ja tõenäoliselt veel palju muud. IT alane haridus puudub, omandatud on magistrikraad inseneriteaduste vallas (baka TTÜs ja magister välismaal).
Magister kaugõppes mõnes ülikoolis (kas see üldse on mõeldav ilma IT alase bakata)?
Olen tänulik soovituste ja nõuannete eest (kust alustada, ehk mõni konkreetne ainekava). Soovi ja pealehakkamist on aga ei oska hetkel kuskilt alustada.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
AWsander
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2015
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rocky-b
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.06.2010
|
07.10.2019 20:10:38
|
|
|
| -=Px=- kirjutas: |
Seoses mõtetega kuidas teatud aspekte oma praegusel erialal efektiivsemaks muuta, olen hakanud veeretama mõtet IT hariduse osas (samuti tuleviku kindlustamine). Oma mõtete teoks tegemiseks on eeldatavasti tarvis osata mõnda programmeerimiskeelt ja tõenäoliselt veel palju muud. IT alane haridus puudub, omandatud on magistrikraad inseneriteaduste vallas (baka TTÜs ja magister välismaal).
Magister kaugõppes mõnes ülikoolis (kas see üldse on mõeldav ilma IT alase bakata)?
Olen tänulik soovituste ja nõuannete eest (kust alustada, ehk mõni konkreetne ainekava). Soovi ja pealehakkamist on aga ei oska hetkel kuskilt alustada. |
Kui tahad n-ö hands-on lähenemist, siis: https://www.ttu.ee/sisseastujale/abituriendile/erialad/infotehnoloogia-teaduskonna-erialad/it-susteemide-arendus/#ulevaade-20
Kui soovid natuke laiemat ja teoreetilist lähenemist: https://www.ttu.ee/sisseastujale/abituriendile/erialad/infotehnoloogia-teaduskonna-erialad/informaatika/
Aga kui inseneri haridus omandatud, siis vast suure pildi nägemise oskust ja teoreetiliste teadmiste rakendamist on juba piisavalt praktiseeritud, seega parem variant nendest oleks esimene.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
08.10.2019 09:48:30
|
|
|
| -=Px=- kirjutas: |
Seoses mõtetega kuidas teatud aspekte oma praegusel erialal efektiivsemaks muuta, olen hakanud veeretama mõtet IT hariduse osas (samuti tuleviku kindlustamine). Oma mõtete teoks tegemiseks on eeldatavasti tarvis osata mõnda programmeerimiskeelt ja tõenäoliselt veel palju muud. IT alane haridus puudub, omandatud on magistrikraad inseneriteaduste vallas (baka TTÜs ja magister välismaal).
Magister kaugõppes mõnes ülikoolis (kas see üldse on mõeldav ilma IT alase bakata)?
Olen tänulik soovituste ja nõuannete eest (kust alustada, ehk mõni konkreetne ainekava). Soovi ja pealehakkamist on aga ei oska hetkel kuskilt alustada. |
Esimese asjana võiks ehk mõelda, et mida sa täpsemalt IT vallas teha tahad (mida meeldiks teha, rollina näiteks) või mida saavutada (on konkreetsem eesmärk, mida ära teha, mingi lahendus vms)?
Üldises plaanis nõustun rocky-b soovitustega.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
FurioN
HV kasutaja

liitunud: 08.03.2006
|
17.02.2020 14:05:44
|
|
|
Aga kui midagi hakata nullist õppima ilma kooli minemata, mis oleksid need oskused, mida kõige rohkem soovitaksite omandada? Selleks, et vabakutselisena töötada (kodus töötada).
Tänapäeval on kõike võimalik internetis õppida, aga kindlasti nõuab ka väga suurt ajalist investeeringut ja seega tahaks enne pihta hakkamist üsna kindel olla. Tegelikult ma päris nullist ei õpi, kuna lõpetasin IT süsteemide administreerimise eriala endises IT Kolledžis, aga kahetsen, et arenduse eriala ei valinud, sest mul oleks praeguses elus palju rohkem valikuid. Lõpuks avastasin, et administreerimine pole siiski minule ja nii need spetsiifilised teadmised prügikasti läksid.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005
|
17.02.2020 14:27:10
|
|
|
| FurioN kirjutas: |
Aga kui midagi hakata nullist õppima ilma kooli minemata, mis oleksid need oskused, mida kõige rohkem soovitaksite omandada? Selleks, et vabakutselisena töötada (kodus töötada).
Tänapäeval on kõike võimalik internetis õppida, aga kindlasti nõuab ka väga suurt ajalist investeeringut ja seega tahaks enne pihta hakkamist üsna kindel olla. Tegelikult ma päris nullist ei õpi, kuna lõpetasin IT süsteemide administreerimise eriala endises IT Kolledžis, aga kahetsen, et arenduse eriala ei valinud, sest mul oleks praeguses elus palju rohkem valikuid. Lõpuks avastasin, et administreerimine pole siiski minule ja nii need spetsiifilised teadmised prügikasti läksid. |
Kahtlemata saad väga palju üle kanda, eriti kaasaegses DevOps kultuuris. Õpi paar keelt (näiteks C# või Java ja lisaks Python) selgeks ja osale programmeerimisvõistlustel (hackerrank).
Algoritmid & Andmestruktuurid ilmselt kõige olulisem. Seejärel konkreetsed tehnoloogiad, mis huvitavad.
_________________ Dima oli siin |
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
17.02.2020 15:36:45
|
|
|
Nii admini kui arendaja mõttemaailm on tänapäeval selline, mida saab ära kasutada. Pigem on küsimus selles, et mis Su silma särama paneb, mida tahad teha. Veel isegi mitte väga ammu oli arendajate seas PHP popp, praegu on Python. Javas saab ka kogu aeg suuri asju teha, erinevates tseedes samuti. Aga kui hoopis tahad midagi raualähedases maailmas arendada siis neid inimesi on ka väga vaja. R keel on ka hetkel popp ku suurematel skaaladel mõtelda.
DevOps on näiteks väga hea nendele, kes on natuke ühte ja natuke teist. Aga veel on leiba ka "tavalistele" linuxiadminidele, näiteks.
Kui rääkida arenduse maailmast siis loeb oskus vajadusel uue keel ära õppida kuna vabalt võib juhtuda, et varsti on hoopis kolmandaid inimesi vaja. Ning igalpool tahab tööandja teada, mida oled varem teinud seega tasub midagi oma käega ära teha. Suvalise worpressi peale kehitatakse õlgu aga kui räägid, et perekonnas oli vaja mingil hetkel näiteks mingeid eelarveid klapitada ja siis tegid veebilehe, kuhu erinevad inimesed kannavad sisse enda kulud ja siis arvutatakse, üldistatakse, tehakse regulaarseid raporteid - mingi sellise probleemi lahendamine ja töötava asja ettenäitamine on see, millega on end võimalik maha müüa. Keegi ei oska kõike - aga oluline on soov õppida, areneda ja oskus erinevaid probleeme lahendada.
Ise soovitaks pigem mõtelda natuke suuremalt, nö. "veebineegreid" ei ole tänapäeval niipalju vaja. Ega suvalisi teisi lihttöölisi, selles mõttes on "programmeerija" enda arvates tänapäeval täiesti vale väljend kuna tuimalt koodi pole vaja enam toota. Oluline on mõttetöö ja loov lähenemine probleemide lahendamisel. Väga palju taandub tänapäeval suurematele raamistikele kuna need on piisavalt optimeeritud ja raud odav seega ei pea kõrgemal tasemel peenhäälestusprogemisega tegelema. Või kui just tahad detaili minna siis erinevaid embedded asju arendavaid ettevõtteid on ka.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
C1rca
HV veteran

liitunud: 05.03.2006
|
20.05.2020 14:42:08
|
|
|
| Keegi oskab öelda, mida täna TTÜ Süsadminni sisseastumis pädevus test käsitleb? Tegu EUCIPiga või miskit muud?
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|