Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  IT õppimine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 86, 87, 88, 89  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 27.06.2017 21:42:55 vasta tsitaadiga

Suur osa EIK-sse sisse astujatest on juba aastaid tööl käinud. Palgatõusu ja/või ametikõrgenduse jaoks on paberit vaja.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 900 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 674
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocky-b
Kreisi kasutaja
rocky-b

liitunud: 06.06.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2017 22:00:07 vasta tsitaadiga

Enda kogemusest on esimese IT-töö(analüütik) eest mõistlik max tonn küsida.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3NERT
HV vaatleja

liitunud: 15.03.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2018 01:48:33 Tartu Kutsehariduskeskus vasta tsitaadiga

Tervist!


Kes käinud TKHK-s mingit IKT ala omandamas, palun öelge kuidas oli tase, kogemus, sissesaamine, mis baasilt läksite, õpilaskodud, õpetajad jms.


Oleks tänulik icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KurjaJuur
HV kasutaja
KurjaJuur

liitunud: 17.07.2007




sõnum 14.05.2018 01:00:21 vasta tsitaadiga

Mis selle õppima mineku baasi all mõtled? Põhi- või keskharidus? Vahet pole, eriala saad sama palju, lihtsalt põhikooli baasil saad kesk-eri. Sissesaamisega mingit probleemi ilmselt pole, kui ütled, et tahad õppima minna ja lugeda ka oskad (mingi test tehti).
Mingi põhja saab kätte, aga kui ise asja juba veits jagad, siis midagi seal teha peaaegu polegi. Võibolla saad mingi asja paigaldada kuhugi, mida varem teinud pole. 3 aastat tagasi sai mingisugune Mikrotiku sert tehtud seal, praegu tundub, et õpetatakse Ciscot.
Üldiselt on nii, et kui endal huvi jne ning meeldib ka ise asjasse süveneda, siis saab mingi taseme kutsetunnistuse sealt lihtsalt kätte ja ehk veel miski paberi või paar.
Tase - noh, pannakse mingeid Noormeistri jms võistlusi kinni, seega äkki on rahuldav? Ilmselt need võidud tulevad isikliku huvi põhjalt.
Ei tea, kas tasub rohkem kirjutada, isiklikult üsna pettunud selles asjas seal, aga ehk on aastatega kuskilt otsast paremaks läinud. Eriala oli vist IT-süsteemide spetsialist vms.

_________________
Steam|Last.fm|
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
owndyaa
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.05.2018 23:28:37 vasta tsitaadiga

KurjaJuur kirjutas:
Mis selle õppima mineku baasi all mõtled? Põhi- või keskharidus? Vahet pole, eriala saad sama palju, lihtsalt põhikooli baasil saad kesk-eri. Sissesaamisega mingit probleemi ilmselt pole, kui ütled, et tahad õppima minna ja lugeda ka oskad (mingi test tehti).
Mingi põhja saab kätte, aga kui ise asja juba veits jagad, siis midagi seal teha peaaegu polegi. Võibolla saad mingi asja paigaldada kuhugi, mida varem teinud pole. 3 aastat tagasi sai mingisugune Mikrotiku sert tehtud seal, praegu tundub, et õpetatakse Ciscot.
Üldiselt on nii, et kui endal huvi jne ning meeldib ka ise asjasse süveneda, siis saab mingi taseme kutsetunnistuse sealt lihtsalt kätte ja ehk veel miski paberi või paar.
Tase - noh, pannakse mingeid Noormeistri jms võistlusi kinni, seega äkki on rahuldav? Ilmselt need võidud tulevad isikliku huvi põhjalt.
Ei tea, kas tasub rohkem kirjutada, isiklikult üsna pettunud selles asjas seal, aga ehk on aastatega kuskilt otsast paremaks läinud. Eriala oli vist IT-süsteemide spetsialist vms.


Ühe IT-süsteemide spetsialisti sõnul pani ta noormeistri võistlusi kinni seepärast, et enamus ei viitsinud võistlustel miskit teha ja neil polnud huvi süsteemide vastu. Ühe õpetaja sõnul on hakatud Mikrotikut rohkem propageerima / õpetama.
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zadoc
HV kasutaja
Zadoc

liitunud: 03.02.2008




sõnum 18.06.2018 15:31:41 vasta tsitaadiga

Uuriks, kas keegi oskab kommenteerida, Kuressaare ametikooli vs. Viljandi kutseõppekeskuse 'noorem tarkvaraarendaja' õpet, põhikooli baasil. Pärnus vist programmeerimise osale niipalju rõhku ei panda.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2018 16:36:46 vasta tsitaadiga

Zadoc, reaalsuses väga suurt vahet pole. Teed nagunii seal paberit mis aitab esimese töökoha leida ja saad natuke algteadmisi kui neid enne veel pole. Kui asja vastu huvi on, siis teed kõik vajaliku endale nagunii ise selgeks, mõne üksiku asja puhul võtad eraldi koolituse, et kiiremini edasi saada. Kui huvi pole, siis arendajat sinust ei saa, mine ükskõik kui vingesse kooli. Väga piltlikult öeldes - kirjutama võib ju iga inimene õppida, aga kirjanikku igast inimesest ei saa. Tegelikult on tarkvara arendus samamoodi loominguline tegevus, kus kool õpetab natuke kirjutama, aga romaani pead ikka oma tarkusest kokku panema icon_wink.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocky-b
Kreisi kasutaja
rocky-b

liitunud: 06.06.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2018 17:00:08 vasta tsitaadiga

Ma soovitaks ikkagi keskkooli läbi käia. Poleks isa natuke karmimalt mind keskkooli suunanud, siis ma ilmselt oleksin automekanikuks õppima läinud ning teades hetkel ennast kui siidinäppu icon_lol.gif siis ilmselgelt poleks sellest midagi välja tulnud ja kõik elu oleks halb - küll tuli palju olekseid ja polekseid, julm.
Praegu aga töötan süsteemianalüütikuna ja elu päris lill pole, samas masendust ka ei taju.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 18.06.2018 17:30:01 vasta tsitaadiga

rocky-b kirjutas:
Ma soovitaks ikkagi keskkooli läbi käia. Poleks isa natuke karmimalt mind keskkooli suunanud, siis ma ilmselt oleksin automekanikuks õppima läinud ning teades hetkel ennast kui siidinäppu icon_lol.gif siis ilmselgelt poleks sellest midagi välja tulnud ja kõik elu oleks halb - küll tuli palju olekseid ja polekseid, julm.
Praegu aga töötan süsteemianalüütikuna ja elu päris lill pole, samas masendust ka ei taju.
keskkool läbi tehtud, täissiidinäpp, suht siidinäpu töö = räme mase... võimalik depressioon, pole arstil käind sellega, küll välja mädaneb.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zadoc
HV kasutaja
Zadoc

liitunud: 03.02.2008




sõnum 18.06.2018 18:35:25 vasta tsitaadiga

Eks teroretiseerida võib nii ja naa. Siiski on koolidel vahe sees, mõni alles õpib ise õpetama. Lisaks on ka erinevus keskhariduse osas erinevatel kutsekoolidel, mõnes saad korraliku baasi ka edasiõppimise jaoks. Kuna endal pole lähimaid tuttavaid, kes nendes koolides oleks käinud, loodan kaasfoorumlaste peale.
PS. tean mitut "automekanikut" kes on väga rahul ametiga.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3NERT
HV vaatleja

liitunud: 15.03.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2018 18:44:25 vasta tsitaadiga

Zadoc kirjutas:
Uuriks, kas keegi oskab kommenteerida, Kuressaare ametikooli vs. Viljandi kutseõppekeskuse 'noorem tarkvaraarendaja' õpet, põhikooli baasil. Pärnus vist programmeerimise osale niipalju rõhku ei panda.


Kas koolid välja valitud elukohavaliku järgi?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zadoc
HV kasutaja
Zadoc

liitunud: 03.02.2008




sõnum 18.06.2018 19:14:20 vasta tsitaadiga

Elukoht on Pärnu, uurin lähemat ümbrust.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocky-b
Kreisi kasutaja
rocky-b

liitunud: 06.06.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.06.2018 21:06:40 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
rocky-b kirjutas:
Ma soovitaks ikkagi keskkooli läbi käia. Poleks isa natuke karmimalt mind keskkooli suunanud, siis ma ilmselt oleksin automekanikuks õppima läinud ning teades hetkel ennast kui siidinäppu icon_lol.gif siis ilmselgelt poleks sellest midagi välja tulnud ja kõik elu oleks halb - küll tuli palju olekseid ja polekseid, julm.
Praegu aga töötan süsteemianalüütikuna ja elu päris lill pole, samas masendust ka ei taju.
keskkool läbi tehtud, täissiidinäpp, suht siidinäpu töö = räme mase... võimalik depressioon, pole arstil käind sellega, küll välja mädaneb.


Homme tõmban oksa jah end
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2018 21:49:10 vasta tsitaadiga

Natuke imelik küsimus aga mis arvate, kas aastaga teeb laia matemaatika omale nii selgeks, et kevadel riigieksami 60+ punkti peale teeks ? Olen alati matas suht lammas olnud aga kui soov ttü mingit it värki õppima minna siis ilma laia mata tulemuseta ei saa. Oleks võimalik ka eraõpetaja juures käia kord/paar nädalas sellele eksamile eelneva aja jooksul. Mõnes koolis peaks saama seda eksamit teha, siis saaks seda tulemust igalpool kasutada, mitte ainult ttü sissesaamiseks.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.06.2018 21:56:22 vasta tsitaadiga

TTÜs on matemaatika sellisel tasemel ITs, et keskkoolis kuidagi läbivedamine on nohu. Seega pole mõtet niisama läbi vedada, TTÜs on sein ees.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
owndyaa
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2018 01:37:36 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Natuke imelik küsimus aga mis arvate, kas aastaga teeb laia matemaatika omale nii selgeks, et kevadel riigieksami 60+ punkti peale teeks ? Olen alati matas suht lammas olnud aga kui soov ttü mingit it värki õppima minna siis ilma laia mata tulemuseta ei saa. Oleks võimalik ka eraõpetaja juures käia kord/paar nädalas sellele eksamile eelneva aja jooksul. Mõnes koolis peaks saama seda eksamit teha, siis saaks seda tulemust igalpool kasutada, mitte ainult ttü sissesaamiseks.


On küll võimalik. Aga kõik sõltub sinust endast. Pead ise väga-väga palju tööd tegema. Arvesta, et matad sinna ikka sadu tunde icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2018 04:43:47 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Natuke imelik küsimus aga mis arvate, kas aastaga teeb laia matemaatika omale nii selgeks, et kevadel riigieksami 60+ punkti peale teeks ? Olen alati matas suht lammas olnud aga kui soov ttü mingit it värki õppima minna siis ilma laia mata tulemuseta ei saa. Oleks võimalik ka eraõpetaja juures käia kord/paar nädalas sellele eksamile eelneva aja jooksul. Mõnes koolis peaks saama seda eksamit teha, siis saaks seda tulemust igalpool kasutada, mitte ainult ttü sissesaamiseks.

Küsimus on vast pigem, et kas laisk või lammas kui nii võib öelda. Laisal inimesel, kellel pea võtab, piisab vaid soovist ise sinna saada. Sellisel juhul on see tehtav isegi vähemaga. Kui aga matemaatika nõrk ja väga pea ei võta ka, siis vaja tõsiselt tööd teha. Mõlemal juhul ütleks, et see on täiesti tehtav, vaja vaid kätte võtta ja järjepidev olla.

Infoks nii palju, et TTÜs on matemaatika sisseastumiskatsed, mis asendavad laia matemaatika eksami - ei pea eraldi raha maksma ja käima tegemas. Samuti on TTÜs olemas koolitused, mis on mõeldud just laia matemaatika eksami või sisseastumiskatse läbimiseks. Koolitused on tasulised https://www.ttu.ee/kooliopilasele/riigieksamiks-ettevalmistamine/riigieksamiks/matemaatika/.
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flavius
HV Guru

liitunud: 25.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2018 05:46:42 vasta tsitaadiga

TTÜ's on septembris matemaatika täiendõpe ained, mis kestavad 5 nädalat, tunniplaanis saad vaadata ja minna loengutesse vabakuulajana.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2018 15:50:21 vasta tsitaadiga

KillerXP kirjutas:
pots4t4j4 kirjutas:
Natuke imelik küsimus aga mis arvate, kas aastaga teeb laia matemaatika omale nii selgeks, et kevadel riigieksami 60+ punkti peale teeks ? Olen alati matas suht lammas olnud aga kui soov ttü mingit it värki õppima minna siis ilma laia mata tulemuseta ei saa. Oleks võimalik ka eraõpetaja juures käia kord/paar nädalas sellele eksamile eelneva aja jooksul. Mõnes koolis peaks saama seda eksamit teha, siis saaks seda tulemust igalpool kasutada, mitte ainult ttü sissesaamiseks.

Küsimus on vast pigem, et kas laisk või lammas kui nii võib öelda. Laisal inimesel, kellel pea võtab, piisab vaid soovist ise sinna saada. Sellisel juhul on see tehtav isegi vähemaga. Kui aga matemaatika nõrk ja väga pea ei võta ka, siis vaja tõsiselt tööd teha. Mõlemal juhul ütleks, et see on täiesti tehtav, vaja vaid kätte võtta ja järjepidev olla.


Kui inimene ongi matemaatikas lammas mitte lihtsalt laisk, siis on tegelikult keeruline. Jah, selle keskkooli riigieksami võib püüdlik ja kohusetundlik lammas ka suht headele punktidele ära teha kui piisavalt pingutab. Aga päris elu ei ole matemaatika kontrolltöö, mille saab siis ka maksimumhindele ära teha kui asjad lihtsalt pähe tuupida ilma et sisuliselt aru saaks. IT maailm eeldab samuti üldiselt loogiliselt mõtlemist ja asjadest sisuliselt arusaamist. Kas üldse on mõtet IT peale mõelda, seda võib testida näiteks https://courses.cs.ut.ee/2018/progmaa/spring/Main/PARTI kas suudad iseseisvalt seal olevad ülesanded lahendada. Kursust otseselt vist hetkel käimas ei ole ehk paberit sealt praegu ei saa, aga ülesanded ja materjalid paistavad netis üleval olema.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.06.2018 17:13:54 vasta tsitaadiga

Olgu nii, tänud vastamast, lähen ja uurin, samas mõtlesin avatud ülikooli raames nüüd õppima minna, pole vaja selle eksamiga spetsiaalselt jaurama hakata.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v0ltage
HV kasutaja

liitunud: 16.01.2006




sõnum 05.07.2018 18:10:07 vasta tsitaadiga

Tervist!

Keegi oskab rääkida Tallinna Ülikooli Informaatika kohta üldiselt, sisseastumiskatsete ja õppejõu kohta?

Enamus kindlasti tulevad otse peale gümnaasiumi õppima, endal vanust pea 27. Mõlenud, kas on seal ka vanemaid õpilasti, oleks toredam ehk.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocky-b
Kreisi kasutaja
rocky-b

liitunud: 06.06.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.07.2018 18:47:41 vasta tsitaadiga

Kindlasti mõni vanem ka on, näiteks TTÜs erinevatel baka IT-eriaaldel suht palju +25 inimesi. Eriti palju on selliseid, kes teist bakat tegema tulevad. Vaevalt TLÜ's pilt väga palju erinev on.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
v0ltage
HV kasutaja

liitunud: 16.01.2006




sõnum 05.07.2018 19:05:25 vasta tsitaadiga

Sama lugu on ka siin. Läheb ehk teise baka tegemiseks icon_biggrin.gif
Tänapäeval ongi ehk pilt vähe teine. Pole Eesti ülikoolidega kokkupuudet olnud, aga hea teada thumbs_up.gif
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
slax
HV kasutaja

liitunud: 04.06.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 05.07.2018 21:54:20 vasta tsitaadiga

v0ltage kirjutas:
Tervist!

Keegi oskab rääkida Tallinna Ülikooli Informaatika kohta üldiselt, sisseastumiskatsete ja õppejõu kohta?

Enamus kindlasti tulevad otse peale gümnaasiumi õppima, endal vanust pea 27. Mõlenud, kas on seal ka vanemaid õpilasti, oleks toredam ehk.


Loogikaküsimused olid katsetes, mingeid silmaringi küsimusi väga polnud. Taipu on ja eksamitulemused on korras, oled sees.
Vestlusel pidid ingliskeelse teksti tõlkima eesti keelde. Sisaldas ka IT termineid natuke.

Katsed tegin 2016 aga valisin teise kooli.
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tuuker
HV kasutaja

liitunud: 30.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.07.2018 10:49:37 vasta tsitaadiga

Kas selle Tartu KHK-sse tekkinud erialaga on võimalik leiva peale vorsti teenida?
https://khk.ee/eriala/kasutajakogemuse-disaini-nooremspetsialist/

_________________
M: amd soc am2 jahutus (kasutamata); erinevaid rahatähti;
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2018 20:51:27 vasta tsitaadiga

Teab keegi kas avatud ülikoolis ja kaugõppes saab ka õppepuhkust võtta ?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.08.2018 22:43:29 vasta tsitaadiga

Jah. Aga igaks juhuks arvesta alati 9. paragrahviga.
https://www.riigiteataja.ee/akt/111072013019

tsitaat:
§ 8.
(1) Töötajale ja avalikule teenistujale antakse koolituses osalemiseks õppepuhkust.

(2) Koolitusel osalemiseks antakse töötajale või avalikule teenistujale koolitusasutuse teatise alusel õppepuhkust kuni 30 kalendripäeva kalendriaasta jooksul.

(3) Tasemekoolitusega ja tööalase koolitusega seotud õppepuhkuse ajal makstakse töötajale ja avalikule teenistujale keskmist töötasu 20 kalendripäeva eest.

(4) Tasemekoolituse lõpetamiseks antakse täiendavalt õppepuhkust 15 kalendripäeva, mille eest makstakse töötajale ja avalikule teenistujale töölepingu seaduse § 29 lõike 5 alusel kehtestatud töötasu alammäär.

(5) Käesoleva paragrahvi lõigetes 2 kuni 4 sätestatut kohaldatakse töötajatele ja avalikele teenistujatele, kes osalevad ka tasemekoolituse statsionaarses õppevormis ja täiskoormusega õppes.
[RT I, 02.07.2013, 1 - jõust. 01.09.2013]

§ 9. Tööandja võib õppepuhkuse andmist edasi lükata juhul, kui üle 10 protsendi töötajatest või teenistujatest on samaaegselt õppepuhkusel.
[RT I 1999, 60, 617 - jõust. 26.07.1999]

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bjorn17
HV kasutaja


liitunud: 02.11.2003




sõnum 21.08.2018 17:37:58 vasta tsitaadiga

Keegi hetkel Mainoris õpib või on hiljuti õppinud IT juhtimise erialal? https://www.eek.ee/k%C3%B5rgharidus/eriala/infotehnoloogia_juhtimine

All on Polütehnikumi Arvutid ja Arvutivõrgud. 5a töökogemust IT vallas ja ka hetkel erialasel tööl. Kas oleks mõistlik valik edasi?

Ainukesed ained mis kohe üldse ei sümpatiseerinud on Matemaatilised alused: https://www.eek.ee/k%C3%B5rgharidus/eriala/infotehnoloogia_juhtimine?design=aineprogramm&file=ainekaartest.php&id=IT-9122
Oskab keegi kommenteerida? EAP-de järgi väga palju ei tohiks olla mahuliselt.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2018 14:30:30 vasta tsitaadiga

bjorn17 kirjutas:
Keegi hetkel Mainoris õpib või on hiljuti õppinud IT juhtimise erialal? https://www.eek.ee/k%C3%B5rgharidus/eriala/infotehnoloogia_juhtimine

All on Polütehnikumi Arvutid ja Arvutivõrgud. 5a töökogemust IT vallas ja ka hetkel erialasel tööl. Kas oleks mõistlik valik edasi?

Ainukesed ained mis kohe üldse ei sümpatiseerinud on Matemaatilised alused: https://www.eek.ee/k%C3%B5rgharidus/eriala/infotehnoloogia_juhtimine?design=aineprogramm&file=ainekaartest.php&id=IT-9122
Oskab keegi kommenteerida? EAP-de järgi väga palju ei tohiks olla mahuliselt.

Mitte ühelgi reaalainetega seotud erialal ei pääse sa kõrgemast matemaatikast. Kes ennast sellest läbi närida ei suuda, pole kraadi väärt.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocky-b
Kreisi kasutaja
rocky-b

liitunud: 06.06.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2018 14:35:01 vasta tsitaadiga

See juhtimise eriala tundub kahtlane.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.08.2018 20:03:15 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
bjorn17 kirjutas:
Keegi hetkel Mainoris õpib või on hiljuti õppinud IT juhtimise erialal? https://www.eek.ee/k%C3%B5rgharidus/eriala/infotehnoloogia_juhtimine

All on Polütehnikumi Arvutid ja Arvutivõrgud. 5a töökogemust IT vallas ja ka hetkel erialasel tööl. Kas oleks mõistlik valik edasi?

Ainukesed ained mis kohe üldse ei sümpatiseerinud on Matemaatilised alused: https://www.eek.ee/k%C3%B5rgharidus/eriala/infotehnoloogia_juhtimine?design=aineprogramm&file=ainekaartest.php&id=IT-9122
Oskab keegi kommenteerida? EAP-de järgi väga palju ei tohiks olla mahuliselt.

Mitte ühelgi reaalainetega seotud erialal ei pääse sa kõrgemast matemaatikast. Kes ennast sellest läbi närida ei suuda, pole kraadi väärt.


Kirjelduse järgi näeb välja pigem nagu gümnaasiumi matemaatika. Võib-olla veidi teise nurga alt lihtsalt...

_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KurjaJuur
HV kasutaja
KurjaJuur

liitunud: 17.07.2007




sõnum 23.08.2018 21:27:12 vasta tsitaadiga

Ilmselt saab teada, et sellised asjad on olemas ja neid saab kuidagi kasutada kuskil. Väljundid on ka sellised, et pea iga asja kohta võiks veel omakorda 3EAP-ne aine olla või isegi rohkem.
_________________
Steam|Last.fm|
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2019 15:20:32 vasta tsitaadiga

Olen mõned aastad iseseisvalt tegelenud logode/kodulehtede/äppide disainimisega ja nüüd mõtlen, et kui "fassaad" on olemas, siis peaks vundamendi ja tugipostid ka toetuseks saama. Olen aru saanud, et sellist valdkonda Eestis ülikoolis ei õpetata eriti (va mõni valikkursus).
Et Eestis tööd leida, siis mis haridust oodatakse? Internetis läbitud diplomitega kursused? Ega vist ainult Illustratorile ja disainile fokusseeritud eriala eraldi pole ka välismaa ülikoolides.

_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Klooose
HV vaatleja
Klooose

liitunud: 14.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2019 15:34:45 vasta tsitaadiga

TeaMeTzu kirjutas:
Olen mõned aastad iseseisvalt tegelenud logode/kodulehtede/äppide disainimisega ja nüüd mõtlen, et kui "fassaad" on olemas, siis peaks vundamendi ja tugipostid ka toetuseks saama. Olen aru saanud, et sellist valdkonda Eestis ülikoolis ei õpetata eriti (va mõni valikkursus).
Et Eestis tööd leida, siis mis haridust oodatakse? Internetis läbitud diplomitega kursused? Ega vist ainult Illustratorile ja disainile fokusseeritud eriala eraldi pole ka välismaa ülikoolides.


Töötades selles valdkonnas, võiksin väita, et diplomitest olulisem on korraliku portfoolio olemasolu / proovitöö teostus - diplomi võib kuidas iganes kätte saada, aga see veel ei taga, et inimene antud ala valdab. Korralik portfoolio seljatab nii mõnedki diplomid - kuigi, tõesti kui lõpuks on valikus sarnaste oskustega ning imekombel sarnase sobivusega inimene, siis tõesti vaadatakse diplomeid.

_________________
Ära arva kunagi, et see on täiuslik.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TeaMeTzu
HV veteran

liitunud: 10.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2019 19:39:02 vasta tsitaadiga

Super, tänud vastuse eest. Portfoolio peale on mõte ka varem seisma jäänud ja teostuse poole pealt juba mõtteid olemas.
_________________
M: Ainulaadsed Eesti disain sisustuselemendid - TESSERA
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
luik24h
HV kasutaja
luik24h

liitunud: 02.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2019 01:17:46 Kuhu õppima? TTÜ vs TLÜ Informaatika vasta tsitaadiga

Millise kooli sina valisid/valiksid ja miks?

https://www.ttu.ee/sisseastujale/abituriendile/erialad/infotehnoloogia-teaduskonna-erialad/informaatika/
vs
https://www.tlu.ee/dt/informaatika
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heikis
HV Guru

liitunud: 17.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2019 01:40:35 vasta tsitaadiga

https://www.ttu.ee/?id=86299
https://www.ttu.ee/?id=62430

Võibolla pakub huvi ka rohkem praktilise suunitlusega IT süsteemide administreerimise või IT süsteemide arenduse erialad (kunagine IT kolledž)
Kommentaarid: 338 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 4 :: 290
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
luik24h
HV kasutaja
luik24h

liitunud: 02.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2019 01:49:21 vasta tsitaadiga

heikis kirjutas:
https://www.ttu.ee/?id=86299
https://www.ttu.ee/?id=62430

Võibolla pakub huvi ka rohkem praktilise suunitlusega IT süsteemide administreerimise või IT süsteemide arenduse erialad (kunagine IT kolledž)


Ei ole välistatud!
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Prozer
HV kasutaja
Prozer

liitunud: 09.10.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2019 12:12:09 TTÜ IT-süsteemide arenduse IT pädevuste test vasta tsitaadiga

Silmaringi avardamise ja programmeerimise süvendamise õppe vaates plaan astuda sügisel TTÜ IT-süsteemide arenduse erialale. Kaugõppes on sisseastumise eelduseks IT pädevuste testi (EUCIP erialane test) ja teemad on ülimalt lakooniliselt välja toodud siin: https://www.ttu.ee/sisseastujale/abituriendile/vastuvott/sisseastumiskatsed-abituriendile/it-susteemide-administreerimise-it-susteemide-arenduse-kaugoppe-sisseastumiskatsed/

Kas kellelgi on aimu, mis tüüpi küsimused antud testis esinevad? Googledamine ei andnud selle kohta vähimatki tulemust, sisuliselt tuleb sinna minna mütsiga lööma. Äkki kellelgi säilinud eelmiste aastate näidisküsimused, et teaks vähemalt, mille vastu ennast valmistada, või oskavad teadjamad mehed viidata analoogsete testide näidistele. Hetkeseisuga pole ei programmeerija, arendaja ega ka kasutajaliideste disainer, seega 100% must maa icon_cool.gif

_________________
Sidevõrkude ja tehnilise infra arendus.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KurjaJuur
HV kasutaja
KurjaJuur

liitunud: 17.07.2007




sõnum 03.07.2019 14:16:49 Re: TTÜ IT-süsteemide arenduse IT pädevuste test vasta tsitaadiga

Prozer kirjutas:
Silmaringi avardamise ja programmeerimise süvendamise õppe vaates plaan astuda sügisel TTÜ IT-süsteemide arenduse erialale. Kaugõppes on sisseastumise eelduseks IT pädevuste testi (EUCIP erialane test) ja teemad on ülimalt lakooniliselt välja toodud siin: https://www.ttu.ee/sisseastujale/abituriendile/vastuvott/sisseastumiskatsed-abituriendile/it-susteemide-administreerimise-it-susteemide-arenduse-kaugoppe-sisseastumiskatsed/

Kas kellelgi on aimu, mis tüüpi küsimused antud testis esinevad? Googledamine ei andnud selle kohta vähimatki tulemust, sisuliselt tuleb sinna minna mütsiga lööma. Äkki kellelgi säilinud eelmiste aastate näidisküsimused, et teaks vähemalt, mille vastu ennast valmistada, või oskavad teadjamad mehed viidata analoogsete testide näidistele. Hetkeseisuga pole ei programmeerija, arendaja ega ka kasutajaliideste disainer, seega 100% must maa icon_cool.gif


EUCIP eksamite küsimused vähemalt põhinesid neil materjalidel. Ei tea, kas paari aastaga midagi muutunud on selles osas. https://eopearhiiv.edu.ee/e-kursused/eucip/arendus/index.html

_________________
Steam|Last.fm|
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Prozer
HV kasutaja
Prozer

liitunud: 09.10.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2019 15:37:28 Re: TTÜ IT-süsteemide arenduse IT pädevuste test vasta tsitaadiga

Suurepärane! Mucias gracias, vähemalt mingi alus, mille baasil ette valmistuda! thumbs_up.gif

KurjaJuur kirjutas:
Prozer kirjutas:
Silmaringi avardamise ja programmeerimise süvendamise õppe vaates plaan astuda sügisel TTÜ IT-süsteemide arenduse erialale. Kaugõppes on sisseastumise eelduseks IT pädevuste testi (EUCIP erialane test) ja teemad on ülimalt lakooniliselt välja toodud siin: https://www.ttu.ee/sisseastujale/abituriendile/vastuvott/sisseastumiskatsed-abituriendile/it-susteemide-administreerimise-it-susteemide-arenduse-kaugoppe-sisseastumiskatsed/

Kas kellelgi on aimu, mis tüüpi küsimused antud testis esinevad? Googledamine ei andnud selle kohta vähimatki tulemust, sisuliselt tuleb sinna minna mütsiga lööma. Äkki kellelgi säilinud eelmiste aastate näidisküsimused, et teaks vähemalt, mille vastu ennast valmistada, või oskavad teadjamad mehed viidata analoogsete testide näidistele. Hetkeseisuga pole ei programmeerija, arendaja ega ka kasutajaliideste disainer, seega 100% must maa icon_cool.gif


EUCIP eksamite küsimused vähemalt põhinesid neil materjalidel. Ei tea, kas paari aastaga midagi muutunud on selles osas. https://eopearhiiv.edu.ee/e-kursused/eucip/arendus/index.html

_________________
Sidevõrkude ja tehnilise infra arendus.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raidz
HV vaatleja

liitunud: 22.07.2009




sõnum 16.07.2019 09:31:50 vasta tsitaadiga

Mida polütehnikumi katsed endast kujutavad keskhariduse baasil IT erialale? Et mida võiks üle korrata icon_smile.gif Tänud ette!
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-=Px=-
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2004




sõnum 07.10.2019 19:06:43 vasta tsitaadiga

Seoses mõtetega kuidas teatud aspekte oma praegusel erialal efektiivsemaks muuta, olen hakanud veeretama mõtet IT hariduse osas (samuti tuleviku kindlustamine). Oma mõtete teoks tegemiseks on eeldatavasti tarvis osata mõnda programmeerimiskeelt ja tõenäoliselt veel palju muud. IT alane haridus puudub, omandatud on magistrikraad inseneriteaduste vallas (baka TTÜs ja magister välismaal).
Magister kaugõppes mõnes ülikoolis (kas see üldse on mõeldav ilma IT alase bakata)?
Olen tänulik soovituste ja nõuannete eest (kust alustada, ehk mõni konkreetne ainekava). Soovi ja pealehakkamist on aga ei oska hetkel kuskilt alustada.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
AWsander
HV kasutaja
AWsander

liitunud: 15.10.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2019 19:16:12 vasta tsitaadiga

Tartu ülikoolis selline asi päris popiks saanud: https://www.ut.ee/et/infotehnoloogia-mitteinformaatikutele
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocky-b
Kreisi kasutaja
rocky-b

liitunud: 06.06.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.10.2019 20:10:38 vasta tsitaadiga

-=Px=- kirjutas:
Seoses mõtetega kuidas teatud aspekte oma praegusel erialal efektiivsemaks muuta, olen hakanud veeretama mõtet IT hariduse osas (samuti tuleviku kindlustamine). Oma mõtete teoks tegemiseks on eeldatavasti tarvis osata mõnda programmeerimiskeelt ja tõenäoliselt veel palju muud. IT alane haridus puudub, omandatud on magistrikraad inseneriteaduste vallas (baka TTÜs ja magister välismaal).
Magister kaugõppes mõnes ülikoolis (kas see üldse on mõeldav ilma IT alase bakata)?
Olen tänulik soovituste ja nõuannete eest (kust alustada, ehk mõni konkreetne ainekava). Soovi ja pealehakkamist on aga ei oska hetkel kuskilt alustada.


Kui tahad n-ö hands-on lähenemist, siis: https://www.ttu.ee/sisseastujale/abituriendile/erialad/infotehnoloogia-teaduskonna-erialad/it-susteemide-arendus/#ulevaade-20

Kui soovid natuke laiemat ja teoreetilist lähenemist: https://www.ttu.ee/sisseastujale/abituriendile/erialad/infotehnoloogia-teaduskonna-erialad/informaatika/

Aga kui inseneri haridus omandatud, siis vast suure pildi nägemise oskust ja teoreetiliste teadmiste rakendamist on juba piisavalt praktiseeritud, seega parem variant nendest oleks esimene.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.10.2019 09:48:30 vasta tsitaadiga

-=Px=- kirjutas:
Seoses mõtetega kuidas teatud aspekte oma praegusel erialal efektiivsemaks muuta, olen hakanud veeretama mõtet IT hariduse osas (samuti tuleviku kindlustamine). Oma mõtete teoks tegemiseks on eeldatavasti tarvis osata mõnda programmeerimiskeelt ja tõenäoliselt veel palju muud. IT alane haridus puudub, omandatud on magistrikraad inseneriteaduste vallas (baka TTÜs ja magister välismaal).
Magister kaugõppes mõnes ülikoolis (kas see üldse on mõeldav ilma IT alase bakata)?
Olen tänulik soovituste ja nõuannete eest (kust alustada, ehk mõni konkreetne ainekava). Soovi ja pealehakkamist on aga ei oska hetkel kuskilt alustada.


Esimese asjana võiks ehk mõelda, et mida sa täpsemalt IT vallas teha tahad (mida meeldiks teha, rollina näiteks) või mida saavutada (on konkreetsem eesmärk, mida ära teha, mingi lahendus vms)?
Üldises plaanis nõustun rocky-b soovitustega.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
FurioN
HV kasutaja
FurioN

liitunud: 08.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2020 14:05:44 vasta tsitaadiga

Aga kui midagi hakata nullist õppima ilma kooli minemata, mis oleksid need oskused, mida kõige rohkem soovitaksite omandada? Selleks, et vabakutselisena töötada (kodus töötada).

Tänapäeval on kõike võimalik internetis õppida, aga kindlasti nõuab ka väga suurt ajalist investeeringut ja seega tahaks enne pihta hakkamist üsna kindel olla. Tegelikult ma päris nullist ei õpi, kuna lõpetasin IT süsteemide administreerimise eriala endises IT Kolledžis, aga kahetsen, et arenduse eriala ei valinud, sest mul oleks praeguses elus palju rohkem valikuid. Lõpuks avastasin, et administreerimine pole siiski minule ja nii need spetsiifilised teadmised prügikasti läksid.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2020 14:27:10 vasta tsitaadiga

FurioN kirjutas:
Aga kui midagi hakata nullist õppima ilma kooli minemata, mis oleksid need oskused, mida kõige rohkem soovitaksite omandada? Selleks, et vabakutselisena töötada (kodus töötada).

Tänapäeval on kõike võimalik internetis õppida, aga kindlasti nõuab ka väga suurt ajalist investeeringut ja seega tahaks enne pihta hakkamist üsna kindel olla. Tegelikult ma päris nullist ei õpi, kuna lõpetasin IT süsteemide administreerimise eriala endises IT Kolledžis, aga kahetsen, et arenduse eriala ei valinud, sest mul oleks praeguses elus palju rohkem valikuid. Lõpuks avastasin, et administreerimine pole siiski minule ja nii need spetsiifilised teadmised prügikasti läksid.


Kahtlemata saad väga palju üle kanda, eriti kaasaegses DevOps kultuuris. Õpi paar keelt (näiteks C# või Java ja lisaks Python) selgeks ja osale programmeerimisvõistlustel (hackerrank).

Algoritmid & Andmestruktuurid ilmselt kõige olulisem. Seejärel konkreetsed tehnoloogiad, mis huvitavad.

_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2020 15:36:45 vasta tsitaadiga

Nii admini kui arendaja mõttemaailm on tänapäeval selline, mida saab ära kasutada. Pigem on küsimus selles, et mis Su silma särama paneb, mida tahad teha. Veel isegi mitte väga ammu oli arendajate seas PHP popp, praegu on Python. Javas saab ka kogu aeg suuri asju teha, erinevates tseedes samuti. Aga kui hoopis tahad midagi raualähedases maailmas arendada siis neid inimesi on ka väga vaja. R keel on ka hetkel popp ku suurematel skaaladel mõtelda.

DevOps on näiteks väga hea nendele, kes on natuke ühte ja natuke teist. Aga veel on leiba ka "tavalistele" linuxiadminidele, näiteks.

Kui rääkida arenduse maailmast siis loeb oskus vajadusel uue keel ära õppida kuna vabalt võib juhtuda, et varsti on hoopis kolmandaid inimesi vaja. Ning igalpool tahab tööandja teada, mida oled varem teinud seega tasub midagi oma käega ära teha. Suvalise worpressi peale kehitatakse õlgu aga kui räägid, et perekonnas oli vaja mingil hetkel näiteks mingeid eelarveid klapitada ja siis tegid veebilehe, kuhu erinevad inimesed kannavad sisse enda kulud ja siis arvutatakse, üldistatakse, tehakse regulaarseid raporteid - mingi sellise probleemi lahendamine ja töötava asja ettenäitamine on see, millega on end võimalik maha müüa. Keegi ei oska kõike - aga oluline on soov õppida, areneda ja oskus erinevaid probleeme lahendada.

Ise soovitaks pigem mõtelda natuke suuremalt, nö. "veebineegreid" ei ole tänapäeval niipalju vaja. Ega suvalisi teisi lihttöölisi, selles mõttes on "programmeerija" enda arvates tänapäeval täiesti vale väljend kuna tuimalt koodi pole vaja enam toota. Oluline on mõttetöö ja loov lähenemine probleemide lahendamisel. Väga palju taandub tänapäeval suurematele raamistikele kuna need on piisavalt optimeeritud ja raud odav seega ei pea kõrgemal tasemel peenhäälestusprogemisega tegelema. Või kui just tahad detaili minna siis erinevaid embedded asju arendavaid ettevõtteid on ka.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C1rca
HV veteran
C1rca

liitunud: 05.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.05.2020 14:42:08 vasta tsitaadiga

Keegi oskab öelda, mida täna TTÜ Süsadminni sisseastumis pädevus test käsitleb? Tegu EUCIPiga või miskit muud?
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  IT õppimine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 86, 87, 88, 89  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.