Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Eesti internetikiirused ja tehnika areng märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 14.06.2023 18:22:29 vasta tsitaadiga

Huvitav teema just kiiruste ja võrgu osas, seega püüan kaasa lüüa.

Mulle isiklikult eesti kiiruste ja kasutajate vaates tundub, et täna on mõistlik optimaalne internetikiiruse valik 100Mbit/s
See on siis nendele, kes internetti päriselt kasutavad, jätaks need vanavanemad välja kes ainult TV teenust tarbivad ja arveid interneti abil maksavad, sinna jääb see 10Mbit/s

Ehk, et kasutajate osas, alla 100 saab kuidagi hakkama, 100 on hea ja üle selle on nõudlikumad kasutajad, või need kellele antakse sama raha eest näiteks 200 vms.
100M kiiruse vaates on selline olukord, et sa ei taju kas veebileht avaneb kiiremini 100 või 1000 kiirusel. Loomulikult on mängude ja väga suuremahuliste failide allalaadimisel erinevus, aga mitte väljakannatamatu erinevus.

Miks eestis on see 100Mbit/s hinnavahemikus 20-30€ võrreldes mingite naabritega kus võib soodsamalt saada?
Sest siin mõned operaatorid vähemalt üritavad kiirustest kinni pidada, et klient ka selle tellitud kiiruse igal ajahetkel saaks.
Ei spekuleeri ja ei maini operaatoreid aga teada on, kuidas müüa 1Gbit/s pakett 33€ eest näiteks.
Tellin endale 1G neti ja jagan seda näiteks 20 naabriga, kõigile ütlen, et max kiirus on kuni 1Gbit/s Hinnaks naabritele on 33€ ise maksan siis selle ühenduse eest teenusepakkujale 60-99€ ja korjan naabritelt 20x33€ Kõik teevad mingil ajal speedteste, kiirus kõigub aga hea. ei märgatagi kui kiirus on madalam sest ei veebis taju 100 ja 1000 vahet.

See ei tähenda ise naabrineti tegevust, aga nii käituvad kõik teenusepakkujad ise. Kui sul on toru mingisse linna, maakonda, asulasse. Siis kui kiired need ühendused on? Millised võrguseadmed seal vahel on, mis seda kiirust ka kliendile tagavad?
Ehk siis ma ei maini jälle operaatorit, aga kui sa proovid SOHO seadmetega näiteks Ubiquiti PON lahendusel müüa kõigile AINULT 1Gbit/s PON teenust siis on selge, et sa ei müüd selle ühe PON pordi lõhki.
Klient saab soodsalt 1G ühenduse aga kiirus varieerub koos koormusega, öösel 1G tipptundidel võibolla 300Mbit/s. Jah, alati saab kiude ja porte lisaks ehitada ja koormust hajutada, igal juhul see ei ei saa olla kvaliteetne teenusepakkumine.
Kvaliteetne lahendus näiteks on 100G igasse maakonda, 10G väiksematesse piirkondadesse ja 1-2G veel väiksematesse piirkondadesse. PON korral piirkonna ja klientide koormuse jälgimine, hajutamine. Kõik see on nähtav ja klientide arvule vastavalt tagatav.

Ja mis kõik selle pika teksti kokkuvõte on, see natukene maksab. Ehk tahad soodsat, saab, tahad kvaliteetselt, saab.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 14.06.2023 18:50:50 vasta tsitaadiga

Minule, kui dumbuserile, on üle v6rgu töötamise korral, incl VoIP, 50/10 esialgu talutav. Alla selle oli tugevalt suboptimaalne. Hetkel vaatan 100/25 ühenduse poole. Pigem huvitab mind rohkem upload, kuid 50/50 ühendust ei pakuta icon_mad.gif
Hetkel maksan kuus 54€ incl telefon.

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 14.06.2023 18:59:28 vasta tsitaadiga

See maksmise osa on ka huvitav teema. Mille eest makstakse, kas koduinterneti eest või on seal pere mobiilid, järelmaksud jne.
Hea näide on mõne kliendi korral, ma maksan teile 200€ iga kuu ja mu wifi ei toimi. Makstakse läpakate ja telefonide järelmaksu. wifi eest ei maksta sentigi. Internetipakett kodus on enamasti see 16 või 27€ ja selle eest makstakse.
Wifi probleem ise on lahendatav mure, kui see ei levi piisavalt.

Upload osas sõltub ainult võrgu võimekusest, Kasuta 4G, 5G, vase või optika võimalusi ja vali vastav maksimaalne kiirus, mida vaja.
Nagu poes, võta riiulilt kas odavam või kallim kaup, oluline, et söödav oleks.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.06.2023 19:02:06 vasta tsitaadiga

indrpo, mulle see tegelikult sobiks kui on jagatud kiirus, aga mitte üle müüdud. Kui panna õhtul suurem hulk andmeid pilve minema, siis tore kui hommikuks kohal on mitte ei pea seda aega kalendriga mõõtma, samas tavaliste toimetuse jaoks väga suuri kiirusi vaja polegi. Aga Eestis vist keegi ei paku sellist. Või kui pakuvad, siis mitte odavamalt kui need, kes püüavad selle kiiruse garanteerida ka. Ilmutatud kujul ei paku garanteeritud kiirust vist keegi erakliendile

degrass, no kas on vaja nüüd nii teemat solkida. Igal pool Euroopas välja arvatud Eesti saavad ju kõik ju gigase ühenduse 20€ eest isegi kõige kaugemas kolkakülas icon_biggrin.gif Aga tõsisemalt kas sulle sümmeetrilist ühendust tõesti ei pakuta? Asümmeetriline on minu teada ADSL/VDSL/COAX ehk need mida ISP-d vaikselt kinni panevad. Mobiilne muidugi ka.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 14.06.2023 19:08:42 vasta tsitaadiga

Jagatud kiirus on kõigil, erinevus on selles, palju keegi pakkujatest püüab tagada tellitud kiirust.
Ehk saad mida maksad=kvaliteet. Aga saan küsimusest aru, oleks mõistliku hinna eest ka rahul kui kiirus on kuni 1Gbit/s
Paraku neid pakkujaid on vähe sest odav kuumakse ja kuni kiirus, tähendab rohkem probleeme ja pöördumisi, lisakulu.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.06.2023 19:34:34 vasta tsitaadiga

Voibolla saab Eestis ka kunagi.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 14.06.2023 20:55:09 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:

degrass, no kas on vaja nüüd nii teemat solkida.
...


sorry
icon_redface.gif

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.06.2023 21:26:40 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Etz kirjutas:
ot:
Huvitav, kuhu RCC jääb… icon_rolleyes.gif icon_lol.gif

Pls can you don't?

Kirjutab postitust icon_razz.gif

_________________
{ Talu/suvila blogi }
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BA79
HV kasutaja

liitunud: 10.04.2021




sõnum 14.06.2023 22:01:45 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:


Mina ei jõua nii kiiresti klikkida, et vahest aru saada. Töö tegemiseks on vaid pilti vaja, täiesti arusaamatu (ja ka ebaturvaline) oleks midagi lokaalsesse arvutisse laadida. Pealegi on seal eemal seda va compute rerssurssi kõvasti rohkem.


Asi pole klikkimises ega ka mitte selles, kui kellelgi on mingi 10-20 akent lahti kus mingi aktiivne liiklus käib.

Ping ja latentsus ehk see viivitus mida peab ootama kuni vastus tagasi tuleb. Mul õnneks pole väga uploadiga midagi teha vaja (siis oleks asi veel nutusem, kuna asümmeetrilistel ühendustel nagu VDSL on upload aeglasem, kui download enamasti). OK serverite poolt on ka ühenduste arv ja kiirus piiratud, aga mida kaugemal asub server millega ühendust tahad pidada seda aeglasem on ühendus aeglasemate internetiühendustega. Olen teinud kaugtöölaua seansse, kasutanud AWS virtuaalikat, teinud ka TeamVieweri seanssi. Kõik need kogemused ütlevad et stabiilne kiire pingiga ühendus on oluline. Jah, saab ka VDSL-iga hakkama, aga põhimõte on mujal.

Toome näiteks Youtube. Seal liigub palju erineva resolutsiooniga sisu, alates SD-st kuni 8K (ametliku spetsifikatsiooni järgi toetab kuni 8K) . Ühel päeval muutub standardiks näiteks 4K: vaja 20 MBit/s. Majapidamises on nt 2 klienti, siis hoobilt vaja 40 Mbit/s kui mõlemad kliendid korraga striimivad. Internetiühenduste, eriti VDSL taoliste puhul peab arvestama varuga, sest müüakse kiirust enamasti klausliga "kuni". Ja siis tekibki koht kus aeglasemad VDSL ühendused lihtsalt enam ei kata isegi baasvajadusi ära. Vaja kiiremat ühendust. Küsimus on ainult ajas millal andmemaht muutub nii suureks, et internetiühenduse läbilaskevõime jääb ajale jalgu.


viimati muutis BA79 16.06.2023 15:23:48, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 14.06.2023 22:31:11 vasta tsitaadiga

Koodekid arenevad ka.
https://www.pcworld.com/article/1674202/the-future-of-gpu-streaming-is-here-youtube-adds-av1-support.html
tsitaat:
The improvement is so substantial that users can stream great-looking 4K 60FPS video at just 6 megabits per second


1,84 Mbit/s on hea kvaliteediga 4K.
https://bitmovin.com/av1-4k-video-sd-bitrates/
https://bitmovin.com/demos/stream-test?format=dash&manifest=https%3A%2F%2Fcdn.bitmovin.com%2Fwebsite-assets%2Fbbb%2Fstream.mpd

_________________
Müüa 3D-printer
Hunnik DVD filme oksjonil: link
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 16.06.2023 01:21:31 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Koodekid arenevad ka.
1,84 Mbit/s on hea kvaliteediga 4K.


Ei saa nõus olla, testisin AV1 koodekiga pakkimist ja FHD 1Mbit/s oli selliste vigadega et kahju on ajast mis pakkimisele kulub. FHD @ 1,85Mbit/s oli küll rahuldav tulemus, 4K ei viitsinud ette võtta. Testi ajendiks oli just ülatoodud viited.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 16.06.2023 12:19:45 vasta tsitaadiga

Sisul ja sisul on ka vahe ju. Mingit animatsiooni, kus on 16 eri värvi korraga kaadris, seisvat desktoppi või powerpointi esitlust vaadates tõesti saab kasvõi 1Mbit/s 8K läbi suruda aga vähegi kiirema või detailsema sisu puhul kukub kogu värk kokku ja rohkem andmeid on vaja rahuldavaks tulemuseks.
FPS mängud on hea näide, kus pidevalt kasutajad on hädas YT limiitidega, mis pole piisavad korraliku kvaliteediga pilti edastama. Ise neid väga ei vaata aga endal on järjest rohkem hakanud just häirima kuskil looduses filmitud videod. Niikaua kuni tausta pole siis on kõik okei aga voolav vesi, lumesadu või niisama võsa kaadrisse satub siis kukub kvaliteet nii kokku, et paha hakkab.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.06.2023 14:11:05 vasta tsitaadiga

woozy kirjutas:
Betamax kirjutas:
Etz kirjutas:
ot:
Huvitav, kuhu RCC jääb… icon_rolleyes.gif icon_lol.gif

Pls can you don't?

Kirjutab postitust icon_razz.gif


ei kirjutanud, tegelesin asukohaga, kus on PÄRIS nett, kujutate ette. Aga teemasse, 1 aprill peaks läbi olema, sest netiareng eestis on pmst üks suur anekdoot. aasta 1995. 9600bps isa modem. BBS oli kuum sõna. sealt sai cdmanni ja kõike muud. 1998 hakkas Eesti telefon mingit umbluud ajama, et kohe kohe saame kõik netti. saimegi. üle analoogliini 33kbps modemi ja seda pakkus hoopis eenet. enne seda oli mingi aeg veel 14kbps, mida sa isharega jagatud. sama oli ka linnades, tavaline diil-upp. sajandivahetusel hakkas levima ühest küljest adsl teisest küljest wlan (näiteks külatee) külatee oli ikka päris õnnetu 128kilobitti kuskilt võsavahelt. enne adsli oli veel isdn, samamoodi 128kbps. vahepeal pakkus eesti telefon atlas statust, see oli siis esimene PÄRIS internet garanteeritud kiirusega püsiühendus hinnaga 20 000 krooni kuus. 2002-2004+ hakkas turutõrkepiirkond näitama ilmselget mahajäämust. külatee kiirused üle poole mega ei küündinud. poole mega eest tuli maksta 1900 krooni. mingi moment oli kasutusel ka ras1000, mis oligi sisuliselt morse. siiamaani meeles kuidas nett oli "superkiire"! kaablivõrgus sai 2005/2006 kasutada sdsl-i , mis oli "nagu päris". selle hind oli 1200 krooni, aga ainult sellepärast, et paberite järgi oli pordi kiirus mega, torust tuli aga niipalju kui seade võimaldas 2,3!

2010 oli saada gprs, või 3g, ja mõni kohalik pakkus ka mingit wirelessi virelemiseks. sisuliselt vahemik kuni 2010-2020 oligi võimalus ainult vireleda üle mõistuse kalli paketi otsas, seda ka 3g ja 4g osas, kui arvestada paketi kiirusi, kvaliteeti ja hinda. seadmeid ei olnud saada ja neid pole saada ka eriti siiani, ning nad on kallid. kullaketrajate (radionet, unitcom, levikom) keskmine paketikiirus oli 5/1 (saime lõpuks 5/5 peale) ja hind 30+ eurot.
SAMAL AJAL mujal maailmas toimus HÜPPELINE areng! 100gigabitti on tänaseks standard, ilma ohkimata

Eestis on kasutada telia KVALITEETNE (loe seda kolm korda) 4G 5/1 hinnaga 16 eurot , või diili tillikas 2GB mahu täitumisel 128/64 KILOBITTI. ehk sisuliselt 23 aastaga ei olegi midagi muutunud. Lairiba plaan aastaks 2023 on et IGA majapidamine saab vähemalt 100/100, milles julgen küll kahelda. läbitud on 4 toetusmeedet + lugematu hulk teisi. viimane positmehe uudis oli, et lõuna eestisse ei tulnud keegi kaablit pakkuma, mis ei ole ka midagi üllatavat, sest kõigil on siiiber sellest lollitamisest.

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 20.06.2023 09:21:09 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Eestis on kasutada telia KVALITEETNE (loe seda kolm korda) 4G 5/1 hinnaga 16 eurot


See on miinimum, mida sulle antakse, mul on küll 40/10 ja 5G peal pakutakse ka 100M+.

tsitaat:
100gigabitti on tänaseks standard, ilma ohkimata


Jah, kus ? Osav demagoog.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 20.06.2023 15:37:03 vasta tsitaadiga

...Ma oli Külatee kunde septembrist 1999, aga ma justkui ei mäleta et 512kbp/s oleks 1900.- maksnud. 128 maksis 199.-, 256 maksis kas 250 või 270.- ei mäleta enam täpselt. Pole ka arved alles enam, et vaadata.

Eestis on kasutada ka telia KVALITEETNE 4G, millel kiirused kolmekohalised, aga selleks peab natuke rohkem maksma kui 16 juurot.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2023 19:30:05 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
tsitaat:
Eestis on kasutada telia KVALITEETNE (loe seda kolm korda) 4G 5/1 hinnaga 16 eurot

See on miinimum, mida sulle antakse, mul on küll 40/10 ja 5G peal pakutakse ka 100M+.
tsitaat:
100gigabitti on tänaseks standard, ilma ohkimata

Jah, kus ? Osav demagoog.


paar 100 gbps st
https://www.hea.net/ , ja see on alles algus.

isegi 10mbps upload aastal 2023 ei ole vist motiveeriv ja kolmekohalist nr sa ei saa isegi mitte 5g -ga. lisaks arvesta, mis sa selle eest maksad ja mida kaablivõrgus sama raha eest saab
Maldur , ilmselt oli arve firmale, aga meeletu papp kui nii mõelda

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 20.06.2023 21:21:20 vasta tsitaadiga

RCC, see on tõsi, et ma isegi 5G seadmega ei saa kolmekohalist numbrit, lihtsalt seepärast et mul polegi 5G seadet. Aga 4G on. Kui nüüd uskuda telia ametlikult lehelt võetud kiirusstatistika andmeid, siis sellest piisab et olla kiirustega üle kolmanda saja.

Muidugi see maksab, aga kaablivõrku ma ei saagi. Vähemalt mitte teadaoleval ajal. Niisiis, ei maksa möliseda, RCC, kui teemat ei valda ja käed perssest kasvavad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.06.2023 23:02:53 vasta tsitaadiga

5G seade maksab ala 700 dollarit, ja sellega ei ole upload 100-200mbps kaugeltki garanteeritud, SAMAL ajal võtab arenenud riik tavalise sfp pesadega switchi (25 euri) ja kukub sinna 288 optikakarva sisse ajama ja lihtsalt naudib kiiret ja odavat netti, mitte ei kuula telia "ennast kiitmast ma ei väsi ja kui väsin siis puhkan ja kiidan edasi" lugulaulu. kusjuures külatee saigi lõpetatud äkki 2004, sest hinda poldud nõus langetama, siis pidi mõne aasta telia ori olema, mis tegelikult tõi vähe kiirusetõusu ja ka hind jäi sisuliselt samaks.
see ametlik statistika selle võid pista.... õiget asja näitab MRTG, ja kui selle ööpäevane on 100mbps sinist kõrini täis, siis ma võin öelda jah, et asi toimib, täna tele2 maximum 25mbps ja kõik. eks parema ruuteriga saaks natuke juurde, aga selle investeeringu tegemine ei ole mõttekas, sest ma valdan teemat

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 21.06.2023 10:01:36 vasta tsitaadiga

Ma peaks nüüd ostma windowsi ja raua selle alla et MRTG'd jooksutada, ei tundu ka nagu mõttekas investeering kas tead. Mul ei ole ole netti MRTG jaoks vaja, vaid endale ja lastele ning speedtestist mulle piisab. Ma ei reosta ka netti mingi soga üleslaadimisega, seetõttu ei pea ühendus olema 24/7 permanentselt full loadis. Sinu kisa näitab et kui sina ei saa, ei saa keegi mitte midagi - säärane on sinu üleslaaditud kujutluspilt. Kuidagi shitt pilt on...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.06.2023 12:18:52 vasta tsitaadiga

ei mrtg on tasuta linuxi tükk. kasutamise kohustust ei ole. kui me räägime statistikast, siis speedtest ja ala telia enda mingi hämar asi ei ole mulle piisav. 99% kasutajatele ei olegi 24/7 kühveldamine oluline, aga on mõned kellele on. kui mul on teenus, siis mis kasu sest on, kui ma ainult korra kuus speedtesti teen ja haavesse postitan, las ta siis teeb niigipalju. seda enam, et see hind ei ole just väga odav. minu kisa näitab seda, et teoorias pakuvad eestis kõik "kvaliteetset" netti olles digiriigina esirinnas, tegelikkusest olen juba kirjutanud. mujal maailmas saavad teised niipalju et halb hakkab, järelikult ei ole see ju minuga seotud. pilt on tõesti shitt, netti pole, ja ei tule
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 21.06.2023 13:04:22 vasta tsitaadiga

Linuxi jaoks on ju ka rauda vaja. Mul on ARM prosega arvuti, mis üldiselt ei tunne huvi akende ja liinuksite vastu. Ja kellegi meeleheaks ma midagi sinna portima ka ei hakka.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.06.2023 13:11:06 vasta tsitaadiga

ot:
Maldur, aga mis OS sul seal siis jookseb? Mingi unix? Või katkine õun(pole sellega üldse kursis kas jookseb ARM peal)? Või mingi eriotstarbeline klots, mida võime tinglikult arvutiks nimetada, aga enamasti öeldakse moodul, kontroller vms.?
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 21.06.2023 13:40:04 vasta tsitaadiga

Mac Mini M1.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 21.06.2023 14:05:34 vasta tsitaadiga

tsitaat:
paar 100 gbps st
https://www.hea.net/ , ja see on alles algus.


Ma ei saa aru, mida sa sellega öelda tahad ? Lihtsalt mingi haridus- teadusvõrk. Kui Telia ka oma BB'd avalikult näitaks, siis vaataks sealt vastu samamoodi 100G lingid. Kui sa ei näe ja ei tea, siis see ei tähenda, et pole olemas. Mul on tänasel päeval 25G lingid serverist swithi suhteliselt standard.

tsitaat:
SAMAL ajal võtab arenenud riik tavalise sfp pesadega switchi (25 euri) ja kukub sinna 288 optikakarva sisse ajama ja lihtsalt naudib kiiret ja odavat netti


Keegi on ikka päris kõvasti kuuma saanud.

P.S MRTG on lihtsalt grapher, projekt, mis on sisuliselt surnud juba viimased 5a, tänapäeval on popimad asjad, näiteks grafana.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.06.2023 16:39:06 vasta tsitaadiga

Markos, tegelasega kes võtab koduühenduse jaoks 2GB mahuga kõnekaardi ja siis tuututab, et talle on tünga tehtud kuna see maht saab loetud minutitega täis ja siis on morse, pole eriti mõtet dialoogi astuda.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Eesti internetikiirused ja tehnika areng mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.