Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Arvutimängude foorum »  Töö arvutimängude kohta: kriitika ja kommentaarid teretulnud märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2004 13:12:49 vasta tsitaadiga

... jah, selles osas on Le Inc'il täielik õigus, keegi ei saa Sind keelata ennast riigikeeles väljendamast, kuigi paljudel juhtudel on hea kasutada võõrsõnu, kuna lihtsas maakeeles väljendudes, ei pruugi ehk alati mõtte sisu nii hästi väljenduda või tuleks mõtet liialt lahti kirjutada, et tekst üheselt arusaadav oleks ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Krunge
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 30.01.2004 14:45:57 vasta tsitaadiga

Oobik kirjutas:

samas, kui FPS-i on neis mainitud tavaliselt möödaminnes kui midagi, mis on selline teisejärguline ja ei oma potentsiaali olemaks korralik "jutustav teos" - samas, Max Payne seeria või deus ex, jne on täiesti teisel tasemel juba võrreldes algse arusaamaga FPS-ist kui mõttelagedast laskmisest, mille ainus looline moment on alguses, ja see ka stilis "päästa maailma, tapa tulnukad" - ma leian, et FPS-i laadse liidesega mängudel on just väga suur potentsiaal.


Tava-FPS'ide narratoloogiline väärtus on tavaliselt suht väike olnud, RPG'del seevastu just kõrge. Kui uurid narratiivi mängudes tervikune, siis RPG'd on lihtsalt tänuväärsemad - rohkem materiali, kergem uurida.
Aga Deus Ex on FPS vaid vaate mõttes, sisuliselt paigutatakse ta siiski RPG'ks. Max Payne on aga hoopis 3'rd PS, aga see selleks. See et RPG elemendid (ja narratiiv koos sellega) tungivad järjest enamatesse zhanritesse on trend, mida on nimetatud ka RPG'stumiseks ja ses mõttes tasuks muidugi kõiki zhanreid sellest vaatepunktist analüüsida.
Aga see pealkirja asi tasuks sul küll ära täpsustada, muidu haarab õppejõud/oponent sellest kui kõige kergemast kritiseerimisvõimalusest hea meelega kinni.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Krunge
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 30.01.2004 14:52:08 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
keegi ei saa Sind keelata ennast riigikeeles väljendamast, kuigi paljudel juhtudel on hea kasutada võõrsõnu, kuna lihtsas maakeeles väljendudes, ei pruugi ehk alati mõtte sisu nii hästi väljenduda või tuleks mõtet liialt lahti kirjutada, et tekst üheselt arusaadav oleks ...


Maakeelsed mõisted ei pruugu rahvusvahelistega üks-üheselt kattuda. Ja paljude mõistete maakeelsed mõisted üldse puuduvad või on kaetud vaid mingite üldmõistetega, millede kasutamine oleks lihtsalt ebaotstarbekas. Kui näiteks IT valdkonnas kasutaks keegi järjekindlalt vaid agurisme, siis ei saaks vist Agur kadunuke ise kah kõigest aru icon_smile.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oobik
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2004 15:01:40 vasta tsitaadiga

üldiselt on FPS´i ja TPS´i eristamine vaid puht tehniline, sest enamik fps-e on mängitavad ka tps vormis ja vastupidi. Ja FPS-i vaate mõttes ma soovisingi, et ka maailma simulatsioon oleks looga samal tasemel, mitte ei jääks teisejärguliseks.

Samas on kõigil mängudel mingi RPG element (ka kadunukesel doomil, sest mängija pannakse ju kellegi kingadesse maailma läbimisel) ja tendents paistab olevat ka FPS-idel sinna poole, kui just mitte täieväärtuslikult RPG-ks nagu deus ex, aga siis max payne laadseks tõesti sisukaks mänguks.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
devean
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.02.2003




sõnum 30.01.2004 15:12:12 vasta tsitaadiga

gta seeriast võiks ka juttu olla thumbs_up.gif see seeria on ka päris palju mängu-maailma muutnud
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2004 15:18:58 vasta tsitaadiga

Eestikeelsed mõisted EI PEAGI kattuma sõna-sõnalt välismaistega!? Vastasel juhul ei oleks ju eesti keelel mõtet!
Jah, kuna kogu arvutiga seostuv on uus, siis puuduvad osadel sõnadel täpsed eestikeelsed vasted, samas on lubatud
kasutada sõnu nagu font (eelisatud: kirjatüüp), fail jne. Juhul kui mingile sõnale EI OLE eesti keelset vastet, siis
tee ettepanek keelenõukogule see sõna eestistada ja kanda ÕS, või paku omapoolne eesti keelne termin.
Küsimus ei ole niivõrd keelamises kasutada "maakeelt", küsimus respektis. Paljud teadurid on läinud lihtsamat teed ja
kirjutavad oma publikatsioonid inglise keeles ja täiesti halastamatult. Pole hädas üksi meie, ka Rootsi, Norra, Soome jne.
riigid on mures järjest süveneva ingliskeele kasutamise pärast.
Ma rõhutaks veel, et kui mingis keeles ei saa enam teadust kirjutada, siis on see keel sama hästi kui surnud. Meie keele püsimine on meie endi kätes!

Tegelikult pole antud töö üldse halvasti kirjutatud ... mõnus on lugeda. Lihtsalt ma utsitaks noori teadlasi (kui palju neid seda
foorumit loevad icon_wink.gif ) hoolitsema ka oma emakeele eest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oobik
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2004 15:30:14 vasta tsitaadiga

Le Inc kirjutas:
Eestikeelsed mõisted EI PEAGI kattuma sõna-sõnalt välismaistega!? Vastasel juhul ei oleks ju eesti keelel mõtet!
Jah, kuna kogu arvutiga seostuv on uus, siis puuduvad osadel sõnadel täpsed eestikeelsed vasted, samas on lubatud
kasutada sõnu nagu font (eelisatud: kirjatüüp), fail jne. Juhul kui mingile sõnale EI OLE eesti keelset vastet, siis
tee ettepanek keelenõukogule see sõna eestistada ja kanda ÕS, või paku omapoolne eesti keelne termin.
Küsimus ei ole niivõrd keelamises kasutada "maakeelt", küsimus respektis. Paljud teadurid on läinud lihtsamat teed ja
kirjutavad oma publikatsioonid inglise keeles ja täiesti halastamatult. Pole hädas üksi meie, ka Rootsi, Norra, Soome jne.
riigid on mures järjest süveneva ingliskeele kasutamise pärast.
Ma rõhutaks veel, et kui mingis keeles ei saa enam teadust kirjutada, siis on see keel sama hästi kui surnud. Meie keele püsimine on meie endi kätes!

Tegelikult pole antud töö üldse halvasti kirjutatud ... mõnus on lugeda. Lihtsalt ma utsitaks noori teadlasi (kui palju neid seda
foorumit loevad icon_wink.gif ) hoolitsema ka oma emakeele eest.


T2iesti n6ustun - anglisme ja konformismi terminite mitte-eestistamisel on liiga palju (ma veel m2letan, kuidas k2is kaklus, et kas k6vaketas v6i hard disk / ja siiamaani on see teema aktuaalne, kas teha terminid eestikeelseks v6i mitte) (vabandan t2pit2htede puudumise p2rast, hdd ütles yles, pidi knoppixi peale minema)
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Krunge
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 30.01.2004 16:47:05 vasta tsitaadiga

Le Inc kirjutas:

Küsimus ei ole niivõrd keelamises kasutada "maakeelt", küsimus respektis. Paljud teadurid on läinud lihtsamat teed ja
kirjutavad oma publikatsioonid inglise keeles ja täiesti halastamatult.


Paljudes spetsiifilistes teadusvaldkondades on Eesti esindatud vaid ühe teadlasega ja tema publikatsiooni loevad vaid ülejäänud 100 sama valdkonna uuriat üle maailma ning ainus keel mida nad kõik mõistavad on inglise. Kas sel teadlasel on oma niigi nadide resursside juures mõtet mingit maakeelset varianti punnidtada, keelekomisionile ettepanekuid teha ja seda kõike vaid enesetunde pärast? Sest tema tööd ilmselt keegi kompetentsi ja huvi puudumise tõttu maakeelsena ei loe.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2004 17:05:27 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Paljudes spetsiifilistes teadusvaldkondades on Eesti esindatud vaid ühe teadlasega ja tema publikatsiooni loevad vaid ülejäänud 100 sama valdkonna uuriat üle maailma ning ainus keel mida nad kõik mõistavad on inglise. Kas sel teadlasel on oma niigi nadide resursside juures mõtet mingit maakeelset varianti punnidtada, keelekomisionile ettepanekuid teha ja seda kõike vaid enesetunde pärast? Sest tema tööd ilmselt keegi kompetentsi ja huvi puudumise tõttu maakeelsena ei loe.


Vot sellisest mõtlemisest algabki allakäik. Ah et miks mina, milleks vaeva näha, jne. Keegi ei sunni teda kirjutama töid eesti keeles, piisab vastavate oskussõnade sissetoomisest. Siiski ma ei räägi siin mõnest vennast, kes kuskil vaikselt nahistavad oma tööd teha. Antud juhul tilk tõrva meepotti veel ära ei riku, aga kui sinna seda rohkem kallata siis küll!
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Krunge
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 30.01.2004 17:51:33 vasta tsitaadiga

Le Inc kirjutas:

Vot sellisest mõtlemisest algabki allakäik.


Allakäik algab ebareaalsetest ootustest! Nui neljaks ei ole mõtet asju maakeelseks vägistada. Oleneb sellest, kes on uurimistöö oletatav auditoorium. Mingi sotsioloogiline uurimus eestlaste käitumisest tuleks loomulikult eestikeelsena avaldada. Kui aga oletatav auditoorium Eestis puudub, oleks mõttekam kirjutada mitme teadustöö kohta üks populaarteaduslik artikkel, kus puust ja punaseks seletatakse üldistatult asja ja pakutakse olulisematele mõistetele ka maakeelseid vasteid. Sellisel süsteemil oleks ka mingi praktiline väärtus, muidu on need liivale kirjutatud teadustööd.
Aga see vaidlus on ilmselt lõputu, tulutu ja mingis 1000-2000 aastases perspektiivis ka ette määratud: ükskeelne ja üherassiline maailm. Tahtmata öelda, et selline ühetaolisus midagi head oleks.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2004 20:18:37 vasta tsitaadiga

Said valesti aru - ma ei pea silmas "mõnda teadlast". Ma räägin massidest. Alates bakalaureuse töödest kuni tippteaduseni välja. Küsimus on suhtumises. Ega koergi ei tõsta jalga kui vaja pole, nii on ka siin. Pealegi pole see foorum koht kus eestluse ja eesti keele üle muret tunda. Rahvustunne peaks ikka inimesest endast tulema, ülejäänud kõik sõltub tahtmisest.
Jõudu võsainglased!
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hentz
HV Guru
hentz

liitunud: 12.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2004 20:41:05 vasta tsitaadiga

menukas m2ng on wolf ET 2kki tahad selle ka sinna panna... icon_rolleyes.gif
_________________
www.internetikaubamaja.ee - Müüa LIIVAKASTE ja PEENRAKASTE!
www.whykaren.com - üle 120 miljoni kasutatud varuosa! Vaata järgi!
Kommentaarid: 421 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 4 :: 341
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oobik
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2004 21:00:38 vasta tsitaadiga

Le Inc kirjutas:
Said valesti aru - ma ei pea silmas "mõnda teadlast". Ma räägin massidest. Alates bakalaureuse töödest kuni tippteaduseni välja. Küsimus on suhtumises. Ega koergi ei tõsta jalga kui vaja pole, nii on ka siin. Pealegi pole see foorum koht kus eestluse ja eesti keele üle muret tunda. Rahvustunne peaks ikka inimesest endast tulema, ülejäänud kõik sõltub tahtmisest.
Jõudu võsainglased!


Üldiselt ma usun, et asi liiga halb veel ei ole, suurem osa arvutiterminoloogiast on ju ilusti keelde muganenud, ja isegi kui me kasutame lühendid HDD, me mõtleme ju kõvaketas ja samas lühend FPS võib vabalt olla eestikeelde tõlgitud, kui esimeses isikus laskmismäng, lihtne ja lselge - nagu me sentimeetergi kirjutame cm. Asjad ikkagi liiguvad paremuse poole, samas on lihtsalt mõned terminid, mis on suhteliselt kitsad, või just vastuipidi, ja mida teatud koolkonnad kasutavad lihtsalt kas tõlkimatud, või tõlkides kaotaksid suure osa oma alg/lisatähendustest.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Krunge
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 30.01.2004 23:13:08 vasta tsitaadiga

Le Inc kirjutas:
Ma räägin massidest. Alates bakalaureuse töödest kuni tippteaduseni välja.


Olen sellega täiesti nõus, bakalaureuse tööd peaksid kindlasti maakeelseks jääma. Tipteadus aga mõistlikkuse piires, võibolla 75% oleks reaalne.

Le Inc kirjutas:
Rahvustunne peaks ikka inimesest endast tulema, ülejäänud kõik sõltub tahtmisest.


Inimesest endast ei tule midagi. Kultuur, rahvuslikud ühisjooned jms. tulevad kasvatusest, ühiskondlikest tavadest, kokkulepetset jms. Aga see foorum pole sellisteks arutlusteks tõesti õige koht.

Le Inc kirjutas:

Jõudu võsainglased!


Rahvusvaheliste terminite kasutamine viitab pigem kosmopolitismile...
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2004 13:19:49 vasta tsitaadiga

Mhmh, sa ilmselt ei saanud asjale pihta ... asi pole "kosmopolitismis", inglise keele kasutamine on üleüldine kogu
maailmas. Kui palju inimestest elavad ilma kultuuri, rahvuse või keeleta!? Ega ma mõelnudki antud juhul maailmakodanikke.
See selleks, igale asjale võib vastuvaielda ja oma argumente tuua. Paraku reaalsus kipub olema sünge ja tume väikerahvastele, aga eks me elame ja näeme!
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oobik
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2004 14:06:57 vasta tsitaadiga

Le Inc kirjutas:
Mhmh, sa ilmselt ei saanud asjale pihta ... asi pole "kosmopolitismis", inglise keele kasutamine on üleüldine kogu
maailmas. Kui palju inimestest elavad ilma kultuuri, rahvuse või keeleta!? Ega ma mõelnudki antud juhul maailmakodanikke.
See selleks, igale asjale võib vastuvaielda ja oma argumente tuua. Paraku reaalsus kipub olema sünge ja tume väikerahvastele, aga eks me elame ja näeme!


Et teemat arvutis hoida, siis viimase kümne aastaga on arvutiterminoloogias (nagu ka üldises teadusterminoloogias) ikkagi tendents olnud suhteliselt positiivne. Aga paljudes töödes, mida saab avaldada ainult ingliskeelsetes väljaannetes ja millel eestis ka erilist huvi või kõlapinda pole (eestis pole lihtsalt nende lugejaid) on arusaadav, kui autor seda eestikeelde tõlkides pole vaevanud end eestikeelsete terminitega, vaid on mugandanud ingliskeelseid - ehkki arvutis on eestikeelseid termineid juba küllalt ja üsna (ülimalt) loll vabandus on see, et ollakse harjunud, või et eestikeelsed ei kõla nii "arvutipäraselt"...
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Krunge
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 01.02.2004 15:05:19 vasta tsitaadiga

Le Inc kirjutas:
Kui palju inimestest elavad ilma kultuuri, rahvuse või keeleta!?
Paraku reaalsus kipub olema sünge ja tume väikerahvastele, aga eks me elame ja näeme!


Mulle tundub, et rahvused on inimkonna arengus siiski vaid üks etap, tingitud kunagisest kultuurilisest ja geograafilisest eraldatusest. Tulevik pakub sellele aga subkultuuride jms. näol ju ka tõhusat alternatiivi - inimesed kuuluvad mingisse sootsiumisse vastavalt oma huvidele ja tõekspidamistele, mitte seepärast, et nad mingisse piirkonda sündisid.
Rahvuseid suudaks hoida vast ainult mingi ülemaailmne katastroof, mis taastakse mingi 2000 aasta taguse asustustiheduse ja seegi oleks vaid ajutine lahendus.
Ma ei räägi siin rahvuste lahustumisest mitte seepärast, et ma rahvuslust kuidagi nõmedaks pean. Viimase 1000 a. tendentsid näitavad lihtsalt liiga selgelt selliste väärtuste hääbumist. Palju oli toona rahvakilde-keeli Eestimaal ja palju on neid nüüdseks järgi!?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oobik
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2004 15:19:29 vasta tsitaadiga

Krunge kirjutas:


Mulle tundub, et rahvused on inimkonna arengus siiski vaid üks etap, tingitud kunagisest kultuurilisest ja geograafilisest eraldatusest. Tulevik pakub sellele aga subkultuuride jms. näol ju ka tõhusat alternatiivi - inimesed kuuluvad mingisse sootsiumisse vastavalt oma huvidele ja tõekspidamistele, mitte seepärast, et nad mingisse piirkonda sündisid.
Rahvuseid suudaks hoida vast ainult mingi ülemaailmne katastroof, mis taastakse mingi 2000 aasta taguse asustustiheduse ja seegi oleks vaid ajutine lahendus.
Ma ei räägi siin rahvuste lahustumisest mitte seepärast, et ma rahvuslust kuidagi nõmedaks pean. Viimase 1000 a. tendentsid näitavad lihtsalt liiga selgelt selliste väärtuste hääbumist. Palju oli toona rahvakilde-keeli Eestimaal ja palju on neid nüüdseks järgi!?


Vaevalt siiski, et rahvused täiesti kaovad, kuigi see, et väikerahvad, ja eriti need, kes on sunnitud elama mõne suurriigi sees vähemusrahvusena kindlasti kustuvad, samas on subkultuurid sellised ajutised asjad ja nad on eksuisteerinud iga suurema kultuuri sees alati, kuigi rahvusele nad vaevalt hakkavad alternatiivi pakkuma - tihti on nad ju ajutised ja seotud ea ja rahalise olukorraga. Kuigi (maru)rahvusluse kadumine oleks üpris positiivne asi, eriti kui vaadata, et enamus sõdasid ajaloos ongi just selle tõttu aset leidnud. Isegi kui rahvused kaovad jäävad rassid veel päris pikkadeks aegadeks üpsima, ilma mingit üldist kreoolrassi tekitamata ja üks asi teil ununes -- idoloogia -- võib siduda veel tugevamalt kui rahvuslus. Samas keelte ja terminite lähenemine üksteisele on toimunud juba ammusest ajast, meilgi ju osa (üle poole) normaalses tarvutuses olevaid sõnu pärit juba (muinas)skandinaavia või (alam)saksa vene jne jne keeltest, sinna lisandub nüüd lihtsalt ingliskeel, see on paratamatu, et kui nii jätkub, siis varsti eraldab keeli ainult grammatika ja primaarsõnad.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2004 15:59:02 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mulle tundub, et rahvused on inimkonna arengus siiski vaid üks etap, tingitud kunagisest kultuurilisest ja geograafilisest eraldatusest. Tulevik pakub sellele aga subkultuuride jms. näol ju ka tõhusat alternatiivi - inimesed kuuluvad mingisse sootsiumisse vastavalt oma huvidele ja tõekspidamistele, mitte seepärast, et nad mingisse piirkonda sündisid.
Rahvuseid suudaks hoida vast ainult mingi ülemaailmne katastroof, mis taastakse mingi 2000 aasta taguse asustustiheduse ja seegi oleks vaid ajutine lahendus.
Ma ei räägi siin rahvuste lahustumisest mitte seepärast, et ma rahvuslust kuidagi nõmedaks pean. Viimase 1000 a. tendentsid näitavad lihtsalt liiga selgelt selliste väärtuste hääbumist. Palju oli toona rahvakilde-keeli Eestimaal ja palju on neid nüüdseks järgi!?


Njah juba mitut-setut aastatuhandet BC olid olemas riigkesed ja rahvused, vaevalt et nad nüüd lähema 1000 aasta jooksul ära kaovad. Pigem vastupidi - pärast suurt katastroofi või tuumasõda võiks inimkond uuesti* üheks rahvuseks kombineeruda ...

* - lookene piiblist, kus jumal andis inimestele erinevad keeled, et nood torni taevasse ei ehitaks ...
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Krunge
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 01.02.2004 16:46:09 vasta tsitaadiga

Oobik kirjutas:

Vaevalt siiski, et rahvused täiesti kaovad, kuigi see, et väikerahvad, ja eriti need, kes on sunnitud elama mõne suurriigi sees vähemusrahvusena kindlasti kustuvad,


Mis takistab ka suuremate rahvuste rahvusliku identiteedi kadumist - närib neid ju sama uss mis väikerahvaidki?

Oobik kirjutas:

Kuigi (maru)rahvusluse kadumine oleks üpris positiivne asi, eriti kui vaadata, et enamus sõdasid ajaloos ongi just selle tõttu aset leidnud.


Ma kardan, et marurahvuslus on lihtsalt üks paljudest ääruslike maailmavaatega gruppidest, kes pääsevad võimule kergemini äärmuslikes olukordades. Rahvuste kadudes jäävad rassistid, rasside kadudes mingid kolmandad äärmused icon_sad.gif

Oobik kirjutas:
ja üks asi teil ununes -- idoloogia -- võib siduda veel tugevamalt kui rahvuslus.


Pead silmas ikka ideoloogiat? Rahvuslus on ju samuti ideoloogia. Aga jah, muud ideoloogiad peale rahvusliku võivad muidugi rohkem siduda, aga seotuses pole ju küsimus. Küsimus on selles, kas rahvuslik mõtteviis, -kultuur ja keel on mingi hääbuv reliktne igand või on sellel kohta tuleviku ühiskonnas. Ja kui on kohta, siis milline - kas näiteks mingi subkultuurilise vähemuse harrastusena?


Oobik kirjutas:

Samas keelte ja terminite lähenemine üksteisele on toimunud juba ammusest ajast,


Inglise keel on paraku muutumas ülemaailmseks universaalkeeleks, minu meelest täiesti uudne situatsioon, millist varem pole olnud st. see pole lihtsalt väike sõnadelaenamine vaid ühe keele invasioon kõigisse ülejäänutesse, kippudes neid mitte ainult täiendama, vaid suisa täielikult asendama.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oobik
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.02.2004 17:56:13 vasta tsitaadiga

Krunge kirjutas:


Mis takistab ka suuremate rahvuste rahvusliku identiteedi kadumist - närib neid ju sama uss mis väikerahvaidki?


Ma kardan, et marurahvuslus on lihtsalt üks paljudest ääruslike maailmavaatega gruppidest, kes pääsevad võimule kergemini äärmuslikes olukordades. Rahvuste kadudes jäävad rassistid, rasside kadudes mingid kolmandad äärmused icon_sad.gif



Pead silmas ikka ideoloogiat? Rahvuslus on ju samuti ideoloogia. Aga jah, muud ideoloogiad peale rahvusliku võivad muidugi rohkem siduda, aga seotuses pole ju küsimus. Küsimus on selles, kas rahvuslik mõtteviis, -kultuur ja keel on mingi hääbuv reliktne igand või on sellel kohta tuleviku ühiskonnas. Ja kui on kohta, siis milline - kas näiteks mingi subkultuurilise vähemuse harrastusena?




Inglise keel on paraku muutumas ülemaailmseks universaalkeeleks, minu meelest täiesti uudne situatsioon, millist varem pole olnud st. see pole lihtsalt väike sõnadelaenamine vaid ühe keele invasioon kõigisse ülejäänutesse, kippudes neid mitte ainult täiendama, vaid suisa täielikult asendama.


Suurematel rahvustel on "natukene" suurem inerts taga, kui väikerahvastel - fakt on, et enne kustume meie, kui hiinalased või sakslased. Ning marurahvuslus eksisteerib ka ilma äärmusliku olukorrata ja igasugune rahvuslus omab potentsiaali olemaks marurahvuslus. Kindladti jäävad veel väga pikaks ajaks püsima suurkeeled - mandarini, igasugu hispaania/portugalikeele avaldumisvormid, ehk ka ingliskeel, kuigi tema on selles osas natuke halvemas positsioonis - ta ei tule peale mitte massiga, vaid lihtsalt dominantkultuuriga. Ning Sub-kultuur on nagu fraas ütlebki sub- ta on ikkagi mingi kultuuri (ükskõik kuidas me kultuuri defineerime) alamvorm - ning ei tahaks uskuda, et järgi jääb ainult üks domineeriv kultuur ja teised saavad subkultuurideks, sest siis võiks meidki juba lugeda ju massikultuuri subkultuuriks, aga miskipärast me seda ei tee. Ja pole ingliskeel veel midagi saavutanud meil siin eestis mingeid ebaharilikke mõõtmeid, sajandeid on meil olnud peakeeleks ikkagi saksa, siis vene, natuke ka rootsi jm - ja palju kauem ja intensiivsema mõjuga kui praegu ingliskeel ja ikkagi eestikeel siiamaani eksisteerib.
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Krunge
HV kasutaja

liitunud: 06.11.2001




sõnum 01.02.2004 19:09:18 vasta tsitaadiga

Oobik kirjutas:
Ja pole ingliskeel veel midagi saavutanud meil siin eestis mingeid ebaharilikke mõõtmeid, sajandeid on meil olnud peakeeleks ikkagi saksa, siis vene, natuke ka rootsi jm - ja palju kauem ja intensiivsema mõjuga kui praegu ingliskeel ja ikkagi eestikeel siiamaani eksisteerib.

Võibolla ma tõesti ülehindan inglise keele osatähtsust. Mis aga minevikumaailmaga võrreldes täna erineb, on liikumisvabadus ja see aitab ingliskeele invasioonile kaasa. Samuti on võõrad kultuurid tänu info levikule märksa kättesaadavamad, nagu ka võõrad mõtteviisid üldisemalt. Ja Hiina suurlinnade hotellides saab inglise keelega hakkama, ei looda keegi turistide hiina keele oskusele.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
urro
HV vaatleja

liitunud: 22.08.2003




sõnum 24.09.2004 00:22:15 vasta tsitaadiga

Kõik siin ära toodud mängud ise läbi teinud ja peab yltlema et suur oli äratundmisrõõm neid kirjeldusi lugedes thumbs_up.gif Pisut imestama pani see kui jõudsin "Max Payne" loo juurde ja ei leidnud sealt sõnakestki seost filmiga "Matrix"(või jäi mul midagi kahe-silma vahele?) kuigi just selle filmi effektidest mäng kubiseb ning peategelasedki on sarnased.
Igatahes, jätka samas vaimus!
Edu!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rewer
HV Guru
rewer

liitunud: 31.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.09.2004 11:26:17 vasta tsitaadiga

no veits kriitikat siis, kui palutud icon_smile.gif
mp pole fps, samuti gta 3/vc( aga samas võiks vist vaidlema jäädagi, kas 3rd person on fps või mitte ja mõndades mängudes saab valida, kummaga mängida, isedi dn3d) vist oli.
mind segas ka see sõna narratiiv, ju olen siis liiga loll icon_lol.gif
mänge oli vähe esindatud. ja liiga lühike.
aga ära arva,et see töö nüüd halb oli, huvitav lugemine.
ja keegi mainis wolfet-d, kui sellest kirjutada peaks sukelduma online mängude maailma. multiplayer maailma muutis kindlasti rtcw ja et.
ja kui see tekst on sissejuhatus, ootan kogu teksti huviga thumbs_up.gif
jõudu.
Kommentaarid: 1296 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 917
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Arvutimängude foorum »  Töö arvutimängude kohta: kriitika ja kommentaarid teretulnud mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.