Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Algas e-hääletamise proovihääletus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 27.05.2009 14:50:50 vasta tsitaadiga

Sults, pin koode mõtlesingi, mida tavaolukorras klaviatuurilt sisestatakse (ehk siis kodukasutuses).
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 28.05.2009 15:19:20 vasta tsitaadiga

Kas seda pinpadiga kaardilugejat on kusagilt saada ka? Mul läks natuke junn jahedaks. Olen muidugi varemgi arvanud, et tegelikult on ükskõik milline salasõnal baseeruv lahendus nõrk, kuna salasõna(d) on tavalise inimese käest võimalik väga lihtsalt kätte saada. Kui ei ole visuaalset isikutuvastust, pole tegelikult midagi.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 28.05.2009 15:25:19 vasta tsitaadiga

Mina hetk tagasi andsin oma hääle igatahes ära.

Väike uudis teemasse:

tsitaat:
Abilinnapea Jaanus Mutli tahab e-valimised kohtusse anda

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli kaalub Euroopa parlamendi täna alanud e-valimised kohtus vaidlustada, sest interneti teel hääletamise puhul ei saa kontrollida, kas valijaid on mõjutatud.

„Täna ajakirjanduses laialt levinud kahtluste suhtes, et e-valijaid saab kergesti mõjutada ning valimistulemused ei pruugi seetõttu olla objektiivsed, kaalun juristina e-valimiste protseduuri ja nende tulemuste vaidlustamist kohtus,“ teatas Mutli Delfile.
„Kui lugeda valimiste keskkomisjoni esimehe Heiki Sibula avaldusi, siis on selge, et ainsa Euroopa Liidu liikmesriigina e-valimisi korraldavas Eestis on oht valimisvabaduse rikkumisele. Vastavalt seadusele on valimisagitatsioon hääletamisruumis keelatud. Kuidas aga teha kindlaks, kas valimisruum on mõjutustevaba?“ küsis Mutli.

„Ka seda võib ju pidada valija mõjutamiseks või aktiivseks kampaania tegemiseks, kui inimene soovib hääletada näiteks mõnes raamatukogus olevas üldkasutatavas arvutis ning samas ruumis viibib juhuslikult mõni valimistel osalev kandidaat. Või kui vanaemale külla läinud lapselaps kuuleb selja tagant vanaema soovitust valida ikka tema lemmikkandidaadi poolt, kui tahab pannkoogi peale ka moosi saada,“ selgitas keskerakondlane Mutli.

Valimiste keskkomisjoni esimehe Heiki Sibula sõnul on igasugune kontroll valija hääletamise üle lubamatu, samuti valija mõjutamine vahetult hääletamise ajal.

„E-valimistel osalevad tõenäoliselt suures osas just erinevates ministeeriumides ja omavalitsustes töötavad kontoriinimesed, kelle kabinetti võib igal hetkel sisse astuda mõni valimistel osalev poliitik. Kas sel juhul võiks seda kvalifitseerida mõjutamisena?“ küsib Mutli.

Täna hommikul kell 90 algas Eestis europarlamendi valimiste e-hääletamine, mis kestab ööpäev ringi 3. juuni õhtul kella 20-ni.
Allikas: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=23611551
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 28.05.2009 15:34:23 vasta tsitaadiga

Mutli jutt on põhjendatud - kuid ühiskond baseerub nagunii usaldusele, ei saa eeldada, et inimesed on pahatahtlikud. Enamasti ei ole.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2009 15:38:34 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mutli jutt on põhjendatud

ja sellele eelnes just uudis, et KE kavatseb vastavad telgid püsti panna, kus saab e-hääletada icon_biggrin.gif
Eks oodatigi ära Sibula reaktsioon ja tema avaldus nüüd kasutatakse nüüd KE poolt ära, kuna on ju avalik saladus, et enamik e-hääletanutest teps mitte ei hääleta KE poolt 8)

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kalle78
HV kasutaja

liitunud: 24.02.2005




sõnum 28.05.2009 15:47:08 vasta tsitaadiga

Vähe närviajav, et firefoxi tuge pole. Need inimesed kes e-hääletust kasutavad vaevalt kasutavad ie'd põhibrowserina
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 28.05.2009 15:52:00 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Mutli jutt on põhjendatud

ja sellele eelnes just uudis, et KE kavatseb vastavad telgid püsti panna, kus saab e-hääletada icon_biggrin.gif
Eks oodatigi ära Sibula reaktsioon ja tema avaldus nüüd kasutatakse nüüd KE poolt ära, kuna on ju avalik saladus, et enamik e-hääletanutest teps mitte ei hääleta KE poolt 8)
Vanasõna ütleb, et kus lõpeb mõistus, seal algab raudtee, mille ostis KE.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2009 15:53:41 vasta tsitaadiga

vähe pinda käib, tahaks ka hääletada, aga ei saa icon_mad.gif paar tundi tagasi jäi lihtsalt laadima peale selle ID-akna OK muljumist, nüüd viskab peale OK muljumist kohe "Internet Explorer cannot display the webpage" icon_evil.gif
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2009 16:02:07 vasta tsitaadiga

arm2004, proovi mõnest teisest arvutist? icon_rolleyes.gif
_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2009 16:07:06 vasta tsitaadiga

lähen tööle ja proovin seal. kuigi kahtlen, et seal miskit teistmoodi on icon_rolleyes.gif
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 28.05.2009 16:26:55 vasta tsitaadiga

ihvike kirjutas:
Kas seda pinpadiga kaardilugejat on kusagilt saada ka? Mul läks natuke junn jahedaks. Olen muidugi varemgi arvanud, et tegelikult on ükskõik milline salasõnal baseeruv lahendus nõrk, kuna salasõna(d) on tavalise inimese käest võimalik väga lihtsalt kätte saada. Kui ei ole visuaalset isikutuvastust, pole tegelikult midagi.


Vähemalt Tigma hinnakirjas on:
odavam
kallim
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 28.05.2009 16:36:02 vasta tsitaadiga

Ametlik tugi on vaid kuni operatsioonisüsteemile aastast 2001 ?
Asjalik.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 28.05.2009 16:38:13 vasta tsitaadiga

http://www.trenet.eu/spr532 Mingi sellise leidsin ka, aga sealt lehelt loomulikult ei leia mingit infot hinna ega saadavuse kohta - tüüpiline Eesti äriajamismeetod: "ärge te kurat minu käest ostke, ma ei taha müüa".
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2009 16:46:39 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Mutli jutt on põhjendatud

ja sellele eelnes just uudis, et KE kavatseb vastavad telgid püsti panna, kus saab e-hääletada icon_biggrin.gif
Eks oodatigi ära Sibula reaktsioon ja tema avaldus nüüd kasutatakse nüüd KE poolt ära, kuna on ju avalik saladus, et enamik e-hääletanutest teps mitte ei hääleta KE poolt 8)

see uudis on siin -> http://uudised.err.ee/index.php?06166119

tsitaat:
Vabariigi valimiskomisjon taunib Sibula sõnul Keskerakonna tegevust valimistelkide püstitamisel. Samuti tegi Sibul eile õhtul Keskerakonnale ettepaneku loobuda e-hääletamise võimalusest nende kampaaniatelkides. Keskerakond lubas seda kaaluda. Täna on siiski telkides e-hääletamine võimalik, nentis Sibul.

Hetkel vabariigi valimiskomisjonil konkreetseid fakte seaduserikkumistest Keskerakonna telkides veel ei ole. Kui mõni valija aga tunneb, et teda on hääletamisel mõjutatud, saab ta sellest teada ennekõike politseile, aga ka valimiskomisjonile. Samuti jälgib valimiskomisjon telkides toimuvat.

"Kui näiteks mingit ainelist hüvitist pakutakse inimesele, öeldes, kelle poolt peaks hääletama, siis see on klassikaline hääle ostmise juhtum ja see on kindlasti juba kuritegu," selgitas Sibul.

"Siinkohal rõhutan ma suunaga valija poole, et iga valija, kes otsustab sellesse telki hääletama minna, kui ta tunneb, et teda on kuidagigi mõjutatud, siis tal on võimalus oma hääl asendada kas elektroonilist häält andes kuskil mujal privaatsemas kohas või minna alates esmaspäevast jaoskonda hääle muutmiseks ja asendamiseks."

Keskerakond pani täna Tallinnas ja teistes suuremates Eesti linnades kaubanduskeskuste juurde üles 20 telki, kus jagatakse erakonna valimismaterjale ja pakutakse võimalust elektrooniliselt hääletada.


Silmakirjalikkuse tipp icon_idea.gif icon_mad.gif

Tekkis mõte, et käiks kõik need telgid läbi, kontrolliks mis seal toimub ja teeks nimme hääletamised mõne teise erakonna poolt.

Aga üldiselt võib öelda, et KE ise paneb praegu miini e-valimiste legitiimsusele.
Kõigepealt rikub ise tõenäoliselt seadust ja siis kisab, et e-hääletamist võidakse mõjutada, masendav lihtsalt thumbs_down.gif

Veel teemast -> Keskerakonna valimistelk keskturul töötab täie auruga

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 28.05.2009 16:55:41 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Aga üldiselt võib öelda, et KE ise paneb praegu miini e-valimiste legitiimsusele.
Kõigepealt rikub ise tõenäoliselt seadust ja siis kisab, et e-hääletamist võidakse mõjutada, masendav lihtsalt thumbs_down.gif

Veel teemast -> Keskerakonna valimistelk keskturul töötab täie auruga


E-valimised kas on mõjutatavad või siis ei ole, kuid kindlasti ei ole nad mõjutatavad üksnes Keskerakonna poolt. Mina kaldun arvama, et e-valimised on vägagi mõjutatavad ja saavad toimuda kontrollimatus keskkonnas, seepärast leian, et Keskerakonna käitumine on igati põhjendatud, sest nad demonstratiivselt osutavad e-valimiste puudustele. Ega siis ilma Keskerakonna telkideta e-valija mõjutamine ära ei jää!
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2009 16:56:56 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ega siis ilma Keskerakonna telkideta e-valija mõjutamine ära ei jää!

mõni konkreetne näide paluks?

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 28.05.2009 16:57:19 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Veel teemast -> Keskerakonna valimistelk keskturul töötab täie auruga
tsitaat:
...Õhtust hommikuni. ...
Päeval seega hääletada ei peaks saama ? thumbs_up.gif
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 28.05.2009 18:23:08 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Ega siis ilma Keskerakonna telkideta e-valija mõjutamine ära ei jää!

mõni konkreetne näide paluks?

Kas sinu kujutlusvõime piirdub tõesti vaid Keskerakonna telgis toimuda võiva mõjutamisega?
Mõjutada saab töökohal, perekonnas, koolis, sõjaväeüksuses, avalikus internetipunktis, külapoe ukse taga. Kus iganes!
Ma saan aru küll, et Keskerakonna telk tundub igale õigele eestlasele just selle kõige hirmsama kurjuse kantsina, kuid e-hääletamise olemus ei muutu sõltuvalt sellest, kas hääletatakse telgis või väljaspool telki.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aix
HV Guru
Aix

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2009 18:39:40 vasta tsitaadiga

Minu kodus Edgari (ega ka kellegi teise) postrit ei ole, ja ma tunnen ennast siin oluliselt vähem mõjutatuna. icon_exclaim.gif
Aitäh.
Kommentaarid: 397 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 332
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2009 18:40:24 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
Ametlik tugi on vaid kuni operatsioonisüsteemile aastast 2001 ?
Asjalik.

Kahjuks Omnikey koduleht on hetkel maas( www.omnikey.com ).Muidu seal oli kenasti ka Vista driveritele eraldi osa.Vist olid nii x86 kui ka x64 thumbs_up.gif .Kas ka konkreetsetele seadmetele seda ei oska kommenterida...
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2009 18:43:47 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
Tanel kirjutas:
tsitaat:

Ega siis ilma Keskerakonna telkideta e-valija mõjutamine ära ei jää!

mõni konkreetne näide paluks?

Kas sinu kujutlusvõime piirdub tõesti vaid Keskerakonna telgis toimuda võiva mõjutamisega?
Mõjutada saab töökohal, perekonnas, koolis, sõjaväeüksuses, avalikus internetipunktis, külapoe ukse taga. Kus iganes!
Ma saan aru küll, et Keskerakonna telk tundub igale õigele eestlasele just selle kõige hirmsama kurjuse kantsina, kuid e-hääletamise olemus ei muutu sõltuvalt sellest, kas hääletatakse telgis või väljaspool telki.

kujutlusvõimega probleeme pole, aga ma palusin sult konkreetset näidet, mitte üldist juttu ja teiste erakondade alusetut sildistamist!
Täpselt samu asja võib teha ka tavalise hääletamise puhul, nagu varasemad häälteostmisjuhtumid KE poolt on ka näidanud!
Ja antud valimiste puhul on KE puhul selgelt näha tema tegevus, sisuliselt valimisagitatsioon hääletuspunkti juures, mis on seadusega keelatud!
Ja et mitte näida erapoolikuna, kui mõni teine erakond peaks sellist tegevust harrastama, tõstan kõva häält ka selle erakonna vastu icon_idea.gif

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 28.05.2009 19:01:32 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
kujutlusvõimega probleeme pole, aga ma palusin sult konkreetset näidet, mitte üldist juttu ja teiste erakondade alusetut sildistamist!
Täpselt samu asja võib teha ka tavalise hääletamise puhul, nagu varasemad häälteostmisjuhtumid KE poolt on ka näidanud!
Ja antud valimiste puhul on KE puhul selgelt näha tema tegevus, sisuliselt valimisagitatsioon hääletuspunkti juures, mis on seadusega keelatud!

Millisele teisele erakonnale ja millise sildi olen ma külge riputanud? Palun konkreetselt!
Palun ka konkreetset näidet, mille pahaga on Keskerakond oma valimistelgis hakkama saanud.
Muide, varasemaid häälte ostmise juhtumeid on avaldatud ka teiste parteide kohta (oops, nüüd ma mainisingi teisi parteisid, kuid varem ma seda ei ole teinud!).
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2009 19:19:54 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Millisele teisele erakonnale ja millise sildi olen ma külge riputanud? Palun konkreetselt!

Vabandan, nüüd uuesti lugedes erakondi sa tõesti silmas ei pidanud, vaid üleüldist mõjutamist.
Olen sinuga põhimõtteliselt nõus, aga poliitiliste eelistuste (kodust, töist) kaudset mõjutamist ei saa kuidagi välistada ega kontrollida, küll aga tuleb kindlasti taunida igasugust seadusevastavast või ebaeetilist mõjutamist.
Ja kui inimene on lolli peaga lasknud end (ebaseaduslikult) mõjutada, siis peab ta sellest puudutatuna (ebaseadusliku mõjutamise puhul) pöörduma vastavate instantside poole ja/või kindlasti kasutama ära ka oma õigust käia valimas tavapärasel moel õigel valimiste päeval, mis prevaleerib e-valimistel antud hääle üle.
tsitaat:

Palun ka konkreetset näidet, mille pahaga on Keskerakond oma valimistelgis hakkama saanud.

Sellest polekski mingit lugu, kui telgis toimub vaid valimispropaganda või erapooletu, erakonna valimisagitatsioonita ja vastavate instantside poolt ülekontrollitud arvutitega e-hääletamine, aga
Keskerakond lörtsib e-valimisi kahelt poolt

tsitaat:
ETV eilsetes uudistes (vaata videot) ütleb keskerakondlane (Lauluväljaku pealik) Riho Rõõmus, et telgi sees inimestele propagandat teha ei tohi: „Igaüks peab saama ise rahus otsustada, kui tal on ID kaart kaasas ja pin-kood meeles."

Oluline on tema järgmine lause: „Aga siin väljas, siin võiks seista mitut värvi õhupallidega noori kõrvuti ja inimesi üles kutsuda oma kandidaadi poolt hääletama, et meie nimekirja kandidaadid on kõige paremad."

Minul tekkis siin kahtlus, et telkide ülesseadmise tegelik mõte on valimispropaganda tegemine. Loomulikult on erakonna esimene huvi e-valimistelkide ülesseadmisel, et neis hääletajad valiksid just Keskerakonna kandidaadi. Mitte aga e-valimiste omakasupüüdmatu propageerimine.
Vastavalt seadusele on valimisagitatsioon hääletamisruumis keelatud. Valimistelgi ja selle esise piir on aga õrnõhuke. Seetõttu ütleb ka vabariigi valimiskomisjoni esimees Heiki Sibul, et komisjon taunib Keskerakonna kampaaniatelkides toimuvat. Seega õõnestab Keskerakond sisuliselt kampaaniatelkides valimisvõimalust pakkudes (või nende ees propagandat tehes) üleüldse e-valimisi kui selliseid! Ning Mutli avaldus kinnitab, et see ongi eesmärk.


tsitaat:
Muide, varasemaid häälte ostmise juhtumeid on avaldatud ka teiste parteide kohta (oops, nüüd ma mainisingi teisi parteisid, kuid varem ma seda ei ole teinud!).

tõsi ta võib ehk isegi olla (Rahvaliit vms), aga see ei kahanda fakti, et KE on seda teinud ja jätkab küsitavate ja ebaseaduslike tegevuste tegemist.

Sa täpselt nagu keskerakondlane, et kui viidatakse seaduserikkumistele vms, siis alati pareeritakse väidet ja süüdistust, et tema ju tegi ka, aga enda pealt juhitakse jutt mujale, nagu kõik oleks JOKK 8)

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 28.05.2009 19:29:41 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:

Olen sinuga põhimõtteliselt nõus, aga poliitiliste eelistuste (kodust, töist) mõjutamist ei saa kuidagi välistada ega kontrollida, küll aga tuleb kindlasti taunida seadusevastavast mõjutamist.
Ja kui inimene on lolli peaga lasknud end (ebaseaduslikult) mõjutada, siis peab ta sellest puudutatuna (ebaseadusliku mõjutamise puhul) pöörduma vastavate instantside poole ja kindlasti kasutama ära ka oma õigust käia valimas tavapärasel moel õigel valimiste päeval, mis prevaleerib e-valimistel antud hääle üle.

Esiteks, valimisjaoskonnas tavahääletamine toimub kontrollitud keskkonnas, kus saab oluliselt vähendada mõjutamise võimalust vahetult hääletamise ajal.
Teiseks, minu teada e-valija ei saa tavavalimise päeval valida.

tsitaat:

Sellest polekski mingit lugu, kui telgis toimub vaid valimispropaganda või erapooletu, erakonna valimisagitatsioonita ja vastavate instantside poolt ülekontrollitud arvutitega e-hääletamine, aga
Keskerakond lörtsib e-valimisi kahelt poolt

Ma ei saa aru, miks sa eeldad, et e-valimisel e-valijate poolt kasutatavad arvutid peavad olema "vastavate instantside" poolt üle kontrollitud? Sellist nõuet ju ei ole!

tsitaat:

Vastavalt seadusele on valimisagitatsioon hääletamisruumis keelatud. Valimistelgi ja selle esise piir on aga õrnõhuke. Seetõttu ütleb ka vabariigi valimiskomisjoni esimees Heiki Sibul, et komisjon taunib Keskerakonna kampaaniatelkides toimuvat. Seega õõnestab Keskerakond sisuliselt kampaaniatelkides valimisvõimalust pakkudes (või nende ees propagandat tehes) üleüldse e-valimisi kui selliseid! Ning Mutli avaldus kinnitab, et see ongi eesmärk.


E-valimised tuleks keelustada juba ainuüksi seetõttu, et ei ole võimalik kontrollida seda nõuet. Ja mis peamine, kodanik ei saagi olla veendunud selles, kas ta viibib hetkel mõne muu isiku hääletamisruumis või mitte, sest e-hääletada saab igal pool.

tsitaat:
Sa täpselt nagu keskerakondlane, et kui viidatakse seaduserikkumistele vms, siis alati pareeritakse väidet ja süüdistust, et tema ju tegi ka, aga enda pealt juhitakse jutt mujale, nagu kõik oleks JOKK 8)

Mina pooldan, et ebademokraatlik e-valimiste süsteem ära kaotataks. Selles osas minu huvid Keskerakonnaga ajutiselt kattuvad. Ma ei juhi enda pealt juttu kõrvale. Ma lihtsalt ei osale valimistel, kuni e-valimised on keelustatud (edit: kuna seda lauset võidakse valesti mõista, siis täpsustan, et pean silmas seda, et ma ei osale valimistel seni, kuni saabub olukord, kus e-valimised on ära keelatud). Ja ma ei ole kunagi olnud, ega kavatse ka tulevikus olla Keskerakonna valija, seega mõtle, kes minu häälest ilma jääb.


viimati muutis Sults 28.05.2009 20:13:45, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.05.2009 19:54:50 vasta tsitaadiga

Sults kirjutas:
Teiseks, minu teada e-valija ei saa tavavalimise päeval valida.

Samal päeval tõesti ei saa e-valida(e-valida saab kuni 3 Juuni 20:00-ni icon_wink.gif ).Küll aga on võimalik eelhääletuse päevadel(1-3 Juuni) ja valimispäeval 7 Juunil ka eelnevalt e-hääle andnud valijal minna valimisjaoskonda ja uuesti anda oma hääl(mis nagu eelnevalt öeldud tühistab e-hääle).

Seega see on ikka väga nõrk argument(on alati olnud),et e-valides on inimest kergem mõjutada,meelitada,sundida vms.Isegi kui keegi nii teeb teile, siis on alati võimalus minna pärast valimisjaoskonda ja üle hääletada see hääl icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Algas e-hääletamise proovihääletus mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.