Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Arvutimängud võivad kahjustada aju märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 31.12.2007 15:42:13 vasta tsitaadiga

Pane silmad kinni, siis kui selliseid kahjulikke asju loed.
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tqz
Kreisi kasutaja
tqz

liitunud: 23.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2007 16:43:53 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
mis juhtub kui sa kirjandit kirjutad pool tundi järjest ? (reaalselt tehakse seda gümnist läbi saamiseks vist mingi max 4h ?)

6h on aega, ise sain küll 3,5 tunniga hakkama, aga osadel läks ka 5-6h.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Degwees
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.02.2007




sõnum 31.12.2007 17:16:27 vasta tsitaadiga

Olen Steam Community's märganud inimesi, kes on mänginud viimase kahe nädala jooksul rohkem, kui 165 tundi icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 31.12.2007 17:29:15 vasta tsitaadiga

ot:
Huvitav, et kõik
    ... alkohoolikud on targemad kui teadlased, kes väidavad, et alkohol on tervist kahjustav
    ... narkosõbrad on targemad kui teadlased, kes väidavad, et narkootikumid on tervist laastavad
    ... arvutimängurid on targemad kui teadlased, kelle uuringud näitavad, et arvutimängud on tervist kahjustavad...


Aga mitte ükski eelnimetatuist ei suuda tunnistada, et alati on olemas võimalus, et teadlastel on õigus. Aga ei - süüvimata teemasse, hakkab mingi mõttetu jura pihta. "Kuhu see kõlbab, kui mingi teadlane jõuab oma uuringuga sinna, mis tõestab, et mingi minu tegevus/harrastus saab tervist kahjustav olla! See pole ju võimalik! See teadlane on debiilik!"

PS: mina kui arvutit mängimiseks mitte kasutav arvutikasutaja olen küll märganud pikema perioodi jooksul, et mu mälu on pisut halvenenud. Aga mul ei tule pähegi hakata jalgu vastu maad trampima, kui keegi kuskil uuringus avastab, et liigne avutikasutamine seda põhjustab.

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Creat_1
HV veteran
Creat_1

liitunud: 29.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2007 17:29:58 vasta tsitaadiga

Degwees kirjutas:
Olen Steam Community's märganud inimesi, kes on mänginud viimase kahe nädala jooksul rohkem, kui 165 tundi icon_biggrin.gif

jätad ööseks mängu tööle ja tunde tuleb icon_lol.gif thumbs_up.gif
---

Põhimõtteliselt ei tohi naq midagi teha, muidu jääd kas lolliks või sured kiiremini maha icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
end889
HV kasutaja
end889

liitunud: 22.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2007 18:04:48 vasta tsitaadiga

Creat_1 kirjutas:
Degwees kirjutas:
Olen Steam Community's märganud inimesi, kes on mänginud viimase kahe nädala jooksul rohkem, kui 165 tundi icon_biggrin.gif

jätad ööseks mängu tööle ja tunde tuleb icon_lol.gif thumbs_up.gif
---

Põhimõtteliselt ei tohi naq midagi teha, muidu jääd kas lolliks või sured kiiremini maha icon_biggrin.gif


sinu viimase lause peale võiks öelda et kui kirjutad klaveril siis sõrmed kuluvad ära ja kui hiirt liigutad siis varsti ranne saab kahjustada....imelikke asju teevad need teadlased ikka:D pole midagi paha öelda kogu selle krempli peale

_________________
Tiktok pole elu.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
machoman
HV vaatleja
machoman

liitunud: 26.06.2007




sõnum 31.12.2007 18:07:52 vasta tsitaadiga

Mm alles tehti teatavaks et inimene kes kahte keelt oskab elab 5 aastat kauem, inglis keele õppisin ma arvutis ära nii et mm ütleks et tulu ja kulu on võrdsed XD
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RReinu
HV kasutaja
RReinu

liitunud: 01.03.2006




sõnum 31.12.2007 18:22:10 vasta tsitaadiga

peaks mainima et jah väga mahe teema!!!ja veel lahedamad kommentaarid!!! Et elamine on eluohtlik! ÄRGE ELAGE::S:S:S:O Happy New Computer chilling year!
_________________
- Arvutite ja elektroonika remont - http://www.arvutimeistrid.ee
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 31.12.2007 18:28:14 vasta tsitaadiga

Link, kus kõik arvutitega seotud terviseprobleemid on üritatud kokku võtta.

Tasub tutvuda - soovitan 8)

http://library.thinkquest.org/C0123325/
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
j2nx
Kreisi kasutaja
j2nx

liitunud: 11.07.2003




sõnum 31.12.2007 18:45:32 vasta tsitaadiga

Jah, arvestades, et inimene mängib istudes, st. pea asub ülejäänud kehast üleval pool. Siis tahestahtmatult hakkab maakülgetõmbe jõud tööle ja veri langeb alla.
Mis selles avastuses erilist?
Liikudes ju verevarustus paraneb, süda teeb natukenegi rohkem tööd (vererõhk suureneb).. .
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TALIBAN
HV kasutaja

liitunud: 23.05.2006




sõnum 31.12.2007 19:14:06 vasta tsitaadiga

nüüd ma tean miks mul mänge mängides erektsioon on, otsmikusagarast peab ju see üleliigne veri ennast kuhugi ära paigutama icon_lol.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 31.12.2007 19:16:00 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Link, kus kõik arvutitega seotud terviseprobleemid on üritatud kokku võtta.

Tasub tutvuda - soovitan 8)

http://library.thinkquest.org/C0123325/
tsitaat:
7. Consider using a voice recognition software program.

Voice recognition programs allow you to dictate to your computer and free yourself from the keyboard. There are a number of commercially available programs. Be aware, however, that this can lead to new problems such as voice loss!
oh ei, ei tohi ka häälega juhtimist kasutada kuna kulutab hääle ära
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
portman
HV kasutaja
portman

liitunud: 02.12.2006




sõnum 31.12.2007 19:19:28 vasta tsitaadiga

daddo kirjutas:
ot:
Huvitav, et kõik
    ... alkohoolikud on targemad kui teadlased, kes väidavad, et alkohol on tervist kahjustav
    ... narkosõbrad on targemad kui teadlased, kes väidavad, et narkootikumid on tervist laastavad
    ... arvutimängurid on targemad kui teadlased, kelle uuringud näitavad, et arvutimängud on tervist kahjustavad...


Aga mitte ükski eelnimetatuist ei suuda tunnistada, et alati on olemas võimalus, et teadlastel on õigus. Aga ei - süüvimata teemasse, hakkab mingi mõttetu jura pihta. "Kuhu see kõlbab, kui mingi teadlane jõuab oma uuringuga sinna, mis tõestab, et mingi minu tegevus/harrastus saab tervist kahjustav olla! See pole ju võimalik! See teadlane on debiilik!"

PS: mina kui arvutit mängimiseks mitte kasutav arvutikasutaja olen küll märganud pikema perioodi jooksul, et mu mälu on pisut halvenenud. Aga mul ei tule pähegi hakata jalgu vastu maad trampima, kui keegi kuskil uuringus avastab, et liigne avutikasutamine seda põhjustab.


meelelahutuslikku ajaviidet narkootikumide ja alkoholismiga võrrelda on "natuke" kohatu,neil pole mitte mingit seost ja pealegi ei tundu antud "uuring" just eriti teaduslik,psühiaatri töö on uurida psühholoogiat mitte bioloogiat,lisaks pole esitatud ka ju mingeid andmeid ega sidemeid miks,kuidas,kui palju ja mismoodi arvutimängud tegelikult aju mõjutavad ja kas sellel nn verevarustuse vähenemisel üldse mingit reaalset mõju ajurakkudele on.
jah tundub loogiline,vähem verd = vähem toitaineid ja hapnikku,aga rakkude kahjustamiseks või hävitamiseks läheks vaja natuke törts ekstreemsemaid tingimusi,kui nad nii tulihingeliselt rauda raiuvad ja suure suuga pasundvad,et arvutimängudel on aju tappev mõju,siis miks seda praktikas näha pole,ehk teisisõnu,nende loogika pole just eriti loogiline

_________________
..................
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 31.12.2007 19:23:46 vasta tsitaadiga

pigem tähendab vähem verd = vähem aktiivsust
aga milleks me siis mängime ? selleks et tööst puhata ikka end (ja miks oleks muidu arvutimäng lõõgastav kui aju ei puhkaks ?)
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 31.12.2007 19:33:37 vasta tsitaadiga

huvitav kuidas malemängijatel või matemaatikutel otsmikusagaras verevarustusega lood on
või siis idiootidel icon_rolleyes.gif

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2007 19:39:27 vasta tsitaadiga

Arvutid ongi saatanast.. terve elu keerab piixu icon_wink.gif
_________________
{ Talu/suvila blogi }
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 31.12.2007 19:39:53 vasta tsitaadiga

woozy kirjutas:
Arvutid ongi saatanast.. terve elu keerab piixu icon_wink.gif
let's go back to stoneage
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002




sõnum 31.12.2007 19:42:46 vasta tsitaadiga

Minul tekitab HV kõike seda, mida algses postituses arvutimängude süüks pannakse. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 31.12.2007 19:53:17 vasta tsitaadiga

voyager_est kirjutas:
Minul tekitab HV kõike seda, mida algses postituses arvutimängude süüks pannakse. icon_rolleyes.gif
kuluks AM ära nagu nii mõnigi teine siin on palunud endale panna icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 31.12.2007 19:58:13 vasta tsitaadiga

Tegelikult saab ka igaüks ise testida, kuidas ja kas ta arvutiga suhtleb - õiesti või valesti.
Antud test pärineb ajastust "15 aastat tagasi", kuid loodan, et kõlbab ka praegusel ajal kasutada.

Kontrollülesanne: Pane kirja või jäta meelde iga 10 minuti tagant tegevused, mis Sinu ümber toimub. Ehk siis kes mida teeb ja kes mida räägib.
Kui kedagi teist võtta pole - pane teise tuppa (nii, et kõrvale vaadates näed) teler ja siis pane kirja, mis teleris toimub iga 10 minuti tagant.

Ülesande mõte on kontrollida, kas käitud arvuti ekraani taga õieti:
- vaatad -2-5 sek ekraanile ja siis "uitab pilk mööda ruumi ringi".

Sellise treeningu üle võib vaielda, kuid omast käest väidan, et on täiesti võimalik arvutiga töötamise - mängimise ajal suhelda enda ümber oleva tegevusega.
Praegugi - kirjutan siin ja samas jälgin paralleelselt vasakul, teises toas jooksvat ETV aastalõpuprogrammi. Ja lisaks jälgin paremale jäävast aknast, kuidas väljas jälle rakette lasti
thumbs_up.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 31.12.2007 20:00:09 vasta tsitaadiga

ma haaran iga natukese aja tagant lonksu õlut ja turvalisuse pärast ei hakka pimesi kannu kaapima, vaid ikka pööran pilgu õlle poole ja tervitan põgusalt beer_yum.gif icon_biggrin.gif
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 31.12.2007 20:07:52 vasta tsitaadiga

portman kirjutas:
meelelahutuslikku ajaviidet narkootikumide ja alkoholismiga võrrelda on "natuke" kohatu,neil pole mitte mingit seost ja pealegi ei tundu antud "uuring" just eriti teaduslik,psühiaatri töö on uurida psühholoogiat mitte bioloogiat,lisaks pole esitatud ka ju mingeid andmeid ega sidemeid miks,kuidas,kui palju ja mismoodi arvutimängud tegelikult aju mõjutavad ja kas sellel nn verevarustuse vähenemisel üldse mingit reaalset mõju ajurakkudele on.


Vot seda ma silmas pidasingi! Ja mina näiteks hasartset "tükkideks tulistamist" näiteks ei pea meelelahutuslikuks ajaveetmiseks. Mis puutub sinu arvates kohatuid näiteid, siis ma võiks need asendada ükskõik mille muuga, kasvõi kohvijoomisega - mõne muu hobi või harjumusega, mis on seotud psühholoogilise sõltuvusega, millega on võimalik kergelt liiale minna. Ja ma tõesti arvan, et arvutimängud seda on. Või saad sa kaks kuud olla, ilma et tekiks isu mängida?
Ja veel... bioloog vs. psühhiaater... Võiks mainida, et esimene teab ilmselt väga heal tasemel fotosünteesist jne, aga ta pole arst, nagu seda on psühhiaater. Ja terviseuuringutes teeksin mina siiski panuse arstidele, mitte bioloogidele. Pealegi... kui tegemist on teaduskraade omava spetsialistiga, siis need kõrgemad kraadid on tihti väga spetsiifiliste teadustöödega saadud, mistõttu tema algne eriala (psühhiaater) on täiesti tähtsusetu argument.

portman kirjutas:
jah tundub loogiline,vähem verd = vähem toitaineid ja hapnikku,aga rakkude kahjustamiseks või hävitamiseks läheks vaja natuke törts ekstreemsemaid tingimusi,kui nad nii tulihingeliselt rauda raiuvad ja suure suuga pasundvad,et arvutimängudel on aju tappev mõju,siis miks seda praktikas näha pole,ehk teisisõnu,nende loogika pole just eriti loogiline


Sinu loogika järgi on ilmselt ka suitsetamine ohutu, sest peale sigareti tõmbamist ei kukku sa kopsuvähiga pots maha. Ja samuti sa ei tunne, et sa selle (sigareti suitsetamise ajal) käigus kopsuvähi saaksid.

Mina antud juhul ei ütle üldse, kas arvutimängud on ohtlikud või mitte, vaid ma imestan fenomeni üle, et iga kord, kui millegi sellisega on tegemist, siis need tegelased, kes kõige otsesemalt sellega tegelevad (omamata 7-ndat meelt: võimet tajuda ajukahjustusi tekitavaid protsesse), leiavad "argumendid", et asi ümber lükata.
Ehk viidata mingi tegevuse võimalikule tervisekahjulikkusele oleks justkui selle tegevusega tegeleja otsene solvamine. Vähemalt rusikatega üldjuhul vehkima hakatakse.

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
me@homeq
HV veteran
me@homeq

liitunud: 11.09.2003




sõnum 31.12.2007 20:28:05 vasta tsitaadiga

mjul ljuba aljud pläris plehmjed beer_yum.gif,sai kunagi igapäev järjest mingi 4-6 tundi warrocki mängitud ja seda kuskil pool aastat icon_eek.gif
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tqz
Kreisi kasutaja
tqz

liitunud: 23.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2007 20:34:13 vasta tsitaadiga

daddo, aga millega sina meelt lahutad? Teatud uuringutega võib ilmselt leida, et ka sinu meelelahutusviisid võivad olla kahjulikud või ohtlikud. Hakkaksid ka vastu vaidlema?
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 31.12.2007 20:35:01 vasta tsitaadiga

huvitav kas meie kõigi isa on veel ikka terve mõistusega ? icon_smile.gif
hint: meile kallis isaahv
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Arvutimängud võivad kahjustada aju mine lehele eelmine  1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.