Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Üha kasvav internetipiraatlus saab löögi märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
woo456
Kreisi kasutaja
woo456

liitunud: 23.07.2006




sõnum 18.05.2009 19:36:20 vasta tsitaadiga

Vaevalt keegi sulle seda tasuta anda tahab, sest see plaat ka maksab midagi ja ilma key'ta ühtegi plaati/karpi niikuinii ju ei anta. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.05.2009 08:14:23 vasta tsitaadiga

SurfData, lLegaalselt oleks pidand ennem targem olema ja backup'i tegema. Kuna aga tegeliku väärtuse asjale annab CD key siis tõmmaku netist.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SurfData
HV Guru
SurfData

liitunud: 19.05.2006




sõnum 19.05.2009 16:48:20 vasta tsitaadiga

woo456 kirjutas:
Vaevalt keegi sulle seda tasuta anda tahab, sest see plaat ka maksab midagi ja ilma key'ta ühtegi plaati/karpi niikuinii ju ei anta. icon_rolleyes.gif


mõistliku hinna eest on ju inimesed valmis ostma uue asendusplaadi. Mõne kordne tooriku hind oleks täitsa okas kuna asi muidu ostetud enivei.

Auron kirjutas:
SurfData, lLegaalselt oleks pidand ennem targem olema ja backup'i tegema. Kuna aga tegeliku väärtuse asjale annab CD key siis tõmmaku netist.


plaatide peal on ju kirjas, et ei tohi koopiaid teha icon_wink.gif Lisaks, kas suvaline kopeerimine tagab koopia tõrgeteta töökindluse? Ning netist tema tõmmata EI OSKA, kuna too pole piraja ning ei tea ka kuidas seda teha icon_exclaim.gif

Filmi ja mängutootjad ei taga siis mitte kuidagi seda, et mis saab juhul kui plaat saab kriimustatud vms?
Kommentaarid: 84 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 19.05.2009 17:44:17 vasta tsitaadiga

SurfData kirjutas:
plaatide peal on ju kirjas, et ei tohi koopiaid teha icon_wink.gif
Kohalikud seadused on siiski üle kusagil lombi taga trükitud kirjadest.
SurfData kirjutas:
Filmi ja mängutootjad ei taga siis mitte kuidagi seda, et mis saab juhul kui plaat saab kriimustatud vms?
Ennemuistsel 'aal oli sedasi, et pidid oma katkise plaadi/disketid koos postikuluga tootjale saatma ning nad saatsid sulle vastu töötava variandi. Tänapäeval pole kuulnud, et midagi sellist veel tehtaks.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
note1
Lõuapoolik
Lõuapoolik
note1

liitunud: 02.09.2007




sõnum 20.05.2009 17:48:44 vasta tsitaadiga

Ma pakun et 90% eesti windowsi kasutajatest kasutab piraatplaadiga mängu! Mis on kusagilt failijagajast tõmmatud.

Mul on kogemus. Tõmmati mäng, lisati kräkkerproge ja tulemus oli, et sõimati pärast nägu mul täis, et mina olen pätt ja rikkusin nende arvuti ära (mingid cryptoviiruseid oli täis, segasid arvuti tööd)
Peale seda ma windowsit ei kasuta eriti ja saadan windowsi kasutajad parajasse kohta!!

Minu elumõte ongi propageerida linuxit, kus administratiivne konto on minu hallata ja vajadusel on korpus lukustatud suure tabaga ja bios on parooli all ja bioses on peale kõvaketta buutimise, teised keelatud.
Windows on paljude elu ära rikkunud!!
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woo456
Kreisi kasutaja
woo456

liitunud: 23.07.2006




sõnum 20.05.2009 19:02:10 vasta tsitaadiga

note1 kirjutas:
Windows on paljude elu ära rikkunud!!

No mis jutt see selline on doh.gif
note1 kirjutas:
Mul on kogemus. Tõmmati mäng, lisati kräkkerproge ja tulemus oli, et sõimati pärast nägu mul täis, et mina olen pätt ja rikkusin nende arvuti ära (mingid cryptoviiruseid oli täis, segasid arvuti tööd)
Peale seda ma windowsit ei kasuta eriti ja saadan windowsi kasutajad parajasse kohta!!

See on tõsiselt nõme käitumine, aga ei ole ju miskitmoodi Windowsi süü. Ja ei anna sulle ka õigust Wini-kasutajaid piixu saata.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
note1
Lõuapoolik
Lõuapoolik
note1

liitunud: 02.09.2007




sõnum 20.05.2009 19:27:58 vasta tsitaadiga

Jah. Tunnistan, et see oli minu viga.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 22.05.2009 10:48:56 vasta tsitaadiga

SurfData kirjutas:
[..] Filmi ja mängutootjad ei taga siis mitte kuidagi seda, et mis saab juhul kui plaat saab kriimustatud vms?

Mängu näol on tegemist tarkvaraga, seega on sul Autoriõiguse seaduse otsene luba endale plaadist koopia teha (ja kui litsent seda keelab siis on sul tollesama seaduse poolne käsk seda punkti ignoreerida [olgu, sõna-sõnalt öeldi "on õigustühine", aga see ongi ju praktiliselt võttes käsk]).
Filmide/muusikaga on asi tõesti natuke jamam - seadus otseselt mingit "tagavarakoopia" varianti välja ei paku. Samas aga polegi seda vaja - isiklikuks kasutamiseks võib sedasorti materjali vabalt paljundada.

_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 22.05.2009 11:14:01 vasta tsitaadiga

SurfData: Kui firma paigaldab oma avalikku FTP-serverisse mängu või programmi koopia, siis selle allatirimisel pole ma mingi piraat. Tähtis on ainult see, et mul on olemas Key (kood). Ja see on ka täiesti suvaline, kas see kood on mul saadud juba koos ostetud programmi-CD-ga või ostan ma selle koodi interneti vahendusel.

Nii ,et kui ise FTP-aadressi ei leia, siis piisab firmasse kirja saatmisest. Firma saadab vastu maili, kus on see allalaadimisaadress kirjas. icon_wink.gif

Aga eks selge on see, et igasugused porgrammide vahendajad ja edasimüüjad ei taha sellisest variandist midagi kuulda, et kui mul on tootekood (Key) olemas, et siis tirin ma asendusmeedia internetist alla. Kõik ootavad, et ma raha näpus, kohe poodi uut Meediat ostma torman. 8)
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 25.05.2009 22:22:19 vasta tsitaadiga

Kuidas on lood piraatide tuvastamisega. No teema alguses oli paar näidet, kuidas Eesti poisid trahvi saanud.
Kas süüdi mõistmiseks piisab juba olemasolevast ip-st mis viib vastava aadressini/ISP kliendini, või ka muid tõendeid? Näiteks on kinnitatud, et just siit majast, siit tänavalt laeti ülesse piraatfilm. Aga tõendusmaterjaliks (võibolla) vajaminevat arvutit ja muud meediat majas ei leidu?
Vastust palun kahe variandi puhul: 1) Majas elab vaid üks isik ega keegi muu. Samuti eitab ta tegu (ehk süüdimõistmine on kergem ja tehtav ka ilma muu tõendusmaterjalita?) // 2) Majas elab mitu elanikku, kes kõik eitavad tegu. Muidugi puudub ka ükskõik mis variandi puhul majas arvuti/meedia mille pealt saaks tuvastada kuritegu. On olemas vaid vastav ip-aadress. Samuti ei oma ükski maja eiühtki traadita interneti võrku ja arvatavasti pole ka kõrvalistel isikutel internetile ligipääsu ning viimast süüdistatav ka ei väida.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hendrique
HV kasutaja
Hendrique

liitunud: 16.12.2003




sõnum 25.05.2009 22:40:12 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
Kuidas on lood piraatide tuvastamisega. No teema alguses oli paar näidet, kuidas Eesti poisid trahvi saanud.
Kas süüdi mõistmiseks piisab juba olemasolevast ip-st mis viib vastava aadressini/ISP kliendini, või ka muid tõendeid? Näiteks on kinnitatud, et just siit majast, siit tänavalt laeti ülesse piraatfilm. Aga tõendusmaterjaliks (võibolla) vajaminevat arvutit ja muud meediat majas ei leidu?
Vastust palun kahe variandi puhul: 1) Majas elab vaid üks isik ega keegi muu. Samuti eitab ta tegu (ehk süüdimõistmine on kergem ja tehtav ka ilma muu tõendusmaterjalita?) // 2) Majas elab mitu elanikku, kes kõik eitavad tegu. Muidugi puudub ka ükskõik mis variandi puhul majas arvuti/meedia mille pealt saaks tuvastada kuritegu. On olemas vaid vastav ip-aadress. Samuti ei oma ükski maja eiühtki traadita interneti võrku ja arvatavasti pole ka kõrvalistel isikutel internetile ligipääsu ning viimast süüdistatav ka ei väida.

Ainult IP-aadressist ei piisa kummalgi juhul. Kui piraatfilmi üleslaadimises kahtlustatu süüd omaks ei võta ja uurijad ei suuda tõestada, et just see inimene faili(d) üles laadis, lõpetatakse menetlus kuriteo koosseisu puudumise tõttu.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 26.05.2009 07:48:22 vasta tsitaadiga

Kas instantsidel on seaduslik alus ( hommikul riigiteatajat kammida ei viitsi icon_razz.gif ) nõuda sind avaldama arvuti parooli, kust arvatakse olevat ülesse laetud piraattarkvara? Häkkimisest ärme räägi.
Nagu öeldud, siis paar Eesti poissi on trahvi saanud - kuid ma tõesti ei usu, et too sama teos, mille nad ülesse laadisid eksisteeris neil arvutis kui politsei ukse taga käis?
No ma tean ka loomulikult seda, et kui tõendeid pole, ei saa ka süüdi mõista, kuid kardan, et eelnimetatud tingimustest üks, kus elatakse üksi, oleks piisav alus süüdimõistmiseks. Siia toon näite: lasen aknast naabrile jahipüssiga jalga ning sellele sattusid peale võimud, kes nägid vaid relvatoru minu majast välja ulatuvat. Tuleb politsei aga pole relva ja mina süüdi end ei tunnista. Ehk on räige näide ja kuriteoastmed/tõsiseltvõetavus on teine ning ei saa samastada, aga ikkagi..
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.05.2009 19:29:34 vasta tsitaadiga

Eesti tüübid kes saanud on laksu on ikka vist FTP's jagamise eest saand.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 27.05.2009 14:09:29 vasta tsitaadiga

IIRC ükski nendest juhtumitest kohtuni ei läinud, seega ei tulnud tõendite eksisteerimine üldse mängu. Oli üleslaetud fail, serveripidaja logifail mis ütles mis IPlt laeti ning ISPi kellele kuuluvas blokis too IP oli info kellele täpselt see IP logifailis kajastatud ajal kuulus. Ja see järel ukse taga käimine ning ärahirmutatud teismelisega vestlemine mille käigus too kõik üles tunnistas ja kiiremenetlusprotokoll millele vanemad alla kirjutasid. Ehk siis mingit "loa andmise" momenti pole kordagi tekkinudki.

Muidu seaduse mätta otsast vaadates: kui politseinikul pole läbiotsimismäärust ette näidata siis võid sa rahumeeli koostööst keelduda. Kui politseinikku pole, ainult autorikaitse esindaja, siis tolle võid sa rahumeeli potilaadale saata - tal puudub igasugune õigus su masina läbivaatamiseks, kõik mida ta võib teha on politsei eksperdina kohal viibimine. Seis on suhteliselt sama mis poes passivate turvikutega - sa ei pea neile oma kotti ette näitama, mingit seaduslikku kohustust selleks pole (samamoodi nagu pole neil õiguslikku alust sellist asja nõuda, mida nad tohivad on ettenäitamise palumine ja, juhul kui sellest keeldud, politsei kutsumine kes sind alles läbi võib otsida).

_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Üha kasvav internetipiraatlus saab löögi mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.