Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Windows 7 beeta "kogemata" väljas märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Mecrado
HV vaatleja
Mecrado

liitunud: 06.01.2008




sõnum 08.01.2009 12:19:52 vasta tsitaadiga

Kas ma linkisin mingile valele asjale? No igatahes:

tsitaat:
LAS VEGAS -- Microsoft's excitable CEO Steve Ballmer showed off Windows 7 -- the slick, fast, user-friendly successor to the much-maligned Windows Vista -- and said it will be available as a public beta on Friday.
tsitaat:
According to Ballmer, Windows 7 will be available to developers immediately, and to the general public on Friday, January 9. It will be a free download from Microsoft's site.
tsitaat:
This is the only public beta of Windows 7, a company spokesperson confirmed. The company did not announce the exact date of Windows 7's commercial release.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
borru
HV veteran
borru

liitunud: 21.12.2003




sõnum 08.01.2009 12:22:27 vasta tsitaadiga

http://www.microsoft.com/presspass/press/2009/jan09/01-07CES09PR.mspx

Ehk siis saavad homme 9ndal jaanuaril alla laadida seda MDSN, TechBeta ja TechNet kliendid aadressilt http://www.microsoft.com/windows7 .
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mecrado
HV vaatleja
Mecrado

liitunud: 06.01.2008




sõnum 08.01.2009 12:26:17 vasta tsitaadiga

borru kirjutas:
http://www.microsoft.com/presspass/press/2009/jan09/01-07CES09PR.mspx

Ehk siis saavad homme 9ndal jaanuaril alla laadida seda MDSN, TechBeta ja TechNet kliendid aadressilt http://www.microsoft.com/windows7 .

->
tsitaat:
The beta version of Windows 7, Microsoft’s next-generation PC operating system, can be downloaded today by MSDN, TechBeta and TechNet customers. Consumers who want to test-drive the beta will be able to download it beginning Jan. 9 at http://www.microsoft.com/windows7.

MSDN, TechBeta ja TechNetile on Windows 7 Beta kättesaadav TÄNA.
Teistele on see kättesaadav HOMME, 9. jaanuaril.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaitK
HV veteran
MaitK

liitunud: 14.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2009 12:30:18 vasta tsitaadiga

Kas on mingit infot, kas see Beta, mis tuleb avalikkusele testimiseks, on sama build, mis lekkis netti varem?
_________________
Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.01.2009 12:44:04 vasta tsitaadiga

koputaja, build 7000 ehk siis sama ikka jah
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ander
HV kasutaja
ander

liitunud: 01.03.2007




sõnum 09.01.2009 09:57:57 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Ma kirjutasin sellest, millest ma olin aastaid (võibolla koguni 5-6?) tagasi kuskilt uudistest lugenud ... Häbi mulle!
Käisin ka täna tarbja24-s W7 beta reliisi artikli kommentaare lugemas - trollid trollimas trolle teadmata, et nad trollivad. Masendav kui palju on rumalaid Eesti it-meeste seas. Võid olla (pooliku) bakaga või kutseka lõpetanud... need ei anna midagi, kui endal kogemused puuduvad. Ning siis pauguvad ning on tarkust nii täis ja tüüpiline lause on "kuskilt lugesin". Normaalne.

Ma saan aru, et inimesed usuvad seda, mida neile kirjutatakse. Aga kahjuks on nii, et üsna palju nö IT-blogid ja uudisportaalid ei tea asjast tegelikult suurt midagi ning puhutakse mulli lõhki või käiakse välja täiesti valesid fakte. Seda pole ainult m$ teemade ümber, vaid ka mujal. Tüüpiline ajakirjandus... peaaegu kollane.

PS. Ei solva siin kedagi ega näita näpuga. Lihtsalt üritan seda rasket murekest südamelt ära saada. Tänan, et lugesite.

rex kirjutas:
Paras farss on juba seegi, et Windows 7 versiooninumber on 6.1.
7 ehk seitsmes Windows läheb plaadile ja karpi ning sealt poodi. 6.1 on ntkerneli versioon. Vista kernel on 6.0. Firefox 3 kasutab Gecko 1.9-t. Farss?

Ning täna laiemale avalikusele minev build on numbriga 7000 ja ehitatud detsembris. Ehk siis see sama, mis ringleb torrentisaitidel. Eile-üleeile oli W7 beta saadaval ka TechNetis ja MSDNis (tasulised), kuid pole viitsinud tirida. Aga support foorumitesse pastetud checksum ja build identifikaatorid on identsed.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2009 10:56:25 vasta tsitaadiga

tsitaat:

rex kirjutas:
Ma kirjutasin sellest, millest ma olin aastaid (võibolla koguni 5-6?) tagasi kuskilt uudistest lugenud ... Häbi mulle!
Käisin ka täna tarbja24-s W7 beta reliisi artikli kommentaare lugemas - trollid trollimas trolle teadmata, et nad trollivad. Masendav kui palju on rumalaid Eesti it-meeste seas. Võid olla (pooliku) bakaga või kutseka lõpetanud... need ei anna midagi, kui endal kogemused puuduvad. Ning siis pauguvad ning on tarkust nii täis ja tüüpiline lause on "kuskilt lugesin". Normaalne.

Ma saan aru, et inimesed usuvad seda, mida neile kirjutatakse. Aga kahjuks on nii, et üsna palju nö IT-blogid ja uudisportaalid ei tea asjast tegelikult suurt midagi ning puhutakse mulli lõhki või käiakse välja täiesti valesid fakte. Seda pole ainult m$ teemade ümber, vaid ka mujal. Tüüpiline ajakirjandus... peaaegu kollane.

PS. Ei solva siin kedagi ega näita näpuga. Lihtsalt üritan seda rasket murekest südamelt ära saada. Tänan, et lugesite.

mina nimetan neid google teoreetikuteks icon_smile.gif
see käib nii wini, osx, linuxi ja krt teab mille kohta veel. loetakse läbi ussi emmi mingit uudist, et hiljem kõik võimalikes kohtades asjaliku teksti kirjutada.
nägemata ja kasutamata kordagi elus räägitavast.
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2009 12:26:29 vasta tsitaadiga

ander kirjutas:
Masendav kui palju on rumalaid Eesti it-meeste seas. Võid olla (pooliku) bakaga või kutseka lõpetanud... need ei anna midagi, kui endal kogemused puuduvad. Ning siis pauguvad ning on tarkust nii täis ja tüüpiline lause on "kuskilt lugesin". Normaalne.


Minu kogemused arvuti taga algasid aastal 1990. Mida sina sel ajal tegid? Lugema õppimiseni oli sul siis vist ka veel mitu head aastat aega? Seega ma ei pane sulle pahaks, kui sul ei pruugi minu lugemusele just kuigi palju vastu panna olla. Paukuvad ennasttäis tatikad on tõesti masendav nähtus.

ander kirjutas:
7 ehk seitsmes Windows läheb plaadile ja karpi ning sealt poodi. 6.1 on ntkerneli versioon. Vista kernel on 6.0. Firefox 3 kasutab Gecko 1.9-t. Farss?


Ma ei näe tegelikult, et siin oleks kerneli versioonile viidatud:



Sina, digweed, õpi tsiteerima! Üks HV Guru võiks vähemalt nii paljugi osata...
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2009 12:58:57 vasta tsitaadiga

suurimad vabandused Härra rex thumbs_up.gif
üritan Teie ees ennast nii paljugi parandada tulevikus.


viimati muutis Alari A. 09.01.2009 12:59:33, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2009 12:59:07 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Ma ei näe tegelikult, et siin oleks kerneli versioonile viidatud:

Spoiler Spoiler Spoiler

tsitaat:
Version 6.1

selgelt kirjas ju icon_rolleyes.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 09.01.2009 13:28:32 vasta tsitaadiga

Skeptik, selgelt on kirjas et versioon 6.1, aga mille versioon ?
Arvata võib et ikka Windowsi. (Microsoft Windows Version 6.1)
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2009 13:35:54 vasta tsitaadiga

mikk36, see sama ongi kerneli versioon ju
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ander
HV kasutaja
ander

liitunud: 01.03.2007




sõnum 09.01.2009 14:11:30 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Minu kogemused arvuti taga algasid aastal 1990. Mida sina sel ajal tegid? Lugema õppimiseni oli sul siis vist ka veel mitu head aastat aega? Seega ma ei pane sulle pahaks, kui sul ei pruugi minu lugemusele just kuigi palju vastu panna olla. Paukuvad ennasttäis tatikad on tõesti masendav nähtus.

Mõni läbib magistriõppe ja astub doktorantuuri juba kahekümnendates, mõni lõpetab magistri alles 40selt. Inimesed on erinevad. Sotsiaalne taust ja igast muud võimalused mängivad üsna palju rolli icon_smile.gif Tatikakas võid mind lugeda küll, sest vanust alles 22 aastat ja suur IT-karjäär alles ees icon_biggrin.gif Aga see pole hetkel teemaks. Ma lihtsalt üldistasin rämedalt ja veidi trollisin ka. Anna andeks, kui ma sind kuidagi solvasin.

rex kirjutas:
Ma ei näe tegelikult, et siin oleks kerneli versioonile viidatud:

On ikka küll. Usu mind. Mul on TechNeti ja MSDN subscription juba mitmendat aastat icon_wink.gif Lisaks on käesoleval kuvatõmmisel olev build üsna vana, aga see selleks.

Inimesi ajab see segadusse tõepoolest. See on umbes sama teema nagu Vista Task Manager, kus on kirjas vaba mäluna tavaliselt mõned üksikud megabaidid ning pole selgitatud tavakasutajatele mis asi on puhver (cache) icon_biggrin.gif Ja siis on kõik üleni omglolwtf Vista sööb KÕIK mu mälu ära.

Lingin Wikit ka veidi:
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_NT#Releases

Windows NT ehk NT Kernel ehk Windowsi vundament.

Kõrvale mainin, et MinWin ei ole vastupidiselt väärlevinud arvamusele kernel, vaid rudimentaarne opsüsteem nt kerneli peal. Aga see pole hetkel teemas aga äkki keegi sai Tarbja24 kommentaaridest valesti aru ning sinna ma oma teadmistepagasit oksendada ei viitsi ega soovi.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.01.2009 15:12:35 vasta tsitaadiga

ander kirjutas:
Ma lihtsalt üldistasin rämedalt ja veidi trollisin ka. Anna andeks, kui ma sind kuidagi solvasin.

Haruldane tegelikult, kui keegi netis vabandama vaevub. Vastu võetud. No hard feelings.

ander kirjutas:
rex kirjutas:
Ma ei näe tegelikult, et siin oleks kerneli versioonile viidatud:

Spoiler Spoiler Spoiler
On ikka küll. Usu mind. Mul on TechNeti ja MSDN subscription juba mitmendat aastat icon_wink.gif Lisaks on käesoleval kuvatõmmisel olev build üsna vana, aga see selleks.

Eks ma ole ka TechNet'i ja MSDN'iga tuttav. Build seal väga ei määra jah. Ma tegelikult isegi otsisin 7000-ga screenshot'i, aga ei jäänud silma. Siiski oleks oodanud, et W7 baseerub ka uuel, radikaalselt optimeeritud ver. 7.0 kernelil. Just sellele ma oma "õhust võetud" teadmisega vihjasingi. Ma mäletan päris selgelt nii 3-4a taguseid artikleid, milles tulevast Milestone'i kirjeldati kui midagi värsket ja uut, mitte kui lihtsalt Vista SE'd. Paraku kipuvad nii vanad netiartiklid kõige kaduva teed minema...

ander kirjutas:
Lingin Wikit ka veidi:
http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_NT#Releases

Windows NT ehk NT Kernel ehk Windowsi vundament.

Omal käel läbi käidud tee alates Win 2.0-st. Ehk siis paralleelselt nii NT kui ka 9x liin. Üks enamjaolt tööl, teine kodus.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 09.01.2009 15:41:05 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
mikk36, see sama ongi kerneli versioon ju
Jah, mina, sina ja mitmed HV kasutajad teavad seda, aga mida tavakasutaja, Maali maalt aga seda ei tea.
rex, muudatused toimuvad järkjärgult kernelis, tegemist on siiski hoopis teise kalaga kui seda on XP's ja mõnevõrra parema kalaga kui Vistas.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ander
HV kasutaja
ander

liitunud: 01.03.2007




sõnum 09.01.2009 16:16:33 vasta tsitaadiga

Autofirmad ehitavad autosid aastaid samadele põhjadele ja mootoritele. Sama kehtib ka tarkvaratööstuses. On üks tugev vundament, mida arendatakse eraldiseisvalt nn seinadest. Tihtipeale võivad minor versioonide funktsionaalsus ja struktuuri erinevused olla üsna markantsed. ntkernel 6 puhul topiti sisse üsna palju uusi featuure ning mitmeid osiseid uuendati tugevalt võrreldes 5 versiooniga. Küll aga mitmed featuurid ei saanud lõplikult valmis või jäid poolikuks Vista rushimise tõttu. Seega mingi osa koodist freeziti, mis võimalik/kriitiline viidi complete olekusse, osad patchiti või tehti temp workaroundid ning mitmed väga kalavad asjad jäeti välja. W7ks sai valmis 6.1, kus on sees kõik need moeröögatused, mis pidid jõudma 6ndasse, kuid Microsofti juhtkonna sahkerdamiste tõttu ei jõudnud.

Ja ntkernel 7 on vääääga kauge tulevik, poisid icon_biggrin.gif Kahtlen kas järgmise suurema Windowsi ajaks tuleb ka. Major versiooniuuendused on ikka üsna jõhkrad tulema ning ma kahtlen, et ntkerneli meeskond harrastab sarnast versiooninumbripoliitikat nagu seda teevad mõned tarkvaratootjad (uuendatakse majorit iga aasta, et klientuurile jääks arusaam SUURTEST uuendustest). Seega võiks minu arust lõpetada selle kerneli versioon vs W7 ümber tantsimise ja nautida uut taskbari beer_yum.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 09.01.2009 17:15:41 vasta tsitaadiga

ander, word!
Kommentaarid: 158 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 09.01.2009 18:01:34 vasta tsitaadiga

ander: Microsofti enda ametliku info põhjal on Windows 7 viimane arendus, mida tehakse selle NT kerneli baasil. Nii, et niisama Google-surfamise asemel võiks lugeda ka Microsofti juhtide sõnavõttude kirjapanekut.

Ja on ka loogiline, et oma 20 aastat vana leiutis ka lõpuks aegub ja vabastab oma koha millelegi uuemale.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.01.2009 18:07:58 vasta tsitaadiga

The Windows 7 Beta only supports Windows Vista SP1 to Windows 7 upgrades. So if you intend to do an upgrade – be sure it is on a PC running Windows Vista with Service Pack 1. We are not yet announcing anything regarding finalized upgrade paths for Windows 7.

The Windows 7 Beta will be only available in one edition, which is roughly equivalent the Ultimate edition of Windows Vista.

Also, another important thing to keep in mind is that the Windows 7 Beta will expire on August 1st, 2009.

http://windowsteamblog.com/blogs/MainFeed.aspx
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 09.01.2009 20:09:34 vasta tsitaadiga

tahanteada, viide MS'i ametlikule infole ?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ander
HV kasutaja
ander

liitunud: 01.03.2007




sõnum 09.01.2009 20:52:13 vasta tsitaadiga

tahanteada jutt on tõde. Sellised sõnad on nad tõepoolest välja öelnud.

Läksin ntkerneli versioonist trollimisega nii hoogu, et unustasin selle ammuse fakti. Tänan meeldetuletuse eest.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TALIBAN
HV kasutaja

liitunud: 23.05.2006




sõnum 11.01.2009 13:53:02 vasta tsitaadiga

the reason why windows 7 is the windows of the future, is, that it is just like the windows of today 8)
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Look Right
Anna vin
Look Right

liitunud: 05.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.01.2009 15:41:47 vasta tsitaadiga

...not!
_________________
Ehitusprojektid ja konstruktiivsed lahendused HV kasutajatele soodsamalt
M: Zafira A/Astra G põhjakaitse - 30€
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tipp
HV kasutaja
Tipp

liitunud: 25.02.2007




sõnum 18.01.2009 18:13:00 vasta tsitaadiga

Üks küsimus. Proovisin win7'me ära om masinal, lasin ta oma varukettale. Nüüd võtsin selle ketta välja ja kui arvuti boodib, siis küsib, et mis op sys'i tahad, kas win7 või varemat wini versiooni. Kuidas selle ära saaks kaotada ja et ta kohe xp mul laeks?
_________________
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reints
HV Guru
reints

liitunud: 02.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2009 20:15:40 vasta tsitaadiga

Lasin ka Windows 7 venna läpakale peale. Esimene positiivne asi oli kohe see, et kõik driverid olid kohe olemas. Omalt poolt jäi siis lisada viiruse tõrje, office ja veel nipelt näpelt 8)
_________________
Töö tegi ahvist inimese icon_smile.gif
Äkki teeb sinust ka icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Uudised »  Tarkvara ja arvutimängud »  Windows 7 beeta "kogemata" väljas mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.