Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Programmeerimine »  php algajale märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 18.01.2008 21:21:38 vasta tsitaadiga

no siis tuleb debugida
pane kohe while tsükli sees esimesele reale print_r($r);
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karlcrutch
HV kasutaja
karlcrutch

liitunud: 07.04.2006




sõnum 18.01.2008 22:03:16 vasta tsitaadiga

see andis midagi sellist:

Array ( [0] => rott [nimi] => rott [1] => kott [meil] => kott [2] => tere, mina siii [post] => tere, mina siii )

ma ei kujuta ette ka, mis moodi seda postide redigeerimist õieti teha :S
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003




sõnum 18.01.2008 23:23:38 vasta tsitaadiga

äkki oleks mõistlik millestki lihtsamast alustada, nii nagu päriselt programmeerimist õpitakse.. ja selleks ei ole php enivei parim keel.. võtaks mingi pythoni või asja ja katsetaks sellega üht teist kolmandat.. mingi õpiku ja ülesannete järgi, et saaks printsiibid selgeks, kuidas asjad tegelikult käivad.. ja siis on php ainult teise keele õppimine..

tegelt ma väga midagi konstruktiivset ei oska öelda.. lihtsalt seda, et seda teemat viimased paar päeva jälgides on jäänud ikkagi häirima see, et sa üritad teha asju, millest sa midagi aru ei saa..

_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karlcrutch
HV kasutaja
karlcrutch

liitunud: 07.04.2006




sõnum 18.01.2008 23:39:08 vasta tsitaadiga

Mis oleks lihtsam??? icon_biggrin.gif
hea meelega teeks midagi lihtsamat, aga neid arvutamisi , ma kll ei viitsi enam teha icon_biggrin.gif
Siiamaani, olen ikka enam-vähem aru saanud, mis toimub seal kylalisteraamatu failides.Sellistest vähe lihtsamatest koodidest ma saan ikka aru ja oskan nende järgi umbes midagi sama ka luua, aga jah õpin alles asja.

Mis sa arvad, et peaks php sinna paika jätma ja pythoniga alustama hoopis?
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003




sõnum 19.01.2008 01:06:36 vasta tsitaadiga

well, omast kogemusest rääkides.. php on hea üheks asjaks - veebilehtede tegemiseks, aga dünaamilised veebilehed pole kindlasti mitte asi, millest alustada progemise õppimist.. seal on väga palju asju minuarust, mis segavad programmeerimise põhitõdede omandamist - see, et sa segad php koodi html'iga, see, et sa kipud kohe andmebaaside kallale, see, et sul tekib kiusatus oma programmi tulemiks genereerida ilusat veebilehte mitte korralikku konsooliväljundit, millega sul oleks ka midagi peale hakata ..

ja need arvutamised.. need on abiks.. tegelikult ka.. ega ilmaasjata sellest ei alustata.. need näitavad kõik põhitõed kätte.. mida omandades on raskemate ülesannete lahendamine võimalik.. sina aga üritad hüpata tundmatus kohas vette ja kohe midagi vinget teha.. not good, imho..

ja miks python.. sest minu kogemuses on see korralik programmeerimiskeel, millega saab kõik vajaliku ära teha, samas on ta piisavalt lihtne.. ise ma olen kasvanud java peal tänu tartu ülikoolile ning tagantjärgi vaadates leian ma kindlasti, et see ei ole hea valik progemise algusesks.. aga see jutt kaldub juba väga sinna, et ma lihtsalt tahan kõik välja öelda, mis pähe tuleb.. icon_razz.gif

jutu mõte on jätkuvalt see, et alustõed enne ja siis hakkame huvitavaid asju tegema..

samas, kui sa tahad siiski php juurde jääda.. püstita endale mingi kergem ülesanne.. alustades näiteks sellest, et sa unustad mysql'i praegu kus kurat.. mina omal ajal üritasin oma esimese suurema katsetusena teha blacknova rünnaku kalkulaatorit.. lihtsalt hunnik sisendandmeid sisse lugeda, hunnik arvutamist ja ilus väljund välja lasta.. ma ei saanud sellega kunagi hakkama, aga tore oli ikka.. samas progemisele pani aluse lõppkokkuvõttes ikka tartu ülikooli teaduskool, kus räägiti asjadest hästi ja õigesti, kui nii võib öelda icon_smile.gif

läkski natuke pikaks pläkutamiseks ära.. aga mis siis icon_smile.gif

_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andrusny
Kreisi kasutaja
andrusny

liitunud: 20.03.2006




sõnum 19.01.2008 02:09:15 vasta tsitaadiga

Su jutt on täiesti õige, kuid vaata lähemalt teema pealkirja. Tahetakse just õpetusi php kohta ja eeldan ka , et eesmärk on just web tegemine. Väga raske on kodulehti teha kui õpid Javat või C keelt. Seleks ikkagi php. Ja kodulehe tegemiseks pole mõtet sada rida matemaatikat ning terve tulp numbreid välja echo'da. PHP peaeesmärk on siiski html genereerimise automatiseerimine ja selle dünaamiliseks muutmine.
_________________
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 19.01.2008 04:00:36 vasta tsitaadiga

andrusny, täpselt
ja lõbusaks läheb just siis kui hakata igast andmetega mängima (igasugu mõnusad keerukad funktsioonid ja lahendused et saada asja nii nagu vaja, mille juures muutub tavaliseks see, et teed seda vähemalt 2-3 korda ümber kui kohe alguses õiget plaani paika ei saa icon_biggrin.gif)
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karlcrutch
HV kasutaja
karlcrutch

liitunud: 07.04.2006




sõnum 19.01.2008 11:41:30 vasta tsitaadiga

Php ei ei valinud ma sellepärast, et ma tahaks veebilehti teha. Lihtsalt tahtsin progemisega alustada ja lolli peaga ei osanud õiget keelt valida.icon_biggrin.gif nüüd natuke siis googeldasin ja avastasin, et php pole just kõige parem keel alustamiseks. Python või basic pidid paremad olema. Ju ma jätan selle php nüüd sinnapaika ja võtan pythoni käsile. Äkki keegi oskab anda mõnda adre, kus on pythoni õpetusi algajale?
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Brom
HV kasutaja
Brom

liitunud: 18.07.2005




sõnum 19.01.2008 11:45:21 vasta tsitaadiga

Nii sa ei jõua kuhugi icon_smile.gif

PHP on väga normaalne keel alustamiseks.

Enda vana guestbooki kood, reaalseks kasutamiseks ei soovita, küll aga testimiseks ja õppimiseks.

<html>
<head>
</head>
<body>

<form method="post">
Name:
<br />
<input type="text" name="name" />
<br />
<br />
Email:
<br />
<input type="text" name="email" />
<br />
<br />
Comment:
<br />
<textarea rows="5" cols="30" name="comments">
</textarea>
<br />
<br />
<input type="submit" name="SUBMIT"  />
<br />
<br />
</form>

</body>
</html>

<?php

$host = "localhost";
$user = "root";
$db = "comments";
$table = "comments";

$connection = mysql_connect($host, $user) or die ("Database is currently offline");

mysql_select_db($db, $connection);

$createTable = "CREATE TABLE comments
(
commentID int NOT NULL AUTO_INCREMENT,
PRIMARY KEY(commentID),
name varchar(20),
email varchar(30),
comments varchar(200),
time varchar (18)
)";

mysql_query($createTable, $connection);

if (!$_POST['name'] || !$_POST['email'] || !$_POST['comments'])
{

}
else
{
$time = date("d/m/y : H:i:s");
mysql_query("INSERT INTO comments (name, email, comments, time)
VALUES ('{$_POST['name']}', '{$_POST['email']}', '{$_POST['comments']}', '$time')", $connection);
}

$result = mysql_query("SELECT * FROM comments");
while ($row = mysql_fetch_array($result))
{
echo "<HR>";
echo $row['name'] . "<br />"  . "from " .  $row['email'];
echo "<br />";
echo $row['time'];
echo "<br /><br />";
echo $row['comments'];
echo "<br />";
}

mysql_close($connection);


?>


viimati muutis Brom 19.01.2008 11:55:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 19.01.2008 11:48:34 vasta tsitaadiga

kui sind huvitab veebi teha, siis jätka php'ga
nii õppida pole mõtet, et sul ei tundu see huvitav
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karlcrutch
HV kasutaja
karlcrutch

liitunud: 07.04.2006




sõnum 19.01.2008 19:07:56 vasta tsitaadiga

Kuulge ma ei tea ise ka enam, mida teha icon_biggrin.gif
Äkki keegi oskab anda mõndasit lehti php õpetustega vms?w3schooli vaatasin läbi.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 19.01.2008 19:10:17 vasta tsitaadiga

karlcrutch kirjutas:
Kuulge ma ei tea ise ka enam, mida teha icon_biggrin.gif
Äkki keegi oskab anda mõndasit lehti php õpetustega vms?w3schooli vaatasin läbi.
kas sul on mõni idee, mida sa teha tahaksid ?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karlcrutch
HV kasutaja
karlcrutch

liitunud: 07.04.2006




sõnum 19.01.2008 19:26:01 vasta tsitaadiga

Vot ei ole ideid :S Mida yks algaja algul teha võiks?Tahtsin teha kylalisteraamatut ja vaata, mis välja tuli icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 19.01.2008 19:33:42 vasta tsitaadiga

no kui raamat ninu läks, siis võid ka proovida näiteks endale isiklikku märkmikku-kalendrit teha
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andrusny
Kreisi kasutaja
andrusny

liitunud: 20.03.2006




sõnum 19.01.2008 19:57:18 vasta tsitaadiga

Võid ju ka veel lihtsamast alustada. Proovi teha näiteks koduleht, mis on ühe faili sees. Saadad infi $_SERVER['QUERY_STRING']; kaudu, proovi seal ühele lehe osale post kaudu infi saata ja väla kuvada, proovi get kaudu infi saata.

Idee: tee pildi positsioneerija. Annad ette koordinaadid ja kui nuppu klõpsad pannakse pilt sinna.

_________________
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
karlcrutch
HV kasutaja
karlcrutch

liitunud: 07.04.2006




sõnum 19.01.2008 20:02:22 vasta tsitaadiga

Eks ma yritan jah, midagi lihtsamat käsile võtta. Googledan ka nats äkki leiab mingeid tutoriale.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fukiku
Kreisi kasutaja
Fukiku

liitunud: 06.11.2003




sõnum 19.01.2008 20:20:51 vasta tsitaadiga

ot:
andrusny kirjutas:
Su jutt on täiesti õige, kuid vaata lähemalt teema pealkirja. Tahetakse just õpetusi php kohta ja eeldan ka , et eesmärk on just web tegemine. Väga raske on kodulehti teha kui õpid Javat või C keelt. Seleks ikkagi php. Ja kodulehe tegemiseks pole mõtet sada rida matemaatikat ning terve tulp numbreid välja echo'da. PHP peaeesmärk on siiski html genereerimise automatiseerimine ja selle dünaamiliseks muutmine.

ma näen teema pealkirja ning olen siin teemas luuranud juba selle algusest saadik.. aga pikapeale mul hakkab lihtsalt tunduma, et võibolla see pole ikka õige tee, mille teemaalgataja valinud on ning seega need olid minu sõbralikud nõuanded.. minu tagasihoidliku arvamuse järgi on see lihtsalt liiast, kui programmeerimise õppimist alustades valid endale ülesande, kus esimesel sammul pead hakkama majandama SQL'iga, kogu sessioonide kontseptsiooniga jne.. see on vaht, mis viib tähelepanu kõrvale oluliselt.. ja paraku ma arvan, et see on ka see tee, mida mööda astudes tekivad inimesed, kes ise arvavad, et nad on mingid php jumalad, aga tegelikult ei mõista midagi..

kõik eelnev on jätkuvalt minu sügavalt isiklik ning ebaoluline arvamus, mis leidis tee siia, sest mingil põhjusel valdab mind viimasel ajal raskekujuline grafomaania..

_________________
Foxic is just a simple fox
Enne kui sa küsid oma küsimuse - küsi seda vannipardilt! Rangelt soovitatav enne programmeerimise alafoorumisse uue teema tegemist.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 19.01.2008 20:58:36 vasta tsitaadiga

Fukiku, noh, tõsi, php'ga saab palju keerukamaidki asju teha kui ainult veebi väljastada
kunagi lugesin üht artiklit kus tüüp kirjutas php's valgustuse "renderdaja", kus valgus siis peegeldab teatud objekti pealt tagasi
väljund oli vägagi realistlik
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
skycat
HV kasutaja
skycat

liitunud: 20.05.2003




sõnum 21.01.2008 22:31:25 vasta tsitaadiga

Fukiku kirjutas:

jutu mõte on jätkuvalt see, et alustõed enne ja siis hakkame huvitavaid asju tegema..


üldiselt nõustnud sinuga, tõsi ise olen teistsugune alustuse näide, sest kunagi sai php-d just selleks alustatud, et oli tahtmist ühes mängus hullult xiitida (tõsi quick basic-ga olid mingid algtõed selgeks tehtud) ja vaja selleks proge teha... manuaal kätte ja kuu ajaga tegin valmis (igasugu lahedadi asju kh sinna sisse brauseri emuleerimine (bot), ajastatud sündmused (crone), andmebaasiga jamamine (sql), regulaar avaldised html-ist info välja võlumiseks jne...)

et üldiselt kui sul on ikka hull tahtmine midagi saada - siis miski pole võimatu, aga ise ka väga php-d ei soovitaks sest see keel on natume imelik - seal pole kindlaid muutujad (nad nii ära peidetud), web-i lehtedel läheb ta läbisegi igasugu kliendi poolse jamaga html (aga ka css, js)....

mikk36 kirjutas:
Fukiku, noh, tõsi, php'ga saab palju keerukamaidki asju teha kui ainult veebi väljastada
kunagi lugesin üht artiklit kus tüüp kirjutas php's valgustuse "renderdaja", kus valgus siis peegeldab teatud objekti pealt tagasi
väljund oli vägagi realistlik


http://gtk.php.net/
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Programmeerimine »  php algajale mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.