|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
29.04.2016 16:20:48
|
|
|
laurx, kui vanad lapsed?
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
29.04.2016 17:23:39
|
|
|
10 ja 12.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hans
Nii ränk on olla.
liitunud: 17.09.2004
|
29.04.2016 17:38:04
|
|
|
Äri maha, liiga noored veel, et internetti lubada.
_________________ ------ |
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
29.04.2016 18:03:14
|
|
|
neil on aeg- ajalt õkoolist midagi vaja. mulle ei meeldi mõte, et mu nn töömasinaid selleks pruugitakse.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
katrinelen
HV vaatleja
liitunud: 30.07.2017
|
30.07.2017 13:58:20
|
|
|
Minu eelkooliealised lapsed vanuses 5-7 on arvutis iga päev max 2 tundi.
_________________ beauteserenite.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
ivokas
HV veteran

liitunud: 14.10.2006
|
31.07.2017 07:54:01
|
|
|
Spoiler 
Vello42: Suvepuhkus maal
Mai tea, kuda see juhtus, et ma lasin end mutil ära rääkida, et läheme suveks maale vanaema juurde. Aga igatahes nii läks. Vist lubas spinneri osta.
Kohale jõudes tuli kohe esimene pauk - WIFIT ei olegi. Ma olin nagu, džiisas kus dšanglisse ma nüüd sattunud olen. WIFIT ei ole, mismõttes nagu? On selline asi üldse võimalik, et wifit ei ole?
Ooot oot aga mis mast see siis sealt üle võsa paistab, sealt peaks WIFIT küll tulema. Seda ma olen oma noores elus küll õppinud, et kui on mast, siis on ka wifi.
Vanaisa ütles, et see on sigala piksevarras, internetti sealt ei tule
Sigala piksevarras? Ok, cool cool… Internetti ei tule, aga mida sealt siis tuleb?
“Sitahaisu”
“Et siis no WIFI?
Vanaisa, “Nõu vihvi”.
Siis kutsuti sööma. Ma olin naq allright allright, tuju kohe tõusis... väike panini, kerge vanilla milkshake… ja siis tõstis Vanama pannkoogid lauale.
Ma olin nagu camoon…. fuk jälle pannkoogid. 3 aastat tagasi viimati käisin, siis olid ka jälle pannikad. Kaua võib?
Chop chop, lendab kööki tagasi, mixib väikse vahemere risoto kokku ja tüümianiga ei koonerda...vanaema you have tüümian, right?
Vanaema, “Nõu tüümian, tolko petersell”.
Lõin käega, “ah kuradile kõik!”. Siis vaatasin, et vanaisa oli vahepeal voodisse check inni teinud. Vanama ütles, et ära sega teda, tal ristluud valutavad aga ma olin suht hungry ikka.
“Kle papi, sul pole siin midagi teha, aja käru kuumaks, käi linnas ära, too Hesbist suured juustueined… ja käi korterist ka läbi, ma unustasin selfisticki maha…. ma nägin, et seal tee ääres on mingid varemed, see on hea taust selfide jaoks, viskan väikse filtri peale, huuled prunti, perse uppi ja faseris 40 laiksi nagu maast leitud.
“Aa ja sul siin mingi imelik kõrvadega loom... too loom ka välja, tahaks selle taustal ka selfit teha”.
“Mis imelik loom? See on hobune”.
Hobune, jobune whatever, thats not the point granddad. Noh, hakkad juba minema vä? Nii kaua kui sa linnas ära käid, ma teen siin seni puuladumist veidi.
Granddad kohe elavnes ja ajas end nagisedes istuli…”ohoh, kui tubli poiss” ja hõikas kööki vanaemale…”ja sina ütled, et meie poiss on ludri... näed ei ole siin midagi ludri, puid tahab laduda…tööd tahab teha!”.
“Tubli poiss, lähme, ma näitan sulle” ja pani käe õlale.
Ma olin nagu watch out….ära kisu mu kardiganist, venitad veel kaelaaugu liiga väikseks… sa võid küll mu granddad olla aga kardigan on püha.
Miskipärast vedas ta mu kuuri taha ja näitas, näe, puud on siin, lao sinna.
Ma olin suht surprised, mis asi see siis on? Et nagu reaalis hakkan puid laduma? Llubage mul LOL´ida. Mis see on mingi koonduslaager vä? Ma tulin maale chilllaxima.
Vanaisa, “Ise ütlesid, et tahtsid ju puid laduda!”.
No no no… mul siin moblas puudeladumise game… sa jumala misunderstuudisid mind. Et näe… näpuga siit tõmbad, siis saad punkte ja siis unlockid maagilise kristallhalu millega saab draakonhalu unlockida ja see annab kohe +200.
Vanaisa vangutas pead. Mulle aga tundus, et kogu see maale tulemise event hakkas nagu ära vajuma. Oli vaja energy ja chillax kohe peale saada!
Nõjatusin granddad´i poole ja sosistasin, “Pssssst GD, ütle parem, kus siin väheke paffi saaks sebida… you know?”
Mis asja?
“Spliffi, purukest, maffi,..rolliks kerge jointi, tõmbaks highesse ära…”
Vanaisa vandus endamisi, haaras siis mul turjast ja püksipersest kinni ning viskas mu kuuri kõrval kasvavasse nõgesepõõsasse.
Ajasin end nõgesepõõsast püsti. Igaltpoolt kipitas ja tulitas. Tunne oli uudne, suht fine. Kergelt võttis nagu kupli ka sõitma ja lükkas energy peale…. linnas võiks sellisel kraamil täitsa minekut olla. Allright, allright… puhkus maal hakkas nagu vaikselt looma!
_________________ Reisijate ja fekaali vedu kahekorruselise bussiga.
Praepelmeenid ja Vana Tallinn suudavad nii mõndagi muuta! |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
16.08.2018 15:10:18
|
|
|
Hiid, kui mulle oleks sellised piirangud ette löödud, poleks ma küll saanud 12 aastaselt hakata iseseisvalt progema ja 15 aastaselt luua juba mänge, mis võistlustel tiitlikohti nopivad...
Minuarust on ajaline piiramine veidi liiga lihtsustatud lähenemine. Piira parem seda, mida ta seal teeb või mitte. Kui ta tegeleb harivate ja kasulike asjadega, miks siis seda talle keelata?
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
number
külaline
|
16.08.2018 17:23:10
|
|
|
...
viimati muutis number 01.04.2019 01:24:16, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
16.08.2018 19:12:40
|
|
|
Fort nite vms on praegu ainuke asi, mis huvitab. Seda ei oleks vaja piirata? Pangu palju tahab?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siven
HV veteran

liitunud: 04.12.2005
|
16.08.2018 19:16:24
|
|
|
tundub nagu vangla elu:D? vaata ,et laps kodust jooksu ei pane:D
2h nädalas on ikka mega vähe?
2h päevas pigem?kui hinded koolis korras ja mingi hobi ja trennis võiks ka käia, siis las istub palju tahab omast vabast ajast on nagu mõistlikum.
peasi ,et tegeleb mingi aktiivse alaga ja veelkord koolis peab kõik olema tip top. seni kuni probleeme pole milleks käia nuiaga taga:D?
|
|
| Kommentaarid: 163 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
149 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
16.08.2018 19:18:45
|
|
|
koolis ei ole tiptop, kogu pealekooli aeg kulub trennile ja kodusele õppele. Tahab arvutisse ka veel lisaks.
2+2h on nädalas.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siven
HV veteran

liitunud: 04.12.2005
|
16.08.2018 19:22:37
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
koolis ei ole tiptop, kogu pealekooli aeg kulub trennile ja kodusele õppele. Tahab arvutisse ka veel lisaks.
2+2h on nädalas.  |
no siis tuleb motiveerida kuidagi:D
kui tahad rohkem arvutis olla saa paremaid hinded...
kui teda see fortnine ikka tõesit nii huvitab äkki pingutab koolis vähe rohkem? ja lubad talle ekstra tunni siis laps ehk motiveeritud pingutama?
ja samamoodi kui tuleb ikka mitterahuldava hindega koju siis läheb arvuti aeg ka lühemaks
|
|
| Kommentaarid: 163 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
149 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
17.08.2018 08:35:22
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
Fort nite vms on praegu ainuke asi, mis huvitab. Seda ei oleks vaja piirata? Pangu palju tahab?  |
Ma ei rääkinud ju kordagi mängudest. Kui ainult ühe ja sama mängu mängimine toimub ja selle kõrvalt muid asju ei tehta, siis ehk tasub tõesti piirata tegevust.
Aga kui nt juhtub, et ta hakkab sellele ühele mängule nt ise looma uusi maailmu, leveleid ja modifikatsioone, siis see on taas loometegevus, millel võiks lasta õitseda.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Psych0
HV veteran

liitunud: 21.11.2004
|
17.08.2018 11:25:44
|
|
|
| Vb alustada 0h nädalas arvutikasutust ning iga hinne 5 veerandis lisab tund aega nädalas arvutikasutust juurde?
|
|
| Kommentaarid: 61 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bilderberg
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2009
|
17.08.2018 11:35:06
|
|
|
Milleks piirata interneti kasutust (kuhu jäävad alaealiste ahistamine ja tolerantsus ), kahjuks meil tendents ja suunad teised:
Algkool: http://yleilmakool.ee/oppetoo/
Keskkool: https://audentes.ee/e-gumnaasium/uldinfo/e-gumnaasiumist/
jne...
E-riigis on veel arenguruumi küllaga, sest nüüd on aeg alustada veel e-lasteaiast, e-lastesõimest( e-lasteaia internetipõhine infosüsteem on selle eos), kus laps hommikust õhtuni istub kodus ümmarguse suletud beebi mängumaneež-ekraani sees
ja kui see interneti teel "üleskasvatatud" titt ükskord õue läheb, siis saab ehk šoki, sest imestab, et kõik inimesed käivad ringi riietes-see on muidugi “ juumor“. Asi on maailmas organiseeritud ikkagi selliselt ja liigub sihikindlalt sinna poole, kus neid isendeid on jälle vaja ravida ja ühiskonda integreerida- see ju tänapäeval ∞ lõputult tulus äri.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
17.08.2018 11:43:22
|
|
|
ma vahepeal olen selle 10" se ära müünud, tekitanud ühe lauaka tuppa ja teisele püsivuse eest oma isikliku komplekti x61s iga tarninud. mingit koolivärki on üsna palju teha neil. aga ühes masinas sai mingeid moviestarplaneteid ja asju kinni toppida. sügis hakkab hooga tulema, peab igasugu poliitikad ilmselt jälle üle vaatama.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lightbluefox
HV Guru
liitunud: 30.12.2004
|
13.11.2018 21:47:17
|
|
|
Keegi teab kuidas a) Piirata youtube kasutust gigabaidi täpsusega (mitte lihtsalt, et eelista HD kvaliteeti vaid wifis, sest nii saab ikka oma mahu täis tõmmata)
b) Seada telefonile netimahu piirang AGA, et seda saaks endiselt telefoni netimahtu kasutades vanema poolt jälitada. Nagu mingi puhvermaht.
Praegu on nii, et kui laps istub päevad läbi youtubes ja oma mahu ära kulutab, siis ei saa ka vanem teda jälgida, sest lapsel ju netti enam pole...
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lightbluefox
HV Guru
liitunud: 30.12.2004
|
13.11.2018 22:06:42
|
|
|
| Mida piiratud kasutaja annaks? Android on seal peal vist 6.0.
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aht0
HV veteran
liitunud: 14.10.2003
|
15.11.2018 01:58:16
|
|
|
2a 7-kuune poiss tahab väga Youtube'st multikaid ja muidu "lastekaid" vaadata. Alguses olid a la "wheels on the bus go round and round", sealt progresseerus a la sellistele https://www.youtube.com/watch?v=PaVWrptT_YA&t=0s või https://www.youtube.com/watch?v=KKOp_994pqk&t=69s (konkreetsed viimase aja näited).
Vahiks kasvõi tunde, KUI SAAKS. Korra lasin, tahtsin näha kas tüdib ära või mitte.. Käis vahepeal hädal ja läks tagasi vaatama. Kui 3h sai täis, panin ise kinni.
Multikate kinnipanekule järgneb aeg-ajalt juba protestikisa ja nutujoru.
Ühel hetkel sai ta hiirt näppides selgeks lauaarvuti hiire kasutamise (leiab ise brauseri järjehoidjaribalt YT lingi) ja siis vahetab iseseisvalt lehel kursorit suunates ja hiireklahvi klikkides näidatavaid palasid. Senini oli nii et vahtis ja üks hetk tuli ära sest YT poolt automaatselt valitud järgnevad palad muutusid talle ebahuvitavaks - nüüd oskab juba ise ka lauaarvutist uusi asju valida..
Telefoni/tahvlit talle ei tahtnud anda, puuteekraani kasutamine on ammu selge (oli vist 1,5a) ja seda raskem oli teda sealt lahti kangutada. Vahel juhtus ka "ups"'e, a la kustutatud pildigaleriid või korra, telefoni tehaseseadete resett.. Nii hakkas omi asju lauaarvuti taga vaatamas käima.
Kõik sai alguse sellest et lapse vanaema arvas et laps sööb meelsamini kui ta saab söömise ajal midagi tahvlist vaadata (päris algul mingi vene muinasjutu Miša multikas) . Kulmineerus aga sellega et poiss õppis ära puuteekraani kasutamise, sai aparaadid enda näppude vahele ja edaspidi ilma tahvli/telefonita ei olnud üldse enam nõus sööma. Sain ta lõpuks niikaugele tagasi et kõigepealt sööb ja siis saab vaadata, mitte vahtida/näppida ja söömisega venitada. Söödu hulgast sõltub vaatamise kestus.
Poiss on "kakskeelne", üksikuid sõnu oskab rääkida, kuid aru saab suhteliselt hästi juba nii eesti kui vene keelest (emapoolne suguvõsa vene rahvusest). Mingi hetk lisandus tema nappi sõnavarasse inglisekeelne "no" (ilmselgelt YT'st õpitud), seega mingil määral see huvi teda ka õpetab.
Ma olengi lõhkise küna ees. Kas üritada piirata ta nuti/arvutikasutust või mitte. S.t kas üritada hetkel võõrutada või aktsepteerida seda et see on tänapäeval paratamatus ja varem või hiljem sukeldub ta sellesse niiehknaa. Ühest küljest on näha et ta ka õpib sealt midagi, teisest küljest ma kardan nutisõltuvust - kus muud tegevused ei pakugi üldse enam mingit huvi. Hetkel on ta üldiselt nõus alternatiivsete tegevustega (a la peitus, tagaajamine, millegi ehitamine) kui neid pakkuda multika kinnipanekul koheselt asemele.
Aga käib ja nurub ise sageli. S.t nähtav huvi ja võiks öelda et sõltuvus.
Arvamusi?
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arny
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.01.2012
|
15.11.2018 09:18:56
|
|
|
eks jama jah kui korra käest läinud. Omal 7 ja 6 poisid ning alles see aasta hakkasid arvutist asju saama vaatama iseseisvalt. Ja kuna koos videosid vahtides tekib tihti lahkarvamusi ja sellega koos jonni siis keelasin üheks nädalaks lihtsalt arvuti ära. Kumbki isegi ei kiununud selle üle terve eelmine nädal, et arvutisse ei saa. Ja see nädal pole küsitudki on muudki teha, meil mängu asju hunnikute viisi millega jännata. Mul muidugi see hea, et nad vaatavad telekast miskit multikat või filmi ja siis lähevad seda oma tuppa järgi tegema/mängima. Vanem poiss läks see aasta kooli ja sai ka oma nutika, küll microsofti oma, et mänge ei oleks väga valida ja algul oli muidugi hirmus huvi kõike näppida seal sest varem pole nad telefoni saanud näppida. Hetkel kasutab telefoni ikkagi helistamiseks ja kasutab kaamera võimalusi. ise arvan, et nii täitsa ok.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
15.11.2018 10:35:01
|
|
|
Pandora laegas on avatud. Purki enam ei topi. Ma olen jätkuvalt seisukohal, et max paar tundi päevas enda poolt kontrollitud sisu.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
15.11.2018 11:12:18
|
|
|
| Pailaps kirjutas: |
| Pandora laegas on avatud. Purki enam ei topi. Ma olen jätkuvalt seisukohal, et max paar tundi päevas enda poolt kontrollitud sisu. |
Nõus sellega.
Ise kasutan Google Family Link lahendust jälgimiseks ja piiramiseks.
Sealt näeb Android seadme puhul ära lapse asukoha ning saab kinni keerata asjade installimised - sina saad oma telefoni sooviavalduse, kui ta tahab midagi installida ja pead selle kinnitama, et ta saaks reaalselt installida.
Veebi ja youtube puhul saab sisufiltreid rakendada.
Näeb ka seda kui palju mingit rakendust on kasutatud.
Saab panna ajalise piirangu rakenduste kasutamisele. Näiteks paned 2h siis saab kasutada äppe 2h päevas ja peale seda on ainult telefon kasutatav.
Lisaks saab määrata uneaja, mille jooksul äppe kasutada ei saa.
Saab ka lapse telefoni häält tegema panna - abiks kui telefon on kodus kadunud ja hääletu peal.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
15.11.2018 14:53:07
|
|
|
| Pailaps kirjutas: |
| Pandora laegas on avatud. Purki enam ei topi. Ma olen jätkuvalt seisukohal, et max paar tundi päevas enda poolt kontrollitud sisu. |
pole see nii lihtne.
Laegas avaneb ka vaid poole tunniga päevas.
Tested
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
15.11.2018 17:23:27
|
|
|
| arny kirjutas: |
| eks jama jah kui korra käest läinud. Omal 7 ja 6 poisid ning alles see aasta hakkasid arvutist asju saama vaatama iseseisvalt. Ja kuna koos videosid vahtides tekib tihti lahkarvamusi ja sellega koos jonni siis keelasin üheks nädalaks lihtsalt arvuti ära. Kumbki isegi ei kiununud selle üle terve eelmine nädal, et arvutisse ei saa. Ja see nädal pole küsitudki on muudki teha, meil mängu asju hunnikute viisi millega jännata. Mul muidugi see hea, et nad vaatavad telekast miskit multikat või filmi ja siis lähevad seda oma tuppa järgi tegema/mängima. Vanem poiss läks see aasta kooli ja sai ka oma nutika, küll microsofti oma, et mänge ei oleks väga valida ja algul oli muidugi hirmus huvi kõike näppida seal sest varem pole nad telefoni saanud näppida. Hetkel kasutab telefoni ikkagi helistamiseks ja kasutab kaamera võimalusi. ise arvan, et nii täitsa ok. |
Selle keelamisega ei tohi ka liiale minna. Naine ütleb, et koolis on laste arvutikasutuse tase seinast-seina tänu sellistele "minu laps ei tohi kodus arvutit/tahvlit kasutada". Paraku on need teinegi kord tundides piduriteks ja õppimine kannatab. Ja liiga kasutada palju ka ei tohi, selge see.
Samas, meil noorimad on maast-madalast ses maailmas. Telekat keegi ei vaata, kõigil omad seadmed. Vahel läheb ülearu jah, aga saab hakkama. 11-se poisiga tänu igasugu multikatele ja mängudele oleme palju vestelnud ajamasinatest, universumist, selle ehitusest, varjutustest, tektoonikast, jne. Huvitav on.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
15.11.2018 17:34:39
|
|
|
Arvuti on vahend erinevate asjade tegemiseks.
Need, kes teist tugevalt keelavad lihtsalt ligipääsu arvutile - Kas te piirate samamoodi ligipääsu paberile ja pliiatsile?
Piirata tuleks tegevusi selle vahendiga, mitte ligipääsu vahendile endile. Kui tüüp mängib arvutis ainult mänge, siis sellele piir ette, aga kui sa näed teda ise mingit mängu tegemas, miks sa talle siis piiri ette paned? Ta ju õpib!
Ma ei taha mõelda, mis oleks saanud, kui mu vanemad oleks mulle piiri ette pannud. Ma ostsin taskuraha eest osta.ee'st ise arvuteid, ja tänu tollal paljudele magamata öödele (jah, ses suhtes mõni kord läks tõesti veidi käest) sain endale tarkvara arenduse väga kenasti käppa üpris varases nooruses.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kevvare
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.06.2010
|
15.11.2018 21:36:23
|
|
|
| aht0 kirjutas: |
2a 7-kuune poiss tahab väga Youtube'st multikaid ja muidu "lastekaid" vaadata. Alguses olid a la "wheels on the bus go round and round", sealt progresseerus a la sellistele https://www.youtube.com/watch?v=PaVWrptT_YA&t=0s või https://www.youtube.com/watch?v=KKOp_994pqk&t=69s (konkreetsed viimase aja näited).
Vahiks kasvõi tunde, KUI SAAKS. Korra lasin, tahtsin näha kas tüdib ära või mitte.. Käis vahepeal hädal ja läks tagasi vaatama. Kui 3h sai täis, panin ise kinni.
Multikate kinnipanekule järgneb aeg-ajalt juba protestikisa ja nutujoru.
Ühel hetkel sai ta hiirt näppides selgeks lauaarvuti hiire kasutamise (leiab ise brauseri järjehoidjaribalt YT lingi) ja siis vahetab iseseisvalt lehel kursorit suunates ja hiireklahvi klikkides näidatavaid palasid. Senini oli nii et vahtis ja üks hetk tuli ära sest YT poolt automaatselt valitud järgnevad palad muutusid talle ebahuvitavaks - nüüd oskab juba ise ka lauaarvutist uusi asju valida..
Telefoni/tahvlit talle ei tahtnud anda, puuteekraani kasutamine on ammu selge (oli vist 1,5a) ja seda raskem oli teda sealt lahti kangutada. Vahel juhtus ka "ups"'e, a la kustutatud pildigaleriid või korra, telefoni tehaseseadete resett.. Nii hakkas omi asju lauaarvuti taga vaatamas käima.
Kõik sai alguse sellest et lapse vanaema arvas et laps sööb meelsamini kui ta saab söömise ajal midagi tahvlist vaadata (päris algul mingi vene muinasjutu Miša multikas) . Kulmineerus aga sellega et poiss õppis ära puuteekraani kasutamise, sai aparaadid enda näppude vahele ja edaspidi ilma tahvli/telefonita ei olnud üldse enam nõus sööma. Sain ta lõpuks niikaugele tagasi et kõigepealt sööb ja siis saab vaadata, mitte vahtida/näppida ja söömisega venitada. Söödu hulgast sõltub vaatamise kestus.
Poiss on "kakskeelne", üksikuid sõnu oskab rääkida, kuid aru saab suhteliselt hästi juba nii eesti kui vene keelest (emapoolne suguvõsa vene rahvusest). Mingi hetk lisandus tema nappi sõnavarasse inglisekeelne "no" (ilmselgelt YT'st õpitud), seega mingil määral see huvi teda ka õpetab.
Ma olengi lõhkise küna ees. Kas üritada piirata ta nuti/arvutikasutust või mitte. S.t kas üritada hetkel võõrutada või aktsepteerida seda et see on tänapäeval paratamatus ja varem või hiljem sukeldub ta sellesse niiehknaa. Ühest küljest on näha et ta ka õpib sealt midagi, teisest küljest ma kardan nutisõltuvust - kus muud tegevused ei pakugi üldse enam mingit huvi. Hetkel on ta üldiselt nõus alternatiivsete tegevustega (a la peitus, tagaajamine, millegi ehitamine) kui neid pakkuda multika kinnipanekul koheselt asemele.
Aga käib ja nurub ise sageli. S.t nähtav huvi ja võiks öelda et sõltuvus.
Arvamusi? |
Ega midagi pead korra südame tugevaks tegema ja võõrutama hakkama. Päris äärmusest äärmusesse ka langeda ei saa aga isiklikult ise katsun pea 4a plikal seda joont hoida, et kui hommikul on korraliku jonni teinud siis multikaid ei saa, kui tubli laps olnud siis saab.
Pea 3a poiss ei tohiks küll mingeid reegleid paika seada ja jonnigu siis oma pool tundi küll millalgi sööma hakkab. Hetkel ongi selline seis, et kuna sul laps teab, et saab alati multikaid vaadata siis seni jonnib kuni annad aga pead ümber võõrutama hakkama. Mida vanemaks saad seda keerulisemaks see läheb.
Samas positiivse nurga alt, et valdab üsna palju inglise keelseid sõnu tänu multikatele.
|
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arny
Kreisi kasutaja
liitunud: 08.01.2012
|
15.11.2018 22:01:26
|
|
|
ei tea mis koolis mida arvutitunnis õpetatakse aga minu oma teeb seal suvalist õppe tööd. Tähendab teevad matemaatika asju ja otsivad mingeid asju netist, näiteks mingi linnu kohta jne. Ja egas need lapsed seal arvuti ju midagi peale jura youtubes vahtimise väga teha ei tahagi. Tavaliselt mõne tunni vahivad ja siis tüdinevad ära. Saavad vanemaks siis teevad ka targemat, et ega seal koolis kah õpetatakse sellist üldist neti kasutamise oskust mitte mängude progemist 1 klassis.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
16.11.2018 09:16:38
|
|
|
| jnt kirjutas: |
| Kui tüüp mängib arvutis ainult mänge, siis sellele piir ette, aga kui sa näed teda ise mingit mängu tegemas, miks sa talle siis piiri ette paned? Ta ju õpib! |
Naiivitar
Olen öelnud, et kui teed midagi arvutis asjaliku, siis palun väga. Arvad et teeb? Ütleb, pole huvitav...
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
16.11.2018 11:38:45
|
|
|
Hiid, naiivitar? Mia räägin seda ise-enda lapsepõlve pealt...
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
16.11.2018 12:38:44
|
|
|
no sinuga võibolla see siis pädes. Mu poiss naerab näkku. Ütleb, kas mäng või pigem üldse mitte. Midagi asjaliku teha ta seal ei taha.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
22.11.2018 20:20:40
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
no sinuga võibolla see siis pädes. Mu poiss naerab näkku. Ütleb, kas mäng või pigem üldse mitte. Midagi asjaliku teha ta seal ei taha.  |
Kas eeskuju oled näidanud?
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
22.11.2018 20:27:37
|
|
|
kuidas?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiirP
HV Guru

liitunud: 07.01.2005
|
23.11.2018 01:32:26
|
|
|
| tsitaat: |
| Palju piirate lapsele arvutikasutust? |
Ei piira üldse ning pole kunagi pidanud seda tegema. Juba VI klassis kompromiteeriti miksikese vastuseid.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KadiLiisK
HV vaatleja
liitunud: 19.02.2019
|
26.02.2019 14:13:18
|
|
|
| Praegu on nutifon isegi arvutist ette läinud ja ma ei oska midagi ette võtta selles osas enam. Iga kord kui konfiskeerin siis unustan tagasi anda ja hommikul äratuskell heliseb kusagil kapis :/
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
26.02.2019 14:39:24
|
|
|
| KadiLiisK kirjutas: |
| Praegu on nutifon isegi arvutist ette läinud ja ma ei oska midagi ette võtta selles osas enam. Iga kord kui konfiskeerin siis unustan tagasi anda ja hommikul äratuskell heliseb kusagil kapis :/ |
Kui on Android siis FamilyLink peale ning kindlaks määratud tundide arv, peale mida saab ainult helistada.
Kui õun siis Screentime lahendus on isegi paindlikum - võimaldab rakenduse kaupa seada, kui pikalt ja mis kellaaeagadel lubatakse mingit rakendust kasutada. Saab ka mõne rakenduse piirangu alt välja jätta. Juhitakse eraldi koodiga ehk saab lapsele anda küsimise peale lisaaega, kui hindad vajalikuks.
Kui endal läheb meelest ära tel tagasi anda siis saab oma telefonisse meelespea seada tagasiandmise ajaks.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
26.02.2019 14:46:25
|
|
|
| KadiLiisK kirjutas: |
| Praegu on nutifon isegi arvutist ette läinud ja ma ei oska midagi ette võtta selles osas enam. Iga kord kui konfiskeerin siis unustan tagasi anda ja hommikul äratuskell heliseb kusagil kapis :/ |
Selle jaoks on vastavad äpid olemas, millega saab piirata. Kasutan seda varianti väga eduliselt. Nii tasuta kui tasulisi. Viimased üldjuhul paremad.
Piirad ajaliselt, programmiliselt jne. Valikuid on palju.
Füüsiliselt ei pea telefoni ära võtma. Piisab vaid nupuvajutusest ja selle nutikaga saab vaid helistada ja sõnumeid saata jne
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
26.02.2019 16:32:43
|
|
|
jeesus188, räägi lähemalt.
Meil hetkel läks peale nulltolerants.
Kogu majast nett väljas. Nutikas käest võetud ja müügis.
Telekatelt pulgad filmidga küljest ja formatitud
Starmani kaart lugejast väljas, ainult vabalevi kanalid
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
26.02.2019 16:34:21
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
jeesus188, räägi lähemalt.
Meil hetkel läks peale nulltolerants.
Kogu majast nett väljas. Nutikas käest võetud ja müügis.
Telekatelt pulgad filmidga küljest ja formatitud
Starmani kaart lugejast väljas, ainult vabalevi kanalid  |
Võiks juba elektri ja kanalisatsiooni ka kinni siis panna...
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
26.02.2019 16:35:46
|
|
|
kui muud ei jää üle, siis need ka jahh
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
26.02.2019 16:55:28
|
|
|
Kui oma sta sisse uppuma hakkavad, võib üht teist muutuda suhtumises.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi akut, klaviatuuri ja laadijat. 5213582 - helista. |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
B6
HV Guru

liitunud: 13.01.2003

|
26.02.2019 17:41:20
|
|
|
enda pojal pole ma kunagi mingeid piiranguid pannud
eks vahest kesköösel ütlen, et kobi magama ja kõik
hinded on korras ja minu poolest istugu siis arvuti taga
|
|
| Kommentaarid: 187 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
159 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
B6
HV Guru

liitunud: 13.01.2003

|
26.02.2019 22:27:54
|
|
|
see tundub küll kole asi olevat
|
|
| Kommentaarid: 187 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
159 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
26.02.2019 22:32:27
|
|
|
| B6 kirjutas: |
see tundub küll kole asi olevat  |
Mis mõttes?
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
B6
HV Guru

liitunud: 13.01.2003

|
27.02.2019 00:11:02
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| B6 kirjutas: |
see tundub küll kole asi olevat  |
Mis mõttes?  |
nagu mingi vangla - ahelad ja puur, saad paar sammu päevas liikuda ja mõned minutid taevast näha
pisut meenutab taluaegset stseeni, pereisa kärgib poja kallal: mida kuradid sa mõttetuid raamatuid loed!
marss kesapõllule kive veeretama - see on õige asi
et panen arvuti lukku ja loodan, et laps hakkab suurest igavusest mida tegema
|
|
| Kommentaarid: 187 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
5 :: |
159 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ahoioi
HV kasutaja
liitunud: 22.11.2017
|
27.02.2019 00:53:19
|
|
|
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
27.02.2019 00:53:52
|
|
|
B6, need on võimalused äpis. Ma annan lapsele 3h telefonis istumiseks päevas, pea kõik on lubatud. Enda asi kas istub korraga selle aja ära või oskab seda jaotada. Youtubele on küll ajaline piir pandud, ei tasu igasugu saasta ka vaadata.
Ära nüüd üle ka mõtle
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|