Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Õpetajate sülearvutite hange upub vaidluste rägastikku märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.12.2008 11:40:40 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
Lappar on kooli vara mis laenatakse kasutamiseks 3 aastaks.

Ja pärast 3 aastat on võimalik õpetajal see jääkväärtusega endale ära osta icon_wink.gif
Kommentaarid: 688 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 12.12.2008 12:33:16 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Andium, Vista Business kleepekas masinatel olemas ja rentima ei pea midagi - tuleb lihtsalt Vista installida ja OEM võtit kasutada.


Oot nüüd ma küll asjast aru ei saa. Nendes lapparites on Win XP installitud aga litsents on Vista oma?
Palun seletage minule see litsentsi värk ära? See on sama hea, kui ma kasutan Win 95 litsentsi Vistale.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wicked
HV Guru
wicked

liitunud: 06.11.2001




sõnum 12.12.2008 12:37:37 vasta tsitaadiga

Andium, Vista Business (ja Ultimate vist ka) lubab kasutada XP Professional opsüsi legaalselt. Installimeedia pead ise leidma, aktiveerimisel ütled, et kasutad vista businessi. Teema peaks ka siin HV-s olemas olema.
_________________
I prepared Explosive Runes this morning
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
roostevaba
HV veteran
roostevaba

liitunud: 13.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.12.2008 12:46:56 vasta tsitaadiga

ohoo. mu ema sai ka läpaka kätte. ubuntu on ka peal icon_biggrin.gif
_________________
White Powwa!
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 12.12.2008 15:52:43 vasta tsitaadiga

roostevaba kirjutas:
ohoo. mu ema sai ka läpaka kätte. ubuntu on ka peal icon_biggrin.gif


Seal on veel teisigi asju peal.

wicked kirjutas:
Andium, Vista Business (ja Ultimate vist ka) lubab kasutada XP Professional opsüsi legaalselt. Installimeedia pead ise leidma, aktiveerimisel ütled, et kasutad vista businessi. Teema peaks ka siin HV-s olemas olema.


Tirin intertestist illegaalse alla või? Kui raha on makstud toote eest siis ma tahaks ikka täiskomplekti saada. See on rohkem inimeste lollitamine. Firmal hea. Raha makstud aga toode otsi üks kõik kus tahad. Mine kas või vargile.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2008 01:15:22 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:

Tirin intertestist illegaalse alla või? Kui raha on makstud toote eest siis ma tahaks ikka täiskomplekti saada. See on rohkem inimeste lollitamine. Firmal hea. Raha makstud aga toode otsi üks kõik kus tahad. Mine kas või vargile.


Oot, oot. Tiigrihüppe läpakad tulevad ikka kõik juba XP Pro installiga. See jutt, et osadel oli siin karbist võttes Vista peal, tundub kuidagi kahtlane. Ehk oli mingi partii siis tõesti valesti tehtud või pigem tegemata jäetud.
Ja installiplaate ei panda nt. keskkonna säästmisks ja kulude kokkuhoiuks juba ammu enamuse arvutitega kaasa. Miks nendel tiigriläpparitel aga ise 'recovery media' tegemise võimalus puudub, on veider. Ei meenu nagu ka hetkel, kas 'recovery partitsioon' üldse oli alles jäetud?

Kui nässumineku korral varuklooni pole tehtud või tellitud, ja isu käsitsi Vista litsentsi alusel uuesti XP paigaldada, tulebki endal kustiganes teid pidi oem plaat ja suvaline võti hankida ning telefoni teel aktiveerida lasta.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 13.12.2008 01:51:30 vasta tsitaadiga

pinTero kirjutas:

Ja installiplaate ei panda nt. keskkonna säästmisks ja kulude kokkuhoiuks juba ammu enamuse arvutitega kaasa. Miks nendel tiigriläpparitel aga ise 'recovery media' tegemise võimalus puudub, on veider. Ei meenu nagu ka hetkel, kas 'recovery partitsioon' üldse oli alles jäetud?

Kui nässumineku korral varuklooni pole tehtud või tellitud, ja isu käsitsi Vista litsentsi alusel uuesti XP paigaldada, tulebki endal kustiganes teid pidi oem plaat ja suvaline võti hankida ning telefoni teel aktiveerida lasta.


Ja ja ajage seda lolli juttu kellelegi teisele, et keskkonna säästmiseks. Keskkonna säästmise maksud on juba topelt toote hinna sisse lisatud. Kõik on juba kinni makstud, ning jään ootest ka ilma. Et selle lolli jutuga mingu kõik need firmad tead küll kuhu. 4 aastat tagasi ossin endale välismaalt Dell lappari ning seal tuli kaasa Win XP, sõber ostis välismaalt dell läppari aasta tagasi. Sai samuti plaadi kaasad. Seda lolli juttu võib tõesti kohata eestis, seda enam, et inimesed ka usuvad seda. okse

Ostan auto ning mootorit kaasa ei tule, otsi ise kusagilt autole mootor.thumbs_up.gif

microlinki poolt igasugune recovery on tasuline teenus. Seega hea raha küsida. Oi see oleks veel lahe värk kui nendel läpparitel pole veel recovery parti tehtud, pead hakkama plaati kasutama. Puhas kiviaeg. Üks recovery plaat minu teada on nendega kaasas. Mis seal on. Ei tea.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2008 06:25:47 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
Ja ja ajage seda lolli juttu kellelegi teisele, et keskkonna säästmiseks. Keskkonna säästmise maksud on juba topelt toote hinna sisse lisatud.

Keskkonnasäästmisemaks ei säästa keskkonda.

Andium kirjutas:
Ostan auto ning mootorit kaasa ei tule, otsi ise kusagilt autole mootor.thumbs_up.gif

OEM Win on enamasti juba tehases peale installitud. Lülita arvuti sisse ja sõida. Ega autoga ka remontkomplektina kotitäit kolbe-kepse kaasa anta. Plaadi saad juurde osta, kui vaja. Meedia siis ilma litsentsita. Samas kui selle torrentist tõmbad ja oma õige key'ga installid, ei köhi ka keegi midagi...
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2008 14:36:13 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
Betamax kirjutas:
Andium, Vista Business kleepekas masinatel olemas ja rentima ei pea midagi - tuleb lihtsalt Vista installida ja OEM võtit kasutada.


Oot nüüd ma küll asjast aru ei saa. Nendes lapparites on Win XP installitud aga litsents on Vista oma?
Palun seletage minule see litsentsi värk ära? See on sama hea, kui ma kasutan Win 95 litsentsi Vistale.

download.microsoft.com/download/5/f/4/5f4c83d3-833e-4f11-8cbd-699b0c164182/royaltyoemreferencesheet.pdf

Ja kui ma ei eksi, siis Recovery partitsioon on ka alles nendel õpetajatele tarnitud masinatel ja saaks Vista Businessi installida. Iseasi, kas selleks tuleb Recovery plaadid ka teha icon_neutral.gif
Üldiselt pooldan Andiumi öeldut, et see driverite ja opsüsteemi plaatide väljajätmine komplektist keskkonnasäästlikkuse tõttu on lollus. Lihtsalt hea viis firmal raha säästa ja siis neid plaate müüa (kui väga ei eksi, siis HP kasutab sellist varianti). Lisaks on nende Recovery plaatide kirjutamine ilge jama. Mäletan, kui viimasel korral ühel ThinkPad T40-l neid tegin. Aparaadil DVD-kirjutajat polnud, mistõttu tuli kasutada ühtteist CD-toorikut. Kusagil 6-7 plaadi kirjutamisel otsustas masin mingi errori genereerida ja katkestas plaadi kirjutamise. Kokkuvõte - kogu protsessi tuli alustada uute tühjade toorikutega otsast peale. Siis olin juba targem ja kasutasin kaht CD-RW-plaati - ühele kirjutas ja teiselt tegi kõrvalolevasse masinasse ISO-deks ja kustutas plaadi sisu.
Kommentaarid: 688 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 13.12.2008 14:39:38 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
... Meedia siis ilma litsentsita. Samas kui selle torrentist tõmbad ja oma õige key'ga installid, ei köhi ka keegi midagi...
Ise köhid, kui juhtub lisadega varustatud olema, mis kõigi su pangakontode info laiale maailmale tutvustab icon_lol.gif

viimati muutis XYZ 13.12.2008 14:40:23, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 13.12.2008 14:40:17 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
Samas kui selle torrentist tõmbad ja oma õige key'ga installid, ei köhi ka keegi midagi...
Täpselt, hiljuti sai just ise ka sellist teed kasutatud, kuna korrastataval sülearvutil oli all kleeps olemas, kuid algne plaat kadunud.
Ilusasti veebis olemas:
Microsoft Windows XP Professional OEM SP3 Integrated-ETH0
Microsoft Windows XP Home OEM SP3 Integrated-ETH0
Originaalvõtme omamisel ei ole mingit vahet et kas kasutasid poest järgi ostetud plaati või seda.
Lisaboonusena on plaadil koheselt SP3 juba peal, mitte näiteks vana ilma SP1'ga või koguni ilma ühegi SP'ta.
Hoiatusena toon siiski välja ka võimaluse et kõikidel puhkudel need plaadid ei toimi (ja samuti ei toimi ka poest ostetud Microsofti sildiga plaadid), kuna arvutile kleebitud võti lihtsalt ei sobi millegi muuga kui kaasasoleva plaadiga, selline juhus sattus ühe Acer Aspire sülearvutiga.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.12.2008 15:40:59 vasta tsitaadiga

Andium: Oluline täpsustus - Recoveri taastamine (ehk algseadete taastamine) on kõigil firmadel 30 päeva tasuta ja edasi tasuline teenus, vastavalt hinnakirjale. Ja pole mingit vahet, kas Sul on ML-i, Ordi, Delli, Acer vms. tootja masin.

Võib-olla on mõni ifrma ka, mis tasuta teenust pakub rohkem kui 30 päeva vältel, aga mina sellist veel kohanud pole. Kõikidel on kaasasolevas dokumentatsioonis üheselt toodud, et 30 päeva tasuta ja sealt edasi tasuline teenus.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2008 16:39:46 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
rex kirjutas:
... Meedia siis ilma litsentsita. Samas kui selle torrentist tõmbad ja oma õige key'ga installid, ei köhi ka keegi midagi...
Ise köhid, kui juhtub lisadega varustatud olema, mis kõigi su pangakontode info laiale maailmale tutvustab icon_lol.gif

No kel omal ajusid pole, see ei pea ka ise windõuzi installima.

Mida te virisete? Iga päev teete clean installi? Võibolla peaks viga endast otsima? Mina olen recovery plaadid alati otse prügikasti visanud, kuna kogu seda kaasasurutavat bloatware'i niikuinii arvutis näha ei taha. Kui vaja miskipärast uuesti installida, on niikuinii alati mõistlik netist viimased driverid tirida, mitte recovery plaadil olevaid iidvanu kasutada.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 13.12.2008 17:12:07 vasta tsitaadiga

vahe on sees kas võtad tootja enda kodukalt draivereid või juhutorrentist draiveri/kogu opsüssi.......ma lihtsalt tuletasin meelde, et viimasel juhul tuleks üliettevaatlik olla icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2008 17:30:40 vasta tsitaadiga

Draiverid ikka ametlikult kodukalt jah. Kuna OS'i imaget ametlikult nii vabalt ei saa, siis tuleb see mitteametlikult tirida. Eks hea eritamiseks kurjast on muidugi suuresti kogemused abiks. Eelistada tuleks vähemalt potentsiaalselt puhtaid ja algupäraseid, mitte custom (slipstreamed) versioone.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2008 17:40:22 vasta tsitaadiga

Torrentist vaevalt keegi draivereid otsima hakkaks...aga samas kes teab icon_smile.gif
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 183
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.12.2008 19:10:02 vasta tsitaadiga

Veel üks nüanss - vaadates hetkelist karmist konkurentsist tingitud tugevat arvutite hinnalangust, võid kindel olla, et ka see paari plaadi lisamata jätmine aitas pisinatuke hinda konkurentsivõimelisemaks muuta. Nii et tegelikult sa polegi ehk plaatide eest maksnud. Enamik kasutajatest neid ka ei vaja. Kes tunneb, et vajab, ostab need juurde. Arvuti kaudu suure raha ja ärisaladuste liigutajad loomulikult ostavad algupäraselt 100% secure installika. Kel soov kulusid optimeerida, sel on võimalus torrentit kasutada. Vaba valik. Nii lihtne see ongi.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 13.12.2008 20:22:50 vasta tsitaadiga

Meenus väike nüanss - minu tuttava õpetaja HP Compaqiga oli kaasas päris karmi sisuga leping, mis keelab õpetajal endal igasuguse installeerimise icon_wink.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 16.12.2008 08:16:17 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Andium: Oluline täpsustus - Recoveri taastamine (ehk algseadete taastamine) on kõigil firmadel 30 päeva tasuta ja edasi tasuline teenus, vastavalt hinnakirjale. Ja pole mingit vahet, kas Sul on ML-i, Ordi, Delli, Acer vms. tootja masin.

Võib-olla on mõni ifrma ka, mis tasuta teenust pakub rohkem kui 30 päeva vältel, aga mina sellist veel kohanud pole. Kõikidel on kaasasolevas dokumentatsioonis üheselt toodud, et 30 päeva tasuta ja sealt edasi tasuline teenus.


Recovery recoveryiks aga kui ma tahan puhtalt installida winni, siis võta näpust ei saa. Pakun, et te pole poindile pihta saanud. Ma räägin, et eestis sa plaate kaasa ei saa, aga välismaal saad. Seega see on mingi kohalik värk.
Samuti, kui tehakse kodukas ja öeldakse, et ma pean alla laadima need. Kui mul netti pole või LAN drivereid vaja, et netti minna.

rex kirjutas:

Veel üks nüanss - vaadates hetkelist karmist konkurentsist tingitud tugevat arvutite hinnalangust, võid kindel olla, et ka see paari plaadi lisamata jätmine aitas pisinatuke hinda konkurentsivõimelisemaks muuta. Nii et tegelikult sa polegi ehk plaatide eest maksnud. Enamik kasutajatest neid ka ei vaja. Kes tunneb, et vajab, ostab need juurde. Arvuti kaudu suure raha ja ärisaladuste liigutajad loomulikult ostavad algupäraselt 100% secure installika. Kel soov kulusid optimeerida, sel on võimalus torrentit kasutada. Vaba valik. Nii lihtne see ongi.


Kas sa räägid eesti kohalikust turust või? Oh, jah see on tõesti kokkuhoid. Kokkuhoid on alles siis kui sa tarkvara arvutiga kaasa ei osta. Palun näidake minule kus seadusest või litsentsi leppingust on öeldud, et plaati pole kohustatud kaasa andma?

rex kirjutas:

sõnumpostitatud: 13.12.2008 19:22 postituse pealkiri:
Meenus väike nüanss - minu tuttava õpetaja HP Compaqiga oli kaasas päris karmi sisuga leping, mis keelab õpetajal endal igasuguse installeerimise

Aga õige ka. Kui veel kõik õpetajad hakkavad installima igasugust pahna ning pärast viima tagasi, et arvuti on metsas. Õpetajad tavaliselt on savi mida nad alla laevad. Tegemist on töö arvutiga. Kui sa saad firmast firma arvuti siis sa ka ei tohi midagi installida? Ma ei sa aru kuidas koolides inimesed nii totud on, et nad sellest aru ei saa. Firmades on täpselt samad reeglid. Saan väga hästi aru, et õpetajad pole aru saanud mille jaoks nad selle arvuti saanud on. Pakutakse tasuta siis kindlasti võtan.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 16.12.2008 08:39:10 vasta tsitaadiga

Andium: Mööda paned vähe. Kõikidel Recover-installtüüpi arvutitel on draiverid ning lisatarkvara C:-kettal täiesti olemas. Ning tavaliselt on need ka juba tehases ära (või müügifirma) poolt ära installitud.

Ja kui viitsid läbi lugeda arvut enda Manuaali, siis selles on selgelt ja üheselt kirjas, et:
1. Esimene töö arvutiga on Recover-DVD kirjutamine.
2. teine töö on Draiverite ja lisatarkvara põletamine DVD-le (CD-le).
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2008 09:10:33 vasta tsitaadiga

Andium kirjutas:
Recovery recoveryiks aga kui ma tahan puhtalt installida winni, siis võta näpust ei saa. Pakun, et te pole poindile pihta saanud. Ma räägin, et eestis sa plaate kaasa ei saa, aga välismaal saad. Seega see on mingi kohalik värk.
Samuti, kui tehakse kodukas ja öeldakse, et ma pean alla laadima need. Kui mul netti pole või LAN drivereid vaja, et netti minna.

Sa saad arvutiga kaasa OEM litsentsi, millega sa võid seda OS'i kasutada vaid sellel ühel arvutil. Nii et mugavuse huvides tehakse recovery plaadid või partitsioonid juba integreeritud vajalike driverite ja softiga, mida sul arvutitootja arvates võiks vaja minna. Sellega saadki puhta installi teha. See pole mingi system restore plaat.
LAN driver tõmba vajadusel enne reinstallima asumist ära ja pane mälupulgale või siis tee seda teise arvuti kaudu. Ajast aega nii tehtud.

Andium kirjutas:
Kas sa räägid eesti kohalikust turust või? Oh, jah see on tõesti kokkuhoid. Kokkuhoid on alles siis kui sa tarkvara arvutiga kaasa ei osta. Palun näidake minule kus seadusest või litsentsi leppingust on öeldud, et plaati pole kohustatud kaasa andma?

Miljonite plaatide mitte kaasa andmine on firmale oluline kokkuhoid. Palun näita mulle seadust, mis kohustab tarkvarale meedia lisama! Tõmbad netist Nero, ostad krediitkaardiga litsentsi, saad ainult key vastu ja ei mingit plaati selle raha eest! Kalli raha eest võid selle muidugi juurde tellida.

Andium kirjutas:
rex kirjutas:

sõnumpostitatud: 13.12.2008 19:22 postituse pealkiri:
Meenus väike nüanss - minu tuttava õpetaja HP Compaqiga oli kaasas päris karmi sisuga leping, mis keelab õpetajal endal igasuguse installeerimise

Ära pane mulle meelevaldseid sõnu suhu! Õpi tsiteerima.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mooses
HV vaatleja

liitunud: 12.11.2002




sõnum 16.12.2008 20:14:25 vasta tsitaadiga

Kodanik Andium põeb vist installiplaadi fetishit. Sulle kurvastuseks olgu öeldud, et pea aasta ei anta ka OEM Officele plaati kaasa, vaid litsentsipakendil on allalaadimise URL. OLP litsentside puhul ei saa installimeediat juba aastaid, enne seda võisid eraldi tellida 500-kroonise CDkiti. Mina pole küll väga palju välismaal käinud, aga julgen arvata, et selline olukord kehtib üle maailma. Kõige eelduste kohaselt tänasel päeval ka Andiumi poolt külastatud välismaal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 16.12.2008 20:45:42 vasta tsitaadiga

Olgu öeldud, et Fujitsu Siemens LIFEBOOK sülearvutite ja SCENIC arvutite konfigureerimis tööriistas PC Architect on ka eraldi valik, kas CD/DVD panna kalli raha eest komplektile kaasa või mitte.
See peaks praktiliselt kõikidel OEM-idel nii olema.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Andium
HV veteran

liitunud: 16.08.2002




sõnum 16.12.2008 22:44:49 vasta tsitaadiga

Njaa, Sony ka tegelt ei anna uhtegi plaati kaasa, isegi drivereid. Kusimus ikkagi. Mis ajast arvutitootjad tegelevad tarkvara plaatide tootmisega, see juu tarkvara firmade rida rohkem. Ma vist ajast maas ning vanaaegne.

Tahanteada- oleks hea, kui tuleb tasuta recovery tegemis proget ka kaasa arvutiga, et teha saakss.

_________________
Olen alati ühel arvamusel inimestega, kes minuga nõustuvad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2008 22:51:43 vasta tsitaadiga

Dell Latitude`del on mu teada installimeedia ja draiveriplaadid kaasas, vähemalt minu omal oli. Recovery parti kui sellist pold.
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 183
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Eesti IT ja tehnikaalased uudised »  Õpetajate sülearvutite hange upub vaidluste rägastikku mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.