Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Projektor vs teler märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2017 21:12:02 Projektor vs teler vasta tsitaadiga

tsitaat:

minumeelest on 65 täpselt samasugune lukuauk nagu 55 tolli. mõistlik ekraani suurus kodus on diagonaal umbes 3 meetrit, ja seda on projektorid juba kümneid aastaid võimaldanud. uudiste ja lastel multika "vaatamisel" suht ebaoluline vist, kas on 55 või 65 tolli.
at the end of the day taandub kõik istumiskaugusele. 65" tollist peab vaatama natuke vähem ninana ekraanis kui 55 tollist, 55 tollist omakorda natuke vähem kui 50 tollist jne. fakt on aga see, et neid kõiki peab vaatama ninaga ekraanis tavapärase toa mõistes. endiselt ainult proje on see, mis suudab seina täis kuvada ja istud rahulikult teises seisas diivanil rahvaga. ei mingeid krdi vaatamisnurkasid ka

Kuidas see projektor järsku teemasse tuli icon_eek.gif
77" OLEDi või ka osta kui 20k raha on
http://www.lg.com/us/tvs/lg-OLED77G6P-oled-4k-tv

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 17.01.2017 21:33:59 vasta tsitaadiga

No odavast koduprojektorist ei saa isegi nii kehva pilti kätte, kui LCD näitab.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2017 21:59:48 vasta tsitaadiga

projektor tuli teemasse seal kus räägiti kui suur vahe on 65 ja 55 tollisel telekal ja kuidas üks on ikka täisüüber ja märg unistus samal ajal kui teine on niitavaline icon_biggrin.gif

paari kolme kiloga saab kätte midagi, mis annab paljudele lcd telekatele silmad ette ja taha. tõsi, siis on vaja natuke rohkem vaeva näha kui suvaline valgete seintega tuba ja otse sinna suvalisele seinale näidatud pilt.

lõpuks ma ikkagi ei saa aru sellest inimeste tollirallist, nagu mingi riistapikenduse reklaami imetlemine interneedusest. et mida see "järgmine aasta ostan veel suurema" inimestele siis lõpuks annab? enda kohta tean, et mulle jäid alati arvutimonitorid liiga väikseks...koguaeg tahtsin suuremat, kuni sain 40, enam ei tahtnud suuremat ja ongi see ralli läbi. või jõutaksegi telekatega lõpuks proje suurusteni

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.01.2017 22:19:20 vasta tsitaadiga

Ei jõuta, sest keskmise inimese toad ei ole nii suured, lisaks valguse probleem projektoriga. Normaalne on 55-65"
75 ok juba kindlasti normaaloludes max suurus.
Ise sihin aasta lõpuks 65 OLEDit, eks paista kuidas läheb sellega.
Pm võiks ka 75" seinale riputada, aga sellisel juhul OLEDist ei räägi icon_lol.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 17.01.2017 23:02:06 vasta tsitaadiga

Ma ei suudaks kunagi harjuda projektori pildiga. Ei ole siiski piisavalt kvaliteetne. Ehk on asi selles, et ma olen piisavalt näinud projektorite puudusi. Nimelt on minu töövahenditeks muuhulgas ka maailma võimsamad ja vähem võimsad projektorid. Kui on aga valida kas projektsioon või LED ekraan, siis LED ekraan on igal juhul projektsioonist mäejagu üle. LED ekraani võib võrrelda suht hästi OLEDiga - kummalgi pole taustavalgust ja piksel ise kiirgab.

PS: Minu LED on ikka reaalne LED, LCDga ei ole seal mingit seost.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 17.01.2017 23:51:02 vasta tsitaadiga

raxz, too võrdluseks ikka kodukasutajale suunatuid tooteid, mitte neid, mida keegi kunagi koju ei osta aka profikasutuse vahendid.
Me siin ostame ikka 400-900€ ekraane, ilastame OLEDi suunas ja mõni jõukam ostab ka 1000-2000€ maksvaid ekraane. Igale oma vastavalt kas suurtele eesmärkidele või paksemale rahakotile.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 17.01.2017 23:57:36 vasta tsitaadiga

Kodukasutajale mõeldud projektor on veel eriti saast. Sellest pole mõtet üldse rääkida.
Olen ka IMAXis ja Scape saalis projektorist pilti näidanud. Scape parima pildiga siiani.
Meil endal on hunnik võimsaid projektoreid. Kõige võimsamad 40000 luumenit HDQ 2K-40 Barcod.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 18.01.2017 00:09:30 vasta tsitaadiga

ot:
aga sa nihverda mulle üks selline, saan suvel basseinis vedeldes filmi vaadata icon_razz1.gif (bassein siis vaja veel osta icon_cool.gif )

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terminator
HV Guru
terminator

liitunud: 06.11.2001




sõnum 18.01.2017 00:10:25 vasta tsitaadiga

Kodukino projes küll eredus mingi näitaja pole-see on tavaliselt pigem väiksem. Tähtsamaid siiski kontrast ja dB.
_________________
2023 QULBIX Q140 12kW 280Nm el.ratas 6200€
MB W124 1996 facelift universaal diisel 3000€
Jura WE8 1199€
Kommentaarid: 494 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 373
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 18.01.2017 00:19:10 vasta tsitaadiga

terminator kirjutas:
Kodukino projes küll eredus mingi näitaja pole-see on tavaliselt pigem väiksem. Tähtsamaid siiski kontrast ja dB.
Valgusjõud on tõesti väiksem, aga ka valgusallikas on kehvem ning värviedastus on kehvem. Kontrast on neil valgel ekraanil alati kehv. Kui toal on valge lagi, siis on täitsa nägemist. Veidi aitab tume projektsioonikangas - valgusjõudu võtab maha, aga kontrasti annab juurde.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2017 00:23:40 vasta tsitaadiga

Õige jah, must on must kui ekraan on must thumbs_up.gif
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2017 04:01:04 vasta tsitaadiga

raxz, ole mees ja jää oma liistude juurde...ära ürita mängida kõva meest selles teemas, millest sa tegelikult ilmselgelt ei tea "more than avarage joe". see, et sa igapäevaselt kahuritega mängid ei ole mitte mingisugune näitaja. tänapäevased (noh tegelikult ka eilse päevased kui tead, mida vaadata) hc projed suudavad näidata väga head kontrasti ja täiesti fenomenaalset pilti. seda on mõõdetud, samamoodi nagu mõõdetakse telekaid ja igasuguseid muid asju. mingi suvalise tondi jutt stiilis "kodukasutajale mõeldud proje on ikka täissaast" on täpselt sama paljutähenduslik kui parmu lalin poe taga. loodetavasti sa saad sellest ise ka mingilgi määral aru.

jah, ruum on väga oluline, aga me ei räägi ega saagi rääkida siin ruumi "võimekusest" vaid ainult masina omast. kuidas ja kui palju keegi oma masinast kätte tahab saada on juba tema oma mure. kui mõni ei taha siis see pole masina süü ega puudujääk!

suvaline näide kodukasutajale mõeldud projektorist ja üks testiväljavõte: In terms of the actual brightness of the X5000, we measured the Cinema mode, with the manual iris closed down at 133 nits and a black level of 0.007 nits, giving an on/off contrast ratio of 19,000:1. In the HDR mode that we created, with the manual iris wide open, we got a peak brightness of 276 nits and a black level of 0.02 nits, resulting in an on/off contrast ratio of 13,800:1. In both cases we used a 10% window, as recommended by the Ultra HD Alliance.
https://www.avforums.com/review/jvc-x5000-dla-x5000b-x5000w-projector-review.12128

selle jutu peab vist küll varsti juba mingisse teise teemasse viima...samas, võrdlusmomente telekate kõrvale on ju ikka vaja icon_razz1.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 18.01.2017 04:41:38 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
mingi suvalise tondi jutt stiilis "kodukasutajale mõeldud proje on ikka täissaast" on täpselt sama paljutähenduslik kui parmu lalin poe taga.
Tõesti? Et on täitsa võrreldav telekate teemas, kui jutt on OLED ekraanidest? Tule maa peale tagasi.
Ma olen aastate jooksul palju erinevaid projektoreid vaadanud ja võrrelnud, mitte ainult suurte kahuritega tulistanud. Olen käinud kõik viimaste aastate ISEd ja PLSid Euroopas läbi. Peaaegu kõik uued mudelid on alati väljas olnud ja mitte ainult profiasjad. Paljudel tootjatel on isegi spetsiaalsed kinotoad tehtud. Eelmine aasta juba nägin korralikke 1:6000 kontrastiga projektoreid, mida ei ole reklaamitud hiigelsuurte numbritega nagu 1:400 000. Aga OLEDi vastu ei saa siiski mitte ükski projektor.
Ja kui sa ostad selle kallima projektori, siis pead ka ruumi korda tegema. Pahteldatud ja valgeks värvitud kipssein ei ole õige asi, millelt korralikku pilti otsida.
Kui inimene ei jõua osta kallist OLEDi, siis ei leia ta ka seda 4-5k€ hea projektori ostmiseks pluss ekraan, ruum jne. Küllalt on neid kodukinosid nähtud 600 euroste Benq ja Aceri projektoritega, sest on vaja suurt pilti, aga raha pole...
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2017 07:00:12 vasta tsitaadiga

ma ei ole kuskil väitnud, et oledi vastu mingi projektor saama peab, või et ta saab. tavapärane case, kus inimene tuleb ja hakkab omale mingeid asju ette kujutama ning mulle sõnu suhu toppima. loe läbi, mida ma kirjutasin ja saad ehk pildi selgemaks.

aga kuna sa ju nagunii minu eelnevat juttu läbi loe siis võtan lühidalt kokku, et ma ei saanud aru miks rääkida sellest kuidas 55 on väike ja 65 suur kui tegelikult on need mõlemad praktiliselt ühesuurused ja mõlemad siiski kokkuvõttes suht väiksed pildid...kui iga projektor näitab vabalt vähemalt 100" pilti, ja on seda teinud juba joppenpohh aastaid, ning olnud ka kättesaadav tegelikult väga pikka aega suht igaühele. ma ei võrrelnud projektori pilti kuskil 1:1le olediga, jutt käis suurusest...ja siin teemas ei räägiti mitte oled ekraanidest, vaid televiisoritest!

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2017 09:08:20 vasta tsitaadiga

Suuruses ka asi, miks projektor ei sobi siia teemasse kuidagi.
Kui soov võrrelda, siis võitlustandrile telekas vs projektor teha.
Kuigi nad sellegi poolest suht võrreldamatud icon_rolleyes.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 18.01.2017 10:48:29 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
suvaline näide kodukasutajale mõeldud projektorist ja üks testiväljavõte: In terms of the actual brightness of the X5000, we measured the Cinema mode, with the manual iris closed down at 133 nits and a black level of 0.007 nits, giving an on/off contrast ratio of 19,000:1. In the HDR mode that we created, with the manual iris wide open, we got a peak brightness of 276 nits and a black level of 0.02 nits, resulting in an on/off contrast ratio of 13,800:1. In both cases we used a 10% window, as recommended by the Ultra HD Alliance.
https://www.avforums.com/review/jvc-x5000-dla-x5000b-x5000w-projector-review.12128

selle jutu peab vist küll varsti juba mingisse teise teemasse viima...samas, võrdlusmomente telekate kõrvale on ju ikka vaja icon_razz1.gif
kiire google ütleb fullhd ja 4,5k€.
65" 4k oled on selle kõrval paras soodukas, sealjuures oluliselt väiksemate nõuetega ruumile.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2017 11:51:42 vasta tsitaadiga

tsitaat:

võitlustandrile telekas vs projektor teha


_________________
Kommentaarid: 353 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003




sõnum 18.01.2017 12:07:26 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
ma ei ole kuskil väitnud, et oledi vastu mingi projektor saama peab, või et ta saab. tavapärane case, kus inimene tuleb ja hakkab omale mingeid asju ette kujutama ning mulle sõnu suhu toppima. loe läbi, mida ma kirjutasin ja saad ehk pildi selgemaks.
Ette kujutama? Telekate teemas projektoritest rääkimine on jah ette kujutamine. Keegi, kes tahab endale telekat, et seda igal ajal vaadata, ei osta endale kunagi projektorit, mida saab korralikult ainult pimedas toas vaadata.
Wiltz kirjutas:
kui iga projektor näitab vabalt vähemalt 100" pilti, ja on seda teinud juba joppenpohh aastaid, ning olnud ka kättesaadav tegelikult väga pikka aega suht igaühele.
Mis kvaliteeti need projektorid joppenpuhh aastaid näidanud on? Praegu jah tehnika viimane sõna suudab näidata korralikku pilti, aga see ei ole igaühele kättesaadav. Igaüks käib 4,5K€ välja ja vaatab oma ekraani ainult pimedas? Lisaks peab ikka ostma korraliku teleka ka?
Wiltz kirjutas:
ja siin teemas ei räägiti mitte oled ekraanidest, vaid televiisoritest!
Igal televiisoril on ekraan ka küljes. icon_biggrin.gif Ja on olemas ka ainult ekraanid, millel pole televiisorit sees.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2017 12:33:25 vasta tsitaadiga

Projektor on hea õhtupimeduses või pimendatud toas. 24/7 see vaatamiseks ei sobi, kui just karukoopas ei ela.
Mul üldiselt rulood pooleldi alla, aga koguaeg pimedas ka e viitsi istuda

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2017 19:19:21 vasta tsitaadiga

londiste, ma ei teinud mingit euro per euro võrdlust. oli üks kasutaja siin, kes ütles põmst, et kõik kodukasutajale mõeldud projed on TÄIELIKUD SAASTAD, mis ei anna isegi murdosa kõige odavama lcd teleka pildikvaliteedist.

2k eest saab ka proje, mis on pea kõigist lcd telekatest parema pildiga ning mille pilt on pea kõigist turul olevatest telekatest umbes 4 korda suurem. EDIT: lisan siia täpsustuse, et mõni tarkpea jälle targutama ei kukuks - jutt käib absoluutsest pildikvaliteedist, võrreldes mõlemaid masinaid neile optimaalsetes tingimustes! (mitte projektorit päevavalgust täis toas...) aga noh, päris apples to apples võrdlusi projede ja telekate vahel pole kunagi teha saanud ja ma ei tea miks keegi seda peaks üldse üritama. mina ei ole seda teha äritanud, vaid rääkisin sellest kuidas projega saab odavamalt suure pildi kui telekaga.
saame rääkida ja võrrelda suurus vs. suurus. suurus vs. hind. saame rääkida pildikvaliteedist in general, õigemini siis ühe/teise võimekusest selles vallas. saame rääkida vaatenurkadest, valgusjõust ja sellistest asjadest eraldi...aga mitte võtta kõike korraga kokku ja teha põhjapanevaid järeldusi. see on nonsenss

kui aga rääkida üldises mõttes pildikvaliteedist, siis olgu see projektor või oled ekraan või tavaline lcd telekas...kui ikka inimene tahab reaalselt KVALITEETI NAUTIDA - vaadates näiteks mingit vägevat, ägedat filmi koos kõige selle visuaalse ja helilise iluga siis nii ehk naa tehakse sellist asja ikka tavaliselt õhtul ja pimedas toas. ja sõltumata tehnoloogiast või kasutatavast seadmest tegelikult oleneb selle kogemuse impact väga suurel määral sellest, mismoodi ümbritsev keskkond on ära "neutraliseeritud". kui sa ikka vaatad oma filmidest uhkest telekast, päise päeva ajal täiesti valges toas siis sa nii ehk naa ei taju ega erista ka näiteks oled'i kontrasti ja eeliseid lcd ees...ja elamus on üsna nigel teatud põhjustel.

projektor on väga hea ainult täiesti kottpimedas ruumis, millel ideaalis on musta sametiga kaetud kõik seinad ja lagi + põrand. samas see ei tähenda, et projektor ei võiks olla piisavalt hea ka muudes tingimustes, olen ju ise üle kümne aasta nendega tegelenud, installinud ja kasutanud. seega enamvähem justkui tean...ning võrdluseks kõrvale ei ole ka just mingid nalajnumbrid telekate vallast. näiteks viimase geni kuro. in any case, kes muretseb pildi suuruse pärast, peaks omale kohe hankima proje...võitegi jääda neid telekaid ostma...see aasta 55, siis 65, siis 75. peaks ju olema arusaadav ometi, kuhu see eventually ikkagi välja jõuab? samas, kui äge on paigaldada omale tuppa mingisugune 100 tolline televiisor lõpuks, kas projektor ei ole ruumi mõttes igal juhul optimaalsem, esteetilisem?! icon_biggrin.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2017 20:00:03 vasta tsitaadiga

tsitaat:

samas, kui äge on paigaldada omale tuppa mingisugune 100 tolline televiisor lõpuks, kas projektor ei ole ruumi mõttes igal juhul optimaalsem, esteetilisem?!

minu arvates mitte

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2017 20:10:27 vasta tsitaadiga

jeesus, no kui oled 100se telku omale tuppa ära installinud, tee pildi ja näita teistele ka, eks siis saavad kõik mõelda ja otsustada, et kas ainult sinu arvates või mitte.


huvipärast otsisin ka üles hvst, milline see "soodukas" 65 tolline oled siis kah oleks...kõige odavam mida ma nägin maksab 3250 euri...no kõva soodukas tõepoolest icon_biggrin.gif hinnaerinevus on ~40% minu välja toodud jvc projektoriga, pildi suuruse erinevus on umbes 400% !!! ja siis köhitakse kuidas teleka kümne tolli võrra suurem ekraan on ikka nii palju suurem ja parem, aga näed hirmus kallis, hammas ei akka peale icon_lol.gif no lubage laialt naerda.

ja londiste, ära teinekord nii kiiresti googelda. toda jvc'd võib siiski pidada pigem 4k pildinäitajaks, sest ta acceptib vastavat signaali ning genereerib reaalselt pildi, mis on silmnähtavalt teravam kui fhd võimaldaks. kuidas see saavutatakse tehniliselt, pole antud juhul sedavõrd oluline.
"We were also able to use the Fresco to generate 4K test patterns to judge how effective the e-shift4 was with an actual 4K source and we were pleased to see that the X5000 could accept both 4096 x 2160 and 3840 x 2160 resolutions. We were able to compare the same test pattern in both 1080p with and without e-shift4 and then in 4K with e-shift4 and the results were impressive. The e-shift could take the 1080p pattern and make it appear that bit sharper and more defined without adding unwanted artefacts or noise. When we switched to the 4K version of the same pattern the image was noticeably sharper than the 1080p version, although as a result of how the e-shift4 combines two images to create the 4K resolution, there were some moire artefacts that wouldn't be present if the pattern was shown on a native 4K projector. However if we pulled up normal images that wasn't an issue and the X5000 delivered an impressive level of resolution given its inherent limitations.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2017 20:12:42 vasta tsitaadiga

ma ju seletasin, miks mulle projektor ei sobi teleka asemel
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9341030#9341030

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 18.01.2017 20:30:55 vasta tsitaadiga

jeesus188, see ei ole tõsiseltvõetav põhjendus, kuid ilmselt mitteprojektorikasutajana, anname selle sulle andeks.
Kõik sõltub sisust, mida vaatad ja sinna juurde kuuluvast ümbritsevast taodeldavast emotsioonist.

Mingeid päevaseid uudiseid ja seebikaid on paras vaadata ka mitte päikesepoolses toas kardinaid ette tõmbamata. Pilt on tänapäevasel projektoril värviline ja kirgas. Sa ei tee märkimisväärset vahet pildis teleriekraanil või projektoripildil CNN või France24 uudiseid taustal jooksutades. Vahepeal jookseb mingi seep, mida poole silmaga jälgid.

Kui aga tahan keskendunult midagi vaadata, siis hämardatud tuba kuulub asja juurde, olgu teler või projektor.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2017 20:36:12 vasta tsitaadiga

Mis see lambi kulu ka on tänapäeva projektoritel? Kui telekaga võrrelda siis nii 10 000 h kohta?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 179 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Võitlustanner »  Projektor vs teler mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.