|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Supiplex
HV veteran

liitunud: 11.12.2002
|
18.12.2012 11:43:17
Kindle Paperwhite |
|
|
Üks ad-supported Kindle Paperwhite on nüüdseks kaks nädalat pihus olnud, üks raamatuhakatis läbi loetud.
Kommentaare:
- Viriseda ei oska. E-lugeja nagu muiste. Loen ja naudin teravat pilti; silmad ei väsi jne.
- Mahtuvuslik puuteekraan on meeldivalt tundlik ja kasutajaliides ergonoomiline. Ma veidi kartsin et nuppude kadumine vähendab kuidagi mugavust, aga ei saa seda väita.
- Tõesti, sisseehitatud taustvalgus pisut tõstab kontrasti tugevalt valgustatud ruumis. Voodis lugemislambi valguses keeran taustvalguse minimaalseks ja on õige pisut parem kui ilma. Aga ma seda üle ei tähtsustaks.
- Aku kohta vara öelda, aga tundub et nõrgaks keeratud taustvalgus+wifi ikka sööb veidi - kolm kuud on veidi palju lubatud . Pool akut on alles veel.
- Ametlikud kaaned on suured ja rasked, kaaluvad poole rohkem kui seade ise ja lisavad märgatavalt paksust. Ühelt poolt on soliidsem käes hoida, teisalt ei mahu enam põuetaskusse ära. Kui reisile kaasa ei võtaks, oleks võinud kaaned ostmata jätta.
Üldhinnang - igati tubli riistapuu.
_________________ The young lady had an unusual list,
Linked in part to a structural weakness.
She set no preconditions. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Face/Off
HV vaatleja

liitunud: 17.12.2012
|
18.12.2012 13:34:59
|
|
|
| Kuidas on ekraani selgus täiesti pimedas toas, vaatasin hiljuti Nook Simple Touch with GlowLight tutvustust ning seal oli test ekraani selgus täiesti pimedas toas, ei ütleks, et see väga selge oli?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
18.12.2012 13:43:42
Re: Kindle Paperwhite |
|
|
| Saan ma õieti aru, et said 2 nädalat ilma laadimiseta hakkama? Palju aktiivses olekus töötunde on tulnud umbes?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
18.12.2012 13:54:47
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| aktiivses olekus |
Kui tuld ei kasuta ning wifi väljas peaks akukestvus sõltuma puhtalt ja ainult lehekülgede pööramise arvust ning see jääb tuhandetesse. Tule voolutarvet paraku ei tea kommenteerida.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
18.12.2012 14:02:13
|
|
|
| Ma mõtlesin tulega ikka.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Face/Off
HV vaatleja

liitunud: 17.12.2012
|
18.12.2012 14:32:46
|
|
|
| Kas on võimalik kuskilt Eestist osta Kindle Paperwhite, Nook Simple Touch või Nook Glowile kaani?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Supiplex
HV veteran

liitunud: 11.12.2002
|
18.12.2012 16:27:23
Re: Kindle Paperwhite |
|
|
| Face/Off kirjutas: |
| Kuidas on ekraani selgus täiesti pimedas toas, vaatasin hiljuti Nook Simple Touch with GlowLight tutvustust ning seal oli test ekraani selgus täiesti pimedas toas, ei ütleks, et see väga selge oli? |
Teravusel pole iseenesest viga midagi. Aga pimedas helendavat ekraani lugedes väsivad silmad ära. Vaateväli peaks teoorias ühtlaselt valgustatud olema.
| sukelduja kirjutas: |
| Saan ma õieti aru, et said 2 nädalat ilma laadimiseta hakkama? Palju aktiivses olekus töötunde on tulnud umbes? |
Sellest on veel vara rääkida, ma olen teda üksainus kord laadinud ja peale seda palju mänginud ja uurinud. Lugenud olen umbes 4-5 tundi, taustvalgus keskmisel tugevusel. Samas proovinud wifis surfata ja poest raamatuid otsida jne.
_________________ The young lady had an unusual list,
Linked in part to a structural weakness.
She set no preconditions. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Face/Off
HV vaatleja

liitunud: 17.12.2012
|
18.12.2012 23:04:51
|
|
|
Kui palju tuleb kohaletoimetamis tasu maksta, kui tellida kindle paperwhite amazonist uk või usa?
Kas toode tuuakse kulleriga koju?
Plaan varsti e-lugerit ostma hakata, aga ei tea välismaalt toodete ostmisest midagi. Hetkel on silma jäänud: Kindle Paperwhite, Nook Simple Touch ja Nook Glow, aga neid kõiki saab ainult välismaalt osta.
Kas kõik välismaa e-raamatute poed: amazon, barnes&noble, google books jne. nõuavad, et sul oleks krediitkaart?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
videvlane
HV vaatleja
liitunud: 04.01.2012
|
19.12.2012 03:23:32
|
|
|
Kindle Paperwhite'i ja erinevaid Nook'e saab praegu tellida ainult Netikulleri kaudu. Tõenäoliselt hakkab Amazon millalgi mitte väga kauges tulevikus Paperwhite'i ka otse Eestisse müüma, nagu ta on seda teinud enamiku varasemate mudelitega. Barnes & Noble müüb oma Nook lugereid ainult USA elanikele.
Barnes&Noble ja Google minu teada Eestisse e-raamatuid ei müü. Amazon müüb. Vajalik on krediitkaart, aga sobib ka virtuaalne kaart, nagu näiteks http://www.seb.ee/krediitkaardid/virtuaalkaart (ma ei tea, kas teistel pankadel on ka midagi sellelaadset). Kui sa tahad tulevikus osta e-raamatuid Amazonist, siis ära parem muretse endale Nook Simple Touchi või Nook Glow'd, nendega Amazoni e-raamatuid lugeda ei saa, vähemalt mitte legaalsel teel. (Illegaalselt on võimalik ja isegi mitte eriti keeruline, aga lihtsam on kohe Kindle soetada).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kala
HV vaatleja
liitunud: 15.11.2001
|
19.12.2012 10:24:23
|
|
|
| swedi deebet+ toimib ka amazonis
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Face/Off
HV vaatleja

liitunud: 17.12.2012
|
19.12.2012 13:28:30
|
|
|
Kas nendelt lehtedelt ei saa Nook Simple Touchi osta: link ja link.
Kuidas ei saa Barnes & Nobles ja Googlist osta e-raamtuid, kui osta, kas siis e-raamatud ei avane. Kui on nt. Nook Simple Touch, siis saab arvutis amazonase e-raamatuid osta ja konvertida epubi formaati.
Peaks amazonases ikka selle maksmise süsteemi toimima saama, sest peale raamatute ilmselt ostaks sealt veel midagi.
Mis kindle mudeleid on hetkel võimalik Eestist osta?
Uurisin veidi kaarte (krediit-, virtuaal- ja deebet pluss kaarte), siis tundub neist kõige mõistlikum endale deebet pluss kaart hankida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
videvlane
HV vaatleja
liitunud: 04.01.2012
|
19.12.2012 17:38:41
|
|
|
Esimeselt lingilt (otse B&N-st) ei saa Nooki osta. Teiselt lingilt, Amazoni kaudu, aga ülla-ülla, isegi saab (proovisin)!
B&N ja Google ei müü sulle e-raamatuid, kui sul on Eesti krediitkaart ja IP-aadressi järgi asud sa Eestis (ka proovitud).
Sa saad jah arvutis Amazoni e-raamatuid osta, aga nad on kaitstud DRM-iga (Digital Rights Management) ja selleks, et neid konvertida, peab enne DRM-i eemaldama. See tegevus on enamikus arenenenud riikides (sh. Euroopa Liidus) ebaseaduslik. Muidugi, niikaua kui sa teed seda isiklikuks otstarbeks ega hakka oma DRM-ist vabastatud raamatuid edasi müüma või netis levitama, vaevalt keegi sulle hõlma hakkab.
Otse Amazonist on hetkel võimalik Eestis osta Kindle Keyboardi ja Kindle Basicut. Netikulleri kaudu on võimalik osta vist kõiki Kindle mudeleid.
viimati muutis videvlane 19.12.2012 17:50:40, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Face/Off
HV vaatleja

liitunud: 17.12.2012
|
19.12.2012 17:45:28
|
|
|
Plaan ka endale teha varsti deebet pluss kaart ning proovin need levinumad e-raamatute poed ka ära enne e-readeri ostu.
Kas enamike e-raamatutega ei ole see kohustus, et ei tohi peale isiklikuks tarbeks e-raamatut kasutada. Kus sina ostsid Kindle Paperwhite ning kui palju tuli lisaks tootele juurde maksta?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
videvlane
HV vaatleja
liitunud: 04.01.2012
|
19.12.2012 18:29:20
|
|
|
Jah, on ikka kohustus, et ainult isiklikuks otstarbeks. Ilma DRM-ita raamatuid võib täiesti seaduslikult isiklikuks kasutamiseks konvertida. Aga kui raamat on kaitstud DRM-iga, siis selle eemaldamine on ebaseaduslik ka isiklikuks otstarbeks (mis ei tähenda muidugi, et seda ei tehta).
Täienduseks: kui sa ikka kindlasti tahad Nook Simple Touchi, siis saad epub-formaadis raamatuid osta nt. Kobo e-poest http://www.kobobooks.com/ Valik on päris hea, kuigi Amazoni omast loomulikult väiksem, hind tuleb eestlasele tihti isegi soodsam kui Amazonist ostes.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Face/Off
HV vaatleja

liitunud: 17.12.2012
|
20.12.2012 13:57:23
|
|
|
| videvlane kirjutas: |
| Täienduseks: kui sa ikka kindlasti tahad Nook Simple Touchi, siis saad epub-formaadis raamatuid osta nt. Kobo e-poest http://www.kobobooks.com/ Valik on päris hea, kuigi Amazoni omast loomulikult väiksem, hind tuleb eestlasele tihti isegi soodsam kui Amazonist ostes. |
See on päris hea variant, üldiselt usun, et ma väga palju siiski inglise keeles ei loe. Nook Simple Touch meeldib mitmes mõttes, esiteks on odavam, meeldib välimus, toetab kohe epubi ning arvan, et mul pole tausta valgustus vaja kuna silmale parem on ikka valgustatud ruumis lugeda ning nook simple touchi home leht tundub loogilisem kui kindle paperwhite home leht.
Lugesin hiljuti vist e-lugerite teemast, et 10.12 oli ringvaates e-lugerite tutvustus, vaatasin eile selle ära, pean tunnistama, et ringvaates kindle paperwhite tundus palju atraktiivsem kui peale youtubis kindle paperwhite tutvustus videode vaatamist. Seal öeldi, et mitu kuud võib võtta kindle paperwhite kätte saamine, kas see oli tõsi ning kas sellist olukorda võib tekkida ka kui tellides amazonases, netikullerist või krisotomusest?
Uurisin veidi netikullerist e-lugeri tellimisest, siis tundub kui sa lisa tasulisi asju juurde ei pane, siis hind mis toodete juures on jääb, USAs on palju soodsam tellida Kindle Paperwhite või Nook Simple Touch. Kas USAst tuleb kaua kohale e-reader?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Zebra
HV kasutaja

liitunud: 18.03.2004
|
20.12.2012 14:23:17
|
|
|
| Face/Off kirjutas: |
Seal öeldi, et mitu kuud võib võtta kindle paperwhite kätte saamine, kas see oli tõsi ning kas sellist olukorda võib tekkida ka kui tellides amazonases, netikullerist või krisotomusest?
Uurisin veidi netikullerist e-lugeri tellimisest, siis tundub kui sa lisa tasulisi asju juurde ei pane, siis hind mis toodete juures on jääb, USAs on palju soodsam tellida Kindle Paperwhite või Nook Simple Touch. Kas USAst tuleb kaua kohale e-reader? |
Mina tellisin Kindle Paperwhite 05.11 USAst ja siis oli juba Amazonis kirjas, et
Due to popular demand, orders placed today are expected to ship in the week of December 17th.
15.11 küsisin Netikullerist, kui kaugel minu tellimus on.
| tsitaat: |
| Teie tellimise hetkel oli Amazonis kirjas, et eeldatav shipping on 17.12, siis üsna suure tõenäosusega nii ka on. Muidugi on võimalik ka et nad saadavad varem selle välja kui võimalik, aga loota selle peale ei saa. Seega Tallinnasse jõuab see tellimus ilmselt ikka jaanuari alguses. |
Kokku läks maksma 138€
Täna veel infot juurde tulnud ei ole, kui kaugel on kõik
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Face/Off
HV vaatleja

liitunud: 17.12.2012
|
20.12.2012 15:06:10
|
|
|
| Mul on selline tunne, et pühade ajal teen investeeringu ja ostan Nook Simple Touchi netikullerist, kas netikulleris deebet kaardiga maksta saab.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
20.12.2012 15:10:48
|
|
|
| brixxx, lõpeta ära. See on järjekordne küsimus, mille vastuse saab kas kõnealuselt firmalt või lausa nende kodulehelt.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
brixxx
Lõuapoolik


liitunud: 04.01.2012
|
21.12.2012 00:36:05
|
|
|
| Uurisin hetkel veidi USA ja UK amazonist e-raamatute ja mp3de ostu, UK amazonisest ei saa eestlased osta e-raamatuid ning USAs saab ilmselt ainult need, kellel on kindle, kas kuidagi läbi arvuti pole võimalik tellida amazoni e-raamatuid. MP3 albumeid ei saanud USA ega UK amazonist tellida. Kas kuidagi MP3si saaks ka tellida, leidsin ühe artisti (Howard Keel), kelle albumeid tahaks tellida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
gemini
HV Guru
liitunud: 03.12.2001
|
21.12.2012 00:43:38
|
|
|
| brixxx kirjutas: |
| USAs saab ilmselt ainult need, kellel on kindle, kas kuidagi läbi arvuti pole võimalik tellida amazoni e-raamatuid. |
https://read.amazon.com/ ehk Kindle Cloud reader aitab... Ei pea omama riistvaralist Kindlet.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
brixxx
Lõuapoolik


liitunud: 04.01.2012
|
21.12.2012 01:38:48
|
|
|
| gemini kirjutas: |
| brixxx kirjutas: |
| USAs saab ilmselt ainult need, kellel on kindle, kas kuidagi läbi arvuti pole võimalik tellida amazoni e-raamatuid. |
https://read.amazon.com/ ehk Kindle Cloud reader aitab... Ei pea omama riistvaralist Kindlet. |
Sellest oli palju abi, aga mul tekkis probleem kui ma tellisin siit ''The Lost Symbol'' ning läksin Kindle Cloudsi, siis avanes raamat, aga kui panin Kindle Cloudsi kinni ning hiljem läksin sinna uuesti, siis oli raamat kadunud, kas raamat on jäädavalt kadunud või saab midagi teha, proovisin uuesti tasuta kindle e-raamatuga, siis ei kadunud e-raamat kuhugi. Leidsin juba probleemi, amazonil on probleeme makstud summat kätte saada, ilmselt ikka ei saa VISA deebet kaardiga maksta, ilmselt teen homme või ülehomme SEB virtuaalkaardi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
videvlane
HV vaatleja
liitunud: 04.01.2012
|
21.12.2012 01:46:03
|
|
|
| Cloud Readeri kohta ei oska miskit öelda, ostetud raamat peaks su kontol igal juhul alles olema ja alla laadida saad teda piiramatu arv kordi. Ise Cloud Readerit ei kasuta, kui ei ole füüsilist Kindle'it, siis parem installi tasuta app arvutisse või telefoni, millega saad oma Kindle raamatuid lugeda (ka offline). Sobiva appi leiad siit: http://www.amazon.com/gp/feature.html/ref=sv_kinh_1?ie=UTF8&docId=1000493771
|
|
| tagasi üles |
|
 |
brixxx
Lõuapoolik


liitunud: 04.01.2012
|
21.12.2012 02:01:18
|
|
|
| videvlane kirjutas: |
| Cloud Readeri kohta ei oska miskit öelda, ostetud raamat peaks su kontol igal juhul alles olema ja alla laadida saad teda piiramatu arv kordi. Ise Cloud Readerit ei kasuta, kui ei ole füüsilist Kindle'it, siis parem installi tasuta app arvutisse või telefoni, millega saad oma Kindle raamatuid lugeda (ka offline). Sobiva appi leiad siit: http://www.amazon.com/gp/feature.html/ref=sv_kinh_1?ie=UTF8&docId=1000493771 |
Ma vaatasin seda linki, millegi tõttu ei töötanud see rakendus Windows 8 arvutis. Hetkel olen kahe vahel, kas eelistada Kindle Paperwhite või Nook Simple Touch kuna nüüd kui uurisin veidi amazonis e-raamatute ostmist, siis ei tundu eriti mugav e-raamatute ostmine, kui nt. Kobo e-raamatute poodi kasutada, siis tundub palju mugavam, tundub ka Barnes & Noble e-raamatute ostmine mugavam, kuigi eestlased sealt osta ei saa. Uurin mõnda aega veel e-raamatu poode võibolla ostan hoopis Kobo Touch. Kui vaadata e-raamatute formaatite toetusi, siis Kobo e-luger toetab kõige rohkem formaate, saab lugeda nii epub kui mobi formaate.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
videvlane
HV vaatleja
liitunud: 04.01.2012
|
21.12.2012 02:24:34
|
|
|
Olen ostnud e-raamatuid nii Amazonist kui Kobo e-poest (lisaks veel paljudest muudest kohtadest) ja kasutusmugavuselt on Amazoni e-pood minu meelest teistest küll tunduvalt üle. Mul on muidugi Amazoni kontoga seotud krediitkaart, füüsiline Kindle ja kaks registreeritud Kindle appi ka, raamatuid ostan põhiliselt siiski arvutist.
Kobo Touch tundub muidu päris kobe luger küll, kaaluks vbl isegi, aga mulle eriti ei meeldi lugeda puutetundlikult ekraanilt (näpujäljed!)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
brixxx
Lõuapoolik


liitunud: 04.01.2012
|
21.12.2012 02:44:23
|
|
|
| videvlane kirjutas: |
Olen ostnud e-raamatuid nii Amazonist kui Kobo e-poest (lisaks veel paljudest muudest kohtadest) ja kasutusmugavuselt on Amazoni e-pood minu meelest teistest küll tunduvalt üle. Mul on muidugi Amazoni kontoga seotud krediitkaart, füüsiline Kindle ja kaks registreeritud Kindle appi ka, raamatuid ostan põhiliselt siiski arvutist.
Kobo Touch tundub muidu päris kobe luger küll, kaaluks vbl isegi, aga mulle eriti ei meeldi lugeda puutetundlikult ekraanilt (näpujäljed!) |
Amazonist ei meeldinud tellida kuna ei laadinud kohe mobi faili, vaid suunas Cloud Readerisse ning Kobo Touchi juures on hea, et seda saab Rahvaraamatust osta, võibolla jaanuari algul ostan Kobo Touchi kui tulen Tallinna tagasi. Hetkel on lugemise huvi, olen ühe raamatu juba läbi lugenud ning ilmselt mõne päevaga loen ka teise raamatu ära, hetkel loen põhiliselt 3.5'' LCD mobiili ekraanilt, aga silmad väsivad suhteliselt kiiresti ära.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
videvlane
HV vaatleja
liitunud: 04.01.2012
|
21.12.2012 04:18:11
|
|
|
| brixxx kirjutas: |
Amazonist ei meeldinud tellida kuna ei laadinud kohe mobi faili, vaid suunas Cloud Readerisse |
Sellepärast suunas, et sul ei ole füüsilist Kindle'it ega ühtegi registreeritud appi, kuhu ta oleks saanud faili saata. Niisama arvutisse ta ei laadi jah. Nt. mul laadib ostetud raamatu kohe kas arvutis olevasse appi, või soovi korral Kindle'i peale või telefoni appi, ise valin, kuhu lasen faili saata. Cloud Readerit ma ei kasuta üldse.
Kobo e-poest saab jah faili lihtsalt arvutisse laadida, aga selle lugemiseks on ikkagi vaja mingisugust appi või programmi (DRM-iga kaitstud epubi puhul siis Adobe Digital Editions'i).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Supiplex
HV veteran

liitunud: 11.12.2002
|
21.12.2012 10:35:35
|
|
|
Mina tellisin novembri algul netikulleri abil USA-st. Maksis koos kaantega ja reklaamidega 207 € ja tuli siiapoole poolteist kuud.
_________________ The young lady had an unusual list,
Linked in part to a structural weakness.
She set no preconditions. |
|
| tagasi üles |
|
 |
brixxx
Lõuapoolik


liitunud: 04.01.2012
|
21.12.2012 11:25:31
|
|
|
| videvlane kirjutas: |
| brixxx kirjutas: |
Amazonist ei meeldinud tellida kuna ei laadinud kohe mobi faili, vaid suunas Cloud Readerisse |
Sellepärast suunas, et sul ei ole füüsilist Kindle'it ega ühtegi registreeritud appi, kuhu ta oleks saanud faili saata. Niisama arvutisse ta ei laadi jah. Nt. mul laadib ostetud raamatu kohe kas arvutis olevasse appi, või soovi korral Kindle'i peale või telefoni appi, ise valin, kuhu lasen faili saata. Cloud Readerit ma ei kasuta üldse.
Kobo e-poest saab jah faili lihtsalt arvutisse laadida, aga selle lugemiseks on ikkagi vaja mingisugust appi või programmi (DRM-iga kaitstud epubi puhul siis Adobe Digital Editions'i). |
Hiljem tõstan faili, kas mobiili või e-lugerisse, kus hakkan lugema.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
21.12.2012 11:27:31
|
|
|
androidile ning üsna tõenäoliselt ka ios'ile-wp'le on kindle rakendus olemas, pole tarvis mingit manuaalselt manageerimist kuni asju amazonist ostad.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
21.12.2012 14:48:27
|
|
|
brixxx, kui jätkad konteksti- või teemaväliste postituste tegemist, ei jää varsti muud üle kui täielikult blokeerida sinu ligipääs foorumile
|
|
| tagasi üles |
|
 |
brixxx
Lõuapoolik


liitunud: 04.01.2012
|
22.12.2012 00:08:12
|
|
|
| Kuidas calibres epubi fail niimoodi konvertida mobi formaadiks, et näitaks kindle pc appsis ka kaanepilti?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
silver010
HV veteran

liitunud: 31.10.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
25.12.2012 10:40:36
|
|
|
| silver010 kirjutas: |
Ja kas omanikud olete rootinud ka juba seadet?
|
Miks?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
silver010
HV veteran

liitunud: 31.10.2003
|
25.12.2012 19:52:43
|
|
|
Kas tollega saab suvalisi epub ja mobi faile vaadata? Kui saab, siis pole vist eriti pointi jah,
kuid rootimisega saaks ehk mingisugused featured ikka juurde, kasvõi juba kiirem refresh, välised screensaverid, teised fondid, ehk veel miskit.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Supiplex
HV veteran

liitunud: 11.12.2002
|
26.12.2012 01:39:37
|
|
|
Seade ise ei toeta epub-i ja mobi-t aga sellest pole lugu seni kuni calibre konverteerida oskab.
_________________ The young lady had an unusual list,
Linked in part to a structural weakness.
She set no preconditions. |
|
| tagasi üles |
|
 |
brixxx
Lõuapoolik


liitunud: 04.01.2012
|
30.12.2012 02:32:57
|
|
|
Kas Kobo Touch toetab amazoni e-raamatuid?
Kui tellida netikullerist või amazonist Kindle Paperwhite, kas siis ütleb u kui kiiresti kätte saab?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
urmas1
HV kasutaja
liitunud: 15.09.2005
|
30.12.2012 22:31:44
|
|
|
E-ink on harjumatult väikese kontrastiga ja silmad vajavad harjumist. Paberraamatuga võrdlemist ei kannata. Kannatab lugeda, kui Calibres font teha Arial rounded MT Bold. See teeb tähed julmalt mustaks ja paksuks. E- tint on muidugi üli üle haibitud, tegelik kvaliteet, ise proovides on täielik pettumus. Saast!
Ise skanneerides, kuna eestis e-raamatuid ei ole saada, siis olen kasutanud OCR tekstituvastamiseks venelaste ABBYY fine reader pro tekstituvastamisprogrammi, mis on praegu üks parimaid eesti keele tuvastuse ja eesti keelse sõnaraamatu ja teksti korrigeerimise toega programme. Muidugi ametlik versioon maksab ka 300-400 EUR. Mõned väga head raamatud, mis olen raamatukogust võtnud ja leidnud, et võiks ka uuesti lugeda, nendest olen e-raamatu jaoks ABBYY- ga koopiad teinud.
Torrentites olevad eesti e-raamatud on palju kehvema tekstituvastusprogrammiga tehtud ja kubisevad vigadest, kuigi lugeda ju võib.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Kriiks
HV kasutaja
liitunud: 24.01.2003
|
03.01.2013 13:55:15
|
|
|
| urmas1 kirjutas: |
E-ink on harjumatult väikese kontrastiga ja silmad vajavad harjumist. Paberraamatuga võrdlemist ei kannata. Kannatab lugeda, kui Calibres font teha Arial rounded MT Bold. See teeb tähed julmalt mustaks ja paksuks. E- tint on muidugi üli üle haibitud, tegelik kvaliteet, ise proovides on täielik pettumus. Saast!
|
Kuidagi ei taha uskuda, et see jutt käib Paperwhite kohta. Pigemini mingi vana põlvkonna (mitte Kindle) luger. Juba Kindle 3 ekraan oli korraliku kontrastiga ja nii mõnigi raamatutrükk tundus peale seda karvane ja kole.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
videvlane
HV vaatleja
liitunud: 04.01.2012
|
05.01.2013 02:43:02
|
|
|
See kontrasti jutt ei tohiks jah tänapäevaste lugerite kohta enam käia. Endal on 2011 a. Kindle ja kontrasti üle küll ei kurda. Kuna saan fondi suuruse muuta endale sobivaks, siis on Kindle'i pealt mõnusam lugeda kui nii mõnestki tihedas kirbukirjas paberraamatust. Olen proovinud ka Kobo ja Sony hiljutisi mudeleid, nendegi kontrast on igati heal tasemel ega jää Kindle'i omale alla. Kontrastiprobleemide käes kannatasid tõesti vast esimeste põlvkondade lugerid, mis ammu uute mudelitega asendatud.
Muidugi siiani oli e-ink lugeril lugemiseks vaja korralikku välist valgust, muidu tõesti kippus ekraan liiga tume olema, aga see mure sai lahendatud Paperwhite'i jt. analoogsete mudelite (Kobo Glo, Nook Glowlight jms.) turuletulekuga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
11.02.2013 23:40:07
|
|
|
Kuidas selle ostmisega praegu siis lood on?
Amazon.UK saatis mind sirgelt amazon.com lehele, kui kindle paperwhite uurisin. Sealt vaatas vastu selline kiri: Expected to ship in 2 to 3 weeks.
Kuidas tollimaksudega lood on, kui sealt osta? Enne ostu kinnitamist jõudsin sellise kokkuvõtteni (Paperwhite wifi reklaamideta ja nahkkaaned):
Spoiler 
Ainult reklaamideta Paperwhite wifiga lõpetab sellise arvega:
Spoiler 
Sealt võiks justkui välja lugeda, et minu poolt ei peaks Eestisse saatmisel tollis midagi juurde maksma. Või olen millestki valesti aru saanud?
Hetkel ostma ei plaani hakata. Uurin lihtsalt teoreetilisi võimalusi sellise isendi Eestisse saamise koha pealt.
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks... |
|
| tagasi üles |
|
 |
videvlane
HV vaatleja
liitunud: 04.01.2012
|
12.02.2013 00:06:01
|
|
|
Ei, rohkem ei pea enam midagi maksma. Paki jõudmisel Eesti tolli saadab transafirma ainult kirja, et vajavad volitust saadetise deklareerimiseks ja ID-kaardi koopiat. Kui oled need saatnud, siis tuuakse pakk koju kätte. Ise tolli minema ei pea ja midagi juurde maksma ka mitte.
Vähemalt minul oli nii, kui 2011 a. sügisel Kindle'i tellisin.
Lisan veel, et kui selle teema püstitamise ajal ehk detsembris Amazon Paperwhite'i otse Eestisse ei müünud ja tuli kasutada Netikulleri jm. vahendajate teenust, siis alates 23.01.2013 saab tõesti Paperwhite'i USA Amazonist Eestisse tellida. UK Amazon müüb Kindle'it ja Kindle raamatuid endiselt ainult UK elanikele.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
12.02.2013 00:15:19
|
|
|
Seda siis ilma reklaamideta versiooni. Reklaamidega (odavamat) osta ei lase.
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks... |
|
| tagasi üles |
|
 |
videvlane
HV vaatleja
liitunud: 04.01.2012
|
12.02.2013 00:18:04
|
|
|
| Reklaamidega Kindle'it saavad osta ainult USA elanikud jah, sest reklaamid on mõeldud USA turu jaoks. Kõik teised peavad ostma ilma reklaamideta mudeli. Netikulleri kaudu vist saab reklaamidega tellida, aga ma ei tea, kas tuleb odavam, sest eks Netikuller võtab ju vahelt ka midagi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
12.02.2013 09:35:10
|
|
|
| radist87, ära kasuta Amazoni valuutavahetust. See on veel kallim kui osta dollarites ning lasta krediitkaardifirmal/pangal teha kursikonversioon eurodesse.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
12.02.2013 11:17:28
|
|
|
See on sees ainult otsimise ajal, et aju suudaks õigetes suurusjärkudes mõelda
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks... |
|
| tagasi üles |
|
 |
silver010
HV veteran

liitunud: 31.10.2003
|
12.02.2013 11:41:46
|
|
|
| Ebay-st saab odavamalt ju, vähemalt millalgi sai. Sellel on täpselt samasugune garantii ka.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
kimo
HV vaatleja
liitunud: 11.12.2006
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Mario.
HV Guru
liitunud: 25.07.2004
|
15.02.2013 10:04:47
|
|
|
| LKits kirjutas: |
Kui mul on taoline e-luger ja e-raamat näiteks mobiiltelefonis, mälukaardil ja/või mälupulgal. Kuidas ma saaksin selle raamatu e-lugerisse?
Sellel lugeril SD kaardi pesa pole, eksole? Telefonist saaks kuidagi WiFi hotspoti või bluetooth-i kaudu saata? |
Kui lugerile kaablit taha panna ei raatsi, siis kõigepealt aktiveerid seadme; kinnitad Amazonis "usaldatud" postiaadressi, mille pealt saadki edaspidi saata enda "nimi@kindle.com" aadressile e otse seadmele.
Mingid "convert" käsud saab ka pealkirja lisada soovi korral (pdf'idele nt)
Telefonis elik Droidil on ka app "Send To Kindle", millega on väga lahe kõiksugu pikemad artiklid hilisemaks lugemiseks lugeri peale suunata.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|