Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  StartUp/ IT ettevõtluse foorum  »  Millist IT poodi sooviksid sina Eesti turul näha? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007




sõnum 19.06.2012 04:28:51 Millist IT poodi sooviksid sina Eesti turul näha? vasta tsitaadiga

Tervist lugejatele!

Minust:
Kes ei tea mind, siis olen viimased 5 aastat tegelenud Arvutikomponentide impordi ja müügiga nii eraisikutele, kui ka äriklientidele.
Kogemusi on mul väga erinevatest valdkondadest ja rahulolevaid kliente on mänguritest, ärimeestest kuni suurfirmade ja riigiasutusteni välja.
Kõige rohkem hinnatakse minu teadmisi komponentides, nende omavahelistest sobivustest ja üleüldse kick-ass arvuti ehitamise oskust.
Muuseas olen ka väiksematviisi OC Guru.

Teemast:

Kui ma nüüd teoreetiliselt homme avaksin veebipoe, siis mida sooviksite teie seal müügil näha?
Mis teenuseid sooviksite te saada ja mis tingimused oleksid teile tähtsad ostutehingu juures?

Minu mõtteid:

Põhjus miks ma üldse selle teema tegin oli, et arendada arutlust teemal mida klient sooviks poest. Nimelt on Eesti turule viimasel ajal tekkinud
päris palju odavmüügi poode kes ei tegele eriti millegi muuga kui soodsalt komponentide müümisega. Mina aga isiklikult tunnen puudust kauplusest,
mis tegeleks just Gaming ja mod arvutite ehitamisega - Samuti tahaks ma tooteid ja teenuseid nagu näiteks graveerimine, vesijahutuse ehitamine jne.

Ootaks vabas vormis elavat diskussiooni erinevate vaatevinklitega inimeste poolt, et saada aimu, mis üldse nõudlus on ja mida ihaldatakse siin "konnatiigis" kus me elame.


Laske jutul lennata!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 19.06.2012 05:28:43 vasta tsitaadiga

Veebipood on sisuliselt andmebaas mingist valdkonnast ja seal peaks kõik esindatud olema, veebipoe edukus sõltub kui hästi miski toode on leitav, mingi spetsiifilise, ainult Gaming ja mod arvutite ehitamisega veebipood on mõttetu.
_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.06.2012 07:51:19 vasta tsitaadiga

Peamine, et see müügipood pärast müüki kohapealset, Eestis asuvat remondi- ja tugihooldust omab. Mitte nii, et ostan küll Eestis asuvast E-poest aga hiljem pean selle kusagile Poolasse või Prantsusmaale või mujale riiku remonti saatma hakkama või vaidluste korral lausa kohale sõitma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.06.2012 09:42:45 vasta tsitaadiga

Veebipoe mõte minujaoks on soodne hind ja suur valik. Samuti ei tee paha mõne reaalse salongi olemasolu (kui tuleb emotsionaalne otsus, et nüüd kohe on vaja asi ära tuua). Ise olen arvutikeskusse viimastel aastatel jätnud märkimisväärse hunniku pappi, seda nii endale kui ka oma sugulastele ja sõpradele arvuteid komplekteerides.
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 19.06.2012 10:19:18 vasta tsitaadiga

Mulle võib küll see endale tunduda nii (enda suures tutvusringkonnas pole ühtegi sellist inimest), et tõsiste gaming/oc/mod huviliste hulk on Eestis ikka väga piiratud hulgaga seltskond. Lisaks on vist ka mingi e-poeke (või rohkemgi) kes nagu selle osa peale natuke tähelepanu pöörab juba. Samas muidugi ilmselt sa ise oma senisest vahetust heast töökogemusest ja kokkupuudetest oskad paremini selle valdkonna äripotentsiaali Eestis hinnata. Minu jaoks jah, tundub selline niššiteema, kus kataloogides küll suur hulk tooteid, kuid kokkuvõttes annab vähe käivet 1+ miljoni elanikuga riigi kohta.

Hinna osas, ma ei kujuta hästi ette kui palju järjekordne turuletulija suudab üldse konkureerida meie praeguste mõnede A F G poekestega, kes vahendavad kõigi tuntumate kohalike hulgiladude kraami praktiliselt 0% müügimarginaaliga. Lisaks vähemalt ühel neist on ka täitsa tip-top veebipoe ning maksmise süsteem, samuti klienditeeninduse operatiivsus ning asjalikkus. Järelikult on ka selle koha pealt raske midagi veel paremini teha.

Muidugi on üks võimalus pakkuda mingit eksootilist kaupa, mida siin regioonis keegi teine ei vahenda. Samas kahtlane kui palju sellisele kaubale tarbijaid leiab ja kas selle vahendamise ettevõtmine nii lihtne ja soodne üldse kujuneb (ega need tootjad ei viitsi ka tavaliselt paari eksemplari müügipotentsiaaliga turu jaoks liigutusi teha).

Aga võib-olla teha hoopis sellist stiili uudne veebipood, kus huvilised saavad sisestada oma soovid tavakasutaja stiilis, et mida soovin arvutiga teha, kui palju soovin teha jne... ning siis see pood paneb neile soovidele vastavalt kokku (äkki isegi vahetult on-line generaatoriga, keerukamal juhul juba klienditeenindaja poolt käsitsi, kuid samuti võimalikult operatiivselt ja on-line) kõige optimaalsema arvuti (või otsib välja kõige optimaalsema sülearvuti). See oleks just sellisele tarbijale suunatud, kes ise ei taipa komponentidest eriti ja keda keerukate pikkade tootenimetustega ja tootekoodidega kaubaartiklid ära hirmutavad. Ehk siis sisuliselt võtaks endale justnagu HV foorumi Ostuabi foorumi rolli, koos soodsa tarne ja reaalse kokkupanekuga siis juba.

Teine tulutõotav ärisuund oleks muidugi firmade ja riigiasutuste varustamine arvutitehnikaga, kuid seal ilmselt saab suureks takistuseks metsik bürokraatia, riigihangete nõuded pakkujatele (töökogemused, firmakäibed jms) ning julm onupojapoliitika ja tuline konkurents. Uuel tulijal vähe lootust läbi lüüa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007




sõnum 19.06.2012 13:48:12 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
Hinna osas, ma ei kujuta hästi ette kui palju järjekordne turuletulija suudab üldse konkureerida meie praeguste mõnede A F G poekestega, kes vahendavad kõigi tuntumate kohalike hulgiladude kraami praktiliselt 0% müügimarginaaliga. Lisaks vähemalt ühel neist on ka täitsa tip-top veebipoe ning maksmise süsteem, samuti klienditeeninduse operatiivsus ning asjalikkus. Järelikult on ka selle koha pealt raske midagi veel paremini teha.
Täpsed minu mõtted - Enamjaolt toimivad nad ka täitsa pädevalt ja teenindus on normaalne.

WAV kirjutas:
Mulle võib küll see endale tunduda nii (enda suures tutvusringkonnas pole ühtegi sellist inimest), et tõsiste gaming/oc/mod huviliste hulk on Eestis ikka väga piiratud hulgaga seltskond. Lisaks on vist ka mingi e-poeke (või rohkemgi) kes nagu selle osa peale natuke tähelepanu pöörab juba. Samas muidugi ilmselt sa ise oma senisest vahetust heast töökogemusest ja kokkupuudetest oskad paremini selle valdkonna äripotentsiaali Eestis hinnata. Minu jaoks jah, tundub selline niššiteema, kus kataloogides küll suur hulk tooteid, kuid kokkuvõttes annab vähe käivet 1+ miljoni elanikuga riigi kohta.
Ma ei pidanud otseselt silmas nüüd mingeid hardcore 1000 eur masinaid kus kristallid säravad silma vaid pigem siuke light modification kategooria. Point oleks võtta aluseks mõni kvaliteetsem 40 eur korpus ja modifitseerida teda unikaalsemaks ja seda ütleme 10-20 eur hinnalisa eest (aknad, led vendid, erinevad värvikombinatsioonid). Teine asi oleks just see, et me ise testiks arvutite sobivust teatud mängudega ja teeks nö. optimum gaming arvutid, kus oleks paigas just hinna-perfi suhe.
Samuti, et valid arvuti ja lisad ka värviteenuse ja saad korpusele lasta värvida omavalitud ühevärvilise embleemi näiteks, mis peaks täiesti teostatav olema umbes ~7 euro eest.
Ideid on palju mida saaks reaalselt suht odavalt pakkuda ja mis mõjuksid väga huvitavana.

Arvutikeskus alustas põhimõtteliselt Gaming ja OC arvutite müügiga aga siis läks nende suund rohkem mainstream ja massitoodangu peale ära - seega see turusegment on olemas ja idee oleks siiski teha asi võimalikult väikse ja kvalifitseeritud meeskonnaga, tagades kvaliteetse teenuse lõpptarbijale.

WAV kirjutas:
Muidugi on üks võimalus pakkuda mingit eksootilist kaupa, mida siin regioonis keegi teine ei vahenda. Samas kahtlane kui palju sellisele kaubale tarbijaid leiab ja kas selle vahendamise ettevõtmine nii lihtne ja soodne üldse kujuneb (ega need tootjad ei viitsi ka tavaliselt paari eksemplari müügipotentsiaaliga turu jaoks liigutusi teha).
kasjust eksootilist aga paneks rõhku paarile tootjale kelle tooteliin on küllaltki mitmekesine, et saaks mõistliku tootevaliku kokku ja ülejäänud tuleb võtta mingitest hulgiladudest kust on enamus vajalikku olemas. Transpordi korraldamine kõige suurem jebimine, muu on lihtne.

WAV kirjutas:
Aga võib-olla teha hoopis sellist stiili uudne veebipood, kus huvilised saavad sisestada oma soovid tavakasutaja stiilis, et mida soovin arvutiga teha, kui palju soovin teha jne... ning siis see pood paneb neile soovidele vastavalt kokku (äkki isegi vahetult on-line generaatoriga, keerukamal juhul juba klienditeenindaja poolt käsitsi, kuid samuti võimalikult operatiivselt ja on-line) kõige optimaalsema arvuti (või otsib välja kõige optimaalsema sülearvuti). See oleks just sellisele tarbijale suunatud, kes ise ei taipa komponentidest eriti ja keda keerukate pikkade tootenimetustega ja tootekoodidega kaubaartiklid ära hirmutavad. Ehk siis sisuliselt võtaks endale justnagu HV foorumi Ostuabi foorumi rolli, koos soodsa tarne ja reaalse kokkupanekuga siis juba.
Seda isegi mõelnud ja kujutus on silme ees ja see eeldab juba seda eelnevalt mainitud teemat, et peaks korralikult price-perf testimise eeltööd tegema.

WAV kirjutas:
Teine tulutõotav ärisuund oleks muidugi firmade ja riigiasutuste varustamine arvutitehnikaga, kuid seal ilmselt saab suureks takistuseks metsik bürokraatia, riigihangete nõuded pakkujatele (töökogemused, firmakäibed jms) ning julm onupojapoliitika ja tuline konkurents. Uuel tulijal vähe lootust läbi lüüa.
Kas ta just nüüd tulutõotav on aga see on siuke stabiilne sissetulek ja seda segmenti tarbiksin ma kindlasti, kuid nende vajadused on tavaliselt rohkem lisaseadmete poolel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 19.06.2012 13:50:45 vasta tsitaadiga

Niikaua kui üritus on väike ning igale kliendile on personaalne lähenemine... on kõik okei. Niipea kui asi muutub laialdasemaks, hakkavad dollarimärgid silme ees klientidest tähtsamaks muutuma thumbs_down.gif
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 19.06.2012 14:08:10 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Niipea kui asi muutub laialdasemaks, hakkavad dollarimärgid silme ees klientidest tähtsamaks muutuma thumbs_down.gif

Pigem on häda halduskulude kasvamises. Kuni ettevõtja ajab asja põlve otsas ja omale palka ei maksa siis on halduskulud madalad. Äri kasvades on vaja palgata müüjad, müügimehed, laomehed, raamatupidajad, rentida laoruumid jne.

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007




sõnum 19.06.2012 14:15:37 vasta tsitaadiga

visioon:
Peale 1 aastat turulolekut peaks meeskond olema ligikaudu järgmine:

Omanik-tootejuht-spetsialist: Järelvalve, ärikliendid ja tootjate/hulgiladudega suhtlemine. Samuti uute ideede juurutamine ja tehnoloogiate uurimine, rakendamine jne. R&D põhimõtteliselt. (Täiskohaga)
Komplekteerija-garantiimeister: Paneb arvuteid kokku ja parandab vigasid - Tema töö ei oleks ei arvutite väljamõtlemine ega casemod vaid puhtalt riistvara/tarkvara ots. Kliendisuhtlus vaid diagnostikajärgne päring. (Täiskohaga)
Modifitseerija: Lõikab ja värvib korpuseid. (Poole kohaga)
Sekretär/klienditeenindaja: Vastab telefonile, suhtleb klientidega ja suunab maile/kõnesid edasi vastavalt vajadusele. IT teadmised ei ole olulised - kohapealne koolitus. (Täiskohaga)
Webadmin: Kodulehearendus jne. (Poole kohaga)

Suurema koormuse juures lisanduks üks tootejuht-ärikliendihaldur.
Sellega tekiks omanikul aega juurde, et aidata tasandada töökoormust kus vaja.

Hiljem tekiks juurde ka Komplekteerija.

Kui teha veel esindusi, siis esindused tuleksid väiksed 1 töölisega kontorid kus oleksid vaid mõned tootenäidised ja saaks vastuvõtta/väljastada garantiitooteid.
Näiteks avatud 09:00-13:00 ja 14:00-17:00, 1 tunnise lõunapausiga
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 19.06.2012 14:20:40 vasta tsitaadiga

Oled teinud ka kuluarvestuse, et kui suurt käivet milliste kasumimarginaalide juures on tarvis taolise armee ülal pidamiseks?


HV on imho sutsu vale keskkond selle küsimiseks tegelikult. Suur osa siinsest rahvast tegelevad ise sarnaste kastide koostamisega ning neid pigem huvitab lihtsalt üksikkomponentide hind, kättesaadavus ja garantii.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.06.2012 14:24:51 vasta tsitaadiga

ot:
Tuled/tulid AK'st ära? icon_rolleyes.gif

_________________
{ Talu/suvila blogi }
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007




sõnum 19.06.2012 14:30:07 vasta tsitaadiga

HV on just õige koht icon_wink.gif siin on enamus inimesed ise tegelenud arvutite ehitamisega ja töötanud/omanud analoogseid firmasid ja teavad mida võiks paremini teha või millest puudu on.
See firmajutt läks üldse natuke OT - tahaks ikkagi teada konkreetseid tooteid ja teenuseid millest Eesti turul puudust tuntakse ja see oleks täitsa HV teemasse kah.

Põhimõtteliselt ei tahaks otseselt teha järgmist e-poodi vaid pigem sellist asja, mis võiks teha koostööd teiste firmadega ja suhelda rohkem tootjatega.

ot:
Tulin juba poolteistkuud tagasi AK'st ära
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 19.06.2012 14:44:53 vasta tsitaadiga

Mulle meeldiks kui saaksin saata oma soovid ja joonised ning siis firma ehitaks nende järgi algusest lõpuni korpuse. Sellised üksikeksemplarid on muidugi ilmselt liiga kallid. Kuigi praegu ei leia ka 300€ eest sellist, millega 100% rahul võiks olla.
Lihtne komplekteerimisvõimalus kodulehel oleks ka tore. Et saaks kõik asjad mugavalt valida ühelt lehelt või siis "järgmine"-"eelmine" nuppude abil. Umbes nagu Delli lehel, aga suurema valikuga peaks olema. Pärast emaplaadi valimist kuvataks ainult need jupid, mis sellega kokku sobivad jne.

_________________
Müüa 3D-printer
Hunnik DVD filme oksjonil: link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 19.06.2012 14:48:06 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Mulle meeldiks kui saaksin saata oma soovid ja joonised ning siis firma ehitaks nende järgi algusest lõpuni korpuse
Selline variant võiks küll huvi pakkuda. A'la kast, kuhu on võimalik mõistlikult paigutada kümmekond kõvaketast vms eksootilist, mida niisama naljalt juba poest ei leia icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007




sõnum 19.06.2012 14:49:48 vasta tsitaadiga

Korpuste ehitamist ma olen natuke mõelnud, aga seal peaks olema teatud elemendid mis jääksid standardsed mida toota massiga ehk vähemalt karkass ise peaks olema standardse kujuga ja siis korpuse sisu (HDD/SSD ja ODD kinnitused) ja paneele saaks ümber teha.
Aga ütleme nii, et see oleks siis järgmine aste peale selle firma loomist ja casemodinguga tegelemist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 19.06.2012 14:54:32 vasta tsitaadiga

Casemod on ikkagi hobitegevus. Reaalselt selle pealt teenida on suhtkoht .... Omadega nulli jääminegi on keeruline.
_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madisxxx
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.06.2012 14:56:41 vasta tsitaadiga

Pakuks ehk huvi selline pood, kus saaks tellida nö custom setup sülearvuteid - ordil on küll põgus configureerimine olemas arvutitel, aga nemad on ka ainus keda olen märganud et Eestis taolist asja pakuvad. Tootjate lehtedest olen kindlasti näinud MSI-d, kellel täitsa olemas võimalus nö. ise süler kokku panna vajadusele vastavalt. Teiste tootjate puhul muidugi pole õrna aimugi kas ja kui suures ulatuses nad üldse pakuvad sellist võimalust. Näiteks omal pole tarvis mingit ilget tuumajaama jõudluselt, aga ekraani tahan sülearvutil suure resolutsiooniga (st 14" 1440*900/1600*900 või siis 15"+ fullhd) aga üldjuhul pannakse sellised ekraanid väga kallistele ja võimsatele arvutitele, mille järgi absoluutselt igasugune vajadus puudub. Sellisel teenusel ma kujutan ette et võiks ka reaalset turgu olla, kuna lauaarvutid üldisemalt muutuvad kohati juba selliseks niššikaubaks ja sülekad rohkem mainstream.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 19.06.2012 15:06:23 vasta tsitaadiga

Delli saab Argo poes küll konfida vastavalt vajadusele icon_rolleyes.gif Iseasi muidugi palju läpakad "costum setup-i" üldse võimaldavad. Netbookid vast vähem ja mängu- ning äriklassi läpakad rohkem.
_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007




sõnum 19.06.2012 15:08:42 vasta tsitaadiga

Korralike tööriistadega saab küljepaneeli sisse augu tehtud ja akna kinnitatud umbes 5 minutiga ja ma ei räägi mingitest suurtest freespinkidest.
Ja nagu ma mainisin ei mõtle ma Casemod all mingit hardcore modifitseerimist vaid led vent, vb led valgusriba ja siis mingite embleemide värvimisest ehk asju mida on võimalik igale korpusele panna/teha ilma suurema vaeva ja rahakuluta, samas muudaksid muidu kaks identset arvutit täiesti unikaalseteks.
Iseenesest on see siiski täiesti teisejärguline asi, sest ma mitte ei taha teha Pimp My PC keskust vaid siiski ettevõtet, mis tegeleks Eestis IT ala arendamisega ja riistvara jääks esmatähtsaks.

Ükskõik millega tegeleda - klienditeenidus ja kliendi rahulolu on esmatähtsad.
On olnud juhtumeid kus klient tuleb küsib nimeliselt mind peale mitut aastat, sest ta on oma eelneva arvutiga nii rahul...

Minu mõtted klienditeeniduse vallast:
1. Ära tekita põhjendamatuid viivitusi.
2. Kui oled teadlik asjaoludest, mis võivad tekitada viivitusi, siis selgita need koheselt kliendile.
3. Ära jäta klienti pimedusse asjades, mis puuduvad teda või tema toodet.
4. Kliendi probleemile tuleb leida lahendus ja vajadusel kasvõi tasuline.
- Lõpptulemus on sujuv suhtlus kliendiga ja meeldiv jätkuv koostöö

Aga jätkaks nüüd originaalteemat: Mida sooviksite teie näha mõnes Eesti E-poe valikus mida hetkel veel täheldanud ei ole?

madisxxx, Sülearvuteid saab põhimõtteliselt tellida küll aga Euroopasse nende jõudmiseks võtab 4-6 nädalat.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 19.06.2012 15:23:26 vasta tsitaadiga

Chidori kirjutas:
Korpuste ehitamist ma olen natuke mõelnud, aga seal peaks olema teatud elemendid mis jääksid standardsed mida toota massiga ehk vähemalt karkass ise peaks olema standardse kujuga ...
Mulle läheks peale lühikesed 2U rackikorpused, mida annaks koos helitehnikaga virnastada ... võin nende tootmise suhtes kaasa mõelda ja üht-teist ka soovitada.

Muidu, veebipoele annab palju informatiivsus, et klient jääks sinna kinni "teadmisi koguma" ... mitte selline üldine mula, mis tihtipeale eriti usutavana ei tundu, vaid linkidega tesidele, võrdlustele, nende tulemuste lahtiseletamisele ...
Tehnikahuvilisele pakub valimise ja ostmise (veebisoppamise) protsess juba rahuldust, seda peab talle võimaldama.

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007




sõnum 19.06.2012 15:40:14 vasta tsitaadiga

Idee olekski teha ikka korralik spec sheet arvutitele, et kui palju nad keskmiselt voolu võtavad seistes ja koormuse all, palju nad soojust eraldavad, palju nad müra teevad jne.
Näide ühest kiirest testist mis ma puhtalt oma huviks tegin:
Spoiler Spoiler Spoiler


Samuti tuua välja uudised uutest asjadest jne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 19.06.2012 18:02:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Veebipoe mõte minujaoks on soodne hind ja suur valik.

+ usaldusväärsus ja võimalikult lühikesed tarneajad. Reaalne esindus ja "garantiiputka" aitaks näiteks minu silmis veebipoe usaldusväärsusele palju kaasa.

Mida niiväga erilist on vaja oodata veebipoelt? Sellest, et leian lehelt vajaliku komponendi, tellin, maksan arve ja saan (peaaegu) kohe kasutama hakata. Leht peaks olema lihtne ja selge sest ka mitte just kõige advance'im kasutaja peaks suutma omale vajalikud asjad üles leida ja pilt ei tohiks ka liiga kirju olla.

Spetse kõikidele asjadele nagunii ei jaksa kirjutada, kaubavalik uueneb reaalajas väga kiiresti. Valitud OC komponentidele ja "säästukatele" võiks muidugi specid olla icon_razz.gif

_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007




sõnum 19.06.2012 18:37:53 vasta tsitaadiga

Põhjalik specs tuleks vaid oma arvutikomplektidele, sest muud ju ei testi.

Kontoora tuleks niikuinii - Kuskile peab tulema ju kaup ja kus tehnikud tööd teevad jne.
Kliendile ooteruum jääks umbes 15 m2 kus paar vitriini ja istumiskoht kus sirvida hinnakirju ja muud lugemismaterjali - korralikult üles seada, siis on see igati piisav e-poe esinduseks kus kohapeal müüakse vaid valikuliselt komponente.
(see on muidugi teoorias, sest ega väga valida ei saa... üüripinnad tulevad nii kuis tulevad)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.06.2012 19:26:49 vasta tsitaadiga

Millist IT poodi sooviksid sina Eesti turul näha?

* Töötajad oleksid pädevad - praktika näitab tihti, et paljudel on pädevusest ikka palju puudu (tekib küsimus, kuidas üldse sinna tööle said? tutvused?)
* Et ma ei peaks hakkama poes vene keeles rääkima, sest lihtsalt müüja/müügimees ei saa aru eesti keeles.
* E-pood oleks lihtsa lahendusega, et tellida oleks võimalikult mugav igas asendist.

Üldiselt on meil väikseses eestikeses niigi niiniipalju igasuguseid väiksed IT poode/ettevõtteid, et miks veel lisaks teha? icon_rolleyes.gif

_________________
{ Talu/suvila blogi }
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
korsten
HV veteran

liitunud: 07.10.2005




sõnum 19.06.2012 20:59:36 vasta tsitaadiga

Vast turg ise reguleerib IT poodide arvu. Tugevad jäävad, nõrgad kaovad. Siiani olen põhiliselt kahe IT poega kokku puutunud: AK ja Modicomp. Esimene neist on üle prahi, viimasel ajal on ainult hinnad kohutavat rallit teinud (ülespoole, seega vales suunas icon_sad.gif) , Modikomp on kogu aeg kallis olnud aga vahel saab sealt selliseid asju mida AK-st ei saa. Miinuseks taas hind ja pikad tarneajad. Seega on minu meelest turg uue kaupluse tulekuks suhkoht küps.
_________________
Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  StartUp/ IT ettevõtluse foorum  »  Millist IT poodi sooviksid sina Eesti turul näha? mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.