Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  32- või 64-bit? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Warfare
HV vaatleja

liitunud: 23.06.2011




sõnum 14.07.2011 23:02:17 32- või 64-bit? vasta tsitaadiga

Tervist, tekkis küsimus, et kas 64 Bittisel windowsil on 32 bitise ees vägasuured eelised?Soetasin endale uue masina ja see vend kes jupid tellis ja kokku pani ütles, et seal pole erilist vahet..Natuke jäi krippeldama ja otsustasin siia pöörduda..
Arvuti ise:
Windows 7 Home Premium 32 Bit
AMD Phenom X4 955
Asus M5A78L
Asus GTX 560
4GB DDR 3 Ram 1333
500GB Seagate HDD
500W Toiteplokk
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ottf
HV veteran

liitunud: 29.11.2005




sõnum 14.07.2011 23:05:38 vasta tsitaadiga

64 bitine os toimetab kogu sinu 4gb ram-ga.

32 bitine os toimetab kuni 3.2gb ram-ga

ei ole väga suurt vahet kui sul ei jookse tuhat proget ja mängud veel takkaotsa... ühesõnaga, vahe tuleb siis välja kui su masinal oleks vaja üle 3.2gb rami korraga kasutada
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2011 23:05:50 vasta tsitaadiga

kui kogu oma 4GB mälu ära kasutada tahad siis 64bit.
erilisi eeliseid vast pole. võin ka eksida muidugi.

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.07.2011 23:13:53 vasta tsitaadiga

Kui kogu softi reinstallida ei viitsi siis las jääda mis on. Tulevikus kui läheb OS'i reinstalliks kaaluksin tõsisemalt 64 bitise kasutamist. Näiteks Stalker mõne karmima modiga 32bit peale ei tööta, vaja on 64biti millega saab rohkem mälu adresseerida.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2011 23:15:08 vasta tsitaadiga

64-bitise võimega protsessor on võimeline korraga töötlema kaks korda enam andmeid, mis on 64-bitise protsessori tarvis mõeldud.
Ja 64-bitise tarkvaraga saad kasutada kogu oma 4 GB RAM mälu ja seetõttu installi kindlasti 64-bitine versioon.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 14.07.2011 23:17:00 vasta tsitaadiga

tudiludi kirjutas:
64-bitise võimega protsessor on võimeline korraga töötlema kaks korda enam andmeid, mis on 64-bitise protsessori tarvis mõeldud.
Ega ikka ei ole küll icon_smile.gif
Ideaaljuhul annab 64bit sulle 10-15% kiirust juurde kuid valdavalt nullivad selle ära 2x enam mälu võtvad andmetüübid. Ehk siis kõik sõltub konkreetsest rakendusest, mõni muutub kiiremaks ja mõni aeglasemaks. Valdav enamus jäävad praktiliselt identse kiirusega töötama.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2011 23:53:36 vasta tsitaadiga

Vista puhul praktiliselt mingit kiiruse kasvu ei olnud jah. Windows 7 32-bitist versiooni ei ole ma kasutanud ja ammugi mitte võrrelnud 64-bitise versiooniga. Aga kuuldavasti midagi juurde ei anna küll.

Igatahes valiks ma siiski 64-bitise tarkvara. icon_razz.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ViskeRelv
HV Guru
ViskeRelv

liitunud: 24.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2011 01:02:34 vasta tsitaadiga

Tulevikku arvestades 64bit thumbs_up.gif
Kommentaarid: 188 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 168
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 15.07.2011 02:16:49 vasta tsitaadiga

Veel lisaks üks oluline asi:

64-bit Windows võimaldab kasutada(buutida) ka suuremaid kui 2,2TB kõvakettaid.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Absona
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008




sõnum 15.07.2011 23:41:44 vasta tsitaadiga

64bit on suuremad eelised ja kiiruse vahe on märgatav. Eriti see on tunda nõudlikke programmide jooksutamisel ja kes väidavad, et vahe ei ole tuntav, siis kasutage mõnda sellist programmi mis tõstab rakenduse avamisel mälu hoobilt 3GB ja ning proovige tööd teha selle rakendusega (andmed jooksevad 2x kiiremini läbi kui tava 32bit programmi puhul). Seejärel proovige 32bit versiooni icon_wink.gif

Muidugi kui on installeeritud 64bit windows ja 32bit rakendus, siis 64bit kiiruse saavutad ainult windowsi jooksutamisel.

Kokkuvõtteks öelda, et kui võimalus, siis igaljuhul 64bit protsessor ja 64bit Windows. Tuleviku suund on ikkagi 64bit andmevahetusele suunatud.

_________________
Veebilehed, veebiprogrammeerimine, veebilahendused
Erinevad rakendused ja skriptid.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.07.2011 00:26:19 vasta tsitaadiga

Absona kirjutas:
kasutage mõnda sellist programmi mis tõstab rakenduse avamisel mälu hoobilt 3GB ja ning proovige tööd teha selle rakendusega (andmed jooksevad 2x kiiremini läbi kui tava 32bit programmi puhul
Ilma "häkkimata" jookseb säärane rakendus 32bit süsteemil kokku kohe peale 2G mälu kasutusse võttu.

Muu jutt mille kirja panid on täielikult vale. 32 vs 64bit ei anna reaalsetes rakendustes praktiliselt mingisugust vahet. Ainult siis on midagi võimalik mõõta, kui mälu kasutus läheb suuremaks, kui 32bit all lubatakse ühel rakendusel korraga kasutada.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Absona
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008




sõnum 16.07.2011 00:35:31 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:

Muu jutt mille kirja panid on täielikult vale. 32 vs 64bit ei anna reaalsetes rakendustes praktiliselt mingisugust vahet..


Jah, ma saan aru, et kui kasutatakse ainult pilditöötlus programme ja vaadatakse filme ning vahest kasutatakse ka mõnda muud programmi, siis sellise taustaga inimesed räägivad sellist juttu, et 32bit ja 64bit ei ole erilist vahet.

_________________
Veebilehed, veebiprogrammeerimine, veebilahendused
Erinevad rakendused ja skriptid.


viimati muutis Absona 16.07.2011 00:36:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.07.2011 00:45:11 vasta tsitaadiga

Ehk avaldaksid saladuse täpselt mille arvelt tuleb 64bit puhul see müstiline kiirusekasv? Mälu ribalaius on identne 32bitiga, maksimaalselt võimalik teostatavate arvutuste arv on identne 32bitiga. Ainus mis on tõesti erinev on ühe rakenduse poolt maksimaalselt võimalik kasutatav mäluhulk (by default 2GB, kerge modimisega 3G 32bit all)
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pikkkõrv
HV kasutaja
Pikkkõrv

liitunud: 08.05.2010




sõnum 16.07.2011 00:59:37 vasta tsitaadiga

Oma kogemuse põhjal võin öelda, et 32-bitine Windows 7 tundub märgatavalt uimasem kui 64-bitine ning seda eriti rakenduste (ka 32-bitiste) käivitamisel. Näib nagu oleks 64-bitises mälu kasutus kuidagi sujuvam ja otstarbekamalt korraldatud. Võimalik, et see sõltub ka konkreetsest kasutatavast rauas kuid minu tähelepanek on igatahes selline ja ka erinevad testid on näidanud mõningast kiiruse erinevust 64-bitise kasuks.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Absona
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008




sõnum 16.07.2011 01:06:04 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Ehk avaldaksid saladuse täpselt mille arvelt tuleb 64bit puhul see müstiline kiirusekasv? Mälu ribalaius on identne 32bitiga, maksimaalselt võimalik teostatavate arvutuste arv on identne 32bitiga. Ainus mis on tõesti erinev on ühe rakenduse poolt maksimaalselt võimalik kasutatav mäluhulk (by default 2GB, kerge modimisega 3G 32bit all)


Kiirusekasv tuleb 64Bit puhul 4GB-128GB lubatud muutmälu kasutamisest ning lisaks on teile arvatavasti veel 64bit puhul järgmised tundamatud mõisted: mälujaotusega failid, aadressiruumi jaotamine, stress-testimine, üldotstarbelised registrid, klasterdamine, vahemälu ja põhimälu tasemed, jne, mille arvelt saavutatakse parem kiirus.

Algoritmide puhul ei tasu 32bit ja 64bit kiirusest parem juttu tehagi.

_________________
Veebilehed, veebiprogrammeerimine, veebilahendused
Erinevad rakendused ja skriptid.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.07.2011 01:09:39 vasta tsitaadiga

Absona kirjutas:
mälujaotusega failid, aadressiruumi jaotamine, stress-testimine, üldotstarbelised registrid, klasterdamine, vahemälu ja põhimälu tasemed, jne, mille arvelt saavutatakse kiirus
Heh, buzzworde on tore ritta laduda aga asjal oleks märksa parem efekt kui sa ka teaks mida need tähendavad icon_lol.gif
mälujaotusega failid, aadressiruumi jaotamine - mõju jõudlusele sisuliselt null
stress-testimine - mida selle all täpselt silmas pead ning mis valemiga peaks see kiirust mõjutama?
üldotstarbelised registrid - jah, neid on topelt arv kuid samuti "raisatakse" tihtipeale pole rohkem cache'i ridu nende andmetega täitmiseks, ehk siis seesama jutt mis teema algupoole mainisin, et suurem registrite arv nullitakse suurema mahuliste muutujate poolt ära. Afaik soovitas Oracle või Sun jääda 32bit peale kuna Java jooksis seal jupp maad kiiremini. Lisaks kaasaegsemad arhitektuurid kus toimub pidev register renaming pole registrite arvu polest enam kaugeltki nii piiratud kui 5+a tagasi oldi.
vahemälu ja põhimälu tasemed - 64bit puhul kasutatavad suuremad muutujad tarbivad enam mälu -> 32bit peal kasutatakse vahemälu efektiivsemalt -> 32bit kiirem
Absona kirjutas:
Algoritmide puhul ei tasu 32bit ja 64bit kiirusest parem juttu tehagi.
Kuna neis praktilist vahet pole siis tõesti pole erilist mõtet rääkida.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Absona
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008




sõnum 16.07.2011 01:18:03 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
Absona kirjutas:
mälujaotusega failid, aadressiruumi jaotamine, stress-testimine, üldotstarbelised registrid, klasterdamine, vahemälu ja põhimälu tasemed, jne, mille arvelt saavutatakse kiirus
Heh, buzzworde on tore ritta laduda aga asjal oleks märksa parem efekt kui sa ka teaks mida need tähendavad icon_lol.gif
mälujaotusega failid, aadressiruumi jaotamine - mõju jõudlusele sisuliselt null
stress-testimine - mida selle all täpselt silmas pead ning mis valemiga peaks see kiirust mõjutama?
üldotstarbelised registrid - jah, neid on topelt arv kuid samuti "raisatakse" tihtipeale pole rohkem cache'i ridu nende andmetega täitmiseks, ehk siis seesama jutt mis teema algupoole mainisin, et suurem registrite arv nullitakse suurema mahuliste muutujate poolt ära. Afaik soovitas Oracle või Sun jääda 32bit peale kuna Java jooksis seal jupp maad kiiremini. Lisaks kaasaegsemad arhitektuurid kus toimub pidev register renaming pole registrite arvu polest enam kaugeltki nii piiratud kui 5+a tagasi oldi.
vahemälu ja põhimälu tasemed - 64bit puhul kasutatavad suuremad muutujad tarbivad enam mälu -> 32bit peal kasutatakse vahemälu efektiivsemalt -> 32bit kiirem
Absona kirjutas:
Algoritmide puhul ei tasu 32bit ja 64bit kiirusest parem juttu tehagi.
Kuna neis praktilist vahet pole siis tõesti pole erilist mõtet rääkida.


Ela oma 32bit'ise idüllis edasi icon_lol.gif

_________________
Veebilehed, veebiprogrammeerimine, veebilahendused
Erinevad rakendused ja skriptid.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2011 01:20:37 vasta tsitaadiga

Ta rääkis ju, et 64 bit ja 32 bit muidu samad, aga 64 bit parem, sest saab kasutusele võtta rohkem mälu. seda ikka märkasid?
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.07.2011 01:23:36 vasta tsitaadiga

Absona kirjutas:
Ela oma 32bit'ise idüllis edasi icon_lol.gif
Ära saa valesti aru, ma pole väitnud et 64bit mõttetu oleks. Endal kõik PC'd jooksevad 64bit OS'idega. Lihtsalt üsnagi naljakas on vaadata kuidas seda promotakse totaalselt valede parameetrite järgi icon_smile.gif
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2011 08:20:59 vasta tsitaadiga

Loen ja ei saa mitte sittagi aru. icon_rolleyes.gif Siin on koos kas geeniused või idioodid. icon_lol.gif

PS! Millise mälu ribalaius on 32-bitti?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2011 08:37:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:

PS! Millise mälu ribalaius on 32-bitti?

Nt 72pin So-DIMM http://en.wikipedia.org/wiki/Dynamic_random_access_memory#General_DRAM_formats ja dual-channel RDRAM http://en.wikipedia.org/wiki/RDRAM icon_razz1.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2011 08:47:49 vasta tsitaadiga

Kui ühilduvusprobleemidega kahtlused tekivad, siis võin öelda, et viimase nelja aasta jooksul, mil olen 64bit Windowsit kasutanud, tekkis probleem ainult korra, kui üritasin oma telefoni Androidi installida ning 64bit Windowsil see ei õnnestunud. Muud asjad on kõik töötanud probleemideta.
Parandage mind, kui ma olen asjast valesti aru saanud, aga minu arvates tuleks mälu hulka lugeda ka videokaardi mälu. Nii et kui sul on gigase mäluga videokaart, siis võid selle sealt 3,2 GB rammi hulgast maha arvata...
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 16.07.2011 09:01:33 vasta tsitaadiga

Warfare kirjutas:
Tervist, tekkis küsimus, et kas 64 Bittisel windowsil on 32 bitise ees vägasuured eelised?Soetasin endale uue masina ja see vend kes jupid tellis ja kokku pani ütles, et seal pole erilist vahet..Natuke jäi krippeldama ja otsustasin siia pöörduda..
Arvuti ise:
Windows 7 Home Premium 32 Bit
AMD Phenom X4 955
Asus M5A78L
Asus GTX 560
4GB DDR 3 Ram 1333
500GB Seagate HDD
500W Toiteplokk

Sellise masina juures küll 64bit Windows kiirem pole, pigem aeglasem, Win7 64-bit või Win7 32-bit?.
Rohkem mälu, võimekam protsessor .........

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
purexl
HV kasutaja

liitunud: 30.08.2005




sõnum 16.07.2011 09:16:26 vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:

Sellise masina juures küll 64bit Windows kiirem pole, pigem aeglasem, Win7 64-bit või Win7 32-bit?.
Rohkem mälu, võimekam protsessor .........


Kuule mida sa ajad, täis oled v2?
Täitsa normaalne arvuti thumbs_up.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2011 09:19:51 vasta tsitaadiga

Just thumbs_up.gif Kuna mälu on juba üle 4GB (4gb RAM + ma eeldan, et on 1GB Vram...), siis 64bit icon_wink.gif
_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 16.07.2011 09:23:29 vasta tsitaadiga

purexl kirjutas:
...
Täitsa normaalne arvuti thumbs_up.gif

Kas väitsin, et pole normaalne arvuti või, väitsin, et selle masina peal ei tule Windows 7 64bit eelised mitte kuidagi esile

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pihv
HV veteran
Pihv

liitunud: 27.08.2002




sõnum 16.07.2011 09:24:34 vasta tsitaadiga

Lugemata eelnevaid poste, kindlasti 64bit kui sul just pole mõnda spetsiifilist programmi mis töötab ainult 32bit peal. Tänapäeval veel 32bit panna on müstika. RAM + vram ise on juba 5GB kokku.
Pealegi paljud mängud jne jooksevad 64bit OS peal paremini.


viimati muutis Pihv 16.07.2011 09:30:46, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2011 09:25:33 vasta tsitaadiga

Missuguse arvuti peal siis tulevad?
Väitsid ju, et on lausa aegalasem icon_rolleyes.gif

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
noxton
HV Guru
noxton

liitunud: 03.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2011 09:25:44 vasta tsitaadiga

teema point? kas 32 või 64? sõltub kõik ju arvuti võimsusest, kui üle 4GB rammi, võiks ikka 64bit olla...
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 169
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 16.07.2011 09:28:59 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Just thumbs_up.gif Kuna mälu on juba üle 4GB (4gb RAM + ma eeldan, et on 1GB Vram...), siis 64bit icon_wink.gif

Mis see videokaardi mälu siia puutub, tahad väita, et 1GB videokaardiga ei võta 32bit Windows enam 3,25GB mälu kasutuse või, tule maapeale tagasi

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pihv
HV veteran
Pihv

liitunud: 27.08.2002




sõnum 16.07.2011 09:41:02 vasta tsitaadiga

Marie kirjutas:
1dumbpcuser kirjutas:
Just thumbs_up.gif Kuna mälu on juba üle 4GB (4gb RAM + ma eeldan, et on 1GB Vram...), siis 64bit icon_wink.gif

Mis see videokaardi mälu siia puutub, tahad väita, et 1GB videokaardiga ei võta 32bit Windows enam 3,25GB mälu kasutuse või, tule maapeale tagasi


Win 32bit max mälu on 3,2 GB kui ma ei eksi, ja sealt arvestataks veel maha video mälu. Kui ei usu tee reaalne test ja näed ise. Ehk siis moodsate kaartide puhul - 1GB mis jätab RAM'i jaoks ainult 2.2 GB

Kunagi kui kasutasin 32bit / 4GB Ram ja 512 kaarti, maksimum oli 2,8GB mis välja võlusin.

PS Aga ma võin ka eksida, pole eriline guru selles vallas.
Kommentaarid: 101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 16.07.2011 09:43:54 vasta tsitaadiga

Pihv kirjutas:
Marie kirjutas:
1dumbpcuser kirjutas:
Just thumbs_up.gif Kuna mälu on juba üle 4GB (4gb RAM + ma eeldan, et on 1GB Vram...), siis 64bit icon_wink.gif

Mis see videokaardi mälu siia puutub, tahad väita, et 1GB videokaardiga ei võta 32bit Windows enam 3,25GB mälu kasutuse või, tule maapeale tagasi


Win 32bit max mälu on 3,2 GB kui ma ei eksi, ja sealt arvestataks veel maha video mälu. Kui ei usu tee reaalne test ja näed ise. Ehk siis moodsate kaartide puhul - 1GB mis jätab RAM'i jaoks ainult 2.2 GB

Kunagi kui kasutasin 32bit / 4GB Ram ja 512 kaarti, maksimum oli 2,8GB mis välja võlusin.

PS Aga ma võin ka eksida, pole eriline guru selles vallas.

Milline on see reaalne test, kasutuses arvuti kus win 32bit tunneb ära 3,25GB mälu ja 1GB suuruse videokaardi mäluga videokaart

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.07.2011 09:47:37 vasta tsitaadiga

tudiludi kirjutas:
PS! Millise mälu ribalaius on 32-bitti?
Ei, prose arhitektuur ise ribalaiust ei mõjuta mingil moel ning valdavalt on see 128 biti kuid low-endis võib ka 64 ning high-endis kuni 256biti olla
1dumbpcuser kirjutas:
Just thumbs_up.gif Kuna mälu on juba üle 4GB (4gb RAM + ma eeldan, et on 1GB Vram...), siis 64bit icon_wink.gif
Vram ei mõjuta kuidagi nähtavat mäluhulka, ainult emaplaadi featurid mõjutavad. Näiteks mida vähem PCI(e) siine ning sata porte seda rohkem mälu on võimalik 32bit all ära kasutada.
Pihv kirjutas:
Win 32bit max mälu on 3,2 GB kui ma ei eksi
Sa eksid. Sõltuvalt masina confist võib 32bit all kasutatav olla 3.2-3.6GB mälu
Pihv kirjutas:
ja sealt arvestataks veel maha video mälu. Ehk siis moodsate kaartide puhul - 1GB mis jätab RAM'i jaoks ainult 2.2 GB
Ära pane pahaks kuid see on totaalne bullshit
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pihv
HV veteran
Pihv

liitunud: 27.08.2002




sõnum 16.07.2011 10:29:08 vasta tsitaadiga

Ei panegi pahaks.
Kunagi sai ka siit foorumist küsitud et miks mul ainult 2,8GB näitab ja targemad mehed ütlesid, et windows reserveerib osa vram'le. Seega kurat seda teab.

Sellegipoolest soovitan igal juhul aastal 2011 koostatud arvutil panna peale 64bit OS. kaotada pole mitte midagi (aastaid juba kasutanud ja probleeme pole ühtegi, win XP puhul oli 64bit saadanast) ja isegi kui sa kuskilt midagi võidad on see pluss.
Kommentaarid: 101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2011 11:01:32 vasta tsitaadiga

hetkel pole kohanud ühtegi tõsiseltvõetavat argumenti, et 64bit windoosat kasutama hakata icon_lol.gif
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 16.07.2011 11:09:02 vasta tsitaadiga

Pihv: Kõik on õige - võid täiesti kohata sellist mälumahtu, kus põhimälu suurus - videomälu kasutus ja ülejäänud mäluosa ei osata ära kasutada.

Asi on kinni ikkagi konkreetses emaplaadis ja op.süsteemis, et kas osatakse videomälu adresseerida väljaspoole op.süsteemi mälukasutust või mitte.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pihv
HV veteran
Pihv

liitunud: 27.08.2002




sõnum 16.07.2011 11:20:58 vasta tsitaadiga

kännuämmelg kirjutas:
hetkel pole kohanud ühtegi tõsiseltvõetavat argumenti, et 64bit windoosat kasutama hakata icon_lol.gif


Siin oli pigem küsimus selles kumba valida. Seega pole vastupidi ühtegi argumenti miks mitte 64bit OS võtta.
Või on teema algatajal juba see 32bit ostetud?
Kommentaarid: 101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2011 11:38:10 vasta tsitaadiga

minu jaoks on lõviosa progesid veel 32bitised, seega miks 64bit? uhkem? uuem? arvamusliidrid kasutavad?
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.07.2011 11:46:38 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Asi on kinni ikkagi konkreetses emaplaadis ja op.süsteemis, et kas osatakse videomälu adresseerida väljaspoole op.süsteemi mälukasutust või mitte.
Hetkeseisuga ei eksisteeri ainsamatki OS'i mis paigutaks videomälu otse CPU'le nähtavasse aadressiruumi

kännuämmelg, Ega kui sa >3G ram'i ei kasuta siis erilist vahet polegi. Endal on masinad 6G+ peal mõnda aega olnud ja seda hulka läheb üsnagi tihti tarvis icon_smile.gif

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pihv
HV veteran
Pihv

liitunud: 27.08.2002




sõnum 16.07.2011 12:06:25 vasta tsitaadiga

kännuämmelg kirjutas:
minu jaoks on lõviosa progesid veel 32bitised, seega miks 64bit? uhkem? uuem? arvamusliidrid kasutavad?


"Lõviosa".

Piisab sellest kui kasvõi üks proge on 64bit, juba see on piisav põhjus miks valida uue arvuti koostamisel 64bit OS. Teeb ta ju ära täpselt sama töö ja maksab sama palju mis 32bit, lihtsalt on tulevikus lihtsam.

Kui OS on juba olemas, siis on jah see põhjus vast liiga väike et 64bit OS osta.

Minu arust lihtsamini enam seletada ei saa.
Kommentaarid: 101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2011 12:19:57 vasta tsitaadiga

segan vahele, huvipärast tahaks teada

Arvutis on 2x2GB pulgad + 512MB graafika. Peal 32bit win7

Kui vana emaplatega oli kasutada 3.5GB RAMi, siis uuega on 3.0GB kasutada? Et kuhu kadus see 0.5GB? Oleneb emaplaadist? icon_rolleyes.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2011 12:47:34 vasta tsitaadiga

kännuämmelg kirjutas:
minu jaoks on lõviosa progesid veel 32bitised, seega miks 64bit?

Sa ikka tead, et 64bit OS jooksutab vabalt ka 32bit progesid eksole?
Saad ikka oma programme kasutada ja boonusena ka 64bit programme thumbs_up.gif

Ainus takistus võib olla väga vana raud millele on ainult 32bit driverid.Neid ei oska 64bit süsteem süüa jah.
-------------------------------------------------------------------------------------
Aga üldiselt on see teema mõttetu.Selliseid teemasid tekib ikka paar korda aastas.Moded võiks selle lukku lüüa thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.07.2011 12:51:30 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Oleneb emaplaadist? icon_rolleyes.gif
Nagu eespool kirjutasin siis 32bit all kasutatav mäluhulk sõltub palju kõiksugu lisaseadmeid su mobol on. Kas oletan õigesti, et uuel on rohkem sata ja/või pcie porte?
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 16.07.2011 12:54:20 vasta tsitaadiga

Nojah - tore ju on, aga kui 32bitised tehnikaimed teatavad, et nad 64biti all töötada ei suvatse, siis ongi kogu moos ja mossis näoga op.süsteemi uuesti installimine või siis mingite X-trikkide kasutamine, et seda 32bitist rauda kasutada. icon_wink.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2011 13:18:44 vasta tsitaadiga

Pihv kirjutas:

Piisab sellest kui kasvõi üks proge on 64bit, juba see on piisav põhjus miks valida uue arvuti koostamisel 64bit OS. Teeb ta ju ära täpselt sama töö ja maksab sama palju mis 32bit, lihtsalt on tulevikus lihtsam..

aga seleta mulle, matsile, miks ma peaks pingutama selle ühe-kahe proge pärast, kuii nad nagunii mulle muhvigi juurde ei anna.
Mis boonus on 64bit süsteemil? icon_rolleyes.gif
mul tõesti pole tarvis läinud sellist mälukogust, et peaks 64bit peale üldse mõtlema hakkama.
Mingi ulmeline tulevik on sama vähe motiveeriv, kui hakata globaalse energiakriisi kartuses elektrit salvestama. Selleks ajaks, kui see ulmeline tulevik kätte jõuab, on raud juba nii rängalt vananenud ,et tuleb uus soetada ja mäletamist mööda on win-i litsents rauaga seotud või siis aegub ka selleks ajaks raud.

umbes sama möga aeti siis, kui esimesed 64bit windoosad vastu vahtisid.
Mis puutub progede ühilduvusse, siis vähemalt 32 bit nod ei hakka tööle 64bitisel masinal ja mul on ka tulnud paar eriprogrammi ette, mis keelduvad installeerumast
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2011 13:35:11 vasta tsitaadiga

Ho Ho kirjutas:
salatoimik kirjutas:
Oleneb emaplaadist? icon_rolleyes.gif
Nagu eespool kirjutasin siis 32bit all kasutatav mäluhulk sõltub palju kõiksugu lisaseadmeid su mobol on. Kas oletan õigesti, et uuel on rohkem sata ja/või pcie porte?

Samapalju sata ja vähem pci

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pihv
HV veteran
Pihv

liitunud: 27.08.2002




sõnum 16.07.2011 13:42:43 vasta tsitaadiga

kännuämmelg kirjutas:
aga seleta mulle, matsile,


Ei viitsi. Kui sa mu jutu pointist aru saaksid siis sa enam ei küsiks. Loe paar postitust üles mis ma kirjutasin ja ka mida tomorrow kirjutas äkki jagad matsu lahti.

Eks teema algataja peab ise otsustama mis talle sobib selle jutu põhjal siin.
Kommentaarid: 101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 94
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 16.07.2011 13:46:06 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Samapalju sata ja vähem pci
Huvitav. Mis kiibistikega oli tegu? Võimalik, et su uuel on miski kõrgema klassi vidina nuditud kivi peal mis sisemiselt implementeerib rohkem porte kuid välja ehitatud on vähem.
_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2011 14:00:44 vasta tsitaadiga

Üldiselt on siin asi ju ilusti, puust ja punaselt kuhu mälu kaob ja 32-bit VS. 64-bit adreseeringu limitatsioon:

Spoiler Spoiler Spoiler


Vram`i alla ei lähe nüüd küll midagi, küll aga PCI-E ja muude siinide alla... icon_wink.gif
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
timothy
HV kasutaja
timothy

liitunud: 21.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2011 14:13:04 vasta tsitaadiga

Pihv kirjutas:
Ei panegi pahaks.
Kunagi sai ka siit foorumist küsitud et miks mul ainult 2,8GB näitab ja targemad mehed ütlesid, et windows reserveerib osa vram'le. Seega kurat seda teab


Ma usun et sul oli integreeritud videokaart või vähemalt vastajad arvasid seda. Ainus mõeldav seletus icon_neutral.gif

_________________
www.minuprint.com fototrükk
3dmarket.ee filamendid 3d printerile ja 3d prinditud tooted
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  32- või 64-bit? mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.