|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Warfare
HV vaatleja
liitunud: 23.06.2011
|
14.07.2011 23:02:17
32- või 64-bit? |
|
|
Tervist, tekkis küsimus, et kas 64 Bittisel windowsil on 32 bitise ees vägasuured eelised?Soetasin endale uue masina ja see vend kes jupid tellis ja kokku pani ütles, et seal pole erilist vahet..Natuke jäi krippeldama ja otsustasin siia pöörduda..
Arvuti ise:
Windows 7 Home Premium 32 Bit
AMD Phenom X4 955
Asus M5A78L
Asus GTX 560
4GB DDR 3 Ram 1333
500GB Seagate HDD
500W Toiteplokk
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ottf
HV veteran
liitunud: 29.11.2005
|
14.07.2011 23:05:38
|
|
|
64 bitine os toimetab kogu sinu 4gb ram-ga.
32 bitine os toimetab kuni 3.2gb ram-ga
ei ole väga suurt vahet kui sul ei jookse tuhat proget ja mängud veel takkaotsa... ühesõnaga, vahe tuleb siis välja kui su masinal oleks vaja üle 3.2gb rami korraga kasutada
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xpander
HV veteran

liitunud: 24.10.2005
|
14.07.2011 23:05:50
|
|
|
kui kogu oma 4GB mälu ära kasutada tahad siis 64bit.
erilisi eeliseid vast pole. võin ka eksida muidugi.
_________________ Linux Gaming Videos: Xpander69 |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.07.2011 23:13:53
|
|
|
Kui kogu softi reinstallida ei viitsi siis las jääda mis on. Tulevikus kui läheb OS'i reinstalliks kaaluksin tõsisemalt 64 bitise kasutamist. Näiteks Stalker mõne karmima modiga 32bit peale ei tööta, vaja on 64biti millega saab rohkem mälu adresseerida.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
14.07.2011 23:15:08
|
|
|
64-bitise võimega protsessor on võimeline korraga töötlema kaks korda enam andmeid, mis on 64-bitise protsessori tarvis mõeldud.
Ja 64-bitise tarkvaraga saad kasutada kogu oma 4 GB RAM mälu ja seetõttu installi kindlasti 64-bitine versioon.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
14.07.2011 23:17:00
|
|
|
| tudiludi kirjutas: |
| 64-bitise võimega protsessor on võimeline korraga töötlema kaks korda enam andmeid, mis on 64-bitise protsessori tarvis mõeldud. |
Ega ikka ei ole küll
Ideaaljuhul annab 64bit sulle 10-15% kiirust juurde kuid valdavalt nullivad selle ära 2x enam mälu võtvad andmetüübid. Ehk siis kõik sõltub konkreetsest rakendusest, mõni muutub kiiremaks ja mõni aeglasemaks. Valdav enamus jäävad praktiliselt identse kiirusega töötama.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
14.07.2011 23:53:36
|
|
|
Vista puhul praktiliselt mingit kiiruse kasvu ei olnud jah. Windows 7 32-bitist versiooni ei ole ma kasutanud ja ammugi mitte võrrelnud 64-bitise versiooniga. Aga kuuldavasti midagi juurde ei anna küll.
Igatahes valiks ma siiski 64-bitise tarkvara.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ViskeRelv
HV Guru

liitunud: 24.02.2004
|
15.07.2011 01:02:34
|
|
|
Tulevikku arvestades 64bit
|
|
| Kommentaarid: 188 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
168 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WAV
HV veteran
liitunud: 02.03.2010
|
15.07.2011 02:16:49
|
|
|
Veel lisaks üks oluline asi:
64-bit Windows võimaldab kasutada(buutida) ka suuremaid kui 2,2TB kõvakettaid.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Absona
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008
|
15.07.2011 23:41:44
|
|
|
64bit on suuremad eelised ja kiiruse vahe on märgatav. Eriti see on tunda nõudlikke programmide jooksutamisel ja kes väidavad, et vahe ei ole tuntav, siis kasutage mõnda sellist programmi mis tõstab rakenduse avamisel mälu hoobilt 3GB ja ning proovige tööd teha selle rakendusega (andmed jooksevad 2x kiiremini läbi kui tava 32bit programmi puhul). Seejärel proovige 32bit versiooni
Muidugi kui on installeeritud 64bit windows ja 32bit rakendus, siis 64bit kiiruse saavutad ainult windowsi jooksutamisel.
Kokkuvõtteks öelda, et kui võimalus, siis igaljuhul 64bit protsessor ja 64bit Windows. Tuleviku suund on ikkagi 64bit andmevahetusele suunatud.
_________________ Veebilehed, veebiprogrammeerimine, veebilahendused
Erinevad rakendused ja skriptid. |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.07.2011 00:26:19
|
|
|
| Absona kirjutas: |
| kasutage mõnda sellist programmi mis tõstab rakenduse avamisel mälu hoobilt 3GB ja ning proovige tööd teha selle rakendusega (andmed jooksevad 2x kiiremini läbi kui tava 32bit programmi puhul |
Ilma "häkkimata" jookseb säärane rakendus 32bit süsteemil kokku kohe peale 2G mälu kasutusse võttu.
Muu jutt mille kirja panid on täielikult vale. 32 vs 64bit ei anna reaalsetes rakendustes praktiliselt mingisugust vahet. Ainult siis on midagi võimalik mõõta, kui mälu kasutus läheb suuremaks, kui 32bit all lubatakse ühel rakendusel korraga kasutada.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Absona
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008
|
16.07.2011 00:35:31
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
Muu jutt mille kirja panid on täielikult vale. 32 vs 64bit ei anna reaalsetes rakendustes praktiliselt mingisugust vahet.. |
Jah, ma saan aru, et kui kasutatakse ainult pilditöötlus programme ja vaadatakse filme ning vahest kasutatakse ka mõnda muud programmi, siis sellise taustaga inimesed räägivad sellist juttu, et 32bit ja 64bit ei ole erilist vahet.
_________________ Veebilehed, veebiprogrammeerimine, veebilahendused
Erinevad rakendused ja skriptid.
viimati muutis Absona 16.07.2011 00:36:52, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.07.2011 00:45:11
|
|
|
Ehk avaldaksid saladuse täpselt mille arvelt tuleb 64bit puhul see müstiline kiirusekasv? Mälu ribalaius on identne 32bitiga, maksimaalselt võimalik teostatavate arvutuste arv on identne 32bitiga. Ainus mis on tõesti erinev on ühe rakenduse poolt maksimaalselt võimalik kasutatav mäluhulk (by default 2GB, kerge modimisega 3G 32bit all)
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pikkkõrv
HV kasutaja

liitunud: 08.05.2010
|
16.07.2011 00:59:37
|
|
|
| Oma kogemuse põhjal võin öelda, et 32-bitine Windows 7 tundub märgatavalt uimasem kui 64-bitine ning seda eriti rakenduste (ka 32-bitiste) käivitamisel. Näib nagu oleks 64-bitises mälu kasutus kuidagi sujuvam ja otstarbekamalt korraldatud. Võimalik, et see sõltub ka konkreetsest kasutatavast rauas kuid minu tähelepanek on igatahes selline ja ka erinevad testid on näidanud mõningast kiiruse erinevust 64-bitise kasuks.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Absona
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008
|
16.07.2011 01:06:04
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Ehk avaldaksid saladuse täpselt mille arvelt tuleb 64bit puhul see müstiline kiirusekasv? Mälu ribalaius on identne 32bitiga, maksimaalselt võimalik teostatavate arvutuste arv on identne 32bitiga. Ainus mis on tõesti erinev on ühe rakenduse poolt maksimaalselt võimalik kasutatav mäluhulk (by default 2GB, kerge modimisega 3G 32bit all) |
Kiirusekasv tuleb 64Bit puhul 4GB-128GB lubatud muutmälu kasutamisest ning lisaks on teile arvatavasti veel 64bit puhul järgmised tundamatud mõisted: mälujaotusega failid, aadressiruumi jaotamine, stress-testimine, üldotstarbelised registrid, klasterdamine, vahemälu ja põhimälu tasemed, jne, mille arvelt saavutatakse parem kiirus.
Algoritmide puhul ei tasu 32bit ja 64bit kiirusest parem juttu tehagi.
_________________ Veebilehed, veebiprogrammeerimine, veebilahendused
Erinevad rakendused ja skriptid. |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.07.2011 01:09:39
|
|
|
| Absona kirjutas: |
| mälujaotusega failid, aadressiruumi jaotamine, stress-testimine, üldotstarbelised registrid, klasterdamine, vahemälu ja põhimälu tasemed, jne, mille arvelt saavutatakse kiirus |
Heh, buzzworde on tore ritta laduda aga asjal oleks märksa parem efekt kui sa ka teaks mida need tähendavad
mälujaotusega failid, aadressiruumi jaotamine - mõju jõudlusele sisuliselt null
stress-testimine - mida selle all täpselt silmas pead ning mis valemiga peaks see kiirust mõjutama?
üldotstarbelised registrid - jah, neid on topelt arv kuid samuti "raisatakse" tihtipeale pole rohkem cache'i ridu nende andmetega täitmiseks, ehk siis seesama jutt mis teema algupoole mainisin, et suurem registrite arv nullitakse suurema mahuliste muutujate poolt ära. Afaik soovitas Oracle või Sun jääda 32bit peale kuna Java jooksis seal jupp maad kiiremini. Lisaks kaasaegsemad arhitektuurid kus toimub pidev register renaming pole registrite arvu polest enam kaugeltki nii piiratud kui 5+a tagasi oldi.
vahemälu ja põhimälu tasemed - 64bit puhul kasutatavad suuremad muutujad tarbivad enam mälu -> 32bit peal kasutatakse vahemälu efektiivsemalt -> 32bit kiirem
| Absona kirjutas: |
| Algoritmide puhul ei tasu 32bit ja 64bit kiirusest parem juttu tehagi. |
Kuna neis praktilist vahet pole siis tõesti pole erilist mõtet rääkida.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Absona
Lõuapoolik

liitunud: 17.09.2008
|
16.07.2011 01:18:03
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| Absona kirjutas: |
| mälujaotusega failid, aadressiruumi jaotamine, stress-testimine, üldotstarbelised registrid, klasterdamine, vahemälu ja põhimälu tasemed, jne, mille arvelt saavutatakse kiirus |
Heh, buzzworde on tore ritta laduda aga asjal oleks märksa parem efekt kui sa ka teaks mida need tähendavad
mälujaotusega failid, aadressiruumi jaotamine - mõju jõudlusele sisuliselt null
stress-testimine - mida selle all täpselt silmas pead ning mis valemiga peaks see kiirust mõjutama?
üldotstarbelised registrid - jah, neid on topelt arv kuid samuti "raisatakse" tihtipeale pole rohkem cache'i ridu nende andmetega täitmiseks, ehk siis seesama jutt mis teema algupoole mainisin, et suurem registrite arv nullitakse suurema mahuliste muutujate poolt ära. Afaik soovitas Oracle või Sun jääda 32bit peale kuna Java jooksis seal jupp maad kiiremini. Lisaks kaasaegsemad arhitektuurid kus toimub pidev register renaming pole registrite arvu polest enam kaugeltki nii piiratud kui 5+a tagasi oldi.
vahemälu ja põhimälu tasemed - 64bit puhul kasutatavad suuremad muutujad tarbivad enam mälu -> 32bit peal kasutatakse vahemälu efektiivsemalt -> 32bit kiirem
| Absona kirjutas: |
| Algoritmide puhul ei tasu 32bit ja 64bit kiirusest parem juttu tehagi. |
Kuna neis praktilist vahet pole siis tõesti pole erilist mõtet rääkida. |
Ela oma 32bit'ise idüllis edasi
_________________ Veebilehed, veebiprogrammeerimine, veebilahendused
Erinevad rakendused ja skriptid. |
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
16.07.2011 01:20:37
|
|
|
Ta rääkis ju, et 64 bit ja 32 bit muidu samad, aga 64 bit parem, sest saab kasutusele võtta rohkem mälu. seda ikka märkasid?
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.07.2011 01:23:36
|
|
|
| Absona kirjutas: |
Ela oma 32bit'ise idüllis edasi  |
Ära saa valesti aru, ma pole väitnud et 64bit mõttetu oleks. Endal kõik PC'd jooksevad 64bit OS'idega. Lihtsalt üsnagi naljakas on vaadata kuidas seda promotakse totaalselt valede parameetrite järgi
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"
liitunud: 20.06.2006
|
16.07.2011 08:20:59
|
|
|
Loen ja ei saa mitte sittagi aru. Siin on koos kas geeniused või idioodid.
PS! Millise mälu ribalaius on 32-bitti?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UB
HV Guru

liitunud: 26.12.2002
|
16.07.2011 08:47:49
|
|
|
Kui ühilduvusprobleemidega kahtlused tekivad, siis võin öelda, et viimase nelja aasta jooksul, mil olen 64bit Windowsit kasutanud, tekkis probleem ainult korra, kui üritasin oma telefoni Androidi installida ning 64bit Windowsil see ei õnnestunud. Muud asjad on kõik töötanud probleemideta.
Parandage mind, kui ma olen asjast valesti aru saanud, aga minu arvates tuleks mälu hulka lugeda ka videokaardi mälu. Nii et kui sul on gigase mäluga videokaart, siis võid selle sealt 3,2 GB rammi hulgast maha arvata...
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
16.07.2011 09:01:33
|
|
|
| Warfare kirjutas: |
Tervist, tekkis küsimus, et kas 64 Bittisel windowsil on 32 bitise ees vägasuured eelised?Soetasin endale uue masina ja see vend kes jupid tellis ja kokku pani ütles, et seal pole erilist vahet..Natuke jäi krippeldama ja otsustasin siia pöörduda..
Arvuti ise:
Windows 7 Home Premium 32 Bit
AMD Phenom X4 955
Asus M5A78L
Asus GTX 560
4GB DDR 3 Ram 1333
500GB Seagate HDD
500W Toiteplokk |
Sellise masina juures küll 64bit Windows kiirem pole, pigem aeglasem, Win7 64-bit või Win7 32-bit?.
Rohkem mälu, võimekam protsessor .........
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
purexl
HV kasutaja
liitunud: 30.08.2005
|
16.07.2011 09:16:26
|
|
|
| Marie kirjutas: |
Sellise masina juures küll 64bit Windows kiirem pole, pigem aeglasem, Win7 64-bit või Win7 32-bit?.
Rohkem mälu, võimekam protsessor ......... |
Kuule mida sa ajad, täis oled v2?
Täitsa normaalne arvuti
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
16.07.2011 09:23:29
|
|
|
| purexl kirjutas: |
...
Täitsa normaalne arvuti  |
Kas väitsin, et pole normaalne arvuti või, väitsin, et selle masina peal ei tule Windows 7 64bit eelised mitte kuidagi esile
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pihv
HV veteran

liitunud: 27.08.2002
|
16.07.2011 09:24:34
|
|
|
Lugemata eelnevaid poste, kindlasti 64bit kui sul just pole mõnda spetsiifilist programmi mis töötab ainult 32bit peal. Tänapäeval veel 32bit panna on müstika. RAM + vram ise on juba 5GB kokku.
Pealegi paljud mängud jne jooksevad 64bit OS peal paremini.
viimati muutis Pihv 16.07.2011 09:30:46, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 101 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
noxton
HV Guru

liitunud: 03.03.2005
|
16.07.2011 09:25:44
|
|
|
| teema point? kas 32 või 64? sõltub kõik ju arvuti võimsusest, kui üle 4GB rammi, võiks ikka 64bit olla...
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
169 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
16.07.2011 09:28:59
|
|
|
| 1dumbpcuser kirjutas: |
Just Kuna mälu on juba üle 4GB (4gb RAM + ma eeldan, et on 1GB Vram...), siis 64bit  |
Mis see videokaardi mälu siia puutub, tahad väita, et 1GB videokaardiga ei võta 32bit Windows enam 3,25GB mälu kasutuse või, tule maapeale tagasi
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pihv
HV veteran

liitunud: 27.08.2002
|
16.07.2011 09:41:02
|
|
|
| Marie kirjutas: |
| 1dumbpcuser kirjutas: |
Just Kuna mälu on juba üle 4GB (4gb RAM + ma eeldan, et on 1GB Vram...), siis 64bit  |
Mis see videokaardi mälu siia puutub, tahad väita, et 1GB videokaardiga ei võta 32bit Windows enam 3,25GB mälu kasutuse või, tule maapeale tagasi |
Win 32bit max mälu on 3,2 GB kui ma ei eksi, ja sealt arvestataks veel maha video mälu. Kui ei usu tee reaalne test ja näed ise. Ehk siis moodsate kaartide puhul - 1GB mis jätab RAM'i jaoks ainult 2.2 GB
Kunagi kui kasutasin 32bit / 4GB Ram ja 512 kaarti, maksimum oli 2,8GB mis välja võlusin.
PS Aga ma võin ka eksida, pole eriline guru selles vallas.
|
|
| Kommentaarid: 101 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
16.07.2011 09:43:54
|
|
|
| Pihv kirjutas: |
| Marie kirjutas: |
| 1dumbpcuser kirjutas: |
Just Kuna mälu on juba üle 4GB (4gb RAM + ma eeldan, et on 1GB Vram...), siis 64bit  |
Mis see videokaardi mälu siia puutub, tahad väita, et 1GB videokaardiga ei võta 32bit Windows enam 3,25GB mälu kasutuse või, tule maapeale tagasi |
Win 32bit max mälu on 3,2 GB kui ma ei eksi, ja sealt arvestataks veel maha video mälu. Kui ei usu tee reaalne test ja näed ise. Ehk siis moodsate kaartide puhul - 1GB mis jätab RAM'i jaoks ainult 2.2 GB
Kunagi kui kasutasin 32bit / 4GB Ram ja 512 kaarti, maksimum oli 2,8GB mis välja võlusin.
PS Aga ma võin ka eksida, pole eriline guru selles vallas. |
Milline on see reaalne test, kasutuses arvuti kus win 32bit tunneb ära 3,25GB mälu ja 1GB suuruse videokaardi mäluga videokaart
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.07.2011 09:47:37
|
|
|
| tudiludi kirjutas: |
| PS! Millise mälu ribalaius on 32-bitti? |
Ei, prose arhitektuur ise ribalaiust ei mõjuta mingil moel ning valdavalt on see 128 biti kuid low-endis võib ka 64 ning high-endis kuni 256biti olla
| 1dumbpcuser kirjutas: |
Just Kuna mälu on juba üle 4GB (4gb RAM + ma eeldan, et on 1GB Vram...), siis 64bit  |
Vram ei mõjuta kuidagi nähtavat mäluhulka, ainult emaplaadi featurid mõjutavad. Näiteks mida vähem PCI(e) siine ning sata porte seda rohkem mälu on võimalik 32bit all ära kasutada.
| Pihv kirjutas: |
| Win 32bit max mälu on 3,2 GB kui ma ei eksi |
Sa eksid. Sõltuvalt masina confist võib 32bit all kasutatav olla 3.2-3.6GB mälu
| Pihv kirjutas: |
| ja sealt arvestataks veel maha video mälu. Ehk siis moodsate kaartide puhul - 1GB mis jätab RAM'i jaoks ainult 2.2 GB |
Ära pane pahaks kuid see on totaalne bullshit
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pihv
HV veteran

liitunud: 27.08.2002
|
16.07.2011 10:29:08
|
|
|
Ei panegi pahaks.
Kunagi sai ka siit foorumist küsitud et miks mul ainult 2,8GB näitab ja targemad mehed ütlesid, et windows reserveerib osa vram'le. Seega kurat seda teab.
Sellegipoolest soovitan igal juhul aastal 2011 koostatud arvutil panna peale 64bit OS. kaotada pole mitte midagi (aastaid juba kasutanud ja probleeme pole ühtegi, win XP puhul oli 64bit saadanast) ja isegi kui sa kuskilt midagi võidad on see pluss.
|
|
| Kommentaarid: 101 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
16.07.2011 11:01:32
|
|
|
hetkel pole kohanud ühtegi tõsiseltvõetavat argumenti, et 64bit windoosat kasutama hakata
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
16.07.2011 11:09:02
|
|
|
Pihv: Kõik on õige - võid täiesti kohata sellist mälumahtu, kus põhimälu suurus - videomälu kasutus ja ülejäänud mäluosa ei osata ära kasutada.
Asi on kinni ikkagi konkreetses emaplaadis ja op.süsteemis, et kas osatakse videomälu adresseerida väljaspoole op.süsteemi mälukasutust või mitte.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pihv
HV veteran

liitunud: 27.08.2002
|
16.07.2011 11:20:58
|
|
|
| kännuämmelg kirjutas: |
hetkel pole kohanud ühtegi tõsiseltvõetavat argumenti, et 64bit windoosat kasutama hakata  |
Siin oli pigem küsimus selles kumba valida. Seega pole vastupidi ühtegi argumenti miks mitte 64bit OS võtta.
Või on teema algatajal juba see 32bit ostetud?
|
|
| Kommentaarid: 101 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
16.07.2011 11:38:10
|
|
|
| minu jaoks on lõviosa progesid veel 32bitised, seega miks 64bit? uhkem? uuem? arvamusliidrid kasutavad?
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.07.2011 11:46:38
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| Asi on kinni ikkagi konkreetses emaplaadis ja op.süsteemis, et kas osatakse videomälu adresseerida väljaspoole op.süsteemi mälukasutust või mitte. |
Hetkeseisuga ei eksisteeri ainsamatki OS'i mis paigutaks videomälu otse CPU'le nähtavasse aadressiruumi
kännuämmelg, Ega kui sa >3G ram'i ei kasuta siis erilist vahet polegi. Endal on masinad 6G+ peal mõnda aega olnud ja seda hulka läheb üsnagi tihti tarvis
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pihv
HV veteran

liitunud: 27.08.2002
|
16.07.2011 12:06:25
|
|
|
| kännuämmelg kirjutas: |
| minu jaoks on lõviosa progesid veel 32bitised, seega miks 64bit? uhkem? uuem? arvamusliidrid kasutavad? |
"Lõviosa".
Piisab sellest kui kasvõi üks proge on 64bit, juba see on piisav põhjus miks valida uue arvuti koostamisel 64bit OS. Teeb ta ju ära täpselt sama töö ja maksab sama palju mis 32bit, lihtsalt on tulevikus lihtsam.
Kui OS on juba olemas, siis on jah see põhjus vast liiga väike et 64bit OS osta.
Minu arust lihtsamini enam seletada ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 101 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
16.07.2011 12:19:57
|
|
|
segan vahele, huvipärast tahaks teada
Arvutis on 2x2GB pulgad + 512MB graafika. Peal 32bit win7
Kui vana emaplatega oli kasutada 3.5GB RAMi, siis uuega on 3.0GB kasutada? Et kuhu kadus see 0.5GB? Oleneb emaplaadist?
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
16.07.2011 12:47:34
|
|
|
| kännuämmelg kirjutas: |
| minu jaoks on lõviosa progesid veel 32bitised, seega miks 64bit? |
Sa ikka tead, et 64bit OS jooksutab vabalt ka 32bit progesid eksole?
Saad ikka oma programme kasutada ja boonusena ka 64bit programme
Ainus takistus võib olla väga vana raud millele on ainult 32bit driverid.Neid ei oska 64bit süsteem süüa jah.
-------------------------------------------------------------------------------------
Aga üldiselt on see teema mõttetu.Selliseid teemasid tekib ikka paar korda aastas.Moded võiks selle lukku lüüa
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.07.2011 12:51:30
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
Oleneb emaplaadist?  |
Nagu eespool kirjutasin siis 32bit all kasutatav mäluhulk sõltub palju kõiksugu lisaseadmeid su mobol on. Kas oletan õigesti, et uuel on rohkem sata ja/või pcie porte?
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
16.07.2011 12:54:20
|
|
|
Nojah - tore ju on, aga kui 32bitised tehnikaimed teatavad, et nad 64biti all töötada ei suvatse, siis ongi kogu moos ja mossis näoga op.süsteemi uuesti installimine või siis mingite X-trikkide kasutamine, et seda 32bitist rauda kasutada.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kännuämmelg
HV Guru

liitunud: 27.08.2002
|
16.07.2011 13:18:44
|
|
|
| Pihv kirjutas: |
Piisab sellest kui kasvõi üks proge on 64bit, juba see on piisav põhjus miks valida uue arvuti koostamisel 64bit OS. Teeb ta ju ära täpselt sama töö ja maksab sama palju mis 32bit, lihtsalt on tulevikus lihtsam.. |
aga seleta mulle, matsile, miks ma peaks pingutama selle ühe-kahe proge pärast, kuii nad nagunii mulle muhvigi juurde ei anna.
Mis boonus on 64bit süsteemil?
mul tõesti pole tarvis läinud sellist mälukogust, et peaks 64bit peale üldse mõtlema hakkama.
Mingi ulmeline tulevik on sama vähe motiveeriv, kui hakata globaalse energiakriisi kartuses elektrit salvestama. Selleks ajaks, kui see ulmeline tulevik kätte jõuab, on raud juba nii rängalt vananenud ,et tuleb uus soetada ja mäletamist mööda on win-i litsents rauaga seotud või siis aegub ka selleks ajaks raud.
umbes sama möga aeti siis, kui esimesed 64bit windoosad vastu vahtisid.
Mis puutub progede ühilduvusse, siis vähemalt 32 bit nod ei hakka tööle 64bitisel masinal ja mul on ka tulnud paar eriprogrammi ette, mis keelduvad installeerumast
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
205 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
16.07.2011 13:35:11
|
|
|
| Ho Ho kirjutas: |
| salatoimik kirjutas: |
Oleneb emaplaadist?  |
Nagu eespool kirjutasin siis 32bit all kasutatav mäluhulk sõltub palju kõiksugu lisaseadmeid su mobol on. Kas oletan õigesti, et uuel on rohkem sata ja/või pcie porte? |
Samapalju sata ja vähem pci
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pihv
HV veteran

liitunud: 27.08.2002
|
16.07.2011 13:42:43
|
|
|
| kännuämmelg kirjutas: |
| aga seleta mulle, matsile, |
Ei viitsi. Kui sa mu jutu pointist aru saaksid siis sa enam ei küsiks. Loe paar postitust üles mis ma kirjutasin ja ka mida tomorrow kirjutas äkki jagad matsu lahti.
Eks teema algataja peab ise otsustama mis talle sobib selle jutu põhjal siin.
|
|
| Kommentaarid: 101 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
16.07.2011 13:46:06
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| Samapalju sata ja vähem pci |
Huvitav. Mis kiibistikega oli tegu? Võimalik, et su uuel on miski kõrgema klassi vidina nuditud kivi peal mis sisemiselt implementeerib rohkem porte kuid välja ehitatud on vähem.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
16.07.2011 14:00:44
|
|
|
Üldiselt on siin asi ju ilusti, puust ja punaselt kuhu mälu kaob ja 32-bit VS. 64-bit adreseeringu limitatsioon:
Spoiler 
Vram`i alla ei lähe nüüd küll midagi, küll aga PCI-E ja muude siinide alla...
|
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
timothy
HV kasutaja

liitunud: 21.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 43 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|